Mettroe CriJtsrfi t lüVmrmtt De sport van Zaterdag Malenkof biedt de wereld vrede aan op de vleugel van een MIG Churchills kogelvrije auto voor Tito gereed Gottwald is Zaterdag te Praag overleden Korea, Indo-China en ook Malakka in één front Wist 11 if MAANDAG 16 MAART 1953 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel 31441 Postrekening: 58936 ABONNEMENTEN: 6.— per kwartaal: f2— per maand: f 0 47 per week ADVERTENT1EN: U.18 per millimeter (Bü contract belangrijke korting) Drie en dertigste jaargang No i Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red-: H. W. F. ENSERINK CHR1STELUK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Staal«sticli li gfitklft ra ■in kart tü Ujlienspott" ZIE PAG. 4 EN 5 Het Westen wil daden zien I tróuwen en de grote eer, die U mij hebt Stalin gaf bij zijn leven fiat aan Malenkof zeide, dat de Russische J J j despolitiek gebaseerd is op eerbied 1 1 C* "li i I de rechten van andere landen en o huidige bowjetbestuur Drr nniFAinaleving van alle verdragen. Hij herhaal- E OPVOLGER VAN STALIN, de nieuwe Russische premier Malenkof, de> dat de Sowjet-politiek een politiek heeft op een bijeenkomst der omstreeks 1300 leden tellende „Opper-^Sin^vïn^kSreuS?1! ste Sowjet een rede gehouden. Hij zeide o.a.: „elk land, dat de belan- alle naties, of ze nu kapitalistisch dan gen van de vrede ter harte gaat, zulks met inbegrip van Amerika, kan wel socialistisch zijn. verzekerd blijven van de vaste vredespolitiek der Sowjet-Unie. Momen- taak^von^hef lowjet-volk^eèn vrij en teel, noch in de toekomst zijn er kwesties, die niet door vreedzame mid- gelukkig leven op te bouwen. De rege- delen kunnen worden opgelost. Onder zijn gehoor bevonden zich de rin£ en de partij, aldus Malenkof, gaan diplomaten van veertig landen. Ofschoon er onder de diplomaten waren, derhjke eenheidvan^ïe^commun^mV die als hun oordeel uitspraken, dat deze verklaring van Malenkof wel Intussen vergeleek Malenkof bij al zijn eens „tot grote dingen" zou kunnen leiden, hebben Washington en Lon-vredelievendheid^ de Amerikaanse den Malenkofs ontboezemingen vrij sceptisch ontvangen. Na de aan- perialisten vallen op de Geallieerde vliegtuigen wil men daden zien. Gesprek op Schiphol Burgem. van Berlijn zoekt hulp in de V.S. „Ik wil proberen, de Amerikaanse be langstelling te wekken voor ons vluchte lingenprobleem", aldus verklaarde prof. dr Ernst Reuter, burgemeester van West- Hitier. De Opperste Sowjet keurde tenslotte alle nieuwe benoemingen goed en sloot deze eerste bijzondere zitting m Deze speciale bijeenkomst van de Op- log. Het was duidelijk, dat Malenkof perste Sowjet, een lichaam, dat men thans gepresenteerd wordt als de opvol- sléchts zeer vaag kan vergelijken mei een'ger van Stalin. Het bleek uit de woorden Westelijk democratisch parlement, was van Beria, die de mening van allen zeide door het Centrale Comité der Partij, de te vertolken door te verklaren „dat Ma- Raad van Ministers en het Presidium der - lenkof de zaak van de opbouw van Opperste Sowjet bijeengeroepen. Met als communisme zal hoeden zoals Lenln décor het standbeeld van Lenin, zaten Stalin hadden geleerd en dat hn het Malenkof en zijn mannen om de ronde j Sowjet-volk onvermoeibaar zal dienen' tafel. Malenkof, die de dood van de I Vermelden wij nog, a3t Malenkof in eei Gottwald eenvoudige tuniek was gekleed, terwijl Hjgp Molotof in „civiel" waren. In de het Kremlin waren televisie- Op Schiphol arriveerde Zater dagmiddag de burgemeester van West-Berlijn, prof. Ernst Reuter. Hij was op doorreis naar de Ver. Stdten, waar hij o.a. met minister John Foster Dulles zal spreken over het vluchtelingenprobleem. Berlijn, Zaterdag op Schiphol, waar hij op doorreis naar de V.S. enige ogenblik ken vertoefde. Zijn ogen keken treurig, maar hij richtte het hoofd fier op toen hij vervolg, de: „Berlijn is ziek, maar ik hoop, dat Eisenhower en Foster Dulles, met wie IB een onderhoud zal hebben, geld en an dere hulp, vooral vliegtuigen, voor de massa-evacuatie, ter beschikking zullen Dan liep dr Reuter, die iets aan het rechterbeen heeft, voorzichtig naar het toestel, dat hem naar de V.S. zou bren gen. waar de burgemeester intussen be houden is aangekomen. Een groot deel van de vluchtelingen die uit Oost-Dui'tsland aankomen in West-Berlijn schijnen na enige tijd weer terug te keren naar de Oostelijke zone, zo meldt A.P. Er is namelijk een aan zienlijk verschil tussen het aantal vluch telingen. dat het Westelijke stadsdeel binnenkomt en het aantal da-t asyl vraagt. In Januari en Februari werden 65.000 vluchtelingen geregistreerd, maar ach teraf is gebleken, dat een kwart nagela ten heeft asyl te vragen. Daar het vrij wel onmogelijk is, dat zij er allen in sla gen zich clandestien in het leven te hou den, moeten velen zijn terug-gegaan. Blijkbaar geven zij er de voorkeur aan naar huis terug te keren als zij geen di rect gevaar lopen dan huisvesting te zoe- iken in de overvolle vluchtelingenkam pen zonder veel vooruitzichten op een redelijke toekomst. Sinds 1 Maart zijn in West-Berlijn al weer 26.650 vluchtelingen aangekomen. Zaterdag was het aantal 1150, minder dus dan het gemiddelde van de afgelopen Kostbaar kereltje De zoon van ex-koning Faroek wordt streng bewaakt. Tsjechoslowaakse president herdacht, begon met er op te wijzen, dat Beria de drastische veranderingen in het Rus sische regeringsapparaat reeds besproken waren tijdens Stalins leven. Zij hadden zijn goedkeuring ontvangen en waren be stemd om het Russische gezag een hech- grondslag te geven Door Stalins dood •en deze veranderingen eerder inge treden. dan men verwacht had Het was Beria, de machtige chef der staatspolitie, die de benoeming van Ma lenkof, deze „begaafde leerling van Lenin en trouwe volgeling van Stalin" voorstel de. Deze termen had hij ook reeds ge bruikt bij Stalins begrafenis. De Opperste Sowjet keurde Malenkofs benoeming tol premier unaniem goed. Malenkof liep naar het spreekgestoelte onder het enorme standbeeld van Lenin en zeide: „Ik dank U voor het grote ver- ccmerr's opgesteld. Molotof heeft Zater dag een Perzische- delegatie in audiëntie ontvangen. Wederom de „Janus-kop"! Terwijl Malenkof z'n rede uitsprak, heeft het. orgaan der Russische regering, de Izwestia, op de voorpagina een ar tikel van luitenant-kolonel Zjadof afge drukt. Hierin wordt gezegd, dat de Sowjet-strijdkrachten gereed staan „oni iedere aggressor een vernietigende slag toé te brengen bij de eerste oproep van de communistische partij en de Sowjet- regering". De Sowjet-Unie is thans ster ker dan ooit te voren, '.ij is thans meer dan ooit in staat iedere beproeving te weerstaan, aldus de Izwestia. De geheimzinnige reis Zuidslavische leider zal de lunch gebruiken met koningin Elizabeth II - communist ofschoon President Tito van Zuid-Slavië is gis-1 Wel een teren in d'e Britse wateren aangekomen j „afvallige' ijf daTUoade reTJ?i^dLnt™'nSen worècn d°or °kömn£in 1 zes mh! K'fW 11 en met het koninklijke paar mank'o rill'u"oh, =;lb™iken. Maarschalk ïito zal Caleb" rfnvl!? d'e hoogste politieke vertegenwoor- zes mirl S^g|^s besprekingen voeren, premier ze0 mm van Ch-u-rchiidd en minister Eden, die op tijd bezoek geland. Het schip, maakte, de „Galeb' Sheerness voor anker en het zou v-anda-g de Theems opva ren. Toen de Galeb geëscor teerd door Brit se torpedoboot- gedaohten sen Engeland Eden: Geef mij maar en Zuid-Slavië pact". over gemeen schappelijke noodzakelijk is. Zoals eerder vermeld, wordt de hoge gast, de veel om streden maarschalk Tito, overall door ge wapende mannen begeleid. terug is -van zijn reis naa-r Amerika. Hij zad vanaf Westminster pier met Churehil.1 in een kogelvrije auto rijden naar: Down-ingstreet 10. Tito zad ontvangen worden door de County Council (districtsraad), van Lon den. Zoals enige dagen geleden reeds meegedeeld, zullen dis Britten ook een „vriendBchapspact" tussen Engeland en Tito ter sprake brengen, doch Tito heeft ;o in esn",Tbood- j verklaard, dat de vraag naar een „of- schap", dat een ficiëie overeenkomst tussen Engeland •isseling en Zuid-Slavië niet uitsluitend bepaald wordt door beide la-nden, maar afhanke lijk is van de algemene wereldsituatie". Dit blijkt uit een radiogesprek, gevoerd tussen radio-Belgrado en het nieuws bureau Tanjug enerzijds en maarschalk Tito aan boord van de Ga-leb anderzijds. Wilde jacht in Bolsward Vluchtende militair dook gracht in Vijfmaal geweigerd, na zijn verlof terug te keren De Bolswarder beroepsmilitair R. V. stond reeds lang bekend wegens he'. feit, dat hij na verlof steeds weigerde naar zijn garnizoenterug te keren. Tot vijf maal toe moest hij door de politie wor de gearresteerd en opgebracht. Ook gaf hij geen gevolg aan de oproep om met 1 Februari bij de ramp te helpen. In af wachting van het vonnis van de krijgs raad bevond V. zich te Ossendrecht rarrest, maar hij wist te ontvluchten werd spoedig te Bolsward gesi; leerd. Toen hij op straat door de gemeente politie werd aangehouden, ging V. vandoor, maar de politie zette een tervolging in. De soldaat dook een gracht erkant. Tijdens zijn vlucht ontdeed hij zich van de mees te kleren. In een nek-aan-nek-race ach tervolgde de politie de militair dwars d-oor de weilanden, totdat hij ook over de brede Kloostervaart bij Hartwerd Hiervoor deinsde de politie terug. Bij het dorpje Burgwerd, waar V. vrij wel naakt arriveerde, werd hij door een boer van droge kleren voorzien. Hier gaf hij zioh gewillig aan de politie over. die inmiddels versterking had gekregen Burgwerd per fiets had bereikt. V. is op transport gesteld naar Leeuwarden. „Hyena" gearresteerd in Stavenisse Verdacht van diefstal van goederen, die toebehoorden aan slachtoffers van de watersnood, is zekere J. uit St. Anna- land door de rijkspolitie te Stavenisse ge arresteerd. De man heeft reeds een be kentenis afgelegd. De 16-jarige Meinoutje Ouwerkerk uil de Schiltmanstraat te Rotterdam is Zater dagmiddag in de 'Oranjeboomstraat al- TITO: ..THAT DEPENDS De Tsjechen in rouw De huidige vice-premier Zdenek Nejedly zal hem waarschijnlijk opvolgen TVTA DE ZEER ernstige berichten betreffende het verloop der ziekte van president Gottwald, was het nauwelijks een verrassing, dat het Tsjechoslowaakse staatshoofd Zaterdag is overleden. De laatste telegram men, die wij ontvingen en in ons blad weergaven, luidden, dat Gottwald zijn bewustzijn verloren had. Zo is dus na een ziekbed van slechts twee dagen de leider der Tsjechoslowaakse communisten gestorven, hij die vijf jaar geleden een eind maakte aan de democratie in zijn land. Radio-Praag deelde mede, dat de begrafenis van Gottwald op Donderdag 19 Maart zal- geschieden. Het stoffelijk overschot ligt opgebaard in de Spaanse zaal van het slot van Praag. Kort na het overlijden heeft de rege ring de Staatsrouw afgekondigd, Ih het gehele land wordt halfstok gevlagd: sportwedstrijden zijn afgelast, openbare vermakelijkheden gesloten. Er is een commissie gevormd voor de regeling der staatsbegrafenis, onder leiding Zapotocky. De Russische mier, maarschalk Boelganin, za hpofd staan der Sowjet-delegatie bij de ter aarde bestelling. De Russische pers >m het bericht op pagina I een rand gezet, Ook de burgemeester Moskou, Jasnof, zal naar Praag rei; President Eisenhower heeft zijn condo- leantie gezonden aan Gottwalds weduwe. voormalige Tsjechoslowaakse vice- premier (die nog onder Gottwald heeft gewerkt) de naar Washington uitgewe ken Zè'nkl, verklaarde, dat het best mo gelijk is, dat Gottwald werd weggezui- Op Ned. schip in Duisburg: Twee kinderen door gas omgekomen Moeder en haar broer naar het ziekenhuis Op het sohip Rossini van de Neder landse Rijnvaartvereniging te Rotter dam, da; op het ogenblik in Duisburg ligt, zijn twee personen door giftige gas- om het leven gekomen. Toen de schipper he; woonverblijf binnentrad, trof hij vier personen in een staat van diep everdoving aan. Zij werden on middellijk naar het ziekenhuis gebracht Het twee maanden oude zoontje Willem "iet veertien maanden oude dochter- Johanna van het schippersgezin Reveyson beken bij aankomst in het ziekenhuis reeds te zijn overleden. Bij de 25-jarige moeder. Johanna Reveysen, haar 20-jarige broer, de heer Buis. konden de levensgeesten weer opgewekt worden. Zij gaan thans vooruit. Aangenomen wordt dat de kinderen vergiftigd zijn door gevaarlijke gassen. lit het ruim in het woonverblijf doordrongen. De vader van de kinderen niet op het schip. Hij bevindt zioh thans in het havenziekenhuis te Rotter- Nog geen broodoorlog in Amsterdam De leden van de vereniging van win kelbakkers Aller Belang te Amsterdam hebben Zaterdagmiddag besloten, deze week nog geen uitvoering te geven aan het plan om de prijs van witbrood met 5 ct te verlagen. De voorzitter deelde mee, dat twee juridische adviseurs van bak kersverenigingen zullen pogen een op lossing te vinden. Aller Belang is kort geleden uit de contactcommissie getreden, waarin de vier bakkerpatroonsverenigingen en de coöperaties vertegenwoordigd zijn. Am sterdam heeft 456 bakkers. Ongeveer 30 daarvan zijn aangesloten bij Aller Be lang. verd op last der nieuwe Russische be windvoerders. De minister van Landsverdediging generaal Cepicka, heeft in een dagorder de Tsjechoslowaakse weermacht opgeroe- pen. zich rondom partij en regering te scharen. De paraatheid van het leger moet versterkt en elke aanvaller ver nietigd worden, die het zou wagen Tsjechoslowaklje aan te vallen. Hoewel omtrent Gottwalds opvolging nog niets vaststaat, wordt prof. Zdenek Nejedly, thans vice-premier, genoemd als de man, die de meeste kans maakt. In dè Tsjechoslowaakse pers en in de Móskoüse bladen was de laatste tijd aan genoemde Nejedly veel aandacht geschonken. De ambassade van de U.S.S.R. in Neder land heeft een communiqué uitgegeven waarin zij haar diepe erkentelijkheid uit. spreekt jegens alle organisaties en per sonen, die de nagedachtenis van de voor zitter van de raad der ministers van de U.S.S.R. J. W. Stalin geëerd en hun mede. leven geuit hebben. Zware boomstammen met een lengte van 20 meter, die van een goederenwagon waren ge gleden en dwars over de spoor baan kwamen te liggen, ver sperden Zaterdagmorgen het treinverkeer tussen Arnhem en Utrecht. Het opruimingswerk nam veel tijd in beslagdoordat de stammen moesten worden doorgezaagd, voordat ze konden worden verwijderd. 136 Korea-vrijwilligers in ons land terug Detachement betreurt vier doden en een vermiste In 72 dagen de wereld rond, zou uite- nant-kolonel J. Slagter uit Den Haag kunnen zeggen. Op 3 Januari j.l. vertrok hij met de Waterman uit Rotterdam Nederlandse vrijwilligers aan boord v Korea en militairen voor Suriname vanochtend zette hij in zijn functie „commanderend officièr troepen boord" weer wet op vaderlandse bodem met 136 officieren en manschappen, die zioh op 15 Februari j.l. te Poesan (Ko rea) inscheepten. Het eerste detache ment, dat in 1950 naar Korea ging, werd eveneens begeleid door deze C.O.T. Er waren vier lichtgewonden aan boord, die echter gewoon naar huis kon den gaan. In een loods van de Koninklijke Rot terdamse Lloyd sprak de staatssecretaris van Oorlog, mr F. J. Kranenburg, de militairen toe.. Hij bracht, hun de dank van de Regering over. Aan allen werd het Kruis voor Recht en Vrijheid uitgereikt. Met autobussen werden de militairen daarna naar huis vervoerd. Kapitein H. Meijer uit Ede, de com mandant van dit detachement, vertelde, dat deze groep helaas vier doden en een vermiste had te betreuren. Ongeveer 25' militairen waren gewond geweest. Nieuwe strategie van Eisenhower De regering-Eisenhower heeft een strategie-op-lange-termijn opgesteld voor het versterken yan alle strijdkrachten der Verbondenen in het Verre Oosten, teneinde grotere militaire druk op de communisten te kunnen uit oefenen. Aldus meldt Reuter uit Washington. Eisenhower heeft beslist, dat de strijd in Korea niet langer zal worden beschouwd als een op zichzelf staande oorlog, doch als een onderdeel van het anti-communistische front in Azië. DAT ook de korenmolen De Walvisch aan de Westvest in Schiedam binnenkort wordt voorzien van een installatie om eleetrische stroom op te wekken. DAT de 39-j. Eindhovense kapper Jo van Antwerpen bij de wereldkampioen schappen voor kappers in New York de eerste prijs in de afd. permanent en de tweede prijs coupe-knippen heeft ge- DAT op het stikstofbindingsbedrüf van de staatsmijnen in Lutterade een nieuwe. 40 meter hoge watertoren met een re servoir voor 600 m3 water in gebruik is genomen. DAT de gemeente Klundert in West- Brabant (die nog gedeeltelijk onder water staat) thans mijngas uit Limburg ontvangt. DAT een Vereniging van Utrechtse In- DAT de Vereniging van Woningopzich- teressen op 21 Maart in A'dam haar 50- jarig bestaan zal vieren. DAT aan het Weteringplantsoen te A'dam, waar op 12 Maart 1945 door de Duitsers 36 politieke gevangenen werden gefusilleerd, een herdenkingsplechtigheid is gehouden. DAT de telefoonnetten NIeuwveen en Ter Aar (Z.H.) op 24 Maart worden ge automatiseerd. DAT in Leeuwarden is opgericht een Friese vereniging ter bevordering van de teelt en het gebruik van betrouwbaar zaaizaad en pootgoed. DAT twee winkeliers in Z.-O. Drente zyn opgelicht door de (spoorloos ver dwenen) B. uit Zwolle, oud-vertegen woordiger van een Haagse firma op het gebied van weeg- en sntj-apparaten. DAT de laatste verfmolen in ons land, De Duinjager in het Oostzijderveld te Zaandam, met sloping wordt bedreigd en thans een beroep op de financiële steun van fabrikanten en verenigingen wordt gedaan. Enkele onderdelen van de nieuwe strategie zijn reeds in toepassing: de e sohreden zijn gezet. De strategie 1. Nauwere samenwerking tussen de strijdkrachten die de communisten in Korea, Indo-Ohina en Malakka bestrij den. 2. Het oefenen en uitrusten van een zestal nieuwe Zuidkoreaanse divisies, opdat een Zuidkoreaans leger van twin tig divi zal kunnen worden gevormd, dat in staat wordt geaoht zich tegen vijandelijke aanvallen te kunnen hand haven. 3. Geleidelijke terugtrekking der Amerikaanse divisies van de Koreaanse frorttlinie met het doel.'een zeer bewege lijke strijdmacht te vormen, welke ïr reserve kan worden gehouden. 4. Meei en sneller hulp aan de Franse Unie- strijdkrachten in Indo-China, met het doel, twee Vietnamese divisies te vor men, die geoefend zijn in de z.g. „kleine oorlogvoering". 5. Gestadige versterking der Chinees-nationalistische strijdkrach ten op Formosa, die onder meer schepen ter beschikking zouden krijgen voor aan vallen op het Chinese va-teland. DAT B. en W. van Utrecht bü de Vleu- tenseweg sportterreinen mét een opper vlakte van bijna 9 ha en vier industrie hallen willen laten aanleggen (kosten: resp. f 227.000 en f 355.000). DAT het spoorwegpostkantoor te Utrecht zal worden uitgebreid met de school aan de Laan van Puntenburg wanneer althans de gemeenteraad ac- coord gaat met het voorstel, deze school 1 voor f 110.000 te verkopen. DAT als bestuursleden van de Bond van Natuurbeschermingswacfitcn zijn ge kozen J. A. Nijkamp uit Den Haag en J Peters te Amsterdam. DAT de Britse minister van Overzeese Handel, H. R Mackeson. in Hoêk van Holland is aangekomen om in ons land o.a. de jaarbeurs bü te wonen. DAT de nieuwe schacht, die binnen kort wordt aangelegd in de staatsmijn Hendrik te Brunssum. een diepte van meer dan 1.000 nieter krijgt. DAT tot P T T -directeur in Schiedam 1 April ij benoemd J H H. Kui-geweest. Hij Dr Herman Baruch te New York overleden Was ambassadeur der ver. Staten in Den Haag Dr Herman Baruch, die van 1947 tot 1949 ambassadeur der Ver Staten In ons land is geweest, is op 80-jarige leeftijd te New York overleden Dr Baruch had grote bewondering per, thans directeur te Meppel. de Nederlandse Inspanning ten behoeve van de wederopbouw en hü gaf nog eens van zijn grote sympathie voor ons land blijk, door een bezoek in Februari van het vorig jaar. De gewezen ambassadeur is in 1949 gehuwd met de Nederlandse mevrouw baronesse Mackay Baruch is ook ambassadeur in Portugal grootkruis in de Orde Jvèn de Nederlandse Leeuw. Malenkof kraait, maar nog geen dageraad Terwijl president Gottwald van Tsje- choslowakije. dezelfde die nog slechts kort geleden het doodvonnis var. Slar.sky ondertekende, aan zijn ziekte bezweken is. wordt te Moskou de zitting van de Opperste Sowjet gehouden. Hier hebben de gezamenlijke communistische kame raden de benoeming van Stalins opvol ger. kameraad Malenkof, goedgekeurd. Moge hem het lot van Slansky bespaard blijven! Maar goed. de wereld meent weer iets vrijer te kunnen ademhalen, 'net corps diplomatique applaudisseert, als Malenkof volgens Averell Harri- man. ..de meest wrede en sadistische man, die ooit ontmoet had" verklaart dat niets de oplossing der problemen tus sen Oost en West langs vredelievende weg verhindert. De Sowiet-Unie. aldus Malenkof, wil wereldvrede en handels relaties aanknopen met alle landen. Hoe nu. is daar feitelijke waarde aan toe te kennen en duidt deze verzekering in het „demorratische" Russische parie moge- f uitzicht mf<n m d,t tnomfan- J teliike gekraai van Malenkof het sein zien van de komende (vredes) dageraad? Teneinde ook Malenkof het volle pond geven zij hier opgemerkt, dat Weste- 'iike verzekeringen van dit sftore even min v-eelzeseend zijn. Immers, hoe kun nen Oost en West tot een vreedzame od- lossing der geschillen geraken, als de ideologieën, de systemen, ongewijzied blijven. Voor de toekomst zijn er. op zün minst, drie mogelijkheden: 1. Een 80- iarige ..koude oorlog". leidende tot vol komen uitputting van beide partijen. 2. Een geleideliik overgaan van de ..koude" in de ..hete" oorlog, waartoe besehietin- een van vliegtuigen door MIG's. op grote schaal, een kans bieden. 3. Een afbake- ":ng van machtssferen, waarbij in de Westelüke landen het communisme vreed. naast de democratische politiek zou kunnen voortwoekeren. Men ziet hoeveel /oetensels en klemmen hier liggen. Wii geloven er niet in. dat de fabriek zan het Kremlin, die de communistische ideologie exDorteert. straks bereid is dit schoon verpakte nroduet nog slechts te gebruiken voor eigen, binnenlands ge bruik. Voor Malenkof geldt ..Nun laszt uns endlich Taten sehen", want woorden zil'n er genoeg gewisseld Het Westen zal in Malenkofs vredesofferte geloven, als in de naaste toekomst geen Amerikaanse of Engelse vliegtuigen meer beschoten worden Als de Russen in de VN. tonen een oplossing voor Korea te willen. Als geen exodus van tienduizenden en nog een tienduizenden uit Oost-Duitsland naar Berlijn meer noodzakelijk is. Als in de VN. het 57ste veto nu eens achterwege biiif!. want in de Veiligheids raad werd het 5Rste door d'e Sowietuede- leeeerde reeds nit«"»sornken tégen de be noeming van de Canadees Lester Pear son als opvolger van Trvgve Lie. Als de Russen accoord gapn met een redeliik •stel inzake de benerking de- bewa pening. zodat de N A TO geen 631:> mil liard dollar meer hoeft neer te tellen, waarvan 49?4 milliard voor rekening van Amerika. Als de Russen niet overgaan tot ..geheime telline" van Joodse Polen. Zo zouden wii kunnen voorteaan r w'i»en te vragen inzake Malenkofs „good- •ill". In de New York Herald Tribune wiist David Lawrence er op. dat de „psycho logische strategie" van vredesboodscban- i aan de Russische machthebbers, vlak de dood van Stalin, onherroeoeliik on i fiasco moet uitlooen. Resumeren wii: Malenkof kan triomfantelijk kraaien. een nieuwe dageraad breekt nog Zachties aan, over de Moerdijk Verscheidene automobilisten geven geen gevolg aan de duidelijk kenbaar gemaakte aanwijzing, de rijksweg ten Zuiden van de Moerdijkbrug langzaam te berijden. Het ontstaan van nieuwe scheuren in het wegdek is mede daaraan toe te schrijven. Tegen snelle rijders wordt door de politie proces-verbaal op gemaakt. Er wordt nogmaals een dringend be roep gedaan op de automobilisten, zich aan de aanwjjziging te houden. Indien hieraan geen gevolg wordt gegeven, moet worden overwogen de weg voor het autoverkeer te sluiten. Hoofdconducteur overleden na val uit trein De 60-jarige hoofdconducteur F. J. Vaes uit Rotterdam, die Dinsdagochtend op het Centraal Station te Amsterdam tussen een reeds in beweging zijnde trein het perron was gevallen, is aan zijn M-wondingen overleden. De 54-jarige mevr. J. van Lennep uit ubbeldam is Zaterdagmiddag aldaar met haar auto in een sloot geraakt en verdronken. HET WEER IN EUROPA Helsinki Stock noln Kopenn M oobew. licht bew. WZW 1 O 2 wind» til 10 hedenmorgen 7 u. (K N M l.) Rustig weer Tot morgenavond verwacht De Bilt: Vannacht plaatse lijk nachtvorst en in het Westen van het land hier en daar mist. Morgen over dag over het algemeen zon nig weer met iets hogere maximumtemperaturen -I matige wind uit Zuidelüke richtingen. (Opgemaakt om 10 uur). ZON EN MAAN Dinsdag: zon 6.51 tot 18 47 uur: maan .08 tot 22.17 uur. Op 22 Maart E K.

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 1