Resultaten van de Olympische Spelen Leidse zwem- en poloclub De Zijl in feeststemming O* WATERPOLO OP HET BINNENHOE Spanning op de laatste straat- athletiekavond NIEUWE LEIDSCHE COURANT WOENSDAG 30 JULI 1952 OL/MPISCHE SPELEN 1952 ostP Zwemmen 100 Meter rugslag (dames) le serie: 1. Geertje Wielema 1.13.8 (nieuw Olympisch record); 2. Joan Stewart (N.Z.) 1.10.0; 3. Margaret Mc Donald (Gr.-Br.) 1.17.5; 4. Barbara Stark (V.S.) 1.17.9; 5. Gerda Olsen (Denemax- ken) 120.1; 6. Asta Haaranen 1.21.7. 2e serie: 1. Bna van der Horst (Ned.) 1.17.0; 2. Gertrud Herrbruok (Did) 1.17.8; 3. Margaret Freeman (V.S.) 1.18.9; 4. Edith Groba Oliveira (Brazilië) 1.20.0; 5. Lenora Fisher (Canada) 1.22.9; 6. Irene Milmkiel (Polen) 125.5; 7. Gonitersswei- ler (Zwitserland) 1.26.5. 3e serie 1. Joan Harrison (Z.A.) 1.14.7; 2. Joke de Korte (Ned.) 1.15.8; 3. Pauline Musgrove (G.B.) 1.19.6; 4. Magda Hunyadfi (Hong.) 1.19.6; O'Connor (V.S.) 1.19.6; 6. Westesson (Zweden) 1.22.7; 7. Merna Herders (Did) 1.23.1. 400 Meter vrije slag (heren) le halve finale: 1. Boiteux (Fr.) 4.33.1; 2. Ostramd (Zweden) 4 33.6; 3. Wardrop (GB.) 4.41.1; 4. Mc Lane (V.S.) 4.42.2; J Johnston (Z.-Afr.) 4.45.5; 6. Gremlowski (Polen) 4.47.4; 7. Tanaka (Japan) 4.48.0; 8. Tjebbes (Ned.) 5.01.9. 2e halve finale: 1 Moore (V.S.) 4.42.0; 2. Yasuo Tanaka (Japan) 4.44.9; 3. Mc Namee (Canada) 4.47.7; 4. Marshall (Australië) 4.50 3; 5. Ford (Z.-Afr.) 4.53.6; 6. Bernardo (Fr.) 4.56.0. 3e halve finale: 1. Konno (V.S.) 4-38.6; 2. Duncan (Z.-Afr.) 4.41.7; 3. Furuhashi (Japan) 4.44.0; 4 Okamoto (Braz.) 4.46.2; 5. Gilchrist (Can.) 4.52.4; 6. Kettesi (Hong.) 4.54.3; 7. Granados (Sp.) 4.56.2. Paardensport Landen-klassement 1. Zweden. 2. Zwitserland. 3. Duitsland. Basketball Ver. Staten—Chili 103—55, Uruguay- 2e serie: 1. Imenez (Arg.) 12.3 sec., 2. Szekeres (Hong.), Le Normand en Martens gevallen. le halve finale: 1. Sacohi (Italië) 12.1 sec.; 2. Robinson (Zuid-Afrika), 3. Pot- zernheim (Duitsland). 2e halve finale: 1. Cox (Australië) 11.6 sec., 2. Peacock (Gr.-Br.), 3. Szekeres (Finland) j (l He^aJsing. i Potzernheim (Duitsl.) 11.6 sec., 2. Peacock (Gr.-Br.), 3. Robin son (Zuid-Afrika), 4. Szekeres (Hong.). Achtervolging Kwartfinales: le rit: 1. Italië 4.50.7; 2. Zwitserland 5.06.2. 2e rit: 1. Frankrijk 4.54.7, 2. Dene marken 4.58.2. 3e rit: 1. Gr.-Britannië 4.52.2; 2. Neder land 4.57.8. 4e rit: 1. Zuid-Afrika 4.50.6, 2. Belgae 5. Coralie 4 517 Margarethaj l€ ha,lve finale: L Italië 4.45.7, 2. Br.- Brittannië 4.49.4. 2e halve finale: 1. Zuid-Afrika. Frankrijk (uitgevallen). Om de derde plaats: 1. Gr.-Brittannië 4.15.5, 2. Frankrijk 4.51.9. Om de eerste en tweede plaats: 1. Italië 4.46.1, 2. Zuid-Afrika 4.53.6. Voetbal Zuid-Slavië—Duitsland 3—1 (rust 3—1) Twee basketball-spelers van Uruguay geschorst Twee leden van de basketballploeg van Uruguay, die Maandagavond betrokken zijn geweest bij de vechtpartij tegen de Amerikaanse scheidsrechter Vincent Farrell, die de wedstrijd Frankrijk- Uruguay had geleid, zijn voor de dui van het Olympische basketballtournooi uitgesloten van deelneming. Dit besluit is genomen na overleg tussen de intern, amateur basketball federatie en de Uru- guese officials. De twee spelers zijn Pe- leaz en Rossello. De Uruguese basket ball-federatie heeft haar spijt betuigd met het gebeurde en heeft beloofd de r, j t*_ !tj2 ka twee spelers in overeenstemming met de Bulgarije 62-54, Bus and-Braulae 54-49 v^n he, (el, ,e zullen fallen. ArgentiniëFrankrijk 6152. Waterpolo Groep A: Ver. StatenOostenrijk 41. Groep B: RuslandDuitsland 6—2. Groep C: Zuid-SlaviëZweden 91. Groep D: Zuid-Afrika—'Brazilië 92. Wielrennen Sprint Kwartfinales: le serie: 1. Cox (Austr.) 2. Robinson (Zuid-Afrika), 3. Martens (België) tijd laatste 200 meter 12.5 sec. 2e serie: 1. Peacock (Gr.-Br.), 2. Le Lormand (Frankrijk), 3. Millman (Can.) tijd 11.7 sec. 3e serie: 1. Sacchi (Italië), 2. Krogh Rank; (Denemarken), 3. Szekeres (Hon- garijs), tijd 12 sec. 4e serie: 1. Potzenheim (Duitsl), 2. Gimenez (Argentinië), 3. Hijzelendoorn (Ned), tijd 11.6 sec. Herkansing, le serie: 1. Robinson (Zuid-Afrika) 11.8 sec.; 2. Millman (Canada), 3. Hijzelendoorn, 4. Krogh Rants (Denemarken). Sterker Pernix won met slechts 43 van Fluks De return korfbal-match tussen Pernix en Fluks (K.N.K.B.) is weer een over winning voor de oranjekragen gewor den. Was het vorige maal een 7—5 zege, nu werd slechts een 4—3 overwin ning behaald en daarmee mocht Fluks dik tevreden zijn. Pernix had de opstel ling grondig gewyzigd en dat is lang geen teleurstelling geworden. Het begin van de strijd ging gelijk op en ook in de doelpunten kwam dat tot uiting. Niek Favier bezorgde Pernix de leiding, maar Fluks diende van repliek na pl.m. 30 minuten. In tweede opstelling was Pernix sterker, mede door goed verdedigen, waardoor Fluks weinig kans kreeg. Bob de Die plaatste een verre treffer voor Pernix (21), maar daarna moest Mieke de Die door een ongelukkige botsing tot de tweede helft het veld ruimen. De drie-mans aanval van Pernix was daarna door tactisch spel niet onge vaarlijk, maar de rust ging met ongewij zigde stand in. Een verdiende voorsprong van Pernix, welke direct na rust door de teruggekeerde Mieke de Die werd vergroot (3—1). In derde opstelling ging de strijd weer gelijk op. Eerst verkleinde Fluks, dat overigens slecht schoot, de achterstand door een klein kansje te benutten (3—2). Toch was de Pernix-aanval weer veel gevaarlijker en na 20 minuten was hel Gerard Boter, die met een haai scherf schot Pernix weer wat meer velligheic gaf (4-2). Van dat moment af was Pernix dui delijk sterker. De Fluks-begir.aanval schoot zeer slecht en aan de andere kant had Pernix nogal eens pech met goede schoten. Tegen de verhouding in werd het 4—3, waarmee het einde kwam. Een prettige wedstrijd, waarbij het overwicht van Pernix te gering werd be loond. De leiding van de heer Belt wa: zeer goed, maar door het sportieve spel was do opgaaf niet zo erg zw dameszestal van Pernix en het schieten van de oranjekragen staken gunstig af bij dat van de tegenstanders en dat rechtvaardigde de zege. Atletiekontmoeting L.A.C.—G.A.C. Morgen op de Leidse sintelbaan Morgenavond vindt op de Leidse sintel- baan, zoals bekend is, het treffen plaats tussen athletiekploegen van de Leidse en de Goudse athletiek-commissie. Deze wed strijd is te beschouwen als een voortzet ting van de traditionele drie-steden-ont- moeting Leiden-Gouda-Alphen die vooi de athleten uit deze plaatsen telkenjare een interéssant evenement op het athle- tiekprogramma was. De Leidse ploeg bestaat uit leden de athletiekverenigingen Holland, Bataven, Warmunda. WIK, Blauw Zwart en NAC. De Goudse ploeg is samenge steld uit Goudse athletiekverenigingen, alsmede uit de Alphense vereniging AAV '36 C. De wedstrijden beginnen om half 8 duren tot kwart voor 9. De samenstelling van de Leidse ploeg ls: 100 m H. Redel, J. Karamoy, J. Kop pers; 400 m J. Pikart, L. v. d. Berg, R. Nieuwenhuis; 800 m: R. Singerling, T. Meeuwissen, H. Parlevliet; 3000 m: W. Bonte, H. C. Rietbergen, J. v. d. Berg; kogel: Y. de Boer, D. v. d. Top, A. Gieske; discus: Y. de Boer, A. Gieske, D. v. Duivenbode; speer: Y. de Boer, A. de Vries. S. Ramak; ver: C. v. Venetien, M. v. Es, H. Bresser; hoog: J. Noordenbos, H. Warmenhoven, A. Wend. NoorwegenGr. Brittannië In het Bislettstadion te Oslo werd een voetbalwedstrijd gespeeld tussen het Noors elftal en het Olympisch teaTn van Gr. Brittannië. De wedstrijd eindigde in gelijk spel 22. nadat de rust met 10 voor Noorwegen was ingegaan. Jan Hijzelendoorn definitief uitgeschakeld Jan Hijzelendoorn heeft de kans om 'ia een repêchage alsnog in de halve eindstrijd sprint door te dringen, niet benut. Wel reed hij verstandiger dan in de kwarteindstrijd, maar hij kwam tegen Rcbinson (Z.-Afrika) en Millman (Ca nada) snelheid te kort. Alle Ned. wielrijders op de baan zijn dus uitgeschakeld. Koos de Jong blijft vierde De behandeling van zijn ingediende 'roesten heef: de Ned. zeiler Koos de jong niet gebraoht wat hij er van wacht had: een zilveren of een bronzen medaille. De Jong bleef in het eindklas sement vierde, slechts 18 punten van h« brons verwijderd. Zweed St Cyr wint indiv. dressuurproef De uitslag van de individuele dres suurproef, het eerste onderdeel van paardensport op de Ol. Spelen, luidt: 1. en Olympisch kampioen: Saint Cyr (Zweden) met „Master Rufus" 556 5 pnt; 2. Lis Hartel (Denemarken) met „Jubilee" 541.5 pnt; 3. Jousseaufe (Frankrijk) met „Harpagon" 541.0 pnt. In het landenklas- nt werd de uitslag: 1. en Olympisch kampioen: Zweden; 2. Zwitserland; Duitsland. Wat onze landgenoten presteerden GREET JE WIELEMA zwom in haar rie 100 m rugslag fantastisch goed. Ze liet de tijd van 1.13.8 voor zich afdruk ken. Spelenderwijs brak ze het Olym pisch record en we rekenen op een gou den plak van haar. RIA v. d. HORST won eveneens haar irie.100 m rugslag, al had ze daarmee ieer moeite dan Greetje Wielema. Haar jd was 1-17.2. Ria zal inaar we hopen de zilveren medaille in de wacht slepen. JOKE DE KORTE is de derde troef, die we vanmiddag in de finale van de 100 m ugslag hebben. Joke zwom gisteren wat nonchalant en daardoór werd ze. achter Zuid-Afrikaantje Joan Harrison, tweede. NEL GARRITSEN was doorgedrongen, tot de finale 200 m schoolslag. Deze finale werd een Hongaarse aamglegenheid. Joke werd aohtste in de tijd van 3.02.1. De tijd an de kampioene, Eva Szekely (Hong.) as 2.57.1 (nieuw Ol. record). JORIS TJEBBES was in de halve finale 400 m vrije slag kansloos. Teleur stellend was. dat hij niet onder de 5 min. kwam. Hij werd achtste in de tijd van 5.01.9. ONZE ACHTERVOLGINGSPLOEG (wielrennen), die zich met moeite in de kwartfinale had geplaatst, verloor hierin an Engeland en werd uitgesohakeld. JAN HIJZELENDOORN bereikte de kwartfinales sprint via een repechage. Hij kwam uit tegen Robinson (Z.-A.) en Gimenez (Arg.) en werd derde. Hij is uitgeschakeld. LINNEMAN, PASTOR en JANSEN, de boksers plaatsten zioh in de volgende ronde. LENIE LANTING-KELLER en ELS v- d. HORN onze schoonspringsters, werden n de eerste wedstrijden uitgeschakeld. Wereldrecord van Marjorie Jackson erkend De tijd van 10.4 sec., die Marjorie Jackson (Australië) in Maart j.l. op de 100 yards maakte, is door de I.A.AF als wereldrecord erkend. Het oude record stond op naam van Fanny Blankers- Koen met 10.8 sec., welke tijd thans nog als Europees record geldt. Onze landge note heeft op 5 Juli te Wassenaar de 100 yards gelopen in 10.6 sec., doch deze tijd is nog niet erkend. Delegatie Peking China kwam te laat in Helsinki Gisteren zijn 18 athleten van de Ol. ploeg van Peking China in het kamp Otaniemi aangekomen. Het zijn zestien heren en twee meisjes, gekleed in bruine Allen droegen op de borst speldje mei de beeltenis van Mao Tse Toeng. De athleten kunnen niet meer aan de Spelen deelnemen, omdat in alle tournooien het einde snel nadert Belg Delahaye geeft er de brui van De Belg Delahaye, die de waterpolo- wedstrijd NederlandZuidslavië heeft geleid, heeft na het toewijzen van het protest besloten niet meer in het Olymp. waterpolotournooi te zullen fluiten. Hij had er schoon genoeg van. Internat, avondwedstrijden te Wassenaar De Haagse athletiekvereniging „Trek vogels" zal op haar sportterrein „Duin horst" te Wassenaar op Woensdag 13 Augustus a.s. des avonds inter, atletiek wedstrijden organiseren, waaraan o.a. d< Belgische athleet Gaston Reiff zal.deel nemen. Waarschijnlijk zal Reiff op de 3000 meter starten. Advertentie voor nog geen 2 gulden! met plaats voor 91 foto's van Nederlandse Olympische deelnemers. Een waardevolle en bijzondere verzameling voor iedere sportliefhebber. De foto's bevinden zich aan de binnenzijde van Uw doosje Parade-Mild of King's Parade. Vier van de vijf zeventallen behaalden kampioenschap NDER ZEER GROTE BELANGSTELLING speelde gisteravond De Zyl haar laatste competitiewedstrijd tegen Sleutelstad. Voorzitter Wolters bood reeds het begin namens de Sleutelstad bloemen aan. De Zijl toonde zich in de wed strijd ook in ware kampioensvorm. Nieuwe iantasie op geheimzinnig jacht President Robert is Koning ran R.-K. rijkgeworden Legei van deserteurs zou zich in eventuele oorlog bij hem aansluiten T OMBERT ROBERT, Rooms Koning. Dat is de nieuwe titel die de greiv- *-* zenloze fantast president Robert, de Haagse kleermakerszoon R. Lom- bert, zich in Casablanca op zijn geheimzinnige jacht heeft aangemeten. Drie geheel onverdachte en onbevooroordeelde personen hebben de pa pieren gezien en de foto's bewonderd waarop Robert Lombert staat afge beeld in koningsgewaad, geheel compleet met decoraties, rijksappel en scepter, meldt het Alg. Dagblad. Diverse opvarenden van het befaamde jacht staan met de „koning" op de foto; allen dragen schitterende unifor- met decoraties. een speler van Sleutelstad het water had moeten verlaten, bracht dezelfde speler de stand op 20. Fel trok de thuisclub leer. Nu was het Van der Kwaak, die raak schoot: 3—0. Nog voor de rust wist dezelfde speler er 40 van te ma- waarna even later Bekkering van Sleutelstad de stand op 41 bracht. Ook in de tweede helft was de thuis club veel sterker. Toen Sleutelstad de verdediging geheel verwaarloosde, kwam Steehouwer tweemaal vrij en werd de stand 61. Prevo wist spoedig in het lege doel te schieten (de Sleutelstad keeper moest voor een overtreding het water verlaten), 71, terwijl de eind stand 81 werd. Het feest werd later voortgezet met een tocht van twee Glippertjes, volge laden met kampioenen, hun dames en supporters, naar Royal aan de Doezastr. een hartelijke ontvangst werd be staanbaar te maken. Alle aanvoerders kregen bloemen, waarna aanvoerder Bik het tweede zevental nog eens duide- naar voren liet komen, dat ook op deze avond het derde zevental niet geten mocht worden. Een prettig slot van een mooi festijn as deze avond. Voor ambachtsscholiezen „Bedieningsvakman", een nieuw beroep In de Nederlandse chemisohe industrie heeft een nieuw beroep zijn intrede ge daan: „bedieningsvakman". Het denk beeld, dat personen achter de ddstilleer- kommen en ovens dienen te weten wat er gebeurt in de enorme reactievaten, waarmee zij te doen hebben, is uitgegaan van ir A. P. A. Guyaux, werkzaam bij de Staatsmijnen in Geleen. De staats mijnen zijn thans met de opleiding van diit bedieningspersoneel begonnen. Ge tracht wordt de opleiding landelijk te regelen onder leiding van het Kon. Instituut voor Ingenieurs en de Ned. Ohem. Vereniging. Afgestudeerden aan ambachtsscholen zouden in twee of drie jaar opgeleid kun- "ei. worden tot „aankomend bedienings vakman", waarop na een speciale practi- sche opleiding een rijksdiploma zou gen. Mocht de militaire dienst er utssen komen, dan zouden de leerlingen later naast de praotisohe opleiding avondlessen kunnen krijgen. Vóór Lombert het jacht kocht, toog ij naar Rome en sprak daar met ver schillende hoge functionarissen van de R.K. kerk, aan wie hij blijkbaar een cocktail van waarheden en leugens voorzette. Eindresultaat van deze „pel grimstocht" was, dat Lombert jr van en kele dignitarissen aanbevelingen wist te bemachtigen, die hij geheel of gedeelte lijk heeft vervalst. Aan de hand van deze authentiek lijkende bescheiden kan de argeloze en goedgelovige beschouwer „overtuigd" worden, dat de Paus en het college van kardinalen „Koning Robert" hebben uitgekozen om eerlang de rol van monarch te gaan vervullen in een R.K. koninkrijk! „Leger van R.K. deserteurs" Volgens deze „gegevens" zouden de Paus en kardinalen hebben besloten om by een eventuele nieuwe oorlog de ban vloek uit te spreken over alle Rooms- Katholieken, die elkander zouden be strijden, om aldus massa-desertie uit alle nationale legers te bewerkstelligen. Deze deserteurs zou men dan willen verenigen tot een enorm leger bestaande uit uit sluitend Rooms-Katholieke mannen. Men acht de kracht van deze strijd macht voldoende om, als „Derde M^pht' optredende, het voortzetten van de oor log onmogelijk te maken. Vervolgens zouden zich dan grote gebieden van Zuideuropese vasteland verenigen tot groot R.K. rijk, met koning Robert als Ook het eerste zevental van De Zijl werd kampioen. Gisteravond werden ook deze zeven in de bloemetjes gezet. V.l.n.r. vóór: E. Rietbergen, R. Dragt, J. Prevo en D. van der Kwaak; achter: J. Zwarts, J. Blansjaar, N. Steehouwer. Foto N. van der Horst. Alphen aan den Rijn Zeven kampioenen werden aangewezen Onder grote belangstelling zijn gister- j bestaande uit een diploma en e avond in de Vondelstraat te Alphen de i inneringslepeltje. Al met-al kon de AAV eind wedstrijden gehouden op een zeven- j '36 C., mede dank zij de voortreffelijke tal athletieknumimers, met als inzet het organisatie, met voldoening op de wed- kampioenschap van Alphen. Het aardige strijden terugzien, deze wedstrijden was, dat leden athletiekverenigin g ;n uitgesloten. T sportmensen ook nu wel naar voren; op herennummers waren het voetballers, heerser! Een nieuw Romeins rijk dus. Dat is dan allemaal volgens de verhalen van Robert jr. Schorsing van kapitein Zuiderkruis gevraagd Aanvaring in Het Kanaal voor Raad van Scheepvaart Op 21 Maart kwam het ss. Zuiderkruis tijdens dichte mist in Het Kanaal in aan varing met het Franse schip Vieljeux. Deze zaak diende Maandag voor de Raad Scheepvaart in Amsterdam en de inspecteur-generaal verzocht de 57-jarige kapitein H. J. P. van het Nederlandse schip diens bevoegdheid om op zee schepen te varen te ontnemen voor de "jd van twee weken. De kapitein verklaarde dat hij op het kritieke ogenblik zelf de rader bediende. Hij had het Franse schip zien aankomen, doch daar dit plotseling een onverwachte manoeuvre maakte, was de aanvaring niet te voorkomen. Had de Fransman zijn koers gehouden, dan zouden de schepen elkaar op een mijl afstand hebben gepas seerd. De kapitein had de snelheid van de Zuiderkruis reeds doen afnemen van 13 tot 6 mijl. De inspecteur-generaal was echter van oordeel, dat deze snelheid nog te groot dikke mist. Ook al heeft een schip radar aan boord, dan dienen toch deze weersomstandigheden gel dende bepalingen in acht te worden ge- De raad zal schriftelijk uitspraak doen. Grootste bloem ter wereld Anderhalve meter doorsnede De grootste bloem ter wereld, de Kembang Rankè, is volgens het A.I.D. de Preangerbode thans weer te bewonderen in de plantentuin te Buitenzorg. De bloei bereikte 25 Juli zijn hoogtepunt. Deze reusachtige bloem heeft een hoogte van 1.70 tot 2.10 meter en een doorsnede der schede van 1.40 tot 1.70 meter. De plant werd pas in 1878 op Sumatra gevonden door M. Beccari en Amorphophallus Titanum Becc genoemd. Het duurt een tiental jaren voordat de plant tot bloei komt. Zo komt het, dat men deze op Sumatra veel voorkomende plant slechts zelden ziet bloeien. Bevolkingsonderzoek op tbc in nieuwe banen Op 1 September treedt de wet Bevol kingsonderzoek op Tuberculose in wer king. Dan zal dit onderzoek slechts kun nen geschieden met toestemming van een centraal college, dat in Den Haag zetelt en waarvan het adres op 1 September bekend wordt gemaakt. Men verwacht een algemene toestemming van het col lege om bestaande plannen zonder meer voort te zetten tot 1 Januari teneinde geen stagnatie in de uitvoering te ver oorzaken. LEIDERDORP Benoemingen De heer A. H. M. Mulder, adjunct-com mies eerste klasse ter secretarie, is be noemd tot commies ter secretarie van Den Ham. De heren W. Neijmeijer te Kampen en J. Groeneveld te Boskoop zijn benoemd tot adjunct-commies eerste klasse ter secretarie alhier. Onze vroegere dorpsgenoot de heer M. d. Merwe, onderwijzer aan een Chr. Fundering en betonbouw T°ch kwanen de, van Baronie aanbesteed Nog een overgespeelde wedstrijd die met de titel gingen strijken. ook wedstrijden tussen de verschillende wijken. Vier kampioen schappen gingen naar de Lage Zijde, twee naar Hoorn en een naar Ouds hoorn; Gouwsluis behaalde geen titel Nadat de halve finales gelopen waren, begon men omstreeks 8 uur met de eindstrijd. Eerst kregen we de 100 mtr heren, met als uitslag: 1 R. Tuinenburg (L) 12.2 sec.; i D Riemens (G) 12,4; 3 H Dirkzwager (H) 12 6: 4 Dongelmans (L) 12,8. (L is Lage Zijde. G Gouwsluis, H Hoorn en O Oudshoorn). 100 m jongens 1517 jaar: 1 Nic. v. Oort (L) 12,3: 2 H. Verbeek (O) 12.5; 3 Jac. J. v. d. Wijngaard (O) 13,0; 4 Theo v. d. Hoek (L) 13.4; 5 R. de Feijter (G); 6 H. Kok (G). 80 m jongens 1214 jaar: 1 Joop van Leeuwen (H) 10,8; 2 S. Blom (L) 11.5; 3 C. Stolk (G) 11.6; 4 F. Baksteen (H); 5 B. van Leeuwen (G); 6 J. Timmers (G). 80 m dames; 1 A. Voorsluis (L) 11,8; 2 P. Haverkamp (G) 12.3: 3 mevr. Haan- drikman (O) 2.4; 4 mevr. Koelewijn (O); 5 K Hamerlink (L); 6 S. Treur (G). 80 m meisjes (1517 jaar): 1 Lenie Kruijt (O) 11.9; 2 Ellie de Smits (L) 12; 3 Bep Roos (O) 12 1; 4 L. Langbout (G); 5 Corry Grobbe (H); 6 Wil Mens (H). 60 m meisjes: 1 Li na Mens (H) 9,3: 2 Gré v. Egmond (H) 9.4: 3 Adrie Rij laarsdam (H) 9.5; 4 Jefke Oost (L); 5 M. Zierlkzee (L); 6 T. van Oosten (GV Blijkt uit de tijden, dat er op enkele nummers veel spanning was. de 800 waarmee geëindigd werd. was een wa dig slot. De strijd tussen 1 en 2 werd enkele meters voor de finish beslecht en ook tussen de nummers drie tot vijf was er weinig verschil, zodat dit slot nummer het publiek sterk pakte Uit slag: 1 A. Tuinenburg (L) 2 min 15.8 s.; 2 Nic. v. Oort (L) 2.15 9 sec.- 3 T La- gerwer (G) 2 18.6; 4 C. Blakenburg (G); 5 H. Zwaan (O) en 6 H. Verbeek (O). De heer Jos Verkerk heeft in een pro- paeanda-speechje namens de AAV '36 C aandacht gevraagd voor de abhletiek- sport en de trainlngsavonden van de enig? plaatselijke vereniging op dit ge bied (Maandag en Woensdag op het Alphla-tenrein). Dank werd gebracht aan oolitie en gemeentewerken voor de me dewerking. Ook aan de ouders, die hun kroost toestonden aan de wedstrijden de»l te (Uit de TelegraafDe prijzen werden hierna uitgereikt, deze kerk. Enkele leerlingen, namelijk de In het Bouwcentrum te Rotterdam vond vanmorgen de aanbesteding plaats van de fundering en de gewapend-beton houw van het totale fabriekscomplex voor de N.V. Cacao- en Ohocoladefabreik Baronie te Alphen aan den Rijn. Er waren 13 inschrijvingen. De hoogste insohrijfster was de firma Diereniberg en Gebr. v. Wijk te Alphen aan den Rijn met f 1.169.657; de laagste inschrijfster was de firma Volker-Bouwmij te Rot terdam met f 897.000. Er komt ook een nieuwe landbouwschool Alphen aan den Rijn zal in de toekomst een nieuwe landbouwschool krijgen. Het oude gebouw aan de Raadhuisstraat, waar deze Chr. school nu al 50 jaar is onder gebracht, voldoet sinds vele jaren niet meer aan de eisen. De landbouwhuis- houdschool, die in een deel van hetzelfde gebouw was gehuisvest, heeft onlangs haar nieuwe gebouw aan de Potgieter straat betrokken. Dit gebouw mag er in deze geldarme tijd heus wel zijn. Voor wat de landbouwschool betreft, waar de heer Joh. de Jong dirigeert, zijn de bouwplannen en tekeningen ernstige visie onderworpen. Het architec tenbureau Bergshoef te Aalsmeer zal met de uitvoering worden belast. Het nieuwe gebouw zal in de omgeving van de reeds gebouwde Chr. Da Costa-school verrijzen op het grondgebied van de Herv. Ge meente, die aanvankelijk het plan koes terde om daarop een nieuw kerkgebouw te stichten voor de Lage Zijde. Deze plan nen heeft men thans evenwel laten en de grond ten behoeve van de n landbouwschool aan de betrokken stich ting overgedragen. Het bestuur kreeg blanco mandaat tot algehele afwikkeling van deze plannen. HAZERSWOUDE Van een stoel gevallen. Mej. S. L. van het Westeinde vi dezer dagen op de zolder van haar w ning van een stoel. Enkele ribben we den gekneusd. KOUDEKERK AAN DEN RIJN Orgelconcert Maandagavond gaf de organist van Hervormde Kerk, de heer Jac. Vonk, e< orgelbespeling op het mooie orgel 1 Enburgemeester K. van Diepenin- gen is met ingang van 1 Augustus a.s. herbenoemd. Ernstige botsing De heer N. Mol bemerkte, toen hy met zijn auto uit de Bruggestraat de Hoge Rijndijk naar Leiden opreed, de Citosa- bus niet, die van Zoeterwoude naderde. De buschauffeur zag de personenauto plotseling dwars voor zich op de weg. Hy kon niet naar links uithalen, omdat tege lijkertijd een houttruck van de firma Van Hoeken uit Leiden naderde. Hy remde toen sterk af. Daardoor kon de personen auto zich nog wel in veiligheid stellen door naar het voetpad te zwenken. Het achtereind van de bus draaide echter helemaal bij en kwam tegen de hout lading van de truck. De bus werd aan do achterzijde als een sardineblik openge scheurd, maar er gebeurden toch geen persoonlijke ongelukken, omdat de bus buiten dienst was. De politie stelde een onderzoek naar de toedracht van het ongeval in RUNSBURG Spreekbeurt Ds H. Goedhart, Hervormd predikant te Middelharnis, zal Vrijdagavond 8 uur in Vllethof spreken. VALKENBURG Woningbouw B. en W. van Delft hebben de gemeen teraad voorgesteld in de Bieslandse Bo- venpolder 36 woningen te doen bouwen door de Rijnlandse Betonbouwmaatschap- pij alhier voor een bedrag van f 338.700. heren J. Goedhart en F. van Veen, Heten zich eveneens horen, terwijl verder medewerking werd verleend door mej. F. Dekker, sopraan. De heer Vonk speelde werken van Bach en enkele liedbewer kingen van Zwart en Asma. Zyn leerlin gen gaven er blijk van, zich ernstig op dit optreden te hebben voorbereid. Ook mej. Dekker schonk enige mooie ogenblikken. Het auditorium was niet groot in aantal, maar wel in aandacht. TER AAR Handwerken i nuttige handwerken a Loo.

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 2