Een helicopter redt mensen uit de overstroomde boerderijen Zeker veertig doden op Goeree-Overflakkee Duitse tanklichter Oder met zes was bij Texel spoorloos man 5 MAANDAG 2 FEBRUARI 1953 Hulp voor Goeiee-Overilakkee Tientallen rubberboten en plastic vlotten werden door vliegers uitgeworpen MARINEVLIEGTUIGEN zijn bij het dagworden vanmorgen voortgegaan met de hulpverlening. De helicopter is bezig, op Goeree en Over- flakkee personen weg te halen, die op boerderijen geïsoleerd zijn. Een harpoenvliegtuig heeft bij Stavenisse, Voortvliet en Maartensdijk (op .Tholen) 15 rubberboten uitgeworpen. Twee Sea-otters gaan ook naar Goeree en Overflakkee om rubberboten uit te werpen. Een Oxford van de Marine-luchtvaartdienst is met twee hoofdingenieurs van Waterstaat ver trokken om waarnemingen te doen en vast te stellen, waar de plaatsen zijn die het dringendst hulp nodig hebben. Een dakota van de KLM is vanmorgen opgestegen van het vliegveld Valken burg om boven de geteisterde gebieden rubberboten en leeftocht af te werpen. Het toestel staat onder leiding van ge zagvoerder Pik. Het heeft aan boord o.a. rubberboten, 10.000 broden van de ci viele dienst van de KLM en alle kleding uit de afdeling gevonden voorwerpen van deze maatschappij. Deze kleding zou bin nenkort in het openbaar worden ver- Op verzoek van de commandant van het vliegveld Valkenburg hebben de Draka-fabrieken te Amsterdam ruim zes tig plastic reddingsvlotten ter beschik king gesteld. Deze zullen boven de over stroomde gebieden worden uitgeworpen. De vlotten zün thans naar Valkenburg onderweg. Vijf troepentransportvliegtuigen van de Amerikaanse luchtmacht van het type C-119 worden op de luchtbasis Rhein- Main bij Frankfort gereed gehouden om met valschermen, voedselpakketten en technische uitrustingsstukken boven het overstroomde gebied in Nederland neei te laten, zodra van de Nederlandse rege ring een verzoek hiertoe wordt ontvan gen. Veertig kinderen in kerk gevlucht Aan alschuwelijk drama ontsnapt De ramp in Nederland mag het oog niet doen sluiten voor de ellende, het leed, dat onze buren over het Kanaal getroffen heeft. Welk een drama's, angst en spanning ook daar. De verbijsterende hoeveelheid triest nieuws vermindert de belangstelling voor het détail. En toch: als men leest, hoe in de kustplaats aan de Engelse Oostkust, Lowestoft, veertig kinderen op het nippertje gered werden, voelt men zich diep bewogen. De kinde ren waren gevlucht voor een vloedgolf van enorme hoogte, die op hen aan kwam stormen, juist toen zij op weg waren naar de Zondagsschool. Vluch tende, rennende wat zij maar konden, vlogen zij de kerk binnen en klommen daar boven op het altaar. Het water had de kerk reeds bereikt en het steeg snel ler en sneller. Toen sloeg hun onder wijzer een raam stuk en schreeuwde om hulp. Gelukkig werd zijn alarmkreet ge hoord door een drietal agenten, die tot I hun nek door het water wadende, er l tenslotte in slaagden, de kerkdeuren te I openen. Met roeiboten drong men daar na over het water tot de kerk door en wist men de angstige, biddende en schreiende kinderen in veiligheid te brengen. Afsluitdijk hield zich goed De Afsluitdijk heeft zich buitengewoon goed gehouden. Er is slechts op drie plaatsen enige schade, die geen gevaar Ook aan de Noord-Oostpolderdijk is slechts geringe schade geconstateerd, evenals aan de werken van de Ooster- Ook Vlaardingen schenkt 5000 voor De Hoop i B. en W. van Vlaardingen hebben Zaterdag de Raad voorgesteld ƒ5000 bij te dragen in de kosten van de aanschaf fing van een nieuwe hospitaal-kerkschip De Hoop. De VA.R.A. heeft thans haar actie voor dit doel gestaakt, zo deelde ze gis- termiddag mede. Uitgesteld In i "erband met de nationale ramp is de openbare vergadering der afdeling voor gesahillen van bestuur van de Raad van State (Kamer 2) op 3 dezer uit- I gesteld. Busverkeer Den HaagHoek van Holland en Rotterdam normaal Alle W.S.M.-busdicnsten, dus ook die op Rotterdam en Maassluis, zijn het af gelopen weekeinde normaal doorgegaan. Zelfs werden Zondag nog tal van extra bussen ingelegd om het drukke vervoer het 'hoofd te kunnen bieden. Acht W.S.M.- bussen werden ter beschikking gesteld voor het reizigersvervoer tussen Rotter- dam en Hoek van Holland. Maandag ver- j trokken er weer acht bussen om het treinvervoer te helpen vervangen. Problemen bij gebruik van aardgas Vereniging van gasfabrikanten benoemt commissie liging irbruikstoestellen Het bestuur van de V Gasfabrikanten heeft besli commissie in te stellen, die op kortr mijn van advies zal moeten dienen de vraag onder welke het aardgas bij de ter beschikking zal moeten staan en ook over de vraag in hoeverre een verhoging van de thans gangbare verbruiksdruk voor stadsgas en andere distributicgassen aanbeveling verdient. De commissie, die intussen haar eerste vergadering heeft gehouden, is als volgt samengesteld: ir D. Tinbergen (voorzit ter), ir J. Bellinga, ir M. J. Ie Clercq, ir E. Ch. J. Dubois, A. van der Linden, J. H. Steinkamp en ir J. Sterel, secretaris, Den Haag. Dode aan boord van Fins schip Wukini Het Finse stoomschip Wukini heeft via Scheveningen-Radio aan Hoek van Hol land gevraagd een apotheker aan boord te sturen, omdat er tengevolge van een ongeval aan boord een lid van de be manning is overleden. Marine stuurt boten De algemene leiding van het hulp werk door de marine berust b(j de com mandant maritieme middelen te Am sterdam, kapitein ter zee J. F. van Duim. De Zondag heeft men gebruikt fm een aantal schepen gereed te maken. Deze zjjn gisteravond en vannacht afgevaren. Van Amsterdam uit werden twee sleep boten naar Den Bommel op Flakkee gezonden, elk met een aantal vletten en sloepen. Van Amsterdam vertrokken naar Galathea-polder twee sleepboten met twee vletten. Van Rotterdam naar Middélharnis zijn 20 rubberboten ver voerd. Voorts gingen nog van Rotterdam uit: het communicatievaartuig Bellana en een aantal motorvaartuigen, naar Stellendam de motorreddingboot Prins Bernhard, naar Numansdorp een motor sloep van de onderzeedienst en een kot ter van de Karei Doorman, naar Zuid- land een motorschouw van de onderzee dienst, naar Wemeldinge een motorvaar tuig en naar Middélharnis nog een mo torvaartuig en een sleepboot. De Zweden-Amerikalyn heeft vandaag een bedrag van 50.000 Zweedse kronen gezonden aan burgemeester mr B. Kolff van Vlissingen ter leniging van de nood der slachtoffers van de watersnood. In Vlissingen wordt een nieuw schip voor de Zweden-Amerikalijn gebouwd. Rotterdam: schepen op de kade Zeven doden in Poortugaal In Rotterdam was men over het algemeen Zaterdagavond rustig gaan silepen. In de Maasstad is hoog water geen verontrustend verschijnsel. Maar hoe anders was alles de volgende mor gen. Langs a-He kademuren van het Maasstation tot de tumnelgebouwen kwamen verzakkingen voor en op Zuid, o m. in de omgeving van de Groene Hille- dijk, de Brede Hilledijk, het AÉrikaan- derplein en de Strevelsweg liepen hele straten onder water. Op de kade van de Zalrnihaven lagen gisteren twee beurt schepen, die door het geweld van het r opgetild waren en op straat gezet. Bijzonder ernstig u-as de toestand aan de Rosestra-at Een 72-jarige weduwe, me- w L. VisserDe Wolff is daa-r ver dronken. In Poortugaal. een randge- i-te van Rottendam, zdjn waa-rschijn- zeven personen om het leven geko- n.l. twee arbeidersgezinnen, d-ie op de Zalmplaat woonden en twee perso nen. die ted hulpe waren gesneld. Zij werden bedolven onder het puin van een instortend huis. WEES ZUINIG MET ELECTRICITEIT De electriciteitsvoorziening in geheel Zuid-Holland is in grote moeilijkheden geraakt. De grote centrales te Rotter dam en Dordrecht zijn uitgevallen, door dat de installaties gedeeltelijk zijn over stroomd. Er wordt een dringend beroep gedaan op de hele bevolking van Zuid-Holland, zo zuinig mogelijk te zijn met het ge bruik van electriciteit. Dit is in het be lang van de vitale krachtbedrijven. die moeten blijven werken. Er zal een speciale rantsoenering stroom worden ingevoerd. Grauw en troosteloos zien de Hollandse polders er uit, nu het water alles watgroen en liefe lijk was, heeft verzwolgen. Filmreportage vcrn de nationale ramp Polygoon-Profilti zal van heden af in de Nederlandse bioscopen een uitge breide filmreportage laten vertonen var de watersnood die ons land heeft ge troffen. Acht volledig uitgeruste ploegen zijn gisteren en vannacht onafgebroken in de weer geweest om voor binn- en buitenland deze reportages te maken. Vandaag zijn opnieuw zes groepen uit gestuurd, om de gevolgen van de natio nale ramp ook van uit de lucht op de film vast te leggen. Alle 30 poldeis overstroomd Vliegtuigen kwamen te hulp met rubberboten Van de Zuidhollandse eilanden is vooral Goeree-Overflakkee zwaar getrof fen. De ene polder na de andere liep onder totdat tenslotte alle dertig door het water werden overspoeld. De mensen die uit hun huizen vluchtten, wer den al spoedig tot staan gebracht door het water dat van andere zijden reeds het eiland was binnengespoeld, want er werden dijkdoorbraken gemeld zowel aan de Noordelijke als aan de Zuidelijke kant van het eiland. de gemeente werden ge- waren geen voertuigen noch sche pen genoeg om te hulp te komen. De veerdienst Midde-lharnis naar Hellevoet- was reeds gestaakt. Bovendien, het water was zó woest, en de stroming zó sterk, dat het ondoenlijk was om de >en in nood te hulp te komen. vrachtauto' vorderd. Aan de zeekant viel d'e schade wel mee. De afsluitdam in de Brielse Maas bij Oosbvoorne kon het tegen het woes te water bolwerken, al werd de be schoeiing danig beschadigd. De duinen Bij Stellendam wierp een vliegtuig !"J Oostvoo™ moesten het op verschil. rubberboten uit om de in levens gevaar verkerende mensen te helpen. De Rotterdamse rivierpolitie trok met boten naar het eiland om hulp te verlenenmaar nog steeds was de nood stijgende. 'De mensen ziften op kleine bovenka mertjes, in bomen of waar maar een Jge en uitstekende plek te vinden. In de polder Van Pallandt stond een oonwagenkamp en uiteraard was deze ongefundeerde woonplaats niet bestand tegen- een aanval van het ziedende r. De bewoners zagen r.og kans op de daken van hun wagens te klauteren, in de macabere dans van de gol- verschafte dit geen veiligheid. Zij werden er eenvoudig afgeslagen en d'e wagens dobberden verder. Hier voerde vader met zijn kleine dochter een laatste droevige ptrijd Maar men vermist er nog meer en en weet niet welke bittere strijd zij gestreden hebben en of ze die strijd ren of verloren. Men hoopt, men ït. En wie zal het vee tellen dat in het wilde water verdween? Nader wordt gemeld, dat op Goeree- Overflakkee naar schatting veertig sen om het leven zijn gekomen iners van Stellendam. Ouddorp er nog een plaats zijn met bootjes naar d» dük gebracht. Een deel van de huizen Is weggespoeld. Men heeft dringend be hoefte aan voedsel en drinken. De haven van Goeree Is niet meer te bereiken. Het snelst schijnt van Rotter dam uit hulp te kunnen worden ge- Voorne en Putten Voorne en Putten, aan weerszijden van het Voornsche kanaal, een netwerk van dijkjes, die ieder een kleine polder insluiten, leek aanvankelijk niet zo veel gevaar te lopen. De buitenpolders raak ten echter al spoedig blank en toen enkele zwakkere waterkeringen het be gaven, werd polder na polder een prooi van het water. Spijkenisse, Hellevoet- sluis, Oudenhoorn, Zuidland en Abben- broek werden overstroomd. Vee werd naar buiten gedreven en weggevoerd. De burgemeester van Spijkenisse en Hekelingen kondigde Zondagmiddag half één de noodtoestand af en verzocht all^n mannen tussen 15 en 45 jaar zich met een schop te melden. Ook alle lende plaatsen ontgelden, maar werden nergens doorbroken. Over enkele kilo meters werd de eerste duinenrij een voud-ig weggespoeld. Op de boulevard van Oostvoorne. op de afsluitdam en aan de duinkant werd met man en macht gewerkt om deze waterkeringen tenminste nog in redelijke staat te hou- In Hellevoetsluis was de toestand al niet rooskleuriger. Openbare gebouwen stonden met de voet in het water en de inventaris van huizen en winkels leed ernstige schade. De dijk van de polder Oudshoorn is het ergste toegetakeld; Honderden Nederlandse auto mobilisten gaven spontaan ge hoor aan de oproep, om hun wagens beschikbaar te stellen voor het vervoer van vluchte lingen. Dergelijke tafereeltjes men overal in het over stroomde gebied: evacueesdie van huis en haard verdreven in alle mogelijke soorten automo bielen naar een veiliger gebied werden overgebracht ongeveer 200 meter leng- In de Hoeksche Waard Toen wij bezorgd en verontrust door de ernstige berichten, die ons uit de Hoekse Waard hadden bereikt vanuit Rotterdam Barendrecht waren gepasseerd, verdween de weg plotseling in het water. En deze kolkende, door de telle wind opgezweepte zee strekte zich tot d< horizont tnx. ix>or ae nevel van overvliegend water rezen echter trots de twee torens van de hefbrug over de Oude Maas, naar de grauwe hemel: de brug stond er nog. Maar hoe was het verder? De Hoekse Waard bleek niet ont ruimd. ofschoon de toestand daar alles zins reden toe gaf. Doch de verbinding met IJsselmonde was zo slecht, dat men aanried, liever hun toevlucht Tientallen andere schepen bij de Nederl. kust in nood tallen schepen, die niet tijdig in de havens schuilplaats konden vinden, voerden een zware strijd tegen de machtige orkaan en de geweldige zeeën. En menig schip is in die kamp ten onder gegaan. Uren is gisteren bij Texel gezocht naar de Duitse tanklichter Oder, die met zes man aan boord door de sleepboot Gulosenfjord was verloren en spoorloos was verdwenen. Vanochtend is het de reddingboot Prins Hendrik uit Den Helder gelukt het wrak van de 1600 ton grote tanklichter te vinden. De opvarenden, twee Hollanders en vier Duitsers, werden gered. nen te liggen. De drie opvarenden, twee Ouddorpers en een Scheveninger. vertel- De motorstrandreddingboot Joan Hod- son van Texel is vanmorgen na een tocht van vijf uren in De Cocksdorp te ruggekeerd. Voor Eierland is dc boot tot op circa 700 m een onbekend schip kun nen naderen, dat mogelijk de lichter kan zijn, die de Duitse sleepboot Gulosen fjord heeft verloren. Er werd namelijk een olielucht waargenomen. De beman ning van de reddingboot gaf lichtsig nalen, die van het schip af werden be antwoord. Doch na enige tijd doofde hét licht en kon de reddingboot niets meer vinden. Verder gaan was onmogelijk. Het Duitse s.s. Julius Rutgers (854 ton) uit Hamburg is 7 km ten Zui den van Zandvoort hoog op het strand geworpen. Met de bemanning was alles wel. De boot ligt tien meter van de dui- nenreep. De met erts geladen schuit is geheel onbeschadigd, doch het kan maan den duren alvorens zij vlot kan komen. Drie van de vijftien opvarenden zijn in boord gebleven, de overigen zijn lar Noordwijkerhout gebracht. Katwijk Nog meer schepen strandden er Bij Katwijk de kotter Ouddorp 13. Dat gebeurde Zaterdagavond om zes uur al. Het scheepje kwam bijna tegen de dui- Burgemeester bleef in mesthoop steken Vader en twee kinderen verdronken De burgemeester van Rihoon (IJssel monde) en de commaudiant va-n de brandweer beleefden een hachelijk ogenblik toen hun auto in het onderge lopen gebi'ed op een mesth-oop bleef steken. Per boot konden zij worden geredi. Een vader en twee kinderen uit Rihoon geraakten in een ondergelopen sloot en verdronken. prooi van het water. Vooral deze laat ste polder betekent een zwaar verlies. Hij heeft een oppervlakte van duizend hectare en een inwonertal van 2800. De meesten van hen hebben hun woningen verlaten. Zij die achterbleven, deden dat op eigen risico. Parallel aan de spoorweg cn de rijks weg Dordrecht-Moerdijk kwam het overrompelende te zoeken in de bovenverdiepingen van snelheid opzetten. Een automobilist, die hun woningen dan met have en goed de tocht door het water te riskeren. De Eendrachtspolder, de Hoogezand- sepolder, de Molenpolder, de Torenstee- polder en de Numanspolder werden een op deze weg in Zuidelijke richting reed. werd acht kilometer voor de Moerdijk door de vloed overvallen. Hij kon zich slechts met moeite in veiligheid bren gen. Zijn passagier wordt vermist. den. dat de motor onklaar geworden Vuurpijlen en voorwerpen, die zij maar even konden missen, werden aangesto ken. maar zonder resultaat. De storm sloeg de ankerkabel los en het scheepje raakte op drift. Zondagmorgen is de kot ter weer van het strand losgeslagen. Het dreef af naar het Noorden; men vreesde, dat het te pletter zou slaan. De Franse boot Carthage (2700 ton) geraakte gisteravond by IJmuiden in moeilijkheden, doordat de stuurinrichting was gebroken. Drie mijl voor de kust van Noordwijk wierp men een anker uit. De reddingboot Neeltje Jacoba was in de na bijheid. De Katwijkse logger K 68 was gister avond met drie man van een op zee ver gane Deense kotter op weg naar IJmui den, maar durfde wegens de storm niet binnenkomen. Vier schepen, die in de Ketelmond bij Kampen voor anker lagen, zijn door de storm los geslagen en op pieren in de Ketelmond gelopen. Het ergste is de Rijnaak Breithorn uit Bazel er aan toe. Dit schip zit met de achtersteven vast op het droge, terwijl het voorschip in het water ligt. De Rijnaak dreigt in tweeën te breken. De andere schepen, de Rijnaak Luja en twee zogenaamde zelflossingsinstalla- tieschepen, lopen geen gevaar. Op de rivier de Waal zijn tengevolge van de hevige golfslag in de nacht van Zaterdag op Zondag vier schepen gezon ken. Of alle opvarenden zich in veilig heid hebben kunnen stellen is niet be kend. Het staat echter vast, dat de op varenden van het Duitse sleepschip Zoll Verein zich met behulp van een roei boot hebben kunnen redden. Ter hoogte van Heeselt zonken ten ge volge van de watermassa's de schepen Zoll Verein, Mathahorn 3 en West Firta. Bij Gameren zonk het 2500 ton meten de sleepschip Vulkaan Tussen Vlieland en Texel strandde het Zweedse schip Virgo, doch het gevaar was spoedig geweken. Bij Ter Heijde en De Hoek Bij Ter Heijde raakte de Groninger Alarm De dijk staat op sprin- i en dit zijn de mensen, op wie het aankomt: de soldaten, de fabrieksarbeiders, de polder jongens en de boeren, van wie honderden dertig uur achter elkaar niet uit de kleren kwa men. Het dijkleger vecht bij de ngdijk in Slikkerveer. kustvaarder Elisabeth (175 ton) vast op het Oude Slag. Dit scheepje was van IJmuiden onderweg naar Londen en trachtte Hoek van Holland binnen te komen, hetgeen echter niet gelukte Het schip werd teruggedreven en geraakte in een gevaarlijke positie^ De Elisabeth werd namelijk tegen de duinen van Ter Heijde aangeslagen cn de bemanning kon zich slechts redden, door in het va- ter te springen. Drie drenkelingen zagen kans, zich al zwemmend in veiligheid te begeven. De laatste man. de 53-jarige kapitein J. Jonkers werd door een in woner van Ter Heijde bijgestaan en vei lig aan de wal gebracht. De bemanning werd in café De Sport van nieuwe kleren voorzien. Thans ligt het schip enkele meters diep in het zand en met de mas ten tegen het duin aar.. Het heeft ook gespookt op en voor de Nieuwe Waterweg. In de nacht van Zater- op Zondag is de sleepb De Schelde van Smit en Co., die hulp wilde verlenen bij het verankeren van de Prinses Beatrix op een strekdam gelopen en beschadigd. Het schip is naar Vlaardingen gesleept, nadat de bemanning door de President J"an Leis was overgenomen. Overigens was er voor de reddingboot Jan Leis wei nig rust. 's Middags heeft namelijk het Deense schip Annam (6726 ton) met 38 mannen en drie vrouwen aan boord een poging gedaan, Hoek van Holland binnen te lopen. Het lukte de kapitein, doch niet voordat de President Jan Leis 24 perso nen van boord had gehaald. De redding boot zélf kwam ar bij die hulpverlening niet zonder „kleerscheuren" af De Jan Leis werd aan het roer beschadigd cn kon slechts met moeite de vaste wal be reiken. De reddingboot Wieicma uit Breskens neemt tijdelijk de taak van de Faustus slaakt zijn boeien Bij het wrak van dc Faustus raakten de boeien op drift. Ook de zandzuiger Ahoy werd door het schuren tegen de steiger ernstig beschadigd. De sperlich- ten van Seinpost moesten het eveneens ontgelden, waarbij tevens de steiger met de waterstandsmeter totaal verdween. Een hachelijk avontuur beleefde ook de man, die in het wachthuis van de stei ger zat. De steiger was zo goed als weg geslagen en de wachtman kon dc vaste wal niet meer bereiken. De kapitein van De Schelde, die by hem was, moest voor de tweede keer gered worden. Met een ladder werden de mannen door de brand weer uit hun moeilijke positie gered. In de boulevard langs de Berghaven werd een gat geslagen zo groot als een huis. Ten Noordwesten van Hoek van Hol land was het Duitse s.s. Industria (3353 ton) uit Bremen op drift. In die buurt dreef ook de Panamese tanker Barbara Ann (8718 ton) met een groot lek in de belangrijkste pompenka- fner en tank 7. Een Engels schip snelde Bij de Waddeneilanden Ook bij de Waddeneilanden was het bar De kustvaarder Franka 2. 487 ton groot en eigendom van L. Stienstra te Rotterdam, liep gistermiddag met zware slagzij Delfzijl binnen. Zondagochtend be gon de lading pek bij Terschcllingerbank te werken. Een ogenblik was de toestand zo kritiek, dat de bemanning overwoog het schip te verlaten. Er is veel schade. Het Indische s.s. Jalaketu (7180 ton), op weg naar Rotterdam, dreef urenlang stuurloos rond by Terschelling, doch kon gistermiddag, begeleid door een sleep boot, zyn weg vervolgen. Het tankvaartuig T i b a (5239 ton) van de Mij Vrachtvaart te Rotterdam, brak zijn roerquadrant ten Westen van Bres kens. Het was van Zuid-Amerika onder weg naar Rotterdam. De Poolse treiler K o r a b 2 verkeerde in zinkende toestand in de haven van IJmuiden. Het lichtschip Goeree is bij IJmuiden enkele mijlen afgedreven. Er is grote schade aan boord. De stuurhut is inge drukt. Weinig bijzonderheden zijn bekend over de volgende schepen, die noodseinen uitzonden: s.s. A n n e T o r m uit Kopen hagen (1661 ton), bij Terschelling: de Brit Selby, eveneens bij Terschelling: de Brit Sea brook, bij Hoek van Holland; de Pat ave, bij Noordwijk Verscheidene schepen iepen in de Zeeuwse wateren aan de grond, doch konden later weer vlotkomen Voorts moet op de Eierlandse Gronden by Texel een vissersvaartuig zijn vastge lopen. De positie scheen gisteravond zeer gevaarlijk. Het was de vraag of redding boten het scheepje konden bereiken. Redders ter zee De redders-ter-zee hebben gedaan wat zij konden. Soms konden zij weinig be ginnen. Er is niet veel van bekend De Prins Hendrik uit Den Helder, liep Zon dagmiddag binnen en kon toen voorlo pig niet uitvaren, omdat de bemanning uitgeput was. Zestien uur lang waren de mannen op zee geweest. Zestien emotie volle uren, midden in een duivels tumult. Zo ging het ook de reddingboot Insulir.de uit Oostmahorn. Bij Schiermonnikoog gooide een zware zee het scheepje op zij: het kreeg 90 graden slagzij. Dc mast lag gelijk met het water Alles sloeg van dek De radio knapte. Het springr.et werd vernield. De bemanning is behouden, doordat zij zich met riemen aan haar plaatsen had vastgebonden Zó is er gevochten op zee.

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 5