|lieumc £ciJtsd)e (Courant Watersnood teisterde Engeland; doden, 26 vermisten twaalf DE Geoloog-fotograaf hing 2 u. op 30 meter hoogte Wist U MAANDAG 18 AUGUSTUS 1952 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.— per kwartaal; 2.— per maand; 0.47 per week. ADVERTENTIËN: 0 18 per milimeter. (Bij contract belangrijke korting) Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK Directie: F. DIEMER CHR1STELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Staalpasllcti Is gJittleun mgn htrl ia legbenspoet" Drie en dertigste jaargang No 9510 Weg terug naar München Ramp in Britse badplaatsen Het razende water verwoestte bruggen, huizen en hotels ZWARE OVERSTROMINGEN brachten dood en verderf in de Britse Zuidwestelijke districten, Somerset en Devon. Het water bedreigde speciaal twee welvarende badplaatsen, namelijk Lynmouth en Lynton. Zij werden in minder dan geen tijd veranderd in met puin en slib bedekte ruïnes. De gehele bevolking dezer twee plaatsen, alsmede die van andere dorpen en duizenden vacantiegpngers werden door politie en militairen geëvacueerd. Met man en macht werkten reddingsploegen om de gezwollen rivier de Lyn weer in haar bedding terug te dwingen. De rivier de Lyn, die door het stadje Lynmouth stroomt, werd door grote rots- Een treffende opname van het ge teisterde badplaatsje Lynmouth in Z.W. Engeland. Op deze foto zien we een ontredderd hotel. Reeds kwamen twaalf mensen in het bruisende water om. blokken en boomstammen geblokkeerd, veranderde van bedding en zaken raasde als een springtij voort. Bruggen, huizen en hotels werden vernield. De hoofdstraat leek op een razende bergstroom. Auto's, meubelen en allerlei andere voorwerpen werden naar zee gesleurd. Twaalf stoffelijke overschotten zijn reeds geborgen, maar 26 personen worden nog vermist. Talloze schapen, varkens en koeien zijn mede jammerlijk verdronken. Vief rivieren, en wel de Lyn, ae Exe. I een lawine gelijk, het hotel binnen, grote Barle en Bray zijn door de enorme .keien uit de heuvels met zich voerend, regenval buiten hun oevers getreden. De Muren, deui rrvier de Lyn mondde tot op Zaterdag. •tussen de tweekngsteden Lynton en Lynmouth doorstromend, in het Kanaal van Bristol uit. De dyken van de Lyn bezweken, waardoor de rivier zioh splitste en een der twee gevormde armen stroomde dwars door Lynton naar zee. Dag en nacht werd onvermoeid gewerkt om de gaten in de rivierdijken te dich ten met zandzakken en stenen. Deskun digen stelden vast, dat er 22 cm. regen was gevallen en in 35 jaar was in En-ge tarnd sleahts tweemaal een dergelijke regenval voorgekomen. Onmiddellijk werden opruimingscentra ingericht, om de vluchtelingen op te van gen. Door de onder water gelopen straten voeren boten, die mannen, vrouwen en -kinderen van de daken der huizien haalden. Alles werd in het werk gesteld om de daklozen te voeden, te kleden en huisvesting te verstrekken. Aan AP. ontlenen wij nog, dat genie soldaten ontploffingsmdddelen moesten gebruiken, om de grote keien stuk te krijgen, die in de hoofdstraat terecht kwamen, toen de rivier door haar dijken brak. De ramp kon een dergelijke om vang nemen, doordat de regenval ge paard ging met hevige storm. Het hertog dom Cornwall heeft een aanzienlijk be drag gedeponeerd als grondslag voor een nationaal fonds, -ter hulpverlening aan de slachtoffers. Kerken hebben de opbreng sten der collectes afgestaan en uit ge heel Engeland stromen voortdurend bij dragen toe. Triest relaas van Franse Rivièra door bosbrand geteisterd Aan de Franse Rivièra, tussen Antibes, Mougins en Biot zijn gisteren over vele kilometers grote bosbranden uitgebroken. Honderden mensen hebben hun wonin gen moeten ontruimen. Kampeerders en troepen hielpen de brandweer bij het be strijden van het vuur, omtrent de vacantieganger nietigd en zo zagen wy ons genoodzaakt, ie verdieping van hotel na het andere itruimen, totdat wü het dak hadden bereikt, waar wy de nacht angstig door brachten. Bij het aanbreken van de dag zagen wü dat de helft van het hotel was verdwenen. v Andere détails wijzen op de enorme kracht van het water; zo werden een twintigtal auto's, die zich in de garage »n het hotel te Lynton bevonden, door rivier de Lijn mee naar zee gevoerd- Onder de doden bevinden zich ook een drietal padvinders, die tn hun kamp in Noord-Devon, dat nabij de rivier Bary werden verrast. De schade valt nog niet op te geven, doch wordt geschat op tienduizenden ponden sterling. In ihet dorp Dupverton werd een antiek winkel vernield, waarbij juwelen -ter waarde van 5000 pond, door het water werden meegesleurd. Hoewel enkele dorpen thans nog de buitenwereld afgesneden zijn, slaagde de verbindingen en de electri- sohe leidingen vrijwel overal te her- Ned. bus vernield in België8 gewonden Gistermorgen vroeg is een autobus uit Helmond met dertig leden van de Ne- derl. Reisvereniging, terugkerende uit Parijs, in Aartselaar (België) tegen een stilstaande auto en vervolgens tegen een boom gebotst en geheel ingedeukt. Ne gen reizigers en een van de beide be stuurders werden gewond; vier van hen moesten met arm- of beenbreuken in het ziekenhuis worden opgenomen. On der de gewonden was ook de 23-jarige Ommen uit de Patrijs laan in Den Haag; zy kon naar huis worden gebracht tegelijk met de overige lichtgewonde en ongedeerde passagiers, een speciaal gecharterde bus. Bij Innsbruck (O.) werden mevr. Min is uit Utrecht en de chauffeur J. Heesen ernstig gewond toen de auto de heer Minnes tegen een boom botste; de eigenaar bleef ongedeerd. Strijd met pijl en boog Voor guerilla op Ceram geen Austral, hulp Australië kan niet ingaan op het zoek om hulp aan de guerillastrijders, die met pijl en boog op het eiland Ceram de strijd voor de onafhankelijkheid van de republiek Zuid-Molukken tegen Indo nesië voortzetten. Dit is gisteren mee gedeeld door de Australische minister van Buitenlandse Zaken, Richard Casey. Het bericht, dat aan de strijd wordt deelgenomen door 13.000 man, van 10.000 gewapend met pijl en boog 3000 man van het voormalige K.N.I.L., is volgens de heer Casey sterk over dreven. Bovendien echtte hij de gevech ten op Ceram een binnenlandse aange legenheid van Indonesië. Zeer sterke aardbeving in Tibet? Gistermiddag om 12 minuten over vijl werd door de seismografen van hel KNMI een buitengewoon sterke aard- I beving opgetekend, waarvan de oor- 1 sprong was gelegen op een afstand van Mr Donker: „Nog twee Roomse deuren 17500 km, in het grensgebied van Tibet en ik ben er." en Assam, Een Inwoner van Londen, die evenals vele andere vacantiegangers, in een hotel te Lynton verblijf hield, gaf over ervaringen het volgende verslag: Nadat de dijken van de Lyn waren doorgebro ken, steeg het water in de twee volgende uren zeer snel. Het kwam, als het ware 't Kabinet zit nu haast in elkaar van niets bekend is. De bos- door de droogte een gemak kelijke prooi voor de vlammen, die nog door een flinke bries vanuit zee werden aangewakkerd. Gisteravond is de wind gaan liggen on men het vuur onder controle krijgen. In de bossen zijn verscheidene munitie opslagplaatsen door de hitte in de lucht gevlogen. De rook van de branden drong naar hel Oosten door tot Nice en dicht bij de Ita liaanse grens. Later op de avond is giste- de wind weer opgestoken, waardoor op vele punten de vlammen weer sloegen. Het vuur naderde de bossen by' Vallauris, bekend door zijn pottebakke- rijen en het atelier van Picasso. Verscheidene mensen moesten met brandwonden in het ziekenhuis worden opgenomen. Doordat kabels doorbranden, :ijn talloze woningen van electrisch licht verstoken Hij weet ex meer van..." Boer Dominici opnieuw „onder de lamp" Belangrijke getuige werpt nieuw licht op de zaak Opnieuw zal boer Dominici, die de lichamen van de Drummonds ontdekte, worden verhoord. Voor de zesde maal zal de schelle politielamp Dominici in de ogen schijnen en voor de zesde maal zul- ïrvaren dectectives vragen stellen, steeds maar vragen Detective Sebeille gelooft namelijk nog altijd niet, dat boer Dominici alles heeft verteld, wat hij weet. Door een zesde ver- hoor hoopt de detective nu iets belang rijks te vernemen. Intussen is een nieuwe belangrijke ge tuige in de zaak-Drummond verschenen. Het is de wijnhandelaar Lucien Blanc, die verklaarde, dat hij 5 Augustus, de dag van de moord, om vier uur in dt morgen langs het kamp van de Drum monds is gekomen. Hij besloot de politie hiervan in kennis te stellen, nadat hij verschillen had opgemerkt tussen de nachtelijke verblijfplaats van de onge lukkige familie zoalt hij die in werke lijkheid had gezien en zoals de foto's hem weergaven. Uit de verklaring van Blanc zou nen worden afgeleid, dat een deel va bezittingen der Drummonds en misschien zelfs de lichamen, laat in de nacht zijn verplaatst. De politie ontvangt thans stromen brie ven, waarin beschuldigingen worden ge uit jegens getuigen bij het onderzoek. Alle gebouwen en boerderijen in de omgeving van de moord zijn thans nauw' keurig doorzocht. Radio in komende seizoen Nieuws om 7 uur i.p.v. om 6 en 8 uur? Het K.R.O.-programma voor 't komen de seizoen 1952-1953 handhaaft volgens de Vkrt de verhouding tussen muziek ei sproken uitzendingen, terwijl ook de weekindeling in grote trekken zal blijven zoals deze was. De avondprogramma': zullen echter één uur vroeger beginnen, na de nieuwsberichten, die van 6 uui naar 7 uur gaan verhuizen en niet meei om 8 uur als korte lieuwsuitzending ge geven worden. Voor de viering van het eeuwfeest van het herstel der R.-K. kerkelijke hiërarchie in Nederland worden uiteraard vele voorbereidingen getroffen. Nu de Paus de aartsengel Gabriël heeft uitge roepen tot patroon van de radio, zal de K.R.O. jaarlijks een Gabriël-dag gaan houden, waarvan het programma de beste prestaties der radiomedewerkers bevat. Reeds is Marius Monnikendam doende, een ode te componeren ter van deze aartsengel, bü een tekst Gabriël Smit. Wim Jansen, de man van „2x1: komt met eon nieuwe wedstrüd appel valt niet ver van de boom". Alej. mr M. Tjeenk Willink, lid van de Eerste Kamer voor de P.v.d.A., die, als eerste vrouw, door de kabi netsformateur mr Donker werd ge polst (voor de functie van staats secretaris van Sociale Zaken). Hardenbergers stuitten op zand Onderaardse gang nog niet gevonden Het onderzoek naar de veelbesproken onderaardse gang en gewelven onder Harberg (Ov.) is vorige week op niets uitgelopen, doordat men in het zand bleef Men begon bij de woning van de druk ker Kremer, waaronder de gang zich o a volgens de wichelroedeloper Gouwe uit Dordrecht zou bevinden. Het werk werd bemoeilijkt door de vele steenresten m de bodem. Tenslotte stuitte men op een uit oersteen gebouwde fundering. Nadat de zware brokken oersteen waren ver wijderd, kwam men tot de ontdekking, dat er niets dan zand achter te vinden was. Niettemin houden verscheidene Hardenbergers vol, dat zij hier vroeger in de gang zijn geweest. In de komende weken hoopt men het onderzoek voort te zetten bij de aanleg van een nieuwe rio- Ark van Noach niet op Ararat gevonden De Franse expeditie, die wilde probe ren overblijfselen van de Ark van Noach te vinden, heeft de hoop, daarin te slagen, opgegeven. De expeditie heeft de top van de Ararat bereikt, maar het zoeken naar overblijf- van de ark heeft geen resultaat gehad. De expeditie is gisteren de terug tocht begonnen. Van bloedende kip-stadium naar de hengel-phase Mr Donker wacht gespannen op uitsluitsel Van de aangezochten voor Buitenlandse Zaken en Justitie Dr W. Drees en mr dr A. A. van Rhijn (P.v.d.A.), staatssecretaris van Sociale Zaken, die voor een zelfde functie door mr Donker werd ont vangen. Windhoos zoog daken mee in Huizum Houten gebouwtje tientallen meters weggeblazen Een windhoos heeft Zaterdagmiddag in het Friese dorpje Huizum honderden dakpannen afgerukt, daken vernield er van büna alle huizen in de St Maarten straat en de St Eustaciusstraat de rui ten ingedrukt. Grote hoeveelheden hooi werden opgezogen en ook een houten huisje werd de lucht ingeblazen, brokstukken werden tientallen meters de hoogte ingevoerd cn in het Juliana- park, waar verscheidene bomen werden ontworteld, neergeworpen. Van dc zgn. buitenschool der Leeuwarder vereniging Park Herstellingsoord achter de Hoven werd bijna het hele dak afgerukt. Ook sneuvelde vrüwel alle ruiten. Hoewel de ravage hier en daar groot is, deden zich geen persoonlijke onge lukken voor. De heer A. C. de Bruijn, voorzitter van de K.A.B. (Katholieke Arbeiders Beweging), die een onderhoud had met de kabinetsformateur in verband met een eventuele benoeming' tot minister van de P.B.O. (Van onze Parlementsredacteur) |E KABINETSFORMATEUR, mr Donker, verscheen hedenmiddag om twaalf uur opnieuw in de dagelijkse formatie-persconferentie, om het een en ander mee te delen over zijn pogingen. Hij zei, er voorkeur aan te geven het -beeld van de broedende kip te laten vervallen. Dat heeft zijn dienst gedaan. Men zou mij nu kunnen vergelijken, aldus mr Donker, met een hengelaar, die zit te kijken naar de dobber, in de verwachting, dat de vangst dusdanig zal zijn, dat hij, thuiskomend, met enige waardering over die vangst wordt ontvangen. Of mo het concreter te zeggen: Het eiiis de functie van een staatssecretaris zo is nu wel zowat uitgebroed, maar er zijn gewichtig, dat mr Donker het wenselijk nog enkele posten en mr Donker pree:- vond deze functionarissen door de forma- seerde dat als „slechts enkele", waarvoor teur zelf te doen uitnodigen. Maar in die uitnodigingen heeft hij zich gevoegd naar ;nsen van de uitgenodigde bewinds waarbij hij zich het recht voor be houden heeft, by die discussie bezwaren algemene aard in te brengen. Geen ..rekenkundige bezwaren" zoals bij de gelden, als het om de verdeling de zetels gaat. maar toch wel zulke, er voor waken, dat het overwicht in het kabinet niet gestoord wordt. De vraag of hü ministers had voor dc departementen, waarvoor hü staatssecre tarissen aanzocht beantwoordde de heer Donker bevestigend. Daaruit zou dus kunnen volgen, dat het bezoek, dat mr Cals. de staatssecretaris voor O., K. en W. de formateur bracht, niet in de eerste plaats verband gehouden heeft met diens staatssecretarisschap, doch. zoals reeds werd verondersteld, met diens aanwijzing als minister van Justitie. Dan zou het dus nog de vraag zün, wat de heer Cals, in verband met zün werk O., K. en W. en de wensen van de Rutten. daar persoonlijk belangrijker acht. Van het antwoord op die vraag zou, het antwoord op het verzoek aan de functionaris voor Buitenlandse Zaken, het definitief welslagen van de pogingen afhangen. Zodat we van nu af de heer Donker kunnen zien als een visser, die twee hen gels. geaasd, te water heeft liggen, een bezigheid die ieder ander Nederlands bü de wet verboden is doch in zyn geval geboden schünt! Auto te water - jonge man verdronken Dronken bestuurder werd gearresteerd In de Westerbuurt te Enkhuizen bü de boerderü van de heer Mantel is Zondag middag de heer C. D. uit Den Hout, (gem. Venhuizen), in de bocht de macht over het stuur van een personenauto kwütgeraakt. Na eerst een lantaarnpaal geramd te hebben, geraakte de auto, behalve de bestuurder gezeten waren diens a.s. schoonzoon, de 21-jarige K. Swagerman uit Lutjebroek, de heer D. K. Abbekerk uit Den Hout en een logé uit Friesland, de heer Hoogenberg, te water. Door omstanders werd terstond hulp geboden, waarbü het gelukte drie in zittenden te bevrüden. De 21-jarige Swagerman evenwel werd later onder de autoaangetroffen. Onmiddellijk toe gepaste kunstmatige ademhaling mocht ~'et meer baten. Uit het ingestelde onderzoek is ge bleken, dat de heren geruime tüd in een café hadden vertoefd en allen onder in- loed moeten hebben verkeerd. De be stuurder is in verzekerde bewaring ge steld. streeft de best mogelyke mensen te vinden. Polst men een eerste figuur, dan kan het mogelük zün ook een tweede te moeten aanzoeken. Dat is maar niet in enkele dagen of uren beslist. De heer Donker waarschuwde dan ook, dat men nu niet meer moet rekenen op drukke activiteiten zijnerzijds bü het ontvangen van bepaalde figuren. Büna alles is nu wel geregeld. Op de vraag of de „vissen niet hapten, zei mr Donker „Dat is het nu juist. Bij vissen kun je nooit zeggen, dat ze „in beginsel" happen, maar nog enkele over wegingen aan het definitieve toebijten willen laten vooraf gaan. Bij menser wel. Vandaar, dat het beeld van d< visser, zoals elk beeld, hier scheef gaat.' „In een dergelijk verzoek spelen alle mogelyke momenten mee, ook van per soonlijke aard voor de betrokkenen. Ik zou het zelf graag vanmiddag wil len klaren, aldus de formateur, maar ik voer geen besprekingen met me zelf Als die dobber vanmiddag nu neergaat, is het kabinet gereed Maar het kan ook zyn, dat het nog wel enkele dagen zal Niet met onvoltooid kabinet in zee De vraag of hü, evenals dr Colün in 1937, met een kabinet zou willen star- post nog niet bezet is, beantwoordde de heer Donker ontken- „Iedereen weet. hoe de internationale vertioudingen liggen," zo zei hü. ..ik zou graag met een incompleet kabinet is dus een duidelüke aanwyzing. der open posten nog die van Bui tenlandse Zaken is. waarover de forma teur, zoals bekend is de laatste dagen besprekingen heeft gevoerd, o. commissaris der koningin van Overijsel Ridder De van der Schueren. Als alle aangezochten thans accepte en. is het katbinet klaar, zo stelde Donker nog eens nadrukkelük vast. Daar uit kan men dus opmaken, dat ook v< Justitie een figuur aangezocht is. Ook daaromtrent deed de formateur en enkele uitlating, die in een bepaal de richting wyst. Sprekend over de staatssecretarissen ei hy de door hem gevolgde lijn gegaan, e zün om twee redenen. De eerste is, dat de bewindsman uitmaken of hij een staatssecretaris zijn departement wil hebben, hoeveel hy' er wil hebben en hoe de afbakening van de functies zal zyn. Dat heeft hy dus be sproken met de personen, die voor eer ministerschap gevraagd zün. Daarnaast 't Drama in de Pyreneeën nog dramatischer Nog één van de grot-onderzoekers, die zich in de grot Pierre St Martin bevon den, de grot, waar Marcel Louibens zo tragisch om het letfen is gekomen, heeft thans het aardoppervlak weer bereikt. Het is Bernard Occhiarini, een tot En gelsman genaturaliseerde Italiaan. De eerste, die uit de duistere grot naar boven kwam was het expeditielid Jacques Labeyrie. Gisteravond bereikte ook de fotograaf-geoloog Haroum Tazieff de oppervlakte. Vier uren tevoren was hü gestart. Nauiwelüks was hij echter onderweg, of er was een defect aan de windas. Langzaam om zün as draaiend hleef Tazieff op 30 meter boven de rots bodem hangen, twee uur langAl die tüd stonden de ouders van Tazieff wan hopig aan de monding in de diepte be neden te staren, waar hun zoon ergens moest hangen. Thans bevindt zich alleen dr Mairet, de expeditie-arts, nog in de grot. Men verwachtte, dat hij vanmorgen naar boven zou worden gehaald. Professor Cosijns. de expeditie-leider, heeft gisteravond de plaatselüke gen darmerie de verzekering gegeven, dat niemand van de vier overlevenden het rotsgebergte zal verlaten, zonder een uit voerig rapport te hebben opgesteld over de dood van het expeditie-lid Marcel Loubens. DAT de directeur van de toneelschool te A'dam, W. Ph. Pos, i.v.m. de opschor- van zijn verblyfsvergunning defini tief heeft besloten geen reis naar Suri- ime te maken. DAT de geruchten, als zou het ereveld Kembang Kuni bü Soerabaja in verval zyn geraakt, door de Oorlogsgravenstich ting zyn tegengesproken. DAT de wed. G.-H. uit Bergen op Zoom, die in Breda wegens de moord op het 80-j. Zeeuwse boertje Keesje Schreurs tot 10 jaar is veroordeeld, op 17 September in hoger beroep voor het Bossche gerechtshof komt. DAT in Breda-Oranjestad als 500 000ste bezoeker is ontvangen A. Verheyen uit Meer (België). DAT in Klazinaveen (Dr.) 29 boeren zyn bekeurd wegens nalatigheid bü de bestrijding van aardappelmoeheid en 6 wegens overtreding van de wet op de coloradokeverbestrijding. DAT Zaterdag op de Venlose veiling nie: minder dan 800.000 kg augurken werden aangevoerd DAT het Ned. sohip Waal bü de En gelse kust de drie opvarenden van het stuurloos drijvende Britse jacht Fae Lyg- ington aan boord heeft genomen. DAT in het openluchttheater tc Ede de jaarlükse heideweek is geopend,, die tot 23 Augustus zal duren DAT de 30-j. zuivelarbeider J. V.. die reeds 5 vonnissen achter de rug heeft en bü de kantoorhouder van de PTT in Boyl (Fr.) ƒ3200 heeft gestolen, in Leeu warden tot jaar is veroordeeld (Eis: 3 jaar). DAT Prinses Wilhelmina Zaterdag de tentoonstelling He; Loo in Bloemen pracht heeft bezocht. DAT het uitbreiden en verbouwen van et ziekenhuis Bethel te Delft voor 558600 is gegund aan de fa J. van Rossum in Den Haag (hoogste inschrü- ver f 775.000). DAT deze week in A'dam het jaarlüks congres wordt gehouden van de jonge ren- cn studentenafdeling der internatio nale organisatie van wereldfederalisten. DAT de Israëlische gezant voor de Beneluxlanden, Amir, m.i.v. 15 Septem ber uitsluitend als gezant in Den Haag zal optreden en in Brussel wordt opge volgd door Jozef Ariel. DAT de opstelwedstrijd „Wat verwacht je van een verenigd Europa?", uitge schreven door de Ned. Jeugdgemeen schap. is gewonnen door Wim van Dron gelen (19 jaar) uit Delft, die als prüs een retourvlucht A'damParijs ontving, wond. De politie heeft een onderzoek gelast naar de dood van Loubens. Aanvankelyk werd bericht, dat de staalkabel was broken. Professor Cosyns verklaarde Zaterdag echter, dat tijdens een rust periode bü het ophysen, waarschünlijk doordat Loubens op een uitstekende punt uitrustte, de kabel slap was men te hangen. Professor Cosüns moedt nu dat, Loubens. toen hü van rustpunt stapte, door de ontstane speling de kabel naar beneden is gestort. Trein sleurt jeep 50 metef mee Kerkganger uit bank gevallen en overleden Op de onbewaakte overweg te IJ 1st is Zaterdagavond een jeep onder de trein geraakt en 50 meter meegesleurd. De beide inzittenden, de 52-jarige heer R. Abma uit Hartwerd en de 45-j. r Huitema—Bosma uit Nüland (Fr.), den gedood. De 32-jarige arbeider Houtsma uit oud a is op de onbewaakte overweg ver de Oudelaan te Capelle a d. IJssel door een trein gegrepen en op slag ge dood. Tydens de mis in de O.L. Vrouwekerk V e n 1 o is de 54-jarige tuinder Lichteveld onwel geworden en uit de bank gevallen, waarbij hij met zijn hoofd tegen de stenen vloer sloeg. Enkele later is de man overleden. De 17-jarige Zweedse matroos S. A. Valdau uit Trelleborg is te Rotterdam, toen hü op een touwladder de buitenkant van het Zweedse stoomschip Krageholm aan het verven was, tussen dit schip er een sleepboot bekneld geraakt en over leden. By een val met een motortandem is de B5-j. mevr. Verkooüen uit de Moerkerk- straat in Rotterdam gisteren te Rhoon overleden. De toestand van haar ms zeer ernstig. De militair H. M. was ln de Jan Schaffelaarkazerne te E r m e 1 o bezig zijn pistool schoon te maken, toen plotse ling het schot afging Zün a.s. zwager, de burgercorveeër A. L.. werd ernstig ge- Zandvoort werd in het ongelijk gesteld Badgasten mogen in hun zomerhuisjes blijven De gemeente Zandvoort had niet op korte termyn bevel mogen geven tot ontruiming van het kampeerterrein aan de Verlengde Haltestraat. Dit heeft de president van de Haarlemse rechtbank Zaterdag uitgesproken in een kort ge ding, dat aanhangig was gemaakt door de eigenaar van het terrein, de heer Molenaar. De badgasten, die de huisjes op het kampeerterrein hadden gehuurd, moeten er nu weer onmiddellyk worden toegelaten en mogen er tot 16 Septem ber wonen. Indien de gemeente Zand voort dit nipt zou toestaan, moet ze een dwangsom van f 1000 per dag betalen. De gemeente had de ontruiming gelast, omdat de huisjes volgens haar zeer slecht waren ingericht. Dr Plesman en andere Nederlanders zullen van 15 tot 19 September in Genève de jaarvergadering van de Int. Lucht vaartorganisatie (I.A.T.A.) bijwonen. HET WEER IN EUROPA ïi Zürlch GenCve Parys Nice Beriyn Manchet Wenen WZW 1 23 0 WEERBERICHT Aanhoudend onbestendig Tot morgenavond verwacht De Bilt: Half tot zwaar be wolkt met op de meeste plaatsen enige regen. Zwakke tot matige wind in hoofdzaak tussen Oost en Zuid. Weinig verandering in temperatuur. (Opgemaakt om 10 uur). ZON EN MAAN Dinsdag: zon 5.JO—19 56; maan 3 58— 9.33 uur. Op 20 Aug. N.M

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 1