|licutue £di»srt)c (fourtml ZOMERKLEED wordt afgelegd Zal Krupp straks de Duitse arsenalen weer kunnen bevoorraden? Voorlopig maakt hii locomotieven, ërzsttZ i, melkbussen, valse tanden a» Straatsburg verzoent zich met een „klein Europa" Raceboot uiteengespat van coureur Cobb Wist II DINSDAG 30 SEPTEMBER 1952 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel 31441. Postrekening: 58936 ABONNEMENTEN: 6.— per kwartaal 2— per maand: 0.47 per week Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: a W. f. ENSERINE CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAÖ Voor Leiden en Omstreken Drie en dertigste Jaargang No 9547 .Stanteastlcl) is gfiebfma ago bert ia levenspart" Uit de gevangenis weer Ruhzmagnaat B ig werk verricht. Hij introduceerde het z.g. vaardiging van kanonnenlopen van ge- keizerrijk van 1871, had Krupp de by- HEEL EUROPA vraagt zich thans ai. wat de grote Ruhr-magnaat, „cht! in o£a"Xn 1866 Alfred Krupp, gaat doen. Hij was het, die de oorlogsdromen van en 1870 hielpen de kanonnen van Krupp Hitier hielp verwezenlijken. Wel zal Krupp. op het ogenblik aan het hoofd jbij de vernietiging van de Oostenrijkse staande van de Krupp-dynastie, zijn reusachtige aandelenbezit in staal-'oorlolTwas Krupp een va/d^voomaam- fabrieken, kolenmijnen en ertsondememingen moeten opgeven, maar ste leveranciers voor de arsenalen van hij ontvangt een schadeloostelling van... 200 millioen Mark en boven-!de Keizer. Nadat in 1926 het Duitse im- dien wordt het overige familiebezit, ter waarde van 400 millioen Mark. Sa^e'wedesp^uctie1 moert wordeü aan hem teruggegeven. Aldus wordt de 44-jarige Alfred Krupp, die als overgeschakeld, begon Krupp bij de op- oorlogsmisdadiger tot twaalf jaar gevangenisstraf veroordeeld werd, een komst der nazi's weer wapens te maken. der rijkste en machtigste mannen van Europa. Hij gaat nu de heerschappij voeren over een industrieel lichaam, dat o.m. een locomotievenfabriek, een verzekerings maatschappij, een dynamofabriek, een kabelfabriek, een cementfabriek, alsmede een bedrijf voor het vervaardigen van valse tanden omvat. Voorts behoren tot dit „lichaam" nog circa 10.000 huizen en flats. De nieuwe plannen van Krupp heb ben in Engeland en Frankrijk een storm van critiek doen ontstaan. Weliswaar heeft Krupp verklaard, dat zijn fabrieken nooit meer kanonnon zullen leveren, maar wel melkbussen, valse tanden en locomotieven, doch velen hebben aan de naam Krupp beangstigende herinnerin gen. Men acht het niet mogelijk, dat Alfred gaat proberen Duitslands maritieme roem te heroveren door de oprichting van scheepvaartmaatschappijen of zich sterk gaat interesseren voor de vliegtuigen industrie. Onder Hitler was Krupp de leider van een machtig industrieel con cern, dat een der zuilen van de nationaal- soeialistische oorlogsindustrie vormde. Zoals men zich zal herinneren, werd Krupp na de oorlog door de Amerikanen gevangen gezet wegens roof en plunde ring in Nederland en Frankrijk, ter wijl hij tevens beschuldigd werd van mishandeling der arbeiders in zijn fa brieken. In 1951 werd hij uit de gevan genis ontslagen: hij had er toen zes van de twaalf jaar „opzitten". Geallieerde ambtenaren verwachten, dat het nieuwe „plan-Krupp" weldra ten uitvoer zal worden gebracht. Op grond hiervan, zul len ook de bezittingen der familie Krupp opnieuw worden verdeeld en zullen zy eveneens een schadeloosstelling ontvan gen voor hun aandelenbezit. Villa'tje met 400 kamers De bekende „Gusstahlwerke". eens het hart zijnde van Krupp's wapenindustrie, bestaande uit een complex van 100 fa brieken, waarvan een zeer groot deel door de Geallieerde bombardementen werd verwoest of gedemonteerd, worden nu veranderd in een centrum voor de vredesindustrie. Krupp krijgt ook de be roemde villa „Hügel" terug, die 80 jaar lang het eigendom van de familie Krupp is geweest. Deze villa is gelegen op een heuvel bij Essen. De oppervlakte beslaat 8000 vierkante meter. Het gebouw bevat 400 kamers en in de hall, die door 150 kandelaars verlicht wordt, zouden ge makkelijk twee tennisbanen kunnen wor den aangelegd. De onmetelijke eetzaal wordt bediend door electrische keukens, waarin voor 1000 personen tegelijk maal tijden bereid kunnen worden. Verder bevat dit „villa-tje" nog* een overdekt zwembad, een balzaal en de nodige lif- Portugees schip op Oceaan vergaan Tot dusver 74 van de 100 leden der bemanning gered Het Portugese vaartuig „Joao Costa" dat op weg was van New Foundland naar Portugal, is vorige week Dinsdag vergaan. Aan boord bevond zich een bemanning van een kleine honderd kop pen. Hiervan zijn er twaalf, die zich op drie kleine vlotten bevonden, door het Amerikaanse schip „Compass", op een positie van 38.47 graden Noorderbreedte en 25.33 graden Westerlengte opgepikt. Nog een taiihitiig opvarenden bevonden zich daarna op zee, van wie er inmiddels nog 62 werden gered. Poppen in de bomen met opschrift Lages In verscheidene delen van Amsterdam zijn de afgelopen dagen poppen in de bomen opgehangen, die alle het opschrift droegen: Lages. De politie heeft de pop pen steeds zo vlug mogelijk verwijderd. Verenigd Verzet 19401945 (commu nistisch georiënteerd) hield gisteren in A'dam een protestvergadering tegen de aan Lages verleende gratie. Otto op reis ten. Eerder verluidde, dat hij de Hügel te koop heeft aangeboden en voor zich zelf een ander huis liet zetten ter waarde van 200.000 gld. Hoe het vóór 141 jaar begon De grondslag voor het industriële for tuin der familie Krupp werd reeds 141 jaar geleden gelegd. Een jonge Essenaar, Friedrich Krupp geheten, bouwde toen in de buitenwijken een staalfabriekje. Spoedig steeg het aantal arbeiders van vier tot29.000! Onder leiding van zijn zoon Alfred werd veel belangrijk In 1943 gaf Hitier uiting aan zijn „hoge erkentelijkheid" door Kx-upp bij een spe ciale wet, de alleenheerschappij over alle familie-bezittingen te geven. Geen won der, dat in Geallieerde, speciaal Franse kringen, de bezorgdheid blijft, vrezende, dat hij in de toekomst wel weer eens de leiding zou kunnen nemen bij de bewa pening, en het bevoorraden der arsenalen. Het gebeurt niet zo vaak, dat er aanleiding is om bewondering re koesteren voor hetgeen er zich, m de Sowjet-Unie afspeelt. Üoch niemand zal kunnen ontkennen, dat dit een fraai en imponerend bouwwerk is. Het is de nieuwe Staatsuniversiteit te Moskou. De Rus Wisjinsky naar New York Voor bijwoning Assemblée der Ver. Naties Wisjinsky, de Russische min. van Buit. Zaken, zal de Algemene Vergadering van de Ver. Naties, die op 14 October te New York geopend wordt, bijwonen. Zijn pas poort werd naar de Amerikaanse ambas sade te Moskou gezonden, waar terstond gevraagde visum werd verleend. De datum van zijn vertrek staat nog niet Eerder hebben wij gemeld, dat de ministers van Buit Zaken van Engeland m Frankrijk, dus Eden en Schuman, •oorlopig nog niet naar de Assemblée vertrekken. Eerst willen zij de resultaten de Amerikaanse Presidentsverkie- :n, op 4 November, afwachten. De New York Times meldt echter, dat Dean Acheson wel op de openingszitting aan wezig zal zijn. Zulks in verband met het Koreaanse probleem. ERNSTIGE VERDWAZING IN ARGENTINIË Volgens het Argentijnse blad La Prensa, dat geheel onder toezicht sta van Pér on, is het afgelopen weekeim de gelijkenis van Evita Péron op de maan te zien geweest. Op de redactie van La Prensa ontving men verschil lende telefoontjes over het schijnsel, dat een gevolg schaduw-combinaties op de blad schreef: „Mensen, die in elk op zicht blijk geven van een diep respect voor de martelares en haar onuitwis baar in hun herinnering bewaren, ont waarden in de schaduw-omtrekken dp geliefde beeltenis van Evita Peron Engeland beter garantie dan Duitsland Mr Schmal pleit voor behoud der stad als zetel der Europese organen DE TEGENSTELLINGEN in de Assemblée te Straatsburg traden scherp aan de dag, toen de Belgische afgevaardigde Larock er op wees, dat Europa thans voor een keuze staat. De debatten gingen over de verhoudin gen tussen het z.g. „klein Europa" enerzijds, en Engeland, gesteund door acht andere landen, anderzijds. Verwacht wordt, dat de Assemblée haar zitting zal beëindigen met het aanvaarden van de volgende aanbeveling aan de regeringen: Namelijk om het Britse plan, voor het leggen van nauwe banden tussen Engeland en de Kolen- en Staalgemeenschap, te volgen. Amery, de Britse Conservatieve afge vaardigde. sprak niet meer van een spe ciaal Brits plan, doch van een plan der „politieke commissie" Deze commissie heeft nu de voorstellen uitgewerkt in een advies, strekkende tot het toelaten van „waarnemers" der negen, niet-deel- nemende. landen in het Kolen- en Staal parlement- Voorts zouden er „waar nemers" moeten zijn fh de ministerraad en by de onderhandelingen voor een poli tiek gezagsorgaan. Het secretariaat van de Raad van Europa te Straatsburg moet het werkapparaat worden voor alle ge meenschappen. Algemeen verwacht men. dat er geen algemene aanval meer op het Britse plan zal komen. Egyptisch protest bij Engeland Egypte heeft by Engeland geprotesteerd tegen de jongste uitlatingen van de En. gelse minister van Oorlog, Head, over de kwestie van de Britse bases in de Suez Kanaalzone. De uitlatingen van Head worden beledigend geacht voor het Egyp. tische volk. Generaal Naguib heeft er by de politieke partijen op aangedrongen, de onderlinge geschillen te vergeten en zich te verenigen. De „sterke man" van Egypte, die thans een rondreis maakt, heeft in een rede voering gezegd: „Zolang er nog één sol daat van de Britse bezettingstroepen in de Nylvallei is, mag er geen plaats zijn voor partijruzies en verdeeldheid onder ons". Hij beloofde, dat het leger voort zal gaan met de pogingen de Nylvallei te be vrijden. terwijl Egypte met de Soedan verenigd moet worden. Tijdens zijn rondreis werd Naguib over al geestdriftig toegejuicht. Men riep: „Lang leve de vjjand onzer vijanden, de grootgrondbezitters". De wagen van de generaal wordt geëscorteerd door drie legerjeeps en een groot aantal verslag gevers. In Tanta werd de afzetting voor het ziekenhuis doorbroken en de menigte stroomde het gebouw binnen om Naguib de hand te drukken. Schacht, „reiziger in economische ad viezen". heeft het nieuwe Egyptische regiem lof toegezwaaid en verklaarde, dat Naguib de touwtjes goed in handen heeft. De reeds genoemde Britse gedelegeer de, Amery. zeide nog: „Er is geen reden, waarom onze verbinding met de gemeen schap der zes landen niet zó nauw zou worden, dat zij in de praktijk niet meet te onderscheiden valt van volledige samenwerking." De Belg Larock verklaarde: co's. de men op zich zou nemen de banden met Engeland verbroken den worden, zullen veel groter zijn. dat een. naar expansie strevend Duits land. in Europa gemakkelijker de leiding zou kunnen nemen". Larock zeide mei klem: „Engeland vormt een betere ga- Tantie voor een vreedzame politiek dan Duitsland". Ook de Nederlandse afgevaardigde. Schmal (C--H.), sprak zich vóór het v stel uit. Hij hield een speciaal pleidooi voor het behoud van Straatsburg als zetel der Europese organen, omdat in deze stad twee culturen elkaar ten". Chinese stormloop in Korea De troepen der Verenigde Naties heb ben gisteren een strategische heuvel aan het midden-front in Korea moeten prijs geven, nadat Chinese strijdkrachten haar meest verwoede stormloop sinds half jaar hadden ondernomen om heuvels in Centraal-Korea te overmees teren Tweeduizend Chinezen vielen de acht voornaamste stellingen der V.N. aan over een front van 16 kilometer rondom de ,Kapitool"-heuvel. Zwaar vuur var artillerie en mortieren ondersteunde d" stoottroepen. De meeste troepen der V N doorstonden de schok, maar de Zuid- Koreanen moesten wijken, nadat eer geheel bataljon in de strijd werd ge worpen om een heuvel, die zij ver dedigden Minister Donker samen met boefjes voor de radio Vrijdagavond om tien voor acht zal de minister van Justitie, mr L. A. Donker, voor de VPRO een toespraak houden in verband met de nationale reclasserings- dag. Gedetineerden van de jeugdgevan genis te Zutphen zullen voor muzikale omlijsting zorgen. Wij mogen op Peru vliegen (en omgekeerd) Er is een overeenkomst tot stand ge komen tussen Nederland en Peru, v bij Nederland het recht krijgt luchtlijnen te onderhouden via de Antillen of via Suriname, over Venezuela, Columbia. Ecuador naar Peru en verder gelegen punten. Wederkerige rechten zijn aar Peru verleend voor lijnen naar Amster dam. Het dramatische moment, waarop ie Engelse coureur John Cobb op meer Loch Ness in Schotland t zijn, door een straalmotor aan gedreven boot, verongelukt. De linkse foto werd genomen even va de start; de rechtse laat de ver schrikkelijke explosie zien,'die de dood betekende voor Cobb. Het drama te Berkel Politie zoekt vroegere dienstbode Na slaappoeder raakte vergiftigde doktersvrouw bewusteloos Over de vergiftiglngsdood van de dok tersvrouw te Berkel weet het A.D. te melden, dat de 36-jarige arts en echt genoot, thans in arrest, haar Woens dagavond om acht uur een, in een glas water opgelost poeder tegen hoofdpijn, toediende. Kort daarop is de jonge doktersvrouw bewusteloos geraakt en na een zware doodsstrijd van twee uur is zij in het bijzijn van haar man over leden. Dezelfde middag voerde het echt paar nog een opgewekt gesprek, waar bij plannen voor een dinertje werden gemaakt, dat de volgende dag zo den gegeven t.g.v. hun vijfjarig huwelyk. Dr O. zou zijn apothekers-assistente "verleden week Maandag en Dinsdag op dracht hebben gegeven eerst één gram en later nog eens 10 gram cyaankali te bestellen. Deze bestelling bevreemde het meisje, omdat dit vergif niet wi gebruikt in de apotheek. De dokter klaarde het nodig te hebben voor analyse bij een urine-onderzoek. Na derzoek door de politie bleek alleen nog het flesje met tien gram aanwezig zijn. De afzonderlijke bestelling van gram was verdwenen. Het is voorts ge bleken, dat mevrouw O.-E. verleden week in het geheel niet in de apotheek is geweest. De gearresteerde arts had zijn vrouw leren kennen, toen hij tij dens de bezetting enige tijd was onder gedoken bij haar ouders. De politie zoekt thans naar de verblijfplaats var een jonge vrouw, die gedurende onge veer negen maanden dienstbode is ge weest van de familie O. Toen zy in Juni van dit jaar deze betrekking verliet, verbleef ze enige tijd bij familie te Ber kel, waar zij dokter O. nog wel scheen te ontmoeten. Ook haar familie schijnt niet te weten, waar zij vertoeft. De politie vermoedt, dat baar getuige nis wellicht meer klaarheid kan brengen ten aanzien van de beweegredenen de afschuwelijke daad, waarvan dokter O. wordt verdacht- De Willem Ruys Vrijdag naar Indonesië De Willem Ruys vertrekt op Vrijdag October voor de negenentwintigste keer van Rotterdam naar Indonesië. De insche ping van de passagiers zal op die dag van 9 tot 12.30 uur geschieden aan de Lloyd- kade. Tot de passagiers behoren prof. dr G. J, Held uit Den Haag, hoogleraar aan de universiteit van Indonesië en de tandart sen dr W. H. Nash uit Den Haag en dr J. F. Walbourgh Schmidt uit Oegstgeest. Toen straalmotor ontplolte Tijdens een recordpoging op een meer in Schotland Gelijk al in een deel onzer edities in het kort gemeld is de beroemde Britse coureur en snelheidsmaniak John Cobb, gisteren tijdens een recordpoging met zijn straalmotorboot op het Loch Ness in Schotland om het leven ge komen. Bij een snelheid van 206 mijl per uur (d.i. ruim 330 km), vloog de straalmotor uit elkaar, waarna de boot onmiddellijk zonk. Cobb werd zwaar gewond uit het water genomen. Enkele minuten daarna is hij aan zijn ver wondingen bezweken. De toeschouwers op de c i van het meer, ooder wie zich Cobb's echtgenote bevond, zagen de „Crusader", de boot waarmee hij de poging deed, in voile vaart over het water scheren, toen plot seling de boot onder water verdween. Dr Munro, een ooggetuige, verklaarde: „Het gebeurde allemaal razend snel. In eens zag ik de boot naar de diepte ver dwijnen en even later kwamen brok stukken ervan naar de oppervlakte." G. E. Nicholson, de eigenaar van hel kleine hotel, waar Cobb verbleef, voor dat hij zijn laatste snelheidsproef afleg de, vertelde: „De „Crusader" ging ge woon aan gruzelementen en ik dacht, dat zij met de neus in het water gescho ten was Het ongeluk gebeurde een paar minuten, nadat de boot was begonnen te stoten." Nicholson vervolgde: „Wij weten niet wat er gebeurd is. Het ene ogenblik was de „Crusader" er nog, het volgende ogenblik was hij verdwenen en dreven er nog slechts enkele wrakstukken op het water." Een man, die de reddingspogingen met een telescoop gadesloeg, zei: „Ik herinner mij niet op het moment van de ramp ook maar iets gehoord te hebben. Er viel niets anders waar te nemen dan het schuim en vervolgens de wrakstukken." Een vrouwelijke ooggetuige vertelde het volgende: „Het was tussen de twee mijlpalen en het enige wat ik u zeggen kan is. dat hij met een verschrikkelijke snelheid aankwam. Hij scheen nog meer gas te geven en toen begon de boot te stoten. Ik zag een rookwolk en daarna niets dan wat wrakstukken op het Onmiddellijk na het ongeluk zond een in de buurt kruisende motorboot s.o.s - signalen uit en spoedig daarop waren sloepen en ander vaartuigen op de plaats van het ongeluk aanwezig. Tus sen de wrakstukken dreef het zwaar gewonde lichaam van de 52-jarige Cobb Hij werd aan boord van een der motor boten genomen waar een plaatselijke dokter hem onderzocht. Weinige minu ten later bezweek de Engelsman. Delft en Bolsward, voelt u iets voor Europees gezag? Politieke mening van onze bevolking wordt gepeild bij huis-aan-huis referendum In November of December zal de Ne derlandse Raad van de Europese Bewe ging aan de stemgerechtigde burgers van Delft en Bolsward vragen hoe zij denken over een Europees politiek ge zagsorgaan. Dit referendum zal als een normak verkiezing worden gehouden, Alleen behoeft men niet naar het stem lokaal te komen, want men krijgt de formulieren thuisbezorgd. De Nederland se Raad is van mening dat de politieke samenstelling van de bevolking van Delft er Bolsward ongeveer overeen komt met die van geheel Nederland. Door het houden van dit referendum wil rien bij de bevolking belangstelling wekken voor de in 1954 te houden ver kiezingen voor een Europees politiek gezagsorgaan. In de zes landen van hel plan-Scbuman (Nederland, België. Lu- echtgenote de damesbeurs Femina R'dam heeft bezocht. DAT de directeur van het P.T.T. kantoor te Haarlem, C. Bakker, m.i.v 1 November op zijn verzoek eervol i: ontslagen. DAT de visvangst op het IJsselmeer de laatste tijd bijzonder goe.d is (in Makkum 16.000 kg aal per dag). DAT kol.-vlieger-wnr F. J. Molenaar het commando over het garnizoen en de luchtvaarttroepen in Nijmegen, vóór zijn vertrek naar het Atlantisch hoofdkwar tier in Parijs heeft overgedragen aan kol. M. Smc-nk. DAT de villa van G. H. W. Braam aan de Bieseltlaan te Heumen bij Nijmegen vanmorgen grotendeels Is uitgebrand (schade f 25.000). DAT het Duitse grenskantoor Herzo- genrath-Eijgelshovenerstraat van Woens dag nf is geopend voor het grote grens- DAT de 36-j. J. L. B., die bij dc Volks- credietbank te Heerlen 11.000 had verduisterd ten bate van de voetbalclub S.V. Heerlen, door het Bossche hof tot 6 mnd. voorw. is veroordeeld (recht- bankvonnis: 6 mnd. onvoorw.). DAT het aantal scholieren voor de ondergrondse vakopleiding van de staatsmijnen op 15 September 2500 -be droeg tegen 2000 elud 1951. DAT de Nederlandse journalisten L. J. Kleijn, drs A. de Miranda, Q. Montag- ne, H. Bronkhorst, G. v. d. Bomen en drs Chr. H. J. Scheffer Woensdag voor 14 dagen naar Engeland gaan als gasten van de Britse regering. DAT in het Zeister Slot de Hobby Teto. een verzameling van 300 werkstukken, is geopend ten bate van de tb.c.-vereni- gingen van N.V.V., C.N.V. en K.A.B. DAT op 30 October in Leeuwarden de Friese Boekenweek 1952 wordt ge opend. DAT een aantal deskundigen uit de stroverwerkende industrie met de Wcs- terdam voor een studiereis naar Amerika is vertrokken. DAT het echtpaar W van Eyndhoven— Van Maancn tc Berlicum (N -Br Zono:.- zijn 60-jange bruiloft hoopt te ueien. DAT de 43-J. graanhandelaar M. J. K. uit Middelharnis, die achteloos graan zou hebben laten storten, waardoor een muur bezweek en de voorbijgangster mevr. Boogeman werd gedood, door de R'damse rechtbank is vrijgesproken (Eis: f 1.000). DAT de 56-J. classificeerder M. B Vlaardingen wegens verduistering f 5800 bij een margarinefabriek vani in R'dam tot 8 maanden voorw is oordeeld. (Els: 3 mnd plus 6 vooi DAT Deventer aan de woningbouwver eniging Eigenbouw f 642.000 zal lenen voor de bouw van 72 woningen aan de Centuurbaan. DAT ook de raad van Sittard nu evenals Den Bosch en Nieuwe-Pckela heeft besloten bij verkoop van goederen na sluitingstijd ook de koper strafbaar le stellen. DAT de 51-j. magnetiseur A. Z. uit Bussum door de A'dam se rechtbank we gens het onbevoegd uitoefenen van de geneeskunde tot f 100 boete is veroor deeld (kantongerechtvonnis f 25 boete) DAT volgens de inspecteur voor de scheepvaart het vergaan van het Finse s.s. de Westerschelde op 8 Aug. te het nemen van een groot ?n loods die overigens als bekend staat. .sico, door I zeer ervaxc xen.burg, Frankrijk, Italië, en West- Du'tslend) wordt namelijk deze maan den propaganda gemsaki voor de spoe dige totstandkoming van een Europese grondwet, een Europese regering en een Europees parlement Enige tijd voor de dag van het refe rendum zullen de vyf grote politieke partijen, de drie vakverbonden en de standsorganisaties die samenwerken in de Europese Beweging, in Delft en Bols ward een actie voeren. Delft telde 1 Januari 1950 64.676 inwoners, van wie 36.463 stemgerech tigd. Bolsward 'e'.de op die datum 7614 Inwoners, van wie 4126 stemgerechtigd. Justitie deed inval bij haardenfabriek Beslag gelegd op de administratie De Amsterdamse Justitie heeft giste ren de administratie in beslag genomen van de haardenfabriek én ijzergieterij B. en D„ gevestigd in Weesperkarspel. Behalve in het hoofdkantooi werd een inval gedaan im het huis van de direc teur H. W. D. te Bussum, in een onder, afdeling van de fabriek te Hilversum er in een 1eren-huis op het landgoed Ban. tam te Bussum Hoewel nog niets met zekerheid valt te zeggen, vermoedt men dat het optre den van de Justitie verband houdt met onregelmatigheden, door de directie be gaan ten aanzien van de afnemers en het pensioenfonds. Beweerd wordt dat de fabriek mdertyd van de bankiers firma Lippman en Rosenthal ƒ1,5 mil lioen heeft geleend De directeur en de procuratiehouder van het bedryf vertoeven op het ogen blik in België, naar men zegt voor het voeren van zakelijke beprekingen De raad van Rh eden heeft besloten bü het sportcentrum l eekhuizen te Velp ook een ZWEMBAD te laten bou- Cobb is 52 jaar geworden. Hy heeft vanaf 1930 alle bestaande wereldsnel heidsrecords met auto's verbeterd. Zijn grootste triomf behaalde hij in 1947. toen hy gelauwerd werd als de beste Britse sportman te land. ter zee en in de lucht. Ook gisteren zou Cobb een nieuw record op zyn naam hebben gebracht. Hij had de recordtijd van de Amerikaan Stanley Sayers van 288 km per uur ruimschoots verbeterd. Het record kan echter niet erkend worden, omdat Cobb niet. zoals het reglement voorschryft, de myi voor de tweede maal in de tegenovergestelde richting aflegde. Dit is de laatste foto uan John Cob O, de zo bekende snelheidsmaniak, die gisteren op het meer Loch Ness in Schotland in zyn raceboot niet straal motor door een explosie om het leven kwam. Cobb in de cockpit van zijn 't Is te koud in de treinen, klaagt Kamerlid Louwes Is de minister niet van mening, dat de verwarming van de treinen meer naar de stand van de thermometer dan naar die van de kalender moet worden ge regeld? Deze vraag heeft het Eerste- Kamerlid Louwes (V.V.D.) schriftelijk gesteld aan minister Algera. Op het ogenblik worden de treinen slechts tus sen bepaalde data verwarmd. De heer Louwes heeft nu verzocht, het trein personeel toe te staan de verwarming in te schakelen als het dat wenselijk oordeelt. HET WEER IN EUROPA Berlijn Müncher Wenen 11 0 14 - 13 O.J WEERBERICHT wacht Veel bewolking Tot morgenavond Dc Bilt: Overwegend i bewolkt met aanvankeiyk regen en later enkele buien. Krachtige tot matige wind in hoofdzaak tussen Oost en Zuia. Iets hogere tempera- de nacht en ochtend. (Opge-

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 1