Toeslagzegels ten bate van een ander land Succes bij Hellevoetsluis; tegenslag bij Rilland Wat kiezen we als Uniek in de philatelie (DOOR G. 1. PEELEN) TN HET ARTIKEL over de watersnood- •*- zegels kondigden we reeds een soort gelijke uitgave van Denemarken aan. die thans verschenen is. In de kop van dit stukje kunt u deze sympathieke daad van de Deense P.T.T. vergroot afgebeeld zien. Een sobere opdru'k N.L. 10 op het zegel van koning Frederik. (N.L. Nederland). Intussen blijken nog meer landen hetzelfde plan te hebben. IJsland volgt spoedig met twee' opdrukken ten bate van Nederland, Nieuw-Guinea mei 3. en ook in Suriname is men bezig. Dit is wel uniek in de philatelie. dat men toe slagzegels uitgeeft ten bate van een an dere natie, want de vorige maal afge beelde zegels hadden alle betrekking op het eigen land. Onderlussen, terwijl wij hier alleen maar aandacht hadden voor de ramp, draaiden elders in de wereld de post zegelpersen gewoon door. Dit bracht de nodige interessante nieuwtjes, waarvan we cr enkele afbeelden en bespreken willen. Er is veel geschreven over Rood- Ohina, de laatste weken. Het land zelf gaf naar analogie van de Sovjet-Satel liet slaten zijn zegels uit. die naar bui ten moeten uitdragen, hoezeer ook dit land de vrede begeert. Het duifje op afb. 1 is een oude bekende! Het is de duif van Picasso, die al op vele landen ach ter het gordijn prijkte. Alleen hier flad dert ze hulpeloos boven het strijdgewoel van Korea. Hetzelfde vredesmotief zien we op afb. 2, een duivenpaar rond de glo'oe. In Roemenië werd in December 1947 de volksrepubliek uitgeroepen, en 5 de eenheid van het volk: man en vrouw, burger en soldaat, afb. 6 de vrouw wier ketenen door Naguibs zwaard ver broken werden en afb. 7: heel het volk ln al zijn geledingen, hoopvol optrèk- kend met de Egyptische vlag naar een betere, vrije toekomst! De landen achter het gordijn laten tel kens zien, wat er gepresteerd werd dank mmm IWSfBRB men viert dit „eerste lustrum der vrij heid" met een zeer groot, bontgekleurd zegel, afb. 3, met onder het nieuwe wapen het opschrift: het vijfde jaar van de pro clamatie der Roemeense volksrepubliek. Daaronder een fotomontage die de voor uitgang in die 5 jaar moe; onderstrepen. Tot nu toe werden in Egypte nog steeds de zegels met het portret van Faroek gebruikt, doch thans zijn dan eindelijk Dochter van ex-koning Michaël geboren Prinses Anne van Bourbon-Parma, echtgenote van ex-koning Mtchaël van Roemenië, heeft te Lausanne (Zwitser land) het leven geschonken aan een doch ter. Moeder en dochter maken het goed. Ex-koning Michaël en Prinses Anne had- hadden reeds twee kinderen, beiden meisjes. Utrechtse Opera gaat werk van Mozart opvoeren Margit Opawsky voor een half jaar gast-soliste De steeds meer op de voorgrond tre dende Utrechtse Opera zal in de week van 16 tot 22 Maart vijf Mozartopvoerin- gen in de Utrechtse Schouwburg geven. Zij hoopt hiermede een culturele bijdrage te leveren tijdens de zestigste jaarbeurs. Op 17 Maart, de openingsdag van de jaarbeurs, is de première van „Die Ent- führung aus dem Serail", w^lke opvoe ring door het Utrechts gemeentebestuur aan de jubilerende beurs wordt aangebo den. Op 18 Maart volgt een openbare op voering. Bij de solisten is dit keer een buiten landse zangeres geëngageerd, n.l. de ook in ons land bekende sopraan van de Weense Staatsopera Margit Opawsky, over wie we kortelings nog een artikel schreven naar aanleiding van de uitvoe ring van Beethovcns oratorium „Christus am Oelberg". De verdere bezetting is Anneke v. d. Graaf (Blondchen), John van Kesteren (Belmonte), Paul Hame- leers (Pedrillo) en Jan Duiveman (Os min). De regie is van dr Sigmund Skraup. De begeleidingen verzorgt het Maastrichts Stedelijk Orkest o.l.v. Chris Burgers. Op 20 Maart wordt de première ge geven van Mozarts „Die Zauberflöte" met de volgende bezetting: Jan Duive man (Sarastro). John van Kesteren (Taminoi, Guus Hoekman (spreker),Ton Wink. Philip Keurs en Hans Mandeis (priester), Margit Opawsky (Königin der Nacht). Corry Bijster en Erna Spoo- renberg (Pamina), Beatrix Lagrange, Lola van der Ben en Mimi Aarden (hof dames». Anton Eldering (Papageno), Anneke v. d. Graaf (Papagena), Gerrit Kijk in de Vecht (Monostratos), Cora van Doesburg, Martha Maria Schubert en Thoma Tabens (knapen). Als gastregis seur treedt op Hans Meissner. De muzi kale begeleiding verzorgt het Utrechts Stedelijk Orkest o.l.v. Chris Burgers. Ook Jan van Epenhuysen zal enkele uit' voeringen leiden. De Weense soliste Margit Opawsky zal gedurend.- een half jaar als gast aan de Utrechtse Opera verbonden zijn. sij het nieuwe regiem, aan ties. Roemenië in afb. 3 liet zien, symbool van de gemoderniseerde .en gemechaniseerde landbouw. De collec tieve bedreven maakten een eind aan de achterlijke landbouwmethoden! Honga rije laat op afb. 8 en 10 zien hoe ze naar het voorbeeld van Moskou, thans óók een moderne ondergrondse spoor baan onder Budapest beschikken Mos kou is erg trots op zijn metro, die ettelijke keren op postzegels afgebeeld werd. Budapest ook! Afb. 8 vertoont de werkzaamheden aan de ondergrondse tunnels, afb. 10 het prachtige tempel achtige stationsgebouw en daaronder de plattegrond waarop de route aangegeven President Pieck van Oost-Duitsland vierde zijn 77e verjaardag. Ter ere van die gedenkwaardige dag verscheen een nieuwe uitgave van de 2 Mark zegel met zijn portret. Het lijkt een vriendelijke emeritus-predikant, zo op dit portret, maar de vraag komt op, hoe lang deze afbeelding op de Oostduitse zegels zal blijven verschijnen, nu alles daar kraakt, de persona grata van heden, morgen ■n voortvluchtige verrader kan worden. Het lijkt geen sinecure om in die Oos telijke landen als staatshoofd op de post zegels te verschijnen. Ook hierin leidt doorbladeren van het postzegelalbum tót merkwaardige conclusies, want al heel van die vriendelijke gezichten, die paar jaar geleden nog op een zegel geëerd werden, zijn in de betrokken lan den allang weer vergeten. Daar in het Oosten verandert gemakkelijk het Ho- i van heden, in het Kruist Hem van morgen. Trein greep aanhangwagen bij Mastenbroek (Ov.) Om kwart voor 10 Zaterdagmorgen heeft tengevolge van slecht zicht door de e mist, de trein die om 9.30 uur u Kampen naar Zwolle was vertrokkei ter hoogte van Mastenbroek een jeep met aanhangwagen gegrepen. De jeep de zuivelfabriek 's-Hcerenbroek, be stuurd door H. Barneveld uit Wilsum, juist dè onbewaakte overweg gepas seerd, toen de trein ter plaatse was. De aanhangwagen, die was beladen met bus sen ondermelk, werd geheel vernield. Dc trein werd aan de voorzijde flink beschadigd. Later is dit dieselstel Zwolle gesleept. Om 11 uur is de binding Zwolle-Kampcn hervat. Pers lijke ongelukken deden zich niet vo Mr Graaf van Randwijck nu naar N.-Guinea Mr S. C. Graaf van Randwijck, secreta ris van de Raad voor de Zending der Ned. Herv. Kerk, heeft zijn bezoekreis aan de kerken op Sumatra, Java, Cele bes, Sangir, Halmaheira. Bolaang Mon- gondow, de Minahassa en de Zuid-Mo- hikken volbracht. Overal werd hij harte lijk ontvangen. Hij is naar Soerabaja vertrokken om zich in te schepen naar Sorong voor een bezoek aan de zendines- arbeid op Nieuw-Guinea. Waarschijnlijk zal hij op 21 April in ons land per vlieg tuig terugkeren. Thermometer van het Rampenfonds De stand van de binnengekomen gelden bij het Nat. Rampenfonds Statenlaan 81, Den Haag, Giro 9575. Bijz. kleuteronderwijs in zorgen Winst voor Protestantse scholen Het kleuteronderwijs is de laatste jaren aanzienlijk in omvang toegenomen. In 1945 bezochten bijna 210 000 kinderen de kleuterscholen en dit getal was in 1950 reeds gestegen tot 341 000. Wanneer men deze cijfers ziet 'n ver houding tot het Prot.-Chr., het R.-K., openbaar en neutraal-bijzonder onder wijs. dan blijkt het Prot. onderwijs ge stegen te zijn van 22 tot 24 pet van het aantal leerlingen, het openbaar onder wijs van 14 tot 17 pet en het R.-K. kleu teronderwijs gedaald van 53 tot 46 pet van het totaal. Dé grote voorsprong, die het R.-K. kleuteronderwijs tientallen jaren had, blijkt dus langzamerhand te verminderen In het R.-K. Jaarboek vpn het Onder wijs 1952 wordt met bezorgdheid gecon stateerd, dat in nieuwe stadsgedeelten vaak alleen openbare kleuterscholen worden gebouwd. Evenals bij het L.O. kan de gemeente ook hier profiteren van haar bevoorrechte positie. In het jaar boek wordt vastgesteld, dat in verband hiermee het ontwerp Kleuteronderwijs wet prioriteit moet genieten. Duizenden kleuters moeten thans worden afgewe zen, omdat er op bijzondere scholen geen plaats voor hen is. Ledental van de Grote flink gestegen Blijkens het jaarverslag van de Ver eniging van Chr. Onderwijzers nam het aantal leden in 1952 toe van 8436 tot 9021, dus met 585. Het aantal aanmeldingen (967) was hoger dan ooit. De vereniging telt thans 84 afdelingen. Zoals men weet, bereidt men reeds thans het eeuwfeest van de vereniging voor, dat volgend jaar in Amsterdam ge vierd zal worden. Er zal een jubileum boek worden uitgegeven van ongeveer en verlucht met foto's. Bij zit de bedoeling voor een naslagwerk voor het Christelijk onder- besproken worden (hoofdbestuur met op 9 April in hotel Utrecht. De stand van ons hetstel BIJ HET DIJKHERSTEL in het ondergelopen gebied, heeft men Zaterdag een groot succes geboekt, maar ook een ernstige nederlaag geleden. Het 75 meter lange gat in de Oudenhoornse zeedijk, Oostelijk van Helvoet, werd gedicht, waardoor de vier polders van Voorne en Putten geen hinder meer van het vloedwater hebben, doch de met zoveel moeite opgeworpen nooddijk, die de verbinding tussen Zuid-Beveland en Noord-Brabant moest herstellen, is voor een groot deel weer weggeslagen. Bijzonderheden daar over vindt men elders in dit nummer. Hier volgen nog enige bijzonderheden uit het overige rampgebied. Zuid-Holland Spijkenisse: De nieuw Hongerlandse cijjk, voor de oorlog pas aangelegd, ver toont niet minder dan zes grote gaten. Men neemt thans aan dat deze dijk niet geheel deskundig is opgebouwd. Er zou volgens sommigen teveel met zand ge werkt zijn. Aan het herstel van deze dük, evenals aan de oud-Hongerlandse dijk wordt thans met kracht gewerkt. De Veerdijk aan de Oostbroekse zijde, die een gat vertoonde waardoor de Oost broekse polder volliep, is thans hersteld. De huizen in de polder staan weer droog, maar ze zijn zo ernstig beschadigd, dat men vreest dat ze niet meer bewoond kunnen worden. Zeeland Walcheren: Het polderbestuur van Walcheren heeft in een spoedeisende vergadering een crediet uitgetrokken van f 1.400.000 voor herstel en verbete- r.ng van de zeedijk aan de Zuidzijde van het eiland. Zo nodig zal men voor dit bedrag een geldlening aangaan. Noordgouwe. Leeuwarden heeft be sloten tot adoptie van de gemeenten Noordgouwe en Kerkwerve. De dorps kern van Noordgouwe staat droog. Kerkwerve. Dit dorpje staat nog geheel onder water. Het komt pas weer droog Het huidige verkeersnet in Zeeland Het verkeersnet ten behoeve van het vervoer van personen en goederen in Zee land gaat zich langzamerhand, herstellen. De volgende diensten worden thans on derhouden: NS busdienst BreskensBer gen op Zoom via Antwerpen; Zeeuwsch- Vlaamse tramweg maatschappij: busdienst Breskens—Breda via Antwerpen; boot- dienst WemeldingeBergen op Zoom. bootdienst KatseveerZierikzee; boot- dienst WolfaartsdijkKortgene; boot- dienst KatseveerDordrecht met aanloop te Zijpe; bootdienst VeereKamperland; bootdienst VlissingenBreskens en boot dienst HoedekenskerkenTerneuzen. Ten behoeve van het goederenverkeer worden thans de volgende diensten on derhouden: Van Goes naar Dordrecht en Rotter dam v.v.; van Goes naar Amsterdam en de Zaanstreek v.v.; van Goes naar Zierik zee; van Goes naar Bergen op Zoom met uitbreiding in uitvoering een dagelijkse dienst GoesOost-Zeeuwsch-Vlaanderen; van Goes naar West Zeeuwsch-Vlaande- ren: van Goes naar Tholen; van Tholen naar Goes. Naar de NS-stations in Zeeuwsch- Vlaanderen en op Walcheren kunnen weer alle goederensoorten als vrachtgoed/ stukgoed worden aangenomen. Aangezien het vervoer in gesloten auto's via België moet geschieden, zijn de colli aan maxi mum afmetingen en gewicht gebonden. Naar de stations op Zuid-Beveland kun nen alleen goederensoorten worden ver zonden, die direct noodzakelijk zijn, zoals nsmiddelen, geneesmiddelen, levens behoeften, etc. als het grote gat in de dük bü Schelp- hoek is gedicht. Noord Reveland: Dit eiland dat tot nu toe drinkwater kreeg uit tankschepen, krijgt morgen weer leidingwater. De wa terleiding Mij Zuid-Beveland gaat n.l. morgen een duizend meter lange plastic waterleidingbuis over de zandkreek leg- ?n wel van Wolfaartsdijk naar Kort- Bruinissc: De vluchthaven aan hel Zijpe bij Bruinisse zal een belangrijke rol spelen bij het dijkherstel van Schouwen ;n Duiveland. Dagelijks worden er zand •ijshout en Basaltkeien gelost voor dichting van het grote gat bij Schelphoek De daarvoor benodigde keileem wordt op gebaggerd uit het Hellegat bij Strijei Acht jonge boerenzoons uit Gorssel zijn in het kader van de adoptie in Bruinisse aangekomen. Men is direct begonnen het bergen van landbouwmachines van het graan, dat nog in de schuren Bruinisse en Oosterland aanwezig is. Alle slachtoffers die aanspoelen, worden be graven op het noodkerkhof bij de vluqht- Noord-Biabant Sleeuwijk: De grote veerpont Gorin- chem 4 is gerepareerd en vandaag wei in dienst gesteld. De busdienst Breda- Sleeuwijk zal van morgen af weer volgens de normale dienstregeling op het veet GorinchemSleeuwijk rijden. Alrakerk: Het water op de Voorstraat it thans zover gezakt, dat men zonder laar zen het centrum van het dorp weer kar bereiken. Muzikantencongres Leger des Heils Ongeveer 6 genomen aan congres van Zaterdag )0 muzikanten hebben deel- het jaarlijkse muzikanten- het Leger des Heils, Zondag te Amsterdam gehouden. Het congres werd bijgewoond door commandant E. Thykjaer. Zowel Zaterdagmiddag in de Evange lisch Lutherse Kerk aan het Spui als avonds in het Concertgebouw hebben ;stien plaatselijke korpsen en het natio naal muziekkorps aan het festival rrtee- gewerkt. De verenigde muziekkorpsen werden gedirigeerd door kapelmeester Verkaaik. Zondag werden in het Museum de Tropen enige huishoudelijke ken behandeld. In vogelvlucht De 'bouw van de theologische school voor O.-Indonesë te Makassar zal deze maand beginnen en daardoor zal de school vermoedelijik in Seotem'ber van Timor naar Makassar kunnen verhuizen. De Synode van de Oud-Katholieke kerk in Nederland wordt op 28 April ii Utrecht gehouden. Het laatste R.K. kerkblad in Oost- Duitsland, de Tag des Herrn te Leipzi, moet zijn oplage drastisch beperken op last van de communistische rege wegens „algemene bezuiniging". (Van onze moderedactrice) Parijs heeft dit voorjaar wel degelijk rekening gehouden met de neiging tot bézuinigen. die langzaam maar zeker het luxueuze leven gaat beïnvloe den. Verscheidene huizen heb. ben naast hun haute couture- afdeling een boutique ge opend. waarin de peperdu: modellen vervangen zijn door toiletten, die wel hetzelfde model hebben maar van ander, eenvoudiger materiaal ver vaardigd zijn. Zo kunnen de robes van pure zij, daar lig gen in kreukvrij popeline of zelfs in katoen. En ach. ze zijn er héus niet minder om. De coupe blijft perfect en men behoeft niet te vrezen een massa-artikel te vinden, want de klanten van de boutique behoren toch nog altijd tot de vrouwen, die waarschijnlijk een kleedgeld hebben, dat ver boven de middelmaat ligt. Maar ook uit de nieuwe col lecties blijkt de neiging tot versobering. In de eerste plaats mógen wé wijzen op Je voortzetting van de zomer- mode 1952. Geen enkel model behoeven we als „ouderwets" weg te hangen. Geen japon of mantel vap verleden jaar valt uit de toon. De wijde en ds nauwe rok, de hoge en de lage hals. de ingezette en de aan geknipte mouw. het kan alles Maar denk nu niet. dat de modekoningen stil gezeten hebben. Natuurlijk hebben zij de nodige decreten uitgevaar digd. Zo is het plissée ver heven tot noodzakelijk ele ment van een chique toilet en wordt het accent van de rok naar achteren verlegd door grote strikken, veel ruimte of een ingezette baan. De hals lijn is afwijkend, niet alleen bij de japonnen maar ook bij de wijde mantels, die evenals verleden jaar bij voorkeur een driekwart wijdaangeknip- te mouw hebben. Die afwijkende halslijn ver eist een buitengewone vaar digheid van de coupeur, want met een slechte coupe of slap pe stof krijgt men daar al gauw de allernaarste effecten bü- We zien deze afwijkende halslijn duidelijk in het lin kermodel. een creatie van Jean Desses- De mantel is van zijde in tweedpatroon gewe ven in nuances beige en bruin. De eenvoudige japon is heel chique met partijen van fijn plissée Het middelste model, ook van Desses. is van impri- mé taffetas Van voren glad en eenvoudig, van achteren een wijd uitwaaierende klok- rok. De mouw is juist onder de schoudertop ingezet en reikt tot de elleboog. Jaquas Griffe toonde als tegenstel ling een middagtoiletje van fijngest reepte zwart-witte taf fetas met nauwe rok en ge drapeerd lijfje. Grote platte hoeden zien de ontwerpers gaarne bij. hun toiletten ge dragen. maar tot nu toe heeft de vrouw het nog steeds ge wonnen, door kleine gemak kelijke hoedjes te blijven dra gen en het ziet er naar uit, of ze daar deze zomer ook weer in slagen zal. Als steeds zijn er in elke collectie tailleurs te vinden; veelal met veel fantasie in de asymetrische sluiting. Maar tegelijkertijd is weer bewezen, dat de klassieke lijn het tn deze modellen steeds wint- Een goed voorbeeld hiervan vinden we in het beige linnen pakje, dat Pierre Balmain. de meest practische van alle modekoningen, ontwierp. Het jasje is afgezet met een rij grote parels, die in een koord verwerkt zijn. Voor alle ontwerpen geldt een verlenging van de roklijn. De lengte wordt gerekend op ongeveer 30 cm van de grond. Opmerkelijk is de voorkeur voor het prinsessemodel. dat echter meer stof vraagt dan een tweedelig model. Door op heuphoogte een naad aan te brengen wordt de kool en de geit dan gespaard, of wel geeft men de indruk van een doorgaande lijn, terwijl de rok toch aangezet blijft. En zo is alles mogelijk, mits goede smaak de richtlijn blijft! Pierre Balmain ontwierp deze zomertaïlleur, die de klassieke lijn nog grotendeels behouden heeft. Dikke parels verwerkt in een wollen koord, garneren de halslijn en voorpanden. De sluiting wordt bedekt door een smal pasje, een van de hobbies van Balmain. Het jasje is vrij kort; de rok reikt tot ongeveer 30 cm van de grond. Amerikaanse generaal bezoekt onze mariniers Généraal Lemuel Shepherd, dant van de Amerikaanse mariniers, ar riveerde gisteren op Schiphol voor een tegenbezoek aan het Nederlands korps mariniers, welke huidige commandant, generaal-majoor Van Gijn, vorig jaar zijn gast was. Generaal Shepherd, die tijdens zijn verblijf in Nederland door H.M. de Ko ningin zal worden ontvangen, is op door reis naar West-Duitsland, waar hij een begin zal maken met de inspectie va de Amerikaanse marinekorpsen i: Europa. Plastic windscherm nu officieel toegestaan Op aandrang van de A.N.W.B. heeft minister Algera goedkeuring verleend het gebruik van plastic schermen als materiaal voor de voorruit motorrijtuig. Hoewel deze windschermen reeds lang hun doeltreffendheid hebben bewezen en de laatste jaren voor motor- f-tsen reeds veel gebruikt werden, waren motorrijders hiermee formeel in overtreding, omdat dit materiaal niet goedgekeurd. Thans is dit echter officieel toegestaan. Tien wegenwachters naar Engeland Tien A.N.W.B.-wegenwachten en twee inspecteurs vertrekken Maandag op uit nodiging van de Britse zusterorganisatie naar Engeland om kennis te maken met de Engelse wegenwacht. Het vertrek vankclijk vastgesteld op 2 Fe bruari, maar werd i.v.m. de ramp uit gesteld. De directie van het hotel waai en te Birmingham zullen over nachten, heeft het bedrag van de logies- verblyfkosten geschonken aan h Rampenfonds. Culturele verdragen met diverse landen Afgezien van het wetsontwerp tot goedkeuring van het cultureel verdrag tussen Nederland en Zuid-Afrika zijn op het ogenblik geen dergelijke wetsont werpen in voorbereiding. Enige maanden geleden werd aan Griekenland werp cultureel verdrag van beperkte strekking aangeboden. Soortgelijke ver dragen worden overwogen voor Turkije, Egypte en Scandinavië, zo hebben de mi nisters Cals ert Beyen aart de Tweede Kamer medegedeeld. Boot verbinding Yersèke Noord-Brabant Met ingang van hedèn is er een be langrüke verbetering gekomen in de bootverbinding van Yerseke met Noord- Brabant. Er wordt nu niet meer i Bergen op Zoom gevaren, maar Tholen. Van Tholen hééft men dan directe busverbinding met Bergen op Zoom, tcrwül men van Yerseke uit een busverbinding heeft mét Goes. De ver trektijden zijn: vertrek Yerseke: 8.40, 12.40 en 16.40; vertrek Tholen 10.30, 14.30 ;n 18.30 A.R. Partijconferentie in Den Haag Het Centraal Comité van de Anti-Re- volutionnalre Partij heeft enige wijzigin gen aangebracht in zijn plannen voor de te behouden partijconferentie. De con ferentie zal nu plaats hebben op Dins dag 31 Maart in Den Haag. Als spreker is uitgenodigd de heer A. Stapelkamp, de Tweede Kamer. Het onder werp, dat op deze conferentie wordt be handeld, is: „De gemeenten en de werk- gelegenheldspolitiek". Fontein voor Hofplein in Rotterdam ontworpen Voor de monumentale fontein op het Hofplein tc Rotterdam, waarvoor de rederij Phs. van Ommeren 200.000 zal schenken, is nu een ontwerp gemaakt. De kosten worden op 329.000 geraamd, waarvan 129.000 ten laste van de ge meente komt. B. en W. van Rotterdam hebben voorta aan de gemeenteraad voorgesteld in te stemmen met de bouw van een zuster- huis bij het Ncd. Herv. diaconessenhuis aan de Westersingel. Daar is weer de bekende U a.s. te Utrecht wordt gehouden, heeft de kunstenaar Hans Bolleman een eenvoudig doch zeer suggestief affiche ontworpen. Hij plaatste de Jaarbeurs „U" met Mercuriushoed in het mid delpunt van een cirkel, een krach tige bundeling van lijnen gevormd uit samenvloeiende en weer uiteen lopende stralen. Op symbolische wijze is hiermede de concentratiè van vraag en aanbod op de Jaarbeurs in beeld gebracht. Voorkeur voor Anne de Vries Aan welke Nederlandse schrijver of schrijfster zoudt U een prijs willen geven de beste Nederlandse roman? Deze vraag heeft het Nederlandse Instituut de Publieke Opinie gesteld aan een groep mannen en vrouwen uit alle lagen der bevolking. Veertig procent van de ondervraagden >u de prijs willen toekennen aan Anne de Vries voor zijn romans Bartje en Ear- tje zoekt het geluk. Jan de Hartog. met Hollands Glorie, kreeg dertig procent en wijlen A. M. de Jong met Merijntje Gijzen twintig procent. Nummer 4 bü de keuze werd Piet Bakker, 5 Antoon Coolen. 6 Willem van leper- daal, 7 S. Vestdijk. 8 Ina Boudier-Bak- ker. 9 Willy Corsari en 10 Hans Martin, aldus het A.D. In de plaats van de aftredende di recteur, Sem Dresden, is benoemd tot directeur van de Stichting „Jeugd en Muziek" Max Vredenburg te Amsterdam. Van 1 tot 6 September wordt in Düsseldorf wederom een grote Deutsche Musikmesse gehouden, een Fachmesse für Musikinstrumente und Musikalien. De aanmelding staat open tot 1 April a.s. nieuwe leidsche courant maandag 2 maart 195ï

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 6