state express Verliest de Leidse voogdijraad z'n autonoom karakter? Mr Goudsmit belichtte wetsontwerp op de voogdijraden Op Bloemlust III komen veel narcissen Nu heb ik 'm gevonden! Heerlijke Engelse Virginia. Tittig *>-8Óc 777 Inbraak in Toonkunst berecht NIEUWE LEIDSCHE COURANT 3 VRIJDAG 13 FEBRUARI 1953 PRO 1UVENTUTE Het wetsontwerp tot reorganisatie der voogdijraden staat bij de betrokkenen in het middelpunt van de belangstelling. Insiders zijn er van overtuigd, dat er nog al wat aan gedokterd zal moeten worden, voordat dit ontwerp eenmaal wet zal zijn, aldus mr H. R. Goudsmit, secretaris van de voogdij raad te Leiden, die gisteravond in het Snouck Hurgronjehuis voor Pro Ju- ventute Rijnland een causerie hield over bovengenoemd wetsontwerp. Men is het er allerwegen over eens, dat reorganisatie van de voogdijraden nodig is. Sinds het jaar 1905, toen de voogdij raden werden ingesteld, zijn er zoveel •wettelijke bepalingen bijgekomen op het •gebied van de kinderbescherming, dat aanpassing aan de moderne eisen nood zakelijk is. In October 1947 werd een commissie in het leven geroepen om de reorgani satie te bestuderen. Het door de commis sie uitgebrachte rapport (rapport La- mers) stelt allereerst voor de naam voog dijraad te veranderen in arrondissements jeugdraad. Tegen deze naam werd ge protesteerd, evenals tegen de naam, di« het wetsontwerp voorstelt, namelijk ar- rondissementsraad voor de jeugdbe scherming. Ook tegen tal van andere, meer prin cipiële punten van het rapport Lamers werden bezwaren gemaakt. Het rapport wilde teveel een ambtelijk apparaat scheppen, waarbij het particulier initia tief verloren dreigde te gaan. Men wilde verder het werk van de voogdijraden meer centraliseren, terwijl er bij dit werk juist decentralisatie nodig ds. Ook wilde men de officier van justitie dn zijn werk beknotten. Het rapport stelt ■tenslotte nog voor, dat niet meer de kinderrechter, maar de voogdijraden toe zicht zouden oefenen. Deze taak zou echter voor de voogdijraden veel te om vangrijk worden, aldus spr. Het wetsontwerp ziet er dank zij de vele bezwaren heel anders uit dan het rapport. In zijn toelichting op dit ont werp zegt de minister, dat de voogdij raden, uitgezonderd de naam, zullen blij ven, wat ze zijn. Ze zullen niet onder lei ding en controle van een centrale jeugd raad komen, zoals het rapport Lamers voorstelde. De leiding zal berusten bij de zevende afdeling van het ministerie van Justitie, zoals dit in de practijk ook nu al is. De taak van de voogdijraden wordt in het wetsontwerp moderner om schreven. Het particulier initiatief blijft gehandhaafd. Verder is het hof verplicht om de voogdijraad bij de benoeming van een voogd te horen; is de voogdijraad het met de benoe ming niet eens, dan kan hij in hoger beroep gaan. Dit noemde spr. een zeer belangrijk punt. De vaderschaps actie wordt nu ingesteld door de voogd(es). Het wetsontwerp kent dit recht ook aan de voogdijraad toe. Hiertegen rees een storm van protes ten. Spr. zei echter er van verzekerd te zijn, dat de voogdijraden dit recht met zorg zullen hanteren. De in het rapport voorgestelde controle van de voogdijraad op de officier van justi tie heeft het wetsontwerp gehand haafd. Spr. vond dit wel iets te gaan en hij vroeg zich af of dit mis schien gebaseerd werd op de gezonde verhouding in het arrondissement Den Haag. Tenslotte bepaalt het wetsontwerp, dat er in elk arrondis- De geldinzameling in Leiden Tot gisteren: f 136.197 Tot gisteravond 5 uur was de stand van de -?ldinzameling in Leiden f 136.197,61. Gisteren kwam er bij: giro's f6.786,64, bank f677, kas f756,60, colleoten scholen f432,27; totaal f8.652,51. Giften op de girorekening van de ge meente-ontvanger: L. van S. 25, Fr. S. 20, D. S. 50, C. S. 37, Dir. en Pers. N.V. A. J. K. v.h. J. L. 50. J. L. 42.10, Per. J. L. 42.10, Dir. en Pers. N.V. Leidse Maoh. fa-br. v.h. fa J. P. J. 1000, M. C. v. L—v. V. 10, Dir. en Pers. N.V. v. C. en H. Sajetfaibr, 5395.44, fa Gebrs L sement maar een voogdijraad mag 25. J. W. B. 20, P. W. A. v. D. 20, K. W. zijn. De Leidse voogdijraad zou dus S. 50, Totaal: f' 6.786,64. zijn zelfstandigheid verliezen en een kamer van de Haagse voogdijraad worden. Hierover is zeker het laatste woord nog niet gezegd. Spr. zei tenslotte, dat de nieuwe pleeg kinderenwet, die de Tweede Kamer reeds passeerde, de voogdijraden een nieuwe taak oplegt. Uit de voogdijraden moeten gezinsraden gevormd worden, die door het aanwenden van verzoeningspogingen het aantal echtscheidingen moeten beper ken. yan deze taak verwachtte spr. per soonlijk weinig succes. Na een bespreking werd de vergadering door drs M. Hins gesloten. Op de bankrekening van de gemeente ontvanger is ontvangen: f677. Stortingen van particulieren/bedrijven aan de kas van de gemeente-ontvanger: T H. en Zn 350, M. B. 2.05, H. F. er vrienden 16, Leidse doven-sehaakclu-b „Revanche" 10, Coll. Coll. „St Leonar- dus" 100. D. v. L. c.s. 5.05, G. K. c.s. 18.80, Verg. der Gelovigen 185.40, Jubileum fonds afd. bevolk., burgerl. stand en mil. zaken der gem. secr. Leiden 60, D. de N. (1 9.30; Totaal: f756.60. Collecte scholen: Ohr. school voor L.O. Stadhouderslaan 382.27, R.K. kleuter school v. d. Werffstraat 50. Totaal: f432.27. Advertentie 00GADTS Hooigracht 54 LEIDEN Telefoon 20251 I. Sierat jr in Maart naar Hollandia Bevestiging in Leiden op 22 Februari Naar wij vernemen, hoopt onze stadge noot de heer J. Sierat Jr op Zondag 22 Februari des morgens 10 uur in de Mare- kerk bevestigd te worden tot zendings predikant van de Hervormde Kerk. De bevestiging geschiedt door dr F. J. Fok- kema van Oegstgeest. De toekomstige standplaats van de heer Sierat is Hollan dia op Nieuw-Guinea. In Maart hoopt hij met zijn aanstaande vrouw (mej. J. de Jong) naar het zendingsveld te vertrek ken. De heer Sierat is hulpprediker geweest van de Hervormde Gemeenten van Hum- melo en Steenderen. In Leiden heeft hij in het verenigingsleven van de Chr. J.V. Prediker 12 vs la een belangrijke plaats ingenomen. Toneelavond voor Leidse kokschool De toneelavond, die gisteren door de R.A.O. voor de militairen van de kok- school in het Antoniusclubhuis werd ge organiseerd, werd in afwijking van de gewone gang van zaken, geopend door de garnizoenscommandant, majoor Gerth van Wijk. Dit gebeurde in verband met de stormramp. Majoor Gerth van Wijk prees de mensen van de kokschool voor de grote werkkracht en behulpzaamheid, drie zij in verscheidene plaatsen in het overstroomde gebied aan de dag heb ben gelegd. Juist met het oog daarop had men gemeend de toneeluitvoering te moeten Men doorgaan. Hij kondigde aan, dat tijdens de pauze een collecte voor het Rampenfonds zou worden ge houden, en verzocht ten opzichte daar van grote offervaardigheid te tonen. Het gezelschap Van Nunem u-i't Am sterdam voerde Edgar Wallace's thriller „In monnikspij" op. Op sublieme wijze. De hele opvoering ademde de beklem mende sfeer, die Wallace zowel in zijn boeken als in zijn toneelwerk zo mees terlijk weet op te roepen. Alle karak ters werden op fijnzinnige wijze uitge beeld en het was daarom begrijpelijk, dat de zaal op iedere wending in het verhaal onmiddellijk reageerde. Sobere opzet in verband met ramp Na ryp beraad heeft het bestuur van de stichting Bloemlust te Lisse besloten de derde en grootste wintertentoonstelling te laten doorgaan. De voorzitter van de stichting, de heer C. Segers, zal haar Dinsdagmiddag 2 uur officieel openen. Men kan hier In de eerste plaats veel narcissen verwachten. een vaktechnisch karakter dragen. Dit wiri echter geenszins zeggen, dat de bloemenJiiefhebstei-s en -hebbers thuis zullen moeten blijven, integendeel. Ten slotte is niet het arrangement de hoofd zaak, en bloemen zu-Llen er in massa's komen. Men zal voorail veel narcissen te zien krijgen, van de statige witte en gele trompetten tot de vrolijk getinte rood- cuppen en de bescheiden poëtdcussen. Verder zullen de hyaoiwbhenspeciaiMs- ten hun uiterste best doen elkaar de loef atf te steken in de strijd om de wis selbekers, terwijl het ook in de tulpen sector druk zal worden. Een grote col lectie van de nieuwste botanische tulpen zal worden ingezonden, van zeer groot tot zeer klein. Deze groep trekt, ook in het buitenland, steeds meer de aandacht. Als allies normaal was verlopen en stellig een door de heer Van der Lee opgebouwde tentoonstelling veel rustieke bruggetjes, spuitende fon teinen, waterpartijen en klaterende tervallien hebben kunnen zien. stichtingsbestuur heeft echter gemeend de opzet sober te moeten houden met het oog op de ramp, die ons valk heelt getroffen. De show zal daarom in de eerste plaats Dodelijk ongeval op het Noordeinde Vanmorgen om half 9 is het 17-jarige meisje W. v. d. Pol uit de Spieghelstraat op het Noordeinde bij de stoplichten ten gevolge van de gladheid onder een vrachtwagen terecht gekomen, toen zij twee fietsers wilde passeren. Ze werd op slag gedood. De zestigste verjaardag van mr dr Knol Dinsdag hebben wij gemeld, dat H. D. M. Knol Maandag zijn zestigste verjaardag hoopt te vieren. De heer Knol heeft de wens te kennen gegeven, deze dag zo veel mogelijk ongemerkt te laten voorbijgaan. In het bijzonder ver zocht hy ons de wens door te geven hem om speciale redenen niet te bezoeken en hem geen bloemen te zenden. Wat dit laatste betreft: er is tegenwoordig gele genheid genoeg, dit geld voor liefdadig heid te besteden. Kerkelijk bureau voor huwelijksmoeilijkheden Naar wij vernemen, worden thar.s on derhandelingen gevoerd tussen vertegen woordigers van de Leidse Hervormde Ge meente en de Geref. Kerk alhier stad te komen tot een kerkelijk bu- voor huwelijks- en gezinsmoeilijk heden, zoals dat al in andere steden be staat. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Clemens M.,zn v. J. P. van Kempen en E. C. Frankhuizen; Johanna M. A. dr v. J. Devilee en J. de Wekker; Johannes A. zn v. J. W. Segaar en A. H. Bavelaar; Dirk, zn v. J. H. Barendrecht n M. Aardoom; Maria W., dr v. Th. J. an Stockum en M. C. Rinkel; Jan, zn W. v. d. Linden en J. v. Putten; Frans, n v. M. du Prie en H. M. Rohde; Pieter- nella S. dr v. P. Pauw en S. Vogelen zang; Ndcolaas, zn v. H. v. Hooi donk en A. J v d Barn; Hermanus M. J., A. W. Mens en J. C. Bemelman; Jacobus P., zn v. P. J. M. v. Zeijl en M. 1. van Deuren. OVERLEDEN: P. Hofstra, wed. v. Van der Weide, 83 jr; H. de Roode, man, 74 jr. ONDERTROUWD: J. J. Werkhoven t N. M. Waasdorp; W. M. Vreeburg en J. A. C. Frissen; H. v d. Wijngaard en Dissel; G. LaKhorst en E. C. v. d. Veen; D. v. Heynlngen en J. Scheepstra; J. M. S. Veldhuis en M. J. Rogers; M. J. d Zeeuw en J. E. Heruer; G. Verschoor E. E. S. Glasbergen: H. W. Joustra en Kloosterboer; J. W. v. Leeuwen en J. A. v. d. Eikhoff; H. F. v. Oosten en J Beij; H. C. Trap en P. C. v. d. Hulle. Dank aan inwoners van Leiden Nu de periode van de eerste hulpverlening aan de slachtof fers van de watersnood is afge slotenwil ik langs deze weg mijn hartelijke dank betuigen aan alle inwoners van Leiden, die in de achter ons liggende dagen op enigerlei wijze tot leniging van de nood van onze getroffen landgenoten hebben bijgedragen. Ik wil er van af zien een opsomming te geven van de vele vormen, waarin hulp is geboden. Bij het naam loos leed, dat geleden is, past het, dat ook degenen die te hulp snelden, naamloos blijven. Dit kan ik echter wel zeggen, dat de overstelpende hoeveelheid aanbiedingen van hulp het ge meentebestuur bijzonder heeft getroffen. De Leidse bevolking heeft daarmede bewezen diep mede te leven met de slacht offers van de ramp, die ons land heeft getroffen. Moge het zo zijn, dat, ook als de eerste indrukken zijn ver vaagd, dit medeleven niet weg ebt, doch werkzaam blijft! De Burgemeester van Leiden, Jhr Mr F. H. VAN KINSCHOT Agenda voor Leiden Vrijdag Schouwburg, 8 uur: Marinierskapel Henk Dorel. Vlies. 8 uur: Chr. reisvereniging. films van Leiden en omgeving. Volkshuis, 8 uur: Ned. reisvereniging. causerie en film over Frankrijk. Het Centrum, 8 uur: Christen-\ wenbond. J. H. van Riesen over geeste lijke verzorging van terdoodveroordeel- den. Snouck-Hurgronjehuis, 8 uur: K cursus psychologie, drs W. A. Nell /er psychische verschillen tussen Liberty, 8 uur: Archaeologische Werk gemeenschap. C. A. J. von Frijtag Drabbe /er Archaeologie en luchtfotografie. Pieterskerk. 7.15—7.45 uur: Avondge bed. Zaterdag Het Profje. 10 uur: „Ons Doel", eerste paal der 264 woningen. Volkshuis. 4 uur: drs D. G. Ruarus rer Vrees, angst en leugen in het kin derleven. ïgstgeest. Oud-Poelgeest: weel einde voorbereiding Prot. emigranten. Maandag Stadhuis, 2 uur: gemeenteraad. Stadsgehoorzaal. 8 uur: concert Accor- danto en Kunst na Arbeid, ten bate het Rampenfonds. Schouwburg, 8 uur: Prinses Irenefonds. Nel Oosthout in „Toneelgehelmen'" (Rampenfonds). Schuttershof. 8. ,uur: VOLA. jaarverga dering. Doelen, 8 uur: Leidse amateur-foto grafen, portret-fotografie voor de ai teur. arm on d. 8 uur: gemeenteraad. Weer in onverkorte vorm Mattheüs-passion op 31 Maart en 1 April De Chr. zangvereniging Ex Animo hoopt op 31 Maart en 1 April in de Stads gehoorzaal een uitvoering te geven de Mattheüs-Passion van J. S. Bach. De Passion zal weer in onverkorte vorm worden uitgevoerd. Medewerkenden zijn: Ankie van Wicke- voort-Crommelin (sopraan),Leni Henning (alt), Gerard de Vos (tenor-evangelist), Wim Bruning (tenor). Willem Ravelli (bas-Christuspartij). Meine Pot (bas), M. Zonneveld (orgel). Jannie van Wering (clavecimbel). Herman Bril (viool). Wim Clemens en Henk v. d. Velde (fluit). Si- Houttuin en Cornelis van den Berg (hobo). Johan van Loo (continuo), het Rotterdams Philharmonisch Orkest het gemengd koor en jongenskoor Ex Animo. Het geheel onder leidring Herman de Wolff De uitvoeringen begin- ?n om kwart over 7. Uitvoering gymnasiasten voor Rampenfonds De Leidse gymnasiastenbond Uno Sumus Animo houdt op Zaterdag 21 Fe bruari 8 uur in de schouwburg een uit voering ten bate van het rampenfonds. Het zangkoor onder leiding van Han Zirkzee zingt en de toneelgroep onder regie van de heer W. Blok voert op: Ro manesque van Rostand. Nieuw Leven 35 jaar De arbeidersmuzlekveremging Nieuw Leven bestaat 35 jaar. Volgende week Woensdag is er In de gehoorzaal een concert, onder leiding van de heer P. Baart, en op Zaterdag de 21ste een feest avond, die wordt verzorgd door Frans Nienhuys. Het bestuur van Nieuw Leven deelde is nog mee, dat de ramp aanleiding ls geweest, het concert een ander aanzien te geven dan eerst in de bedoeling lag. Het blijft een invitatieconcert. Men is van plan een collecte te houden voor het rampenfonds. Was het niet gewenst geweest, zo vra- _J: wij ons af. ook -m vooral -->n de feestavond een ander karakter te geven dan de nu aangekondigde variétéshow. Nachtdienst apotheken Apotheek Duyster, Nieuwe Rijn, tel 20523, en de Doeza-apotheek, Doezastraat 31, tel 20313. Drietal stal sigaretten voor noodgebieden Drie militairen van de luchtmacht moesten gisteren voor de krijgsraad in Den Haag terecht staan. Zaterdag hadden zij op het vliegveld Valkenburg een aan tal pakjes sigaretten gestolen, die be stemd waren om gedropt te worden bo ven de noodgebieden. Overeenkomstig de eis werd het drietal veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf. De korporaal onder hen werd teruggezet tot soldaat a ontslagen uit de militaire dienst Ouderavond Geref. school Lusthoflaan Onder leiding van de heer Overduin werd gisteren een ouderavond in de Geref. school aan de Lusthoflaan gehou den. De voorzitter herdacht in zijn ope ningswoord de grote ramp, die ons land heeft getroffen. Wij mogen dankbaar zyn, aldus de heer Overduin verder, dat wij onderwijs hebben. Hy wekte er toe op dit onderwijs te gedenken in gebed. De kinderen van de eerste klas vl_. den o.l.v. mej. De Jong op keurige wijze enkele zangspelletjes uit. De heer Pier- hagen leidde de opvoering van Doorn roosje door de leerlingen van de zesde klas. Dit werd een groot succes. De heer Van Kapel Sr sprak invloed van de tijd op het kind. De oude tijd kende de voor een kind zo onont beerlijke rust. Bij de ouders zag het arbeidslust. Hy waarschuwde voor een verkeerd gebruik van de radio en gaf de aanbeveling, de kinderen vroeg naar bed te sturen. Zij moeten tot soberheid worden opgevoed en zij moeten vroeg zien, dat hun ouders hun vertrouwen op de Here stellen. Na de pauze deed het hoofd school, de heer De Vries, enkele zake lijke mededelingen. Hy wees op de grote waarde van de film en de radio voor het onderwys. En tevens op de waarde van de zwemles. Terwijl het vorig jaar zich daarvoor 40 kinderen aanmeldden, is het getal nu 220. De heer De Vries herdacht ook het sterven van Suze Loon. Verkoop watersnoodzegels j Gisteren zyn in Leiden van uit het rij dende postkantoor heel wat watersnood- zegels verkocht. Men was ovei I koop niet ontevreden. Toen de wagen op het Stadhuisplein stond, kwam ook de burgemeester een aantal zegels kopen Er 'moeten zelfs bestellingen zijn geweesi van honderd en tweehonderd zegels. VERON HIELD VERKOPING De vereniging voor experimenteel radio-onderzoek hield gisteravond op de vergadering in Rehoboth een verkoping ten bate van de watersnood-slachtoffers. De opbrengst was ƒ135. De heer H. A. A. Grimbergen gaf een beschouwing ovei die meetapparaten, die speciaal van be lang zyn voor radio-amateurs met een smalle beurs. Letterkundige avond uitgesteld De letterkundige avond, die op 28 Fe bruari in het kader van de boekenweek in Leiden zal worden gehouden is voor lopig uitgesteld tot 13 April. GROTE BELANGSTELLING VOOR DE RAMP In totaal hebben tot dusver 6.000 Lei- denaars ingetekend op de lyst voor het boek De Ramp. Gisteren meldden wy abusievelyk, dat voor ƒ5600 was ingete kend. Dit moest zyn, dat 5600 Leidenaars zich reeds hadden opgegeven. Vijl-en-vijltig jaar getrouwd Het echtpaar J. BootC. J. Boot-Lan- gezaal, Oranjegraoht 122a, hoopt op 16 Februari te herdenken, dat het 55 jaar geleden in het huwelijk trad VOORSCHOTEN Geloof en politiek Over dit onderwerp sprak ds W. G. Meyerlng gisteravond op de Hervormde Mannenvereniging „In dienst der kerk", afdeling Voorschoten. Spr. merkte op. dat het niet zou gaan over vragen van party-leuzen en politieke programma's, over een vraag die daar nog achter en die een Christen allereerst heeft te stellen: hebben geloof en politiek iets et elkaar te maken? Spr. begon met er op te wijzen, dat de Christenen in de eerste eeuwen na Christus slechts een onoverbrugbare kloof konden zien. Ze wisten zich door het Evangelie uit deze wereld geroepen, waren daardoor vreemdelingen en by- woners geworden en verwachtten het Konkinkrijk Gods. De staat leerden zij kennen als vijandig tegenover het Chris tendom. Hun gerichtheid op de toekomst des Heren deed hen vreemd staan tegen- -ver de politiek. Deze vreemdheid en afkeer van de po litiek is versterkt door het Piëtisme, dat zich eenzydig op de innerlijkheid van het geloofsleven richt. Het waarheidsele ment in het Piëtisme is, dat uiteindelijk niet ons handelen, maar Gods handelen leidt tot het Koninkrijk Gods. Het Piëtis- lydt echter aan een verenging van het Bybels getuigenis. Het heeft de ver binding geloof-politiek doorgesneden. Ten onrechte, want de heerschappy Gods is niet beperkt tot de innerlijkheid. God legt beslag op de mens naar ziel èn lichaam. En het Koninkrijk Gods be heerst de gehele aarde. „My is gegeven alle macht in hemel en op aarde", zegt Jezus. Het Piëtisme en vele christenen beschouwen politiek als een „vuil zaak je". Een Christen mag echter de overheid, de politiek, niet zien als een terrein, waar alleen de Satan heerschappy voert. De overheid is dienaresse Gods! Een Christen houde zich daar niet buiten. Stemplicht is niet alleen een menseiyk moeten, maar ook een goddelyk moeten, want zo worden wy als Christenen op geroepen er aan mede te werken dat iets van dat recht, die vryheid en die vrede, waarvan de Bijbel spreekt, ook op het aardse vlak zichtbaar wordt. (Advertentie) Haagse rechtbank Een negentienjarige expeditieknecht, en even oude monteur en een 25-jarige lasser stonden voor de Haagse recht bank terecht wegens een inbraak in het gebouw „Toonkunst" aan het Rapenburg Leiden. In de nacht van de 11e op de 12e October waren de eerste twee Lei denaars er langs gekomen. Naar hun zeggen stak de sleutel aan de buitenkant de deur. Deze kans was te mooi niet te gebruiken. Ze gingen naar bin- ;n stalen uit kleren en bureaux portemonnaie met geld, wat sigaretten. vulpen, een vulpotlood en nog enige zaken De monteur vertelde het verhaal die zelfde nacht aan zyn zwager. Samen gingen zij terug. De sleutel zat nog al- tyd in het slot en nu namen ze twee spaarbankboekjes, een portefeuille weg. De tocht had een verrassende einde. De monteur stapte een kamer binnen, waarin de 24-jarige zoon van de c cierge K. lag te slapen. Hy schrok vroeg in zijn verbouwereerdheid: alles O.K.?" De man in bed antwoordde: „Alles is O.K.", waarop de monteur zich omdraaide en zijn compagnon van feit, dat alles O.K. was op de hoogte stelde. De twee inbrekers verlieten haas- Sport en Wedstrijden Wat de voetballers morgen te wachten staat 3 A (KNVB): Doto—'s-Gravenz. S-V,. C. J. v. d. Spek: CapelleNoordwijk, P. Bussink; Ter LeedeCSVD. C. Ar kenbout; Quick BoysARC, G. G. J. de Riemer; Monster—'s-Gravenz. S V, W. H. Crooy. 4 A: VWS—JAC, M. J. van Litsen- burg; KoudekerkSVOW, G. Filippo; RAS—Semper Altius, A. Maaskant: Or- nasLisser Boys, P. J. van Deudekom; LeidenRCL, W. L. Bogaard. Res. 3 A: ARC 2—Leiden 2. J. G. J. Parlevliet; Jodan Boys 2—Ter Leede 2. M. J. Elenbaas: Noordwijk 2—CSVD 3. C. J. H. Fransen; Rynsb. B. 2JAC 2, J. L. v. d. Hoeven; Die Haghe 2Quick B. 2, A. H. Disseldorp. Res. 3 B: HBSS 2—Excelsior M. 2. G. d. Vlies; CSVD 2TOGR 2. W. J. C. Perre: Jodan B. 3Zwart-Wit '28 2. A. Verhoeff; Quick B. 3—HTSV 2. T. Gres- sie: Zwaluwen 2Ornas 2. H. J. Wolff en- buttel. De wedstrijden beginnen kwart voor 4. OVERZICHT Er zullen morgen heel wat velden bespeelbaar zyn. En als het door biyft gaan met regenen en sneeuwen, kan het ergrote deel van het omvangrijke pro gramma wel eens niet doorgaan. De L.V.B. heeft zoals elders is vermeld, het programma afgelast. Quick Boys moet het zonder de scherp schutter Steenbeek opnemen tegen ARC. Dat wil echter niet zeggen, dat de leider deze klassieke ontmoeting zal verliezen. RUnsb. Boys krijgt het heel moeilijk in Monster en Ter Leede is tot een pun tenverdeling met C.S.V.D. in staat. We vermoeden niet, dat „Capelle"„Noord wijk" gespeeld kan worden. „Leiden" spant zich tegen R.C.L. altijd extra in en zal dot morgen zeker doen, omdat ze nog niet veilig staat. V.W.S. kan thuis van J.A.C. winnen en S.V.O.W. van „Koudekerk", maar of Lisser Boys in Den Haag tegen Ornas enig succes zal hebben, is de vraag. Naar wy van de K.N.V.B. vernei zullen dc consuls morgen beslissen of de wedstryden al dan niet kunnen doorgaan. Alle L.V.B.-wedstrijden afgelast Alle voor morgen vastgestelde wed strijden van de Leidse voetbalbond zijn regens de slechte gesteldheid der ter- ei nen afgelast Den HaagRotterdam op het VUC-terrein De samenstelling van de voetbalelftal len van Den Haag en Rotterdam di> Dinsdag a s. ten bate van het Nationaal Rampenfonds op het VUC-terrein te Den Haag tegen elkaar zullen spelen, zijn ais volgt: Rotterdam: doel: Landman (Spar ta); achter: Visser (Xerxes) en Lager waard (Excelsior); midden: Van Schyn- del (SVV). Terlouw (Sparta) en Dörr (Excelsior); voor: Van Ede (Sparta), Van Steenbergen (Feyenoord), Van de Hoek (Feyenoord), Van Pelt (SW), Jacques Heyster (Hermes DVS); reserves: Zon dervan (Feyenoord). Osterholt (Hermes DVS), Van de Korput (Feyenoord) Benningshof (Sparta). Den Haag: doel: Kok (ADO); achter: De Jong (ADO), Kraus (DHC): midden: Van Beek (ADO), Zoutendijk (HBS) Loof (ADO); voor: Schwenke (HBS), Kuneman (HBS). Van Heeswijk (HVV) Vollebregt (DHC) en Rijnvis (ADO). De wedstrijd begint om 20.00 uur. Wat de buitenlandse voet ballers schonken De KNVB deelt mede: ten behoeve vao het nationaal rampenfonds zullen de volgende bedragen aan de KNVB wonden overgemaakt ter overdrawing aan dat fonds: Franse voetbalbond fr. firs. 247.990 f 2727), zijnde de op brengst v®n een door het Rode Kruis ge houden collecte tydens een Franse be kerwedstrijd te Pa-rijs. Westduitse voet balbond: 10.000 mankt f 9.000). Ita liaanse voetbalbond: 1.000 000 lire 6.000). Het bestuur van de „Zwaluwen" In het bestuur van de algemene Neder landse voetbalvereniging de Zwaluwen zijn enkele vacatures aangevuld. In de vacature, ontstaan door het over- lyden van de heer H. A. J. Bockmeulen, is voorzien door de heer J. W. J. Panis te Tilburg. Tot penningmeester werd benoemd de heer N. J. Twisterling te Haarlem. Tot dusver was deze functie waargenomen door de voorzitter mr A. der Wilde. De oud-voorzitter van de Zwaluwen, de heer L. F. Verwoerd, ls tot erelid benoemd. Op de laatst gehouden bestuursverga dering van de vereniging is besloten een bedrag van ƒ2500 te schenken aan het nationale rampenfonds. Spel van korf en bal Als het kan wordt morgen de compe titie op bescheiden voet voortgezet met he: programma van 17 Januari, dat toen zijn geheel werd afgelast. Dit pro gramma werd ook voor verleden week vastgesteld maar opnieuw afgelast i.v.m de ramp die over ons land kwam. Het luid aldus: le kl. C.K.B.: Excel sior— Pernix; le kl. Z.-H:N.: Pernix 2— D.E.S.; V.E.O—Ijsvogels; 2e kl. A Z.-HN. FluksPernix 3. Ons Eiland 2—Ons Eiland 1; 3e kl. A Z.-H.N.: V.K.C.—Velo- citas, N.S.A.—Fiks 2; Jun. A Leiden: Pernix—TOP., Ons Eiland—Warmond; Jun. B Leiden: VelocitaeFluks 3. tig het gebouw. De zoon van de concierge keek hen na door het raam. Hij meende eerst met een dronken student te doen te hebben, maar zag nu wel anders. Tegen de eerste twee verdachten wer den resp. 10 maanden gevangenisstraf geëist, waarvan 4 voorwaardelijk, met een proeftyd van 3 jaar, en één jaar, waarvan 3 maanden voorwaardelyk met een proeftyd van 3 jaar; in beide geval len met aftrek van voorarrest. Beide jongelui hadden ook bekend een poging tot inbraak te hebben willen doen bij Vlanda. De derde verdachte werd, ondanks zijn hardnekkig ontkennen, niet geloofd. Hij was al zesmaal veroordeeld. De of ficier eiste tegen hem een jaar en zes maanden. NOORDWIJK V.V.V. Noordwijk Vooruit Gisteravond vergaderde de afdeling huizenverhuurders van de vereniging voor vreemdelingenverkeer. Tot tweede secretaris werd benoemd, de heer L. H. v. d. Graaf en tot tweede penningmees ter de heer P- de Groot. Do voorzitter deelde mee, dat het gelukt was het In formatiebureau te openen. Bij het punt samenwerking begon do voorzitter met het lezen van een concept, bevattende statuten van een voorlopig lichaam, dat de naam draagt „Stichting V.V.V. in oprichting". Hierin zullen on der anderen samenwerken hotel- en pen sionhouders, villa- en huizenverhuurders, de middenstandscentrale en verschillen de sportverenigingen. Besloten werd het concept te aanvaarden (tot 30 September van dit jaar). De begroting (eindbedrag f 1750) werd aangenomen. Namens de propaganda- commissie voerde de heer P. de Groot het woord. Er zijn reeds contributies bin nengekomen van 188 leden, waarvan 50 een behoorlijk resultaat dus. De voorzitter dankte de commissie voor haar actie. Bij de rondvraag vroeg de heer De Groot de bezetting van het informatie bureau uit te breiden. Ook werd aange drongen op het tijdig opgeven van het beschikbare aantal bedden in het voor seizoen. Bodegraven IILeiderdorp I uitgesteld De opnieuw vastgestelde wedstrijd tus sen Bodegraven II en Leiderdorp I (2A), die gisteravond te Leiderdorp zou worden gespeeld, ia niet doorgegaan. Bodegraven durfde de reis niet aan. Pers. kampioenschappen L.S.B. Gisteravond werd de party uit da derde ronde tussen Jerry Bey en F. Te- leng gespeeld. Het werd een Philldor- verdediging, met aanvankelijk gelijk op gaande strijd. In het middenspel won Bey twee pionnen, waarna hij de zwarte Koning onder vuur nam. Teleng kon geen passend antwoord vinden en ver- laarvergadering NCWB niet te Leerdam In verband met de door de watersnood ontstane moeilijke reisgelegenheid voor de afgevaardigden uit Zuid-Hofflan* heeft het bondsbestuur vao de NCWB besloten, de aanvankelijk vastgestelde plaats ven samenkomst voor die arig. ledenvergadering. Leerdam, te doen var- vallen. De jaarlijkse algemene vergadert»* is °P 21 Februari as., des middags 3 uur, ta de bovenzaal \rao de Irenekapei, Oudedandstraat 75. ta Rotterdam-Zuid. Engels paar wereldkampioen ijsdansen Het Engelse paar, Jean Westwood en Lawrence Demtny wonnen ook dit jaar t» t)tó—en, du Denree werd (efaoudea H« Neder- landse paar Boctrv—v. Dam eindigde a's resóe en het echtpaar Odtafc op de txnde Andersen gaat volgend jaar jaar weer rijden Hjalmar Andersen, 's werelds besta schaatsenrijder aller tijden, heeft in een interview met het Noorse blad .Sports manden" verklaard, dat hy het volgend jaar weer aan wedstryden hoopt deel ta nemen. Het zou hem geen moeite kosten zyn topvorm van verleden Jaar wee* terug te krijgen, aldus Andenen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 3