Jlicuitre gtihscffe (üijunxttl Communisten slaan munt uit Perzische armoede en ontevredenheid propaganda onder het mom van schrijfles voor analfabeten Rode Voor inbraak in de Kerstnacht vijl jaar geëist Tito slaat terug Wist U 10 REKENDAGEN VRIJDAG 19 DECEMBER 1952 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie. Abonnementen- en Advertentie-afdeling: TeL 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: f 6— per kwartaal; 2.— per maand; 0.47 per week. ADVERTENTIËN: 0.18 per millimeter (By contract belangrijke korting). Drie en dertigste jaargang No 9615 Directie: F. DIE MER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHR1STEL1JK-NRT10NRRL DRGBLRD Voor Leiden en Omstreken JluiliatmiititHtm nun «rt la tegfjenspoel" Hoe kan vrijere loon vorming ontstaan? Olieconllict een bron van ellende (Van onze correspondent Rllred van Sprang) TEHERAN, December 1952. IJTOVOSTI DNA. In Russisch en Perzisch staat dat boven de deur van een bescheiden winkelhuis op de hoek van de drukke Avenue laderi in het hart van Teheran. Het is de zetel van de Internationale fanisatie voor Cultureel Contact: een van de vele communistische ropagandalichamen. In de kleine ruimte binnen, waar een armzalige etroleumkachel tevergeefs een behaaglijke atmosfeer tracht te schep- staat een leestafel met communistische kranten en bulletins. Man en een enkele vrouw zijn erin verdiept. De wanden zijn versierd iet kleurige aanplakbiljetten van stralende jongeren onder een zee van rapperende vanen. In een hoek prijkt een bronzen borstbeeld van enin, geflankeerd door rode vlaggen. Er boven kijkt een kolossale lalin vaderlijk en vol verwachting op de bezoekers om de leestafel r. En in de etalages trachten beelden van een trots en tevreden ussisch volk de belangstelling van de voorbijgangers op te wekken. van het analfabetisme. In vele dor pen en gehuchten organiseren zij cursussen om de mensen lezen en schrijven te leren. Het materiaal dat zij daarbij gebruiken, is natuurlijk sterk communistisch getint. De Perzische regering doet weinig om deze communistische activiteit te "beteu gelen. Misschien durft zij dat niet uit angst voor de machtige nabuur. Soms krijgt men echter de indruk, dat zij het ook niet wil om zodoende het Westen en name Amerika goed te doordringen het communistische gevaar, dat Iran bedreigt als Amerika niet helpt de olie productie weer op gang te brengen. Er hebben geregeld communistische betogingen plaats en er worden zelfs auto's van Amerikaanse diplomaten gehouden om hun, toe te roepen: Yankee go home! Communistische publicaties schrijven in felle taal. En de laatste tijd de bioscopen tot incidenten ge komen omdat communistische bezoekers weigerden op te staan toen het beeld de Sjah op het doek verscheen. Vecht partijen met koningsgezinde bioscoop moeilijk te weten te komen acces de communisten hebben. Perzen beweren, dat er betrekkelijk ■inig communisten zijn en ze voeren het traditionele argument aan, lijnrecht in strijd is met t mohammedaanse geloof. En als het esten hen maar helpt over de huidige reilijkheden heen te komen, is er vol- hen weinig gevaar voor communis- iche invloed. Aan de andere kant zijn de omstandig- de communisten gunstiger ooit. Het land is altijd arm geweest, door het ontbreken van de inkom- uit de olie groeien de armoede en kloosheid. De anti-Westerse stemming de laatste tijd van overheidswege jhtig aangemoedigd. is niet zo moeilyk een, doodarm met weinig vertrouwen in een toekomst, voor het communisme Interesseren. En zeker niet als dat de overgrote meerderheid niet lezen en schrijven en derhalve zelf ik kan oordelen. Het is evenals el- gelooft niets te verliezen en nnen te hebben. En dus luis- naar diegenen, die de zegen het communistische stelsel prediken. Activiteit hoeft maar naar de mensen op Avenue Naderi te kijken om te begrij- een vruchtbaar arbeids- de communisten braak ligt. vallend veel van hen zijn slecht ge- ed. Men loopt in vele malen opgelapte eken en jassen en op totaal versleten oenen. Sommigen dragen lompen waar men een vogelverschrikker nog niet uitdossen. Jedelaars zijn er zoveel, dat ze plaag vormen. Het zijn meestal [ens, die op blote voeten en in anders dan een vuil en ge- :urd stuk ondergoed de voorbij- ïgers aanklampen en hen half- :nd blijven volgen. Of ze stellen rillend voor de deur van een ;erij of eetgelegenheid op en de klanten te vermur- p duizenden straatventers aan wi van de grote boulevards hebben i moeizaam bestaan. Met meloe- sinaasappels, bloemen,, kranten [loterijbriefjes, zeep, garen en band, Igoed, gepofte kastanjes, zonnebril- J overschoenen en duizend-en-een t artikelen zitten ze bibberend ai Ju de winter is ingetreden, zijn "«rbijgangers geneigd om haastig door lopen. Bovendien zyn er veel te veel deze kooplieden om hun een mens- dig bestaan te kunnen verzekeren j dus versterken zij het groeiende leger ontevredenen. Armoede e communisten trachten die ontevre- heid natuurlijk uit te buiten. Ze leg- daarbij gesteund door Rusland, grote activiteit aan de dag. Behalve eszaal van de Internationale Or- itie voor Cultureel Contact is ei verderop aan de Avenue Istanboel Huis der Vrede: een andere cor ische organisatie, die zich vooral op jongeren richt. i communistische activiteit is er op het platteland >tst. Tachtig procent van het zische volk bestaat van de land- Er heerst onder de boeren iwel armoede en ontevreden- I. De communisten sparen geld li moeite om daarvan te profite- I onder het mom van bestrijding Militair vliegveld in de Vredepeel In de memorie van toelichting bij zijn begroting heeft minister Staf indertijd meegedeeld dat er plannen het Zuiden des lands een militair vliegveld aan te leggen. Naar wij thans van de Luchtmachtvoorlichtingstfienst vernemen, is op het ogenblik de moge lijkheid in studie om zulk een vliegveld aan te leggen in Vredepeel by Venray. Ingaande IS December Visum voor reizen naar Indonesië De Indonesische immigratiedienst heeft ingaande 15 dezer voor het reizen naaf Indonesië ook voor Nederlanders verplicht gesteld. Overigens blijft de beslissing over de toelating by het hoofd van de immigratiedienst in Dja- Ook de bepalingen voor zakenbezoeken zyn gewyzigd. Voor 15 (jezer kon het hoofd van de immigratiedienst te venhage vergunningen afgeven v kenbezoeken tot eon duur van drie maanden. Volgens de nieuwe regeling zal Djakarta beslissen over zakenbezoeken langer dan 29 dagen, doch Den Haag kan vergunningen afgeven voor zakenreizen an kortere duur. Zuidhollands fruit naar Engeland Kerstfruitveiling te Amsterdam Amsterdamse correspondent) Kerstboodschap van de Koningin Op de Eerste Kerstdag zal H.M. de Koningin via de radio een Kerstboodschap richten tot het Nederlandse volk. 's Middags om twaalf uur wordt deze toespraak over beide zenders uitgezonden in een nationaal programma. bezoekers waren het resultaat en de po litie en militairen zijn tussenbeide moeten komen om de orde te herstellen. Ook bij de feestelijke viering van de Sjah's drie-en-dertigste verjaardag is het zoals men wellicht weet tot demon straties gekomen. In het stadion \vas een groot sportfeest voor de keizer en de keizerin georganiseerd. Om moeilijkheden te voorkomen, waren er speciale toe gangskaarten uitgegeven. Desondanks hebben de communisten kans gezien het stadion binnen te komen. Daar alle be zoekers aan de ingang gefouilleerd wer- waren zij echter niet in staat vuur wapenen en handgranaten mee te nemen. Met het schreeuwen van anti-monarchis tische leuzen en het verspreiden van foto's, waarop de keizer en zyn zusters in Europese nachtclubs afgebeeld zouden zijn, hebben zij toen getracht de feeste lijkheden in de war te sturen. Dat is eoh- ter niet gelukt. Een van de communistische demon stranten trof het wel heel slecht door binnen het bereik te zitten van een Per zische tandarts, die tevens kampioen ge wichtheffen is. Deze krachtfiguur greep an beet, hief hem met twee handen boven zyn hoofd en stootte hem van zich af. De onfortuinlijke communist bleef dood liggen en de tandarts-gewicht- heffer was de held van de dag. En toch het nog niet zo lang geleden, dat deze zelfde man met de vlag met de hamer en de sikkel een communistische optocht door de straten van Teheran leidde. Geen olie Terwyi de verschillende machten in het land aan het werk zijn, ligt de kolos sale olieraffinaderij in Abadan nog steeds stil. Het duurt al zo lang, dat de wereld vergeten heeft hoeveel olie er vroe ger vandaan kwam. Maar Perzië zelf wacht nog steeds met ongeduld op de op lossing van het voor haar zo uiterst be langrijke oliegeschil. En ook sommige gasten in het Park Hotel in .Teheran wachten met ongeduld. Het zijn de internationale aasgieren uit Frankrijk, Zwitserland, Italië en Amerika, die de dag verbeiden waarop Abadan olie zal leveren. Dan hopen zij goede slag te slaan bij het kopen vai eerste olie. Voorlopig valt er voor echter niet veel anders te doen dan de tijd te doden met schaken, en, aan de bar (Nadruk verboden,). De droom van een Schneider Diamantmaker bezorgt Bonn een strop van 800.000 mark Westduitse Socialisten sturen aan op een parlementair schandaal West-Duitsland ls een „diamantmaker" rijk, zekere dr Hermann Meinecke, die beweerde op kunstïlratlge wyze diamant te kunnen vervaardigen. Eén proef neming, uitgelopen op een mislukking, dat circa 800.000 mark heeft gekost en bovendien een parlementair schandaal dreigt te worden. De „diamantmaker", is in arrrest ge steld. Hij is een kleermaker „die op een avondschool studeerde", aldus hgt parket. Meinecke en de mensen, die hem steun den, hebben verklaard, dat zy hoopten, dank zij een nieuw en uiteraard geheim (Van In e trale markt te Amsterdam hebben wij gisteren circa 750.000 ton fruit meest appelen en een bescheiden hoeveelheid peren kunnen bewonderen, 's middags zijn geveild. Niet minder dan 325 partijen, grotendeels verpakt fruit, kwamen onder de hamer. De meeste was afkomstig uit het Land Heusden en Altena, en in kleinere hoe veelheden uit de omstreken van Amster dam en Utrecht. Dat het overgrote deel uit het Zuiden in Zuid-Holland afkomstig was, vindt zijn oorzaak in het feit, dat de veiling te Veen minder geschikt is voor het le klasse fruit, geteeld op 600 hectaren, ter plaatse te verkopen. Het was een koste lijke aanblik op de roem der Hollandse boomgaarden: blozende bellefleurs en sterappelen, solide „notarissen", edele Prinsesse Nobels, goudreinettcn, Jona thans, Williams, Cox d'Oranges en an dere producten van de vaderlandse bo dem. Deze Kerstveiling van fruit was georganiseerd door de coöperatieve Tuin ders Veilingvereniging voor Amsterdam Omstreken. De aapvoer was aanmer kelijk groter dan in het vorig jaar en is bijna uitsluitend voor de export bestemd, hoewel deze aan allerlei belemmeringen onderhevig is. Deze Kerstveilingen be tekenen baanbrekend werk van de Hol landse fruitkwekers, welk voorbeeld door Denemarken is gevolgd. Ook in Engeland interessert men zich voor soortgelijke afzet van fruit. Thans wordt het grootste deel van de gistermiddag tegen goede prijzen verhandelde partijen evenwel nog in Engeland ingevoerd. Aantrekkelijk verpakt, vindt het zijn weg overzee oir daar de Kersttafel te versieren. Aange zien 1952 een goed fruitjaar was, blijft er ook nog wat over voor ons eigen land, zij het ook tegen stevige pryzen. Losgebroken siter is dood Na een spannende klopjacht is gisteren in de bossen bij Bergen op Zoom de los gebroken stier, die daar ronddoolde, door de politie neergeschoten. procédé pl.m. 2000 karaat diamant te ver vaardigen. Het schijnt, dat ook het federale mini sterie van Economische Zaken bij deze zaak betrokken is. De socialistische Bondsdagfractie heeft tenminste een par. lementair onderzoek geëist om na te gaan, of staatsgelden voor dit plan zyn gebruikt. De motie van de oppositie is in het bijzonder gericht tegen de minister in Economische Zaken, dr Ehrhard. Zo is gevraagd, of het waar is dat de eerste, kunstmatige vervaardigde diamant de „Ludwig Ehrhard"-diamant is noemd, verder of het waar is. dat het ministerie een pand had afgestaan, dat de diamantmaker als laboratorium ge bruikte en hoeveel geld de minister vooi dit alles heeft besteed. Aan Ass. Press ontleenen wy nog, dat een maatschappij, genaamd „Hamag" lei ding zou geven aan het experiment en dat het uitgebreide onderzoek in deze geruchtmakende zaak nog voortduurt. Een goedgeslaagde foto van de Koninklijke familie. Vergrotingen op glanzend papier worden door het Koningin Wilhelmina fonds a ƒ1.75 verkocht ten bate van de kankerbestrijding (foto Cas Oorthuys, copyright R.V.D.) Politie schoot op een vluchtende diel Maar een twaalfjarig jongetje werd getroffen Gisteravond werd op de Parkweg te Maastricht een dame door een man van haar boodschappentas beroofd. Op haar hulpgeroep zette een schipper de man achterna, doch verloor hem uit het oog- De schipper fietste naar het politie bureau. Een agent hield de man aan in het stadspark .maar even later ontsnapte de arrestant. De agent loste waarschu wingsschoten en vuurde daarna op de be nen van de vluchteling. De kogel trof echter het twaalfjarige jongetje P. H. Andere agenten wisten de dief in een café te vinden. Het was de 27-jarige G- K. uit Hoensbroek. Het jongetje kreeg gelukkig slechts een vleeswond ii heup. De Argentynse regering heeft bewil liging verleend aan de nieuwe Ned. ge zant in Buenos Aires, dr R. Flaes. tot voor kort gezant in Oslo. Prof. mr P. S. Gerbrandy kon gisteren na een oor-operatie, het Rode Kruis-ziekenhuis in Den Haag weer verlaten. Hij zal nog enige tijd rust moeten houden. De oud-minister bij zijn vertrek. Getuige verdacht van meineed Een jaar tevoren ging de „kraak" niet door, omdat één van de daders dronken was IN DE KERSTNACHT van 1951 omstreeks vijf uur, toen de directeur van de coöp. boerenleenbank te Ruigoord bij Halfweg naar de nachtmis was, werd in zijn woning ingebroken en bijna f 50.000 gestolen. Wegens deze zaak werd gisteren voor de Haarlemse rechtbank tegen de 73-jarige ketelma ker G. J. en de 58-jarige antennebouwer A. J. C. van B. vijf jaar gevange nisstraf geëist. Beide verdachten ontkenden, hoewel verscheidene van de 26 getuigen bezwarende verklaringen aflegden. Verdachte G. J. beweerde in de nacht inbraak king plegen, aan de deur klopte ran 24 op 25 December in zijn logement te Amsterdam te zijn geweest. De huis knecht verklaarde echter dat hij J. 's morgens om zeven uur in de gemeen- schappeiyke zaal had gezien en de in druk kreeg dat de man pas thuis kwam. De logementhouder vertelde, dat ver dachte om één uur 's nachts aan zijn kamerdeur had geklopt omdat hy zijn sleutels had verloren en daardoor niet in zyn kamer kon komen. Hoe J. in het logement was gekomen, is de logement houder een raadsel. Daarom veronder stelt hy. dat de man de hele avond thuis geweest en alleen, voordat hy de gevestigd op Joegoslavië, het communis tische eiland in de Westerse wereld. De Westelijke mogendheden doen alle moge lijke moeite om het rijk van Tito in te schakelen bij de verdediging van de vrije wereld. Zij steunen het land in militair en economisch opzicht, niet bepaald om dat zy zo ingenomen zijn met het regiem van Tito, maar uit welbegrepen eigen belang. Als zy Tito niet heipen, za! deze beslist door handlangers van het Krem lin ten val worden gebracht. En dat moet hoe vreemd het wellicht klinkt tot elke prys worden voorkomen. Voordat er sprake was van de breuk met het Vaticaan, waren er in Engeland reeds krachtige protesten geuit tegen het bezoek, dat Tito in het laatst van de maand Maart op uitnodiging van Chrchill aan Engeland zal brengen. Deze protesten kwamen voornamelijk van Rooms-Kathoüeke zijde. Naar aanleiding daarvan heeft Tito enkele dagen gele den aangeboden, zijn bezoek aan Enge land te zullen annuleren, indien niet ten minste de helft van het Engelse volk dit bezoek op prijs stelt. Hoeveel begriD men ook kan heb- ;n voor de ontboezemingen van de En gelsen, is het een vraag, of het onder de huidige internationale omstandighe den juist ware, het bezoek van Tito op die wyze in het honderd te laten lopen. Overigens geloven we. dat bovenbe doelde Engelsen de zaak van hun Joego slavische geloofsgenoten dbor hun op treden geen goede dienst hebben bewe zen. De kwestie der godsdienstvryheid, die In het bedreigde Joegoslavië nauw samenhangt met die der veiligheid van de staat, moet heel voorzichtig aange pakt worden, wil er niet nog meer stuk gemaakt worden. Want Tito is zeer af kerig van buitenlandse inmenging in :'n binnenlandse aangelegenheden. Deze eigenschap leidde tot de verrassende breuk met de Sowjet-Unie en enkele dagen geleden tot het verbreken van de betrekkingen met. het Vaticaan. Dit laatste besluit werd genomen naar aanleiding van de verheffing van de tot levenslang veroordeelde, maar vorig jaar begenadigde aartsbisschop Stepinac. tot kardinaal. Tito beschouwde deze daad als een belediging en uitdaging van het Joegoslavische volk. Het Vaticaan, dat weten kon hoe Tito zou reageren, heeft met de benoeming van Stepinac brijk- baar welbewust gehandeld. Thans vreest tn, dat de betrekkingen tussen Itaüd Joegoslavië door deze benoeming na delig beïnvloed zullen worden. Zy wa ren al niet best in verband met de kwestie-Triëst. Het is nu ook de vraag, iets zal komen van militaire sa menwerking tussen de beide landen. Daardoor zou een zwakke keten ont staan in de verdediging van het Mid dellandse Zeegebied. Heeft het Vaticaan dat wel overwogen? Kamerlid vraagt opheldering ,Smokkelde" marechaussee vreemdelingen? Het Tweede Kamerlid Vermeer (PvdA) heeft minister Donker schrlftelyk ge vraagd of het juist is dat twee Polen, die clandestien in ons land verbleven, by Losser door de Kon. Marechaussee over de grens zyn gezet zonder dat overleg gepleegd met de Duitse autoriteiten. Het gevolg was dat de ambtenaren van het Duitse passenbureau by de doorlaat post Glanerbrug weigerden de Polen toe laten. De heer Vermeer is van mening, dat deze clandestiene uitleiding van vreemdelingen ongepast is. Verlaging van disconto in België De Nationale Bank van België heeft het disconto verlaagd: voor gedomici lieerde bankaccepten en door de Natio nale Bank vooraf geviseerde warrants bankaccepten 3 procent, voor niet- gedomiciliëerde bankaccepten 3,5 pro cent. Het disconto der promessen en de rentevoet der beleningen en leningen blyft ongewyzigd. (Advertentie) En nu eerst naar DAT de massale visvergiftiging ln de Dommel biykens het antwoord van mi nister Algera aan het Kamerlid v. d. Zaal (AR) was te wyten aan een ongeval by een Belgische zinkwitfabriek, die de schade zal vergoeden. DAT de regering de goedkeuring van de Tweede Kamer heeft gevraagd voor het verdrag in zake de rechtspositie van de strijdkrachten by verblyf in de an dere landen van het Atlantisch Pact- DAT in Den Bosch 1 maand is geëist tegen de wachtmeester der Rijkspolitic Th. J. F. A. uit Gemert, die in Juli jl. aldaar een sergeant-majoor van de land macht mishandelde en een vals proces verbaal er van maakte. DAT de Tilburgse arts J. S., die wei gerde nauwkweurig de doodsoorzaak op een overlydensformulier in te vullen, in hoger beroep opnieuw tot ƒ6.boete is veroordeeld. DAT de 14e kerstsalon van fotografi sche kunst (amateurs) van morgen af t.m. Nieuwjaarsdag in Arti et Amicitiae te A'dam wordt gehouden. DAT de 35-j. chauffeur J. K. uit Korn- horn, die in De Wilp met zo'n grote snelheid reed dat een voortgetrokken auto ging slingeren en de sleepkabel een mmhoger beroep tot 6 DAT de motie waarin by ged. staten wordt aangedrongen zeer spoedig tegen redelyke prys aan gemeenten en indu strie aardgas te leveren, door de Over- ysselse straten met alg. stemmen werd aangenomen. DAT de adj.-commies der rijksbelas tingen te Haarlem, H. D. van 't W., al daar tot 1% j. is veroordeeld, daar hij zyn buurman met een zakmes elf steken in het hoofd heeft toegebracht. DAT do Ned. organisatie van de Internat. K.v.K. vandaag aan het erelid dr F. H. Fentener van Vlissingen zijnen huize te Vught de ere-penning heeft aangeboden. DAT de gehele veestapel (45 koeien, drie varkens en een geit) van boer A. van Adrichem te Maasland wegens mond- en klauwzeer is afgemaakt. DAT 18 koeien en drie kalveren om kwamen in een brand in de stal van boer C. Simons aan de Blauwe Sluis te Steenbergen (N.-Br.). DAT minister Witte gisteren ln Utrecht de verg. van het Inst. voor Volkshuis vesting een Stedebouw bywoonde. DAT de raad van Smallingerland be sloot in Drachten een fabriek te bouwen voor byna ƒ325.000, om die te verhuren aan een duplicatorfabriek aldaar. DAT vertegenwoordigers van 53 ge meenten in Noord-Holland te Zaandam het huisvestingsprobleem hebben be sproken. DAT in het A'damse museum De Waag vanmiddag een tentoonstelling „Kunst en Smaak, drie eeuwen eet-cultui werd geopend. DAT mr Chr. P. van Eeghen op 30 Dec. afscheid zal nemen van de K.V.K. voor Amsterdam. alibi te krijgen. De andere verdachte deelde mee, in de Kerstnacht rustig geslapen te hebben. Enkele pensiongasten hadden hem ech ter thuis horen komen en ook hadden zy gehoord dat beide mannen vertrok- Andere getuigen hadden bei den in Halfweg gezien. De gewezen vrouw van een zekere F. W. M. had in het begin van dit jaar van haar man, die in Groningen gedetineerd was, een brief ontvangen, waarin M. er op zinspeelde' dat G. J. by een misdrijf betrokken was en zij naar hem toe moest gaan om een beloning te vragen. M. had de Kerstnacht, met G. J. het plan ge had de bank in Ruigoord te bezoeken. De vrouw vertelde dat het plan toen niet doorging, omdat haar man 's avonds voor Kerstmis dronken thuis kwam. Toen M. later als getuige werd gehoord, ontkende hy dit. Eerder had hij dit ver haal echter tegenover de politie beves tigd en daarom werd thans proces-ver baal opgemaakt wegens meineed. Uitspraak over 14 dagen. Meer geld voor strijd tegen gladheid De K N A C. is van mening dat de te genwoordige bestrijding van de gladheid onvoldoende is voor de eisen die het moderne wegverkeer mag stellen. Daar om vraagt zy in een adres aan ministei Algera om een nieuwe organisatie, die sneller kan werken. Bovendien vraagt de KNAC ruimere middelen beschikbaar te stellen, opdat de bestrijding van de gladheid doeltreffen-1 de: kan geschieden zonder dat dit ten koste gaat van het normale onderhoud Ider wegen. HET WEER IN EUROPA NW lil* «zSj 1 15 Plaatselijk mist Tot morgenavond verwacht De Bilt: Plaatselyk mist, overigens keiyk voornamelijk in het j~ Westen en Zuiden van het j»land enige sneeuw of regen. Matige tot zwakke wind, hoofdzakelyk tussen Zuid en Oost. Wei nig verandering in temperatuur. (Opge maakt te tien uur). ZON EN MAAN Zaterdag: zon 8.45 tot 16.30; maan 11.20 tot 20.51 uur. Op 23 December E.K. Wie NYLONS zegt zegt PRONONCE

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 1