Hard ploeterend Ned. elftal sleepte Huil gelijk spel uit het vuur in „Zware jongens" konden slechts met moeite op de been blijven 4 MAANDAG 17 NOVEMBER 1952 Vertrouwenscrisis spelersK.C. Alberts. Biesbrouck en Wiertz. Het over nemen van de dekking geschiedde vaak niet snel genoeg, indien onze achter hoede uit elkaar was gerukt en zo volgde de ene gevaarlijke situatie voor het Ne derlandse doel op de andere. Eens met Abe En dan was er nog een oorzaak voor het teleurstellende spel onzer landgeno ten. Abe Lenstra had bedankt voor zijn linksbuitenplaats, omdat hij meende hier niet geschikt voor te zijn Indien wij de reacties van de andere spelers goed heb ben aangevoeld, menen wij te mogen con stateren. dat zij het volkomen met Lenstra eens zijn geweest. Hier wreekt zich dus een verschil van principieel inzicht tus sen de spelers en de keuzecommissie, tussen degenen, die in het veld staan en zij, die verantwoordelijk zijn op papier. Het gold hier een vertrouwens- Rotterdammer Landman was de ster van het veld "jVTA EEN WEDSTRIJDwaarin het Engelse amateurelftal vrijwel voort- -1- durend de toon aangaf, maar door voortreffelijk werk van Landman in het doeldoor slordige afwerking van de aanvallen gemengd met te veel individualistisch spel en door gebrek aan veine, niet voldoende doelpunten heeft kunnen scoren om een overwicht te behalen, verdwenen in het half duistere licht van het Huil City-stadion de beide teams met gedeelde winst punten het terrein. Met grote moeite had het Nederlandse elftal een gelijk spel uit het vuur kunnen slepen, na een troosteloze eerste helft en een partij voetbal, welke die van de laatste BelgiëNederland wedstrijd te Ant werpen nog in armoede overtrof. De Nederlandse voetballiefhebbers on derschatten de kracht van het Engelse amateurspel, indien wij, naar kwade ton gen in Engeland zelf beweren, althans nog van amateurs kunnen spreken. Dat komt, omdat in Engeland het professional voetbal in het middelpunt der belang stelling staat en de uitblinkers onder de amateurs, die er ongetwijfeld zijn, in de meeste gevallen een aanlokkelijk aanbod vaneen profclub krijgen, waardoor voort durend nieuwe gezichten in de amateur- ploegen opduiken. Zoals de Engelse voorhoede, nog niet eens op zijn sterkst door het uitvallen van Slater en Robb. in de eerste drie kwartier speelde, kon het de vergelijking met een sterke aanvalslinie van een prof club glansrijk doorstaan. Het plaatsen geschiedde langs de grond, fijntjes en goed getimed, het switchen werd afge wisseld met de throughpasses en de crosspasses naar de buitenspelers, de mid- voor was snel, handig, opportunistisch en gebruik makend van elke opening, welke hij zelf had geschapen, of de tegenstanders hem als resultaat van zwakke afweer ten geschenke boden. De binnenspelers combineerden geraf fineerd, zigzagden langs onze kanthalfs, lieten de bal op het zware veld het werk doen en de neutrale toeschouwer kreeg het gevoel, dat het Engelse team met onze ploeg zou kunnen doen, wat het wilde. Zeven hoekschoppen tegen één werden op het doel van Landman genomen in de eerste helft, wel een bewijs, hoe groot het overwicht van het team der gastheren was. Een strafschop werd door hen ge mist, tweemaal redde Alberts op de lijn, een keer ging de bal tegen de paal. En de vex-houding van het aantal kansen, dat Engeland kreeg ten opzichte van Neder land, mag in de eerste helft rustig op 10/1 worden geschat. Wat hebben onze jongens tegenover deze overmacht gesteld? Hard hebben de Oranjehemden gewerkt. Zij hebben ge ploeterd, gezwoegd, van begin tot einde. Zij hebben zich met nimmer minderende enei-gie in de strijd geworpen. Zij hebben geestdrift gesteld tegenover technisch, kunnen en beter ploegverband. Zij be schikten, dank zij de resultaten van de conditietraining, welke wekelijks in het; Olympisch Stadion wordt gehouden, over een groot uithoudingsvermogen, dat vol komen opgewassen was tegen dat van de Engelsen, een plus in het voordeel van de Oranjehemden, waardoor het gelijke spel voor een deel verklaard is. Het hoge tempo, dat de Engelsen onze ploeg aanvankelijk dicteerden, op een zeer zwaar veld bovendien en met een bal. welke verraderlijk slipte, hebben onze landgenoten kunnen volhouden, zjj het dat in de eerste helft in sommige phasen paniekvoetbal werd gespeeld. Snel werd de bal door de onzen afgespeeld, het geen ook wel diende te geschieden, want de tegenstanders lieten hen niet met rust en zaten fel op de bal. Maar toch be spaarde dit snelle afgeven geen energie, want het plaatsen geschiedde zo onnauw keurig, de dekking van de Engelsen was voorts zo consequent, dat constructief voetbal bijna onmogelijk werd. En slechts zelden hebben wij ogenblikken kunnen waarnemen, waarin bij defensief en aan vallend optreden de medespeler (s) op de meest voordelige wijze in het spel kon (den) worden betrokken. Zo kon het spel van het oranje-elftal te Huil slechts de kwalificatie „armoedig" worden gegeven. Het gebrek aan goede voetballers deed zich pijnlijk gelden en dat niettemin de Nederlandse voorhoede nog twee doelpunten heeft kunnen scoren, nogals van goed gehalte overigens, beter dan die van de tegenstanders, was te danken aan een aantal flitsen van goed spel. te zeldzaam echter om het beeld crisis, welke nog scherpere vormen aannam, toen de Keuze Commissie, blijkbaar na lang beraad, tot de clusie kwam, dat niet Clavan, die als reserve was aangewezen, maar Louer op het laatste ogenblik opgeroepen, als invaller moest worden opgesteld. Geen redelijk argument voor deze beslissing hebben wij te Hull kunnen vernemen. Men kreeg de indruk dat het een greep was geworden op goed geluk, daarbij blijkbaar volkomen uitscha kelend de minder gunstige reacties, welke bij de spelers door dit besluit werden teweeg gebracht. Liever met Abe Lenstra, die door zijn technische capaciteiten, zijn inzicht, zijn e ring, zijn tactische gaven, zijn schot als hij zijn dag heeft 't systeem een beetje minder goed uitgevoerd: zo wordt aan de kant van de spelers gedacht, dan de man, die althans de mogelijkheid heeft om de ploeg op een hoger niveau te brengen, op een plaats te zetten, waar zijn spel niet voldoende tot ontwikkeling kan ko men. Want meer dan de voldoening over he gelijke spel, te Huil tegen een sterkere tegenstander behaald, blijft de wrange werkelijkheid hangen, dat deze oranje hemden, beoordeeld op zuiver technische en tactische capaciteiten, een „arm dige" indruk hebben achtergelaten, beste „voetballer" was thuis gebleven. Onze nationale keeper Wim Landman heeft Zaterdag een uitstekende wedstrijd gespeeld. Op deze foto tipt hij de bal juist langs de paal en voorkomt daardoor een doelpunt. Dat Nederland te Huil tegen de En gelse amateurs gelijk speelde, was voor een groot deel aan hem te danken. Toen de Finse scheidsrechter Karni, die in zijn taak werd bijgestaan door zyn landgenoten Alho en Nyberg a de zijlijnen, de beide aanvoerders Sai ders en Biesbrouck bij zich riep V( de toss, hadden zich ruim 11.000 toe schouwers op de tribunes van het Booth- ferry Parkterrein, waar de tweede, divi- sieciub Huil City zijn wedstrijden speelt, verzameld. Het was fris winterweer, een beetje mistig, maar de regen, die de gehele nacht en een deel van de Zater dag was gevallen, was opgehouden. Het veld zag er op het oog verre van fraai uit. In de beide strafschopgebieden lag een voortreffelijke grasmat, maar het middenterrein vertoonde grote open plekken. Een goed drainagesysteem had de vele duizenden liters water, welke de laatste weken gevallen waren, wegge- kt. Niettemin bleek het veld mod derig en zwaar bespeelbaar te zijn en -r—de „zware jongens", zoals Terlouw en het met veel geluk verkregen gelijke spel Saunders, bleken in de eerste helft grote aanvaardbaar te kunnen maken. Schot vaardig was de voorhoede wel, maar veel kansen, heeft men niet gehad, want de Engelse defensie met de Jamacaman Alexander aan het hoofd, liet niets aan het toeval over. Dat in de tweede helft de ploegen inderdaad, in het veld althans, meer tegen elkaar opwogen dan voor de rust, bleek uit de cornerverhouding. 3 tegen 3, waarmede het totaal op 104 kwam ten gunste van de gastheren. Defensief heeft onze ploeg, met uitzon dering van Landman, niet voldaan. Door het falen van Terlouw in de eerste helft kwamen er grote gaten in onze verdedi ging, onvoldoende opgevangen door Twee Oianje-doelpunten, ondanks groot Engels overwicht Familieberichten uit andere bladen BEVALLEN: mevr. Blokdijk. Nigtevecht, c: mevr. Van Eeghen-Drabbe. Xieuwer*lui», z: mevr'. Turkenburg-Van Scherpenberg. Bode graven. z: mevr. Dengerlnk-De Jong, Am- GETROÜWDC F W van Aller, seml-arts cn J N J Ekelmans. seml-arts. Utrecht. OVERLEDEN: AUda Engellna Stooter, wed - n Campen, 83 j„ Blarlcum; Wll- .nnes Joiephus van Pampus, 67 Martinus Egbert Hartman, di recteur der NV Stoomsteenfabriek De Lek te Vreeswijk. 82 j.. Vianen: J Kessel. eigenaar en opr. der firma Kessel, Deslrée Susanne Ellse Evrard. 96 Apeldoorn: G Meijer te Velp: Janke Veltkamp-Bakels, 49 j.. Haltcm; moeite te hebben zich op de been houden. Biesbrouck had de toss verloren, maar enig voordeel voor de Engelsen bood dit niet. Lewis wist in de eerste aanval Terlouw reeds te verschalken: de handige, snelle en technisch voortreffelijk spelende En gelse midvoor strandde op Alberts, maar de wit-gehemde Engelsen kwamen terug en pas na vijf minuten noteerden wij de eerste aanval van de Oranje-voorhoede, waarbij Van -der Kuil zich onderscheid de. Iedereen was nieuwsgierig naar het debuut van Louer. Tebak speelde de Til- burgenaar een vrije bal toe, maar het schot van Louer ging naast. De Oranje voorhoede zette een nieuwe aanval ln, waarbij Lughthai't plotseling op de vleu gel opdook. Een scherpe voorzet volgde, keurig ving Van Roessel het leder in volle vaart op, hij zette de voet eronder en onhoudbaar vloog de bal in de linker hoek. Na vijf minuten had Nederland de leiding genomen: 01. Deze tegenslag prikkelde de Engelsen uitermate, al moest men erkennen, dat liet doelpunt op bijzonder fraaie wijze tot stand was gekomen. Een offensief volgde, zo fel, zo langdurig en zo door tastend, dat de weinige Nederlandse sup porters naar schatting bevonden zich behalve de Nederlandse officials en Journalisten ongeveer 20 landgenoten op de tribunes een volkomen ineenstor ting van onB elftal vreesden. Terlouw kon moeilijk op gang komen op het glibberige veld en gaf een hoek schop ten geschenke. Even later kopte Lewis aan wie Terlouw de handen vol had, uit een voorzet van de 19-jarige Groves keurig in, maar Landman, die van de eerste minuut reeds in actie geweest en onmiddellijk een betrouw indruk had gewekt, kon het leder nog tot hoekschop verwerken. Groves de corner goed voor doel. Lewis kwam vrij te staan en schoot in. Als een kat Tebak deed op drie meter voor Land man staande, de bal van richting ver anderen, maar als een kat sprong de Rotterdammer naar de andere hoek, waar hij het vette bruine ding nog van de lijn kon weggrabbelen. Een derde hoekschop voor Engeland leverde even min resultaat op. Dat de gastheren ver reweg het beste van het spel hadden, bleek duidelijk uit het grote aantal kan sen om te scoren Lewis wist zich van Ter- louw te ontdoen, zijn kogel scheerde over de lat, Walton, de enigszins zelfzuchtig spelende linksbinnen, die ongetwijfeld de beste spelopbouwer uit de voorhoede was, zond een keihard schot in, dat Landman slechts met grote moeite onder contröle kon krijgen. En toen na ongeveer een kwartier spelen dezelfde speler, weder- Landman op de proef stelde, was nog maar één ploeg, die voetbal speelde. Grotere gaten De gaten in de Nederlandse verdedi ging werden steeds groter. Men kon geen krijgen op de geraffineerd opgezette Engelse aanvallen, die via de vleugels of door het midden werden geleid. Be halve de aanval, welke op zo'n fraaie wijze een doelpunt voor het Nederlands elftal had opgeleverd, hadden onze land genoten nog weinig goeds laten zien, met uitzondering van Landman, die ais een leeuw zijn doel verdedigde, maar tegen een overmacht vocht. In die periode behoefde het geen ver wondering te wekken, dat voor het Ne derlandse doel de ene precaire situatie Ie andere ontstond. In dit licht be zien, was de toewijzing van een straf schop wegens hands van Alberts, die op de lijn staande met het lichaam de bal aanraakte, waarby het. moeliyk onder contröle te krijgen bruine ding tegen z.yn arm opsprong, volkomen begrüpeiyk. Lewis, de gevnariyke schutter van de Engelsen, zou het vonnis voltrekken, maar zün schot vloog een meter langs de paaluit. Steeds duidelijker werd het, dat de 10 voorsprong van de Oranjehemden n minuten spelen, volkomen onverdiend mocht worden genoemd, want er in onze ploeg een soort paniekvoetbal gedemonstreerd, waarbij de spelers met groot enthousiasme en enorme wilskracht probeei-den een technisch en tactisch veel beter spelende tegenstander, ln bedwang Tweede goede aanval Pas na 20 minuten noteerden wij een tweede goed opgezette aanval van onze voorhoede. Nadat Landman een gloeiend hard schot van Noble schitterend had gestopt, zo schitterend, dat de handen van de toeschouwers spontaan op elkaar gingen, nam Van der Kuil het initiatief tot de aanval over. De kleine, zeer ac tieve rechtsbuiten, die tot op dat ogen blik weinig steun had ondervonden, zocht zelf een opening, maar de Velzenaar miste. Opluchting had dit niet voor de Nederlandse defensie gebracht, want de Engelse voorhoede, nog geenszins ont moedigd door het phcnomcnale doelver- dedigen van Landman, forceerde een vijfde en zesde hoekschop. De gelijkmaker Van de vele duels, welke Terlouw en Lewis met elkaar uitvochten, won de Engelse midvoor er vele. Met een han dige schynbcweging zag Lewis bij een van die gevechten kans het leder keurig vrij te maken. In een onderdeel van een seconde ontdekte hij, dat Noble een gun stiger positie innam dan hij zelf. Maar de Engelse rechtsbinnen stond ons in ziens in buitenspelpositic, hetgeen scheids rechter Karni was ontgaan en Noble profiteei-de snel van de hem geboden kans, pikte de pass van Lewis handig op. lokte Landman uit zijn doel en de gelijkmaker was geboren: 11. De Engelsen kregen nu pas de smaak te pakken. In' geen velden of wegen was van een herstel in de Oranjeploeg sprake. Toen Terlouw weer eens was gepasseerd door zijn veel snellere tegenstanders, redde Alberts, die brillante momenten met minder goede afwisselde, op de lijn. De Arnhemmer moest, toen er 32 minu ten waren gespeelde, opnieuw als „red dende engel" fungeren, want toen was Groves zijn tegenstanders tc snel af. Landman inbegrepen, doch de lange blonde Vitesseman dook op het beslis sende ogenblik met een sliding op de doellijn op. En weer was cr een prach tige scoringkans voor Engeland ver keken. Een zevende hoekschop voor Engeland wierp gèen vruchten af. Landman kreeg een open doekje, zij het voor een geheel ander staaltje, dat hij het Engelse pu bliek voor de neus zette. Toen hij zag. dat Spil Yenson aan de andere kant van het terrein op de grond lag, krim pende van de pijn door een voetbalbles sure, trapte hij met opzet het leder over de zijlijn, tot verbazing van de scheids- ter, wien het geval was ontgaan. ;on was na enkele minuten weer op de been. maar het lopen ging hem moei lijk af. En zeven minuten voor de rust aanvoerder Saunders een wijs be sluit. De afspraak was, dat de doelver- dedigers de gehele wedstrijd zouden ?en worden vervangen, oen veldspeler ïvenwel tot 1 minuut voor de rust. Yen son strompelde zo'n beetje mee, Saundi issisteerde hem in het midden, ma_. toen de laatste zag. dat het niet goed ging met zijn teamgenoot, liet hij hem •vangen door Adams (Hendon), ïij ondcizoek bleek, dat Yenson 'tbeentje had gebroken en dat hy zeker 2 maanden niet zou kunnen spelen. Inmiddels had Landman al weer een waarlijk schot uit zyn doel gehouden aan de andere kant miste Louer. die aar niet op dreef kon komen, na een kopbal van Van Roessel, voor open doel. Opvallend was het gebrek aan stoot- ht van de Oranjevoorhoedé, welke ogenblik de stug en weinig bewe gelijke Engelse defensie kon rusten. Oranje opnieuw aan de leiding De Engelse aanvallen bleven gevaar lijk. Lewis kreeg weer een kans, maar zijn schot vloog naast en hetzelfde over- n Van der Kuil aan de andere zijde. Dat gebeurde drie minuten voor de rust. in die 180 seconden kwam, gezien de krachtsverdeling in de eerste helft, 'ïuw een grote verrassing. Van der Kuil mocht bij de volgende aanval hoekschop nemen, de eerste, welke is land werd toegewezen. Do Engelse irdediging werkte de bal in het doel gebied maar half weg, Bennaars plaatste het leder weer in de doelmond en lang: ele Oranjehemden en Engelsen tikte Van der Kuil met een droog hard schot in de linkerhoek het tweede Nederland! doelpunt in het net. Nauweiyks was rapt, of de rust werd aangekon digd: 12. Tweede heltt: gelijk op Lachend waren de Engelsen, die een volkomen onverdiende aclitei-stand had den opgelopen, in de kleedkamer ver- len. Maar met ernstige gezichten kwamen zy na tien minuten weer op het veld. Want al wisten zy, dat hun beter voetbal demonstreerde, al zij doordrongen van het feit, dat het Nederlands elftal met kun6t en vlieg werk een doelpuntenregcn had voorko- i, zonder het lofwaardige keepen Landman maar een ogenblik te willen kleineren, al waren zij overtuigd, dat het geluk in de eerste helft niet op hun zijde geweest, een andere factor zo iveede helft misschien wel een doorslag kunnen geven en dat waf uithoudingsvermogen. weldra bleek, dat de physieke van de Oranjehemden zeker niet minder was dan die van de Engelsen. De aanvallen van de Engelsen werden al spoedig minder gevaarlijk, omdat zij :eer hoge tempo van voor door het zware veld niet konden hand- n. De grote allure ging uit de ploeg, nnauwkeurlgheden, welke voor de pauze slechts een geringe nadelige in vloed op het geheel hadden, groeiden uit tot fouten. Door dit verschijnsel slaagden, het sprak welhaast vanzelf, de Nederlandse rs er weldra in meer evenwicht in het veld tot stand te brengen, al ble' de aanvallen der withemden gevaarlijker Roozenburg, Keiler en Bonnard jagen op Dagenais Nederland leidt thans in het landenklassement HET SNELLE dam-hert Dagenais I Bonnard trachtte Wim Hulsman wordt nu al zes ronden lang verschalken, maar deze liet zich achtervolgd door een internationaal jachtgezelschap. De jagers kunnen niet allen gelijke tred houden. Op korte afstand volgen nu 2 Nederlan ders en 1 Fransman en vlak daar achter jagen nog twee Nederlanders hen weer achterop. Vanuit de achter hoede van de groep werd Dagenais toch aangeschoten. Dat was Zaterdag in Leeuwarden. De schutter was een Canadees (Deslauriers)! Om over te gaan ln dammerstaai: Da genais en Deslauriers speelden remise. Ik heb deze partij de gehele avond van zeer nabij gevolgd en heb mij wederom verbaasd over het snelle combinatiever mogen. Dat is inderdaad fameus. Saletnik die momenteel tot de gegoede middenstanders behoort, herhaalde zijn stunts zoals hy die tegen Piet Rozenburg en diens broer en tegen Deslauriers had uitgevoerd en kaapt nu ook een punt van Keiler af. en was de ploeg onzer tegenstanders superieur aan die van ons. Maar de een zijdige voetbalvertoning van voor de rust, werd ons althans in de tweede helft be spaard. Het spel golfde van doel tot doel, met gevaarlijke situaties in het gebied van Landman, die weer eens reddend optrad op een ogenblik, dat iedereen meende een Engels doelpunt te zien geboren worden. Toch had de Engelse voorhoede niet meer dat verbluffende samenspel van voor de rust, met het gevolg, dat Terlouw c.s., Alberts en Tebak cn ook de beide kanthalfs veel meer vat op de geraffineerde passes van de gastheren kregen. Een viex-de hoekschop voor Ne derland had evengoed niet genomen kunnen worden, in tegenstelling met de keurige kopbal van Van Roessel, die de Tilburgenaar even later met een elegan te hoofdbeweging kon geven uit een voorzet van Lugthart. Maar Bennett was geïnspireerd door het keurig verdedigen van zijn collega aan de andere kant en ln Landmans styi redde hij de moeilijke situatie. Weer stevige druk Er x half uur gespeeld, toen Lewis, die eeer actief bleef en voort durend switchte met zijn binnenspelers, een nieuwe kans niet gebruikte, zijn schot belandde in het zijnet. De druk op het Nederlandse doel nam echter weer stevig toe en kort na elkaar for ceerden de Engelsen weer twee hoek schoppen. Tweede stralschop raak: 2—2 Topp schoot naast en Van Roessel deed hetzelfde, toen hij de bal te pakken kreeg na een fout in de Engelse verde diging. Nog een kwartier moest er wor den gespeeld en de Engelse ploeg be greep, dat slechts door het tempo tc verhogen tot het niveau van voor dc rust, de kans op de gelijkmaker kon worden geschapen. Lewis, de motor ln de voorhoede, weer eens naar rechts uitgeweken. In het duel met de hem schaduwende Tc louw werd de laatste gepasseerd. Slechts door een sliding en ongeoorloofde tackle kon hy verhinderen, dat de Engelse mid voor doorbrak. Scheidsrechter Karni floot onmiddellyk, maar alvorens beslissing te geven, liet hy zich voorlichten door de grensrechter, of de fout binnen of buiten het strafschop gebied was gemaakt. Toen Karni het antwoord had vernomen, wees de Finse scheidsrechter onverbiddellyk naai witte stip: strafschop. Lewis plaatste zich voor de tweede maal In deze wed- stryd achter het leder. Ditmaal maakte hy geen fout: 2—2. Profiterend van de psychologisch gunstige reactie, welke dit doelpunt bij de Oranjehemden had, trachtten de En- de beslissing te forceren, maar dat lukte niet. Dc bruine bal werd op luid verzoek van het publiek de sche mering viel reeds door een witte ver vangen. De gastheren bleven gevaarlyk. In de laatste minuut dacht iedereen dat het winnende doelpunt door de En gelsen gescoord zou worden, toen schitterende kopbal van Groves uit rechts, in het uiterste rech- terhoekje zou zijn beland, als niet Land- zich bijzonder populair had gemaakt by het Engelse publiek door ustig zelfvertrouwen, niet katachtig rechts was gesprongen en met een krampachtige duik de bal nog juist in iljn handen had kunnen krijgen. Een open doekje Groves zelf applaudisseer de krachtig voor dit fraaie staaltje beloonde Landman voor zijn kranige De tijd was verstreken, het eindsignaal klonk en de punten waren verdeeld. De Oranjehemden verlieten tevreden het veld. Zij hadden meer gekregen dan zij verdiend hadden. Zo dachten de Engel- eeste spelers verklaarden ronduit: wij hadden deze wedstrijd moeten en kunnen winnen. Alsen daarna werd heel veel de naam „Landman" gehoord. iet bereikte remise. Er was er maar één die kans zag te lopen. Dat was Piet Roozenburg. Bizot verdedigde zich wel kranig, maar machtige kampioenspel was hém machtig. In het middenspel zag men voor zet Roozenburgs stand overlieer- sender worden en er hielp geen lieve vader of moeder aan. Bizot ging lang zaam maar zeker ten onder. De Chinees King leek wel de het boze oog. Zijn rechter oog sierd met een hele grote pleister. Wat was er gebeurd? King was, blijkbaar in gedachten hoe hy zyn tegenstander die avond zou verslaan, tegen een paal opgelopon. Descaller had blijkbaar mede lijden met de Chinees. In ieder geval Onderschat nooit een tegenstander. Dat bracht Van Dijk in practijk. Forclaz is veel zwakker. Maar daarom juist speelde Van Dijk zo precies. Zeer g< concentreerd zijn lange benen langs de speeltafel, een vinger in de mond, af en toe zijn haar naar achter strijkend Dan is Van Dijk er „in". En dan ja, dan blijft Forclaz nergens. Zo en zo ging het. Typezet van Wim Roozenburg tegen Verlcene. Een schijf winst. En die schijf werd dc party, al duurde het nauwend lang met die Wim er uit had geperst. Waarom Gedance nu een punt gaat verspelen in een gewonnen stand? Zijn puntenaantal is toch heus niet hy zich die weelde kan veroorloven. Post streed wel dapper tegen, maar bij enig doortastend optreden had Gédance die door kundig spel zich de voorsprong had weten te verwerven, moeten winnen. Nu werd het een remise. De stand na de tiende ronde is: 1. Dagenais 17 pnt. (uit 10)2. P. Roo zenburg, Keiler en Bonnard 13 pnt. (uit 9); 5. King en Huisman, 13 pnt. (uit 10); 7. Van Dijk, 12 pnt. (uit 9); 8. Verpoest 11 pnt. (uit 9); 9. Bizot, 11 pnt. (uit 10); 10. W. Roozenburg, 9 pnt. (uit Saletnik 9 pnt. (uit 10); 12. Gédance 8 pnt. (uit 10)13. Deslauriers, Post Fankhauser 7 pnt. (uit 9); 16. Descallar 6 pnt. (uit 9); 17. Verleene 6 pnt. uit 10); 18. Fanelli 4. pnt. (uit 10); 19. For claz 1 pnt. (uit 10). Het landenklassement onderging belangrijke wyziglng en de Nederlandse ploeg heeft thans een flinke voorsprong. Nederland 38, Bolgisch-Nedorlandse ploeg 35, Frankrijk 33, Canadees-Afri kaanse ploog 31, Italiaans-Zwitserse ploeg 21. De prestaties van onze spelers Landman is de ster van het Neder lands elftal geweest. Hij is erin geslaagd door rustig zelfvertrouwen zijn teamge noten een hart onder de riem te steken. Als Landman in de eerste helft onder de zware druk zou hebben gecapituleerd, dan zou dat catastrophaal zijn geweest voor de Oranjéploeg, Ongetwijfeld heeft de Sparta-doelman niet over geluk te klagen gehad, maar welke goalkeeper vaart wel zonder veine? Frans Tebak had het moeilijk tegenover de snelle en jeugdige links buiten Grovess. De Eindhovenaar demonstreerde zyn gewone spelletje, een felle tackle, hard werken, goed en nut tig ingrijpen, voortreffelijk dekken, maar zwak wegwerken. Alberts begon bijzonder zwak. Of hij zich op het zware veld niet thuis- voelde, of dat hij het nodige zelfver trouwen miste, hij liet zich verscheidene malen door Stroud passeren, op wiens spel de Arnhemmer geen vat kon krij gen. In de tweede helft had Alberts zich goed hersteld en voorts dient nog herinnerd te worden aan het feit, dat hij voor de pauze twee keer op de doel lijn opdook en een doelpunt wist te voorkomen toen Landman reeds was ge passeerd- Wiertz kon zyn gewoonlijk zo „uit geslapen" spelletje niet laten zien, mis schien ook, omdat hij niet uitgeslapen genoeg was, want de Amsterdammer was in de nacht van Vrijdag op Zater dag, omstreeks 4 uur pas te Huil aan gekomen. omdat hij door zijn werkzaam heden niet met het vliegtuig van de ploeg had kunnen meekomen. Vooral zijn plaatsen miste nauwkeurigheid', waardoor veel energie en goede wil on nodig verloren gingen. r 1 o u w was voor de rust nergens, zware veld speelde hem parten en bovendien was de snelle, opportunistisch spelende Lewis hem menigmaal te glad af. In de tweede helft, toen de Engelsen het tempo wat drukten en meer hun heil zochten in individuele pogingen in plaats van de geraffineerde combinaties voor de rust, kon Terlouw zich her stellen, maar niettemin wisten de En gelse aanvalsleiders gaten in onze ver dediging te slaan. En het gelijke spel was indirect te wijten aan Terlouw, die persoonlijk de overtreding begaan in het duel met Lewis, geen strafschop waard vond. maar in die mening vrywel alleen De aanvoerder Biesbrouck sjouw de en zwoegde van begin tot einde, zoals Er hing mist over het voetbal veld in Huil en de grond was drassing. toen daar de Engelsen met de Nederlanders hun voetbal krachten gingen meten. Nog een fraaie opname uit deze ontmoe ting. ook alle andere Oranjehemden hebben gedaan, een lofwaardig streven, dat ge mengd met het nodige enthousiasme en een bijna onuitputtelijk uithoudingsver mogen beloond werd met een gelijk spel. Maar de R.C.H.-er kon, evenmin als de meeste landgenoten, geen vat krijgen op het positiespel der Engelsen en kwam hij in het bezit van de bal, dan kostte het hem moeite er iets goeds mee te doen. Van der Kuil is na Landman de beste man van onze ploeg geweest. Hij liet zich niet door Engelse geraffineerd heid intimideren, hij zocht naar openin gen, probeerde individueel verwarring te stichten in de defensie van Yenson en Alexander en kreeg tot beloning een fraai doelpunt op zijn rapport. Lugthart werkte hard, zoals ieder een, maar geen ogenblik hee'ft hij zich boven een middelmatig niveau kunnen uitwerken. Zijn pass naar Van Roes sel, die na 5 minuten het eerste doel punt kon scoren, was zuiver aangege ven. een van de weinige goede dingen, welke wij hem in deze wedstrijd hebben Onze midvoor is niet onvoldoende ge weest, maar groots was zyn spel toch zeker niet. Evenals Terlouw had hij grote moeite op dit zware veld zijn lichaamsbewegingen te beheersen. En aangezien zowel Yenson voor de rust als invaller Adams daarna betere .athleten" waren, kon van Roessel weinig uitrich ten. Zijn doelpunt was voortreffelijk, zijn kopbal in de tweede helft eveneens, maar goed gerichte schoten hebben wij hem niet zien lossen en doelman Bennet kreeg nog niet de helft van het werk op te knappen, waarvoor Landman werd geplaatst. Bennaars was zwak. Wij hebben hem in de laatste internationale wed strijden weinig goeds zien doen en wel licht verdient het aanbeveling hem niet eerder in het Oranjeteam te kiezen, al vorens zijn vorm teruggekeerd is. Voor Louer spijt het ons zeer, maar wij kunnen geen goed woord voor hem over hebben. Misschien geldt voor hem de verontschuldiging, dat hij op het laatste ogenblik, bij verrassing de trip naar Huil mocht meemaken en de ver antwoordelijkheid, hem door de keuze commissie opgelegd, te groot voor hem is geweest. Het Engelse elftal vormde een gaaf geheel. Ned. Zaterdagelftal in voorbereiding Oefenwedstrijd te Huizen op het programma Voor de oefenwedstrijd, die Zaterdag 9 November a.s. op het terrein van „Zuid vogels" te Huizen tussen een A en een B elftal wordt gehouden, zijn door de Keuze Commissie de volgende elftallen samen gesteld: ELFTAL A.: doel: Woudsma, D.E.S.; ach ter: Wilhelm S.N.L. en Verdoes Quick Boys; midden: Kriek Huizen, Schaap Quick Boys, Zwier Sparta E; voor: Lagen dijk Ornas, Heinen Zuidvogels, Hiensch R.C.L., De Ruyter Zuidvogels, Loosman Zuidvogels. ELFTAL B.: doel: Bauw Quick Boys; achter: V. d. Giesen N.S.V.V.. Jansen C.S.V.D.; midden: Keur AM.V.J., Bos Zuidvogels, Bos IJsselmeervogels; voor: Bout Huizen, V. d. Weijden Zwaluwen, Ponsteen D.E.S., Koops Sparta E, Dykstra Leeuw. Zwaluwen. Als reserves zijn aangewezen: Mulder (Zuidvogels), Kooien (Blauw-Wit '34), Bartels (Robaver), De. Gier (D.V.S. '33), Steenbeek (Quick Boys) en Krijgsman (R.C.L.). In het A elftal is de kern van het suc cesvolle elftal van het vorige seizoen op gesteld. De gehele achterhoede is her kozen. doch voor de beide kanthalfs, die toen maar matig hebben voldaan zijn twee andere spelers opgesteld, t.w. de spil van „Huizen", die dus krijgt te bewijzen, dat de rechtshalfplaats hem ook goed ligt, en Zwier, die in zekere zin als oud-ge- diende moet worden beschouwd, daar hij reeds in 1947 en 1948 meespeelde in de wedstrijden tegen België, toen echter op de rechtsbuitenplaats. In de voorhoede is alleen Lagendyk op zijn plaats blijven staan. Hij krijgt nu Heinen naast zich, die als rechtsbinnen toch altijd beter heeft voldaan dan als middenvoor. Op diens plaats staat nu Hiensch, de succesvolle R.C.L. middenvoor. Een belangrijke proef neming, die wel eens waardevolle resul taten zou kunnen opleveren. Linksbinnen Loosman is naar buiten verhuisd en op zijn plaats is de talentvolle De Ruyter gekomen, een clubgenoot van Loosman, :en goed op elkaar ingespeelde vleu gel. Zwolse scoutsrichtten verzoek aan Heidenrijk... Naar thans is gebleken, berust het ver zoek van de Franse profclub FC Metz de linksbuiten van Zwolse Boys, Th. Heidenryk. op een grap. Enkele Zwolle- i hebben de brief aan Heidenryk. waarin deze verzocht werd zich voor een contract met Metz in verbinding te stel len, opgesteld. Heidenryk was al besloten niet op in te gaan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 4