'resident Eisenhower wil Stalin I halverwege tegemoet komen 'e Rus vindt „Ike" een flinke kerel, maar bedorven door kapitalisten wel w :^r :r Politieke vluchtelingen naar Gelders buitenverblijf VISTAS^ Na weigering van bloedproef vrijspraak gevraagd Sultan trachtte een nieuw kabinet te vormen SI 19l_ DONDERDAG 26 FEBRUARI 195» „Eau de Cologne Russe" erhoud met Stalin aarden moet zijn voldaan: Het 'reenstemming moeten zijn met het- RESIDENT EISENHOWER heeft op zijn wekelijkse persconferentie ver klaard bereid te zijn, een ontmoeting met maarschalk Stalin en »re andere staatsman te hebben, indien hieruit iets goeds kan voort- eien. Hij verbond hieraan echter een aantal voorwaarden. De Moskouse respondent van het Amerikaanse blad ..New York Times" vernam via Indiër, dr Saifoeddin Kitsjloe, hoe Stalin eigenlijk over Eisenhower ikt. Deze Indiër heeft kort geleden een vraaggesprek met Stalin gehad, enhower, aldus Stalin, is een uitstekend militair, munt uit door be- aamheid en karakter, maar helaas is hij omringd door een groep ipitalisten". Het is dus de vraag of een persoonlijk contact Eisenhower lin iets zou kunnen uitkerken. Velen hopen daar op. isenhower heeft er tijdens de pers- cn de Sowjets voorkomen worden. Stalin ferentie op gewezen, dat voor een wil, dat Engeland en Frankrijk zich dus de volgende van Amerika losmaken en hij gelooft, dat dit gebeuren zal, indien de V.S. hun tegenwoordige politiek voortzetten. Ook is Moskou bereid er toe mee te werken langs diplomatieke weg de Koreaanse oorlog te beëindigen. (In de V.N., gezien Ruslands houding tegenover de Indische resolutie, is daar overigens niet veel van gebleken. Red.). Over de Amerikanen in het algemeen, luidde Stalins oordeel gunstig. Hij noem de het een prachtig volk. dat veel heeft bijgedragen tot de ontwikkeling der wereld, maar met de Amerikaanse rege ring is het totaal anders gesteld. Deel neming aar. twee wereldoorlogen doet de „Amerikaanse kapitalisten belust zijn op oorlogswinsten" Ook ex-president Truman was. aldus Stalin, in de kern van de zaak helemaal geen slecht mens. doch hij stond onder slechte invloed van Churchill! Tot zover deze politieke „eau de cologne. Russe!" Een „vredesoffensief"? Gezien de woorden van Eisenhower, waaraan men overigens geen overdreven waarde kan .toekennen, maar rekening houdende met het feit, dat in Maart de Britse ministers Eden en Butler te Washington .gaan confereren met hun Amerikaanse coUega's, is het lang niet denkbeeldig, dat ook een nieuw vredes- het Amerikaanse volk van zijn offensief ter sprake zal komen. Maar het wil. Het onderhoud zou moeten kan evengoed zijn, althans teoordelen •hieden met medeweten van de Pact-1 naar Reuter, dat een plan wordt gefor- vrienden der Ver. Staten. En meerd, hoe krachtiger in het Verre Oosten op te treden, teneinde verdere uitbrei ding der Russische invloedssfeer tegen te gaan. De Britten reizen per „Queen w i knopen tellen ÜHT praard, er zou een polsing aan vooraf :n gaan, waaruit dan zou moeten n, dat een dergelijke bespreking rede kan bijdragen. Eisenhower geografisch gezien, bereid te zijn, halverwege tussen de Sowjet-Unie ika te ontmoeten. Aan de presi- erden vervolgens vele vragen ge- iver het bekende voorstel inzake resolutie in het Congres, beogende jverwerping van alle „interpreta! ipassingen van de overeenkomst daterende van 1945. welke sinds- hebben geleid tot het ..in slavernij ingen van volkeren". Sprekend over onderdelen der overeenkomst van a en andere overeenkomsten uit de 'log, welke betrekking hebben op de wrik a an se en de Russische posities in Wenen, verklaarde Eisenhowre. ■zegging daarvan wellicht tot grotere moeilijkheden in deze steden 'at het hierboven reeds gemëmoreer- •tike.l in de New York Times betreft, volgende: Volgens de Indiër dr Sai- Kitsjloe heerst inzake de inter- ionale politiek in Russische kringen 'Toskou de mening, dat Engeland Rus had moeten steunen, omdat het Rus- leger Engeland heeft gered. Indien [eland en Frankrijk met Amerika ;ken". kan een oorlog tussen de V.S. (Advertentie) Slatin: „Ik mag jou toch wel. Ike Elizabeth" en worden vergezeld door elf deskundigen van de beide mimsie Het ziet er naar uit, dat Eden zdch niet „zonder meer" door Eisenhower en Dulles de politiek jegens Rusland zal laten voor schrijven. Aan speculaties in het hoofdkwartier der V.N. te New York ontbreekt het niet. Ondanks alles blijft men rekening houden met een Russisoh compromisvoorstel de V.N. betreffende het probleem het Verre Oosten in het algemeen, Korea dn het bijzonder. Zo beschouwt men ook het feit, dat Rusland Nederland en Engeland een gift een kwart millioen dollar heeft gegeven (aan ieder land) voor de slachtoffers dei- overstromingsramp als een gunstig symptoom. Het zou kunnen zijn, ald-u; veler mening, dat Moskou hiermede eer demonstratie beoogde voor een „vredes offensief" in Europa. Wij zullen mc afwachten, wat deze voortgezette zitting der Assemblée ons brengt. Minister kocht gebouw aan Over leeftijdsgrens voor notarissen komt spoedig een wetsvoorstel waar politieke vluchtelingen, die rechtstreeks van achter, het IJzeren Gordijn komen, tijdens hun onderzoektijd kunnen verblijven. Hij heeft dit gisteren meegedeeld in de Eerste Kamer bij de behandeling van de begro ting van Justitie. Van vluchtelingen die rechtstreeks uit een bedreigd ge bied komen, kunnen de betrouwbaren hier blijven, maar moeten de on- betrouwbaren weer over de grens. De minister zei, dat hij met zo luchtig j De besprekingen met de broederschap- heenloopt over de beoordeling van goed j pen van Notarissen en CandidaatNota- of slecht, als sommige Kamerleden de-irissen hadden de bewindsman hoop ge- den, omdat hij tenslotte verantwoorde-j geven op een regeling van deze zaak. lijk is voor het binnenkomen van ver-. De Broederschap van Notarissen wilde dachte elementen. Vorig jaar heeft hier; echter later een onbepaald uitstel van een communistische functionaris ver-i ce regeling der kwestie en de broeder- toefd. die als gedroste schepeling was schap van Candidaat-Notarissen heeft binnengedrongen. De minister deelde' mee. dat er sinds Mei 1045 in Nederland 25.000 politieke vluchtelingen zijn bin- I nengekomen, waarvan er weer 2500 weg i zajro gegaan. Hieronder rekende hij ook j 13.000 Ambonmezen, hetgeen prof. Die-1 ipenhorst (AR) niet juist achtte, l Een netelige zaak noemde minister Donker de regeling van de leeftijdsgrens de pensioenregeling voor notarissen. Ook aan de uiterste rand van het grootste brilleglas een volkomen zuiver beeld. 'Jw opticien levert U zonder prijsverhoging BRILLE GLAZEN Gat bij Hellevoetsluis morgen dicht? Twee betonnen schepen worden tot zinken gebracht Van de zijde van de Rijkswaterstaat vernemen wij, dat morgen een poging gewaagd zal worden, het grote gat in de buitendijk bij Hellevoetsluis te dichten. Het is de bedoeling, dat in het gat een element wordt gebracht, bestaande uit twee bétonnen schepen, aan elkaar ver ankerd. Dit element wordt morgenoch tend om half zes naar het gat gesleept. Dan wordt eb afgewacht (half elf) om de beide betonnen schepen in een gun stige positie te brengen. Op het tijdstip van dood tij Cs middags 1 uur) moet in een tijdsbestek van een kwartier a een half uur het gevaarte in het gat worden gedraaid. Rijkswaterstaat verheelt zich niet, dat het dichten van dit grote gat een riskant karwei is, waarbij misluk king niet is uitgesloten. Wanneer de operatie gelukt is een belangrijk w.erk tot stand gebracht: dan is het eerste gat in een buitendijk gesloten. Temeer is deze operatie belangrijk aangezien door dit gat de inundatie van een groot deel van Putten wordt beheerst. Atl. conferentie op 20 en 21 Maart in Den Haag De Atlantische Conferentie, die oor spronkelijk op 6 en 7 Februari in de Ridderzaal in Den Haag zou worden ge houden, is verschoven naar Vrijdag 20 en Zaterdag 21 Maart. onverwacht een ander ontwerp ingediend. Daardoor is een pijnlijke impasse ont staan. die tot gevolg heeft gehad, dat er tfoar.-s 109 notarissen boven de zeventig jaar zyn. De minister Ls van mening, dat het zaak is zo vlug mogelijk bij de Tweede Kamer een -wetsontwerp in te dienen tot regeling van 'deze materie op de oor spronkelijke basis, omdat hij niet ge looft dat er een regeling kan worden getroffen die de instemming van alle betrokkenen heeft. Wat het probleem van de administra tieve rechtspraak betreft, zal de be windsman trachten te komen tot iets concreets, dat aan het parlement kan worden voorgelegd. Op ihet gebied der preventieve hech tenis zijn volgens de minister nog ver beteringen te bereiken. Over de versnel ling van de procesgang zei spr.. dat hier en daar beslist betere en vlottere paden' begaanbaar kunnen worden gemaakt. De communist Geugjes had de uitwij zing van de Rus Pissarev een „onvrien delijke daad jegens het volk van de Sowjet-Unie" genoemd. De minister be schouwde het deelnemen aan links en rechts gerichte extremistische activitei ten echter als ongewenste politieke acti viteit. Dit geldt eveneens voor buiten landse journalisten, zei minister Donker, en d\is ook voor Pissarev en voor de In donesiërs Go en Sunito. De begroting werd tenslotte aangeno- tegen. Allee de (Advertentii) thing 14.15 uur. Verder 10-17 es 19.30-22 iw In Zeeland officieus 554 doden Bijna 22 pet van provincie overstroomd geweest Het aantal personen, van wie vast s'aa; dat zij bij de watersnood in Zee land zijn omgekomen, bedraagt thans volgens net Rode Kruis 264. Helaas valt te voorzien, dat dit aantal nog belang rijk zal stijgen. Officieus spreek: men reeds v-an 554 slachtoffers in Zeeland. Dit verklaarde de commissaris der Ko ningin in deze provincie. Jhr mr A. F. C. de Casem-broot, vandaag in Middel- Van het Zeeuwse land is 21,6 pet door de zee overstroomd of overstroomd ge weest. waarvan ongeveer 1.000 ha be- s'emd was voor fruitteelt. Het aantal verdronken runderen bedraagt ongeveer 8600. Met minister Witte zijn reeds bespre kingen gevoerd over het verwerven van extra-bouwvolume. Over de drinkwater voorziening zei de commissaris, dat po gingen worden aangewend om de leiding naar Brouwershaven te herstellen en ook Zierikzee weer op de normale wijze te Voorzien. Op Noord-Beveland hoopt m-.;n op 3 Maar; drinkwater te leveren. De gaslevering op lange afstand aan midden- Zeeland zei maanden lang onmogelijk zij aanvankelijk door hem geseponeerd. Later echter was deze strafzaak doorge wei op last van de procureur- der meest vooraan- aanrijding overleden Staande geheime agenten, die tijdens de bezetting tot tweemaal toe in ons land De 6-jange Aart Boer uit de Kamille-.aan een parachute is neergelaten." zo- straat te Rotterdam is gistermiddag in!als de president het tijdens de zitting die straat, toen hij met zijn autopeduitdrukte. Het was de 32-jarige P. T.. overstak, door een vrachtauto aangere-tegenwoordig acquisiteur in Den Haag. den. Hij. overleed op weg naar het zie-1 Op zijn borst droeg hij de militaire Wii- kenhuis. lemsorde. Onder invloed" achter het stuur Voormalig geheim agent in het gelijk gesteld door officier van Justitie MEN MAG een verdachte niet verwijten, dat hij geweigerd heeft zich aan een bloedproef te onderwerpen. Dit verklaarde de officier van Justitie bij de Amsterdamse rechtbank, mr H. J. van Nouhuys, gisteren toen een autobestuurder terechtstond, die er van verdacht wordt, zijn wagen „onder invloed" bestuurd te hebben. „De president heeft zo juist gezegd, dat ver dachte, als hij werkelijk nuchter was, juist het bewijs van zijn onschuld had kunnen leveren door zich aan een bloedproef te onderwerpen", zei mr Nouhuys, „doch tenslotte eist de wet niet van een verdachte, dat hij zijn onschuld bewijst. Integendeel, de wet stelt, dat het openbare ministerie, in dit geval dus ik zelf, het bewijs van zijn schuld moet leveren. In deze zaak heeft de verdachte de bloedproef geweigerd. Evenmin zijn er getuigen, die met zekerheid kunnen zeggen, dat hij dronken was, zodat ik geen bewijs heb en derhalve vrijspraak vraag." Het betrof hier geen alledaagse zaak. de officier mededeelde De Russische journalist Pissarev. die door de Nederlandse regering wegens ongeoorloofde politieke activiteit is uitgewezen, stapte gisteren in Amsterdam aan boord van de Russische zeesleper Priliv, waarmee hij naar zijn land terug keert. Onder het waakzame oog van leden der Haagse vreemdelingenpolitie en marechaussee ging Pissarev de loopplank over. Per boot terug naar Rusland Uitgewezen journalist verliet Nederland Gisteravond tegen zeven uur heeft de Russische journalist L. Pissarev. die door de Nederlandse regering wegens ongeoorloofde politieke activiteit is uit gewezen. aan boord van de Sowjet-Rus- sische zeesleepboot Priliv de terugreis naar zijn land aanvaard. De heer Pissarev was al 's middags om vier uur onder politiegeleide per auto naar het Steenen Hoofd te Am sterdam gebracht, waar de Priliv sinds twee dagen voor anker lag. Hij bleef met zijn begeleiders in de auto tot omstreeks kwart over zes, toen hij over de loop plank van de zeesleepboot werd geleid. Een auto van de Russische ambassade wachtte op de kade totdat de Priliv zich van de wal had los gemaakt. Chef Amerikaanse mari niers bezoekt Nederland Naar de Koningin, minister Staf en het korps in Doorn Zondagochtend wordt op Schiphol ver wacht de commandant van de Ameri kaanse mariniers, generaal Lemuel C. Shepherd. Generaal Shepherd wordt ontvangen door HM. de Koningin ten paleize Soestdijk. Voorts brengt hij een bezoek aan minister Staf. aan verschei dene andere hoge marine-autoriteiten, Je commandant van het korps mari niers en aan de afdeling mariniers te Het hoofddoel van zijn komst naar Nederland is een bezoek aan het korps Gedwongen ijver Ambassadeur Stirling terug uit Australië Met chèque van 425.000 voor Rampenfonds Met zijn zuster, mis Dorothy Stifling, die hem op zijn vacantiereis vergezeld heeft, is de Australische ambassadeur, de heer Alfred Stirling, gistermiddag na een verblijf van 3 maanden in Australië in ons land teruggekeerd. „Wat op mij bijzonder diepe indruk heeft gemaakt", zei de ambassadeur. ..is het werk, dat de Nederlanders verrich ten bij de bouw van eer. nieuwe grote haven in Freemantle. Ik heb alle 6 sta ten van Australië bezocht en met ge noegen gezien hoe op wie plaatsen onze Nederlandse immigranten zdch weten in te burgeren. Sommigen bezetten al be langrijke posten". Intussen heeft de Australische rege ring besloten het Nationaal Rampen fonds in Nederland een gift te doen toe komen van 50.000 Australische ponden sterling (ƒ425.000). Een ohèque tot dit bedrag heeft de heer Stirling vanochtend in Den Haag overhandigd aan onze mi nister van Buitenlandse Zaken, mr J. M. A. H. Luns. Op 22 November kwam P. T. op de Rozengracht te Amsterdam met zijn wa in aanrijding met een wielrijdster. die lichte verwondingen aan haar knieën ,.Op het bureau Marnixstraat begreep ik aanvankelijk niet. dat men mij als verdachte beschouwde", vertelde T. gis termiddag. ..Ik was even te voren een restaurant bij de Westermarkt binnen gegaan. omdat ik moest opbellen en bad als vertering een glas bier gedronken." „Toen ik de bestuurder ondervroeg", •ertelde een als getuige gehoorde agent an politie, „rook ik de lucht van sterke drank, waarop ik hem heb gevraagd mee te gaan naar het bureau." „Op het bureau", vervolgde de voor malige geheime agent, „zei de brigadier ij: ga maar op dat bankje zitten. Ik dacht, dat hij dit beleefdheidshalve zei in antwoordde dus: ik blijf wel even •taan. Maar toen werden er harde woor den gebruikt en een agent begon mij op het bankje te drukken." „Daarna sloten ze mij in een cel op", vervolgde verdachte. „Toen de dokter kwam, heb ik geweigerd me aan die bloedproef te onderwerpen. Ik had er eenvoudig geen zin in. Ik kan er niet goed tegen om in een cel te worden op gesloten De rechtbank zal op 11 Maart a.s. uit spraak doen. De „as" Mossadeq-Sjah draait weer! Het geschil is bijgelegd De sjah van Perzië en premier Moham med Mossadeq hebben een voorlopige overeenstemming" bereikt in hun geschil over de beweerde hofintrigues tegen de premier en „daarmee ernstige interne moeilijkheden en bloedvergieten weten te voorkomen". Er is minder kans op overeenstemming tussen Londen en Teheran. Verklaard werd, dat Perzië de jongste Britse voor stellen in de voorgelegde vorm niet zal aanvaarden. Deze voorstellen werden vier dagen geleden overhandigd. Generaal Zahedi en een twintigtal an dere personen, onder wie oud-ministers en -senatoren, zouden te Teheran in hech tenis zijn genomen. Generaal Zahedi werd kort vóór de verbreking der diplo matieke betrekkingen met Groot-Brit- tannië beschuldigd van samenzwering tegen de veiligheid van de staat ten be hoeve van de Britse ambassade. Thermometer van het Rampenfonds De stand van de binnengekomen gelden bij het Nel. Rampenfonds, Statenlaan 81, Den Haag, Giro 9575, bedroeg: 1 Februari f 500.000 2 Februari f 2.000.000 3 Februari f 3.000.000 4 Februari f 7.131.000 5 Februari fll.672.0U0 6 Februari f 16.900.000 7 Februari f24.OSO.OOU 9 Februari f 27.558.000 10 Februari f 31.000.000 11 Februari f34.000.000 12 Februari f 38.000.000 13 Februari f 42.000.000 16 Februari f47.500.000 17 Februari f49.500.000 18 Februari f51.500 000 19 Februari 53.000.000 20 Februari f 55.000.000 21 Februari f57.000.000 23 Februari f58.800.000 24 Februari f58.800.000 25 Februari f59.700 000 26 Februari f63.500.000 Proces Hamid II En verklaarde zich bereid leider van de A.P.R.A. te worden (Vervolg van pag. 1) Op de vraag van de president of hfj bij deze aanvaarding van het opperbe. vel er enig idee van had, waarvoor deze A.P.R.A.-strijdmacht moest dienen, ant woordde beklaagde, dat destijds de Re publiek Indonesia federaal van opze'. was. „Naar myn mening waren er n overdracht der souvereiniteit tendenzen te bespeuren om de deelstaten op niet- grondwettelijke wijze af te schaffen". De aanval op Bandoeng Vervolgens besprak hij de voorberei ding van een plan om het kabinet te vallen. Westerling en Najoan hadden hem die ochtend in Hotel des Indes be zocht om hem ervan op de hoogte te stellen, dat zij een dag tevoren Bandoeng hadden aangevallen. Beklaagde zei, hij toen kwaad geworden was en half uur lang Westerling had uitgeschol den, omdat hij niet kon instemmen de aanval. Voorts besprak de sultan de plannen voor een aanval op de ministerraad. Bij deze aanval zou Hamid in zijn voet moe ten worden geschoten, opdat hij niet verdacht zou worden medeplichtig te zijn aan de aanval. Ministerie aanvaardt aanbod Padvinders (50.000) helpen bij bescherming bevolking Voor eerste hulp, verkenning, koeriersdienst en opruimingswerkzaamheden "f^"IJFTIG DUIZEND JONGENS worden ingeschakeld bij de bescherming bevolking. Het zijn de leden van de twee Nederlandse padvinders organisaties, die ouder zijn dan 14 jaar en die hun hulp aan het ministerie van Binnenlandse Zaken hebben aangeboden. Na besprekingen tussen het hoofd van de afdeling bescherming bevolking en vertegenwoordigers van de Nederlandse verkennersbeweging heeft het ministerie deze hulp aan- En mededeling over de medewerking an de jongens, die ook bij de waters nood tal van diensten hebben verricht, heeft het ministerie gezonden aan alle burgemeesters. De jongens zullen dienst doen bij het 'erlenen van eerste hulp, het verrichten an verkenningen in het rampgebied en als koeriers bij commando- eu verbin- dingsposten. Zij verrichten opruinüngs-1 werkzaamheden en ook helpen zij mee j bij het inrichten van opvangcentra en bij erlenen van sociale bystand aan i slachtoffers. Zeeverkenners stellen zich beschikbaar j oor het onderhouden van veerdiensten i gebieden waar bruggen zijn vernield. De leden van de padvindersorganisa ties worden voor hulp bij de bescherming bevolking bijzonder geschikt geacht, om dat talrijke werkzaamheden die jongens kunnen verrichten hun voorbereiding i0Q vinden in de normale sfeer -1 kennersbeweging. Bepaald is dat slechts jongens yan 14 jaar en ouder in beginsel in aanmerking komen. Hoewel hun werk zaamheden uiteraard worden afgestemd op die van de B.B.-diensten. zullen zij niet als leden van deze organisatie op treden. Zij verrichten diensten onder hun eigen leiding en in hun eigen uniform. De nationale hoofdkwartieren hebben ook de leidsters, de leiders en de trekkers opgeroepen. Hun is gevraagd te helpen bü de diensten voor dc nood- jeugd-internaten, die in oorlogstijd wor den ingericht en waarheen op verzoek van de ouders kinderen tussen 3 en 15 jaar uit bedreigde gebieden worden over gebracht Honderdste stad? K.L.M. gaat vliegen op Klagenfurt In de eerste helft van Mei opent de KJLM., als de vereiste goedkeuringen worden verkregen, een luchtlijn tussen Amsterdam en Klagenfurt in Oostenrijk. Voorlopig wordt alleen 's Zondags gevlo gen. ten behoeve van toeristen. Op het ogenblik vliegt de KJL.M. naar '65 landen. Klagenfurt zou dus de honderdste stad kunnen zijn. Het is echter mogelijk, dat de K.L.M. voor dien nog een lijn naar een andere plaats opent. Hierover wordt nog onderhandeld. Volgens het jaarverslag van de Centrale Bond van Paardenhandelarcn werden er in 1952 in ons land 7359 paar den ingevoerd en 3008 uitgevoerd. Op de vraag, wat hfj van plan was met Boeng Karno en Boeng Hatta antwoord de beklaagde, dat hij, indien hij toe stemming van de beide staatshoofden zou verkrijgen, een nieuw kabinet had willen vormen, waarin hij zelf de porte feuille van Defensie zou beheren. Sul tan Hamid zeide voorts, dat hij van plan was de aanval te voorkomen. Hij had. zeide hy. hiervoor een getuige. nJ. de heer Van der Meyde, die thans in Ne derland is. Desgevraagd zeide sultan Hamid, dat hij Koningin Juliana, met wie hij vaak heeft gesproken, goed kent. Hij herin nerde er aan, dat hij adjudant in buiten gewone dienst bij Hare Majesteit is ge- Gevolgen van een dolle bui De opdracht om de ministerraad aan te vallen, had hij gegeven in een dolle bui. Toen de bui voorbij was. heeft hij zich ingespannen de aanval te voorko men, aldus de sultan. Toen de procureur-generaal de vraag stelde, waarom Hamid zich bij de ille gale A.P.R.A. heeft gevoegd, tekende de verdediger tegen deze vraag protest aan. omdat, volgens de verklaringen van be klaagde, deze zich nog niet bij de A.P.R.A. had gevoegd. Sultan Hamid voegde hieraan toe, dat de voorwaarden, die hij terzake aan Westerling had ge steld, nog niet waren vervuld, zodat hy toen nog niet de leiding over de A.P.R.A. hud. Na afloop der zitting, die drie uren duurde, kreeg de sultan ir. de bczoek- kamer van het gerechtsgebouw gelegen heid zijn echtgenote te ontmoeten. Bui ten stonden intussen talryke personen, die sultan Hamid in een auto naar de gevangenis op Tjipinang zagen terug keren. De zitting is verdaagd tot Zaterdag 28 dezer. Dan zullen de getuigen Najoan en Joesoef Bamas worden gehoord. Amerikaan in ons land Koning der hengelaars zoekt mededingers jyE vermaarde Amerikaanse sport visser ..Kip" Farington zou van daag in Nederland aankomen voor een kor: verblijf. Mr Farington is in hel bezit van de wereldtitel voor het alleen binnenhalen tan de grootste vis. H\j kreeg deze titel, toen hij ver leden jaar. op zee buiten Pern, met de hengel een kanjer verschalkte van 1135 Amerikaanse ponden (ruim 500 kg). Mevrouw Farington i» ook niet bang voor de waterbewoners. Zij is ritelhoudster voor de vrouwen, met een ris van 730 Amerikaanse ponden (330 kg). Het doel van mrFaringions wereld reis is. in elk land reven candidafen re zoeken om mee te doen aan een internationale viswedstrijd om de wereldtitel. Deze wedstrijd ral nop dit jaar in Nova Scotia Canada worden gehouden. De deelnemers moeten op eigen kosten naar Boston er. terug, doch de kosten van reizen en verblijf (tu-ee weken) in Amerika en Canada tvorden gedragen door de organisatoren van de wedstrijd. Mr Farington heeft niet alleen lief de voor de zee; hij is ook een erkend deskundige op her gebied van spoor treinen. H(j heeft hierover zes boeken geschreven.

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 5