JHéttrué jCeiJisrt)c (üéuroiil Franse onderzeeër met 48 man in Middellandse Zee gezonken Sinds gisterochtend vroeg werd niets meer van de Sibylle vernomen de Eisenhower: Nixon zuiverde zich van blaam Wist U DONDERDAG 25 SEPTEMBER 1952 BUREAUX: Steenstraat 37 Directie. Redactie Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel 31441. Postrekening: 58936 ABONNEMENTEN: f 6— per kwartaal 11— per maand: 1 0.47 per week ADVERTENTIËN: 0.18 per miüimetet (Bij contract belangrijke korting! Drie en dertigste jaargang No 9543 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chei-Red.: H. W. ENSERINK CHR1STELIJK-NAT10NAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstieken .Slantoastfclj It Qhefrftvea oyn hert la Icgljenspcet" Niet roder dan vroeger Oudste inwoonster van Nederland Weer een grole duikboot vermist r ANGSTIGE SPANNING wachten bij het hoofdkwartier van de Franse vloot te Toulon vele mannen en vrouwen op de berichten over de onderzeeër „La Sibylle", die sinds gisterochtend met 48 hunner bloed verwanten (45 man, 3 officieren) aan boord, wordt vermist. Naarmate de tijd verstrijkt, ebt ook de hoop weg, dat de mannen nog levend de opper vlakte zullen bereiken, want de boot had voor nog slechts twee dagen zuurstof aan boord. De „Sibylle", die deelnam aan vlootmanoeuvres voor de Zuidkust van Frankrijk, verdween bij het duiken tussen het eiland Porquerolles en Cannes aan de Rivièra gelegen. De zee is hier van 400 tot 700 meter diep. Schepen en vliegtuigen, die onmiddel lijk na het bekend worden van het ver ontrustende nieuws, de opsporingen aan vingen, hebben volgens een Reuterbericht op 50 mijl ten Zuiden van het eiland Porquerolles een boei van de „Sibylle" gevonden. Een woordvoerder van de ligt De nasporingen begonnen, nadat de Franse admiraliteit bekend gemaakt had, dat zij ernstig verontrust was over de „Sibylle", daar deze niet, volgens het schema, aan de oppervlakte was gekomen. Alle beschikbare marine- en luchtstrijd krachten in Zuid-Frankrijk werden in geschakeld. De gehele nacht is men door gegaan met zoeken; tot dusver echter zonder resultaat. Een groep Amerikaanse militairen, die gespecialiseerd zijn in het reddingswerk bij gezonken onderzeeërs, was gisteravond reeds uit Duitsland ver trokken om de helpende hand te bieden. De reddingsactie staat onder leiding van de vice-admiraal Pothiau, bevelhebber van de Franse marinestrijdkrachten in de Middellandse Zee. Het weer in dit gebied is zeer goed. De operaties zijn geconcentreerd in een gebied tussen Can nes en Porquerolles, ongeveer 30 myl voor de kustlijn van de Rivièra. Te Toulon, waar de meeste mannen thuishoren, vernam men het slechte nieuws over de onderzeeër eerst laat in de middag door perstelegrammen uit Parijs. Naarmate de tijd verstreek en de nasporingen hoegenaamd geen resultaat opleverden, steeg de spanning, temeer, daar de marine-autoriteiten zeer weinig over het gebeurde wensten los te laten. Een tragische bijzonderheid is, dat de „Sibylle" is verdwenen nabij de plaats, waar het vorig jaar een andere Franse onderzeeër is verongelukt. Bij die ramp kwamen 25 mensen om het leven. De „Sibylle" is één van de vier onder zeeërs, die Engeland in 1951 aan Frank rijk heeft geleend. Dit geschiedde binnen het kader van de opbouw der N.A.T.O.- strijdkrachten. Vóór de overdracht heette het vaartuig „Sportsman". Tijdens de oorlog heeft de duikboot in een jaar tijds een bevoorradingsschip van 2800 ton tot zinken gebracht en een tankboot van 12.300 ton beschadigd. Daarna heeft de „Sibylle" tijdens twee achtereenvolgende patrouilles nog 9000 ton aan vijandelijke scheepsruimte vernietigd. De Sibylle had nog „een kleine kans" te worden gered, waar zjj 48 uur onder water kan blijven. De voorraad zuurstof was tot Vrijdagmorgen toereikend. Thans echter meldt Reuter uit Parijs: „De duikboot Sibylle wordt als ver loren beschouwd. De verwanten van de leden der bemanning worden van het omkomen der opvarenden in kennis ge steld. Aldus heeft een woordvoerder van de Franse admiraliteit vanochtend mede gedeeld". Het is wel een droevig resultaat, nadat de gehele Franse Middellandse Zeevloot, die te Toulon was gestation- neerd, onder leiding van vliegtuigen en helicopters gedurende de nacht en mor gen alles heeft gedaan, om de juiste plek, waar de Sibylle gezonken is, te vinden. Zeer intensief werd het opsporingswerk voortgezet, waaraan ook door treilers en sleepboten werd deelgenomen. (De Si- Non aHiid VTianrl°liik bylle had een oppervlakte-waterverplaat sing van 715 ton. Zij is bewapend met een vierduims-kanon, een twintig-milimeter luchtafweerkanon en zes torpedo-lan- ceerbuizen. Aan de oppervlakte kan zy een snelheid van 14 knopen ontwikkelen: onder water 10 knopen). Medeleven van Nederland De ramp met de Sibylle betekent een zware slag voor de Franse marine. Frankrijk kan er van overtuigd zijn, dat ook Nederland meeleeft met dit ernstige verlies. De Franse regering kampt grote moeilijkheden om de zware offers voor de defensie in N.A.T.O.-verband te brengen. Vandaar, dat deze slag ook economisch gevoelig treft. Wy herinne ren aan de ramp, die de Engelse marine trof, toen begin Januari 1950 de Britse duikboot „Truculent" met 76 man aan boord zonk op de bodem van de Theems. Er waren toen in totaal slechts 15 ge redden en het was de „Almdyk", die er in slaagde vijf opvarenden aan boord te nemen. De ramp met de Truculent vond plaats, na aanvaring met het Zweedse motortankschip „Divina" in de monding van de Theems. Toen werd het reddings werk vooral bemoeilijkt door een dichte mist. Het was de radiokamer van het A.N.P. in Den Haag, die het eerst het bericht over de ramp met de Truculent had opgevangen. Eveneens wijzen wij op de ramp mat de Britse duikboot „Affray" in April 1951, waarbij 75 opvarenden het leven verloren. Ook de „Affray" was na een duikoefening niet meer aan de opper vlakte gekomen en had voor drie dagen zuurstof aan boord. Wij leven snel, maar deze tragedies liggen ons nog vers in het geheugen. Thans moet Frankrijk ervaren, welke ri sico's de duikboot-bemanning lpopt, bij de uitoefening van haar plicht. Triest, bij dit herfstweer, staat thans een me nigte van verwanten en vele andere be langstellenden voor het gebouw van het hoofdkwartier der vloot in Toulon. De berichten, volgens welke een Amerikaan- groep van duikboot-specialisten per In Eibergen, dicht bij de Duitse grens (buurtschap Holterhoek) woont de weduwe Chrisse Karnebeek-Baks. Chrisse-meuje, zoals zij genoemd wordt, is Nederlands oudste inwoon ster. Zij werd in 1849 geboren en hoopt op 2 October 103 jaar oud te worden. Zij breit nog ijverig, babbelt nog vrolijk, en ook haar geheugen is nog best. Mevr. J. Jde Calonne- Meister in Den Haag is één maand jonger dan Chrisse-meuje. vliegtuig uit Duitsland zou aankomen, zijn door de admiraliteit niet bevestigd geworden. Te Parijs verluidde eerder, dat moge lijk aan Engeland gevraagd zou worden om een televisie-installatie, voor gebruik onder water, ter beschikking te stellen, zoals indertijd bij de „Affray" gebruikt Allen omgekomen Te 11.15 uur hedenochtend (Ned. tijd) deelde het marine hoofdkwartier t< Toulon mee, dat de Sibylle met de ge hele bemanning verloren is gegaan. Vrouwen, die de gehele nacht hadden gewacht, vielen in zwijm en snikten, toen een hoge officier "de volle wachtkamer van het marinegebouw binnentrad e droeve mededeling deed. Terwijl hij de lijst van officieren en manschappen boord van de onderzeeboot) oplas, werd hij door uitroepen en snikken onder broken. President A'damse Hoi concludeert .Klinkklaar bedrog gepleegd bij inschrijving te Alphen" Tegen zes aannemers 6000 boete (elk) geëist HPEGEN ELK VAN DE ZES aannemers, die de inschrijvingsprijs voor het bejaarden-tehuis Het Avondlicht in Alphen aan den Rijn hebben-ver hoogd met een opzetbedrag van ruim f47.000, is gisteren voor het Am sterdamse gerechtshof een boete van f 6.000 geëist. Voor de Utrechtse rechtbank was een zelfde straf geëist, maar de rechtbank had de aannemers vrijgesproken en hiertegen was de officier van Justitie in hoger beroep gekomen. De justitie is met dit eerste proces een campagne tegen de opzet begonnen in de overtuiging, dat de historisch gegroeide opzet tot op zekere hoogte redelijk kan worden geacht, maar dat dit gebruik tot ernstig misbruik is geworden. Zij heeft berekend, dat in 26 maanden tijd bouwprogramma van f 1 milliard werd verhoogd met een opzet van niet minder dan f20 millioen. In het geval te Alphen had de firma en Z. als laagste ingeschreven voor bijna f330.000. Op een voorvergadering mmers overeengekomen dit bedrag met ruim f47.000 te verhogen, derde bestemd was voor de uitvoerende firma en de rest voor de an deren. De prijs werd door de firma dien overeenkomstig veranderd. .Klinkklaar bedrog" noemde de presi dent van de rechtbank dit. ómdat op het inschrijvingsbriefje vermeld stond, dat geen opzet was berekend. De officier van Justitie zei: „Wij moe- n niet alleen letten op het totaalbedrag, zoals de rechtbank heeft gedaan, maarj ook op de opbouw van de prijs. De wet eist, dat de prijzen zo worden gevormd, dat zij redelijk zijn in verband met het, algemeen belang, In dit geval is de opzet] niet redelijk geweest en dus is de wet' overtreden, zodat de justitie moet in grijpen. Deze zaak economisch tot een oplossing brengen, is evenwel de taak van anderen". Mr P. J. van Vliet, een der verdedi gers. noemde de prijs wèl redelijk en verzocht de officier zelf een begroting te maken volgens de voorgeschreven be rekening. Over veertien dagen zal het hof ar- Dr Hirschf eld verlaat 's lands dienst Geen nieuwe regerings commissaris Op 15 October a.s. zal dr H. M. Hirschfeld zijn taak als regerings commissaris voor het economische en militaire hulpprogramma neerleg gen. Er zal geen nieuwe regerings commissaris worden benoemd. In verband hiermede zal met ingang van 15 October a.s. het bureau van de regeringscommissaris worden opgeheven. De werkzaam heden van dit bureau zullen worden overgedragen aan een nieuw in te stellen directoraat-generaal bij het ministerie van Buitenlandse Zaken. De benoeming van de huidige presi dent-directeur van het bureau van de re geringscommissaris voor het economische en militaire hulpprogramma, drs E. H. van den Beugel, tot directeur-generaal kan dezer dagen worden tegemoet gezien, Bovendien wordt een coördinatiecolle ge ingesteld, waarin een klein aantal top. functionarissen zitting zal hebben. Dit coördinatiecollege zal onder voorzitter schap staan van prof. G. Brouwers, cretaris-generaal van het ministerie van Economische Zaken. Prof. Brouwers zal tevens het voorzitterschap op zich van de Nederlandse delegatie in de raad van presidenten in de Benelux, terwyl hy tenslotte dr Hirschfeld zal opvolgen als voorzitter van de interdepartemen tale centrale economische commissie. Prof. Brouwers is 44 jaar oud, drs Van den Breugel is tien jaar jonger. Amerika verleent Japan 750 millioen dollar De Ver. Statan zijn van plan voor volgende begrotingsjaar een bedrag i 750 millioen dollar uit te geven v Japan. Aldus de Amerik. ambassadeur te Tokio, Robert Murphy. Dit bedrag moet o.a. dienen voor het in stand hou den, der in Japan gelegerde, Amerik. „beveiligingstroepen", het betalen der uitgaven voor arbeid, door Japan richt ten behoeve van de oorlogvoering Korea etc. Murphy gaf in krachtige termen zijn afkeuring te kennen over het Russische veto tegen het toetreden van Japan tot de V.N. Waarnemers te Tokio zijn van mening, dat deze verkla ring van Murphy inhoudt, te voorkomen, dat de Japanse herbewapening zou leiden tot een economische crisis in dat land. Hollelijkheidsketen voor H.M. de Koningin De leiding van d-e „Kruistocht voor vriendelijkheid" in Frankrijk heeft be skoten Koningin Juliana de „grote keten van de orde der Franse hoffelijkheid" te verlenen. De onderscheiding zal binnenkort worden ter hand gesteld aan de Neder landse ambassadeur te Parijs Vlees goedkoper in Groningen Een van de twee gebrandschil derde ramen, die de gepensionn den van de Haagse Tramweg Mij t.g.v. het 25-jarig bestaan vat maatschappij als gemengd bedrijf door de glazenier Nanning de Vries lieten vervaardigen. Dit fraaie jubileumgeschenk, aangebracht in de commissarissenkamer. is van middag tijdens de vergadering ie Raad van Beheer overgedra Het hierbij afgebeelde raam i moderne tramwagen zien. Vredespaleis en, als symbool het pensioenfonds, het plukken vruchten. Fries gedenkboek voor de Koningin De sensatie is nog niet van de lucht. Op het hoofdkwartier voor de Republi keinse verkiezingscampagne blijven dui zenden telegrammen binnenstromen, na Nixons uiteenzetting voor de radio. Gis teren waren reeds 75.000 telegrammen verzonden. In het algemeen is de reactie beide kampen als volgt: De Republi keinen zijn van oordeel, dat Nixon een duidelijk exposé heeft gegeven van zijn financiële zaken, waarbij zijn eerlijkheid bewezen werd. De Democraten menen, dat Nixon absoluut geen volledige .uitleg heeft gegeven en dat door het gebeurde de zaak der" Democraten steun heeft ge- De campagne tegen Nixon wordt blijk baar niet stopgezet. Thans heeft een in- in Rochester, in de Amerikaanse staat New York, een aanklacht tegen hem ingediend. Beweerd wordt, dat Nixon ten onrechte zitting heeft in het Congres en van hem een schadevergoeding 1.320.000 dollar! Deze eis wordt gebaseerd op een paragraaf in de grond wet. waarin gestipuleerd wordt, dat geen enkel Congreslid het recht heeft zijn De Groningse slagers vereniging heeft I zetel te behouden, zodra hij betrokken -besloten met ingang van gisteren de wordt in een civiele procedure (vervol verkoopsprijzen voor alle soorten rund- ging) vlees met 20 cent per kilogram te ver- Reuter voegt hieraan toe, dat indien lagen, als g-evoig van een grotere vlees- de aanklager in het gelijk zou worden de yeemarkte» gesteld, zulks betekent, dat circa 350 De- „Slachtoiier van boosaardige aanval" Duizenden adhaesie-telegrammen blijven in het Republikeinse kamp binnenstromen T EDEN DER REPUBLIKEINSE „nationale commissie" hebben meege- deeld, dat een overweldigende meerderheid er voorstander van is, dat Nixon aanblijft als candidaat der partij voor het vice-presidentschap der Ver. Staten. Arthur Summerfield, de nationale Republikeinse voorzitter, zeide, er zeker van te zijn, dat Nixon zal aanblijven, aldus Ass. Press, lOO^ari-re^Fri^e^Maatsr ha poij van Volgens Reuter heeft Eisenhower te kennen gegeven, dat Nixon, na zijn Landbouw was het geschenk, dat Ko- exposé, zich geheel gezuiverd heeft van de, tegen hem uitgebrachte be-jningim Juliana gister-en tijden? de f: rt- schuldigingen. Het klinkt aandoenlijk, waar zowel Eisenhower als Nixon "an^eboden in tranen zijn uitgebarsten bij de begroeting op het vliegveld van Wheeling. De ^feestrede-voeringen werden' afgewist Eisenhower neemt thans het standpunt in, dat Senator Nixon het slacht- seld door een Friese Boerenspieg:! in offer is geweest van een „onoprechte en boosaardige aanval". I s^^^n^der^Molen Leeu-wa-nden" mocratische en Republikeinse Congres-onder regie van Hein Cats en gespeeld leden, alle advocaten, onrechtmatig in door leden ran Friese amateur- en be- functie zijn. roepstoneelgezelschappen. Inmiddels heeft Stevenson, de „grote Op de bijeenkomst volgde een kc-rt be man" der Democraten, verklaard, dat hij zoek van ce Koningin aan de proefboer- geenszins van plan is de namen bekend derij Wielzioht var. de Maatschaopy te te maken van de personen die giften Rijperkerk, waar Hare Majesteit zich schonken voor een speciaal fonds, dat hij uitvoerig liet inlichten over het stam alsgouverneur van Illinois voor bepaalde boekvee. Vier stukjes aardige Friese staatsambtenaren had ingesteld. Zoals volkskunst werden hier aangeboden voor men weet, hadden de Republikeinen oplde Pinsesjes: voor Beatrix een tasje met hun beurt Stevenson van bedrog be- versieringen naar oud-Friese motieven, schuldigd. Tot dusver is het „schandaal-1 voor Irene een gebeeldhouwd paardje. Nixon" de grootste sensatie in de ver- j voor Margriet een doos crème en voor kiezingsstrijd tussen Democraten én Re- j Ma. ij-ke een pop in Fries costuum. ook 't Generaal Ridgway bij Koningin en Prins Gesprek met ministers en stafchelfs De opperbevelhebber van de NATO- strijdkrachten in Europa, gen. Rigdway, heeft vanmorgen in Den Haag verschil lende besprekingen gevoerd en gebruikte daarna samen met zijn echtgenote op het paleis Soestdijk de lunch als gast van Koningin Juliana en Prins Bernhard. Om precies vijf uur arriveerde de ge neraal gistermiddag op Schiphol. Na de begroeting inspecteerde hij een erewacht, die werd gevormd door honderd militai ren van het regiment Huzaren van Bo- reel. De Kon. Militaire Kapel bracht de gebruikelijke eerbewijzen en onder escor te begaf Ridgway zich per auto naar Oen Haag. In gezelschap van minister Staf be zocht de generaal vanmorgen minister- .nesidenl dr W. Drees in diens kabinet Lusano is gearresteerd, vermoedelijk uit jp het Plein 1813, waarna hij mei de heide Zwitserland wordt geweien, maar eersl nmisters in de Trèveszaal op het Bin- terecht za' ?aan, ""sens het niet betalen lenhof een bijzondere zitting van de mi- van zlJn hotelrekening nsterraad bijwoonde Op hel miniz'erie' DAT in Tuindorp Maartensdijk 83-j. an Oorlog trof Ridgway daarna minister oud is overleden de oud-hoofdredacteur >taf, de staatssecretarissen Moorman en van de Volkskrant. J. B. Vesters. kranenburg, de chefs van staven, luit - DAT 200 burgemeesters uit de Noorde- en. Hasselman, vice-admiraal De Booy, ijke provincies op de volkshogeschool te ilsmeöe de pl v. chef luchtmachtstaf. Bakkeveen bijeen zijn geweest om te jjen.-majoor A. Baretta. spreken over de Europese eenwording. Drie veteranen uit de Anti-Revolutionnaire Partij, die hun land grote diensten hebben bewezen, vonden elkaar tijdens het Centralen Convent, dat de A.R.P. gisteren in Utrecht hield. V.l.n.r. generaal b.d. L. F. Duymaer van Twist, de heer C. Smeenk en oud-minister mr J. de Wilde, drie oud-Kamerleden, die ieder op eigen terrein in de voorbije jaren veel werk hebben mogen verrichtten „het volk ten baat". DAT de makelaarsfirma in tabak J. M. Laurillard te R'dam op 1 October 100 jaar bestaat. DAT voor de bouw van een schutsluis, inlaatduiker en onderbouw maal in de Oosterpolder laagste inschry- de fa J. M. Strijland te Uithoorn met f 3,5 millioen (hoogste f 4,2 millioen) i de gunning is aangehouden. DAT de Ned. kolenprodugtie in Augus tus 976.400 ton bedroeg tegen 1.104.200 de dagproductie daalde 40.900 tot 39.100 ton. DAT de 32-jarige Amsterdamse textiel koopman E. H. D.. die Ned. zakenlieden 400.000 zou hebben opgelicht DAT 't Griekse schip Axios (7200 en de Zweedse Travancore (4700 gisteravond bij een aanvaring nabij Hoek van Holland werden beschadigd i op eigen kracht Rotterdam bereikten. DAT Dinsdag en Woensdag in Utrecht een nationale vakwedstrijd voor maa orthopaedisch schoeisel wordt gehou den onder de titel De gecroonde Leersse. DAT formulieren voor Amerikaanse studiebeurzen t.b.v. Ned. leerkrachten vóór 30 October moeten worden aange vraagd bij het Nederland-Amerika Insti tuut, Museumplein 4, Amsterdam-Zuid. DAT de Nat. federatieve Raad van het voormalig Verzet Nederland in een tele gram aan minister Drees heeft geprotes teerd tegen het verlenen van gratie aar Willy Lages. DAT op 20. 21 en 22 November in Am sterdam een Ned. congres voor schoolge- neeskunde wordt gehouden. DAT in Den Haag, 75 jaar oud. is over leden mr dr W. M. G. Schumann, uuö- voorzitter van de Volksraad in N.O.-Indië de begrafenis op Rhijnhoff aan de Haagse Schouw heeft plaats gehad. DAT de aartsbisschop-coadjutor, mgv B. Alfrink, gisteren een nieuw gedeelte het R.K. ziekenhuis te Winschoten heeft ingewijd. DAT op 1 October voor het grensvi keer te Wernhout een nieuwe regeling ingaat, waarbij de controle voor het vi keer uit Nederland te Wuestwezel pla; heeft en voor het verkeer uit België Wernhout. DAT de R.K. Bond voor het Gs; minister Suurhoff om een grotere pro gressie in de kinderbijslagen heeft verzocht. DAT minister Staf gisteren 5 auto'! overdroeg t.b.v. de patiënten van he' militair herstellings en trainingsoord Aar denburg. DAT de groente- en fruittentoonstelling Amato te Amsterdam na twee dagen reeds meer dan 100.000 bezoekers trok DAT gisteren in het militair neuros hospitaal te Austerlitz een nieuwe barak is geopend met 100 bedden. DAT de 45-jarige Amsterdamse schoen maker G. T. de Berk uit de Buitenoan- tammerstraat 32 sedert 22 Sept. wordt vermist. DAT pres. Truman bij een antiquair in Washington een schilderij van een on bekende Nederlandse schilder heeft ge kocht voor zyn liuis in Missouri. DAT Maandag in Halfweg de suikerfa briek Holland begint met de campagne, die ongeveer negen weken zal duren. Der Spiegel onthult reden van ontslag Duitse ambassadeur gaf valse leeftijd op in Den Haag Uiteenlopende gissingen over motief van kunstmatige verjongingskuur T"~\E AMBASSADEUR van de Westduitse Bondsrepubliek in Den Haag, AJ dr Karl Dumont, is van zijn functie ontheven omdat hij zowel bij de Westduitse als bij de Nederlandse regering zijn leeftijd te laag heeft opge geven, zo ontleent de Vkrt aan het Duitse weekblad Der Spiegel. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, is dit bericht juist. Hieruit blijkt dus, dat dr Dumont niet om gezondheidsredenen ontslag heeft gevraagd, zoals het Westduitse communiqué meldde. Ook het gerucht, dat de ontheffing een politieke oorzaak had, is nu afdoende weerlegd. Dr Dumont heeft bij zijn benoeming j Wat de heer Dumont tot zijn kunst- in Den Haag opgegeven, dat hij op 27 l matige verjongingskuur heeft gebracht. December 1889 is geboren en thans dus kan men slechts gissen. Volgens Der 62 jaar oud zou zijn. Het schijnt de eerste Spiegel dateert zyn valse leeftijdsopgave in de diplomatieke geschiedenis te j reeds uit de eerste jaren na de oorlog, dat bij een dergelijke opgave be- 'toen dr Dumont met zijn gezin nog in de drog is gepleegd. Dip%natieke kringen Russische bezettingszone leefde. Sommi- de mededeling i Buitenl. econ. betrekkingen Mr Teppema directeur- generaal Dezer dagen kan de benoeming worden verwacht van mr S. Th. J. Teppema tot directeur-generaal van de buitenland se economische betrekkingen. Mr Teppe ma volgt in deze functie de heer D. P. Spierenburg op, die, zoals bekend, enige tyd geleden werd benoemd tot lid van de hoge autoriteit van de Europese ko- n- en staalgemeenschap. Mr Teppema trad tot dusver op als plaatsvervangend directeur-generaal van de buitenlands economische betrekkin gen. Eén maand plus 5 voorwaardelijk Ranselende stakers veroordeeld Op 24 Augustus werd een werkwillige door vier stakers van de zuivelfabriek De Ommelanden te Groningen afgeran seld. Dc officier van Justitie had tegen ieder der dadens vier maaavden gevange nisstraf geëist, maar gisteren veroor deelde de politierechter allen tot zes maanden, waar-an vijf maanden voor waardelijk met aftrek van Preventief Zij komen Zondag vrij. De officier wilde deze zaak los van de staking zien. Iedere in vrijheid leven-1 de burger, zo meende hy. heeft het recht zich op de openbare weg te begeven Geen oplossing voor de kwestie-Kasjmir Dr Frank Graham, dc UNO-bemidde- ar voor Kasjmir. heeft de Veiligheids raad moeten rapporteren, dat hij er •t in is geslaagd om een overeenkomst !sen India en Pakistan te bewerk- lligen over de demilitarisatie van Kasjmir. dat hy op die i een gunstiger leeftydsgrocp wilde vallen wat de rantsoenering der levensmiddelen betrof. Uit een zekere slordigheid zou hij dit bedrog later hebben gehandhaafd. Anderen zijn van mening, dat dr Dumont zyn valse opgave handhaafde om niet als consul-generaal, maar als ambassadeur te worden gepensionncerd. Dit laatste werd by onze informatie echter perti nent tegengesproken, omdat de leeftijds verlaging geen pensioenverbetering be- HET WEER IN EUROPA WEERBERICHT Enkele buien iets kouder Morgen overdag maakt te 10 uur» ZON EN MAAN Vrijdag: zon 6.33 tot 18 29 ui 15.08 tot 21.50 uur. Op 26 Septet

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 1