Jlieume £ciJtsrl)C (fourant S „Change money, Sir?" Gen. Naauib zal ieder verzet terstond krachtig onderdrukken Proclamatie, dat binnen een week alle wapens moeten worden ingeleverd Pleven: Mijn land is bij een aanval zeer kwetsbaar Wist U MAANDAG 22 SEPTEMBER 1952 BUREAUX Steenstraat 37 Directie Redactie Abonnementen- en Advertentie-afdeling Tel 31441 Postrekening- 58936 ABONNEMENTEN i 6- per kwartaal f2— per maand: f 0 47 per week ADVERTENTlÊN- f 018 per milltmetei fBi.i contract helaneriike korting! Drie en dertigste jaargang No 9540 Directie F D1EMEB Hooidredacteur: Dr. E. DIEMER Chet-Red.: H. W ENSERINB CHRISTEL11R-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken ,Staatpa«tici| It gbfbltoen oign bert (n tegljenspaet" Dr Schacht in Egypte DE BEKENDE, Duitse financiële deskundige, dr Schacht, arriveert vandaag in Egypte. Zoals men weet, heeft Schacht ook onlangs met de Perzische premier Mossadeq besprekingen gevoerd over de kritieke, financiële toestand in dat land. Thans moet Schacht de Egyptische rege ring gaan helpen bij de opstelling van een nieuwe begroting. Tevens moet hij advies geven over tal van nationale, economische kwesties. Inmiddels heeft de Egyptische dictator, generaal Naguib, de teugels van zijn bewind weer strakker aangehaald. Hij heeft namelijk, als militair gouverneur, een aantal proclamaties uitgevaardigd. Midden-Oosten (gevestigd te Favid in de Suez Kanaalzone) tegenover verslagge- verklaard, dat er rekening mede Deze proclamaties houden in, dat bin nen een week alle vuurwapens moeten worden ingeleverd. Alle daden van ver zet tegen de zgn. „landhervormingswet- ten" zullen door militaire rechtbanken worden berecht. De regering van Naguib heeft voorts haar goedkeuring gehecht aan een wet, volgens welke de politie het leger te hulp kan roepen, om in noodgevallen de orde te handhaven. In verband met de opdracht, dat een ieder, in het bezit van vuurwapenen zijn de, die binnen een week moet inleveren, ongeacht een eventuele vergunning, nog het volgende: de voormalige Wafdisti- sche regering, onder Mustafa Nahas, had verleden jaar. na het eenzijdig opzeggen van het. in 1936 gesloten Brits-Egyptische verdrag, alle daartoe in aanmerking ko mende Egyptenaren het recht gegeven vuurwapens te dragen, zulks binnen het I kader van de „bevrijdingsworsteling" tegen de Britse strijdkrachten in de Suez Kanaalzone. Volgens de „Sunday Times" zul len de Britse troepen in de Suez Kanaal zone, in de nabije toekomst met één derde worden verminderd. Er zijn aan wijzingen, dat de Britse regering het eventuele verlies van de Suez Kanaal zone niet onoverkomelijk zou achten. Al thans heeft de Engelse minister van Landsverdediging. Anthony Head, op het hoofdkwartier der Britse troepen in het wordt gehouden, dat Engeland straks zijn huidige basis in Egypte niet meer zou bezitten. Hij lichtte zulks als volgt toe: Altijd zal het voor het Westen van onmetelijke betekenis zijn, ergens in het Midden- Oosten, over een basis te kunnen be schikken. Het meest aangewezen gebied hiervoor is Egypte, en dit zou met het oog op de communis^sche dreiging, ook voor Egypte zelf van groot belang zijn. Het is echter niet onmogelijk, dat wij elders een dergelijke basis vestigen. Al dus de verklaring van minister Head. Zweden ging gister naar de stembus Verliezen voor commu nisten Gisteren werden in Zweden de ver kiezingen voor een nieuw Lagerhuis ge houden. Circa 4 millioen stemgrechtigden konden de gang naar de stembus maken, om 236 nieuwe Lagerhuisleden te kiezen. Reeds kort na middernacht oleek, aldus Reuter, dat de communisten een verlies hebben geleden van 30 tot 40 procent. De Boerenpartij is achteruit gegaan, de Conservatieven behaalden voordeel, ter wijl bij de Sociaal-democraten en Libe ralen weinig is veranderd. Sinds vorig jaar October is een coalitie van Sociaal democraten en Boerenpartij aan het be wind. Politieke waarnemers hadden lies voor de communisten verwacht, als gevolg van de moeilijkheden met de Sowjet-Unie over het neerschieten een Zweeds vliegtuig boven de Oostzee. De (nog niet definitieve) uitslagen wa als volgt: Conservatieven. 30 zetels (winst 7) Boerenpartij: 27 zetels (verlies 3) Liberalen: 59 zetels (winst 2) Sociaal-democraten: 109 zetels (ver lies 3) Communisten: 5 zetels (verlies 3). De Van Galen had een aanvaring De Nederlandse torpedoboot jager Van Galen is vannacht bij Noord-Jutland in botsing geweest met de Eagle, het groot ste en nieuwste Britse vliegkampschip (36.800 ton), naar men aanneemt toen de Van Galen brandstof overnam van het Britse schip. De schade aan beide vaar tuigen schijnt slechts licht te zijn. Er zijn geen persoonlijke ongelukken ge beurd. De Eagle blijft aan de oefening deelnemen, de Van Galen gaat naar Den Helder. Het schip kan deze reis op eigen kracht en zonder escorte maken. Tsjou En Lai verliet Moskou De Chinese premier, Tsjou En Lai, die met de Russen in Moskou besprekingen heeft gevoerd, is vanochtend per vlieg tuig weer naar Peking vertrokken. „Eisen van moderne tijd" Discipline in kloosters soms onredelijk Gebrek aan eenheid, verzachting der regels waar nodig, algemene aanpassing aan de eisen der moderne tijd, practi- sche kleding. Dit zijn enige van de pro blemen, die 200 algemene oversten, bijna een millioen R.K. religieuzen over de ge hele wereld vertegenwoordigend, tijden6 een besloten congres te Rome hebben be sproken. Het doel van het congres (\as, zoals de secretaris van de congregatie het uitdrukte, in moderne termen te zeggen, wat de stichters en stichteressen der orden en congregaties zouden hebben gedaan indien zij niet een tot vijftien eeuwen geleden maar nu hadden geleefd. Opgemerkt werd, dat de discipline in de kloosters in sommige gevallen in on redelijkheid kan ontaarden en dat deze in verscheidene communiteiten meer eist dan het canoniek recht- Ascetisch leven betekent niet het persoonlijk leven in een dwangbui, dw'ngen en evenmin, dat aan de gezondheid maar weimg aandacht be hoeft te worden besteed. Integendeel, gezondheidszorg is een eerste vereiste. Het dagelijks leven moet voorts redelijk zijn en aangepast worden aan plaatse lijke omstandigheden. Zaterdag ls ln Bloemendaal de vijfde school in Nederland voor Individueel v gezet onderwijs geopend. Hold Fast Camouflage met pijnlijke gevolgen De Gasperi op bezoek bij Adenauer Geen „assen", maar bruggen bouwen De Italiaanse premier Buitenlandse Zaken, De Gasperi, is voor officieel bezoek van enige dagen te Bonn gearriveerd. Dr Adenauer, alsmede aantal ministers van zijn kabinet, :n op het station aanwezig om hem te begroeten. De Gasperi wordt verge zeld van zijn echtgenote. De Westduitse politie had uitgebreide veiligheidsmaat regelen getroffen. Het station was afgezet toen de Gasperi's speciale trein kwam. Zijn bezoek is het eerste, dat het hoofd ener buitenlandse regering Westduitse federale republiek brengt, sinds haar ontstaan, nu drie jaar ge leden. Vóór zijn vertrek naar Bonn had De Gasperi verklaard, dat zijn bezoek aan West-Duitsland niet ten doel had „assen te smeden, maar bruggen te bou wen voor een gemeenschappelijk bouw werk". Tot de punten, welke De Gasperi met Adenauer onder de loupe zal nemen, behoren de Frans-Duitse controverse over het Saargebied en de ratificatie door Italië van het verdrag voor d? Europese defensiegemeenschap. Adenauer zou gaarne zien, dat Italië dit verdrag nog vóór Frankrijk ratifi ceerde. Vijf Ned. zeelieden in V.S. gearresteerd Verlieten hun schip om in badhotels te werken Vijf Nederlandse zeelieden zijn giste ren te Lake Placid (V.S.) gearresteerd, omdat zij illegaal het land zouden zijn binnengekomen. Zij hadden volgens de ïrranigraiie-autoriteiten hun schip te Hoboken. New Yersey, verlaten en wa ren naar Lake Placid gekomen om werk te zoeken in badhotels Er zal worden beslist of zij zul-len wor den gedeponeerd dan wel toestemming zullen krijgen om op normale wijze met Nederlandse schepen te vertrekken De namen van de betrokkenen zijn: Hans Hiep, Jacob de Groot. Jan Donge, Gonter Langeweg en M. J Mul (1) er. Maaswijdte snoekbaarsnetten nog niet vergroot Bij K B. is de termijn, waarin het ge bruik van snoekbaarsnetten met een maaswijdte van 92 mm bij de visseru het IJsselmeer is toegestaan, met een r verlengd, tot 1 September 1953 Zo men weet, was de regering van plan i.v. 1 September 1952 in het belang a het behoud van de visstand de mini- im-maaswijdte te verhogen van 92 mm tot 96 mm. In Egypte wordt thans het verzet tegen Naguib's nieuwe wetten radicaal de kop ingedrukt Hier ziet men de jonge sjeik Saleh Lamloem, een welvarend grootgrondbezitter, die tot de doodstraf is veroordeeld. Sjeik Lamloem was op ae dag, dat de wet op de landhervorming was afgekondigd, met 35.Bedoeïnen het plaatsje Minia binnengetrokken en had de bevolking aangespoord, zich tegen de we Zware bombardementen der V.N. op Korea Verbitterde strijd om „Kelly" heuvel Op Korea hebben de Geallieerde jacht bommenwerpers doelen aangevallen op nog geer. 600 meter van de Mandsjoeryse grens, aan de Zuidelijke oever van de Jaloe. Tal van fabrieken te Sinoeidjoe werden verwoest. Ook hebben Ameri kaanse superforten 100 ton bommen ge worpen op doelen in Pjongjang, waar vele branden werden waargenomen. Reuter melda nader, dat bij de luchtge vechten vier vijandelijke Migs weraen omlaag geschoten en zeven beschadigd. T- land woedt de strijd om de z.g. „Keliy- heuvel", in West-Korea, nog steeds t. Het kwam hier zelfs tot een ver bitterd handgemeen, waarbij gebruik werd gemaakt van revolvers, handgrana- en en bajonetten. Bommenwerpers der ijfde Amerikaanse luchtmacht wierpen fakkels uit, die het strijdtoneel verlicbt- i, alsof het dag was. )e stormtroepen voerden kie.ne, stalen, reeds in elkaar gezette bunkers, die 34 kg. wegen, met zich mee, die een afdoende bescherming bieden tegen granaatsplinters. Het was de eerste maal, dct hiervan gebruik gemaakt is. Het Ge allieerde opperbevel maakte bekend, dat in bet krijgsgevangenkamp van Tsjejoedo een communistische gevangene opgehan gen is aangetroffen, hetgeen reeds derde geval is. Volgens het commun.què der Noord-Koreanen werd een torpedo- bootjager van de vijand, aan de Oostkust van Korea, door communistische strijd krachten tot zinken gebracht. Het Deense hospitaalsohip „Jutlandia" is uit Kopen- .hagen naar Korea vertrokken. Een Britse trèiler door Russen opgepikt, Ter hoogte van de kust van Noord Noorwegen heeft een Russische kanon neerboot de 369 ton metende Britse trei- Ier Equerry uit Grimsby, welke op weg naar de Witte Zee. opgebracht. Rus- begaven zich aan boord van de trei- Ier. die gedwongen werd in Oostelijke richting te varen om te worden opge bracht. Het bericht is afkomstig var andere Britse treiler, die het opbrengen id waargenomen. De Britse regering is van het gebeurde op de hoogte gebracht. De kinderverlamming in West-Duitsland De kinderverlammingepidemie esi-Duitsland, die 406 mensenlevens heeft geëist en waaraan meer dan 6000 sen, grotendeels kinderen, hebben geleden, neemt, naar gisteren is bekend gemaaktlangzaam ln hevigheid af. Mossadeq speculeert op buitenl. technici Relletjes in Ispahan Mossadeq heeft in een schrijven aan de parlementaire oliecommissie verzocht, toestemming, voor het in dienst ne- i van 10 neutrale buitenlandse tech nici. Zulks om de productie van olie in Abadan te kunnen hervatten. William Jones, de president van de Cities Ser- Company is uit Teheran in Parijs aangekomen. Zoals men weet, heeft Jo op verzoek van Mossadeq een be zoek gebracht aan de olieraffinaderijen m Abadan. In d>e Perzische oLieprovin- cie Ispahan zijn verscheidene personen gewond bij relletjes tussen grondbezit ters en hun gewapende han langere enerzyds, en boeren en politici ander zijds. over de toepassing van het be kende regeri-ngsdecreet. Dit decreet hield dat de landheer 20 procent extra van zijn aandeel in de oogst aan de boeren moet afstaan. Ir Tromp gehuldigd bij Philips Bouwde illegale zender in orgel van kerk „Een man met een onblusbare schep pingsdrang, die zichzelf nooit heeft ge spaard." Zo karakteriseerde ir P. F. S. Otten, voorzitter van de raad van be stuur der N.V. Philips' gloeilampen fabrieken, Zaterdag in Eindhoven ir Th. Tromp, lid van de raad van bestuur, die ter gelegenheid van zijn 25-jarig jubileum bij Philips werd gehuldigd. Ir Otten herinnerde er aan, dat ir Tromp onder alle omstandigheden de zelfde harde en onverzettelijke werker is gebleven. In de oorlogsjaren besteedde hij veel tijd aan sabotagewerk op de fabrieken en ondergrondse acties Hij leidde een belangrijke groep illegalen. Meer dan 20.000 microfoto's gingen door zijn handen als waardevolle informatie voor de geallieerden. Voortdurend onder hield hij contact met Engeland door mid del van koeriersroutes en een zender, die hy tegen het einde van de oorlog had gébouwd in het orgel van een kerk te Eindhoven. Ook had hij een actief aandeel in het overbrengen van piloten Van 5 April 1945 tot 24 Juni van dat jaar was hij minister van Waterstaat. Op de receptie waren Zaterdag o.a. aanwezig de oud-ministers In 't Veld. Spitzen en Gerbrandy Namens alle Phi- lips-medewerkers bood ir Bouten drie geschenken aan, waaronder een door Sierk Schroder te Wassenaar geschilderd portret van de dochter van de jubilaris. **1* ZÊÊtèmÊÊ Het gevolg van deze smak viel nogal mee: een gebroken neus- beentje voor de jockey. Dit ge beurde Zaterdagmiddag op de ren baan Duindigt, waar voor het eerst een steeple-chase werd verreden. De ongelukkige jockey was de heer J. E A. van Vilsteren, het paard de favoriet Wodan. Moeder van de Sjah brak haar enkel Op „N. Amsterdam" van scheepstrap gevallen De moeder van de Sjah van Perzië is de haven van New York, bij aan komst van het passagiersschip „Nieuw Amsterdam", van de scheepstrap geval len. Zij moest op een draagbaar naar een ziekenhuis worden gebracht. De Konin gin Moeder, die incognito reist onder de i „mevrouw Pahlevi", maakte de naar Amerika in gezelschap van haar dochter, prinses Asraf en haar vier jarige kleinzoon prins Nasir. Voorts be- t het gevolg uit een verpleegster, secretaris en drie bedienden. Volgens A P heeft het onderzoek in een New orks ziekenhuis uitgewezen, dat de Koningin Moeder twee beentjes boven enkel gebroken heeft. Onder nar- werd de breuk in het gips gezet. Armlastige Nederlanders in Indonesië Millioenen zijn nodig om te helpen De Nederlandse begroting van Unie- ingelegenheden voor 1953 verslindt bijna /ee maal zo veel geld als op de begro- ng van 1952 was uitgetrokken, namelijk f 10.7 millioen voor gewone en f 400 000 buitengewone dienst, dit is resp. f4.6 millioen en f400 000 meer dan op de begroting 1952 Deze laatste is trouwens te laag gebleken, zodat er een suppletoire begroting te verwachten is. De voornaam- oorzaak is de noodzakelijk gebleken hulp aan behoeftige Nederlanders. Voor dit doel is f 5.8 millioen uitgetrokken (vorig jaar f 15 min), waarvan f500.000 overtochtskosten. De f 400.000 zijn nodig bouw van woningen'voor ambtena- te Djakarta. Het personeel van het Hoge Commissariaat is ingekrompen tot ïan. Desniettemin moet 'n veel hoger bedrag voor het H.C worden uitgetrok ken wegens de stijging van de kosten van levensonderhoud De totale begroting van Uniezaken en Overzeese Rijksdelen be draagt f67 (v.j. 55) millioen gewone en 17,2 (17.2) min buitengewone dienst. Nederland en Brazilië hebben besloten de wederzijdse gezantscheppen tot ambas sades te verheffen, aldti« vernemen wi. het ministerie van Buitenlandse Zaken. Frankrijk in N.A.T.O.-verband Fransen moeten zich voorbereiden op zware offers voor nationale defensie Pleven, de Franse minister van Defen-bondgenoten van heeft kunnen cver- 5ie, heeft te Meaux, tijdens een toespraaktuigen, dat de „peripherische strategie", ter 38ste herdenking van de slag aan de volgens welke het continent prijsgegeven Marne, het Franse volk gewaarschuwd. dat de defensie-inspanning lang zou du in veel van het nationale inkomen zich zal opeisen. Wij herinneren er dat maarschalk Joffre het bevel voe,rde over de Franse troepen in de slag aan de Marne tijdens de eerste wereld oorlóg. Wij moeten alle illusies uit hoofd zetten, aldus Pleven, want* geen politiek en geen nieuw wapen kan een land als het onze, dat geografisch uterst kwetsbaar is, van een langdurige defen- =-inspanning redden Frankrijk zal zich opnieuw tegenover dc dreiging van een Duits „militarisme" gesteld zien, indien het onvoldoende bij draagt aan het te vormen Europese !«-ger. op. dat Frankrijk er zyn Na een noodlanding: Drie mensen stierven in waterloze woestijn Zes doden bij andere vliegrampen In de Nubische woestyn zijn drie leden in de bemanning van een Indische Dakota, die op weg was naar Aden en noodlanding moest maken in de ge noemde waterloze woe-sten, om het leven gekomen. De piloot, kapitein Shine, stierf kort nadat een reddingsploeg hem gisterenavond 320 km ten Z.O. van Wadi Haifa Em. 640 km ten N.O. van Khar toem had bereikt. Woestijnspeurders hebben de lijken van de andere leden van de bemanning, twee niet-geïdentificeerde Indiërs, die op zoek naar water waren gegaan, gevon den. Kapitein Shine is blijkbaar van dorst en uitputting gestorven. Een Ame rikaanse DC 3 is te Villeneuve le Rol bij Parijs neergestort. Gemeld wordt, dat de vier leden van de bemanning zijn om gekomen- Op tien kilometer van Avignon (ZO. Frankrijk) is een particulier vliegtuig neergestort, waarbij de piloot en een pas sagier werden gedood. zijn, en later, na vele bombardenien- weer bevrijd zou moeten worden, niet de juiste politiek was. Wat ook de prijs de opbouw der nationale defensie moge zijn, het is altijd minder dan de kosten van een langdurige oorlog of, er ger nog, van een nederlaag. Hij poogde de Fransen gerust te stellen met de verklaring, dat Atlantische mo gendheden thans op Franse bodem staan. a derwille van de „Europese eenheid", dat de Fransen het verleden hun geheugen trachten te bannen en thans zelfs met de Duitsers deel willen uitmaken van de Europese defensie gemeenschap. In dit verband zij nog vermeld, dat Tom Connally, de Amerik. democratische die op zijn reis door Europa o.a. Brussel en Parijs bezoekt, aan de pers heeft verklaard, zeer tevreden te zijn gepresteerde inspanning der N.A.T O.-lar.den voor hun verdedi- Firetly in zee gestort Nederlandse piloot omgekomen bij oefening Mainbrace Waarnemer opgepikt door heischroeivliegtuig dat juist in de buurt was ÜIJ DE VLOOTOEFENING Mainbrace is gisteren een Nederlandse Firefly -D tijdens de landing op het Britse vliegdekschip Illustrious in zee ge stort en gezonken. De Nederlandse piloot, de tweede-luitenant A. Lam- brechts uit Haarlem, kwam hierbij om het leven. De waarnemer, vliegtuig telegrafist eerste klasse D. Buitenhuis, kon worden gered. Buitenhuis werd opgepikt door een hefschroefvliegtuig van het Amerikaan se vliegdekschip Wright. Dit toestel be vond zich juist in de lucht toen de Fire fly in zee stortte en spoedde zich onmid dellijk naar de plaats van het ongeluk. De commandant van het eskader schout bij nacht Hallet, verzocht gister avond alle schepen vanmorgen tussen elf en twaalf uur Nederlandse tijd de vlaggen halfstok te hijsen en herden kingsdiensten voor de omgekomen vlie ger te houden. De verongelukte machine behoorde tot een van de Nederlandse Firefly-escadril- les, die op het Britse vliegkampschip Illustrious zijn gestationneerd. DAT het Arnhemse Openluchtmuseum dit seizoen reeds 175.000 bezoekers heeft getrokken (20 pet. meer dan v.j. en 40 pet meer dan in 1950). DAT de gerestaureerde korenmolen van Terwolde in Voorst (Gld.) weer in ge bruik is genomen. DAT de A'damse „eilandenboulevard" de verbrede en bijna 1 km lange ver keersweg langs de Oostelijke eilanden. Kattenburg. Wittenburg en Oostenburg. Zaterdag is geopend. DAT de loodsdiensten van Hoek van i Holland en IJmuiden gisteren wegens de storm tijdelijk werden gestaakt. DAT de directeur van de Bank voor Zeeland te Goes, A. J. Koppe, voorzitter de A.-R. Kiesvereniging te Yerseke op 48-j. leeftijd plotseling is overleden. DAT in Laudermarke, Zuidveld en Wessingtange nieuwe wegen in gebruik zyn genomen, waardoor nu vrijwel heel Z.-O Groningen voor het grote wegver keer bereikbaar is. DAT B. en W. van Zaandam hebben voorgesteld de aanleg van een park aan de Heijermansstraat reeds nu uit te laien voeren i.v m. de werkloosheid. DAT de Ned. Ver. van Handelaren in verwarmings- en huishoudelijke artike len minister Zijlstra heeft verzocht de wijziging van de omzetbelasting ei wet op het cadeaustelsel spoedig tot stand te brengen. DAT de boerderij van N. C. Sinke te Kruiningen (ZZaterdag is afgebrand de gebouwen verzekerd waren, maar Mansholt Vrijdag het kunstmatige inseminatie te Heythuysen (L.) zal bezoeken. DAT de Kota Baroe en de Kota Agoeng van de Kon R'damsche Lloyd uit R'dam naar Djeddah zyn vertrokken om 2000 Indonesische pelgrims naar huis terug te brengen. DAT met het stoomschip Zeeland in R dam een olifantenechtpaar uit Co lombo is aangekomen, bestemd voor de dierentuin te Buenos Aires DAT op het bedrfjf van P. Maas te Heezp (N-Br vier varkens zijn bezwe ken aan varkenspest. Ook woninggebrek bij de bijen? Toen de heer G. te Venray door gegons opmerkzaam werd gemaakt op de aanwezigheid van een zwerm bijen in de tuin achter zijn woon huis. ontdekte hij, dat de diertjes zich een huis in de open lucht had den gebouwd en honingraten aan een tak hadden „gemetseld". Met raten en al zijn dc bijen, voor welke het inmiddels buiten te koud is gewor den. in een korf ondergebracht. Imkers verklaren dat een dergelijke ratenbouw in de open lucht een grote zeldzaamheid is. De British European breekt passagiersrecord De British European Airways (B E A beeft bekeno gemaakt in de maand Augufkus 204 800 Daseagiers te hebben vervoerd, ongeveer evenveel als ln 1946 in bet eehee! werden g>e<raneporteerd Volgens de mededeling van ck B E A is zij hiermede de eeree maatschappij in ging. Hy wees op de besprekingen, die iet prominente Belgische staatslieden heeft gevoerd, en welke hem de over tuiging schonken, dat óók België een be- Nederlander gegrepen in Zwitserland Een Amsterdamse koopman, die in Ne derland werd gezocht wegens oplichters praktijken. waarmee een half millioen gulden zou zijn gemoeid, is in Lugano door de Zwitserse politie gearresteerd. De man werd in Lugano aangehouden, omdat hij in een hotel, waar hy enige tyd had gelogeerd, een schuld van ƒ1200 had achtergelaten. HET WEER IN EUROPA 13 8 16 1 17 3 WEERBERICHT Enige regen Tot morgenavond verwacht De Bilt: Half tot zwaar bewolkt met op de meeste plaatsen enige regen Vanavond in het b:n- '.and tydelyk zwakke, overi gens matige en aan de kust t krachtig toenemende Z.- Weatelijke tot Westeiyke wind. Iets hogere middag- I temperaturen (Opgemaakt om tien uur». ZON EN MAAN Dinsdag: Zon 6.28 tot 18.36 uur; Maan I 11.33 tot 19 29 uur. Op 26 September EJC

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 1