Philips radio Propaganda-avond voor Leids Diaconessenhuis Aanvoer kwam de prijs van de haring ten goede 9 van de 10 Mannen geven de voorkeur aan V uniek door zijn klankkleur regeling NOORSE FOLKLORE VRL. KRACHT TELEFOON 31441 NIETTWE LEIDSCHE COURANT 6 ZATERDAG 15 NOVEMBER 1952 Katwijk aan Zee Ds Van GinkelDe brug Gods is onaantastbaar „We zyn er van doordrongen, dat de zaak van de nieuwbouw van het diaconessen- huis iedere Katweker interesseert", aldus ds J. J. van der Krift by de opening van de propaganda-samenkomst, die gisteravond in de Oude Kerk te Katwük aan Zee werd gehouden. Het kerkgebouw was al vroeg geheel bezet, zodat deze woorden stellig gegrond genoemd kunnen worden.. De voorzitter van het plaatselijk comité, i gen gaven zich op als lid of als dona- de heer S. H. van Eijbergen, schetste in1 teur. grote trekken de geschiedenis van het. De avond werd ook bijgewoond door diaconessenhuis en de noodtoestand, B. en W., enkele predikanten en kerke- dit verkeert. Het mag ons niet lyke colleges, alsmede door de directrice onverschillig zijn, in welk ziekenhuis de onzen worden verpleegd, zo zeide hij. Vele honderden Katwijkers zijn in het oude gebouw verzorgd. Spreker wekte de aanwezigen op, aan deze actie materiële steun te verlenen. Ds B. van Ginkel uit Amsterdam sprak een rede uit onder de titel „De het leven, een zinvol leven". Spreker knoopte aan bij het boek De Brug Sam Lewis Raij. Hierin wordt beschre ven, hoe een missionaris, getroffen door de dood van een vijftal mensen, komt tot de menselijke vraag: waarom? Het sym bool van ons aller leven is, dat we plot seling komen te staan voor levensraadse len. Ons leven mag rusten in de handen van de Vader, maar ziekte, armoede nameloze pijn zijn niet uit God. Wij m ten eehter zo leven, dat wij met ons hart de sopraanstem horen uit het klagende koor van deze wereld, die de aarde als een brug verbindt met de hemel. Deze brug Gods is onaantastbaar, want het de brug van zyn genade. God roept ons tot de daad en tot mede- bouwen aan die brug. Daarom mogen wij ook opwekken om het werk, waar voor wij Kier samen zijn, te steunen, zo zeide ds Van Ginkel. Ds F. Pijlman sprak een slotwoord. Aan deze avond verleenden medewer king het diaconessenkoor, mevr. J. Pon tier-Verloop met solozang en de heer Nic. van Beelen, orgel. Ds Van Ginkel declameerde. Enkele honderden (Advertentie) Wenst "n GOED VERZORGD KAPSEL? Bezoekt U dan de salons van H. BEDEKER - Dames, en Herenkapper. Voorstraat 73. Katwijk aan Zee. Tel. 2584 Diploma „Wetenschappelijke Haarverzor- ging" van het NederL Genootschap voor Haarhygiëne. het diaconessenhuis, zuster Elema. Herkozen De heren D. J. Kleen, J. van der Plas en D- Verkoop werden herkozen als kerkvoogd van de Hervormde Gemeente. Bedankt voor beroep Ds N- de Bruin te Beverwijk-Sant poort, die beroepen was bij de Geref. Kerk art. 31 alhier, heeft voor dit be roep bedankt Morgenavond doet ds Hagen, gekomen van Kerkdriel, in de Nieuwe Kerk zijn intrede in de Hervormde Gèmeente- De dienst begint om zes uur Geref. Gemeente Maandagavond half 8 spreekt in de kerk van de Geref. Gemeente ds A. Ver- gunst van Zeist. Spreekbeurt Maandagavond 8 uur spreekt in hel Unigébouw de heer J. A. Bruin uit Was senaar over het onderwerp „Gered uit het vuur" (Daniël 3). Hoog en laag water Zondag 16 November: hoog water 2.13 en 14.27, laag water 10.18 en 22.30 uur. Maandag 17 November: hoog water 2.48 en 15.02, laag water 10.55 en 23.11 KATWIJK Chr. militair tehuis komt aan Wassenaarseweg Reeds maandenlang is achter de scher men door een uitgebreid comité, ge vormd door de afdelingen Katwijk aan den Rijn en Katwijk aan Zee van de Nc-aeri. mii.taire bond Pro Rege, hard gewerkt om in Katwijk een Christe lijk militair tehuis te stichten. Ver scheidene plannen stuitten af op het feit, dat men maar geen geschikte plaats kon vinden om te bouwen. De mogelijkheden waren zeer beperkt; Katwijk heeft im mers al moeilijkheden met bouwgrond voor huizen. Nu is echter, mede dank zij de medei werking van het gemeentebestuur en enkele gemeentelijke bureaux, een ge schikte plek gevonden. Hopelijk kan binnen een jaar het tehuis verrijzen aan de Wassenaarseweg te Katwijk aan den Rijn, links over de brug van de zanderij- vaart, tegenover de woning van de heer van Delft. Volgens de voorlopige tekening zal het tehuis een gezellige zaal bevatten, plaats biedend aan ongeveer vijftig bezoekers maanstand weer gunstig wordt. De Een studiezaaltje en enkele dienstver- kwaliteit zal echter wel voorby zijn. trekken completeren het geheel- Rond! De vangsten in het Kanaal vallen nog het gebouw zal een beplanting worden niet mee; het is echter nog wel wat^ vroeg VISSERIJGOLF Het is deze week met de vangsten niet meegevallen. Na de storm van de vorige week schijnt de haring te zijn vertrok ken. Enkele schepen hebben dan ook de Engelse wal vaarwel gezegd en zijn naar het Kanaal vertrokken. Toch is de ver wachting. dat bij de Engelse wal nog wel wat haring zal worden gevangen in de loop van de volgende week, daar de aangebracht Nu deze eerste stap is gezet, moet d< tweede ook worden gedaan: de financie ring. Biftnen enkele weken hoopt het comité met de plannen op dit punt reed te zijn- De stichting van dit tehuis zal zeker in een grote behoefte voorzien. Voor de op het vliegveld gelegerde manschappen bestaat geen ontspanningsmogelijkheid in een aantrekkelijk gebouw. Zondagsdienst Voorzover het patiënten betreft van de dokters J. Bergman en H. M. Hueting te Katwijk aan den Rijn en E. E. van der Laan te Rijnsburg, wordt de Zon dagsdienst morgen waargenomen door dokter Van der Laan, Rapenburg 1, tel. 2810. KATWIJK AAN DEN RIJN Zendingscollecte De Zendingscollecte in de Hervormde Gemeente heeft f430 opgebracht. H1LLEGOM Burgerlijke stand GEBOREN: Petronella J. M., d. van Th. J. Heemskerk en P. G. van Haaster; Cornelis W. M., d. v. A. J. van de Reep I. Burger; Johanna P. M., d. v. M. J. i Velthoven ea A. M. Rusman; Jaco bus K., z. v. L. J. M. van der Meer en van der Kwaak. ONDERTROUWD: J. G. van der Drift E. van Werkhoven; J. Salier en A. Bons. GETROUWD: C. P. J. van der Hulst A. E. Klinkenberg; M. W. v. Lierop J. G. Prins. dit visgebied. Boven dien is de visserij daar toch altyd voor de man, die geluk heeft. Voor de meeste schepen zit er dan ook weinig heil in naar Dieppe te gaan. De geringe vangsten hadden slag op de afslag. De vergelijking met vorige weken, gering. Dit kwam de prijs van de haring ten goede. Voor de steurharing werd gemid deld meer betaald dan in de vorige we ken Voor de prima kwaliteit werd grif f 30 en meer betaald. Voor volle haring besteedde men f 36 tot f 37.60, voor steur haring f 25.50 tot f 31.10. IJle haring liep van f 26 tot f 26.40. De aanvoer aan de Katwijkse afslag bedroeg deze week 7351 kantjes. Nylonnet brengt beroering De invoering van synthetische vezel voor het visnet heeft bij een Apeldoorn- se netitenfabriek al arbeidsmoeilijkheden veroorzaakt. Een aantal arbeiders werd ontslagen, omdat de directie van de fa briek de toestand op de wereldmarkt te .zeker achtte in verband met de ver schijning van het nylonnet. De fabriek heeft al nylonnetten vervaardigd en wa- volgens de directie van uitstekende kwaliteit. Door het uitblijven van orders heeft men de hier vermelde maatregelen genomen Driehonderd, elfduizend Al had de Antje dan ook maar driehon derd kisten van de reis meegebracht, de hoge markt maakte veel goed door het schip met een besomming van f 11-000 te bedenken en van de haringloggers span- KW 124 weer de kroon, aoor - 66iv een kort reisje naar de Engelse wal te maken. En drie dagen eerder besomde deze zelfde logger ook al f7100- De Java herhaalde eveneens zijn succes, door dit keer f5140 in de wacht te slepen als resultaat van een korte reis. Van trawlloggers werd de IJM 208 de bes door f 3400 als eindresultaat te boeken. Haring ook duur Onder deze omstandigheden werden ook beste bedragen gemaakt voor de ha ring van de Engelse walvisserij middelde van f 18 per kist was heel ge woon en af en toe schoot de prijs nog wel hoger ook Dc ater de Vrijdagmarkt zagen hun moeite zelfs beloond met f20 en zelfs f21 voor kistje. Geen kotters, dure vis Mede als gevolg van het wegbly van de bottervloot, die deze week laat uitging, ontbrak het ook gisteren terug-1 de IJmuider aan verse vis en wat werd zo duur betaald, dat bij' beeld de makreel het soms tot f 25 bracht met f 18 als onderkantprys en de schaar se schelvis voor f 65 in andere handen overging, terwijl de braatjes graag f45 per kist noteerden Twee trawlers vandaag Vanmorgen kwam er wat meer arm slag voor de handel, al blijft het weer de aanvoeren parten spelen. Behalve eet: paar Urker en Tesselse kotters lagen de Bloemendaal en de Schoorl aan de hal met respectievelijk 240 kisten makreel, 110 schelvis, 120 kabeljauw, 25 rog en vleet, 20 wijting. 15 diversen en 150 schelvis, 125 makreel, 35 kabeljauw, 45 diversen en 25 stijve. Maandag nog wat drukker Als gevolg van de gerekte reizen be looft het Maandag weer wat drukker te worden: de Flamingo laat zich met zyn 600 kisten plus 300 stijve kabeljauwen vergezellen door de Polderman, de Vi- kingbank, Duyvis, Tzonne en mogelijk ook de Dirkje, die allemaal Maandag of Dinsdag naar de visserij vertrokken. Avery aan het voorroer De logger KW 167 kreeg uondrdag- avond tijdens de visserij onder de En gelse wal averij aan het voorroer, waar door een aantal netten van de vleet in roer bleef haken en er helaas „ge kapt" moest worden. Na overleg met de rederij besloot de schipper naar een En gelse haven te stomen, om het manke ment te laten verhe.pen. Oe 167 eaat -•"> gauw mogelijk weer aan schot, want tyd is in deze dagen veel geld NOORDWI1K Burgerlijke stand GEBOREN: Freden :a J., d. v. G. J. de Vries en C .M. Jansen; Robertus W. M., J. A. Mathot en A. P. A. Rietveld; Cornelis, z. v. C. Duindam en J. Marks; Nicolaas P., z. v. L. G. van Bohemen en M. T. Kuiper; Ursula A. P., d. v. A. J. van Oosten en E. L'ndhuis. ONDERTROUWD: J. A. Duindam, 53 en M. Zandwijk, 51 j.; C N. v. Schie, j. en A. A. G. Duindam, 25 j. 1 j- NOORDWIJKERHOUT Zondagsdienst De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door dokter Wös- O EGSTGEEST Ontspanningsavond In de recreatiezaal van Endegeest gaf het mondaccordeongezelschap Crescendo uit Leiden gisteravond een uitvoering voor de bewoners van Endegeest er Rhijngeest Er werd een gevarieerd pro gramma uitgevoerd en de goochelaar er sneltekenaar mr Dixie trad eveneens op Het hoofd van de economische dienst, de heer Beekman, sprak een dankwoord. Uitvoering De toneelvereniging Kunst en Genoe gen zal Dinsdagavond in Irene een op voering geven van het blijspel Per Luchtpost- Dokter en apotheek De Zondagsdienst der huisartsen wordt morgen waargenomen door de dokters E. W. F. van Walcheren, Oranje laan 29, tel. 22030, en mevr. A. B. J. van Vliet-de Vries, Nachtegaallaan 13, telef. 22331; de dienst der apotheken door de Oegstgeester apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. Burgerlijke stand Geboren: Abraham Albertus, z v W Jansen en M Segaar, Henriëtte Jo hanna Maria, d v F W N Hugenholtz en A Sleyser, Alida Henderina Johanna, d v J van der Meij en A A T Glasbergen. Ondertrouwd: J Th. van Rijn, 25 j en M E Engeringh, 22 j. Getrouwd: O Makstenieks en V Pogulis; W J F Bakker en C G Voer- mans; H G Jung en G van Konijnen burg. Sfeer in 't gezin? De Nieuwe Leidsche" er in/ RIJNSBURG Lezing over het communisme Voor de kring Rijnsburg van vrouwe lijke anti-revolutionnadren sprak gister avond mej. C- L- Overweel uit Den Haag in de kerk aan de Voorhouterweg over De spreekster ging eerst de oorzaken van het ontstaan van het communisme na. Voor alles waren er de ellendige toe standen, waarin de arbeidersbevolking verkeerde. Het proletariaat kreeg revo- lutionnaire ideeën. Dan komt Marx met zijn manifest: Proletariërs van alle lan den, verenigt u- Hij propageerde het his torisch materialisme en stelde de klas senstrijd-idee voorop. De tweede phase kwam in 1917: Lenin begon een communistisch regiem in Rus land. Stalin volgde hem op. Volgens de ideeën van Marx was de godsdienst de grootste vijand- Stalin zag echter in, het hiertegen te verliezen en daarom schip perde hij zodanig, dat ook de religie hem erkende De Marxistische ideeën ver vlakten en werden door de Stalinistische vervangen. In het slot van haar betoog zei de spreekster, dat Gods ideeën door alle eeuwen heen stand houden. Hieruit blijkt ook de waarheid van het Christendom. De vergadering stond onder leiding van mevrouw Attema—Roosjen. Mej. M. v d- Eijkel droeg het gedicht De achttien Predikbeurten Hervormde Gemeente: Grote Kerk 10 u. ds Groenewoud, 5 u. ds Fortgens Voor schoten: Kleine Kerk 10 u- ds Bonting, 5 u. ds de Ruiter van Leiden. Geref. Kerk: Voorh.weg 10 u- ds Post, 5 u- ds Bijleveld; Rapenb- 9 u. ds Bijle- veld. 10 30 en 4.30 u- ds Dronkert van Leiden, 6 u. ds Post. Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 u, ds Brand- Geref- Kerk art- 31: 10 en 5-30 u. ds Brüning. Burgerlijke stand GEBOREN: Johannes F., z. v. J. G. M. Hoogduin en van J. A. Verhaar, Oegst- geesterweg 50. ONDERTROUWD: Arend Vianen, 19 j. Petr. van Saxenstraat 32 en M. Cl. van der Meij, 29 j., Burchtstraat 1. GEHUWD: C. G. de Koning, 28 jaar, Vliet NZ 30 en M. Heemskerk, 24 jaar, Kanaalstraat 72. (Advertentie). Voor Centrale Verwarming Fa Wed. H. J. Grimbergen Vliet N.Z. 19—20 Rönsburg GEEN WONDER! Alleen de culinaire kunstenaars, Zwanenberg's opperkeukenmeesters kennen het Tracteer Uw ma" vandaag nogt Laat dadelijk Zwanenberg', rookworst halen... Ut op h« Zwaantj. waardoor Zwanenberg's rookworst zo in- en-in-lekker is, zo geurig, goudkleurig en zo sappig-vet! Zwanenberg's rookworst hmmm! smeuig - smakelijk TOT-EN- MET! Zelfs de meest verwende fijn proever weet: Zwanenberg is: VLEESWAREN. GROENTE. JAMS TAFELZURENVIS-, VLEES- EN VRUCHTENCONSER V EN KREIDLER K 50 770.- De Rolt» Royce onder de bromfietsen. Thans weer beperkt leverbaar. Desgewenst gemakkelijke betaling. Fa H. WALENKAMP Zn TURFMARKT 5 - LEIDEN - TELEFOON 20050 'n Zwitsers product - dusPRIMA Ideaal voor thuis, kantoor en op reis. De PORTABLE SCHRIJFMACHINE voor U Vraagt prospectus No. 15. i Importeur: Algemeen Kantooi machine Bedrijf N.V. Hoofdkantoor: LEIDEN - Lammermarkt 46 - Telef. 24842 Filialen: Amsterdam en Rotterdam. LEVERING VIA DE HANDEL Personeel gevraagd 0 Verpleeginrichting te Rot terdam vraagt Meisjes voor de verzorging van patiënten en het daarbij beh. huish. werk. Br. met volL inl.. op- §ave van leeftijd en Gods- ienst onder letters B.G. aan Zwagers' Boekhandel, Nwe Binnenweg 460, Rotterdam. C. Vreeken. Windlustweg 12 Wassenaar. 0 Meisje. Meisje voor drie ochtenden in de week. Re- gcntesselaan 8. Oegstgeest. Tel. 30528. Aanmelden na 5 u. Personeel aangeb. 0 Net meisje, 23 jaar. biedt zich aan voor direct als hulp i. d. huishouding, fn rustig gezin. V.g.g.v. Brieven onder no 8064 bur. van dit blad. 0 Huishoudster, 25 jaar, m. kind van 2 jaar, zoekt plaat sing ifi klein moederloos ge zin. Br. onder No. 8062 Bur, van dit Blad. Te koop gevraagd 0 Groot orgel of pedaalorgel ©n prima piano. Opgave merk, reg. prijs Postbus 9, Maassluis. Tel. 609. 0 Gevraagd: Siert. verg. A. B, warme en koude kassen. Bakken of warenhuis, prijs en hoeveelheid. C.V. N. Bakker Hzn. Roelofarends- veen. TeJ. 487—K 1713. 0 WU zyn nog steeds kopers van alle soorten boeken. Ro- mans. tijdschriften enz. J. Borsboom, Oude Rijn no. 23, Te koop aangeb. 0 Compleet warenhuis met ramen, groot 360 ramen, in prima staat. Direct te aan vaarden. 880 gebruikte een- ruiters. diV. maten vlampy- pen. Wynia- Lijsterstraat 15. Tel 25962. na 7 uur. Wringer f 15. autostep f 5, wringerbox f 5. baby-tafel stoel f 12 50, wandelwagen f 7.50, 3 wieler-fietsje f 6.50, 2 pers. bedstel f 25, ledikan ten f 7.50, opklapbed f 15,-, rijwielen f 15 en f 25. Hooi gracht 55 (geen winkelhuis) 0 Kinderwagen, kinderbox, kinderledikantje. kinder wiegje. Te bevr.: Kamerl. Onneslaan 30, Leiden. 0 Filmprojector, 16 mm, merk Kodak Coop. In prima staat. Tegen elk aann. bod. Br. onder No. 8058 Bureau van dit Blad. 0 Naaimachine te koop, in pracht salonkast. prima st. Ook een handnaaimachine. Te zien: Marijkestraat 11, Sassenheim. 0 Party hard Brandhout (kachelblokken)Br. onder No. 8059 Bur. van dit Blad. 0 Wit zijden Trouwjapon met sleep. Lange sluier met kapje. Voorstraat 47, Katwijk compleet f 35. Autostoeltje (nieuw) f 10. Koffergramo- phone f 15, Herenfiets met Te huur aangeb. 0 Kosthuis aangeboden met huiselyk verkeer aan net persoon b.b.h.h., liefst in be zit van eigen bed. Brieven 8061 Bur. van dit Blad. Woningruil 0 Rijswijk (Z.H.)—Leiden. Aangeb. te Rijswijk (nieuw bouw) le etage, bev. 4 ka mers, keuken met douche. Gevr. te Leiden benedenhuis. Br. L. Cremers. Havenstr. 95. Rijswijk. Diversen 0 Dames, onze permanent wave van f 6.50 is een vend succes. Laat Uw haar vakkundig behandelen. W ij zijn gediplomeerd en hebben 20 jaar ervaring. Bespreekt vroegtijdig. Kappersbedrijf L. v. Tongeren, Levendaal 104. Tel. 23612. 0 Voor Sinterklaas - Surpri ses! Glanspapier, etalagecar- ton- zijdevloei, crêpepapier, pakpapier, metaalpapier, cel- lophanepapier, wattenpapier, golfcarton, fotocarton. deco ratiepapier, fotoband, cello- phaneband, raffia, linten, diamantine. Alles in diverse kleuren. Papierhandel Pad denburg, Nieuwe Rijn 11. 0 Knutselaars! Wij leveren: Steentjespapier, dakpanpa pier, straatjespapier, tegelpa pier, poppenkamerbehang, leerpapier, lampek-appenper- cament, splitpen-nen, metaal draad, fotohoekjes, plakkaat verf, penselen, goudinkt, zil- verinkt, gekleurde inkten, kleefpasta. Velpon. enz. Papierhandel Paddenburg, Nieuwe Ryn 11. 0 Pracht gothische Huis kamerameublementen. Be kleding naar keuze. Prima kwaliteit. Slaapkamers v.af f 298. Zeer mooie en solide bankstellen. Gothische fau teuils en kloostertafels. Wo ninginrichting Henk Regeer. Haarlemmerstraat 105 en 101 Telefoon 26602. 0 Inboedel aangekocht: com plete eiken slaapkamer, di verse kasten, ameublemen ten, uitschuiftafels, opklap- bedden, divanbedden, spira len, matrassen, eiken .ledi kanten, vuurstenen, pijpen, ellebogen enz. Koopt inboe dels en zolderopruimingen Pluym, Hogewoerd, Leiden. Telefoon 21266. 0 Vleessnymachlnes, snel- molens bij Leeuwenbureh, Goudse Singel 47, Tel. 25995, Rotterdam, 40 tot 50 goed koper en volle garantie. Alt op de Mare heeft een prima 2de H. Heerenrijwiel met verlichting en Tornedo remnaaf f 65. Jongensrijwiel voor pl.m. 8 jaar f 75. Ge negen handgeld aan te ne men voor eventuele St. Ni- colaaskoop. Goed tehuis gezocht voor zindel yk poesje, 9 weken oud. Tegen adv kosten te be komen. Morsstr. 41, Leiden. 0 Maak de lange avonden gezellig met een sjoelbak, vanaf f 12.50. Kinderameu blementen. alle prijzen. Eik. leeslamp f 15 (moet weg). Electr. zagerii Vijlen van zagen. Oude Singel No. 216 (werkplaats). 0 Kruiwagens, ook m. lucht banden. Polderwagens. IJze ren kruiwagens. A. de Ru, Haven 17. Leiden. 0 Piinlyke voeten? Volle dige behandeling f 1.25. Bij U thuis f 1.50. Bii abonne ment (5X) resp. f 5 en f6.25. Manicure, massage, schoon heidsspecialist. Steunzolen n. maat. J. M. Heijn Jr.. Haag- weg 216, Leiden. Telef. 20554. Behandeling volgens afspr. 0 Volkswagens dc Luxe met radio te huur- f 12.50 p. dag en 5 ct p. km. Voor zaken reizen speciale tarieven. A.V.O.S. Zoeterwoudseweg 64. Leiden. Tel. 30109. 0 Een hondendivan is een ovale mand op pootjes (zie etalage). Uw hond geen last van tocht over de vloer Acht maten. Vlieland's Honden salon. Nieuwe Rijn 50. 0 Hoe kom ik aan een rU- bewUs? Bij ons! Slechts f 5.- per uur. Opleiding voor alle rijbewijzen. Gedipl. instruc teurs. Leidse Autorijschool, Maredijk 159. Tel. 21280. 0 Uw tuin vol Hyacinthen voor weinig geld. 8 stuks 90 ct. Nu planten. Crocussen 10 stuks 90 ct. Tulpen 10 st. ct. Vlfeland's Zaadhandel, Nieuwe Rijn 50 t.o. 't Gan getje. 0 Spaart Uw dure kolen door onze briketten (sloffen) te stoken, f 6,35 p. 100 kg. Voor zuinig stoken zult ook U zeggen 's winters Sasburg, De Wetstraat 37. Tel 21523— 25089. Leiden. 0 Herenhoeden stomen, modelleren, nieuw lint, leer. Ook vergroten of kleinen. Voor vakwerk: Van Velsen. Hoedenkliniek. Don- kersteeg no 3. 0 Dames, Uw oude hoed als nieuw vervormd v.a. f 2,50. Uw hoed garneren wy met tule. Klaar terwijl U wacht a f 1. De Groot v. Egmond, Haarlemmerstraat 145147, 0 Man, man, wat wordt ons bed toch dun! Ja vrouw, dat moeten we eens laten bijvul len met prima Java-kapok. Maar dan natuurlijk by Snijders kapok- en matras- senfabriek. Haarlemmerstr. 81. Telefoon 22580. Jac. de Mooy. Voetkun- dige en PedicuTespecialist. Katwijk aan Zee, Zeeweg 17, Telef. 3313. van 10—11 uur; Leiden. Hooigracht 28, Telef. 31050, van 2—5 uur; Rijns burg, Herenweg 10- Telef. 2754. van 6.39—8 uur. 0 Leidse wasmachinever- huurmU Modern, Rooden- burgerstraat 32 en Margriet- straat 7. Telef. 22880. Stipte bezorging. Ontsmetting Uwent van onze Hoover door gedinl. personeel 125 en 220 Volt. Telef. 22880. 0 Voor oud goud, zilver, juwelen en antieke voor werpen betalen wij de hoogste prijs. Grote keus verlovingsringen, horloges, klokken, wekkers. Atelier voor reparaties. Spoedig billijk. Jac. Hoogervorst, Morsstraat no 9. Telef. 24920. Het Ringenhuis. 0 Piano's - orgels. Ruime keuze in grotere als kleinere dispositiën: Prima afwer king. vele jaren garantie. Levering franco huis. Be zoekt vrijblijvend onze ma gazijnen of vraagt prijslijst. Boot's Piano- en Orgelhan- del. Bodegraven, Kerkstr 28. Telèfoon 141. Invalide-wagens. Alle mo dellen invalidewagens, o a. wandel-- huiskamer-, zelf- beweegbare en motorwagens. Carrierhuis Gebr. Huisman, Hogewoerd 6668. Telefoon 22962. Lelden. Agent van Berini, Cycle- star, Mosquito en Foxynette. Voorradig alle onderdelen Speciale reparatie-inrichting Aangesl. Financierfngs Inst. J. Stam. voorh. Karnes. Ter. weeweg no 60. Telef. 23815. 0 Ruit stuk? Bel op of stuur bericht naar M. v. d Hoogt, glazenmaker. Glas ln lood en rep. Glasplaten, schuif- ruiten voor meubels, foto glaasjes. Raamkoorden ma ken Haarlemmerweg 40. Telefoon 26408. 0 „Rosine" geeft de hoogste prijs voor goud. zilver en juwelen. Grote keuze in verlovingsringen. gouden, zilveren en verzilverde ar tikelen Het adres voor alle reparatiën en uurwerken. Steenstraat 16. Telef. 26854. Autoryles - citaxbedryf, Snelle opleiding rijbewij; motorles en verkeerswet inbegrepen, nieuwste warmde lesauto's f 5.per lesuur, gedipl. Instr. Taxi dag en nacht beschikbaar. Marks. Morsstraat 60a. Tel. 26.584; Parkstr 5A. Tel. 22513. 0 Gem. betalingsvoorwaar den. Voor solide personen verkrijgbaar op gem. beta lingscondities. Herencos- tuums, dames- en herenre genjassen. demi's, dames- wintermantels. lakens, slopen enz. Vraagt inlichtingen. Br. onder No. 8060 Bur. Blad. VISITEKAARTEN FAMILIEDRUKWERK BRIEFPAPIER DRUKKERIJ DE BINK N.V. Stille Rijn 9, Leiden J. VAN DUUREN GLAS in LOOD GEBRANDSCHILDERD QIAS r-(jl AS—? gedenk-*» lUBllEUM- Gebr.ShiUdui RESTAURATIE LEIDEN Narm$traai3teI' VRAAGT VR'JBL'JVCNO ONTWERP Breestraat 143 Tel. 25873 BELASTINGCONSULENT Inlichtingen omtrent erken de opleiding, examens en lidmaatschap by het Secr. Nederl. College v. Belasting consulenten, Belgischeplein 6 te 's-Gravenhage (Post Schev.) Tel. 551763. Een tip voor alle wegge bruikers. Voorkom een be keuring. Neem eens eer paar verkeerslessen. Maan dag-, Woensdagavond 8 uur Slechts f 1,- per uur. Leidse Autorijschool, Maredijk 159. TeL 21280. Engels! De cursussen zijn begonnen voor emi granten en niet-emigranten, voor beginners en gevorder den. Bijwerken van scholie- ;nz. Mevrouw Lambooy, Hoge Rijndijk 3 (by Plan tage). Telef. 22011. Leiden. 0 Voor een goed Zwitsers merkhorloge naar de Leidse Uurwerkenkliniek! Voor zeer voordelige prijzen koopt U de beste kwaliteit met een prima garantie. De Speciaal zaak voor Leiden. Lage Rijn- dijk 8. ■- Ned. Chr. Reiiver. LEZING MET LICHTBEELDEN NOORSE MUZIEK NOORSE KLEDER DRACHTEN „GULDEN VLIES". Woensdag 19 Nov. Nam. 8 uur. TOEGANG 0.90. NIEUWE AUTO'S zonder chauffeur ACHILLES CARACE DEKKLEDEN te koop te huur TROOST Bootartikelen Haven 14 Eisen: accuratesse, vlot steno Zelfstandig administratie byhouden. Liefst zeer sp. indiensttred. Br. onder No 8063 aan het bureau van dit bladi GEVRAAGD EEN SLAGERS- BEDIENDE Prima worstmaker, goed kun nende slachten en bekend met winkelwerk. D Schuite maker, Secr. Varkevisser- straat 180. Katwijk aan Zee. Tel. 2374. Voor direct gezocht MEISJE adm. werkz.h., i.b.v. dipl. typen en Mulo. Sal. na- jvereen te komen. Schr. solL nr Kasteel Oud-Poel geest- Oegstgeest MACHINEFABRIEK DEN HOLDER A) TARIEF-CALCULATOR, B) CONTROLEUR, practisch geschoold in werkplaatstechniek. Terwijl op onze administratie gevraagd worden: A) TELEFONISTE, leeftijd maximum 18 jaar. B) ASSISTENT v. d. loonadministratie, leeftijd 18 jaar. Sollicitaties voor bovengenoemde functies worden schriftelijk met uitvoerige inlichtingen ten kantore verwacht. Psychiatrische Inrichting „Bloemendaal" 'a-GRAVENHAGE—LOOSDUINEN GEVRAAGD: LEERLING-VERPLEEGSTERS en -VERPLEGERS (Ongehuwd) ter opleiding voor het Rijksdiploma Ziekenverpleging B. Mulo-diploma niet vereist. Leeftijd 1830 iaar. Salaris leerlingen van 1480,tot 1720,bij het behalen van het diploma 1848,tot 2904,—. Aftrek internaat 900, Toeslag 3 tot 10 op het geldelyke loon. Drie weken vacantie per jaar. Eerste verstrekking van dienstkleding neesheer-Directeur. SANATORIUM „IIOOG-LAREN" vraagt LEERLING-VERPLEEGSTERS met diipL M U.L.O. of daarmee gelijkstaande opleiding. Minimum leeftijd 18 jr. Aangeboden wordt grondige voor-opleiding in prettige sfeer en mooie omgeving v. bos en hei; vrije kost, inwoning, uniform en medische verzorging. Sollicitaties aan de Adjunct-directrice van het Sanatorium „Hoog-Laren", Blaricum post Laren N.H. VOOR ADVERTENTIES

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 6