Jlieuuie feihsctft GTourant Steunt het Nationale Rampenfonds Hoe uitbundig de helicoptervliegers op Soestdijk ontvangen werden Broederlijk waren Amerikanen, Britten, Belgen en Hollanders bijeen Wist IJ WOENSDAG 18 FEBRUARI 1953 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie. Redactie Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.per kwartaal; f 2per maand; 0.47 per week. ADVERTENTIËN: 0.18 per millimeter (Bij contract belangrijke korting). Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Staatvasllrii li «irblmn otfln htrt In Ujfjeospoct" Drie en dertigste jaargang No 9664 GIRO 9575 De 16 gonzende libellen Prinses Marijke kreeg speeltuin Honderden brieven kwamen vandaag binnen ZO ZIJN DAN de zestien gonzende libellen, de helicopters, gisteren rond het paleis Soestdijk neergestreken. Enorme diensten hebben zij bewezen, toen de ramp van de watersnood zich over ons land stortte. Wij hebben reeds vermeld, hoe de voltallige bemanningen op uitbun dige wijze door H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard op het paleis het cadeau in ontvangst te ontvangen werden. Deze „kerels", in de ware zin des woords, zijn tot afgevaardigden van de verbindingsgroep tweemaal toe op grootse wijze gehuldigd. Na de ontvangst 's ochtendsM^^het wleU*W op het paleis Soestdijk, hebben zij 's avonds in de Bussumse televisie- men aanbieden. Het was een prachtige studio, waar zij voor camera en microfoon hun belevenissen vertelden,' miniatuurspeeltuin, compleet met hraai- nogmaals ervaren, hoezeer al het gepresteerde door Nederland op prijs wordt gesteld. In aansluiting aan hetgeen eerder ver-1 alles tot in finesses weten, over het vele meld, laten wij thans nog uitvoeriger werk, de moeilijkheden, daar de Belgi- voligen, hoe 's ochtends om 11 uur de sche helicopters geen hijskraan eerste, de Nederlandse Jezebel neer-1 boord hadden, streek in de achtertuin van het Konin klijk paleis spoedig gevolgd door ,.L' bl'eu" van de Belgische luchtvaartmaat schappij de Sabena. Daarna wiekten de negen Amerikanen neer, terwijl op het voetbalveld van het paleis Soestdijk de vijf Britse toestellen aan de grond wer den gezet. Prins Bernhard op ziijn be. kende joviale manier, was de eerste die naar buiten liep om zijn gasten hartelijk te verwelkomen. Daar waren broederlijk bijeen de Amerikanen, de Britten, de Belgen en de Nederlanders, die hun strijd tegen het water hadden gestreden. Koningin Juliana, in gezelschap van minister Beel, dankte de mannen voor alles, wat zij in de afgelopen weken ter leniging van de nood hadden gedaan. Het was een ont roerend ogenblik, toen de toestellen nog eenmaal ..ten afscheid" laag over het paleis vlogen. „Kerels" sohreven wij hierboven reeds en als men luistert naar de ervaringen van de Belgische piloot bij de Sabena, Gerard Tremerie, dan be seft men eerst terdege, welk een ere naam dit is. Hij was het, die op 1 Februari als eerste piloot met zijn helicopter boven het gebied van de ramp versoheen. De mens wordt stil als hij hoort, hoe deze BeLg niet minder dan 36 mensen van öt dood wist te redder, daarin op de voe gevolgd door zijn collega Armand Ver voort, die eveneens by de redding van slachtoffers zijn eigen leven op het spel zette. Tot 6 Februari zijn de Belgen on vermoeid bezig geweest hulp te bieden in het overstroomde deel van Neder land. waarna zij naar België terugkeer den om hun gewone arbeid op te nemen. Gisteren echter waren zij bij de lan ding rond het paleis Soestdijk present. Vanuit de lucht hadden zij het prachtige paleis gadegeslagen en bemerkt. hoe druk het was op straat. Feitelijk zaten zij met zestien machines tegelijk boven Soestdijk en wel 9 Amerikanen. 5 En gelsen. de Nederlanders en de BeLgische vliegers. De Belgen konden er maar niet over uit, hoe gewoon-menselijk, joviaal, Prins Bernhard zich tegenover hen ge droeg, want hij stond al buiten op hen te wachten En ook de Koningin moeöt nood verkeerden, van daken, dijken of bomen konden worden getakeld. Derhal ve was het parool: landen waar maar enigszins mogelijk was! Zelfs hebben zij. óm zo te zeggen, op een dak „gebalan ceerd", teneinde de vluchtelingen aan boord te krijgen. In Zeeland hebben zij nog een busdienst onderhouden om medi cijnen, zendapparaten, technici en medi ci naar de eilanden te brengen of zieken De Belgische vliegers vertelden, hoe zij ook nog een merkwaardig avontuur hadden beleefd. Terwijl de andere heli copters na het bezoek aan Soestdijk weer naar hun bases koersten, vlogen de Bel gen naar het vliegveld Loosdrecht. Daar zou, volgens telefonische mededeling, een cameraploeg van de televisie op hen wachten. Gebruik makend van een auto- kaart zocht de Belg Tremerie te Bussum naar het landingsterrein. Er was echter geen landingsterrein te bekennen, reden waarom zij de helicopter maar op de grond neerzetten, juist op de plaats, waar volgens de autokaart toch het veld moest zijn. Maar wat bleek? De plaats, waar zij het toestel hadden neergezet, was.... .roeger een vliegveld geweest. Om het huidige te vinden moesten zij in Ooste lijke richting koersen naar Loosdrecht. Het mistte en het duurde lang eer zij iets vonden, wat op een werkelijk vlieg veld leek. Toen moest weer uiterst snel worden teruggegaan naar het sportvlieg- veld, waar hen door lichtkogels de juiste weg werd gewezen. Besluiten wij dit verhaal met nogmaals verzekeren, dat heel Nederland zeer dankbaar is voor al wat de mannen van de helicopters in tijden van grote nood hebben gepresteerd. Duitsland benadeelt onze zeehavens Op vragen van het Tweede Kamerlid J. Schllthuis (P.v.d.A.) naar aanleiding van de afschaffing door de Duitse spoor wegen van de voor het vrachtvervoer tussen Oostenrijk en Nederland geldende vrachttarieven (de zg. Noestarieven) heeft minister mr J. Algera geantwoord, dat hierdoor de mogelijkheid voor onze havens om deel te nemen aan het Oos tenrijkse vervoer zoal niet geheel dan toch goeddeels wordt weggenomen. Er is niet gebleken, dat de Duitse spoorwegen een opdracht daartoe van de Duitse re gering hadden ontvangen. Ook heeft de Nederlandse regering hierover geen brief van de Duitse regering gehad. De rege ring heeft naar aanleiding van deze ge- Frans toestel te Berlijn neergestort Enige minuten nadat het wia opge stegen van het vliegveld Tegel in de Franse sector van Berlijn, is gisteravond een 2-motorig toestel van de Franse luchtmacht neergestort. Gevreesd wordt, dat alle twaalf inzit tenden om het leven zijn gekomen; tot nu toe zijn zeven lichamen geborgen. De 6-jarige prinses Marijke werd van morgen door haar koninklijke moeder uit de kleuterklas op Soestdijk gehaald om molen, schommel, een draaiorgel, dat echt speelde en lantaarns die echt konden branden. Het prinsesje was enthousiast over dit cadeau en begon direct aan de knopjes te draaien, die de speeltuin in werking stelden. Ook Prins Bernhard was vol belangstelling. „Dit is eigenlijk niet voor kinderen, maar voor ons", zei de Er werden vandaag op Soestdijk hon derden brieven met gelukwensen bezorgd en ook cadeautjes, zoals een pop, een beertje, een fröbelwerk, tekeningen, enz. Hierna kwam er bezoek van de beide peten van de prinses, mevrouw Bos en de heer Wiltens, en vanmiddag werd de ver jaardag gevierd in de familiekring. Von Kücheler thans in vrijheid gesteld Aanvoerder Duitse troepen, die Nederland binnen vielen In Mei 1940 viel de Duitse veldmaar schalk Georg von Kücheler met zijn legers Nederland binnen. Vijf jaar later werd hij te Neurenberg tot 20 jaar ge vangenisstraf veroordeeld, nadat hij tus sen 1940 en 1945 aan het Oostelijk front had gestreden. In 1951 werd zijn straf tot 12 jaar ver minderd door de Amerikaanse Hoge Commissaris, John McCloy. Thans heeft een woordvoerder van de Amerikaanse Hoge Commissie bekend gemaakt, dat Kücheler thans in vrijheid zal worden gesteld: na aftrek voor goed gedrag heeft de thans 71-jarige ex- maarschalk zijn straf geheel uitgezeten. De ook in ons land zo bekende Duitse pianist Walter Gieseking is be noemd tot ridder in het Legioen van Eer van Frankrijk. Steeds de dood voor ogen... Executie Rosenbergs nu op 30 Maart Heit Amerikaanse hof van Appèl beeflt de tenuitvoerlegging van het doodvonnis togen Ethel en Julius Rosenberg opge schort tot 30 Maart, ten einde hen in staat te stellen, het hooggerechtshof her ziening van hun zaak te verzoeken. Het echtpaar Rosenberg is ter dood veroordeeld wegens atoom-spionnage ten gunste van Rusland. Hun zaak wordt ten gevolge van de ingewikkelde procedures, reeds maanden slepende gehouden. Nooit tevoren heeft men in Amerika in vredestijd spionnen terechtgesteld. De advocaat van de Rosenbergs, zijnde Emanuel Bloch, is onmiddellijk aan het opstellen van die petitie begonnen. Ambassadeur van India met Stalin sprak Maarschalk Stalin heeft gisteravond in Moskou een onderhoud gehad met de ambassadeur van India, Menon. Bij dit gesprek, dat een half uur duurde, was de Russische plv. minister van Buiten landse Zaken, Malik, aanwezig. Er is niet bekend gemaakt, waarover werd ge sproken. Stalln ontving ook dr Saifoeddin Kitsjloe, voorzitter van de Raad van In dische Vredespartisanen. Het was zonder meer frappant, al die helicoptèrs rond het paleis Soestdijk in actie te zien. Wat het dus een wonder, dat prinses Mar griet er zo'n schik in kreeg, dat ze ook eens even de lucht in moest? Hier ziet men haar met piloot majoor Jack W. Ruby. Tanker verbrak zijn ketenen De zevenduizend ton metende Turkse, tankboot „Raman", die sedert enige tijd wegens achterstallige reparatieschuld bij een werf te Bremen aan de ketti heeft in de nacht van Maandag op Dins dag gepoogd, er heimelijk vandoor te gaan. Met afgeschermde lichten der loods koos de boot het rui maar de waterpolitie sliep niet en wist mei een levensgevaarlijke het dertien knopen varende schip enteren. De politiemannen stopten machines van de tankboot en ontnamen de kapitein het bevel. De boot, aan boord waarvan zich ook de eigenaai werd later naar Bremen teruggebracht. H.M. de Koningin opent toch Flora 1953 De Koiningin heeft de direcfie nationale bloemententoonstelling Flora 1953 meegedeeld, dat zij op Vrijdag 13 Maart te Heemstede ondanks de waters nood de ODening zal verrichten. Koningin Juliana acht het gewenst, dat mand f «sta ties van het economische en culturele leven gewoon doorgaan. Opheldering en tegenstrijdigheid Van Houtte: Koning Boudewijn is ernstig ziek" Behandelende arts zegt, dat de vorst spoedig zijn werk kan hervatten DE BELGISCHE minister-president, Jean van Houtte, heeft gisteren in de Belgische Kamer, in antwoord op een van socialistische zijde ge stelde vraag, verklaard, dat koning Boudewijn, die thans aan de Rivièra vertoeft, ernstig ziek is. Georges Bohy had, namens alle socialistische af gevaardigden, gevraagd om opheldering van de „tegenstrijdige geruchten omtrent de gezondheid van de koning". Merkwaardig is, dat dokter Georgi Luigi, een arts, die koning Boudewijn heeft onderzocht, gisteren nog verklaar de, dat de koning niet ernstig ziek is. Hij zou zijn normale werkzaamheden binnen een paar weken kunnen hervat ten, aldus het Reuterverslag. Koning Boudewijn verblijft te Antibes in gezelschap van zijn vader, koning Leopold en zijn stiefmoeder, de prins Van Rethy. Premier Van Houtte zeide verder, d de 22-jarige vorst voor herstel van zondheid „een minder ruw klimaat d; het onze gedurende deze bijzonder kou- inter" nodig heeft. Om erger te komen, moest de koning enige weken rust houden. Naar verluidt, lijdt de vorst aa: gevolgen van een kwaadaardige van griep en een ernstige keelaan doening. Bij afwezigheid van koning Boud* wijn werd de jaarlijkse herdenkings dienst te Brussel voor koning Albert 19 jaar geleden bij het bergbeklimmen om het leven kwam, bijgewoond door prinses Josephine Charlotte en door prins Alexander, de 10-jarige zoon van koning Leopold en de prinses Van Rethy. De vonnissen van Oradour Met spoed amnestie voor de Elzassers Alle hinderpalen die vertragend kun nen werken op de spoedbehendeling vac een wet, om de bij de massamoord var O radour betrokken Elzassers in vrijheid te stellen, worden door het Franse parle ment uit de weg geruimd. Op grond dezer wet, die in de Franse Kamer is inge diend, wordt aan alle Elzassers, die ge dwongen waren dienst te nemen in de Waffen-S.S.. en thans veroordeeld zijn wegens oorlogsmisdaden„amnestie" verleend. Zo tracht men het groeiende verzet in de Elzas tegen de vonnissen te rtuiten. Want er is Frankrijk alles aan gelegen de gemoederen in de Elzas te doen bedaren. Men wijst er op, dat juist i dut gebied een nieuwe partij is opge- ioht, die autonomie voor de Elzassers eist. Gelukkig is de proteststaking zon- mcidentcn verlopen. Hier ziet men de volledige be manningen van de Amerikaanse, Engelse en Belgische helicop tèrs, als ook enkele Nederlandse luchtvaartmensen, die gisteren ter gelegenheid van de zesde verjaardag van prinses Marijke door Koningin Juliana en Prins Bernhard allerhartelijkst werden ontvangen. Deze ontvangst be tekende voor de meesten hunner tevens een afscheid van ons land, waar zij zulk een voortreffelijk werk hadden verricht. DAT de uitgifte van credaetbons voor autobenzine ten behoeve van transporten van en naar de nood~:bieden vandaag 's gestaakt en pomphouders deze bonnen nog tot en met Zaterdag mogen aan- DAT 15 fabrieksmeisjes werden ge wond, toen bij Nieuw-Dordrecht (Dr.) een autobus slipte en tegen een boom terechtkwam. DAT een straaljager van de vliegbasis Twente gisteren door de ijzel bij het vliegveld tussen de bomen raakte en een noodlanding moest maken, waarbij het toest ?1 in twee stukken brak, maar de piloot, L. M. J. van Dieten uit Aarle- Rixtol, ongedeerd bleef. DAT de Ned. strocarton-industrie heeft besloten de productie in de periode Fe- bruari-Maart met slechts 10 pet te be perken, tegen 25 pet in de vorige periode. DAT de R.K. Bond van Vervoerper soneel St Raphaël op 2 en 3 Mei in Den Bosch zijn 50-j. bestaan zal vieren. DAT als 25.000ste inwoner van Ren- kum Is ingeschreven een dochtertje van het echtpaar G. van de Weerd-Karsch, Groenendaalseweg 49. DAT In Arnhem, zodra de vermakelijk heidsbelasting is verlaagd, op het Velper- plein wordt begonnen met de bouw van het nieuwe Rembrandt-bioscooptheater met 800 900 zitplaatsen (kosten: f 1,5 millloen). DAT tot ridder O.-N. zijn benoemd P. de Koeyer, wethouder van Yerseke. en L. Marlens, referendaris op de gemeente secretarie van Hengelo lOv.). DAT een gehuwde vrouwelijke ren trekker, blijken een beschikking in Staatscourant van giisteren, recht k laten gelden op kinderzijslag voor kinderen, voor wie zij kostwinster is. DAT de Bond van landelijke Rij vereni gingen va-n de N.C.B. Maandag in Boxtel zijn jaarvergadering houdC. DAT tegen de 29-j. adjunct-commies der belastingen uit Haarlem H. D. van het W., diie met de priem van zijn zak mes getracht zou hebben zijn beneden- buurme v. d. Mei je van het leven te beroven, voor heit A'damse hof 3 jaar is geëist (recMbanJovonnis \.Vz jaar). DAT twee jongens uit Maarsen, de 10-jarige Roel Bontrop en de 9-j. Jan Nieuwhof. sinds Zondag worden vermist. DAT waarschijnlijk alle getroffen bad plaatsen vóór het toeristenseizoen hersteid zullen zijn. Koninklijke dagorder aan militairen Dank voor hulp in de noodgebieden H.M. de Koningin heeft de volgende dagorder uitgevaardigd, bestemd voor het personeel van zee-, land- en lucht macht en tevens gericht tot de militairen uit het buitenland, die hulp verleend hebben in de overstroomde gebieden „Nu het reddingswerk in de O' stroomde gebieden en het voorlopig dichten der diiken, voor zover dit moge lijk is, toelaten dat de militaire hulp verlening grotendeels beëindigd wordt wens ik mijn bijzondere waardering te uiten voor de offervaardigheid, ijver en bekwaamheid, waarmede deze zware taak door de Koninklijke Marine, de Ko ninklijke Landmacht en de Luchtstrijd krachten is uitgevoerd. Gij hebt daarbij de uitnemende hulp gehad van de leger-, marine- en lucht machtcontingenten van verschillende mogendheden. Gezamenlijk hebt gij, ln samenwerking met de niet-militaire organisaties, per sonen en groepen van personen, die met en naast u hun offervaardigheid en ar beidskracht aan de eerste leniging van de nood gaven, de burgerlijke auto riteiten, die de leiding en de verant woordelijkheid voor de noodmaatregelen hadden, de onmiddellijke eerste hulp ge geven, die z ij bü de moeilijke taak, waar voor zij gesteld waren, nodig hadden". Tevens heeft H.M. de Koningin het volgende schrijven gericht aan de minis ter-president: „De bijzondere waardering die ik in bijgaande dagorder uit voor de bijdrage die de militairen brachten voor de eerste leniging van de watersnood, geldt uiter aard in dezelfde mate voor de talrijke niet-militaire autoriteiten, organisaties personen, die medegearbeid hebben het reddingswerk in de watersnood- gebieden". De chef van de luchtmachtstaf, luite- nant-generaal-vlieger I. A. Aler. heeft aan de luchtmacht zijn tevredenheid be tuigd over de hulpverlening. Bemanning van Nederl. schip Mulan gered Zes mannen en een vrouw langs een lijn aan wal Zes mannen en een vrouw zijn gisteren veilig door een woedende branding ir Lodbjerg (Zuid-Jutland) aan land ge bracht. na zich 12 uur vastgeklampt tc hebben aan het Nederlandse motorschip Mulan (249 ton) uit Rotterdam dat daar aan de grond is gelopen. De bemanning van de reddingboot va Lodbjerg schoot een lijn af en wist et verbinding met het Nederlandse schi tot stand te brengen, waarna de zeve leden van de bemanning één voor aan wal werden gebracht. De schipbreu kelingen hadden slechts de meest nood zakelijke kleren aan en waren uitgeput. De machinist had ernstige brandwonden opgelopen met het afschieten van de vuurpijlen. Een Deense sleepboot zal trachten het Nederlandse motorschip vlot te krijgen De Mulan is van de firma Mueller en Reitsma te Rotterdam. Westelijke winden In de afgelopen 24 uur trok het hoge drukgebied op de oceaan ten Zuidwesten van de Britse eilanden zich verder in de richting van cc Azoren terug Langs IJsland trok eer nieuwe depressie in de richting tan midden-Noorwegen, meldt het KNMI Tussen deze beide druksi/stemca staat een brede Westelijke luchtstro ming, die zachte en vochtige lucht over de Britse eilanden en de Noora- zee naar onze omgeving aanvoert Deze zachte en vochtige lucht, waarin boven Ierland en Schotland op vele plaatsen maximum-temperaturen van ongeveer 12 graden voorkwamen, werd b\j het stromen over het betrek kelijk koude water van de Noordzee en het koude landoppervlak zo ver afgekoeld, dat zich op uitgebreide schaal mist en nevel vormde. De temperaturen konden daardoor in ons land niet tot zulke hoge Waar den oplopen als in Ierland en Schotland. Ten Westen van de Britse eilanden nadert een storingsfront, dat verge zeld gaat van enige regen, maar waarachter minder vochtige lucht uan polaire oorsprong wordt aangevoerd. Dit front zal West-Europa morgen in de loop van de dag bereiken, waarbij de wind wat aanwakkert. Verstandig besluit Het is een verstandig besluit, dat het algemeen bestuur van de A.V.R.O. genomen heeft: het heeft zijn voorzitter, de heer De Clercq, kortweg het zwijgen opgelegd. Hij mag voorlopig niet meer voor zijn eigen microfoon komen en de dop moet op zijn vulpen blijven. Dit is een verstandig besluit, omdat het blijkbaar het enige middel is om aan de tactloze gedragingen van deze voor zitter een einde tc maken. Het was im mers al erg wat er gebeurd was. maar het werd er de laatste dagen nog bepaald niet beter op. Op alle betogen, welke de heer De Clercq opzette om zijn laakbare houding uit de eerste rampdagen te ver dedigen. volgde immers een weerwoord, dat zijn betogen ontzenuwde. Elk woord werd daarom teveel. Zo lag dit, hem door zijn eigen bestuur opgelegde, zwijgverbod voor de hand. Voor het overige wil men in het ver volg deze voorzitter blijkbaar wat meer in toom zien te houden Hij zal voortaan in beslissingen van betekenis zijn dage lijks bestuur moeten kennen. De AVRO zal verstandig doen, wanneer zij bij de vraag, wanneer een beslissing belangrijk is, de grenzen niet al te krap neemt. Terloops wijzen we er op. dat dit be sluit van het bestuur genomen is in een op Zondag gehouden vergadering. Wijst dit er op, dat het wel een zeer dringende aangelegenheid was? Of bewijst het, dat het met het „algemeen" karakter van de AVRO toch maar matig gesteld is Daarom niet In Amerika is de tenuitvoerlegging van het doodvonnis, opgelegd aan het van verkoop van defensiegeheimen be schuldigde echtpaar Rosenberg, uitge steld. Het is wel duidelijk, dat dit alleen is geschied ter bevordering van een nog grotere rechtszekerheid. Men wil de ver oordeelden ook nu nog alle gelegenheid geven, naar voren te brengen wat maar enigszins tot hun ontlasting pleiten kan. Niet voor niets is in het democratisch staatsbestel de rechtszekerheid een groot goed, op de handhaving waarvan alle aandacht behoort gericht te zijn. Maar wat is nu het geval? Nauwelijks is do tenuitvoerlegging uitgesteld, of de communisten maken luidruchtig tam- dat dit uitstel aan hun actie voor het echtpaar Rosenberg te danken is. Men mag echter wel aannemen, dat dit zeker niet het geval Is. Integendeel, deze be langstelling van de kant van het com munisme. dat zelf allerminst scrupuleus is en het met de rechtszekerheid aller minst nauw neemt, zou de Rosenbergs in Amerikaanse ogen alleen nog maar meer verdacht kunnen maken. Temeer valt dit uitstel op We kunnen wel zeggen: het is niet „dank zij", maar „ondanks" de com munistische activiteit. Maar dan is ook het grote goed van de rechtszekerheid het enige ware motief. Men zou het communisme bijna toe- ensen, dat het hiervan nog iets leren >u. Maar men kan van de paedagogie toch ook weer niet het blijkbaar onmo gelijke vergen. Amerikaanse visa vervallen niet op 1 April Eind Januari is meegedeeld, dat non- immigrant-visa voor de Ver Staten, die vóór 24 December 1952 werden uitgege ven, na 1 April 1953 hun geldigheid zou den verliezen. Deze maatregel is veran derd. zodat houders van dergelijke non- imigrant visa er voor de gehele periode de oorspronkelijke geldigheid ge bruik van kunnen maken, mits zij nog steeds in aanmerking komen voor toe lating tot de Ver. Staten. HET WEER IN EUROPA ifZ /an hedenmorgen 7 u. iK.NMl l Iets meer wind Tot morgenavond verwacht De Bilt: Matige, later tijde lijk krachtige Westelijke wind. Aanvankelijk nog mis tig of nevelig weer. Later overwegend zwaar bewolkt. Af en toe enige regen of motregen en weinig ver- rudering in temperatuur. (Bericht opge- ïaakt om 10 uur). ZON EN MAAN Donderdag: zon 7.48 tot 18.01 uur; taan 8.25 tot 0.47 uur. Op 20 Febr. EK.

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 1