RIJN- EN VEENSTREEK SPECIAAL MISTLAMPEN ASSISTENTE SINGER MIJ. N.V. JONGEMAN NIEUWE LEIDSCHE COURANT 4 ZATERDAG II OCTOBER I9S2 ALPHEN AAN DEN RIJN Filmclub op bredere basis Het is ons niet bekend, of van toene ming van het bezoek aan de enige bio scoop, die Alphen rijk is, Luxor, gespro ken kan worden. Vooral op Zaterdag en Zondagavond komen veel jongeren uit de omtrek naar Alphen om een film te zien. In het verleden is het wel eens zo geweest, dat bijwonen van een filmvoor stelling voor serieuze bezoekers,geen ge noegen, maar een ergernis was, zo viel er te klagen over de houding van de jongeren. Als reactie daarop is een alge mene filmclub^ in het leven geroepen, waarin personen van allerlei richting zit ting hadden. Het lidmaatschap gaf recht tot het bijwonen van avonden, waarop - met zorg gekozen films werden gedraaid. Wegens gebrek aan belangstelling is de club later opgeheven. Enkele personen uit Prot, Chr. kring liepen reeds geruime tijd met plannen rond om te komen tot stichting van een afdeling van de Chr. Film Actie. Men was juist bezig met de vorming van een comité voor dit doel, toen van Hervormde zijde de plannen om te komen tot verant woorde filmvoorstellingen bekend werden gemaakt. Het resultaat was. zoals be kend, verrassend. Toen bleek, dat dè Ned. Bioscoopbond roet in het eten zou gooien wat betreft openbare filmvoorstellingen, besloot men tot oprichting van een filmclub, die reeds meer dan 300 leden telt. Zij, die met de C.F.A.-plannen bezig waren, hopen dat het mogelijk zal zijn de filmclub een bre dere basis te geven. Vast staat, dat de in alle stilte gedane voorbereidingen elkaar hebbén doorkruist. De heer Colijn 70 jaar De heer P. A. Colijn. de oud-burgemees- ter van deze gemeente, is vandaag zeven tig jaar geworden. De oud-burgemeester woont tegenwoordig in Hilversum. Oud-Geref. Gemeente Donderdagavond kwart over 7 spreekt voor de Oud-Geref. Gemeente ds E. du Marohie van Voorthuijzen. van Leersum Zondagsdienst De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door dokter J. van Eok. Julianastraat 46.'tel. 2858. BENTHUIZEN Opbrengst De laatstgehouden noll«et* voor de centrale verwarming in de Hervormde kerk bracht ƒ98 od. J.V. vergadert De Herv. J.V. Onderzoekt de Schrif ten zal Maandagavond half 8 in dp con- sistorie vergaderen. Bijbelinleiding over Job 1 door A. v. Aalst; tweede deel; N. Bakker. Schaakclub „Benthuizen" Maandagavond om half 8 geeft de be kende Haagse schaker C. Orbaan simultaan-séamee tegen leden van schaakclub „Benthuizen" en belangstel- lenden. Gespeeld wordt in het koffiehuis 'van de heer Van Staalduinen. De onderlinge competitie leverde de volgende uitslagen op: groep I: D. Kik- G. Pos 10, H. Spruitenburg—H. Merbis 1—0, F. Brouwer—D. Kik >i—dokter D. A. dc LeeuwG. Pos xx, B. de Ruiter—M. Brouwer x—x, groep II: P. A, van Beveren—P. Pos 1—0. WOUBRUGGE Geslaagd Onze plaatsgenoot K. Molenaar slaagd» KOUDEKERK AAN DEN RIJN Burgemeester wordt goed ontvangen Nu de tüd nadert, dat burgemeester v. d. Does zal worden geïnstalleerd, is uit de hurgerij een commissie van ontvangst gevormd, die dus de voorbereidingen zal moeten treffen om de nieuwe burgemees ter volgende week Zaterdagmiddag in tc halen. Het is natuurlek noodzakelijk, dat de ingezetenen deze ontvangst op luisteren door het uitsteken van de vlag. De commissie van ontvangst verwel komt de burgervader om 2 uur aan de grens van de gemeente, bij de Gnephoek. De verenigingen zullen worden uitgeno digd zich bij garage Molema in de Hoge Waard op te stellen. Als de heer v. d. Does daar is aangekomen, gaat het in optocht naar het raadhuis. Het fanfare corps „Kunst na Arbeid" zal de stoet vooraf gaan. Bij het raadhuis staan de schoolkinde ren klaar om de burgervader enige lie deren toe te zingen. In de raadzaal wordt de heer v. d. Does tot burgemeester ge ïnstalleerd. Slechts een klein aantal per sonen kan daarbij worden toegelaten, aangezien de ruimte zeer beperkt is. In de bovenzaal van hotel De Bruin wordt om 4 uur aan de vertegenwoordi gers van verenigingen e.d. gelegenheid gegeven de burgemeester te" begroeten. Men kan hem dan tevens toespreken. In dezelfde zaal bestaat van 78 uurl de gelegenheid persoonlijk kennis te maken. De heer v. d. Does heeft ver klaard het op hoge prijs te zullen stellen, als alle dorpsgenoten hem begroeten. Bode Kruis-fllm In hotel De Bruin heeft het Rode Kruis gisteren een propazanda-avond gegeven voor een vrij goed bezette zaal. Een drietal film6 werd gedraaid, de derde be lichtte in het bijzonder het werk van het Rode Kruis. Na de pauze draaide „De Witte Engel", een film, waarbij op vaak ontroerende wyze het werk van Florence 'Nightingale op het doek wordt gebracht. De verloting in de oauze bracht ruim f 36.op. Arbelders-reisvercnlging opgericht De voorlopige commissie tot oprichting van een arbeiders-reisverenigdng heeft met een aantal belangstellenden verga derd. In beginsel werd besloten zo'n vereniging op te richten. Staande de ver gadering gaven zich reeds 32 leden op. Na ampele bespreking werd het door de commissie voorgestelde reglement aan vaard. Ook koos men een bestuur. Dit bestaat uit de heren Chr. Hakkebrak, voorzitter, J. Lekx, secretaris, J. Lange- jams, penningmeester, en A. Paling, reis leider. ROELOFARENDSVEEN Bloemenveiling In verband met de grote aanvoer van chrysanten, wordt er met ingang van volgende week, behalve op Maandag, Woensdag en Vrijdag, ook op Donderdag des morgens om half 9 bloemenveiling gehouden terrier, bruine portefeuille met inhoud, pareltjes armband, zilveren armband, kinder-driewieler, 5 juten zakken, bruine alpinomuts, zwembroeken, licht-bruin manchester jongensjasje, een luchtpomp, mondorgel, gebreid kindertruitje. Inlich- ingen politiebureau. Bevolking Het inwonersaantal is de 24.000 gepas seerd en reeds een flink stuk op weg aar de 25.000. Op 1 Januari van dit jaar aren er 23.264 en óp 1 October 24.171 iwoners. In September kwamen er 410 iwoners by. KATWIJK AAN DEN RIJN Gezinsverzorgstcr De Geref. Kerk had reeds lang plannen >n gezinsverzorgster aan te stellen. Met ingang van 22 October zal dit gebeuren. Dan hoopt mej. H. Post uit Rijnsburg haar taak als zodanig te beginnen. Ongenode gasten In de nacht van Donderdag op Vrijdag jn er in ons dorp verschillende dief stallen gepleegd. Allereerst kreeg de fa. an der Does bezoek, waar men termorgen ontdekte, dat er 30 kisten bos- peen waren ontvreemd, wat betekent, dat X) bossen peen plus 30 kisten ver- ïen zijn. De heer D. Knetsch, ook op de Noordwijkerweg. raakte 12 lege kisten kwijt, terwijl ten slotte de heer J. Aanhane 40 kisten uien lichter werd gemaakt. Dé politie is op zoek naar de dader of daders. Nieuws van en voor Katwijk Vragen over woningnood aan B. en W. Door het raadslid de heer C. van Bee- len zijn de volgende vragen ingezonden ter beantwoording in de volgende raads zitting. 1. Willen B. en W. aan de raad in lichtingen geven, hoe het staat met de bouwplannen aan het Witte Hek, de z.g. 60 woningen welke in Jan, 1953 zouden zijn toegewezen? Zijn deze plannen al klaar zodat direct kan worden begonnen? 2. Kunnen B. en W. aan de raad me dedeling doen, hoe het staat met de bouwplannen voor 1953; zijn de ontwer pen al klaar, zodat, als er eenmaal ver gunning tot bouwen verstrekt wordt, nergens meer op gewacht behoeft te worden? 3. Kunnen B. en W. aan de raad me dedelen, in hoeverre contact is opgeno men met de minister inzake de zo grote woningnood in Katwijk; zo niet, wat denken B. en W. dan in dit geval te 4. Willen B. en W. nu eens de raad precies vertellen, in wejk stadium de aankoop van het defensieterrein ver keert en waarom deze aankoop zolang op zich laat wachten? 5. Kunnen B. en W. de raad inlichten, hoever de plannen zijn inzake de ter reinen van de z.g. Stichting; wat zijn nu die plannen en wat gaat er gebeuren? 6. Willen B. en W. de raad volledig inlichten over de nu gebouwde en in aanbouw zijnde huizen aan het Witte Hek. waarom deze huizen zo duur in huur zijn (is deze prijs door de minister vastgesteld?) en waarom nog f 100 moet worden bijbetaald? 7. Kunnen B. en W- de raad mede deling doen, in welk stadium het uit breidingsplan verkeert over het defen- sieterrein en waarom dit zolang op zich laat wachten? 8. Willen B. en W. in het vervolg pro- beren de woningwetwoningen wat een voudiger te laten Inrichten, zodat de huurprijs wat lager komt te liggen en zodoende ook de personen met lagere in komens de kans krijgen een woning te betrekken? 9. Achten B. en W. het niet gewenst om te trachten te komen tot de bouw van kleine woningen, zodat ook per sonen, die al jaren lang verloofd zijn, eens de kans krijgen een huwelijk aan te gaan? 10. Kunnen B. en W. de raad inlichten hoe het staat met het gewijzigde uit breidingsplan in de zanderij „Klein Duin" en wanneer dit plan in de raad zal worden behandeld? 11. Willen B- en W. aan de raad me dedeling doen, hoe het staat met de ver koop van de gronden op 't industrieter rein rondom de berghaven; zijn er al gronden verkocht, zo ja. wat is er dan nog over? 12. Achten B. en W. het niet gewenst een onderhoud te verzoeken bij de mi nister vah Wederopbouw doer B. en W. en een commissie uit de raadsleden, om daar eens de zo grote nood op het ge bied van de huisvesting te Katwijk te bespreken? Zondagsdienst Voorzover het de patiënten betreft van de dokters J. Bergman en H. M. Hueting te Katwijk aan den Rijn en E. E. van der Laan te Rijnsburg. wordt de Zondags dienst morgen waargenomen door dokter Hueting. Rijnstraat 33, tel 2102. Men zie ook de zij-étalage van de apotheek aan de Wilhelminastraat. Gevonden voorwerpen Portemonnaies met inhoud, doublé armband, hamer, armbandje van uitge sneden dubbeltjes, ceintuur van regen mantel, bruin' lederen boodschappentas, brillen, gewicht van 2 kg, kartonnen doos met pakjes margarine, bankbiljet van f2.50, klein model fiets, ruigharige fox-. (Advertentie) Wenst U "n GOED VERZORGD KAPSEL: Bezoekt U dan de salons van H. BEDEKER - Dames, en Herenkapper. Voorstraat 73. Katwijk aan Zee. Tel. 2584 Diploma „Wetenschappelijke Haarverzor- ging" van het Nederl. Genootschap Haarhygiëne. KATWIJK AAN ZEE Ds van Harten over Kerk en School Voor de vereniging tot behartiging van de belangen van Kerk en belijdenis sprak gisteravond ds C. A. van Harten Delft over de verklaring van de synode der Hervormde Kerk inzake de venhou- ding Kerk en sohool, gezien in het licht van de historie. De heer R. Varkevlsser hield een korte inleiding. Heel vroeger hadden Kerk en staat beide belangstel ling voor het onderwijs. Het ging toen om de eer van God. In de negentiende' eeuw werd practisch gebroken met deze gang van zaken. De predikant, die begonnen met te herinneren aan kwestie Hardegarijp, belichtte ook de schoolstrijd. In deze dagen had de school nog wel een Chr. aangezicht, maat hart was anders. De synode wil met haar uitspraak over de Christelijke de openbare school de balans in e\ wicht houden, aldus spr. Na deze inleiding werden hoe enige vragen gesteld. Bübelkioskvereniging Van 18 tot 27 October zal hier straatcollecte worden gehouden ten bate van de Bijbelkioskvereniging. Middenstand Maandagavond 8 uur wordt in Casa Cara een vergadering gehouden van dc afd. Katwijk van de Chr. Middenstands bond. Opbrengst De collecte voor de reclassering heeft f614 07 opgebracht. IJsclub op tennisbanen De nieuwe tennisbanen in de Zuid duinen zullen, behalve voor de tennis sport. ook gelegenheid kunnen bieden een andere sport. De IJsclub Kat wijk heeft zich in verbinding gesteld met de directie van het park en heeft toe zegging verkregen, dat zij de beschik- Nieuwsflitsen uit de omstreken LEIDERDORP Opvoering van Het Woord Zoals wij al hebben gemeld, zal op Vrijdag 17 October onder auspiciën van >or de byzondere kerke lijke arbeid van de Hervormde Gemeente door het Ned. Volkstoneel onder leiding Ben Groeneveld een opvoering wor den gegeven van het bekende stuk „Het Woord" van de Deense predikant Kaj Munk. Wie dit stuk door de radio hoorde of 't indertijd in Leiden of elders reeds zag, zal de commissie dankbaar zijn voor dit ini tiatief. Het brengt immers op eon bijzoi dere wijze een boodschap en maakt vr- gen wakker, die niet meer loslaten. G vraagd om een stuk te schrijven, dat het Deense boerenleven behandelde, schreef Kaj Munk. die door de Duitsers werd vermoord, een stuk waarin hij inderciaad het boerenleven typeerde, maar hij deed dat zo. dat hij daarin tevens zijn geloof zijn twijfel beleed. De commissie hoopt, dat het Dorpshuis Vrijdagavond geheel bezet zal zijn. Zij, die het stuk al zagen, zullen het wellicht eens willen zien. En zij. die het nog niet zagen, maar er ongetwijfeld al veel hebben gehoord, willen vanzelfsprekend deze kans niet laten voorbijgaan. Wij verwijzen nog naar de advertenli in dit L1SSE Onderscheiding De 14-jarige W. A. Baaij alhier mocht een onderscheiding ontvangen uit han den van de burgemeester voor het red den van een drenkeling uit zee Noordwjjkerhout. Het geschenk was polshorloge met de inscriptie „Carnegie Heldenfonds Aan W. A. Baaij vo< moedig redden op 25 Augustus 1951". Hengelsport Bij een viswedstrijd alhier werden de eerste, de tweede en de derde prijs resp, gewonnen door de -heren J-ac. van Di«*t. G. t Hort en J. Mens. Zondagsdienst. De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door dokter Van Dijk, Achterweg 6. NOORDWIJKERHOUT Zondagsdienst. De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door dokter Van Praag. OEGSTGEEST Agenda gemeenteraad De agenda van de reeds aangekondigde gemeenteraadsvergadering op Woensdag 15 October omvat niet minder dan 25 punten. In de eerste plaats zal net nieuwe K:V.P.-lid, mr J. Bergmeijer, worden ge ïnstalleerd en zal de benoeming plaats vinden van een lid der commissie openbare werken. In verband met de inwerkingtreding van de winkelsluitingswet stellen B. king krijgt over het banencomplex, zodat zelfs bij geringe vorst de schaatssport ons dorp kan worden beoefend. Het voor lopig bestuur is als volgt samengesteld: J. Bergman, H. A. Dijksman, D. J. Tuin, J. C. Tieleman, J. Minnee Czn en D. Wassink. Er zijn reeds vérgaande plan nen. Nadere mededelingen omtrent lid maatschap en contributie zullen nog volgen. Hoog en laag water Zondag 12 October: hoog water 10.08 22.45, laag water 5-18 en 17-47 uur. Maandag 13 October: hoog water 11.37 laag water 6.46 en 19-14 uur- oor, op Dinsdagmiddag alle winkels gesloten te doen zijn met uitzondering van de slagerijen (deze op Maandagmid dag). Een koopavond wordt niet gead viseerd. Vervolgens komt het wegenverkeers reglement ter sprake, alsmede een voor stel tot verbetering van de Rijnsburger- weg bij Flora en de Rijnzichtweg bij het viaduct. Daarna voorstellen tot ruiling grond achter de R.K. kerk. tot straat- aanleg in de omgeving van de Celebes- itraat en tot toekenning van een crediet voor het treffen van voorzieningen in het 3os van Oud-Poelgeest en het Bos van Wiikerslooth. In samenwerking met de N.Z.H.V.M. wordt voorgesteld, een wachthuisje in de Dorpsstraat te plaatsen, terwijl een ver zoek om vergunning tot het bouwen van garages op een terrein achter de Juffer- mansstraat ter sprake komt. De goed keuring van de rekeningen van het bur gerlijk en het Heilige Geest armbestuur zal worden gevraagd, terwijl de gemeen tebegroting 1953 aan de raad zal worden aangeboden. Een zestal ondenvijsvoorstel- len besluit de agenda. Dokter en apotheek. De Zondagsdienst der huisartsen v/ordt waargenomen door de dokters A. J. M. v, Glabbeek. Prins Bernhardlaan 23. tel, 23949 en D. Held, Marelaan 36, tel. 24649; de dienst der apotheken door de Oegst- geester apotheek. Wilhelminapark 8, ttl. 26274. OEGSTGEEST Raadslid bedankte De heer N. den Heyer heeft bedankt abt lid van de gemeenteraad Volg' de verkiezingslijst moet de heer Den Heyer worden opgevolgd door de heer Goedhart. In verband met een overeen komst tussen A.R. en C.H. zal de heer Goedhart bedanken. De opvolger ii de heer J. Bijl. RIJNSBURG 'n Plaatsvervanger voor Seretse Khama In November verkiezing... Alle hoofden of hun plaatsvervangers m de stam der Bamangwato's, die onen in het Britse protectoraat Beet- sjoeanaland, (Afrika) hebben gisteren met algemene stemmen besloten, op een 10 November a.s. te houden bijeenkomst, opvolger te kiezen voor het in bal lingschap vertoevende opperhoofd Seret se Khama. Seretse Khama werd door de Britse regering verbannen, nadat hy met een blanke vrouw, een voormalige Lon- dense typiste, in het huwelijk was gr treden. Kostbaar lototoestel gevonden Wil O. P. de Ruiter zich melden Een Duitser uit Mannheim vond op 17 Juli jl in de nabijheid van de Thunersee in Zwitserland een kostbaar fototoestel, waarop vermeld stond O. P. de Ruiter Nederland. Sindsdien heeft deze eerlijke vinder hardnekkige pogingen, maar tol dusverre geen succes opleverende pogin gen aangewend de eigenaar van de ca- i op te sporen. Perzische olie naar Italië Graaf Ottore Delia Zonea, de directeu in de Italiaanse oliemaatschappij Epim, heeft medegedeeld, dat zijn maatschappij bezig is met het uitrusten van enige tankschepen voor een reis naar P teneinde olie uit Perzië naar Ital (Advertentie) Voor Centrale Verwarming Fa Wed. H. Grimbergen Vliet N.Z. 19—20 Rijnsburg VOORSCHOTEN Een dokter nodig? De Zondagsdienst wordt waargenomen door dokter M v. d. Stoel. WARMOND Vluchtelingenhulp Op verzoek van de nationale commis sie voor vluchtelingenhulp is in onze gemeente onder voorzitterschap va burgemeester een comité gevormd, dat in de week van 20 tot 25 October een inzameling houdt. Het werkcomité is als volgt samengesteld: de burgemeester voorzitter, J. Dekker secretaris, mej. E. W. Koks tweede secretaresse. F. Slager, penningmeester, J. Bergman, mej. M Macnen en mevrouw S. Rijnsburger Oudshoorn. Burgerlijke stand Geboren: Petronella C M, dr vap S P van Rijn en F A van Leeuwen; Johannes W. zn van W. Landman en J I van Kra lingen; Cornelia I J, dr van C P Heems kerk en C C Caspers; Mattheus J P M, zn van J K v Winsen en J H van Ruit; Marinus C M, zn v J Versluijs en E C v. d. Voorn; Georglus M M, zn vs Versluijs en E C v d Voorn. Gehuwd: G Kralt, 29 jr en Ch H Volgens Delia Zonea heeft zijn maat schappij een contract voor 10 jaar met de nationale Perzische oliemaatschappij voor de uitvoer van 2 millioen ton ruwi per jaar. De eerste lading, welke de Epim getracht heeft naar Europa te vervoeren, ondanks het verzet van de Anglo Iranian Oil Co., werd einde Juli te Aden aange houden. De behandeling van dit ve moet nog door het gerecht te Aden ge schieden. Italiaanse professor verkocht examenvragen Gisteren is in Turijn een professor gehouden, die de studenten examen vragen verkocht. Twee jaar geleden heeft men op dezelfde universiteit reeds examenfraude ontdekt. Toen werd aantal studenten aangehouden, dat in bezit was van eigen gemaakte kleine zendertjes. Hiermee stuurden ze dc vi gen naar hun vrienden buiten het examenlokaal, om langs dezelfde weg het antwoord te ontvangen Argentijnse straaljager verongelukt Een Argentijnse straaljager van het type Pulqui-IÏ (pulqui betekent pijl) is deze week tijdens een proefvlucht nabij Buenos Aires uit elkaar gesprongen. Het prototype van het toestel, dat was uit gerust met één Britse Rolls Royce toren, werd het vorig jaar voor de eerste maal aan president Peron gedemon streerd. Het toestel kon een snelheid be- halen van meer dan 1000 km per uur. De gewezen Duitse vlieger Otto Behren kwam bij dit ongeluk om het leven. Duijn, 21 jr; J A F X G Téchy, 24 jtf F J Saris. 25 jr; J Ch M v Seggelen, 22 jr en G Wellinger, 19 jr. Overleden: L Duijnhoven, 70 jr, eohtg. van G Verkleij. Personeel aevraaadSü,*er trapnaaimachine. Ringspoel. Als nieuw. Bil- Net meisje gevraagd. 15i lijke prijs. Herenstraat 23, 16 jaar. voor hele of halve Leiden. dagen. C. Botermans, Noord wijkerweg 78, Katwijk aan den Rijn. Peenkorters gevraagd door Gebr. Zandbergen, Val kenburg. Gevr. voor direct in dok tersgezin met 3 kinderen te Oegstgeest, flinke dienst bode v.g.g.v. Geen praktijk aan huis. Loon nader over een te komen. Br. Nr 7887 bur. v. d. blad. Flink meisje gevr. van pos. Chr. beg. in het tehuis voor Ouden van Dagen (Ge ref. Minnehuis). Leeftijd boven 17 jaar. Pers. of schriftel. aanbiedingen 'oij Zw, damesmantel, maat 44. grijze herenjas, z.g.a.n. Naaimachinetafeltje, koffer- gramofoon. Friezenstraat 21 Katwijk aan Zee. Zw. mantel met zilvervos, maat 44 Zw. mantel met bont, maat 40. Donkerbl. kort jasje. Beige meisjes mantel. donkerbl. cape v leeft. 5 a 6 jaar. Te bevr. of br ond. no. 2420 agent N.L.Crt. A. v. d. Bosch te Rijnsburg. Indian 500 cc in prima st. met bel. Prijs bill. Wegens emigratie N.O. Zd. Bol. Mar. Poststr. 9 Valkenburg. Z.g.a.n. meisjesmantel, de Directie. Geref Minne-1 voor leeftijd 13 jaar. Prys huis, Kaarsenmakersstr. 7. 'mmfj/t' Jongen gevraagd om tul penbollen te planten, bij G. van Klaveren, Katwijkerweg 10, Rijnsburg. Gevraagd een Dagmeisje, niet beneden 16 jaar. G. v. d. Vijver, Hoofdstraat 20, Rijnsburg. Personeel aangeb. t Dame, 50 jaar, G.G., b.; I.g.st.z. haardkachel, we gens overcompleet. W. Brus- see, Langevaart 10 Rijnsb. Te koop, nieuwbouw huis te Oegstgeest. met garage. Vrije vestiging. Br. Nr 7881 bur. blad. Goed onderhouden en in prima staat zijnde piano. Te bevr. Boerhaavelaan 17. Vloerkleed f 15; legkast als hulp in de huishouding, j f 27.50; autostep f "6.50, Lhefst voor tijdelijk. Br. Nr schoenmakerspoetsmachine 7885 bur blad. j en stikmachine f 125; Te koop gevraagd Gevraagd; Siert. verg. A, B, warme en koude kassen. Bakken of warenhuis, prijs en hoeveelheid. C.V. N. Bak ker Hzn. Roelofarendsveen, Tel. 487—K 1713. Orgel gevr. voor zaalge- bruik. Tevens een prima piano. Omschr., merk, reg.. prijs, Postbus 9 Maasslius. Te koop aangeb. Baby-uitzet, wegens te leurstelling, o.a. 24 luiers, 8 truitjes enz. Alles nieuw. Waarde f 70. voor f 55. Br. no 7889 bur. blad. Een z.g.a.n. damesrywici irtvMrii.fSSf'tSmmcircm:) Te huur gevraagd men. Te bevragen Agent J. v. Nieuwkoop. Hoofdstraat 263. Tc huur gevraagd of te 30726. tafel f 5; 2-pers. bedstel f35, 1-pers. f 15. ledikanten f 7.50. Hooigracht 55 (geen winkel huis). Bromfiets te koop, merk Berini i.g.st. Hogewaard 26 Koudekerk a.d. Rijn. 3 Winterjassen m. 50-52, prijs van f 15-f 17.50. In goede staat. Twee kamgaren costuums m. 50-52, prijs f 20-f 35. Vloerkleed 2x3% f 20. W. de Jong, Doèsstraat 53 Leiderdorp. Jnho tapijt, vrijwel nieuw 4x5 m. ter overname aange boden f 90; kleine gasoven f 12.50. Te bevragen Pavil joenshof 33 's avonds van Te huur aangeb. Naaimachine. Te koop, in pracht salonkast, prima st. Ook een handnaaimachinc. Te ziep: Marijkestraat 11, Sassenheim. Te koop aangeb. jonge1 Ged. Fokzeug, 8 maanden, Moeder Sterzeug. J. Sikma, Vijfhui- zen. Haarlemmermeer. Tele- aan Zee. tot uiterlijk eind foon K 2548—327. I April. Br. Nr 7886 bur. blad. Benedenverdieping van groot herenhuis op goede stand, met centrale verwar ming. Brieven Nr 7882 b. bi. gem. huis te huur aangeb. te Noordwiji Woningruil Wie ruilt woonhuis 5 ka mers in Leiden, voor kleiner huis achterzijde aan vaar water omtrek Lelden. Br. Nr 7884 bur. blad. Diversen Zijn Uw meubels defect? Wij maken ze als nieuw voor weinig geld. Nieuwe commo des, ledikantjes. enz, ver be neden winkelprijs. Aanbev. F. Schoen. Werkplaats Crou- welsteeg rijwielstalling Bio scoop Casino. Hogewoerd. Tel. 23471. 2 Oct. opgenomen Rapen- burg-Houtstr. mooie don kere cyperse poes met witte borst en witte pootjes Eige-{i naar wordt dringend ver zocht het dier ar te halen Rapenburg 55, tel. 22362 tot, onds 8 uur. Waarom dure kolen, stookt onze prima zoek- cokes f 2.50 p. M. Verder alle soorten brandstof. We kelijkse besteldienst. Aan- maakhout' f 1.60 prote pap. Laatste welkomst-aanbieding van De Spiegel. Word nu abonné en kies uit de drie waardevolle geschenken! Babycommodes, kinderle- dikantjes, ameublementen, dressoirs, uitschuiftaf., om bouwen. opklapbedden, di vanbedden, ledikanten, com pleet slaapkamer-ameuble ment, alles nieuw. Schrjjf- bureaux, haarden, kachels, emaillc kolenfornuis. Koopt inboedels. Pluym, Hoge woerd. Tel. 21266. Gem. betalingsvoorwaar den; voor solide personen verkrijgbaar op gem. beta lingsvoorwaarde. costuums, regenmantels en jassen, dameswintermantels enz. Br. Nr 788S bur. blad. Autorijles - citaxbedrijf. Snelle opleiding rijbewijs, motorles en verkeerswet inbegrepen, nieuwste ver warmde lesauto's ƒ5.— per lesuur, gedipl. instr. Taxi dag en nacht beschikbaar. Marks, Morsstraat 60A, tel, 26584; Parkstr. 5A. tel. 22513. Piano's - orgels. Duizen den gelevei'd tot volle tevre denheid. Alle merken, mo dellen en prijzen. Vraagt prijslijst. Boot's Piano- en Orgelhandel. Bodegraven, Kerkstraat 28. Tel. 141. Vleessnijmachines, snel wegers. kasregisters, el. ge hakt- en el. koffiemolens bij Leeuwenburgh. Goudse Sin gel 47. Telef. 25995. Rotter dam. 40 tot 50 pCt goedkoper en volle garantie. Herenhoeden stomen, modelleren, nieuw lint, nw. leer. Ook vergroten of ver kleinen. Voor vakwerk: Van Velsen, Heedenkliniek, Don- kersteeg No 3. Engels! De cursussen zijn begonnen voor emi granten en niet-emigranten, voor beginners en gevorder den. Bijwerken van scholie ren. enz. Mevr. Lambooy, Hoge Rijndijk 3 (bij Planta ge), Telef. 22011, Leiden. t Jac. de Mooy. Voetspe- cialist en Pedicure. Zitting te: Katwijk 9-11 u., tel. 3313. Zeeweg 17; Leiden: 25 uur, Hooigracht 28; Rijnsburg: 6.30—8 uur Tel. 2754, Heren- Man. man. wat wordt ons bed toch dun! Ja vrouw, dat moeten we eens laten bij vullen met prima Java- kapok. Maar dan natuurlijk by Snyders, kapok- en ma- trassenfabriek, Haarlemmer straat 8L Telefoon 22580. Invalidewagens. Alle mo dellen invalidewagens, o.a. wandel-, huiskamer-, zelf- beweegbare en motorwagens. Carrierhuis Gebr. Huisman, Hogewoerd 6668, Telefoon 22962. Leiden. Voor oud goud, zilver, juwelen en antieke voor werpen betalen wij de hoog ste prijs. Grote keuze verlovingsringen, horloges, klokken, wekkers. Atelier voor reparaties. Spoedig, en billijk. Jac. Hogervorst, Morsstraat 9, Tel. 24920. Het Ringenhuis. Uw hoed garneren wij Tule. Klaar terwijl U wacht, a ƒ1. De Groot v. Egmond, Haarlemmerstraat 145 147, Leiden. Agent van Berini, Cycle- star, Mosquito en Foxynctte. Voorradig alle onderdelen. Speciale reparatie-Inrichting. Aang. Financierings Inst. J. Stam, v.h. Karpes, Ter- weeweg No 60, Telef 23815. Kockockklokjcs vanaf 9.45, Horloges vanaf 12.50. Wekkers vanaf 6.75. 14- daagse Bim-Bam pendules ƒ44.50. Grote sortering roest vrij stalen rekbanden vanaf ƒ2.25. De speciaalzaak voor Leiden, Lage Rijndijk 8. Permanent Wave 6.50. Dames laat uw haar vak kundig behandelen. Wij zyn gediplomeerd en hebben 20 jaar ervaring. Bespreekt U vroegtijdig. Kappersbedrijf L. van Tongeren, Levendaal 104, Tel. 23612. MILT Z0....-> MAA»... VOOR VERHUIZ1H6EH WONINGRUIL VERHUIZINGEN 20% KORTING N. SAMSOM N.V., Uitgever Alphen aan den Rijn, vraagt in de Hoofdboekhouding. Vereisten: MULO-of H.B.S.-diploma. Practijk-diploma boekhouden 6trekt tot aan beveling. Leeftijd niet benec'en 20 jaar. Eigenh geschreven soil, te richten aan de Directie. LEIDEN met uitgesproken aanleg voor tech niek, ter opleiding tot naaimachine monteur. Diploma Ambachtsschool strekt tot aanbeveling. Aanm. Maand, of Dinsdag voor 12 uur. Breestraat 21. Spiegeltje, spiegeltje aan. de wand, wat ia het mooiste week blad van het landf In tienduizenden gezinnen zal er on- middellijk worden geantwoord: De Spiegel! In woordenbeeld Neerl&nds interessantste en veelzijdigste geïllustreerde week blad. Iedere week weer verrast De Spiegel zijn opgetogen lezers met een keur van foto-reportages, exclusieve artikelen, boeiende verhalen, een jeugdhoekje, mode-, brei-, huishoud- paglna's, en wat niet al. Ook in Uw gezin zal De Spiegel weldra een graag geziene gast zijn, die het hele gezin wekelijks avondenlang. „aan de praat" houdt voor 30 cent. Vleesvork èn jamlepel, eveneens „Sola Massief" (dus gegarandeerd voor het leven). Winkelwaarde f. 3.50, voor U cadeau! of Nu liukt Uw keus gedaan en met onderstaande bon naar de brievenbus gegaan I Duizenden en nog eens duizenden p dit waarlijk die U niet wenst op de bon ■gehaald. Stel niet uit en ver- in. Dan ligt vol- Royale badhanddoek. Modern stijl dessin, jacquard geweven. Winkel waarde f.3.-, voor U cadeau! en kans op een der Elna Electrische Naaimachines - Cyclestar de Luxe bromfietsen - Berini Rijwiel- motoren, die oude en nieuwe abonné's kunnen winnen in het Spiegel-gevecht-op-rjjm. „Rosine" geeft de hoogste prijs voor goud, zilver en juwelen. Grote keuze in verlovingsringen. gouden, zilveren en verzilverde ar tikelen. Het adres voor alle reparatiën en uurwerken. Steenstraat 16. Telef. 26854. Leidsc Wasmachinever- huur „Modern", Roodenbur- gerstraat 32, Tel. 22880 ont- ten Uwent iedere Hoo- Stipte bezorging door gediplomeerde electro- technicus gegarandeerd. Te- 220 Volt. Tel. 22880.

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 4