JMctiwe fcUtsrhe (Courant Nieuw orgel in Kooikapel Bidault en Adenauer in openhartig contact over Saarkwestie Schaduwen van heden moeten wijken voor „Eenheidslicht" van morgen Fonkelende R.A.I. vandaag officieel geopend Ru Wist U Al of geen lid Gewonnen aan gezag een kinderwagen van LANGEZAAL VlüJIJAU ïl ttBHOAHI 1953 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.per kwartaal; 2.— per maand; 0.47 per week. ADVERTENTIËN: 0.18 per millimeter (Bij contract belangrijke korting). Drie en dertigste jaargang No 9872 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. I. ENSERINK CHRISTELIIK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Staatvastfcii Is ghebfrvra mgn bert In tcgtjcnspoet" Tête a tête in villa Madama rERWIJL TE ROME een principieel accoord bereikt werd over het verdrag betreffende de Europese Defensiegemeenschap, al moeten lan nog 1001 bezwaren worden overwonnen voor de verwerkelijking, ichuift zich bovendien de Saarkwestie daartussen. Teneinde ook deze barrière weg te nemen, hebben de Duitser Adenauer en de Fransman (idault gisteren in de schilderachtige villa „Madama", aan de rand van ome, de diepgaande meningsverschillen besproken. Aan beide zijden werd het verlangen getoond, politieke gepassioneerdheid, starheid en jiets zeggende phrasen te vermijden. Wat zal uiteindelijk het lot van het laargebied zijn, dat weliswaar met Frankrijk is verbonden door een Iconomische unie, maar waarvan Duitsland de economische nadelen mdervindt? Het enige punt van overeenstemming, waartoe partijen in Ie Saarkwestie zijn gekomen, is het besluit, om in het toekomstige Euro pese Parlement, een delegatie van het Saargebied op te nemen. Bidault en Adenauer hebben het pro-1 teem van alle kanten, in het bijzijn van| le expert prof. Hallstein, onder de loupe tenomen. Wij wijzen er op, dat dötl beciale Frans-Duitse contact plaats vond' la de tweedaagse conferentie der zes ministers van Buit. Zaken van het kleine Europa", die naar wegen en piddelen zoohten om Europa te ver ingen. De villa „Madama", waar de tèspreking plaats vond, werd streng be- Iraakt en alle verslaggevers en fotografen rerden op een eerbiedige afstand ge- Jouden. Uiteraard kan men zioh dus lechts over het resultaat van het ver- Jandelde beroepen op een Franse en buitse bron. Volgens de Duitse bron dan, is er geen brake van, dat Bidault van Adenauer Wederzijdse Veiligheid, tevens reizend ambassadeur, arriveerde vooi overleg met de Amerikaanse Hoge Com- lissaris in Duitsland, Conant. E.D.G.-schip niet gezonken Het gonst van Amerikaanse activiteit, ter bewerkstelliging van de „Europese eenheid". Wij hebben reeds vermeld, dat David Bruce, gewezen Amerikaans" ambassadeur in Parijs, naar Europa vloog ook hij zal zijn invloed aanwenden |m „consideratie" heeft verzocht, in ruil joor de „zege van Adenauer" te Rome letreffende het E.D.G.-verdrag. Immers, Ie Fransen houden nu niet meer zo star •ast aan de toegevoegde protocollen. De franse bron geeft slechts te kennen, dat jet onderhoud „zeer vertrouwelijk en Jriendsohappelijk" was. i Het Frans-Duits-Italiaans contact is log niet beëindigd, want vandaag wordt •r gesproken over het tewerk stellen van Italianen in Frankrijk en de verkeers- iroblemen aan de Frans-Italiaanse grens, net inbegrip van een tunnelplan voor de lont Blanc. Adenauer en De Gaspeni :n overeenkomst tekenen, waar lij vier culturele instellingen, waarop de sealldeerden tijdens de oorlog beslag (adden gelegd, in Duits beheer worden ruggegeven. Adenauer vertrekt spoedig Bonn, waar William Draper, de Sreoteur van het Amerikaanse bureau Reeds vluchtten 66.000 nensen naai W.-Berlijn Alleen al in dit jaar Het aantal vluchtelingen dat sinds het jegin van dit jaar de Oostzone van Juitsland heeft verlaten en naar West- lerlijn is gevlucht, heeft de 60.000 berschreden. Gisteren meldden zich feer 2400 vluchtelingen bij de verza- Belposten- De Westduitse autoriteiten hebben hans besloten, het aantal vluchtelingen, lat dagelijks per vliegtuig naar West-: Duitsland wordt doorgezonden, van 500 ip 950 per dag te brengen. Met ingang fan 9 Maart as. zal dit aantal op 1150 Porden gebracht, aldus Reuter. De Tol-Unie in de kinderkamer Nederland en de Duitse schulden Ondertekening werd uitgesteld Nederland heeft de ondertekening de te Londen gesloten overeenkomst betreffende de Duitse vooroorlogse schul den uitgesteld, hoewel het geheel instemt met de grondslagen der overeenkomst. Het wil namelijk opheldering over enkele punten en hoopt dan spoedig tot onder tekening over te gaan. Van betrouwbare zijde verzekert men, dat hierdoor geen 3rontrusting behoeft te ontstaan. De definitieve tekst is pas vorige week in het bezit gekomen van de Nederland regering. Het is nu gebleken dat de uitleg van de tekst moeilijkheden op levert wat betreft de gevolgen van egeling der zg. „Auslandbonds" (d.' die door Duitse staten, gemeenten industriële ondernemingen in niet-Duitse valuta in het buitenland uitgegeven obli gaties, die zich bij het uitbreken van d£ oorlog in Nederland bevonden en tijdens de Duitse bezetting op enigerlei wijze ijn vervreemd). Het gaat hierbij om het begrip direct of indirect loting, d.w.z. rechtstreekse of niet-rechtstreekse roof. Volgens de Nederlandse autoriteiten moet zonder twijfel een deel van de niet- rechtstreekse roof als rechtstreekse roof worden beschouwd. Men zal trachten de van Nederlandse zijde ge- te uitleg in het verdrag vast te leg gen. Vandaar het uitstel, dat de belan- van de Nederlandse houders der te Amsterdam verhandelde Duitse fondsen niet-Duitse valuta zal schaden. Van veel belang is het of Amerika, Engeland Frankrijk het Nederlandse standpunt delen. Nederland schijnt vermoedelijk te kunnen rekenen op de steun van Engeland. Drama te Beilen Landbouwer door zijn huisbaas doodgestoken In de afgelopen nachit is de 23-jarige land bouwer N. de Wijster te Beilen door zijn 50-jarige huurbaas, de landbouwer Th. met een mes doodgestoken. Bei den kwamen ven een feest en hebben daarna onenigheid gekregen. De W. was gehuwd. Th. is door de rijkspolitie gear resteerd en in bewaring gesteld. ZEVEN K1KOEJOES OPGEHANGEN Te Nairobi is officieel meegedeeld, dat Woensdag zeven inboorlingen wegens moorden van de Mau Ma-u zijn opgehan gen. Enige uren vóór de terechtstelling hadden zij nog kans gezien, uit hun cel len te ontsnappen. Toen zij weer werden gegrepen, verzochten zij gedoopt te den. Nadat dit verzoek was ingewilligd, werden de vonnissen ten uitvoer gelegd. inzake het E.D.G. en de Saarkwestie. De Amerikaanse Hoge Commissaris, Conant, heeft eerder met de leiders der Duitse socialisten besprekingen gevoerd de tegenstand betreffende de ratifi catie van het E.D.G. te overbruggen Want het E.D.G.-schip is nog niet in zicht de. haven, maar tenminste niet ge zonken. Zo heeft een Duits woordvoerder Rome gehouden conferentie over het E.D.G. gekarakteriseerd. De Franse oppositie, speciaal die der Gaullisten. hinderpaal voor de ratificatie in de Franse Kamer. Bovendien meldde Reuter, dat de be krachtiging in toenemende mate afhan kelijk is geworden van nauwe Britse erking. Hieronder begrepen definitieve toezegging van Engeland, dat het troepen op het Europese continent 1 blijven handhaven. Men ontkomt m de indruk, dat een zeer krachtig *rzet tegen de ratificatiein aantocht De Franse oppositie houdt het been stijf! De Gaullisten wijzen er op, dat Bidault te Rome voor Adenauer ge- Is de stemming te Parijs dus in mineur Bonn is de zeer gedrukte stemming sinds Rome iets verbeterd. Deze heeft plaats gemaakt voor een „voorzichtig optimisme". Men verheelt zich echter niet, dat ook in de Bondsdag nog grote moeilijkheden overwonnen moeten den. In de Duitse pers komt duidelijk tot uiting, dat men weliswaar één stap verder de eindstreep nog lang niet be reikt. In Nieuwerkerk 269 slachtoffers In de vergadering van de Gerefor meerde particuliere synode, die gisteren te Goes is gehouden, hebben de Gerefor meerde predikanten uit de noodgebieden overzicht gegeven van hetgeen zich hun gemeente heeft afgespeeld. Hier bij heeft ds Y. Tiemersma meegedeeld, dat in zijn gemeente Nieuwerkerk, op Schouwen, 269 doden en vermisten zijn. (Het eerste officieel opgegeven cijfer was 144. Red.). Voor bouwarbeiders In rampgebied tijdelijk 55-urige werkweek Om i aale t- te bevorderen, overweegt de arbeids. inspectie aan do werkgevers, die daar in het bouwvak werkzaam zijn, ee gemenè vergunning te verlenen arbeiders 55 uur per week te laten ken. Deze vergunning zal 4 weken du- kan in overleg met de Be- drijfsunie periodiek worden verlengd. De Bedrijfsunje heeft verklaard met deze regeling accoord te gaan. Dr Plesman zit thans in Indonesië Dr A. Plesman, president-directeur van de K.L.M. werd heden te Djakarta verwacht voor besprekingen met de In donesische regering, welke tezamen niet de K.L.M. deelgenoot is in de Garuda Indonesian Airways. Hij hoopt half Maart in Nederland terug te zijn. Fiets na 30 jaai weer present Zwevend frame, bromfiets beneden 300 en scooter van 3 meter UIM 130 EXPOSANTEN hebben vannacht de laatste hand gelegd aan het opbouwen en verfraaien van hun stands op de 31ste R.A.I.-ten- toonstelling te Amsterdam, die ditmaal motoren, scooters, bromfietsen, rijwielen, driewielers en invalidewagens omvat. Ruim 130 exposanten, dat wil zeggen enige duizenden tentoongestelde artikelen. En inderdaad, als men de feestelijk aangeklede grote hal binnentreedt, is het voor een arge loze bezoeker moeilijk een keus te maken. „Deze expositie neemt in de lange reeks van R.A.I.-tentoonstellingen een bijzondere plaats in, omdat voor het eerst sinds ruim 30 jaar de fiets is vertegenwoordigd", zei de alge meen voorzitter van de R.A.I., de heer E. F. Eriksson, vanmiddag bij de opening. De Nederlandse rijwielindustrie heeft na de oorlog met grote moeilijkheden te kampen gehad. Een deel van het ma chinepark was dopr de bezetter wegge voerd en na hers'tel daarvan worstelde men nog met een tekort aan materiaal, waardoor het onmogelijk was het enorme tekort aan rijwielen snel aan te vullen. Toen later de markt meer en meer ver zadigd scheen te worden, ging deze indus trie zioh in toenemende mate op export toeleggen, met alleszins hoopgevende re- Dit is het trieste restant van de spoorbaan aan de Brabantse kant van de Moerdijkbrug. Het herstelwerk is echter in volle gang en in April hoopt men hier weer treinen te laten rijden. sultaten. De gezamenlijke productie be droeg in 1951: 490.000 rijwielen, waarvan ruim 100.000 werden geëxporteerd. De productie over 1952 zal vermoedélijk bijna 600.000 rijwielen bedragen, waarvan in 11 maanden ruim 162.000 rijwielen werden uitgevoerd. Ook de Nederlandse industrie van mo torrijwielen en bromfietsen heeft belang rijk bijgedragen In de export. Het totale exportcijfer van deze industrieën heeft in 1952 het bedrag van vijftig millioen gul den overschreden. Zwevend frame Het aantal op deze tentoonstelling ge- exposeerde rijwielmerken bedraagt 36. Zeven daarvan zijn buitenlandse fabrika ten, hoofdzakelijk Engelse. Een opmerkelijke verschijning is op de tentoonstelling de nieuwe simplexfiets met zwevend frame. De bovenhuis het frame is hierby vervangen door stelsel van veren, waaraan het zadel is bevestigd. Zonder het minste schokje te voelen, kan men er mee door kuilen rij den. De heer Leeuwenberg, directeur van de Simplex, zei dat deze fiets niet be doeld Is voor de grote stad met esphalt- wegen, maar voor de vaak nog slechte buitenwegen. 41 Bromlietsmeiken De belangstelling voor de bromfiets schijnt nauwelijks verminderd te zijn. Niet minder dan 41 merken nemen aan de tentoonstelling deel. waarvan ruim de helft Nederlandse. De goedkoopste bromfiets Is op de expositie de Berini- De ontwerper vertelde, dat er naar ge streefd wordt tegen volgend jaar een bromfiets op de markt te brengen, die minder dan f 300 zal gaan kosten. Dan zal het verschil, met diverse luxe uit voeringen van rijwielen, die voor be dragen van omstreeks f 250.geprijsd staan, niet zo groot meer zijn. Scooter van 3 meter Voorts komen niet minder dan 53 torrijwielen de aandacht vragen, v. onder een zestal Nederlandse Onder de 11 merken scooters bevindt zich één Ne derlands merk. Het zal duidelijk zijn, dat in deze sec tor (motorrijwiel en scooter) de Neder landse behoefte grotendeels door de port wordt gedekt. Zo werden in 1951 10.522 motorrijwielen en 622 scooters ge ïmporteerd. in 1952 resp- 7 694 en 89f Nederlandse motorrijwielindustrie pro duceerde in de genoemde jaren resp. ruim 5000 bijna 6000 stuks. De export bedroeg in dezelfde periode bijna 2000 1951 en ruim 3600 in 1952. Meer dan procent der geïmporteerde motorrij wielen kwamen uit West-Duitsland. Tsjechoslowakije en Engeland. Een deel der import, bijna 2500, werd in 1951 in Nederland geassembleerd. Deze assemblage blijkt echter, als gevolg Nederland bestaande douanetarie- weinig lonend te zijn, zodat in 1952 daaraan vrijwel een eind is gekomen. Een bijzondere scooter is wel de bijna drie meter hoge Vespa, die niet op de Nderlandse wegen zal verschijnen, maar, verteld werd. cadeau zal worden gedaan aan de reus uit Klein Duimpje. Óp deze stand is ook de waterscooter den. waarmee de Franse motorren- George Monneret Het Kanaal over- Bij de motoren ten slotte zijn er nièu- e verschijningen in overvloed, waar onder enkele Nederlandse, maar de prijs blijft in vergelijking met de vooroorlog- sjaren nog hoog- Burgemeester en wethouders va Rotterdam stellen voor drie onderhands geldleningen aan te gaan met een rent van 4 pet, ten bedrage van 5 min, min en 1 min. DAT tot directeur van het Chr. Blin deninstituut te Amsterdam is benoemd J. de Boer, die op zijn zesde jaar vol slagen blind werd en sinds 1931 werk- s bij de houthandel Jongeneel te Utrecht. De heer de Boer is de op volger van de heer A. Boendermaker, die n gezondheidsredenen ontslag neemt. DAT in het woonoord Schattenberg te Westerbork 92 diploma's voor vakbe kwaamheid zijn uitgereikt, de eerste, die door Ambonnezen in ons land zyn be haald. DAT in Utrecht wegens faillissement een onderhandse verkoping van enige tientallen circuspaarden, afkomstig uit Zweden, wordt gehouden. DAT de N.V. Stoomtram Walcheren met ingang van 1 Maart haar tarieven verhoogt, aangezien het vervoer steeds meer terugloopt. DAT de drie grote vakcentralen bij de regering zullen aandringen op bevorde ring van de plaatselijke keuze (d.w-z. inschakeling van de kiezers bij de beslis sing over de vraag of gelegenheden de verkoop van openbare drank moeten worden verminderd of afgeschaft) \T de piloot van het bij Eelde ver ongelukte Zweedse militaire vliegtuig per KJL.M. uit Amsterdam naar Kopen hagen is vertrokken en de beide andere toestellen nog op Eelde blijven in af wachting van beter zicht. DAT de Canadese emigratie-attaché A. A. Ewen in Midden-Becmster afscheid heeft genomen van 15 Ned. jongemannen, n een half jaar zijn omgeschoold tot landarbeiders en binnenkort naar Canada Vertrekken. DAT de Centrale Vereniging voor de Markt, Straat- en Rivierhandel op 25 en 26 Maart in Utrecht haar algemene ver gadering houdt. DAT tegen de 23-j. kantoorbediende J. H. de K. uit R'dam, die een handelaar voor f 700 heeft opgelicht door zich als A N.P.-fotograaf voor te doen, in R'dam 10 mnd (waarvan 4 voorw.) is geëist. DAT de leider van het voormalige weekblad Koning Voetbal, C. D. H., die met wedstrijdformulieren heeft ge knoeid, bij de heropening van de behan deling voor het A'damse hof opnieuw 6 mnd tegen zich hoorde eisen (Recht- bankvonnis: 4 mnd). DAT in 24 uur tijd door de Oranje sluizen te A'dam acht bakken zijn geko men met elk 800 ton keileem, die bij Urk is gebaggerd voor het dichten van de dijken in Zeeland. DAT trwee Ned. torpedojagers, twee fregatten en een duikboot gisteren driedaags bezoek in Las Palmas (Ca- narische Eilanden) zijn aangekomen. DAT aan luit-kol. G. H. Christan van de generale staf toestemming is verleend tot het dragen van de Amerikaanse Legion of Merit, degree of legionnaire, en de Silver Star. DAT in het Diaconessenhuis te Utrecht de Protestantse stafopleiding voor ver pleegsters is geopend, waar de cursisten (thans 33) gedurende twee jaar maande lijks drie dagen bijeenkomen. DAT wegens een inbraak te Schiedam, waarbij o.a- f 6000 aan Ned. en buiten lands geld verdween, de 29-j. A. S. 41-j. A. S-. beiden uit Schiedam, door de R'damse rechtbank tot resp. 12 mnd. (waarvan 3 voorw.) en 9 mnd. zijn ver oordeeld (beiden conform de eis). DAT evacué's uit de getroffen gebie den op vertoon van hun kaart van 1 tot 8 Maart vrij toegang hebben tot dier gaarde 'Blijdorp in Rotterdam. DAT de kosten van het herstel der zeeweringen op Walcheren geraamd den op f 2,3 millioen. DAT de prov. weg van Schoonhoven over Nieuwpoort—GoudriaanSchellui- nen naar Gorinchem voor alle verkeer berijdbaar is. Vandaag is dan te Amsterdam in het R.A.I.-gebouw weer de grote tentoonstelling van rij wielen, bromfietsen, scooters, motorrijwielen en onderdelen van al die vervoermiddelen ge opend. Hier een overzicht van de reusachtige hal, kort vóór de opening. De expositie duurt t/m. S Maart. ALS HET over de burgemeesters gaat, don komt bij de begroting Binnenlandse Zaken ook als regel tafel, of de burgemeester geen lid behoort te zijn van een politieke partij. Zit is wel eens anders geweest. Er zijn jaren geweest waarin meestal de stelling werd verdedigd, dat een burge meester bij voorkeur géén lid moest zijn een politieke partij. Ook deze tijden liggen achter ons en ook dat noemen we •n win6t. Minister Beel blijkt nu van oordeel, _it men aan iemand die burgemeester wil worden niet altijd de eis behoeft te stellen, dat hij bij een politieke partij is aangesloten. Wij laten voor het ogenblik de juistheid van dit standpunt in het midden. Maar wie het in deze met de minister eens zijn, zullen goed doen, daarbij ook het volgende in hun over wegingen te betrekken. De p.-actijk leert, dat die burgemees ters. cïie niet bij een partij zijn aange sloten. vrijzinnig plegen te zijn en poM- tiek dicht staar., vooral bij de V.V.D., soms ook bij de P.v.d.A. Dat is hun goed recht. Maar het is al evenzeer het goede recht van wie naar een enigszins billijke getalsverhouding streven, daarop de aan dacht te vestigen. Voorkomen van onbillijkheden op drt terrein betekent al weer winst voor het burgemeesterlijk gezag. En wederom: dat gezag moet de minister van Binnen landse Zaken wel zeer ter harte gaan "TEN ONDERWERP dat bij de be- groting van Binnenlandse Zaken ook aan de orde pleegt te komen, is dat van de burgemeesters. Het is begrijpe lijk. In de burgemeester heeft voor stad en (vooral ook) voor dorp het gezag als het ware gestalte aangenomen In deze weken is het weer eens duidelijk geble ken, van hoe groot belang het bezit van een goede burgemeester is. Geen wonder, dat de burgemeesters benoemingen voor de minister van Bin nenlandse Zaken een zaak van gewicht zijn. In zijn schets van de parlementaire geschiedenis maakt prof. Oud ergens deze opmerking, dat de afzonderlijke daden van de burgemeesters zioh aan des ministers verantwoordelijkheid ple gen te onttrekken, maar dat hun benoe ming en handhaving volop voor zijn re kening komen. Zo is het inderdaad. Er is over burgemeestersbenoemingen altijd veel te doen, ook al liggen de tijden mi wel goeddeels achter ons, dia Kuyper ons actueel als volgt beschrijven kon; „Slag op slag doet zich het geval voor, dat een vreemde jonkman, zonder kennis van „land en luyden", van prac- tlsche ervaring nog verstoken, aan de ernst des levens nog gespeend en alleen begiftigd met wat theoretische kennis van ons administratieve recht, in een gemeente van eenvoudige lieden letter lijk de baas kon spelen, om in vereniging met de eveneens van buiten ingekomen notaris en kantonrechter enz. een mo derne club te vormen, die het zich ten taak stelt, de kolonie te liberaliseren". Dat is, dunkt ons, vrijwel algemeen verleden tijd. Ook op dit punt heeft het burgemeesterschap aan gezag ge wonnen. Geen goed burgemeester, die dat zal betreuren. Integendeel, hij zal er zelf door hebben gewonnen aan aajtzien en gezag. Nederlandse ambassadeur, mr Stikker, reikte op de ambassade de ver sierselen van commandeur in de Orde van Oranje-Nassau uit aan Sir Gerald Kelly, president van de Royal Academy, en wethouder C. L. Ackroyd. HET WEER IN EUROPA Bezoek van 6 uur aan Londen Koningin dankte Britse vorstin voor hulp na de ramp Prins Beinhaid bracht vliegtuig over naar mistvrije luchthaven /~\M KWART VOOR ACHT gisteravond keerden Koningin Juliana en Prins Bernhard op het paleis Soestdjjk terug van hun bezoek aan Engeland, dat slechts zes uur geduurd had. Het vliegtuig, waarmee het Koninklijk Paar de reis maakte, werd door de Prins bestuurd. De Prins had het toestel middags van Hendon, waar een dichte mist hing, overgevlo gen naar Northolt, waar het zicht goed was. Terwijl Pins Bernhard deze extra- vlucht maakte, bezocht de Koningin Burlington House, waar een tentoonstel ling van Nederlandse schilderijen wordt gehouden. Samen met de Nederlandse ambassadeur, mr D. U. Stikker, wandel de Koningin Juliana langs de doeken. Voor Rembrandts schilderij van zijn moeder bleef zij staan en zei. dat dit haar geliefdste schilderij is. De tentoonstelling was tijdens het Koninkijk bezoek gewoon voor het publiek geopend. Onder de talrijke be zoekers merkte de Koningin een vroegere vriendin uit haar studietijd in Leiden op. die zij hartelijk begroette. Toen de secretaris van de Koninklijke Academie een paar schoolkinderen ver zocht door te lopen, omdat zij, naar hij meende. HM. verhinderden een schildeij in al zijn pracht te bewonderen, trad de Koningin direct op de ijverige Engels- - drong er bij hem vriendelijk ~nnodig de aandacht op id te vestigen. Dank voor hulp Een grote menigte juichte de Koningin toe. toen zij het tentoonstellingsgebouw verliet om zich naar het Buckingham- paleis te begeven, waar zij en Prins Bernhard met Koningin Elizabeth en de Hertog van Edinburgh de lunch gebruik ten. Bij het paleis stond een erewacht Grenadier Guards in grijze overjas- en berenmutsen opgesteld. Het offi ciële doel van 't bezoek was o.m. Koningin Elizabeth te danken voor de Engelse hulp bij de overstromingsramp in Neder land. Tijdens haar korte bezoek aan Enge land ontving de Koningin nog een dele gatie van de Bond van Timmerlieden, oud gilde van Londen. De Koningin op 25 Februari erelid van dit gilde zijn geworden, maar wegens de over stromingsramp is deze plechtigheid uit gesteld. E z 1 5 i i lil: ff, «I 5 E Oslo Stockholm Kopenh. Brussel PartJs Bordeaux motregen mtst mist windstil WNW 2 ZW 4 windstil ZZO 2 windstil windstil 1 0 1 3 0.1 10 0 1 0 •1 0 1 0 -0 0 3 0 PSfc* München Ztlrich Wenen Gegevens onbew. onbew. NNOSÜ1 5 ZZW 2 windstil WNW 6 morgen 1 u. 1 0 -0 0 -3 0 -5 0 K-N MX) Noordelijke wind Tot morgenavond verwacht De Bilt: Droog weer met overdrij vende wolkenvelden. Zwakke tot matige Noordelijke wind. Ie» minder koude nectat. Morgenmiddag over het ai- gemeen iete lagere tempera turen dan vandaag. (Opgemaakt om tien uur) ZON EN MAAN g: zon 7.31 tot 18.16 uur; maan 5.59 uur. Op 28 Februari VM. Aanbesteding telefooncentrale te Leerdam Dc Rijksgebouwendienst heeft aanbe steed het bouwen van een telefooncen trale te Leerdam. Er kwamen twintig in schrijvingen binnen. Hoogste was die der firma Van Eijl te Kedichem met ƒ69 700. Laagste die der firma Smits te Leerdam met 57.500. MOEDERS IDEAAL

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 1