Jlicutue iTditsrlje (Courant Bijna honderd Joegoslaven jammerlijk in de Donau verdronken In een panische angst stormden de passagiers naar het dek Een professor met spijt in het hart Naar een Europees politiek gezagsorgaan Wist 11 WOENSDAG 10 SEPTEMBER 1952 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie. Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.per kwartaal; 2per maand; 0.47 per week. ADVERTENTIëN: 0.18 per millimeter (Bij contract belangrijke korting). Directie: F. D1EMER Hoofdredacteur: Dr. E. D1EMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHR1STEL1JK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Staatuctlc* hgftettevta mgn hert la tegfjeospotf" Drie en dertigste jaargang No 9530 Tonnen renteverlies Veerboot in een onverwachte storm We leven snel... Ortskommandant terug in Hilversum Om zijn vrouw eens te laten zien, waar hij de scepter zwaaide De voormalige ortskommandant van Hilversum, dr August Hovelhaus, heeft gisteravond, vergezeld van vrouw en kin deren, weer een bezoek aan de radio- stad gebracht, meldt het A.D. Dr Hovel haus is indertijd slechts een jaar (1941) Ortskommandant van deze gemeente ge weest, omdat hij spoedig als majoor naar het front in Sicilië werd gestuurd. Daar heeft August de oorlog in al zijn ver schrikkingen meegemaakt. Gisteravond deelde hij mee, dat hij nooit lid van de Hitlerpartij is geweest en dat hij ook helemaal niet met de Ne derlandse NSB sympathiseerde. Toen er in 1941 te Hilversum ergens een vechtpartij ontstond tussen NSB-ers en Nederlanders had hij de Feldgendar- merie gestuurd om de vechters uiteen te laten slaan. De NSB-ers dienden later bij Hovelhaus hun beklag in, maar hij zou geantwoord hebben, niets met hen te maken te hebben. Dit had zijn overplaat sing naar Sicilië tot gevolg. Hitier noem de hij geestelijk ziek en Goebbels een duivel in mensengedaante. Na elf jaar gevoelde de Ortskomman dant behoefte zijn vrouw eens te laten zien waar hij een jaar lang de scepter heeft gezwaaid. Daartoe arriveerde hij gisteren te Hilversum. Of hij de Hilver summers een dergelijke opfrissing van het geheugen veel prettige herinnerin gen naar boven zal brengen, is nog de vraag. OP DE DONAU, onder de rook van het oude Belgrado, de Joego slavische hoofdstad, heeft gistermiddag omstreeks 1 uur een ramp plaats gehad, waarbij acht en negentig mensen om het leven zijn ge komen. De veerboot Misj, welke een geregelde dienst onderhoudt tussen Belgrado en Zemun, 12 km verderop aan de rivier gelegen, geraakte plotseling in een storm. Tengevolge van een buitengewoon krachtige windstoot, juist op het punt, waar de Sawa en de Donau samenvloeien, sloeg de boot om en zonk binnen twee minuten. De bemanning en een aantal passagiers, bij elkaar 40 tot 50 personen, sprongen over boord en ongeveer 30 konden zwemmend de oever bereiken; acht van hen stierven later nog. Het merendeel der passagiers bevond zich echter benedendeks, waar zij schuilden voor het slechte weer. die zich benedendeks be vonden, waren niet in de gelegenheid, tijdig overboord te springen: zij verdron ken jammerlijk. Volgens één der over levenden ontstond er een vreselijke paniek onder de passagiers, toen zij be merkten, dat het schip langzaam zonk. In hun grote angst stormden de passa giers naar één zijde van het schip, en et zou mede hieraan te wijten zijn ge- reest, dat de stuurman van de boot het artuig niet langer goed in zijn macht had: de boot was geheel uiit haar balans gebracht. De Misj vervoerde ongelukkigerwijs juist meer personen dan gewoonlijk, één der bruggen over de Donau w< herstelwerkzaamheden voor het verkeer was afgesloten. Duikers zijn onafgebro ken bez..g, de lichamen van de slacht offers uit het schip te halen, dat op de bodem van de rivier ligt. De kapitein van de Misj, die zich bevindt, verklaarde. Op de Rijksweg AmsterdamSchiphol is men met wegherstellingen bezig. Om de automobilisten zoveel mogelijk voor het gevaar van wegspattende stenen te behoeden, heeft Rijkswaterstaat nieuwe schrikborden laten plaatsen. dat hij vroeger dan gewoonlijk was trokken, omdat zijn schip anders spoedig overladen zou zijn geweest. Vóór de boot zonk, had de kapitein een aantal n van zijn dekhuis stukgeslagen, zodat hij zich heeft kunnen redden. Ook heeft de kapitein verscheidene passagiers gered. Zij konden niet zwemmen... Een twintigtal van hen, die over boord sprongen, was de zwemkunst niet mach tig en verdronken, hoewel er spoedig reddingboten bij de plaats van de ramp waren. Op dit punt is de Donau ongeveer 16 meter diep. Honderden mensen stróomden gister avond naar de meerplaats van de Misj, om inlichtingen over hun vermiste familieleden en bekenden te verkrijgen. De Joegoslavische minister van Bin nenlandse Zaken, Rankovic, woont de bergingswerkzaamheden bij. Van morgen af weer uien naar Duitsland West-Duitsland heeft besloten met in gang van morgen weer uien uit Neder land in te "voeren. De algemene ver wachting van onze tuinders was, dat dit niet eerder dan 1 December zou schieden. De marktsituatie in Duitsland heeft deze vervroegde import echter mo gelijk gemaakt. Blijkens de Bundes-An- zeiger van hedenmorgen is 5 millioen D.M. (f 4.500.000) beschikbaar gesteld voor de invoer van groenten, waarondei uien, uit Nederland. Japan verdringt weer Engeland De Daily Mail waarschuwt, dat Japan de handelsoorlog uitbreidt. De eerste schoten zullen gelost worden op de inter nationale conferentie voor de handel katoen te Buxton (Derbyshire). Tien af gevaardigden uit Japan zullen pleiten voor vrije handel en afschaffing van eer embargo voor de Japanse katoen op kolo niale markten. Kenneth Boardman uit Manchester, president van 14 textiel firma's, waarschuwde, dat de Japanse kooplieden op het punt staan, Lancashire er uit te gooien. In Oost-Afrika vragen de Japanners prijzen, die 30 tot 50 pet be neden die van Lancashire zijn. Op Malakka en in Pakistan gebeurt hetzelfde. Het blijft koel Iedere dag is het 3 tot 5 graden te koud qEDURENDE de eerste helft van deze week bleef voortdurend voor de tijd van het jaar koude lucht van polaire oorsprong over ons land stro men. Deze lucht had een onstabiele opbouw, zodat er bij voldoende ver warming buien in konden ontstaan, die plaatselijk met onweer en vrij grote hoeveelheden neerslag gepaard gingen. Des nachts ontstonden de buien in hoofdzaak boven het vrij warme Noordzeewater, dat langs de kust een temperatuur van ongeveer 17 graden heeft. Overdag ontwikkelden de buien zich in de namiddag, nadat de zon de temperaturen tot ongeveer 15 graden had doen oplopen. Tijdens opklaringen daalde in de nacht de temperatuur sterk en kwam op enkele plaatsen lichte nachtvorst voor. De gemiddelde temperatuur was 3 tot 5 graden beneden normaal. De kans op vorming van buien ver mindert nu tijdelijk iets ten gevolge van de nadering van een zwakke rug van hoge luchtdruk over de Noordzee. De aanvoer van betrekkelijk koude lucht blijft echter voortduren. Uit vrees voor ziekte Gaan varkensmarkten nu toch spoedig dicht? De varkensmarkten zullen worden sloten. Ministeriële besluiten hierover zul len binnenkort worden afgekondigd, ze: de heer K. Roos, hoofdbestuurslid van dt Ned. Bond van Varkenshandelaren, gis termiddag op een vergadering in Pur- merend. Het ministerie deelt hieromtrent mede, dat sluiting wordt overwogen, i dat er nog geen beslissing is genomen. Het ziekteverloop van de varkenspest heeft zich in Noord-Holland zo ongunstig ontwikkeld, aldus de heer Roos, dat slechts de markten voor vette varkens wil laten doorgaan, mits geen slachtvarkens beneden 80 kg levend gewicht worden aangevoerd. Van boer tot boer zo handel vrij blijven. Geen handel zou ter worden toegestaan over bepaalde grenzen. Dank zij Nederl. radio Doodgewaande broers na 13 jaar weer bijeen Dank zij de Wereldomroep tt Hilversum zien dezer dagen twee broers, Joachin er Lorenzo Sanchiz Nadal, die elkaar al had den doodgewaand, elkander voor het eersi dertien jaar weer. Joachyi bracht mei aantal Mexicaanse journalisten eer bezoek aan de Spaanse afdeling van de Wereldomroep. Van dat bezoek werd eer korte radioreportage gemaakt. Lorenzo hoorde dat in Valencia uit zyn toestel schreef direct eert brief, met het gevolg contact tot stand werd gebracht. Na zijn laatste reis naar Moskou Terugblik op het leven van „C.W." naar aanleiding van zijn 70ste verjaardag Mr Carl Wilhelm de Vries is oud-hoogleraar aan de Nederlandse Economi sche Hogeschool in Rotterdam. „C.W.", zeggen mensendie hem beter ken nen. Daarmee onderscheiden ze hem van die vele andere De Vries'en, die ook professor zijn. Behalve die letteronderscheiding weet iedereen boven dien, dat hy de professor De Vries is, die dit jaar naar Rusland reisde. Daarmee is tevens een schaduw aangegeven, die kortelings over dit leven viel. „Ik heb daar, achteraf, erg veel verdriet over gehad", zegt prof. de Vries. achter het gezag dienden te plaatsen. Op het ogenblik ziet U het samengaan var die twee partijen in de V.V.D., die ener zijds meer sociaal gericht is dan de libe ralen vroeger en zich aan de andere kant regeringsgetrouw betoont. Mijn Als hij spreekt over de plaats, die hij zijn leven ingenomen heeft in het Nederlandse openbare en maatschappe lijke leven, merkt hij op: „Een hoog leraar heeft tot taak z'n studenten te ver tellen wat de mensen over dertig jaar zullen denken. Ik heb vroeger de libe ralen altijd verweten, dat zij te weinig sociaal gevoel hadden. En de Marchantse Vrijzinnig Democraten van die tijd hield ik steeds voor, dat ze zich doelbewuster Amerikaanse hulp voor de Hembrug Bedrag van 28 millioen uit tegenwaarderekening De ministers Van de Kieft en Zijlstra hebben aan de Tweede Kamer meegedeeld dat n»et de Verenigde Staten over stemming is bereikt over de bekostiging van de verhoogde deelneming van hel rijk in het kapitaal der Artillerie-inrich tingen te Hembrug. De ƒ28 millioen, die de regering in di bedrijf steekt, zullen geput worden uit de tegenwaarderekening van de Amerikaanse economische en militaire hulpverlening. Op dezelfde wijze wordt reeds de pro ductie van militaire voertuigen tot een bedrag van 175 millioen bij de D.A.F. in Eindhoven bekostigd. Over de beste ding van nog 27 millioen uit de tegen waarderekening wordt met de Ameri kaanse autoriteiten nog overleg gepleegd. Veertien mille verduisterd door 20-jarige boekhouder De 20-jarige hulpboekhouder P. J. T. uit Maastricht, in dienst van de groot handel N.V. Houtappel aldaar, is gear resteerd omdat hij de laatste maanden 14.000 zou hebben verduisterd en valse boekingen hebben gemaakt. De zes ministers van Buitenlandse Zaken in beginsel accoord met opstelling statuut T~\E MINISTERS van Buitenlandse Zaken van de zes landen van de Europese Kolen- en Staalgemeenschap hebberi gisteravond bet Frans- Italiaanse voorstel om een statuut te ontwerpen, waarbij een politiek ge zagsorgaan voor een Verenigde Staten van Europa wordt ingesteld, in beginsel goedgekeurd. De ministers hebben echter water in de wijn van hun Franse en Italiaanse ambtgenoten, die met het voorgtel waren ge komen, gedaan, door de bevoegdheden van de Assemblée, die het statuut moet ontwerpen, in te perken. Men heeft besloten, het voorstel te verbin den met het plan van de Engelse minister Eden, om de Raad van Europa bij de voorgestelde gemeenschappen in te schakelen. De ministers hebben zich gisteren ge- agenda van de a.s. werkzaamheden nuiiüit De eerste sneeuw is gevallen haast om door de-voorbereidende agen dapunten heen te komen, teneinde nog enige ruimte te houden voor een Frans- Duitse bespreking over de Saarkwestie Toch moest deze bespreking tot vandaag worden uitgesteld. Daarna zullen Schu- Adenauer aan hun collega's ver slag uitbrengen over hun beraadslagin gen, die al twee maanden lopen. Adenauer is, naar verluidt, in beginsel accoord gegaan met het voorstel van Schuman, de Saar te maken tot „hoofd stad van Europa". Tijdens een gisteravond gehouden pers conferentie heeft Jean Monnet, de voor zitter van het Hoge Gezagsorgaan van de Kolen- en Staalgemeenschap meege deeld, dat er een commissie zal worden afgevaardigd naar de Assemblée van deze gemeenschap, die vandaag haar werkzaamheden te Straatsburg is begon nen Aan de raad van ministers is de handigd. Hierop komt als voornaamste punt voor de samenstelling van een raadgevende commissie, die zal bestaan uit vertegenwoordigers van werkgevers werknemersorganisaties. producenten verbruikers. Deze commissie moet 10 November a.s. opgericht zijn. Verder zal het Hoge Gezagsorgaan zich >n voorstelling moeten kunnen maken an vraag en aanbod in 1953. Uitwisse- ng van gegevens is dus noodzakelijk. Voor de eerste maal in de geschiedenis zich dan een nauwkeurig beeld kunnen vormen van de toestand in de ijzer- en steenkolenindustrie in West- Europa en hien eL practlserend polilkus js prot. Da i „Mten "wenst 't>\ afbelderè "die dVgröX P«ikte «erken ln en cm Moskm) uitvoeren, ma- ken niet bepaald de indruk gelukkige lieden te zijn. Ze werken voor onderdak. Den Haag Minister Luns nam van V.N. afscheid De Verenigde Naties hebben gisteren afscheid genomen van een grote, geestige Nederlander, die in de wereldorganisatie diplomatieke geschiedenis heeft gemaakt, aldus meldt men ons uit New York. Het was mr J. M. A. H. Luns, tot voor enige dagen lid van de Nederlandse de legatie bij de V.N. en plotseling bevor derd lot Nederlands minister van Buiten landse Zaken. Mr Luns bracht Dinsdag een afscheids bezoek aan Trygve Lie, de secretaris generaal van de V N. Hij was vergezeld van het hoofd van de Nederlandse dele gatie, mr D. J. von Balluseck. DAT bij het opruimen van een bouwval bij de Margrietkazerne te Wezep de stof felijke resten van twee Duitse militairen zijn gevonden. DAT de Ver. van Instellingstechnici gisteren in Vught t.g.v. haar eerste lus trum een driedaags congres begon cn de Ned. export van instellingsbehoeften reeds f 3 millioen per jaar bedraagt DAT gisteren in Groningen het drie daagse congres van de Bond van Ned Schilderspatroons is begonnen en het 80-j. bestaan van de plaatselijke afdeling is gevierd DAT de directeur van het sociaal fonds bouwnijverheid, J. Doorduijn/ in R'dam tijdens de jaarvergadering van de Ned. Ver. van Wagenbouwers heeft aange drongen op doorvoering van de voorstel len der staatscommissie-V. d. Tempel waardoor f 10 millioen bespaard zou worden. DAT de bouw van een Chr. militair tehuis aan de Willemstraat in Den Bosch f 69.150 is gegund aa Nijssen aldaar e gereed zal komen. DAT de 40 Ned. athleten. die aan de bevrijdingsestafette Caen-Maastricht zul len deelnemen, gisteren in het stadhuis in C&en officieel zijn ontvangen. DAT Vrijdag bij de school reserve- officieren van de infanterie te Ermelo :n ouderdag wordt gehouden. DAT minister Mansholt t.g.v. de paar- dententoonstelling in Den Bosch aan de Belgische directeur van het veeteeltwe- Lievens. de versierselen van officier O.-N heeft uitgereikt. DAT op 1 October in Amsterdam het 75-jarige bestaan van de gemeentelijke dienst der stadsreiniging wordt gevierd DAT vandaag in Doorn zijn beëdigd de nieuw benoemde tweede luitenants .der mariniers, die hun studie aan het Kon Inst. voor de Marine in Den. Helder heb ben beëindigd. DAT kapper Joh. Swier uit Wieringer- erf aan het Noordzeestrand bij Groote Keeten een haai van byna een halve ten heeft opgehaald. DAT i.v.m. de bronsttijd van het edel- wild het middengedeelte van het natio nale park De Hoge Veluwe van 15 Sep tember t/m 17 October zal zyn afgesloten DAT de vakgroep paramenten-ateliers fabrikanten van kerkelijke gewaden sieraden) m.i.v. 9 October wordt opge heven. DAT de bouw van het nieuwe gebouw sr Prov. Noordbrabantse Electriciteits- maatschappij in Den Bosch voor f 2.156.000 is gegund aan V. d. Bouwhuysen's Be tonbouw N V. aldaar. DAT de Kath. Arbeidersbeweging zich tegen de invoering van de koopavond heeft uitgesproken. DAT minister prof. dr W. J. A. Kern kamp als lid van de U.N.O.-commissie voor niet-zelfbesturende gebieden is op gevolgd door D. J von Balluseck. vast vertegenwoordiger van Nederland by del land VJ4. Jschien, Na de opening van de Staten- Generaal op 16 September zal H.M. de Koningin een rijtoer door Den Haag maken. Om de paarden aan de route te laten wennen wordt vooraf een generale repetitie gehouden. Hier ziet men de „stoet" op het Regentesseplein. zyn tussen Oost en West, maar niette- hy kan verklaren en de ver slagen van de Internationale Economische Conferentie, die van 3 tot 12 April in Moskou gehouden is, wijzen het ook uit: dat congres is een sterke anti-propaganda voor de Sowjet-Unie geworden. In de slotconclusie is de vrijwilligheid der deel neming aan de bevordering van de inter nationale handel op de voorgrond gesteld. En zulks tegen de wil van de organisa toren, die alles over de staat wilden laten lopen. Het gevolg is geweest, dpt Rus land uit het Comité getreden is, dat een volgende internationale economische con ferentie moest organiseren, ter gelegen heid van de eerstkomende Leipziger mes- se. Het is dus een grote débócle geweest. Materialisme De zeven kruisjes gepasseerd Prof. mr C. W. de Vries, die in de Van Oldebarneveltlaan in Den Haag woont, werd 26 Augustus j.L 70 jaar. Door allerlei omstandigheden de kabinetsformatie waren wij niet in staat toen enig relief aan die ver jaardag te geven. Dat doen wij thans in deze bijdrage. In 1937 is prof. De Vries met een studenten-excursie in Rusland geweest. Toen bezocht hy enkele steden van de Sowjet-Unie. Nu was hij alleen in Moskou wat hij er zag getuigde wel van geeft dus inderdaad enige vrucht ge-1 vooruitgang, vergeleken met 1937. Maar het js nog lang niet, i Vries nooit geweest Zijn dikwijls op candidatenlijsten volksvertegenwoordiging, doch immer op de onderste plaats. „Dat heb ik altijd als voorwaarde gesteld: wél er bij wilde ik zijn, niet er in. Daarvoor liet mijn arbeid als hoogleraar en m'n ander wetenschap pelijk werk me geen tijd." Achterbuurten Belangstelling voor de sociale en poli tieke vragen heeft prof De Vries uit z'n jeugd overgehouden. .Ik heb m'n opvoe ding als tienjarige knaap ontvangen in de woning van een zeer merkwaardig ds G. L. P. van der Hoek. die pre dikant was van een schippers-zendings- vereniging in Leeuwarden. „Een zeer klein godsdienstig genootschap, dat sa menkwam in het zgn. Galilei, waar ik twee jaar van m'n leven heb gesleten. Wilde jaren, waarin ik dreigde op te groeien voor schooier en galgebrok de resultaten op school uitermate pover waren. Dat Galilei was eer buurt. Echt zo'n straat waai die tijd de arbeiders van fabrieken Leeuwarden woonden. Hun schappelijke positie was omgekeerd redig aan die van de patroons! Vandaar, dat ds Van der Hoek, die zich „christen socialist" noemde, met kracht te velde trok tegen die misstanden. Hij was zó rood, dat hij Troelstra, de rode Troelstra, stroopsmeerder der bourgeoisie" noemde. Hij was een goede oie geest, die voor zyn theoriën daar die Leeuwarder achterbuurt, behalve bij zijn directe geestverwanten, einig gehoor vond. Hij ging van het standpunt uit, dat de bede „Uw Koninkrijk kome" méér nog gebed een daad behoorde zijn. Toen later de Russische filosoof Berdjajef in Rotterdam sprak, deed hij soortgelijke uitspraken als die oude do minee destijds. Ook hij legde de nadruk op „de creatieve kracht verwerkelijking van het Koninkrijk der hemelen." „Ik heb veel aan die man te danken gehad." vervolgt prof. De Vries. Al het alleen maar, omdat later, toen ik ambtelijk, moest bezig houden met de bestrijding van de misdaad, ik me opeens herinnerde, dat er in die Leeuwar der achterbuurt nooit politie was ge- eest. Er tierde daar n.l. geen misdaad e mensen waren arm. maar berustend. Misdadig sentiment was hen vreemd Ze sociaal onderdrukte klasse Toen die zich verhief verdwenen mét die armoedige arbeiders meteen die verschrik kelijke armoebuurten Ik heb in Hilver- soortgelijk buurt gewoond. Als je die nu gaat zoeken, vind je die ook niet n De piëtische tante Deze merkwaardige opvoeding dankte prof. De Vries aan een piëtistische tante, die in Hilversum al, naar Engels voor beeld. brei-scholen en andere nuttige in stellingen ten bate van de arme mensen in de armoebuurten had gesticht Later huwde zij de christen-socialistische domi nee. Met die geestelijke richting heeft prof. De Vries later alle contact ver loren, maar de strijd tegen de onder drukking. die hij de Leeuwarder dominee zag voeren, bleef hem bij. Via wylen ds G L. P. van der Hoek kwam uw verslaggever zo terecht op die moderne plaats der onderdrukking: Sowjet-Rusland. Daar is prof. De Vries du voorjaar dus geweest Het leed. dat hij er achteraf over gehad heeft, vloeide uit de houding, die men in Neder- hem aannam Begrijpelijk tnis- ar de tegenstellingen zo sterk kleren en voedsel. Méér kunnen zij niet bereiken met het loon dat zij ontvangen. In de Sowjet-Unie ziet men waartoe een systeem leidt, dat de mens slechts be schouwt als een noodzakelijk onderdeel een groot bedrijf. Als een machine onderdeel „onderhoudt" men ..het". Er is geen benaderen van de geestelijke behoef- 'an de mens. Die ontkent men Brood, koffie en radio zijn de pauzevulling. Als opmerkt, dat dit niet veel verschilt hetgeen de arbeiders in de pauzes hier horen en ontvangen, zegt prof. De Vries: „Dit is juist het gevaar, dat het Westen uit het Oosten bedreigt: de ver- massalisering en het scheppen van een niveau, waarop de arbeider leeft voor: drinken, kleren en een dak boven zijn hoofd. Dat is de vermaterialisering waarvan ook het Westen reeds de sporen draagt. Prof. De Vries ziet enige navolging van Rusland ook in de verkiezingsbiljetten, die de koppen van de candidaten dragen. Zoals in Rusland reeds lang geschiedt! Het komt er maar op aan, hoe men de dingen ziet. Dezelfde journaals, die in net Westen vertoond worden, ziet men daar in het Oosten ook. Maar als wij de inspectie van troepen door Eisenhower zien, lezen of horen we dat „generaal" Eisenhower de troepen schouwde. In Mos kou hoort men echter: de „moordenaar" Eisenhower bekijkt zijn soldaten. De angst voor de Amerikanen is daar even groot, als die voor de Russen in Amerika. Dat is de gevaarlijke situatie, die tot een botsing móét leiden, als de volken niet tot inkeer komen. Prof. De Vries gelooft het nu wel. Hy vindt het tyd op te houden met werken. Hy bezit een kano en daarmee gaat hy vechten tegen de golven van de Waal. Onttogen aan al het gewoel, dat hem zo veel jaren omgeven heeft. Maar niet ter- zyde van de heirbaan van het leven Die blyft hem interesseren. Al wordt hy ook honderd! WEERBERICHT Overdrijvende wolkenvelden Tot morgenavond verwacht De Bilt: Nu cn dan overdrijvende wolkenvelden, bijna overal droog weer. Matige tot zwakke wind tussen Oost ïn Noord. Iets kouder 's nachts met hier en daar mist, morgen overdag ongeveer dezelfde temperatuur als vandaag. (Opgemaakt te 10 uur). ZON EN MAAN Donuerdag: zon 6.08—19.04; maan onder 15.42, op 7221 uur. LX.

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 1