Kousenreparatie Schoenreparatie Jiciict KUNSTGEBIT A. J. MANDERSLOOT nieuwe leidsche courant 6 dinsdag 9 december 1952 H1LLEGOM Machinezctter onderscheiden Bij K.B. is de eremedaille in brons, ver bonden aan de orde van Oranje Nassau, toegekend aan de heer G. van Maren, machinezetter bij de firma Velthuijs Ham berg. KATWIJK Morgenavond half 8 komt de gemeen teraad in openbare vergadering bijeen ter behandeling van de begrotingen 1953. Verder staan nog op de agenda o.a. de volgende punten: benoemen van leden der commissie van plaatselijk toezicht op het lager onderwijs; benoemen van leden der commissie van toezicht op de ge meentelijke kleuterscholen; verbeter.ng van de straatverlichting gedeelte Zee weg, Voorstraat en Badstraat KATWIJK AAN ZEE De Sint en de reddingsbrigade In de Unizaal werd gisteravond de tra ditionele St-Nicolaasbijeenkomst gehou den van de Katwijkse reddingsbrigade. De voorzitter had een lijstje wensen voor de goede man klaarliggen, zoals een bad inrichting in Katwijk, en méér helpers voor het K.R.B.-werk. Het grootste deel van de avond stond onder leiding van de voorzitter van de propagandacommis- sie, de heer H. Maitimo. Het trio J. van Rijn, G. van Rijnen G. Schaap nam het muzikale deel voor zijn rekening. Afrit voor auto's verboden De schelpenvisserij heeft zich n. [oorlog gedeeltelijk gemoderniseerd. Er zijn vrachtauto's ten tonele verschenen, maar de typische schelpenkarretjes zijn toch nog niet verdwenen. Nu hebben de schelpenvissers de gewoonte bij de Oude Kerk naar het strand af te rijden. Zij hebben rijplaten op de afrit gelegd, om het de paarden gemaakkelijker te maken. De vrachtautobestuurders vinden dit een gemakkelijke methode en gebruiken de rijplaten ook. Verzakkingen zijn het gevolg. Reeds eerder werd de autobe-' stuurders verzocht een andere afrit te kiezen, maar zij gaven hieraan niet vol doende gehoor. B. en W. stellen de raad nu voor de afrit bij de Oudé Kerk voor autoverkeer te sluiten. Geref. Gemeente Morgenavond om half 8 spreekt In het kerkgebouw van dc Geref. Gemeente ds Hage van Aalst-Brakel. A R. kiesvereniging De A.R. kiesvereniging Nederland en Oranje vergadert Donderdagavond om 8 uur in de oude consistorie. De heren D C. van Leeuwen en mr J. van der Plas zullen problemen van de gemeente politiek bespreken. Ook is er bestuurs verkiezing. Meer licht in het oude dorp B. en W. van Katwijk aan Zee hebben de raad vorgesteld een crediet van f 10.280 beschikbaar te stellen om de verlichting van het oude gedeelte van Katwijk aan Zee te verbeteren. De ver lichting van de Vorstraat, Badstraat en Zeeweg steekt wel heel pover af tegen die van de nieuwere gedeelten van het Schoenmagazijn VOORSTRAAT 29. KATWIJK a ZEE NOORDWIJK Om de Seinpost-wisselbeker Gisteravond begon in „Seinpost" de achtkamp om de einpost"-wisselibeker. Er werd direct fel van leer getrokken, en enkele partijen hadden zodoende een nogal dramatisch verloop. De bekerhouder. Piet de Groot, moest zich tegen een Weens gambiet verdedi gen. Dit ging hem vrij goed af en Van Steenis kon zelfs niet verhinderen dat bij ietwat in het nadeel kwam. Hij loor de kwaliteit, kwam zelfs in tijdnood, maar door een blunder kon De Groot opgeven. De beide „Philidorenaren" Koet en Schüss speelden een vrij kalme remise- party. De tweede Noordwijkse speler, Jo Turk. deed het beter. In een dame-pion opening geraakte Ketting een pion ach ter. Toen de Katwijker in tijdnood een blunder maakte kon hij meteen opgeven. De partij Van GalenHumer was een Konings-Indische waarin het nogal wild toeging. Het eind van het lied was, dat de onbeschermde koningsvleugel er de oorzaak van was dat de Katwijker ver- Schaakvereniging „Dan. Notcboom" De uitslagen van de onderlinge compe titie luiden: J. HoogeveenG. Marijt 0—1; F. HoekP. Bedijn 01; A. Leenheer— J. Plug 01; J. TurkJ. J. Bizot 10; H. Veenstra—G. Vink 01; ds J. J. Meuze- laarA. Lindhout 01 C. PlugP. Lind- hout uitgest. Spreekbeurt. Morgenavond om kwart over 7 zal voor de afdeling van de Geref. bond te Nooid- wijk aan Zee spreken ds J. Fokkema van Ede. NOORDW1JKERHOUT Vereniging voor bloembollencultuur Vrijdagavond 8 u. houdt de afd. van vereniging voor bloembollencultuur e ledenvergadering in hotel Van der Geo Op de agenda staat o.a. bestuursverkie zing. Ouderavond Morgenavond om half 8 wordt Rapenburgkerk de ouderavond va Geref. scholen gehouden. Geen zorg meer (Adrertentie) te weten - waar het altijd druk is waar de beste kwaliteiten worden verkocht en waar spotprijzen berekend worden. Bij aankoop van 25.ontvangt U gratis een coupon wit linnen voor 3 grote slopen of 3 ons bruine koordwol. Werkgoed uit gezonderd. Kom eens kijken naar onze Perion geminderde dameskousen 2 25. Heren, en dameshandschoenen 1.95. Alles a cbntant. KAPTEIN RIJNSBURG SASSENHE1M Kinderen van Sikkens Uit de wijde omtrek werden de kinde- mi van het personeel van de Sikkens- fabrieken met extra bussen opgehaald, St Nicolaasfeest te vieren. In de cantine kregen zij allen een cadeau uit handen de Sint. Ook het zieke personeel, thuis en in de ziekenhuizen, werd niet vergeten. SASSENHEJM Gladheid veroorzaakt schade. Tengevolge van de gladheid van de weg wamen gisterochtend op de weg A'rlam— Den Haag zoveel auto's met elkaar in aanraking, dat de politie het verkeer een half uur moest omleggen over Sassenneim. Het is bij materiële schade gebleven. VOORHOUT Bloembollencultuur vergaderde De jaarvergadering van de afdeling Voorhout van Bloembollencultuur was goed bezocht. De voorzitter, de heer P. an Reisen, richtte zich in zijn ope ningswoord zowel naar het verleden als de toekomst. Hij verwachtte een verhoging van het naar Engeland uit te aeren contingent bloembollen, vooral at de narcissen betreft. De heer E. F. Knoppert kon geen batig saldo van het in het afgelopen voorjaar gehouden bloemencorso bekend maken. Dader moordaanslag in Huizum heeft bekend De dader van de moordaanslag op de 35-jarige G. Wobbes te Huizum heeft be kend. Ook gaf hü toe, al eerder onenig heid met Wobbes te hebben gehad, om dat deze hem van het werk had gezon den. De dader, de 23-jarige Van F ter beschikking van de officier van Justitie gesteld. Er moest integendeel geld bij: ƒ140. Er werd besloten aan het corso te blijven meeedoen. De commissie voor deze aan gelegenheid kreeg woorden van hulde te horen. De heer C. L. M. Prins, lid van deze commissie, deelde mee, dat de t ook de bloembollen voor de ten toonstelling Flora heeft geplant. Deze 10.000 narcissen en 6000 hyacinten zullen verlaat bloeien, omstreeks 5 Mei, ter her denking van de gevallenen. Zij zijn rond ;n vrijheidsbeeld geplant. De aftredende bestuursleden Van Rei- n, Knoppert en Prins werden herko- :n. Hoewel de heer Van Reisen meende als voorzitter heen te moeten gaan, wilde de vergadering hem in verband met de komende Flora-tentoonstelling niet laten aftreden. In de vacature Van Dijk in het hoofdbestuur werd de heer L. Hoek te Gravenzande gekozen; in de vacature Valkering de heer Ant. Nijssen te Sant poort. De wijziging van het handelsre glement werd zonder meer aanvaard. Algemene kennisgeving Gezang 189 6 Heden nam de Heere, ni een kortstondig lijden, ir_ de volle zekerheid des ge- loofs uit ons midden weg, onze geliefde en zorgzame Man, Vader, Behuwd- en Grootvader ARNOLDUS LAURENTIUS VAN ZWET in de ouderdom van 62 j. Uit aller naam: J. VAN ZWET- van Duyn Katwijk aan Zee. 8 December 1952. Liersteeg 17. op de nieuwe begraaf plaats „Duinrust" te Kat wijk aan Zee. Na een korte ongesteld heid van slechts 2 dagen, overleed in volle zeker heid des geloofs, onze be minde yader, Groot-, Over- en Bet-overgroot vader, de Heer Ps. 17 8 Namens de fam., D. VERBAAN RotterJam-N. Corr. adres: D. Verbaan, Bergse Dorpstraat 48. De begrafenis zal plaats hebben Woensdag 10 Dec '52 op de begraafplaats „Hofwijk" bij Overschie. Vertrek van het sterfhuis Langs deze weg willen wij allen bedanken voor de bui tengewone belangstelling betoond bij onze 25-jarige echtvereniging en het jubi W. v. GROENINGEN M. v. GROENINGEN- BJoemendaal GEMEENTE BENTHUIZEN Het hoofd van het gemeente bestuur van Benthuizen maakt bekend, dat bij Ko ninklijk Besluit van 27 Oct. 1952, no 15. is goedgekeurd het besluit van Gedeputeer de Staten van Zuid-Holland van 29 April 1952, B no 14022 (le afdeling) G.S. no 155/1, waarbij is vastgesteld een plan tot partiële herziening van het uitbreidingsplan in onderdelen voor de gemeen te Benthuizen. Benthuizen, 8 December '52. Het hoofd van het gemeente bestuur voornoemd, J. J. Steenbakker Morilyon Loijsen Gebroken, gescheurd of tan den afgebeten. Reparaties in- enkele uren gereed. ENKRI, Hogewoerd 88a Leiden. Telefoon 23970 van Chr. beginselen (ongehuwd m. en vr.) ter op leiding voor het B-diploma. Salaris gedurende de opleiding 1310.tot 1561.p. j. (plus de ver hoging per Maart 1951), onder aftrek van 700. voor kost en inwoning. 3 Weken vacantie per jaar. Diploma's niet vereist. Voor de eerste aanschaf van uniformkleding wordt gezorgd. Sollicitaties aan de Geneesheer-Directeur. Diversen Leidse wasmachinever- huurmij Modern. Rooden- burgerstraat 32 en Mar- grietstr. 7. Tel. 22880. Stipte bezorging. Ontsmetting te Uwent van onze Hoover door gedfpl. personeel. 125 en 220 Volt. Tel. 22880. 473 Pieter gooide de steen met meer geluk dan wijsheid. De broer van de Baron sprong haastig opzij om het zware ding te ontwijken cn toen sloeg de steen met kracht tegen de hand van de tovenaar enjuist tegen die hand waarin hij het glas met tovervloeistof geklemd hield. „Au!!" schreeuwde de man. Met zijn, volle gewioht sloeg hij tegen de rugleuning van zijn stoel. De stoel kan telde, het glas vloog door de lucht cn zonder dat iemand het kon beletten ver dween de vloeistof in de keel van de tovenaar. Versuft staarde de man voor zich uit, totdat hij plots besefte wat er gebeurd was. „Ik hebik heb alles ingeslikt!" gilde hij ineens maar te laat., de tovervloeistof begon reeds te wer kenhet scheen of de tovenaar in een waas gehuld werd.... zijn baard ver dween en ook zijn bril en zijn sterren kleedeen donkere schim werd zicht baar en plotseling zat er voor de ver baasde ogen van Pieter, Karolus en de broer van de baron een grote griezelige aap op dc plaats waar de tovenaar zo- Juist had gezeten..,. Orgel te' koop gevraagd, 3 a 4 spel, met mo derne kast. Prijsopgaaf, merk houtsoort, C. de Nies, Molen waterweg 12b, Rotterdam. Autobanden, te koop e, gebruikt, 2 buitenb. 16; 2 stuks 500 x 14; 2 stuks 575 x 16; 2 stuks 670 15. z.g.a.n autokachel Clay ton, 55 gld.; Auto radio, 12 Volt, met antenne 95 gld.; 1 vóorruit verwarmer 10 gld. Rhijngeesterstraatweg 112, Oegstgeest. Tel. 24190 Leiden Pick-up in cassette, met 27 nieuwe platen. Tc bevr. bij agent N.L.Crt, J. v. Nieuwkoop, Hoofdstraat 263, Sassenheim. Tel. 7797. Mooi kinderledikantje v. leeftijd 1 tot 5 jaar. Te bevr. bij P. de Ru. Bar. van Was- naerlaan 33, Katwijk aan den Rijn. Nieuwe Singer handnaai machine. Herenstraat 23, Agent Singer Mij N.V. Een goed orgel behoeft niet duur te zijn. Reeds voor f 75 leveren wij een studie- orgel. Kofferorgel f 135, huis orgels f 175, f 195, f 275 enz. In huurkoop f 5.p. maand bij W. A. Gouw, Terweeweg 100, Oegstgeest. Diversen Kachels, haardkachels, veevoeder, fornuizen, ook onderdelen. Herstellen. In ruilen. Golfplaten, bascules, gewichten, kippengaas, prik keldraad. melkgereedschap, tuinartikelen, vaten. Vanouds voordeligst vakadres: A. J. Hartwijk, Burgsteeg 4. Nwe Beestenmarkt 7—9. Telefoon 26627—24013. Voor oud goud, zilver, juwelen en anilieke werpen betalen w hoogste prijs. Grote keus verlovingsringen, horloges, klokken, wekkers. Atelier reparaties. Spoedig en billijk Jac. Hoogervorst, Morsstraat no 9. Tel. 24920, Het Ringenhuis. Zoekt U een Pendule of Wekker, de beste hebben Junghans. Kienzle, Mouthe. Of Polshorloges, Zenith. Election, Union. Pri's- Corvette Roamer, Pronto. Olma. „De Goed kopere Zaak", S. v. Water, Haarlemmerstraat 185. Gerecht 10. Woonhuis, clubhuis, eethuis. Ned. Piot. Bond. Vergaderingen. Les sen. Conferenties. Koffieta fels. Groepsmaaltijden. Losse gasten voor lunch en diner, 's middags en 's avond?. Dames! Vraagt U onze reclame-permanent van f 6.geheel compleet tijd succes. Wassen, water golven f 1,50. Knippen 60 ct. Bespreekt U s.v.p. vroegtij dig voor de feestdagen. G. Tesselhoff, Kapper, He renstraat 54. Tel. 23711. Breed model. Voorbied uit één stuk, dus geen naden op Uw tenen Super Swift Spijkerloos. U vindt nog eerder een speld in een hooiberg dan spijkertjes in de Super Swift Spijkerloos. Bovenwerk en zool zijn aan elkaar bevestigd door inwendige naden, dus zonder één enkel spijkertje. Daarom buigt Swift doorlopend en gewillig mee met iedere beweging van Uw voeten. De fantastische pasvorm van Swift is alom beroemd geworden. Swift is breed en royaal van leest. Het zijn schoenen voor de man, die opgewekt door het leven wil stappen. Maak Uw keus, Mijnheer! Het Swift-model, dat U speciaal wenst, ziet U vast en zeker in de schoen- etalages. En de prijs voor deze rijke schoenen zal U erg meevallen. Een schoen zonder veters. Echt iets voor Heren Doktoren en trouwens voor iederéén, die vlug in zijn schoenen wil schieten. Super Swift Spijkerloos. Gemakkelijk model, speciaal voor brede voeten. Dubbele leren zool. Super Swift Spijkerloos. Stevige herenschoen in zwart, bruin en roodbruin. Extra ruim. Super Swift Spijkerloos. 90

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 6