vr Onder ons gezegd: toch maar liever Jongveekeuring te Zoeterwoude I/'- TELEFOON 31441 NIEUWE LEIDSCHE COUHANT i DINSDAG 7 OCTOBER 1952 Adjudant A. Koerten te Oegstgeest in het zonnetje Spraakwaterval over kwaliteiten van de jubilaris Dat de groepscommandant van de rijkspolitie te Oegstgeest, adjudant A. Koerten, een geziene figuur is, die de waardering geniet van zijn superi euren, collega's, ondergeschikten en vooraanstaande figuren uit verschei dene organisaties in deze gemeente, is gisteren op ondubbelzinnige wijze gebleken bij de huldiging ter gelegenheid van zijn zilveren jubileum. Een groot aantal autoriteiten had zich daartoe verzameld in het gymnastiek lokaal naast het politiebureau. Niet minder dan zestien sprekers heb- bood de heer N- van Weizen een Friese ben daar het woord gevoerd. Dit nam, staartklok aan. Opperwachtmeester P. de hoewel de tijd door de ceremoniemeester, Bil uit Alkemade feleciteerde namens de de opperwachtmeester C. J. Massink, bond van Chr. politieambtenaren. De werd gerantsoeneerd, ruim twee uur in heer N. van Gorkum deed dat namens beslag. De districtscommandant, majoor het personeel van gemeentewerken en R. Warmoltz, nam het eerst 't woord- de heer M. Elshof namens het comité Spreker achtte de heer Koerten de eerste rondrit ouden van dagen. De heer J. K. onder zijns gelijken en gewaagde van de Veenendaal-sprak voor de middenstands- grote kennis van zaken van de jubilaris, verenigingen en majoor Bron in zijn SPORT EN WEDSTRIJDEN Adjudant A. Koerten, 25 jaar in politiedienst, dankt voor de hem en zijn groep bewezen hulde. Links mevrouw Koerten, rechts een zoon. Foto N. van der Horst. die zijn werk met liefde doet- Vooral de1 kwaliteit van oud-brigadecommandant preventieve kant treedt daarbij naar vo- van de rijksveldwacht. ren. De heer Warmoltz bood de gebrui- I De jubilaris noemde in zijn dankwoord kelijke enveloppe aan. dit jubileum de zwaarste taak, die hij Namens de groep Oegstgeest sprak de ooit in zijn loopbaan heeft moeten ver- opperwachtmeester G. Huiskamp- Hij richten. Een deel van de hem toege- prees de bevelvoering van zijn chef en zwaaide lof bracht hij over op zijn echt- sprak tevens zijn bewondering uit voor genote. een ander deel op het personeel de vaderlijke leiding in een gezin met van de groep. Met dé dank aan allen, één dochter en dertien zonen. Spreker j die deze dag wel tot een zware, maar gaf de verzekering, dat de adjudant toch ook tot een onvergetelijke dag heb- steeds op de medewerking van de groep i ben gemaakt, besloot de heer Koerten zal kunnen rekenen. Met de gelukwensen bood de heer Huiskamp een vulpen aan, mevrouw Koerten kreeg bloemen. Burgemeester H. L. du Boeuff wees op de wonderlijke verhouding burgemeester rijkspolitie, waarbij het hoofd van de politie eigenlijk geen zeggingschap het corps heeft. „Met het verlies van de gemeentepolitie zijn wij onze oren, ogen een stem kwijtgeraakt, en het is niet erg plezierig blind en doofstom door het leven te moeten gaan", aldus spr. Het is aan de jubilaris te danken, dat het hier zover nog niet is. Mede namens de beide oud-burgemees ters. de wethouder en de secretaris bood hij een fraaie sigarettenkoker aan. Oud burgemeester Baumann noemde de in stelling van de rijkspolitie in Oegst geest een misdaad. Voor de jubilaris was het. aldus spr., ook een moeilijke taak twee heren te dienen. De kleuterschool was nu juist uitge gaan- Een buitengewoon aardig moment was het, waarop juffrouw Annie met twee in politie-uniform gestoken kleu ters binnen kwam om de jubilaris een cadeautje aan te bieden. In een leuk versje dankten de kinderen de adjudant voor de aanwezigheid van de verkeers agent, die altijd klaar staat om de kleu ters over de drukke weg te loodsen. „Uitstekend gemeente politieman" Nadat oud-burgemeester A. J- van Gerrevink aardige momenten uit het verleden in de herinnering had terug gebracht. kreeg de districtsadjudant, de heer G. Bax, het woord. Spr. noemde adjudant Koerten een voorbeeld van een uitstekend gemeentepolitieman, die thans bij de rijkspolitie dient- Namens de groepscommandanten uit het district en de districtsstaf bood hij enkele geschen ken aan- De heer G. Koelman bracht de gelukwensen van de brandweer over, opperwachtmeester F. van Vliet sprak als de oudste groepscommandant en mr M- C. van Krieken feleciteerde namens het secretariepersoneel. Onder grote hila riteit deelde hoofdinspecteur J. C. Hof stede van de Leidse politie mede. dat het corps maar niet massaal was opgeko men. om niet de indruk te wekken van een voortijdige annexatie. Hij dankte de heer Koerten voor de prettige samen werking, die er, ondanks de controverse tussen rijks- en gemeentepolitie, be staat Namens een aantal vrienden, die de jubilaris speciaal hebben gewaardeerd om zijn houding J- de bezettingsjaren. Wekelijkse keuring in Haarlem Weinig aanvoer De keuringszaal was practisch leeg. Een tiental vazen met bloemen, dat was al. Niettemin vielen er in dit kleine groepje enige interessante dingen te bezichtigen. Om te beginnen twee potten met hyacin ten van het Laboraturium voor Bloem- bollenonderzoek, Lisse, met de blauwe Ostara en Delfts Blauw. De bloemen waren getrokken uit bollen van oogst 1951, die geprepareerd waren voor het Zuidelijk Halfrond. Kleur en conditie waren prima! Verder een pot met de aar dige blauwe crocus Kardochorum van M Thoolen, Overveen, en niet minder dan dertien potten van het crocusje me dius van G. H. Hageman Zn, Heem' St I>e"van Buggenum, Beverwijk, liet di lila gladiool Nelly (een Pierson-zaahng) zien in pot gekweekt. De knollen waren de 25ste Juli in pot geplant en 25 Aug. in een koude kas gezet. Ze zagen er lang niet boos uit. De heer Van Buggenum schreef by de gegevens ook, dat men ze op deze manier van Maart tot November in bloei kan hebben. De rest van de inzendingen bestond voor het overgrote deel uit c'nhlia's: de dec. House of Orange van gebrs. De Ruy- ter, Oegstgeest en Comet, Happiness, Re- horst en Confetii van N. J. van Oosten, Den Haag. Ten slotte: de gladiool Herfst- glorie van gebrs Bot, Grootebroek De bloemen waren nog behoorlijk zuiver. Hoogseizoen van suiker bieten vertraagd De aanvoer van suikerbieten wordt sterk vertraagd door de aanzienlijke hoe veelheden regen, die de grond in de laat ste tijd doorweekt hebben. De telers kun nen de bieten niet rooien en het is uiterst moeilijk de reeds geoogste bieten van 1 land te rijden. By enkele fabrieken is aanvoer hierdoor zo klein geworden, dat op verminderde capaciteit moesten gaan draaien. De opbrengst van de bieten zal naar schatting hoger zijn dan verleden jaar, omdat het suikergehalte hoger is. In totaal zullen ongeveer 2.700.000 ton bieten gerooid worden met een vermoedelijke opbrengst van 350.000 ton suiker, 1.500.000 ton pulp, 110.000 ton melase en 100.000 ton schuimaarde. Bloem en Vrucht in Haagse Dierentuin In de Haagse dierentuin wordt van terdag 11 tot Zaterdag 18 October een ti toonstelling gehouden van prachtige be plantingen en bloemenvariaties, beplante aquaria met tropische vissen, en ook zal er een Surinaamse inzending te bewonde ren zijn. Deze tentoonstelling draagt de naam Bloem en Vrucht en wordt georga niseerd door het centraal bureau voor d« tuinbouwveilingen in Nederland, de fede ratie van boomkwekersverenigingen verscheidene bloemisten en hoveniers. Dierenbescherming tegen stierengevechten Wereldfederatie vergadert in het Kurhaus (Van een onzer verslaggevers) Voor de vierde maal is het bestuur van de Wereldfederatie voor Dieren- bescherming in het Kurhaus te S oh eve ning en bijeen. De agenda vermeldt behalve de voorbereiding tweede internationale congres, dat op 15 en 16 Mei 1954 te Londen gehouden zal worden, o.m. het voeren van een actie tot afschaffing van de stierengevechten Frankrijk en Spanje, het bevorderen 1 een jaagverbod in de Untersee (Zwitserland) voor de wintermaanden, duizenden trekvogels daar ver blijven, en het zenden van een telegram de Belgische regering ter onder steuning van het wetsontwerp-Philip- part. Deze wet heeft tot doel het vangen van zangvogels in België te verbieden. Op het ogenblik Is dit n.1. een druk bedrijf in het gebied, dat langs de Ne derlandse grens loopt. Tot nu toe zijn alleen de insectenetende vogels en d« leeuweriken in België beschermd. De heer J. Fremery Kalff van de Po litiebond voor Dierenbescherming, lid het bestuur der Wereld Federatie, vertelde on6, hoe Nederland het enige land is. waar de politU zich op het ge bied der dierenbescherming georgani seerd heeft. Wel is de belangstelling, il in Engeland, voor deze organisa tie heel groot. Ook uit Israël zijn reeds vragen over dit onderwerp gekomen. De Wereldfederatie, waarvan dr W. Hugenholtz te Leiden, voorzitter heeft per 1 October de Koninklijke goedkeuring op de statuten ontvangen. Tot burgemeester van R ij s w lj is benoemd ars A- Th. Bogaardt in Den Haag. tot burgemeester van De Bil de heer K. Fabius, thans burgemeester van Wisch (Geld.). Het bejaarde echtpaaj Hekkers Zeist is door ga svergiftiging het leven gekomen. De oprichter van het comité On Marine, de heer A. W. P. Angenent. is 57 jaar oud in Den Helder overleden. In Twente, waar elke week 30 tot 40 geheime zenders in de lucht zyn. wordt ae strijd tegen de aetherpira- ten energiek voortgezet- Australië heeft de vrijdom rechten op de invoer van monti woningen opgeheven en een int recht van 57% procent van de waarde ingesteld. Weest morgen tijdig in Rotterdam Wanneer ge per auto reist Daar het verkeer in Rotterdam morgen normaal doorgang zal vinden, wordt de bezoekers van de voetbalwedstrijd voor lopig Nederlands elftalWolverhampton Wanderers, die per auto reizen, aangera den op tijd in de omgeving van he' stadion aanwezig te zijn. De Rotterdams» politie heeft wel speciale maatregelen ge troffen om het verkeer naar het stadion te leiden, maar het zal niet voortdurend voorrang krijgen boven het normale ver- Het elftal van Wolverhampton Wanderers Het elftal van Wolverhampton Wan derers, dat morgen in het Feijenoord- stadion te Rotterdam tegen het voorlopig Nederlands elftal uitkomt, is als volgt samengesteld: Doel: Williams; achter: Short en Prit- chard; midden: Chatham, Shorthouse en Wright (aanv.); voor: Smith, Broadbent, Swinbourne, Dunn en Muilen. Competitie van de L.S.B. gaat beginnen Nog ruim een week en de schakers uit Leiden en omstreken kunnen hun hart ophalen aan de door de LSB georganiseer de competitiewedstrijden. Zojuist is het keurig verzorgde mededelingenblad van deze bond verschenen en daarin troffen ook het competitierooster voor het >en 19521953 aan. We laten de wed strijden in de maand October hieronder volgen: Promotieklasse: Vr. 17 Oct.: Vrienden schaar I—Philidor H; Di. 21 Oct.: LSG II •LSG III; Wo. 22 Oct.: Bodegraven I Alphen I. Ie Klasse: Ma. 20 Oct.: Noordwijk I— Voorschoten I; Ma. 20 Oct.: Sassenheim I Zoeterwoude I; Di. 28 Oct.: Boskoop I- LSG IV. 2e Klasse A: Di. 21 Oct.: Hazerswoude I VTL I; Di. 21 Oct.: Alphen II—Alphen III; Wo. 29 Oct: Bodegraven IILeider dorp I. 2e Klasse B: Di. 21 Oct.: Philidor III Zwarte Pion I; Di. 21 Oct.: Schaakgenoe gen I—Lisse I; Ma. 27 Oct.: NZH I—Sas senheim H. 3e Klasse A: Roelofarendsveen IBos koop III; Wo. 22 Oct.: Oude Wetering I— Leiderdorp II; Wo. 22 Oct.: Ter Aar I— Benthuizen II. 3e Klasse B: Wo. 22 Oct.: Leithen II— Vriendenschaar II; Wo. 22 Oct.: Voorscho. ten IIVTC n; Di. 28 Oct.: Phiüdor IV— Benthuizen I. 3e Klasse C: Ma. 20 Oct.: NZH III- Katwijk II; Wo. 22 Oct.: Lisse IIVoor hout L 3e Klasse D: Ma. 20 Oct.: Warmond I— PTT I; Do. 23 Oct.: Katwijk Hl—Lisse Hl; Di 28 Oct.: Zwarte Pion II—NZH II. Interzonaal schaaktournooi In het interzonaal schaaktournooi te Stockholm werden de afgebroken par tijen uit de twaalfde ronde uitgespeeld. Averbach (RusL) won van Steiner na 51 zetten. Pilnik (Arg.) speelde na 78 zetten remise met Eliskases (Arg.) ZWIPLZCvrij tamme wedstrijd Verrassende overwinning (43) voor de Hagenaars Het was gisteravond in de water-po lo- wedstrijd ZwdpL.Z.C., die in de Regen gespeeld werd, merkbaar, dat beide ploegen een rustperiode achter de hadden, want het ging alles nog beetje stroef. Hel plaatsen vooral z-waik en het schieten niet veel beter. Ofschoon er natuurlijk toch een serw doelpunten kwam. Het eerste succes was de gasten, doch Röhder zorgde ei dat de rust met gelijke stand in ging (11). Na de hervatting deed zich hetzelfde beeld voor. Weer namen Leidenaren de leiding, maar weer het Röhder die de schaal in evenwicht bracht (22). Moeizaam speelden de Hagenaars verder tegen de zich goed verdedigende L.Z.C.-ers. Door Van Oostrom wisten zij eindelijk toch te komen, maar de vreugde was slechts korte duur. De Haagse doelman werd bij een Leidse uitval verschalkt de stand was 3—3. Hiema ontspon zich verwoed duel om het winnende doelpunt. Hoewel het er niet naar dat dit zou komen, wist Van Oosten core uit een schermutseling voc het doel voor Zwip toch op 4—3 te brengen. Nationale singelloop wordt 25 October gehouden De nationale singelloop, die ieder jaar door De Bataven wordt georganiseerd, zal ditmaal op Zaterdag 25 October wor den verlopen. Het parcours is ongeveer 5% km lang en gaat over de zeven beken de Leidse singels. Deelneming staat open A. B, C. en D klassers van de KNAU. alsmede voor veteranen. Tafeltennis Strijd om de bekers loopt ten einde De tafelteiwiisbekerwedstrijden nade- :n nu hun einde. Opvallend is hot, dat vrijwel dezelfde teams als. vorig jaar de ndwedstrijden hebben bereikt. Toch zijn diverse teams uit de lagere klassen uitstekend voor de dag gekomen, zodat met vertrouwen de in de bekerwedstrij den beproefde combinaties kunnen wor den ingezet voor de N.T.T.B.-competitie. Bij de heren zijn nu nog 6 teams over, waaronder 3 teams van D.O.S. Het komende programma luidt: D.O.S. D.O.S. C en Scylla A—D.O.S. A, terwijl de hoofdklassers Wibo A en Treffers A „bye" (vrije ronde) hebben, prognose is wel voor de halve finales: Wibo A—D.O.S. A en Treffers A— D.O.S. B. De finale voor de dames is evenals vorig jaar ScyllaAH.B.S. A, waarbij eerstgenoemd team (bekerhoudster) riet is, na de stevige overwinning op V.V.V. A (7—2). H.B.S. A behaalde de kleinst mogelijke zege op Deco Uitslagen: Heren (4e ronde): St. Hoger AJagers C 81, (5e ronde) D.O.S. B Netbal A 9—0, D.O.S. C—St. Hoger A 54, Treffers A—V.V.V. A 8—1 (zonder Za-lmé), Batsw. AWibo A 18, H.B.S. AScylla A 18, Jagers AD.O.S. A 1—7. Dames (lialve finales): V.V.V. A Scylla A 27, Deco AH.B.S. A 45. Zwarlhonl-iokkerij staat nog in de kinderschoenen „Zoeterwouds Glorie", zo heet de fok- en contrólevereniging te Zoeterwoude, die aantal jaren een jongveedag organiseert. Het begint er zowaar op te lyken, dat de vereniging haar naam eer zal aandoen. Haar streven naar veever betering mag gezien worden. Toen voorzitter S. Onderwater gisterochtend het startsein gaf, was Pluvius nog in ruste, doch helaas begon hy al spoedig overgrote activiteit te tonen. De meeste tyd heeft het geregend, en dat terwijl de jury 18 rubrieken te verwerken kreeg stand in te lopen. De snelste weg is, dat enkele bedrijven goede fokdieren aanko- De aangifte beweegt zich in stijgende lijn, en, wat nog meer verheugend is, de kwaliteit van de dieren ook. De blaren waren in sommige rubrieken zelfs uit stekend, de stieren van ,,Vita Nova" weten van die veeverbetering wel meer! De bekende Gustaaf leidde de strijd on der de rivalen weer. Bij de zwartbonten moeten we een minder optimistisch ge luid laten horen. De fokkerij staat hier maar in de kinderschoenen en men zaf de grootste moeite hebben de achter- Komt Wim Huisman in werelddamtoumooi Diiekamp mét Laros en Bizot Wim Huisman, vele malen kampioen an Zuid-Holland en van Leiden, krijgt en kans om in het wereldkampioenschap dammen uit te komen. Tot dusver zijn Nederlandse spelers voor de strijd de wereldtitel aangewezen, terwijl ei vijf mogen deelnemen. Wim Huisman, La- it IJmuiden en Bizot uit Beetster- zwaag zijn thans door de Ned. dambond uitgenodigd in een driekamp uit te ken, wie de vijfde plaats zal bezetten. Morgen speelt Huisman te Haarlem tegen Laros en 11 October te Amsterdam tegen Bizot. We wensen onze stadgenoot veel toe. Een Leidse deelnemer in dit uitermate sterk bezette tournooi zal de damliefhebbers in en rond de Sleutelstad deugd doen. pen. de blaarkoppen waren 3 stierkalve- aangegeven, waarvan 2 van goede kwaliteit, nl. Leo van Q. Onderwater er Rumei van G. J. Belt. De rubrieken pin- kalveren waren gemiddeld goed tot best. Eerste prijzen bij de pinken gin gen naar Ujda 4 (Reinder van de Hor- ne), eig. C. J. Roest, Alida 11 (Ditmar), eig. H. B. van Leeuwen, Irene 2 (Ceres), eig. J. Schenkeveld, Gonda 3 (Gustaaf), eig. wed. A. C. Paardekooper, Bertha 4 (Gustaaf) eig. G. J. Bajt, Clazlen (Go- vert), eig. G. J. Belt, Bertha 4 (Reinder v. d. Home), eig. C. P. Roest, Mie (Gus taaf) eig. P. Rijnsburger. Kampioene van de pinken werd de fraaie pink Gonda van de wed. A. V. Paardekooper, r zware strijd met Clazien van Belt. Koekalreren de koekalveren werden eerste prij zen toegekend aan: Emma 3 (Albert), eig. M. J. van Haasteren, Gretha 4 (Al- bert) bert), dezelfde eigenaar, Hera 3 (Gustaaf) eig. wed. Paardekooper, Klara 4 (Gustaaf), eig. G. J. Belt, Agina 3 (Ceres), eig. J. Schenkeveld, Morlna (Gustaaf), eig. J. Versteegen, Janke 3 (Gustaaf) eig. wed. Paardekooper, Jozien (Taco) eig. N. S. Onderwater, Dinia (Gustaaf) eig. G. J. Belt, Dinia (Caron) eig. H. Groenewegen, Jet (Reinder v. d. Horne) eig. C. de Jong, Rie (Gustaaf) eig. M. J. van Haasteren, Nera (Gustaaf) eig. J. Versteegen, Ada (R. v. d. Horne) Paardekooper, Bets (Gustaaf) eig. C. J. van Leeuwen, Roosje (Victor van Castor) eig. wed. Paardekooper. Een zeldzaam fraai kalf van de weduwe paardekooper werd kampioene en be haalde tevens de wisselbeker van Zoeter woude, nl. Hera 3. Groepen pinken de pinken werden bij de groepen- keuringen de volgende groepen be kroond la Groep Gustaaf, eig. G. J. Belt, lb idem, eig. wed. A. C. Paardekooper, lc groep Ditmar, eig. H. B. van Leeuwen, 2a groep Ceres, eig. J. Schenkeveld, 2b groep Taco, eig. N. S. Onderwater, 2c groep Gustaaf, eig. G. J. Belt, 3a groep Tjaard, eig. Q. Onderwater, 3b groep Gustaaf, eig. G. J. Belt, 3c groep Ceres, 'g. Q. Onderwater. By de kalverengroepen was het resul taat: la groep Gustaaf van G. J. Belt, lb idem van wed. Paardekooper, lc groep Ceres van J. Schenkeveld, 2a groep Gus taaf van J. Versteegen, 2b idem van G. J. Belt, 2c groep Ceres van Q. Onder- w'ater, 2d groep Gijsbert van H. B. van Leeuwen, 3a groep Reinder v. d. Horne van C. de Jong, 3b groep Albert van C. P. Roest, 3c idem van wed. Paardekoo per, 3d groep Ceres van Q. Onderwater, 3e groep Adriaan van L. A. Droogh. Bij de zwartbonten werd geen pink met een eerste prijs bekroond. Toos 2 (Luctor 2) van L. J. v. d. Ham werd kampioene. Bij de kalveren behaalden eerste prijzen: Coba 8 (Luctor 2) van M. H. de Haan (tevens kampioene), Sjaan 2 (Adelbert Ademe 2) van C. P. v. d. Kragt, Jollie 2 (Kuyk Nico) van A. C. van Haasteren, Sientje (Luctor 2) van S. J. v. d. Salmen, Co (Sienser Ru- dolf) van A. C. van Haasteren. Bij de groepen kregen een tweede prijs de groepen J. C. van de Bosch en A. J. A. van Rijn. J. van der Goot. De oudste inwoonster van Soest, opoe Mies je Klein, is Zondag 101 jaar gewor den. Ze kent haar 125 nakomelingen alle 8 ma 8 maanden van l\et jaar DINSDAG, WOENSDAG EN DONDERDAG, 3 DAGEN DUS: WOLLEN, ZIJDEN EN KATOENEN COUPONS TEGEN ENORM LAGE PRIJZEN I gevr. FLINK MEISJE Chr. beg. in het tehuis voor Ouden van Dagen. (Geref. Minnehuis). Leeftijd boven 17 jaar. Pers. of schrifteL aanbieding bij de Directie. Geref. Minne huis, Kaarsenmakersstraat 7. VOLKSWAGEN 1949 keurig onderhouden, direct van eerste eigenaar; ziet er uit als nieuw, f 2.900.Te zien en te berijden bij Kam- steeg's Automobielbedr. N.V. Oegstgeest. Tel. 20226. N.V. Kon. Ned. Grofsmederij te Leiden zoekt voor haar afd. INKOOP een vrl. kantoorbediende Mulo-diploma vereist. Diploma boek houden strekt tot aanbeveling. i de afd. Personeels- VOOR ADVERTENTIES Qna doet altijd ,nCe Wanneer v spelende kinderen ziel. ziel Delana. Want Delana. van zuiver wollen kamgarens gebreid, Is werkelijk Ideaal voor kinderen. Zo'n onversJijlbare broek en blouse voo* zoonlief, een vlol plooirokje mei leuke bijpassen de blouse voor Zus. dal zijn die onvervangbare Delana- mbinat leuk Delana gebreide wollen jongensblouse In ellen en gestreept, mei knoop- ol Irekslulllng, voor leeilijden van 2 lol 14'/j jaar. maal 2. leellijd 3-4 jaar mei Irekslulllng als op al- beelding 7.45 Delana gebreide wollen Jongensbroek, extra zware kwaliteit, voor teeltijden van 3 lol 12tyj jaar, maal 2, leellijd 3 jaar i 1.10.75 Sïeé!ma Gieter Cannegieter Trekt aan het langste eind LEIDEN - BREESTRAAT 161 AMSTERDAM ROTTERDAMUTRECHT - ARNHEMEINDHOVEN HILVERSUM HAARLEM 'n klaMs /naaA maf in ptijJ ADVERTEREN - VERKOPEN 1 387. Ja. de kapitein was ook niet van gisteren. Toen hij aan het gebonk in het vooronder merkte, dat de verblijfplaats van Pieter was ontdekt, zocht hij naar een uitweg. „Oei!" bromde hij, zenuw achtig op zijn nagels bijtend. „Dat gaat mis!! Wel alle overgehaalde garnalen op een bromfietsdie snert-puntmuts trekt steeds aan het langste eind., maar ik laat me zó niet pakken!!" De man lachte sluw en glipte juist zijn hut uit toen de agenten met Pieter en Karolus uit het vooronder klommen. Maar Ja, waar moest hij zo gauw heen zonder ge zien te worden? Eerst rende hü naar het bovenste dek, maar daar was werkelijk geen veilig plekje te vinden. Radeloos en op zijn tenen lopend ging hy weer naar beneden. Hy hoorde de opgewon den stemmen van de agenten héél dicht bij. Ze hadden de verdwijning van de kapitein al gemerkt en renden over het schip. Er bleef voor de kapitein nog maar één uitweg.... er stond namelijk vlak bij hem een grote lege ton en daar dook hij in.... (Wordt vervolgd)

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 4