Jlietuue |Triitócl)e GTouraiit Nog geen besluit i.z. winkelsluiting NAGUIB heeft het vertrouwen van het Egyptische volk Twintig uur per dag in touw en zelfs 's nachts op het hoofdkwartier Wfst U DINSDAG 2 SEPTEMBER 1952 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie. Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel 31441 Postrekening: 58936 ABONNEMENTEN: 6.— per kwartaal. t 2.— per maand; 0 47 per week Hoofdredacteur: Dr- E. DIEMER Chef-Red.: H. W. ENSERINK Directie: F. DIEMER CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Vooj Leiden en Omstreken ,Stant»a«ticl) Is qbebtevn mga hert ia tegfjenspott" Drie en dertigste jaargang No 9523 De man, die Faroek van de troon stootte (Van onze correspondent Alfred van Sprang) CAIRO (Egypte), September 1952. IN EEN KAMER op de eerste verdieping van een streng-bewaakt gebouw aan de drukke verkeersweg van Cairo naar Heliopolis, legt een kapitein met een kunstarm zuchtend de telefoon neer. „De generaal is nu vrij'..." Hij zet zijn pet op. „Gaat u maar mee..." We lopen een gang vol met opvallend jonge en luidruchtig pratende officieren naar een deur, waarvoor een gewapende luchtmachtsoldaat en een kor poraal van de Militaire Politie met een steenrode baret op, de wacht houden. De kapitein duwt de deur open. Achter een lijvige schrijftafel met drie kleine, groene standaarden als symbool van het leger, vloot en luchtmacht, zit een vrij korte man in khaki-uniform met een open kraag en anderhalve rij onderscheidingen. Hij heeft zwart, rechtopstaand haar, zachte ogen in een donker scherp-getekend gezicht en een zilverkleurige snor. Hij is generaal-majoor Mohammed Naguib, de nieuwe opperbevel hebber van Egypte's strijdkrachten, de man, wiens naam ineens op ieders lippen is en op wie twintig millioen Egyptenaren alle hoop en vertrou wen voor een betere toekomst gevestigd hebben. De generaal wijst naar een stoel. „Kof- „En de overheidsdiensten. fie of limonade „Limonade graagEven later ver schijnt er een matroos in een wit zomer- uniform met een dienblad. Er staan twee flesjes limonade zonder glazen op. De generaal maakte een uitnodigend gebaar. En allebei zetten we een flesje aan de mond en laten het koele vocht naar bin nen klokken. Het interview begint. Ik heb tevoren vragen op niet-politiek gebied moeten indienen. De generaal leest er nu in wei- „Die zijn ook De generaal spreekt niet voor zich zelf. In feite heeft de kleine groep van officieren, die de revolutie geor ganiseerd en uitgevoerd heeft, antwoorden met elkaar opgesteld. Generaal Naguib vertegenwoordigt hen in het openbaar. Hij is hun re presentatieve spreekbuis en de pó- Achter een lijvige schrijftafel zit een vrij korte man in khaki- uniform met een open kraag en anderhalve rij onderscheidingen. Het is generaal-majoor Mohammed Naguib, de man wiens naam ineens op ieders lippen is en op wie twintig millioen Egyptenaren alle hoop en vertrouwen voor een betere toekomst gevestigd hebben felend Engels de antwoorden op vo „Wanneer heeft men besloten staatsgreep uit te voeren....?" „Vijf dagen tevoren." „En „Ergens in Cairo „Waarom is de koning afgezet De generaal verheft zijn stem. „Omdat hij de leider van allé corrup tie in Egypte was „Welke rol heeft de Mohammedaanse Broederschap in de omwenteling ge- „Geen enkele Dat is niet helemaal waar. De Mo hammedaanse Broederschap was geheel op de hoogte van de plannen. En ver scheidene van de jonge uitvoerders er van zijn leden van deze fanatieke reli gieuze beweging. „Hoe verloopt de zuivering „We zijn druk bezig alle ongeschikte personen te vervangen „Hoeveel zijn er dat „Het juiste aantal is nog niet bekend." Het zijn er echter heel wat. Practisch alle generaals ((inclusief zijn eigen broer) zijn ontslagen. In het hele hoofdkwartier is geen oudere officier meer te bekennen. Nieuwe regering thans officieel Prof. Beel beheert (voorlopig) twee departementen Vriendelijkheidsactie in Groningen pulair volksleider. De werkelijke macht berust echter bij deze gene rale staf. En zij zijn het, die van ach ter de schennen aan de touwtjes trekken. Mohammedaan Een telefoon rinkelt. „Excuseert u mijzegt de generaal. Hij neemt een van de vijf telefoons op. Een beetje achterover leunend voert hij een gesprek in het Arabisch. Ik kijk in tussen de kamer wat rond. Behalve de grote schrijftafel staat er een vergader tafel met zes stoelen. Op de vloer liggen Perzische tapijten en in twee hoeken staan grote ventilatoren om enige koelte te scheppen in de schier-ondragelijke hitte van het zomerse Cairo. Natuurlijk hangt er een landkaart aan een van de wanden. Verder een verzameling portret ten van vroegere commandanten var het Egyptische leger en enkele gravures van historische veldslagen. Een beeltenis van de koning is ook hier van de kalen der verwijderd. Er is een kleine boeken kast met meest militaire werken, waar onder een boek met de wel heel toepasse lijke titel Action This Day. De generaal houdt veel van boeken. Hij heeft rechten en economie gestudeerd en heeft eens een begin gemaakt met een dissertatie over Menselijke senti menten in de Militair. In zijn avontuurlijke jaren in de eenzame Soe dan heeft hij zichzelf een zekere kennis van Frans, Duits, Engels, Italiaans en later ook Russisch en Hebreeuws bijge bracht De generaal is ook een devoot Moham medaan, die zichzelf en anderen tracht te inspireren met spreuken uit de Koran. Er prijken er verschillende in de kamer. Recht tegenover zijn bureau staat in kolossale Arabische karakters één woord: Allah. Elders waarschuwt een glasplaat: Weest eensgezind en sterk tegenover uw vijanden. Er is ook een tekst uit de Bijbel óm de verdraagzaamheid tussen Mohammedanen en Christenen te bevor deren: Hebt elkander lief als broeders. In een zilveren doos rust een kostbaar exemplaar van de Koran. Het telefoongesprek is uit. „Het spijt meverontschuldigt de generaal zich. Hij draait zich weer naar mij toe. Hij heeft een uitgesproken sym pathiek en vriendelijk gezicht- Ook zijn optreden is dat. Er is niets van de al machtige militaire dictator in hem: In tegendeel. er gaat iets uitgesproken vaderlijks van hem uit. Hij spreekt rus tig en luistert geduldig en begrijpend. Een intens gevoel van meeleven en men selijkheid straalt uit zijn contact met anderen, onverschillig of het een eenvou dig soldaat dan wel een minister is. In feite maakt hij Olifant-en-kip brachten sensatie Het bericht dat dierenstewards de K.L.M. tot de ontdekking zijn ge komen, dat olifanten hoog in de lucht zich als keurige, rustige passagiers ge dragen, zolang zij gezelschap hebben van een kip, heeft zijn weg gevonden tot alle delen van de wereld. Nimmer zijn bij de K.L.M. zulke pakken kran tenknipsels en brieven met reac binnengekomen als na het bericht c olifant en kip. Kranten als de New York Times, omroepvereniginger Mutual Broadcasting System, het Ned. nieuws van Polygoon en ontelbare o deren verzochten de K.L.M. dit ever ment van nabij te mogen beleven. Het Time-life concern zond een telegram om zo spoedig mogelijk een reportage van dit unicum te mogen maken. Derhalve zal deze week op Schiphol een middelgrote jumbo arriveren vermoedelijk uit Bangkok begeleid door wat de Duitse pers noemt „ge- sellschaftsdame Huhn" en de Engelse bladen „het extra bemanningslid van de K.L.M.". Gehoopt wordt, dat de be treffende kip bij de aankomst het ver trouwen, dat de K.L.M. in haar stelt, niet zal beschamen. De ogen va\ hele wereld zullen op haar gericht Practisch apparaatje tegen gasvergiftiging De Hagenaar H. Brinik, Stationsweg 133 a, meent met een door hem gedane vinding gasvergiftiging met d-odiedijke Gisteren Met het K.L.M.-vliegtuig Jan van Gooyen" vloog dr Plesman met 5 leden van de K.L.M.-directie naar Londen om aldaar op de jaarlijkse luchtvaartshow de nieuwste snufjes op vliegtuiggebied te bekijken. zal he) apparaatje in de han i'n zachtmoedige indruk. ;c a,, t,ülieQen so"1™ ae ne6r öruïK, me gepen- De werkelijkheid is al ernstig genoeg Britse minister: niet overdrijven met die atoombommen (Zie voorts op pag. 2) ben er m.i. in De Britse minister van BiTmenlamdse 1 Zaken, sir David Maxweil Fyfe, heeft gisteren te Sheffield verklaard, dat de schade, die een atoombom kan aanrlch- <ms „fantastisch overdreven" Hoewel een ziuiver gerichte aanval zeer zware schade tengevolge heeft, zo zeide de minister, te meer dan de helft ran het aantal mensen, dat zidh bevond bi-runen een halve mij-l van die plaats waar de atoombom Hirosjima trof, in leven. Zelfs twee personen, die zloh in een souterrain op sleahite 1-50 meter van het centrum ran de explosie be vonden, waren ongedeerd, aiklue minister. Hij zeide voorts, dat grote steden als DE „STALEN TOERIST", een enorme stalen slang, baant zich een weg Sheffield wellicht het doel vam een even door Noordelijk Nederland. Iedere week wordt hij zes kilometer i hich-aa-nval zullen zijn, doch dat i niemand moet veronderstellen, dat der- langer. Grommend boren zich sinds Mei van dit jaar zware graafmachines gelijke steden bij voorbaat geheel kun- Stalen toerist" baant zich een weg door Noord-Nederland Pijpleiding van 600 kilometer voorziet straks vele gemeenten van aardgas door de stille landouwen van Overijssel, Drente en Friesland. Thans ligt reeds meer dan 130 kilometer van de voorlopig 400 tot 600 km lang wor dende hogedruk-aardgasleiding, die binnenkort voor een deel haar voe dende taak zal beginnen. (Van o e Parlementsredacteur) Gistermiddag is het officiële K.B. schenen, waarbij het ontslag va; ministers Drees, Beel, Staf en Mansholt en van de staats-secretarissen Kranen burg, Moorman, Van Rhijn en Munten dam niet is verleend en waarbij de ni we ministers, welker namen wij reeds herhaalde malen hebben gemeld, woi benoemd. In hetzelfde K.B. wordt op de meest volle wijze, onder dankbetuiging vooi vele en gewichtige diensten, ook onder zeer moeilijke omstandigheden, aa Koningin en het Koninkrijk bewezen, ont slag verleend aan de ministers Teulings, Stikker, Mulderije, Rutten, In 't Veld, Wemmers, Van den Brink, Joekes, Peters, Albregts en de staatssecretarissen Blom, Cals (die minister is geworden) Götzen. Tevens wordt minister Beel belast n het beheer van het departement v Maatschappelijk Werkt. Een nieuwe ij nister van Binnenlandse Zaken wordt het K.B. niet genoemd. Blijkbaar is tc slotte de vorm gekozen, dat prof. Beel ree departementen tegelijk beheert: hij dan ook geen minister van Binnenland- Zaken ad interim, maar blijft zonder eer zijn „oude" departement beheren tast zijn „nieuwe" tot een opvolger be reid wordt gevonden, in het „torentje" zijn intrek te nemen. Ook wordt in het K.B. bevestigd, dat vice-admiraal Moorman alleen maar staatssecretaris van Marine zal zijn en dus niets meer te maken zal hebben met het departement van Oorlog. Mr Beyen wordt de eigenlijke minister an Buitenlandse Zaken, terwijl mr Luns njinister zonder portefeuille is geworden. Gelijk bekend zullen zij echter gezamen lijk de verantwoordelijkheid voor net buitenlands beleid dragen: hun taakver deling zal een functionele zijn. ELn-d September, be-gin October, zullen Steenwijk en Wolvega op de bronnen Waroneiperveen worden aangesloten. Meppel en Hoogeveen zullen niet lang nadien eveneens met dit gas udt het in gewand der a-airde worden voorenen. Op -grond van de huidige gang van zaken kan worden aangenomen, dat Oldeneaal I nog voor het einde van dit jaar en Al- I melo, Hengelo en Ensohede in het eersie kwartaal van 1953 voor aansluiting op deze energiebron in aanmerking zullen komen. Op het ogenblik wordt overwogen om de aa-ndgasleiding uit te breiden en Hee renveen, Assen, Zwolle, Deventer en Apeldoorn aan te sluiten Voor een ver dere toekoms; zijn mogelijkheden voor die provincies Groningen en Friesla-nd en het Westen d-es lands in studie. De aa-rdigasleidimg komt in nauwe sa menwerking tussen het directoraat Energievoorziening, de aemnemings- en h-amdelmij E. W. Smit te Nijmegen en vele provinciale en gemeentelijke in stanties tot stand. De Nederlandse Aa-rdoliemaa-tschaippij zal voorshands gas leveren uit drie putten bij Wanuepe-r- veen en uit drie putten bij Tu-bbergen en Brecklenkamp. De N.A.M. heeft op het cgerubMik elf gtashoudende putten aan geboord, waarven de voornaamste op het hog-edru-knet zullen worden aange sloten. 200.000 m3 per dag Zeeman met rubber zwemvinnen gevlucht Een Zweedse reddingboot heeft Zon dagavond in de Oeresont een 27-jarige Oostduitse zeeman gered, die uitgerust met rubber-zwemvinnen, doch zonder reddinggordel, van een Oostduitse treiler in zee was gesprongen. Hij heeft om politiek asyl gevraagd. nen aanvullen. Per dag wordt gedurende tien jaar een afbeveru-ng van 200.000 ku bieke meter gas gegarandeerd. Deze hoeveelheid wordt door insiders als een miniimumgaranitie beschouwd, evenals de termijn. „Er is veel meer", zo zegt men, „doch het is vera'jamdlg om aan de vei lige kant te blijven". In ongeveer twee jaar tiJds zal de eerste 600 kilometer van de .stalen toe rist" gereed zijn. Twee tot driehonderd arbeiders werken aam dit milüoenen- objeot. Reeds zijn enige putten op het net aangesloten en binnen enkele we ken wordt een begin met de aflevering wonden geëvacueerd. Fa-briekcentra. waar de productie van essentieel belang voor het winnen van een oorlog ls, mo ten in bedrijf blijven, zo meende mandster. Veldmaarschalk Slim wordt G.G. van Australië Uit gezaghebbende bron verneemt Reuter in Canberra, dat premier Men- zies van Australië vandaag de regering heeft meegedeeld, dat Sir William Slim, chef van de Britse imperiale staf, is be noemd tot nieuwe Gouverneur-Generaal van Australië. De officiële bekendmaking te Londen wordt nog vandaag verwacht Veldmaarschalk Slim zal Sir William McKell opvolgen. Aan iedere vader, die z\jn op Maandag jj. geboren kindje op het Be volkingsregister in Groningen kwam aangeven, werd door de ambte naar achter het loket in het kader van de vriendelijkheidsactie met een glimlach een feestpakket aangeboden. DAT de fa M. P. v- <J. Bijl te Zeist voor f 1.040.000 in Bussum 144 woningen zal zetten. DAT ook de Luxor-bioscoop te Hooge- veen is gesloten omdat het gemeentebe stuur, ondanks toezeggingen, de verma kelijkheidsbelasting nog niet heeft ver laagd. DAT A. Prins uit Nfjkerk dir. is ge worden van het Houtvoorlichtingsinsti- tuut te A'dam. DAT ook al in Arnhem B. en W. voor stellen (volgens de wens van de meer derheid van de middenstand, doch tegen het advies van de K. v- K.) geen koop avond in te stellen. DAT afgevaardigden van de Kamer van Koophandel te Helsinki op 10 Sep tember de werkwijze in de haven van R'dam komen bestuderen. DAT de Stichting voor de Landbouw aan minister Mansholt heeft verzocht de afname van varkens voor de bacon- export, die zonder voorafgaand overleg m.i.v. gisteren is stopgezet, opnieuw open te stellen. DAT er vorig jaar in N.-Brabant meer muskusratten (nl. 564) werden gevangen dan ooit, doch de aangerichte schade vrijwel nihil is. DAT van 621 Sept. in Den Bosch een nationale tentoonst. wordt gehouden met als titel: Fotografie, kunst en ambacht. DAT B. cn W. van Leeuwarden voor f8000 een ijzeren long voor het stads ziekenhuis willen kopen voor ernstige gevallen van kinderverlamming DAT in Naarden, 57 j. oud, is overleden drs L. Korthals, oud-dir. van Financien in Ned. Indië en econ. adviseur van de Deli-mij. DAT de zilveren eremedaille van de Huisorde van Oranje door de Koningin is toegekend aan mej. De Vreugd, huismeis je op Soestdijk. DAT de boerderij van B. Geelen te Borne afbrandde en hierdoor 3 gezinnen dakloos werden. DAT de R'damse K.v.K. verzocht heeft de opheffing, om zuinigheidsredenen, van het Argentijnse consulaat aldaar onge daan te maken. DAT de 26-j. verzekeringsagent B. te Deventer bij de politie aangifte deed van diefstal uit zijn woning van 1650, welk bedrag hij moest afdragen aan een ver zekeringsmij. maar hij het geld zelf bleek te hebben opgemaakt. Ondanks 't verbod Pingpongballenvlot is vertrokken De Franse havenpolitie zit er nu achter aan Een groepje avontuurlijke jongelui heeft gisteren het verbod van de Franse maritieme autoriteiten getrotseerd en is uitgevaren met een vlot dat drijvende wordt gehouden door 75.000 pingpong balletjes. Het vlot is vannacht in alle stilte de haven van Marseille uitgezeid, met aan boord de 27-jarige Amerikaan Richard Miller en een voormalige R.A.F.-piloot Michael Jones uit Londen. Aangenomen wordt, dat zich nog twee of drie andere mensen op het vlot be vinden, dat ongeveer tien bij veertien meter groot is. Op het vlot, de „Ken- Tooki", de naam van een Parijs' café, is een hut gebouwd van ongeveer drie bij twee meter en twee meter hoogte. Enkele weken geleden maakten Franse zeevaartexperts uit, dat het vlot niet zeewaardig genoeg was en boven dien een gevaar opleverde voor de scheepvaart. Een sloep van de havenpolitie is daag uitgevaren om het vlot te achter halen en naar de haven terug te brengen. Miller bedacht het plan om in een vlot over de Middellandse Zee te dobberen, naar aanleiding van de verhalen van de Kon-Tiki, die overal zo'n opgang hebben gemaakt. Donkere wolken aan Tunis' horizon Wordt Franse voorstel spoedig afgewezen? Een speciale commissie adviseert, het plan te verwerpen Vertegenwoordigers uit vrijwel alle geledingen van de Tunesische samen- leving hebben de Bey van Turns giste ren geadrviseerd, het Franse hervor- mangsplam van Schuman af te wijzen. Zoals men rich wellicht herinnert, had de Bey enkele weken geleden een on derhoud met 40 vooraanstaande persoon lijkheden over het hervormingsplan Een commissie van 12 u« deze groep heefc het Franse plan diepgaand bestu deerd en rapporteerde thans met alge mene stemmen, dat het plan voor Tu- nesae eerder een stap achteruit vooruit zou betekenen. VerwaoM wordn. dat da B,y o™*,. dellyk zijn antwoord aan Frankrijk zal Chauffeur in slaapbus in ravijn: 20 doden Doordat een bestuurder In slaap «ras gevallen, is een autobus op de weg van Ohiclayo. ongeveer 700 km "en Noorden Luna, de hoofdstad ran Peru ravijn gestort. Twintig werden gedood, terwijl er z den gewond De slapende bestuurder as de enige, die ongedeerd bleef Uitkeringen voor millionnairs Ongeveer 100 Amerikaanse million nairs ontvangen maandelijks uitkeringen uit hoofde van de sociale wetten. Zij hebben hierop recht, omdat zij op hun 65ste jaar met pensioen zijn gegaan aldus A.P. De B.O.A.C. is voornemens, een vlieg- dienst LondenTokio te organiseren via Canada en de Poolroute. De dienst zal worden onderhouden met 24 Bristol Bri tannia's. het nieuwe Engelse turboorop- hjnvliegtuig, dat plaats biedt aan 104 pas- Aan het denken Het gezaghebbende r.k. dagblad De Tijd is gisteren voor het eerst uit gekomen onder de hoofdredactionele leiding van de heren Van der Kallen en Van Lamsweerde. Er zal alle reden zijn ook buiten r.k. kring de verdere ont wikkeling van dit oude blad onder haar nieuwe hoofdredactie te volgen. Onze aandacht viel al dadelijk op e^i commentaar, geschreven naar aanleiding van de kabinetsformatie. In het ver leden is De Tijd nogal eens opgetreden als pleitbezorgster van een kabinet op smalle basis van KVP en PvdA. Het slagwoord was dan: Een smalle basis maakt een krachtig beleid mogelijk. Wat lezen we nu in het blad van gis teren? „Er waren goede gronden, alleen een brede basis voor deze keer de goede op lossing in 's lands belang te achten. De combinatie alleen met links zou, nu in vorige regeringsperioden de punten van overeenstemming tussen katholieken en socialisten reeds zozeer zijn uitgeput, waarschijnlijk de tegenstellingen tussen beiden onmiddellijk acuut hebben ge maakt. Een combinatie met rechts, hoe zeer omgeven met eerbiedwaardige her inneringen, is wel weinig voorbereid in de allerjongste parlementaire geschie denis. Het ware voor de goede werking van het parlementaire stelsel wenselijker indien het anders ware". We geven deze commentaar nu maar zonder commentaar door. Beide opmer kingen vinden wij van belang. Ze zetten in elk geval even aan het denken. En dat is ook in de politiek toch wel een bezigheid van gewicht. Een goed geschenk Men kan het Chr. Nat. Vakverbond bepaald niet verwijten een gebrek aan activiteit en actualiteit. Nauwelijks was de Septembermaand ingezet of het heeft een zeer belangrijke vergadering gehouden tot het vaststellen van een nieuw sociaal-politiek program. De vergadering zelf ving aan met een rede van voorzitter Ruppert waarin over enige zeer gewichtige onderwerpen als de verhouding van maatschappij en staat en van vakbeweging en politiek alleszins verhelderende en behartigens waardige opmerkingen werden gemaakt. De lezer heeft ze in ons blad van gis teren kunnen aantreffen. Ook het nieuwe sociaal-politieke pro gram verdient alle aandacht. Het be helst over een ganse reeks sociale kwes ties, denkbeelden en wensen die nauw gezette overweging verdienen. Wij hopen dat zeer velen van dit program kennis zullen willen nemen. Deze belangrijke vergadering is gehou den op de eerste dag van September. Het bleek ook de dag te zijn waarop het nieuwe kabinet „officieel" werd. Het is nieuw kabinet en het zal zich op korte termijn in allerlei belangrijke aan gelegenheden moeten inwerken. Vragen wij teveel wanneer wjj de verwachting uitspreken dat ook in de kring der re gering het program van het C.N.V. zal worden bestudeerd met alle ernst welke het verdient? Het is bö de formatie van dit kabinet gelopen dat een vooraanstaand man uit het NVV en een dito uit de KAB minister zijn geworden. We laten nu de vraag onbesproken of er tussen deze beide benoemingen een zeker oorzakelijk verband bestaat Uit de kring van het CNV is er nog geen minister. Er is iets anders dat we toch ook wel heel belang rijk achten. Dat is dit nieuwe sociaal-politieke pro gram. We vertrouwen dat de ministers, ook wanneer ze stammen uit NVV of KAB, zich voldoende boven de partijen zullen weten om deze belangrijke sug gesties uit de kring van het CNV aan dachtig te lezen. Het schijnt ons toe dat het CNV met zijn program het kabinet op de eerste dag reeds een dienst heeft bewezen. Het had wel een minder ge- Groningen teleurgesteld Belastingdienst kende geen vriendelijkheid Verscheidene Groningers werden gisteren, op de eerste dag van de vriendelijkheidsmaand, volkomen ont goocheld, toen zij naast een gratis pakje suiker, dat vriendelijk door een suikerfabrikant in de bus was gegooid, ook nog een aanslagbiljet van de be lastingen vonden. Bij de belastingdienst had men ge tracht de aanslagen vóór de September maand af te maken, maar hierin was men helaas niet geslaagd. Maar de aanslagen van gisteren zijn dan toch voorlopig de laatste geweest waarmee de belastingdienst de Groningers ge plaagd heeft, want verdere aanslagen zullen er terwille van de vriendelijk heid deze maand niet komen. De Groningers houden nu reeds hun hart vast voor October HET WEER IN EUROPA Parijs Nice Berlijn licht bew. licht bew. als WEERBERICHT Wisselend bewolkt )Tot morgenavond verwacht De Bilt: Wisselende bewol king en vrijwel overal droog weer Vannacht ln het bin nenland zwakke, overigens matige Vvestelijke wind. On- i geveer dezelfde temperatu ren als vandaag. tOpge- maakt te 10 uur) ZON EN MAAN Woendag: zon 5.55 tot 19 23 uur; maan 19.01 tot 4.42 uur. Op 4 Sepiember -M.

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 1