Meuuu* ttjt (fftmrant Sleutelflora 1952 geopend Amerika plaatst Tomlinson met zijn neus bij het Europese plan Steun van Engeland en de Ver. Staten bevorderen het welslagen Het botert niet tussen Naguib en collega Aly Maher Drees en Beel overleggen in eigen gelederen HE Wist U Ij J! DONDERDAG 28 AUGUSTUS 1952 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie. Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: TeL 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.per kwartaal; 2.— per maand: 0.47 per week ADVERTENTIËN: 0.18 per milimeter (Bij contract belangrijke korting) Hoofdredacteur: Dr. E. D1EMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK Directie: F. DIEMER CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Stantvastici) is gbfbleoea aifln hert la tegfjenspotT Drie en dertigste jaargang No 9519 Het experiment dei Kolen- en Staalpool „ambassade" bij de Hoge Autoriteit van de Europese Kolen- en Staalgemeenschap. Deze Amerikaanse -interesse voor een bij uitstek Europees experiment verdient ten zeerste de aandacht. Reeds lang wer den besprekingen gevoerd tussen Monnet, de voorzitter van de boven genoemde Hoge Autoriteit, met William Draper, de Amerikaanse ver tegenwoordiger in Europa. Voorlopig zal William Tomlinson Amerika bij de Schuman-pool vertegenwoordigen. Tomlinson is de juiste man hiervoor, omdat hij ook als Amerikaans waarnemer optrad, toen de Schuman-pool nog in wording was. De Ver. Staten volgen dus het voor beeld van Engeland, dat de Schuman-organisatie als het officiële orgaan heeft erkend. Zoals men weet, zijn de partners van het plan: Nederland, België, Luxemburg, Frankrijk, Italië en West-Duitsland. De hier genoemde Amerikaan Tomlin son zal onmiddellijk in functie treden, terwijl ook Draper de uitnodiging heeft aanvaard om in Luxemburg op 2 Sept. met het dagelijks bestuur van de Hoge Autoriteit bijeen te komen. De officiële titel' van de machtige Draper is „Euro pees chef van het Mutual Security Agen cy", veelal aangeduid als M.SA. Monnet en Draper hebben de details der Ame rikaanse erkenning van de Europese kolen- en staalpool besproken, als eerste stap tot de opbouw van een enigd Europa. De hechtheid dezer ni< economische constructie zal natuurlijk aanmerkelijk bevorderd worden, door de steun van Engeland en Amerika. Zullen er gelden voor het Schuman-experiment beschikbaar worden gesteld? In financiële kringen te Parijs verluidt, Malik van het toneel der Ver. Naties Zorin wordt hoofd van de Russische delegatie Functionarissen van de V.N. hebben meegedeeld, dat Jacob Malik als hoofd van de Russische delegatie bij de V.N., zal worden vervangen door Valerian JACOB MALIK Zorin. Malik en Zorin hebben beiden de rang van onderminister van Buit. Zaken, Men verwacht, dat Zorin op 15 Sep tember zijn nieuwe functie zal aam den. De zitting van de Algemene Ver gadering der V.N. begint een maand later, op 14 October. Zorin was van 1945 tot 1947 ambassa deur te Praag. Ook na zijn terugkeer te Moskou, waar hij het ambt van onder minister van Buit. Zaken bekleedde, bezocht hij nog verscheidene malen Tsjeohoslowakije. Indertijd is gezegd, dait hij nauw betrokken was bij de com munistische staatsgreep in dit land in 1948. Politieke kringen te New York zijn van mening, dat de vervanging Malik door Zorin, wellicht samenhangt met het aanstaande Congres van te Rus sische communistische partij. Vrijlating geëist van dr Linse Jurist, die uit Amerik. sector van Berlijn werd ontvoerd Walter Donnelly, de Amerikaanse Hoge Commissaris in Duitsland, heeft in een nota aan de Sowjet-autoriteiten de jongste Sowjet-nota over de be weerde ontvoering van dr Walter Linse, lid van het anti-communistische „comité van vrije juristen", als geheel onbevre digend van de hand gewezen. Deze nota zou de kwestie ontwijken, dat dr Linse, na in de Amerikaanse sector van Berlijn te zijn aangevallen, zich thans in handen der Sowjet-autoriteiten bevindt. Donnelly eist onmiddelijke vrijlating. Televisiefoneren aldus Reuter, dat de Hoge Autoriteit van plan is een grote „supra-nationale" lening uit te schrijven, in hoofdzaak op de Ame rikaanse kapitaalmarkt. De verenigde kolenmijnen en staalfabrieken van de zes landen, die tot de gemeenschap behoren, zouden dan als onderpand voor de lening dienen. Wanneer aan dit plan gevolg wordt gegeven, zo merkt men te Parijs op, dan zal de Hoge Autoriteit een der machtigste industriële banken van de wereld worden. Ja, misschien komt dan de voorspelling van Monnet nog uit, dat de zes landen der gemeenschap binnen vijf jaar ook een gemeenschappelijke munt zullen hebben. De Washingtonse correspondent van AP. meldde, dat de Ver. Staten momen teel geen plannen koesteren om dollars te pompen in de Westeuropese basis industrieën, via de nieuwe steenkool staalgemeenschap. In kringen te Wash ington deelde men mede, dat iedere di recte dollarhulp aan de nieuwe organi satie te Luxemburg, in ieder geval zou moeten wachten op gedetailleerde voor stellen van de Hoge Autoriteit aan dt Amerikaanse regering. In dit verband wijzen wij nog op de voorbereidingen, die thans getroffen den voor een Europese landbouwgemeen- schap, met als voorbeeld de Steenkool- en Staalpool. Vandaag wordt een missievergadering gehouden, ter bestu dering van het, door Franse deskundigen opgesteld rapport, over de Europese pro ductie van granen, rijst en tabak. Op 8 September zal een andere commissie gaderen over de oprichting van een Hoge Autoriteit en ten slotte op 23 September een derde commissie een rapport ové prijzen van levensmiddelen onder de loupe nemen. De nieuwe leuze: Euro peanen aller landen, verenigt U in pools! Faioek: „Ik dacht het wel,.." Premier dreigde te zullen aftreden wegens geschil over de landhervorming TUSSEN DE LEIDER van de staatsgreep in Egypte, generaal Naguib, en premier Aly Maher is het tot een openlijke botsing gekomen. De eerste minister heeft zelfs gedreigd te zullen aftreden. De gerezen geschillen be treffen het tempo en de mate, waarin het grootgrondbezit moet worden verdeeld en Aly Maher is er tegen, dit procédé op al te meedogenloze wijze uit te voeren. Naguib heeft, onder de druk van de twaalf leden tellende militaire „junta", getracht de premier te dwingen de agrarische hervor mingen onmiddellijk uit te voeren. Het leger beschouwde de beoogde her vormingen als het voornaamste bestrijdingsmiddel van Egyptes eeuwen oude sociale en economische moeilijkheden. Reeds wordt de naam genoemd van Op zoek naai laatste mogelijkheden En zo langzamerhand gaan de bladeren al weer vallenhet teken van de naderende herfst. Maar die voorboden van storm en gure regen worden gauw opgeruimd, om ons nog even de roes van de zomerzon te laten behouden staatssecretaris Cals, voorts de heren Romme en Koersen als voorzitter secretaris van de K.V.P.-fractie en slotte de aanstaande minister De Bruyn. Ook was aanwezig prof. Beaufort, die, zoals men weet, onder de pogingen formateur-Donker een bemiddelende rol heeft gespeeld. Voordien had de heer Beel nog een ge sprek gehad met mr Luns, vertegen woordiger van Nederland bij de Ver. Naties, die genoemd werd als minister van Buitenlandse Zaken, maar door for mateur Donker te „licht" was bevonden. Over dat te-licht-bevinden moet Het Nijmeegse motorongeluk Ook derde slachtoffer overleden R.K. Bond voelt zich door KNMV in de hoek gedrukt In een korte gedachtenisrede voor de slachtoffers van het ongeluk bij de lorwedstrijden in het Goffertstadion te Nijmegen, deelde burgemeester Hustinx gisteren tijdens de vergadering vai Nijmeegse gemeenteraad mee. dat middels ook de 14-jarige Jan Hendriks aan zijn verwondingen is overleden. Het aantal doden is hierdoor tot drie geste gen. Op vragen van het raadslid Smid (P. v.d.A.) antwoordde mr Hustinx dat de Goffertbanen voor de race waren ge reedgemaakt in overleg met deskundi gen. Bovendien was het toezicht nog ex tra versterkt met enige agenten. De burgemeester wees er voorts op dat de Kon. Ned. Motorrijdersvereniging wel had geadviseerd geen motorwedstrijden te houden buiten auspiciën van de K.N M.V., maar dat dit verzoek geen verbod De R.K. Ned. Motorsportbond heeft verklaard, dat het ongeluk niet aan or ganisatorische tekorten is te wijten. Deze bond meent, dat de K.N.M.V. het onge luk heeft aangegrepen om bij de rege ring stappen te ondernemen die ten doel hebben- de R.K. bond het organiseren van wedstrijden onmogelijk te maken. eventuele opvolger en dan zou dr Abdel Razzak Sanhury, president van het Hoog gerechtshof, premier worden. Maher zal vandaag een bespreking hebben met de regentschapsraad. In Washington 'heeft een woordvoerder van het Amerik. min. van Buit. Zaken verklaard, dat het zenden van wapens aan Egypte direct afhangt van de be reidheid van Naguib, om samen te wer ken met het Westen inzake het voorge stelde defensiecommando voor het Mid den Oosten. Volgens A.P. heeft de Ame rik. regering reeds toestemming aan Egypte verleend om in de Ver. Staten politie-uitrustingen te kopen. Wij herinneren er aan, dat in het voor jaar, Amerika, Engeland, Frankrijk en Turkije, juist in verband met de defensie plannen voor het Midden Oosten, toena dering tot de Egyptische regering heb ben gezocht, maar deze stond er toen af wijzend tegenover. De hoop is nu her leefd, dat Naguib een andere koers zal volgen. Zo juist heeft de Amerik. ambas sadeur in Irak er nog eens op gewezen, dat de vorming van een verdedigings organisatie voor het Midden Oosten een der belangrijkste doelen der Amerikaan se politiek blijft. Wat de binnenlandse politiek van Egypte betreft, leger en politie zullen in het vervolg gezamenlijk de openbare vei ligheid in het gehele land handhaven. K.L.M. wil op Libye gaan vliegen (Van onze correspondent Alfred van Sprang) Evenals andere buitenlandse lucht vaartmaatschappijen heeft ook de KLM plannen om Tripoli in haar luchtnet op te nemen. Er is al contact met de Ly- bische autoriteiten gelegd om tot het sluiten van een luchtvaartovereenkomst te komen. Tot nu toe hebber) de Britse BEA en BOAC min of meer een bevoorrechte positie ingenomen, daterend uit de dagen, dat deze ex-Italiaanse kolonie onder een Brits militair bestuur stond. Nu Lybië onafhankelijk is, is er een streven om zoveel mogelijk buitenlandse maatschap pijen hier te laten landen teneinde Lybië een belangrijke plaats in het internatio nale luchtnet te geven. Er bestaat wel een Lybische lucht vaartmaatschappij (de al onder de Ita lianen opgerichte Libiavia) maar we gens het ontbreken van vliegtuigen ex ploiteert deze uitsluitend autobusdien- Bandoeng paiaat tegen gevaar van benden De burgemeester van Bandoeng heeft een beroep gedaan op de bevolking om mede te werken aan voorbereidingen om paraat te zyn tegen gevaar dat van invaillende benden zou kunnen dreigen. Er moet zo spoedig mogelijk een EHBO- ploeg, een brandwacht en een veilig- heidsploeg worden gevormd. In e'.k ge zin dienen verbandtromme 1 en brand- Mus- en verd-uisteringsraaierialen aan wezig te zijn. Op de Nationale Radiotentoonstelling in Londen is op het ogenblik dit nieuwe snufje te bewonderen een televisietelefoon. Algemeen is men enthousiast over de grote mogelijkheden van dit apparaat, dat men in de naaste toekomst wil gaan gebruiken voor het transatlantische telefoonverkeer met Amerika. Het is dan dus mogelijk, dat de beide telef oner enden elkaar over een afstand van honderden kilometers recht in de ogen kijken. Opwinding over afwijzing van mr Luns door formateur Donker (Van onze Parlementsredacteur) ET MOMENT van de laatste mogelijkheden: zo schijnt men het huidige stadium in de kabinetsformatie wel te mogen noemen. Met de moge lijkheden worden daarbij bedoeld die van een vier-partijen-kabinet. Want de gedachte daaraan wil men kennelijk nog niet loslaten. Na het gesprek van H.M. de Koningin met de heren Staf, Drees en Beel, is dit drietal als nog aan het peilen geslagen. Gistermiddag zijn een aantal leden van de P.v.d.A. en van de K.V.P., uiteraard niet gezamenlijk, bijeengekomen en hebben de heren Drees en Beel de stand van zaken met hen besproken. De heer Beel had de demissionnaire achter de schermen het nodige te lijk, dat formateur Donker mr Luns niet eens had ontmoet, hetgeen in de kringen van de K.V.P. grote ont- itemming moet hebben gewekt. Vandaar dat de heer Staf deze ontmoe- met mr Luns, hiervoor speciaal uit Amerika overgekomen, nog wel heeft gehad. Hoe de heer Staf thans over de heer Luns oordeelt, is nog niet bekend, In elk geval heeft nu ook prof. Beel nog ms met de candidaat gepraat. Over de contacten, die de heer Drees gisteren heeft gehad, is heel wat minder bekend geworden. Men neemt intussen dat na het contact van de heren Drees en Beel met hun politieke vrienden deze heren opnieuw zullen samenspreken hun bevindingen uit te wisselen. Dat is hedenmorgen reeds geschied. Daarop zal wel weer een advies aan H.M. de Koningin volgen. De mogelijkheden die er nog zijn, lig gen alleen In verschuivingen binnen de zetelverdeling. Het wordt eenvoudig ge zegd een kwestie van water-in-de-wijn- doen. Want wij nemen aan, dat zowel K.V.P. als C.H. op een vier-partijen- kabinet zullen blijven staan. En daar op een zakenkabinet bepaald niet gebrand is, speurt men maar weer de weinige nog resterende mogelijkheden af. Misschien komt men uiteindelijk wel tot de ontdekking, dat het toch feitelijk alleen maar een zaak is van gezindheid. Dr BeeJ begon vanochtend zijn werk zaamheden met het bezoeken van de heer Drees. Op diens departement spra ken de heren een uur Aan het onder houd nam ook ir C. Staf deel. Daarna voerde prof. Beel in het toren- e een langdurig gesprek met de heer Teulings. Express WenenPraag ont spoord 12 doden, 108 gewonden Naar eerst thans bekend wordt, zijn Dinsdagavond 12 personen om het leven gekomen en 108 gewond door het ont sporen van de cxpressetrein Wenen Praag. Het ongeluk zou volgens Radio-Praag te wijten zijn aan het feit, dat de ma chinist van de trein lichtsignalen heeft genegeerd en te snel een station pas- Haagse wereldreiziger zag vriend overboord slaan De schoener „Itoe Dia" getaakte in moeilijkheden Te Hilversum is radiografisch bericht ontvangen, dat op de Atlantische Oceaan tijdens een zeereis van Madeira naar Paramaribo de 42-jarige Hil versummer Jan Visser overboord is geslagen en verdrongen. Hij maakte deze ruim 4000 km lange tocht op de 40 tons schoener „Itoe Dia" tezamen met de eigenaar, de heer C. B. de Kleijn uit Den Haag. De heer De Kleijn is met zijn schip na het ongeluk een haven op een van de Kaap Verdische eilanden binnengelopen. Hij is voornemens de schoener in Kaapstad te ver kopen en naar Nederland terug te keren. Zoals men weet, vertrok de „Itoe Dia"| De heer Visser was vroeger stuurman op 9 April uit Scheveningen voor een by de grote vaart. Na de oorlog ging om de wereld Aanvankelijk waren jf man aan boord. De heer De Kleijn liep reeds 18 jaar met plannen rond deze reis. Hij onderhield enige tijd tact met de heer Lamberti uit Valken burg, die zbals bekend is enige maanden geleden met een jacht de Oceaan ovi stak. Hij vond de reis van de heer L. fortuinlijk, dat hij besloot diens voj beeld te volgen. Eerst verkocht hij zijn zaak aan de Dierenselaan en kocht daarna de „Itoe Dia". Hij had de reis willen maken samen met zijn echtgenote, een zoon en dochter. Alleen zijn 17-jarige zoon ging évenwei scheep, omdat De Kleijn en haar dochter tegen het tuur opzagen. Verder gingen aan boord, de 44-jarige kleermaker H. D. Reudink, de chemicus C. Gerretsen en de Hilver summer Visser als navigator. De tocht begon al met tegenslagen. Men kreeg zeer zwaar weer te verduren en de recht streekse tocht naar Lissabon viel in het water. De grote mast knapte in het nood weer af. Met moeite wisten de manner het Engelse eiland Guernsey nabij dr Franse kust te bereiken. Twee leden var de bemanning hadden er toen genoeg van Reudink en Gerretsen kwamen naar huis. Met drie man werd de reis voortgezet. Via Lissabon en Tanger kwam de schoe ner in Madeira, waar de 17-jarige zoon van de heer De Kleijn. die zich de gehele reis als een man gedragen heeft, ook van boord ging. Het tweetal, dat overbleef, besloot toch de grote sprong te wagen en op 28 Juli vertrok de „Itoe Dia" uit Ma deira. Tijdens zwaar weer halverwege de overtocht die acht weken zou duren, is de heer Visser verongelukt. DAT een groep Ned. ingenieurs, cnder ie dr ir J. G. Schlingemann uit Den Haag en ir D. G. Th. Habraken uit Delft, deze week voor ruim een maand naar Amerika is vertrokken. DAT van 5 tot 16 September in New York een int. congres voor photogram- metrie wordt gehouden, waaraan van Ned. zijde deelnemen ir A. J. v. d. Weele, J. Visser en ir F. L. J. H. Corten. DAT de directeur van Drflfhout's Edel- metaalbedrijven te A'dam Olivier Sou- let, is benoemd tot ridder in het Franse egioen van Eer. DAT 30 Ned. en 30 Duitse gemeente bestuurders op 10 en 11 October in Keu- n een conferentie houden. DAT de Haagse hoofdcommissaris van politie luit.-kol. J. Gualtherie van )"ee- zel, de vroegere commandant van de commandotroepen, gisteren in Roosen daal aan de huidige commandant, maj. T. Beets, de groene baret heeft uitge reikt, die ook 125 manschappen ontvin gen. DAT de afwikkeling van het accoord omtrent het faillissement van Damstadt, die op 31 Augustus zou plaats hebben,' uitgesteld. DAT Amstelveen m.i.v. 15 September het netnummer K-2964 krijgt (was K- 2970), Sloten (N.-H.) K 2968 (kas K-2978) en Ouderkerk aan de Amstel K-2963 (was K-2973). DAT de Waterman morgenochtend om 8 uur met 316 passagiers (merendeels va- cantiegangers) uit Zuid-Afrika in R'dam wordt verwacht en de ontscheping di- rect na aankomst zal beginnen. DAT het Ned. schip Alnati, op weg van Buenos Aires naar R'dam, gisteren Brest heeft aangedaan om een zieke ma gazijnmeester te ontschepen. DAT het officiële orgaan van de Nat. F -deratieve Raad van het voormalig Verzet Nederland binnenkort wordt ge combineerd met het nieuw te verschijnen weekblad Holland Post, voortgekomen uit een aantel verzetsbladen. DAT het Maastrichtse winkelpersoneel by het gemeentebestuur heeft gepro testeerd tegen het plan om een koop avond in te stellen. DAT 16 werkstudenten B. en W. A'dam vergunning hebben gevraagd, in samenwerking met de Shell een benzine pomp te exploiteren op het Frederiks- plein. DAT de beroemde Utrechtse vrouwe lijke internist dr J. M. Kooy. o.a. bekend door studies over typhus en roodvonk, op 72-j. leeftijd aldaar is overleden. Ruim 100 man vandaag naar Korea Aan boord van een Amerikaans troe penschip zouden vandaag 102 Nederland- militairen uit Rotterdam naar Korea vertrekken. Onder hen zijn er zeven, die reeds eerder in Korea hebben gevochten. Verder behoort tot de groep de leger- predikant kapitein J. van Willigen van der Veen. Commandant is eerste-luite- nant E. Rowe uit Rotterdam. De mannen werden vanmorgen toegesproken door generaal-majoor J. R. H. Lagas. Aangezien het Amerikaanse schip met vertraging had te kampen, zou het ver trek niet voor vanmiddag kunnen plaats hebben. DAT de Japara van de Kon. R'damsche Lloyd, die bij Gibraltar een aanvaring heeft gehad, een noodreparatle heeft on dergaan en naar Spezia zal varen, waar op 11 September de definitieve reparatie (60 dagen) begint. DAT de chauffeur-conducteur Jan van Gent van de Amersfoortse stadsbusdienst op 15 September vooreen maand in New York gaat werken, terwijl een New Yorkse collega naar Amersfoort komt- DAT de hoofdcmmies van de A'damse universiteitsbibliotheek, E. J. v. d. Lin den, Maandag t.g.v. zijn 50-j. jubileum wordt gehuldigd. DAT 4 gezinnen van samen 14 perso nen in Gemert (N -Br.) dakloos zijn ge worden door een brand, die vermoedelijk door een petroleumvergasser ontstaan was en drie woningen in de as legde. DAT het paard van de landbouwer N. G. P. v. d. Bosch uit Kethel by Schie dam gisteren op hol sloeg en tegen een passerende trein opvloog, waarbij de wagen achter het hek bleef steken, zo dat de voerman ongedeerd bleef. DAT een Ned. baggermolen in het Suezkanaal een Duitse myn heeft opge vist, die zonder ongelukken kon worden geborgen. de handel, doch voor deze tocht had hij als navigator zijn oude vak weer opgevat Het telegram van het veronge lukken van de heer Visser bereikte Hll- schip, dat door de heer De Kleijn onderweg gepraaid was. De „Itoe Dia" heeft nl. geen radio aan boord. De wereldreiziger was voornemens om langs de kust van Zuid-Amerika heen Nieuw-Zeeland te als emigrant een nieuw bestaan wildé gaan opbouwen. Zijn gezin zou dan later volgen. Nadien schijnt hij verandering in dit plan te hebben gebracht, aange zien hem in Paramaribo een werkkring aangeboden. Maar na het over boord slaan van zijn vriend Jan Visser schijnt hij weinig meer voor verwezenlijking zijn plan te voelen. Moord op Drummonds (nu al 3 weken geleden) Mijnheer X meldt zich bij de Franse politie Hij zag de misdaad bij heidei maanlicht plegen zijn naam blijit echtei geheim Opnieuw zijn de ogen der wereld met verdubbelde aandacht op Frankrijk gericht, op de groep detectives en agenten, die reeds drie weken tevergeefs jacht maken op de moordenaar van de Engelse familie Drummond. In een deel van onze editie meldden wy het al: een nieuwe getuige heeft zich gemeld en, naar het zich laat aanzien, is dit „de" getuige. Terstond werd gisteren extra-politie- vooruit de weg oversteken en in elkaar zakken. Een andere, slordig geklede man. waarschijnlijk de moordenaar, kwam naar de neergevallen man toen. gaf hem een slag in de linkerzijde en draaide hem om. Enkele minuten nadat de getuige Sir Jack had zien neervallen, zag hij de vermoedelijke moordenaar van Drum mond verdwijnen, klaarblijkelijk het meisje Elizabeth achtervolgend. De ge tuige, die haastig het mankement aan zijn auto had kunnen herstellen, maakte rechtsomkeert en reed weg in de richting personeel opgeroepen om de jacht op de moordenaar te openen aan de hand van de beschrijving van de nieuwe getuige. Van officiële zijde weigert men de naam of zelfs de nationaliteit van deze getuige bekend te maken. Het signalement, dat deze mijnheer X van de vermoedelijke moordenaar heeft gegeven, komt niet overeen met de beschrijving, door de vrachtautobestuurder gegeven, die in het licht van zijn koplampen iemand op de v-eg zou hebben gezien op 50 me'er van de boerderij van Dominici, op wiens erf de familie Drummond kampeerde. De moord wegens een defect aan de lichtinstallatie op ongeveer tweehonderd meter af stand van de plaats, waar de auto van Sir Jack Drummond was geparkeerd. De auto van getuige moet derhalve op een afstand van ca. tachtig meter van de tent der familie Drummond gestaan hebben. Uitgestapt zijnde, hoorde de getuige door dringende kreten. Het was toen tien minuten over één. Nog door het ge schreeuw heen hoorde mynheer X twee roffels van drie a vier schoten met een tussenpoze van enkele seconden. Daarop zag hij in het heldere maanlicht een man in gebogen houding en met de armen Advertentie) Brianne. HET WEER IN EUROPA s IX z ts 1 s Stockh. Edinb Londen Kopenh Adam onbew onbew. regenbui licht bew zw wzw w WNW Zürich Geneve Parijs onbew zzw Berlijn München onbew. licht bew NW W ZW w Sis WEERBERICHT Minder wind Wisselend bewolkt met van avond en vannacht in het Noorden van het land en kele verspreide regenbuien. Langs de Waddenkust aan vankelijk nog vrij krachtige, overigens meest matige wind tussen Noord-West en Zuid- West. Vrjj koude nacht, maar iets warmer overdag. (Opgemaakt om 10 uur). ZON EN MAAN 22.53 uur. Op 4 Sep:. V.M.

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 1