Ondanks mist en dooi werd toch nog gevoetbald er Rumoer rond vacature-Teeuw in KNVB-bestuur West Bromwich nam de leiding van Sunderland over wéêêèêA Rammelend A.R.C. verloor van „'s-Gravenzande" 1 -4 CSVD won van sterker „Noord- wijk" met 3-0 Quick Boys won in Capelie met 1-5 NIEUWE LEIDSCHE COURANT 4 f MAANDAG 19 JANUARI 1953 Goede prestaties van Quick Boys, Ter Leede en „Leiden" HET STEMT tot vreugde, dat er ondanks de dooi, de mist en de verdere onprettige omstandigheden, op enkele plaatsen nog gevoetbald kon worden. CSVD leverde een uitstekende prestatie door een keurige zege in en op Noordwijk te bevechten, waardoor de Prinsenstadbewoners op de 3e plaats kwamen. Al is de achterstand op de leiders dan ook vrij groot, toch kan het nog wel gebeuren, dat deze verkleind zal worden aangezien beide rivalen nog een keer tegenover elkaar komen te staan en CSVD de zaak dan dus in eigen handen heeft. Quick Boys liet weinig of geen twijfel be staan over de bedoeling om dit seizoen beslist kampioen te worden. CaipeHIe wist tot die mist stanid te hou den, diooh iin de tweede helft konden de gasten 'hiun slag slaan en zij dieden dit da raook. Nu Ter Leede van Rijnsb. Boys heeft gewonnen, kan voor de Boys geen kans meer gesproken worden, ook al staan zij nog teeds op de 3e plaats, dank zij hun .puntental De olub uit Sas- senheim echter 'heeft zich de laatste tijd toch maar flink omhoog weten te wer ken en vcógt thans op de vierde plaats. Odk de 's-Gravenzandse SV leverde een k- and ge prestatie door met mum veroohtiJ van ARC te winnen, zodat de Alpheruaren nog immer in aanmerking blijven komen voor de onderste plaats. Se Masse A: Quick Boys Rijneb. Boys CSVD 10 6 1 Ter Leedie 11 6 1 Nooridwiljik 11 6 1 's Gravenz. SV 11 5 1 DOTO 11' 5 0 Monster 11 2 3 ARC 10 3 0 Capelie 12 1 2 Bij die 4e klassens was kleiner, daar in totaaJ slecht drie wed strijden doorgang vonden. In 4A leverde de plaatselijke wedstrijd tussen VWS en Leiden een kl'eine zege voor laatstge- noemde op. 4e 'klasse A: RCL 11 RAS 11 Koudekerk 10 Lieserboys 10 SVOW 12 Sportveng. 19359 O-rnias 10 VWS 10 Leiden 11 Seorup. Altiius 8 JAC 10 In 4B konden twee resultaten geno teerd' worden, waarvan er vooral één van zeer grote betekenis is. Wij hebben hierbij het oog op de wedstrijd Die Ha- gheBBSS, welke in een kleine zege voor de bezoekers eindigde. De Schil dammers hebben hiermee een geweldige slag weten t)e slaan, omdat immens Die Baghe een ernstige concurrent voor hen was. Door deze nederlaag echter is de kans veel geringer geworden, dat Die Baghe nog een voorname rol zal sipelen in de strijd' om de titel. Ooa BTSV is niet langer gegadigde voor de hoogste plaats nu verloren werd van SunIMght, dat zich hiermede van de derde plaats meester wist te maken. 4e tolas B: 0 2 18 43—15 4 16 23—22 3 13 23—14 4 13 29—18 4 13 19—19 5 11 17—1 6 10 23—1 6 7 14—26 7 6 17—27 9 4 18—37 buit veel 1 1 19 35—14 3 2 16 35—19 I 3 13 21—14 1 4 11 20—26 3 5 11 22—25 1 4 9 26—23 0 6 8 22—25 0 6 8 14—24 1 7 7 18—26 0 5 6 16—20 17 5 13—27 BBSS Die Baghe Sumildghit ZWSH HTSV Zwart Wit '28.. Sportkast '46 Joden- Boys Woerden 's-Gravenzande 9 8 1 0 17 27—8 11 6 1 4 13 29—21 11 5 2 4 12 24—27 8 4 3 1 11 23—11 11 4 3 4 11 29—29 10 4 2 4 10 25—20 9 4 0 5 8 23—27 8 3 3 2 7 18—13 8 0 4 4 4 10—18 11 0 1 10 1 18—50 Jodsm Boys twee pnt in mindering. Zelfs in de afdeling Leiden waren er diverse bespeelbare veilden. Er gingen negen wedstrijden dioor. In 1 A was die wedstrijd tussen Rouw koop en „Katwijk" van het grootste belang. Een overwinning van „Katwijk" zou de spanning er weer volkomen heb ben ingetoraoht, maar dat gebeurde niet. Rouwkoop won met 51 en heeft n<u niet minder dan 5 punten voorsprong op nummer twee, TAVV. maar de club uit Ter Aar heeft één wedstrijd minder ge speeld. GWS liep een puntje verder uit op het onderaan staande „Woubrugge", door „Oegstgeest" in Sassenlheim een gelijk spsil af te dlwicgen (110. Rouwkoop TAW „Katwijk" „Oegstgeest" Valken Boys Sleutels GWS ..Woubrugge" 8 7 0 1 14 23—8 7 3 3 1 14—11 9 16—17 8 16—10 7 14—18 5 10—14 5 10—15 3 8—19 Australische Olymp. officials woedend over de pers Olympische officials in Australië zijn woedend over de verklaringen, welke in de pers zijn verschenen, dat Melbourne de Spelen van 1956 moet prijsgeven. Zij zeggen, dat er geen sprake van is. dat Melbourne de Spelen niet zou kunnen organiseren. Weliswaar is de bouw van het Olympisch Stadion te Melbourne voorlopig stopgezet, maar dit wil niet zeggen, aldus Edgar Turner, secretaris van het Australisch Olympisch Comité, dat Melbourne niet in staat is de kosten voor de Spelen in 1956 te dragen. Lustrum-Tulpenrallye van 27 April tot 2 Mei Eind Januari zal het reglement ver schijnen van de lustrum-Tulpen-Rallye, die RAC-West van 27 April tot 2 Mei a.s. organiseert. De startplaatsen zullen zijn Bazel. Brussel, Den Haag, Hamburg, Londen, Parijs en Stuttgart. Van deze plaatsen uit voeren de zgn. „aanloop routes", die variëren van 460 tot 530 kilometer naar het concentratiepunt Spa. In Spa begiftt de gemeenschappelijke, door alle deelnemers te volgen route via Luxemburg, Epinal, Belfort, Geneve, Gerardmer, Saarbrücken, Luik, Roer mond, Eindhoven en Breda naar Noord- wijk aan Zee, waar de eerste deelnemer Woensdagochtend 29 April te ca. t moet binnenkomen. Het systeem klassementsproeven en zgn. „speciale etappes" tijdens de rallye blijft gehand haafd. De klassementsraces zullen t; den gehouden op Koninginnedag, April, op het circuit van Zandvoort. Hoe de voetbal Zaterdag rolde De uitslagen 'luidten: 3e klas A: Rijnsb. BoysTer Leede 13; ARC—'s-Gra'venz. SV 14; Noond- wijfcCSVD 03; GaipeLlieQuick Boys 1—5. 4e klas B: VWSLeiden 12. 4e klas B: HTSVSuiMigihit 12; Die Bagibe—HBSS 0—1- Res. 3e tolas A: Quick Boys 2Noord- wijk 2 7—3; Ter Leede 2—GSVD 3 2—2, o.p.v. CSVD. Afdeling Leiden IA; GWS„Oegstgeest" 1L Rouv koopKatwijk 5—1. 1B: Noordwijik 3Rijnöb. B. 3 2— Quick B. 4—Lisser B. 2 5—1. 2A: Nooidiwijk 4—Quick B. 5 2—2. 2B: Quick B. 6Lisser B. 3 20. 3A: Katwijk 3—Noondrwijk 5 3—1. 4A: Rouwkoop 3Katwijk 4 64. 4B: Leiden 5Rouwkoop 4 42. C Knoeierijen op Bondsbureau leidden tot candidaat- stelling van de heer Veldkamp Enige tijd geleden bedankte de heer H. Teeuw te Schiedam als bestuurslid de K.N.V.B. voor het Zaterdagvoetbal. In zijn plaats moest door de Chr. voetbalver enigingen, georganiseerd in het Verbond van Chr. Voetbalverenigingen (V.C.V.), een opvolger worden aangewezen. Aldus is destijds vastgelegd in de fusiebepalin gen tussen V.C.V. en K.N.V.B. Bij schrif telijke stemming onder de aangesloten verenigingen werd met op één na alge mene stemmen als opvolger van de heer Teeuw gekozen de heer F. Remmers te Zwolle. Hiermee zou deze zaak af geweest zijn, Immers de heer Remmers was de alge meen begeerde candidaat. Hij is tweede voorzitter van het V.C.V., voorzitter van de Vereniging voor zaterdagmiddagclubs, voorzitter van de Unieraad voor het Zaterdagvoetbal, lid van een commissie van onderzoek van de K.N.VB. enz. Slechts één vereniging had hem niet ge stemd nl. de vereniging Blauw Wit te Leeuwarden, die haar stem uitbracht op de heer J. W. Veldkamp, lid van Blauw Wit. Na het bekend worden van deze over duidelijke stemming is er echter, naar men ons van de zijde van het V.C.V. meedeelt, een actie begonnen ten gunste van de candidatuur van de heer Veld- De actie om de heer Veldkamp candi daat te stellen is begonnen na deze schrif telijke stemming en is niet voortgekomen uit de kringen van het V.C.V. zelf. De Friese Chr. voetbalverenigingen hadden alle op de heer Remmers gestemd met uitzondering dan van de eigen vereniging van de heer Veldkamp. Het initiatief tot de candidatuur-Veld- kamp is echter uitgegaan van de Friese commissie voor Zaterdagvoetbal. Vreemd De heer Veldkamp werd candidaat ge steld. Hoe kwam hij aan die steun? Het V.C.V. heeft ook dit nagegaan en is daar bij tot de onaangename ontdekking ge komen De verenigingen die de candida- tuur-Veldkamp steunen wilden hadden aan de schriftelijke stemming niet mee gedaan. Dit kon echter niet bekend zijn want het bestuur van de V.C.V. had daar over geen inlichtingen verstrekt. De stembiljetten werden begin December normaal op het bondsbureau van de K.N.V.B. ingeleverd. Het bleek, dat de heer Veldkamp zelf het bondsbureau heeft opgebeld en ge vraagd welke verenigingen eventueel zouden kunnen worden gevraagd zijn Weer een andere leider in league Arsenal sloeg de Wolves met 5—3 West Bromwich Albion heeft de leiding weer overgenomen in de eerste divisie van de Engelse league, dank zij haar overwinning op Preston North End, al hing die zege aan een zijden draadje. Sunderland, die de eerste plaats bezette, verloor met 31 in een uitwedstrijd tegen Derby County. Arsenal bezet thans de vierde plaats, met de aantekening, dat deze club drie wedstrijden minder heeft gespeeld dan Bromwich Albion. De Wolves werden door Arsenal met 53 geslagen, en wellicht ware de score hoger geweest, indien de Arsenal-voorhoede na de verkregen voorsprong de zaken wat ernstiger had aangepakt. In de eerste helft overdonderde Arsenal de Wanderers met 3 doelpunten in vijf minuten. gen. werd de Wolverhampton-doelver- dediger 17 maal gepasseerd. Behalve Arsenal wonnen ook de andere clubs varv Londen hun wedstrijden. Chelsea sloeg Bolton Wanderers met 10 en Charlton klopte Sheffield Wednesday met 30. De uitslagen zijn: Eerste divisie: ArsenalWolverhampton Wanderers 53; BlackpoolAston Villa 11; Cardiff CityTottenham Hotspur 0—0; Charlton Athletic—Sheffield Wed nesday 3—0; ChelseaBolton Wandei 10; Derby CountySunderland 3- Liverpool—Manchester City 01; Man chester United-Portsmouth 10; Middles broughStoke City 00; Newcastle UnitedBurnley 00; West Bromwich AlbionPreston North End 21. Tweede Divisie: BarnsleyHudders- field Town 24; Birmingham CityWest Ham United 20; Blackburn Rovers Brentford 30; BuryLeicester City 14; Hull CityDoncaster Rovers 11; Leeds UnitedRotherham United 40; Lincoln CitySwansea Town 31; Luton Town Fulham 20; Notts ForestEverton 33; Sheffield UnitedPlymouth Argule 50; SouthamptonNotts County 11. West Bromwich Albion maakte geen grootse indruk tegen Preston Nort End, maar men wist beter van de kansen te profiteren, waarbij het opviel, dat de combinaties bij Preston beter klopten, maar dat de afwerking van de aanvallen zeer veel te wensen liet. De vijf doelpunten, die Wolverhampton Wanderers tegen zich zagen scoren, be tekenden, dat de kampioenskansen, het einde van December zeer fraai te men, eigenlijk verkeken zijn. In de laatste wedstrijden, welke alle verloren gin- heeft toen tegen zijn uitdrukkelijke instructies-in de verenigingen, die niet aan de schriftelijke stemming hadden deelgenomen, opgegeven. Die zijn toen bewerkt en de heer Veldkamp, kreeg zijn vijf verenigingen. Twee van deze vereni gingen hebben inmiddels hun stem weer ingetrokken, toen zey hoorden hoe hier gehandeld was. Dit was echter na de vastgestelde ter mijn en het K.N.V.B.-bestuur diende de candidatuur te handhaven, hoewel ze deze gang van zaken ten sterkste afkeurde. Het resultaat van dit alles is dat, nu er twee candidaten zijn nl. de heer Rem mers aangewezen door het V.C.V. in zijn totaal bijna en de heer Veldkamp door vijf verenigingen, een schriftelijke stem ming moet plaats hebben onder alle bij de K.N.V.B. aangesloten verenigingen dus alle eerste, tweede, derde en vierde klas- T aleltenniscompetitie Wibo werd door Sparta uitgeschakeld Het is sinds Zaterdag een uitgemaakte zaak, dat het Haagse Wibo niet verder meer zal meedoen in de strijd om de Nederlandse tafeltennistitel. Want op deze dag verloren de Hagenaars met 82 het Amsterdamse Sparta, dat o.m. Cor du Buy in de gelederen had. Ook bleef de nationale kampioen ongeslagen, al had hij met Jan Hoogen- doorn veel moete (2118 en 2117). Hoogendoorn verloor zijn partijen tegen Van Zoelen en Stoop in drie games, maar het had net zo goed andersom kunnen zijn. De favoriet bij Wibo was v. d. Spek, die Van Zoelen en Stoop klopte. Wifra won gemakkelijk met 91 van MTTC, maar Nedlloyd had veel moeite met Treffers. Was Wout Heemskerk in normale conditie geweest, dan was het geen 64, maar zeker een gelijkspel ge worden. De stand is thans: Sparta 10 8 1 1 17 78—22 Nedlloyd 10 7 3 0 17 73—27 Wibo 10 7 1 2 15 65—35 Wifra 8 5 1 2 11 46—34 Quick 8 2 3 3 7 43—37 Treffers 10 3 7 6 40-60 Never Down 8 3 5 6 3149 M.T.T.C9 1— 8 2 17—73 De uitslagen in de overgangsklasse lui en: E: JagersBatswingers 1 73; SmashTreffers 2 64; F: Steeds Hoo- gerEendracht 73; DOSRONO 100; DetasWifra 3 82; Wifra 2Carbon candidatuur te iteunen. Een beambte 6—4; USVBatswingers 9-1. De jaarlijkse ijshockeywedstrijd tus- in Nederland en België zal op Woens dag 11 Februari op de HOKY te Den Haag worden gespeeld. Sb&l mwmmBmlS Sr Strijdlustig „Leiden" klopte V.W.S. op eigen terrein In een niet op hoog peil staande ontmoeting De mensen van de wolf abri ek kregen Zaterdagmiddag op hun eigen terrein dat goed bespeelbaar bleek de kous op hun kop. „Leiden" zegevierde verdiend met 21. Verdiend, niet omdat de rood witten het zoveel beter deden dan VWS, maar omdat zy een prettig aandoende strijdlust aan de dag legden en dit gaf in deze voor beide partijen nogal belangrijke wedstrijd de doorslag. Overigens kunnen wij over deze wed strijd niet bepaald enthousiast zijn; daar voor werd er veel te vaak maar simpel- tjes gevoetbald, waarbij vooral het slechte plaatsen opviel. Bovendien werden er heel wat opgelegde kansen gemist, die een beetje behoorlijke voetballer niet had mogen missen. t was al zo in de vijfde miniuut van de wedstrijd bij een voorzet van Arnol- dus I. die invaller Breuker niet wist te onderscheppen en waardoor l'Ecluse de bal maar voor het intrappen had. Deze wist echter niets beters te doen dan de bal bijna loodrecht omhoog langs de han- van keeper De Bree te schieten. De hieruit ontstane hoekschop leverde slechts een schot tegen de lat op. „Leiden", dat het zonder de door fami lie-omstandigheden verhinderde Wind- horst moest doen, wilde niet achterblij- n. De actieve en altijd söhotvaardige d. Kraan brak door en loste een kei hard schot, dat De Graaf wel stopte, onvoldoende wegwerkte. Hierdoor kreeg v. d. Kraan opnieuw een goede kans, die hij evenwel niet wist te be nutten. Het spel speelde zich hierna geruime tijd op het middenveld af en de beide doelwachters hadden in deze periode gemakkelijk baantje. Na een dikke 25 minuten wist dan eindelijk Arnoldus I, nadat een stuk of wat V.W.S.-ers goede kansen onbenut hadden gelaten, van misverstand in de Leiden"-verdediging te profiteren en De Bree kansloos te pas seren 1—0. ze achterstand beviel de roodwitter matig en zü mobiliseerden al hun energie om de bakens te kunnen vei zetten. Dit lukte aardig, want ziendei ogen begonnen de bezoekers zich ee overwicht te verwerven, welk overwicht minuut of vijf voor de rust resul teerde in een fraai doelpunt van Smit en voorzet van Geel 1—1. Vlak voor de .rust brak Geel nog gevaarlijk door, doch De Graaf wist z'n schot te stoppen. Na de l'hee behield „Leiden" het initia- ef en bleef ze voortdurend het doel var de nogal nerveuze De Graaf belagen. Di' overwicht stelde Schuchbard in de ge legenheid een voorzet van de tactisch goed spelende Geel op de juiste m£ af te maken 12. Geel zelf kreeg nog een behoorlijke kans om de zege voor zijn club veilig te stellen, doch hij wist hiervan niet te profiteren. Nadat een indirecte vrije trap wegens afhouden door een der V.W.S.-verdedi- gers voor Leiden niets had opgeleverd, trokken de gastheren Geel heeft de defensie van V.W.S. I verschalkt en scoort het winnende I doelpunt voor „Leiden". J G.W.S.„Oegstgeest" 1—1 Het G.W.S.-terrein was uitstekend te bespelen en daarvan hebben de thuisclub en „Oegstgeest" geprofiteerd. In de ste helft was het zó. dat er behoorlijk gevoetbald werd en dat de verdedigers de aanvallers de baas waren. Toch wist de Oegstgeestenaar J. Hogewoning minuten de doelman van G.W.S. m> fraai schot te verschalken (10) e deze stand kwam de rust. Toen er bij G.W.S. in de tweede helft val. Het faalde schot, dat Arnoldus IIeen speler uitviel, mocht de uitstekende bij deze aanval loste, vloog nog juist I midhalf, die te laat op het veld langs de verkeerde kant van de paal. En V.W.S. in de laatste fase van deze wedstrijd ook probeerde, het mocht niet baten. De roodwitten zetten de tanden nog even flink op elkaar en gaven niet veel kansen meer weg, zodat zij ten slotte met een kostbare 2l-i ning uit de bus kwamen. schenen, de gelederen versterken. De thuisclub werd speciaal door zijn toe doen sterker en uit een voorzet van hem maakte J. Smit met een onhoudbaar schot de balans in evenwicht (11) „Oegstgeest" kreeg in de resterende tijd de beste kansen op de zege, ze wist die niet te grijpen. T.T.V. „Sorry" De uitslagen van de in de afgelopen week gespeelde competitiewedstrijden luiden: Heren, 3e kl.: Sportief '51 2Sorry 1 4—6. Heren. 4e kl.: Sportief 10—Sorry 2 0—10; Sorry 3—Sleutels 6 5—5; Sett 2— Sorry 4 28. Doelpunten werden in het eerste en laatste kwartier gescoord Wat A.R.C. en ,,'s-Gravenzande" Zaterdagmiddag, na enkele maanden ge dwongen rust, aan spel te zien gaven, was maar heel pover. Het feit, dat de gasten wat meer vechtlust toonden, gaf de doorslag. Bij de thuisclub werd opnieuw heel sterk het gemis van een schutter gevoeld; de rustige doelman MoleAaar behoefde maar weinig in actie te komen. De mist heeft hardnekkige pogingen gedaan, om de matige vertoning met de •mantel der liiefde te bedekken, mes slaagde daarin ndet volkomen; tegen het einde was het spel zelfs van doel tot doel te volgen. Ongeveer kwant over drie werd onder rij veel belamgstel-Mmg afgetrapt reeds im de eerste minuten mdste de A.R.C.-reahrtsbudrten Verwoerd, die (nog) iet in het eerste elflta-l mee kan komen :n uitstekende kans. Toen de gasten het ook eens gingen proberen, bleek weldra, dat het in. de verdediging van de thuisclub geducht rammelde. Keer op keer stond de 's-G-ra- ven'zamdse aanval volkomen vrij, maar deze heren wisten geen raad met de bal. Wlttebol noch Van Wieringen dekten de vleugels en Mooy, die wel hard werkte, ook niet op dreef was, vermocht niet alle gaten te stoppen Eindelijk raak Het was eigenlijk een wonder, dat pas i 18 minuten het eerste doelpunt kwam, toen Cor Boon keihard insohoot. Nauwe- lijkit 5 minuten later scoorde deze rechts binnen opnieuw met een fraai sohot (0—2». Dat werd de thuisclub toch wel wat te bar en men wist het spel te verplaat sen. Maar de ijver van De Graaf en Roest in de voorhoede was niet vol doende om tot doelpunten te komen, daar Van Duin en Den Hoed telkens wee* faalden. Het had er a-lle schijn van, dat A.R.C. in de tweede helft op ging halen. Enkele goede aanvallen werden opgezet, begreep elkaar -beter en er hing doelpunt dn de lucht, hoe de trapvaste verdediging der gasten zich ook weerde Va 10 minuten loste linksachter Wittebol een keihard schot, dat Molenaar wel stopte, maar niet onder controle kon houden en Den Hoed had maar voor het intrap pen (12) Misschien had die strijd een ander aspect gekregen, als hij even later vrije kans op enkele meters van het doei had benut. Nu ging hert leer recht op do keeper af. Plotseling verviel de thuisclub toen weer in hert slappe spel van voor de rust 's-Gravenzamde nam weer het initiatief en een kwartier voor het einde viel de beslissing. Rechtshalf D« Voogd schoot van grot: afstand dn: v. d. Mark. die ook wel eens beter zagen (speciaal zijn uittrappen was bar slecht) had geen op de bal en hert was 13. En kort het einde werkte midvoor Joohems De arbiter was strikt rechtvaardig, maar zijn kijk op bui' "insDel was niet steeds juist. Het t«rreui was glad. maai uitstekend bespeelbaar. Drie aanvallen, drie doelpunten „Noordwijk" heeft het nieuwe jaar niet bijster goed ingezet, door smadelijk te verliezen van een C.S.V.D., dat het, hoe vreemd dit ook moge klinken, voornamelijk van de verdediging moest hebben. Van de anderhalf uur heeft „Noordwijk" ruim vijf kwartier gehamerd op de gesloten deur van Rouwkoop was te sterk voor „Katwijk" Voorschotenaren wonnen met 5-~-l de C.S.V.D.-veste. Nou ja, „gehai uitdrukking voo: pruts, dat de Noordwykse aanvallen ken merkte. Laten we daarom liever zeggen, dat het merendeel van de speeltijd op de Delftse helft doorgebracht werd. We willen ook niet nalaten hier uitdrukke lijk een uitzondering te maken voor Arie van Royen en Floor Hoek, aan wie het in geen geval gelegen heeft, dat deze wedstrijd in een débacle eindigde. Beste stopper En vooral mag niet vergeten worden het buitengewoon goede werk vai Delftse spil Scheurwater op wiens reke ning een groot deel van de zege geschre ven dient te worden. Deze massieve stopper was letterlijk overal waar gevaar dreigde, en hij leek wel een magneet, die alle ballen naar zich toetrok. Dank zij zijn prachtige opstellen, en prima wegwerken, liepen letterlijk alle aanval len dood. Het begin was voor „Noordwijk", dat in een hoog tempo startte. Direct was het Delftse doel in gevaar, maar de defensie hield het hoofd koel. Er zat weinig verband in de aanvallen in de thuisclub, en alles wat bereikt erd ,was een aantal hoekschoppen. Keeper Lispet wist hiermee echter wel Even later kreeg Jan Duindam een ju- ee lvan een kans, maar deze ging door onnauwkeurig richten verloren. Steeds bleef de strijd zich afspelen op de Delftse helft, maar op een gegeven moment trok de Delftse voorhoede er tussenuit, en in volle ren loste de links buiten Vermeulen een hard schot, dat keeper v. d. Wiel wel moest laten pas- i (0—1). Trouwe copie De tweede helft pie van de eerste. Want weer machteloze „Noordwijk"-voor- aanval, en werden legio kan iep geholpen. Het was een ge drang voor het Delftse doel van jewelste, want C.S.V.D. verdedigde stug. En opnieuw kwam er, vlak na het be gin, een flitsende uitval van C.S.V.D., nu over rechts, en resulteerde dit in een doelpunt, nu van de voet van rechtbuiten Zoutendijk. „Noordwijk" probeerde van alles om zich aan de algemene malaise te onttrek ken, tot een omzetting van het elftal incluis. Tevergeefs echter. Bovendien trok al wat C.S.V.D.-er zich in de defensie terug om de nuttige voorsprong te behouden. Dit lukte derwei, mede dank zij de verkeerde tiek van „Noordwijk". Leidse concourscommissie De volgende kampioenschappen wer den behaald: Generaal: 1. M. Noordervliet; 2. J. v. Alp hen: 3. J. v. Dort; 4. R. P. de Graaf; 5. J. v. d. Assem; 6. J. Uiterdijk: 7. J. v. Tongeren; 8. J. Sierat: 9. F. Hendriks; 10. Gebrs De Groot. A le Fond (tot 425 km): 1. M. Noorder vliet; 2. G. A. v. Albada; 3. J. Smit. C 3e Fond (500—900 km): 1. M. Noor dervliet: 2. Gebrs De Groot: 3. J. v. d. Hulst. Oude duiven (totaal): 1. M. Noorder vliet; 2. R. P. de Graaf; 3. J. v. d. Hulst. D 4e Fond (jonge duiven): 1. W. Burgy: 2. J. v. Alphen: 3. W. Kapaan. E 5e Fond (navlucht): 1. A. v. d Hulst; 2. J v. Dorst: 3. J. v. Alphen. B 2e Fond 200—500 km: 1. H. v. Kla veren; 2. J. Groeneveld; 3. H. Moepen. gasten trok er weer op uit, en geholpen door de omstandigheid, dat de Noord- wijkse defensie ver opgedrongen was, kwam op vrij fortuinlijke wijze het derde doelpunt ter wereld. Dit betekende tevens de genadeslag voor de toch al ontwrich te thuisclub, en een verdiende overwin ning voor de, qua veldspel zeer zeker zwakkere bezoekers! Bij voetbal tellen nu eenmaal de doelpunten, en Noord wijk was niet bij machte er één te maken. De leiding was correct, en het veld prima bespeelbaar. „Katwijk" moest in Voorschoten een bittere pil slikken. De oranjehemden kregen dik klop (51) en ze werden J daardoor op slag kansloos. Het moet direct worden opgemerkt, dat Rouwkoop niet eens met geflatteerde cijfers won. Een goede beurt dus van de Voorschote- naren, die nu een fraaie voorsprong hebben. Na een kwartier spelen kwam „Kat- wijk" op goedkope wijze aan de leiding, j Een der achterspelers van de thuisclub speelde te zacht op zijn doelman terug en daarvan profiteerde de midvoor der i gasten (01). Maar tien minuten later I kwam Rouwkoop op nog goedkopere i manier aan de gelijkmaker, toen één der Katwijkers de bal uit een voorzet van de Rouwkoopse rechtsbuiten in eigen j doel kopte (11). Rouiwkoop werd daarna overwegend sterker. Maar keeper Zwaan van „Kat wijk" capituleerde niet. Wat hij uit zijn doel hield grensde aan het fantastische en zo bleef de stand voor de rust onge wijzigd. In de tweede helft echter moest ook j Zwaan voor het Voorschotense overwicht zwichten. Allereerst voor een kopbal van Klungel, daarna voor een schot van Van j Noort, toen voor een felle schuiver van de virtuoos spelende B. Keizer. Dat haal- j de het laatste beetje fut uit de Kat- I wijkers. Tegen het einde versöhalkte midvoor Klungel nog een keer Zwaan (5—1). Het wandelsportconflict Felle critiek van de heer Breunese op N.W.B. Het Oosten achter de Nijmeegse Vierdaagse De heer J. Breunese, voorzitter van de j Ned. Bond voor Lichamelijke Opvoeding, heeft Zaterdag in Hengelo felle critiek uitgeoefend op de Nederlandse Wandel sportbond inzake zijn houding tegenover de N.B.v.L.O. Zeer breedvoerig schilder de heer Breunese ed ontwikkeling van de wandelsportorganisaties na 1940. Toen in dit jaar de N.B.v.L.O. moest onderduiken, werd de N-W.B. opgericht, om te trachten de Vierdaagse in de oorlog toch doorgang te laten vinden. Na de bevrijding nam de N.B.v.L.O. de organisatie weer ter hand. Een aanbod van de N.WH. om aan de i organisatie te mogen meewerken, werd j van de hand gewezen. Daardoor was de kiem voor het conflict glegd. Toen in j 1951, aldus de heer Breunesee de NJB.v. I L.O. de N.W.B. voorstelde, een centrale federatie op te richten, hield deze Bond zich doof. Bemiddelingspogingen van het Ned. Olympisch Comité faalden. Fel critiseerde de heer Breunese de houding van drs W. J. Bijleveld, thans algemeen adviseur van de N.WH. na I jarenlang secretaris-penningmeester van i de N.B.v.L.O. te zijn geweest. Ook de heer v. Mierlo, de voorzitter van de tech nische commissie van de N.WH. werd niet door de heer Breunese gespaard. Na de rede van de heer Breunese nam de NU.W. de wandlsiportorganisatie in het Oosten van het land het besluit uitsluitend de Vierdaagse te Nijmegen te erkennen. Het wordt thans hoog tijd, dat deze on verkwikkelijke affaire eens uit de wereld wordt geholpen, het kan onze goede naam, die wij op wandelsportgebied door de Vierdaagse hebben verkregen, slechts schaden. Didk Paipipeniheim, de Ned. ski- kampioen, die niet mee kan' doen aan de Ned. kampioenschappen, welke over enkele degen te Val d'Isere worden ge houden, heeft in een Slalomrace om de Duke of Kent-cup een fraaie ning behaald!. li Nieuwe Leidsche Courant: toonaangevend Invaller Langeveld zorgde voor een hattrick De wedstrijd „CapelieQuick B. kon tegen de verwachting In toch doorgang vin den. Het terrein was behoorlijk bespeelbaar. Quick Boys telde twee invallers voor De Best en Steenbeek, die door Verloop en Langeveld behoorlijk werden vervangen. De Katwijkers wisten direct een klein overwicht te boeken, maar de achter hoede der thuisclub kon voorlopig doelpunten voorkomen. Vooral de spil en de keeper staken in een goede vorm. Toen de wedstrijd èen kwartier oud was kwam Zandbergen met de bal op de rechtervleugel: een scherpe voorzet volgde en via de handen van de doel man kwam de bal in het net (01). Door dit succes aangemoedigd, groeide het overwicht der blauw-witten; doel punten bleven echter uit. Zelfs werd na tien minuten de stand gelijk, toen bij een aanval van „Capelie" de bal werd Postduivenshow in Kleine Burcht Zaterdag hield de fondclub Leiden er omstreken een postduivententoonstelling in de Kleine Burcht. De keurmeester deelde ons mee, dat hy hier het neusje van de zalm had aangetroffen. Het zal hem dus wel niet gemakkelijk zijn ge vallen, uit de 205 vogels een keuze te De uitslagen zjjn aldus: Ereklas A, doffers: 1 Chr. v. d. Pluym, 2 G. P. Borgers, 3 G. P. Borgers (Z.E.V.). Ereklas B, duivinncn: 1 Chr. v. d. Pluym, 2 G. P. Borgers, 3 Fr. Hofman (Z.E.V.). Klas 1, oude doffers van 750 t/m 1050 km: 1 J. Rakhorst, 2 W. v. d. Arend, 3 W. Kapaan, 4 W. v. d. Arend, 5 C. Oude Elfrink. Klas 2, duivinnen van 750 t/m 1050 km: 1 C. Zwaan, 2 G. P. Borgers, 3 J. A. Otter, 4 A. van Weeren, 5 W. v. d. Arend. Klas 3, doffers, oud, 500 t/m 750 km: 1 Nic. Oudshoorn, 2 J. Rakhorst, 3 Chr. v. d. Pluym, 4 J. Rakhorst, 5 C. Zwaan. Klas 4, oude duivinnen, 500 t/m 750 km: 1 J. Rakhorst, 2 A. van Weeren, 3 H. Moenen, 4 Chr. v. d. Pluym. Klas 5. jonge doffers: 1 G. P. Borgers. 2 N. Oudshoorn, 3 Nic. Oudshoorn, 4 C. Zwaan, 5 Chr. v. d. Pluym. Klas 6. jonge duivinnen: 1 Nic. Ouds hoorn, 2 C. Zwaan, 3 A. van Weeren, 4 Nic. Oudshoorn, 5 F. Hendriks. Mooiste vogel van de gehele tentoon stelling van Chr. v. d. Pluym. Mooiste vogel klas 1 en 2: J. Rakhorst. Mooiste vogel klas 3 en 4: Nic. Ouds hoorn. Mooiste vogel klas 5 en 6 G. P. Borgers. Klas A en B: Ohr. v d. Pluym. ingeschoten en een gemakkelijke prooi voor Bauw was geworden als Verloop niet had getracht nog weg te koppen, waardoor de bal van richting veranderde en in het doel belandde: 11. De tweede helft gaf eenzelfde spelbeeld te zien. In het eerste kwartier werd niet gescoord, maar toen bij een aanval van „Capelie" de bal van de borst van Schaap tegen diens arm terecht kwam gaf de scheidsrechter „Capelie" een strafschop, die echter naast werd ge schoten. Dit was het keerpunt in de wedstrijd. Van de doelschop kwam het leder by v. d. Oever, die snel opbracht en een goede pass naar Langeveld gaf. Na een felle spurt schoot deze hard in (12). De thuisclub trachtte het verloren ter rein te herwinnen en wist zich enige goede kansen te scheppen. Maar het schieten van de thuisclub was uitgespro ken slecht, zodat er geen succes werd geboekt. Aan de andere kant vlotte het beter; na een slecht genomen doelschop kwam de bal bij Langeveld, die zich niet be dacht en van meer dan 20 meter afstand de stand op 13 bracht. Toen dezelfde speler vijf minuten later nogmaals de roos trof, was de overwinning veilig ge steld. Ten slotte wist Zandbergen nog door de verdediging te „glijden" en met een harde schuiver de eindstand op 1—5 te brengen. KNVB beloolt: Dit seizoen weer beker wedstrijden Mits zij vóór eind Maart kunnen beginnen De KNVB, afd. Zaterdagvoetbal, heeft de inschrijving voor de jaarlijkse beker wedstrijden ook dit seizoen weer open gesteld. Daarbij heeft hij echter het voor behoud gemaakt, dat deze wedstrijden ditmaal geen doorgang zullen vinden, als de competitie niet sneller vordert dan thans het geval is. Het zal noodzakelijk zijn niet later dan eind Maart met de bekerwedstrijden te beginnen. Zoals men is het Katwijkse Quick Boys beker-

Nieuwe Leidsche Courant | 1953 | | pagina 4