Jlictuoe £riltsrfje (flimrant üerikzee moet binnen 3 dagen bijna geheel ontruimd zijn Koningin ontmoette Prins op het eiland Texel Wist U Felle critiek van Bonn op Britse steun aan Franse legerplannen VOSKUIL ZATERDAG 14 FEBRUARI 1953 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie. Redactie Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.per kwartaal; f 2— per maand: 0.47 per week. ADVERTENTIËN: 0.18 per millimeter (Bij contract belangrijke korting) Drie en dertigste jaargang No 9S61 Directie: F. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER CHR1STEL11K-NAT10NAAL DAGBLAD Voor Leiden ïn Omstreken .Staatvestfct h ahrblton ngn bert In Ugljcnsport" Steunt het Nationale Rampenfonds GIRO 9575 GROOT GEVAAR DREIGT OP SCHOUWEN Militaire hulp wordt Dinsdag over 't algemeen beëindigd 3. -J7IERIKZEE, aan de Zuidkant van Schouwen en Duiveland, wordt J binnen 3 dagen bijna geheel geëvacueerd. Ongeveer 3000 van de 4500 die nog in de stad waren achtergebleven, moeten zonder par- Ion vertrekken. Alleen zij, die voor het herstel van de dijken en het unctionneren van het openbare leven nodig zijn, mogen met hun echt- jenoten achterblijven. Dit besluit is gisteren in overleg met minister Beel [enomen wegens het grote gevaar, dat de gaten in de Zuidelijke dijken foor Schouwen opleveren. Vanochtend vertrokken reeds de eerste kin leren en ouden van dagen met sloepen van de Koninklijke Marine uit Be haven naar de rede, waar grotere passagiersschepen gereed lagen om hen naar Dordrecht over te brengen. Aanvankelijk werd de toestand kritiek jeacht omdat de dijiken aan de Noord- int het dreigden te begeven, maar aan ue Zuiiderdijken is het gevaar thans >8 veel groter gebleken. Het gat bij de heliphoek aan de dijk van de Ooster- ïelde, dat eerst sledhts vijftig meter •ed was, heeft nu een breedte van 250 n een dietpte van 30 meter ge- xregen. Groot is het gevaar, dat het jat zich za'l verenigen met dat in de lijk bij Burghsluis, waardoor Schouwen drie stukken zou kunnen uiteenslaan doorwerking van de vloed is veel «groter geworden, doordat er bij vloed U+beer water binnenkomt dan er bij eb U I pittrekt. Als ook de Noorderdij ken het og zouden begeven, zou in Zierikzee ledhts een halve vierkante kilometer roog blijven. Polifie grijpt desnoods in Onder deze omstandigheden bunnen de autoriteiten de verantwoordelijkheid de bevolking niet langer dragen. De burgemeester heeft op alle achter geblevenen van de oorspronkelijk 7.000 Inwoners met klem een beroep gedaan, aan het bevel tot vertrek ordelijk gevolg te geven. Anders zullen politie en mili tairen gedwongen zijn, in te grijpen. Om de evacuatie vlot te laten verlopen, de stad in vder wijken verdeeld. Alle ewoners van de eerste wijk moesten tich gisteravond op het gemeentehuis waar geval voor geval wordt jekeken of achterblijven gewenst is. Rijen mensen stonden gisteravond reeds Inde hal en voor het gemeentehuis om geregistreerd te worden. Verwacht wordt, dat ongeveer 1500 nensen zullen achterblijven. Dit zijn 'be- lelve werkers voor het herstel van de lijken ook ambtenaren van de gemeente, de P.T.T. en dergelijke. De vrouwen van deze achterblijvers krijgen een verblijfs vergunning, om voor haar echtgenoten te kunnen zorgen. Als bepaalde personen zich niet mel den, zal de gemeente-administratie dit die registratie van een wijk onmiddel lijk uitwijzen. Deze mensen krijgen dan bezoek van de politie. Ook het in de stad nog aanwezige vee an het eiland moet met spoed worden afgevoerd. De burgemeesters van Zierikzee. Nrd- 09 gouwe. Zonnemaire en Brouwershaven hebben bekend gemaakt, dat niemand ir Schouwen en Duiveland imag terugbegeven zonder toestemming van de 'burgemeester der betrokken gemeente. Einde militaire hulp Met ingang van 6 uur 's morgens op Dinsdag 17 Februari a.s. wordt de mili taire bijstand in de noodgebieden in al- gemene zin beëindigd. Alle onderdelen, ook de buitenlandse, keren naar hun garnizoenen terug. Na dat tijdstip kan in Incidentele gevallen echter nog hulp worden verleend. Over de ma waarop dit zal gebeuren, wordt nog der overleg gepleegd. In Rilland, op Zuid-Beveland. is ernstig ongerust over het beëindigen van de militaire hulp. Men vreest dat de militairen die ook in Zeeland aan de dijken werken niet terug zullen keren. Dit zou een ernstige belemmering vor men voor de uitvoering van een groots plan. dat niet minder inhoudt dan door het leggen van een nooddijk in één slag 1.000 ha van de 1300 ha grote Reiger- bergsche Polder bij Rilland terug te ien. Als dit plan zou slagen, zou Rilland weer droog komen te liggen, evenals de spoorlijn en de rijksweg tus- de Kreekrakdam en Krabbendijke. Dan zou er weer een trein kunnen rij- van de Kreekrakdam naar Krab bendijke. Daarop wilde men dan een bus laten aansluiten van Krabbendijke naar Kapelle, van waaruit weer een trein zal rijden tot Vlissingen. De chef van de generale staf heeft de Britse. Amerikaanse, Canadese, Franse en Belgisahe strijdkrachten dank ge bracht voor de verleende bijstand. Landbouwcommissie voor Nw-Guinea Gistermiddag heeft minister prof. mr dr W. J. A. Kernkamp de commissie van advies inzake de agrarische ontwikke lingsmogelijkheden in Nieuw-Guinea ge ïnstalleerd. Voorzitter is de heer L. Götzen, leden zijn de heren prof. dr ir C. Koolhaas, ir J. Fokkinga, prof. ir W. Eij3vogel, prof. dr W. de Jong en ir C. L. van Steen. De minister herinnerde er aan, dat het belang van de oorspronke lijke bevolking voorop staat en dat ook plannen moet overwegen, die in korte tijd een aanmerkelijke toeneming van de voortbrenging kunnen te weeg brengen Tevens wees hij er op, hoe Australië veel vertier is gevorderd op Nieu\t'-Guinea dan wij. De commissie zal ook hebben te onderzoeken in hoe verre het werk het betali ngsvermogen van Nederland te boven gaat. 's-Gravendeel geadopteerd De gemeente 's-Gravendeel is geadop teerd door de Belgische stad Luik. Ver tegenwoordigers van deze stad komen Dinsdag naar 's-Gravendeel om te on derzoeken op welke wijze hulp geboden kan worden. Zij zullen worden ontvan gen in de eerste raadsvergadering die na de watersnood wordt gehouden. In 's-Gravendeel zijn op het ogenblik vier pompen met een gezamenlijke capaci teit van 28.800 kubieke meter per uur ■bezig de trekdampolder leeg te zuigen. In de voetsporen van moeder: Dagelijks toont het Koninklijk gezin zijn belangstelling voor de gang van zaken in het rampge bied. Ook gisteren was H.M. de Koningin weer op pad. Nu trok zij eens naar het Noorden en wel naar Texel, waar men eveneens sterk te lijden heeft gehad van het water. H.M. bij het gat in de dijk van de polder De Eendracht. Met boot en vliegtuig naai rampgebied Lange tijd sprak H.M. met dijkwerkers en helpende militairen KONINGIN JULIANA en Prins Bernhard ontmoetten elkaar gistermor gen op het eiland Texel, waar de Koningin met de veerboot Dokter Wagemaker uit Den Helder was aangekomen en Prins Bernhard onver wacht was geland met een sportvliegtuig. De ontmoeting had plaats ii Zevenhuizen, waar de Oostersluis, een van de bedreigde punten, in ogen schouw werd genomen. Studenten gaan weer parlement spelen De Vereniging voor Staatkunde eet organisatie van Leidse studenten be sloot ook dit jaar weer een studenten- parlement te organiseren, welk initiatief steun vond bij de voorzitter van de Tweede Kamer, dr L. G. Kortenhorst, al dus Het Vad. Ditmaal zullen studenten van alle universiteiten, met uitzondering van Groningen, in het parlement zitting hebben. De hogescholen zijn nog niet uitgenodigd i.v.m. organisatorische moei lijkheden. Wel neemt men zich voor een volgende maal ook de hogescholen in te schakelen. De zitting wordt geopend op Zaterdag 21 Februari a.s. des morgens om half elf in de vergaderzaal van de Tweede Kamer. Het doel van dit studentenparlement is de studenten een practische les in staat kunde te geven. Bij de samenstelling van de grootte der fracties is men vrijwillig te werk gegaan. Het aantal Kamerleden stemt niet overeen met de werkelijkheid, er zullen er n.L 101 zijn. Dit om een ver- tegenwoordiger van een kleine partij i niet alleen in het parlement zitting te doen nemen. Het ontwerp-Zondagswet zal ter zitting j Worden besproken. De .regering" wordt vertegenwoordigd door de „minister van Binnenl. Zaken" F. Heyning, tevens eer ste minister, de „minister van Justitie" J. L. Wansink en de „staatssecretaris van I Binnenl. Zaken" C. P. M. Bevers, allen uit Leiden. Twee adviseurs zullen deze regering bijstaan, te weten prof. mr J. V. Rypperda Wiersma en prof. mr C. H. F. 1 Polak, eveneens uit Leiden. De zitting wordt gepresideerd door het (werkelijke) Kamerlid mr E. P. Verkerk, burgemees ter van Boskoop. Des morgens voeren de fracties het woord en des middags komt het antwoord van de „regering", met replieken natuurlijk. Van de Oostersluis reden de jeeps met de Koningin en haar gezelschap naar de Noorderdijk. Het aanstormende water heeft hier een gat van 130 meter in de <Hjk geslagen, waardoor de 260 ha grote Eendrachtpolder onder liep. De laatste tientallen meters ging het gezelschap te De Koningin wandelde naar het gat, waardoor nog steeds het water stroomt. Staande op de met tientallen zandzakken versterkte afgebroken dijken liet H.M. zich uitvoerig door een dijkwerker en andere deskundigen inlichten over het geen zich hier op die rampzalige eerste Februarimorgen heeft afgespeeld. Op de dijk was een groot aantal dijk werkers, met assistentie van dertig solda- •an het regiment Johan Willem Friso uit Assen, druk doende tussen twee rijen palissaden een beschoeiing aan te bren- en deze met behulp van een drag line vol te storten met klei. Lange tijd sprak de Koningin met de dijkwerkers en de militairen. Ook Prins Bernhard had vroeger in de morgen met wethouder S. de Waard dit punt bezocht. Juist toen de jeeps de Thermometer van het Rampenfonds De stand van de binnengekomen gelden bö het Nat. Rampenfonds, Statenlaan 81, Den Haag, Giro 9575, bedroeg: 1 Februari t 500 000 2 Februari i f 2 000.000 3 Februari f 3 000.000 4 Februari f 7.131.000 5 Februari f 11.672.000 6 Februari f 16.900.000 7 Februari f 24.080 001) 9 Februari f 27.558.001 10 Februari f 31000 001 11 Februari f 34.000 000 12 februari 38 000 0.1 13 Februari f42.000.000 dij-k naderden, vloog de Prins er overheen. Als groet cirkelde hij enige malen laag over deze door het land ploe gende autocolonne heen. Tot slot van haar tocht ging de Ko ningin naar de vuurtoren, waar zü de auto verliet en zich over de duinenrij naar het strand begaf. Daarna keerde Hare Majesteit naar Den Burg terug, aar zij omstreeks twee uur arriveerde. In het hotel onderhield de Koningin zich enige tijd met de familieleden van zes slachtoffers. Middags vertrok Prins Bernhard met sportvliegtuigje van het vliegveld Ypenburg naar Hellevoetsluis. waa de polder landde. Met de burgemees- maakte de Prins per auto een rond- in de omgeving. Van Nieuw Helle voet, waarheen de adjudant van de Prins, majoor Sondermann, het toestel inmiddels had gevlogen, keerde Prins Bernhard terug naar Ypenburg. DAT het echtpaar P. J. Makkus-Quak, Zuiderstraat 128 te Delft, morgen 65 j. is getrouwd. DAT bij het secretariaat van de KNAC (Sophialaan 4. Den Haag) richtlijnen verkrijgbaar zijn voor de behandeling in verdronken auto's. DAT de gemeentesecretaris van Rot terdam, J. Hasper, t.g.v. zijn 25-jarig ju bileum in intieme kring is gehuldigd. DAT de gezant van Mexico op zijn post in Den Haag is teruggekeerd en E. Zip- pori is benoemd tot tweede secretaris aan het gezantschap van Israël. DAT tegen de 20-jarige P.N.A., die getracht zou hebben in een veilingge bouw te Wognum (N.H.) een kluis open te breken, voor het Amsterdamse hof be vestiging van het rechtbankvonnis (3 j.) is geëist. DAT dr A, M. J. Prinsen, secretaris generaal van Binnenlandse Zaken, in Leeuwarden de wervingsactie voor de bescherming bevolking in de drie Noor delijke provincies officieel heeft ingeleid. Heel Zierikzee moet nu ontruimd worden. De autoriteiten klaarblijkelijk geen enkel risico hebben alle bewoners aange zegd, dat zij binnen drie dagen geëvacueerd moeten zijn. Zo ging het enkele dagen na de ramp reeds: deze bewoners (van de t bedreigde punten in of bij de stad) •.rlieten met stormboten '.re vaartuigen hun stad. Nu zal zich dit herhalen. Laatste telling stelt vast: Aantal evacué's pl.m. 70.000 Volgens de jongste opgaven bedraagt het aantal evacué's uit de overstroomde gebieden ongeveer 70.000, namelijk in Noord-Brabant 30.000 in 60 ge meenten, (o.a. in Breda 6000, Bergen op Zoom 1400, Eindhoven 1236, Etten-Leur 600, Geertruidenberg 700, Den Bosch 2250, Made 620, Oosterhout 700. Oudenbosch 1100, Oud-Gastel 755, Oud- en Niew Gastel 850, Roosendaal 3000, Steenbergen 1861); in Zuid-Holland 24.000 in 120 gemeenten; in Zeeland 9400 Utrecht (prov.) 5700. Waarom niet voor alle auto bestuurders verplicht De bestuurders van militaire voertui gen hebben op aandrang ven de KNAC instructie gekregen, bij dichte mist overdag volle koplampen en rode ach. terliohten te voeren. Waarom wordt iedere autobestuurder daartoe niet DAT het Economisch Instituut voor de Middenstand in de tweede helft van Fe bruari begnit met een sociaal-economisch steekproef-onderzoek bij de hele mid denstand. DAT tegen de 30-j. L. uit Apeldoorn en zijn 22-j. broer L., leden van een bende die 23 inbraken heeft gepleegd, in Zutphen 15 maanden is geëist en tegen hun vader wegens heling 8 maanden plus 4 voorw. DAT opsporing is verzocht van de 17-j. Petrus Willibrordus Heerkens, Laurier straat 17, Breda, die sinds 2 Februari wordt vermist. DAT de gemeenteraad van Slenaken (L.) de leden H. Crutzen en S. Lemmens tot wethouder heeft benoemd in de plaats van de afgetreden wethouders, die niet langer met de burgemeester wilden sa menwerken. DAT 13 gezinsverzorgsters uit Den Bosch naar het geteisterde dorpje Hank (N.-Br.) zijn vertrokken om d te helpen bij de schoonmaak. DAT de thans gesloten tweede vak beurs voor meubelen en woning-textiel in Utrecht 462 buitenlandse inkopers uit 15 landen heeft getrokken. Na de conferentie in de Engelse hoofdstad Een Duitse wesp knaagt aan de vruchten, die te Londen werden geoogst TERWIJL AMERIKA voortdurend hamert op het aambeeld van de Europese eenheid en te Londen de „Entente Cordiale" tussen Britten Fransen werd opgelapt, rijzen er weer bezwaren van Duitse zijde over de Franse wijzigingen van het Europese Defensieverdrag. Vandaag keren René Mayer, Bidault en Buron van Londen naar Parijs terug met de toe zegging der Britse regering, dat Engeland zo veel mogelijk steun aan het voorgestelde Europese leger zal verlenen. De bedoeling is maatregelen te treffen, dat het gemeenschappelijke Europese leger nooit onder de over heersing van Duitsland zal kunnen komen. Tezelfder tijd verklaart Bonn, dat de voorgestelde „aanvullende protocollen" op het verdrag voor de E.D.G. veel te ver gaan, ja, de grens van het aanvaardbare overschrijden. Albrecht von Kesseï, de Westdüitse vertegenwoordiger voor het Europese leger te Parijs, is te Bonn gearriveerd voor overleg met zijn regering. Resumerende, kan men zeggen, dat er et alle waardering voor het te Londen bereikte resultaat tussen de Britse en Franse ministers, toch weer een nieuwe politieke krachtmeting voor de deur staat tussen Frankrijk en het West- Duitsland. nog steeds onder leiding van dr Adenauer, Men zal echter moeten af wachten, wat precies het protocol be helst over de Britse deelneming aan de Europese verdediging, welk punt een belangrijk onderwerp was te Londen. Frankrijk wil namelijk meer vrijheid voor eventueel onttrekken van zijn troe pen aan het te vormen E.D.G.mocht de situatie overzee (Inido-China) zulks Dit nu is echter een punt, waartegen de Duitsers bezwaren zullen hebben. Zo heeft de leider van de Westdüitse op positie en voorzitter van de Sociaal-De mocratische Partij. Ollenhauer, schrepe critiek geoefend op de bijzondere rech ten, waarop Frankrijk in de aanvullen de protocollen aanspraak meent te gen maken. Als Frankrijk, zo oordeelt Ollenhauer .troepen aan de E.D.G. kan onttrekken voor gebruik der instemming van de bondgenoten, dan kunnen België en Nederl bijvoorbeeld dezelfde uitzondering langen. Resultaat, aldus nog steeds Ol lenhauer: straks blijft West-Duitsland alleen over met benadeelde belangen Let wel, wij schrijven 1953, dat is acht jaar na de vrede. De politieke gemoederen zijn heftig in beroering gebracht, hetgeen ook blijkt uit het spoed'bezoek van Albrecht von Kessel aan Theodor Blank, die be last is met de Duitse algemene defensie. Tegelijk met de ontvangst der Franse voorstellen voor de aanvullende proto collen van het E.D.G.-verdrag, is in Bonn de onrust over de ontwikkeling var Saarvraagstuk herleefd. Men is boos. omdat Bidault heeft klaard, dat Frankrijk het E.D.G.-verdrag eerst zal aanvaarden, eenkomst met Duitsland is getroffen over de status van het Saargebied. De socialisten willen in de Bondsdag nieuw Saardebat forceren. De Duitse pers houdt Adenauer onder het oog, dat hij geen duimbreed moet toegeven. De leuze is: „Geen Duitse toestemming tot het behoud van de economische tussen de Saar en Frankrijk, want dit zal leiden tot de definitieve afscheiding van het Saargebied. DAT te Utrecht een stichting Wijk huizen Utrecht in oprichting is, die reeds bouwplannen heeft. DAT minister Zijlstra binnen eei maand aan de Tweede Kamer een nieuwi industrialisatienota zal overleggen. DAT de raadsman van de 42-jarige te Amsterdam gearresteerde Amerikaan Adonis aan minister Donker heeft ver zocht Adonis, in afwachting van de be slissing over het Amerikaanse verzoek om uitlevering, onder bepaalde voor waarden vrij te laten. DAT bjj de regering de E.V.O. (Alg. Verladers- en Eigen Vervoerders Organi satie) zich heeft beklaagd over hel nodig ophouden van Ned. vrachtwagens door de Ft-anse politie. DAT de gemeente Emmeloord (N.O.- Polder( waarschijnlijk binnenkort wordt ingesteld en de landdrost heeft voorge steld de zittingsperiode van de polder- commissie (voorlopige „gemeenteraad") te verlengen tot September 1954. De jongste conferentie te Londen moge dan al vruchtdragend geweest zijn voor samenwerking tussen Britten en Fran sen, mede tegenover de Amerikaanse politiek, Bonn. ziet zulks met lede ogen Wat gebeurt er met onze brandstof? Het Tweede Kamerlid Nederborst (PvdiA) heeft de minister van Economi sche Zaken gevraagd, welke gevolgen de inwerkingtreding van de Europese Kolen- en Staalgemeenschap zal hebben de economische en sociale verhou dingen in Nederland. Tevens wil hij mededelingen hebben betreffende de al of niet handhaving van het egalisatie fonds voor steenkolen en van het stelsel mengpr ijzen. Landbouwherstel begint werkzaamheden Boeren en tuinders kunnen voorschot vragen Als orgaan voor de vaststelling en de bevordering van het herstel van agrari sche schade in het watersnoodgebied heeft minister Mansholt de Rijksdienst voor Landbouwherstel aangewezen. Bü de uitvoering zullen de technische diensten van het ministerie zoveel moge lijk worden ingeschakeld. In het bijzonder zal met het herstel van de cultuurgrond het apparaat van de cultuurtechnische dienst volledig worden belast. De cultuurconsulenten in de be trokken provincies zijn tot inspecteurs voor de rijksdienst voor landbouwherstel benoemd. Onder verantwoordelijkheid van deze inspecteurs, te Breda, Goes en Den Haag, zal ook de enquête en de vaststelling van de schade via de plaatselijke bureauhou ders van de voedselcommissarissen in de getroffen provincies en met behulp van deskundigen geschieden. De werkzaamheden, verband houdende met de ontruiming van de getroffen ge bieden, blijven onder verantwoordelijk heid van de provinciale voedselcommis sarissen, die bij deze afvoer van produc ten, vee, werktuigen enz. hun plaatselijke bureauhouders hebben ingeschakeld. De organisatie van de werkzaamheden is in grote lijnen gelijk aan die in de ja ren 1945 en volgende, waarbij thans ech ter een decentralisatie is doorgevoerd. Boeren en tuinders in het watersnood- gebied, die schade hebben geleden, kun nen zich van 16 Februari af aanmelden bij de plaatselijke bureauhouders, waar ook voorschotten kunnen worden aange- HET WEER IN EUROPA a' s geh. bew. goh. bow. i s ill e a is Ze smaken prima Aardappelen uit noodgebied thans in consumptie Medewerking van publiek gevraagdkopen en zelide dag eten VAN DE IN DE NOODGEBIEDEN opgeslagen voorraden consumptie aardappelen worden nog belangrijke hoeveelheden in veiligheid ge bracht. Landkooplieden hebben aardappelen geborgen, die afkomstig zijn uit de kuilen en opslagplaatsen in drassig terrein. De aardappelen in geïnundeerd ter rein worden voor een groot deel als verloren beschouwd; die uit de droge gebieden kunnen wachten. De aardappe- len uit de drassige terreinen zijn geheel consumptiewaardig, maar dienen met voorrang in de consumptie te worden gebracht daar zij natuurlijk niet lang houdbaar zijn. Het redden van dit voed- - sel betekent uiteraard steun aan de be- langhebbenden getroffenen in d© nood gebieden. Er wordt nu hard gewerkt om belang rijke hoeveelheden opgeslagen aardappe len weg te halen en met volledige mede werking van groot, en kleinhandel in consumptie te brengen. Het slagen van deze actie is echter afhankelijk van de medewerking van het publiek, dat na tuurlijk de voorkeur geeft aan droge aardappelen, maar wellicht bereid is natte af te nemen, mede in bet belang m de getroffenen in de noodgebieden. De volgende aanwijzingen kunnen ln dit verband nog van belang zijn: De aardappelen zien er wat onooglijk uit en er zit meer grond aan dan bij droge aardappelen het geval is. De kook- kwaliteit doet echter niet onder voor die van droge aardappelen. Tenslotte volgen hier nog een paar belangrijke adviezen: 1. Koop van de aardappelen niet meer dan voor één dag tegelijk en eet ze nog dezelfde dag. Bij langer bewaren ont staat gevaar voor bederf. 2. Was de aardappelen vóór het schil len, verdere behandeling op de gewone wijze. ZON EN MAAN Zondag: zon 7.56 tot 17.53 8 18 tot 20.22 uur. Maandag z< 17.55 uur; maan 8.32 tot 21.5 i Februari E.K. WNW NO -8 2 -3 0.2 u van hedenmorgen 7 u. (KNM I.) Aanhoudende vorst Tot morgenavond ver- wacht De Bilt: plaatselijk enkele sneeuwbuien, maar ook verspreide opklarin gen. Over hot algemeen weinig wind. Vannacht lichte tot matige vorst. Morgen overdag lichte tot temperaturen om het vriespunt, i Opgemaakt om tien uur.) (Advertentie; NORMALE schoenen voor ABNORMALE voeten Morsstraat 11 - Telef. 22202 Erk. maat- en orthop. schoenmaker

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 1