Jlteuwe £ciltsrl)e (fourant „Vredesengel" kreeg geen kans Dr Drees is niet geslaagd met een vier-partij en-kabinet A.-R. wilden Sociale Zaken; kregen aangeboden Justitie en Verkeer Demonstraties en straatgevechten hoofdstad van Perzië Nationalisten en rode fanatici willen Mossadeq terug Wist U Conventie der Democraten heden begonnen MAANDAG 21 JULI 1952 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- eD Advertentie-afdeling: Tel. 31441 Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.per kwartaal: 2.— per maand: 0.47 per week ADVERTENTlËrt: 0.18 per milllmetei (Bij contract belangrijke korting) Drie en dertigste Jaargang No 948S Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. f. ENSERINK Directie'. F. DIEMER CHRISTELUR-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Stantuastfclj Is ghrbltoen mgn hert In Ugljenspoef Anti-Revolutionnairen zien er van af woord van dr Schouten ook aan sommige van deze personen aandacht te zijn be steed. Er stonden nl. nog meer bedenkin gen in, hoewel dr Drees niet gebleken was, dat dit overwegende bedenkingen Voorlopige conclusie Wat moet onze conclusie in dit stadium thans zijn? Veel is er nog niet van te zeggen. Aanvankelijk komt het ons voor, I dat een aanbod van Justitie en Buiten- I landse Zaken niet zo onaanvaardbaar zou i zijn geweest als thans scheen te moeten Revolution na ire zijde niet is gesteld, nooit een man uit de vakbewe ging een ministerszetel zou mogen be- Aan he: sot van de brief van dr Schou ten werd het leed-wezen uitgesproken, dat teeen overeentemming werd bereikt werd waardering geuit voor de wijze, waarop het overleg is gevoerd. Dr Drees deelde voorts mede, dat d« Partij van de Arbeid zich op het stand punt gesteld heeft, gezien de uitslag var de verkiezingen, niets extina's te zullen vragen, maar aan de andere kant niet zins te zijn, afstand te doen van de departementen, die tijdens het thans demissionaire kabinet door haar verte genwoordigers werden beheerd. Zij wil den dus persé houden: het minister presidentschap, Sociale Zaken, Finan- iën. Landbouw c.a. en Wederopbouw Volkshuisvesting. In de brief, die dr Drees aan dr Schou ten had geschreven, was alleen sprake van de verdeling van de portefeuilles. Over personen werd daarin niet gesproken. In de gesprekken, die met de fractieleiders hebben plaats gehad is natuurlijk wel personen, hoewel die nog niet waren gepolst, gesproken. Nu schijnt in het ant- Principiële tegen stelling Dr Drees zag hierin een principiële tegenstelling, die niet te overbruggen was. Hij kon zioh niet indenken, dat men geen bezwaar heeft tegen een be stuurder van, een we nkgevers-organisatie in het kabinet en wel tegen een bestuur der van een werknemersorganisatie. In het nieuwe kabinet was ook een plaats toegedacht aan een vertegenwoordigèr van de Katholieke Arbeidersbeweging. Wel deelde dr Drees mede, dat van Anti- Brood met viooltjesgeur voorbereidend werk verlichten op sociaal-economisch terrein. Wij denken daarbij aan de wetgeving op het gebied van het arbeidsrecht en het vennootschapsrecht. Aan de andere kant is de post van Buitenlandse Zaken de huidige omstandigheden heus „zware" post. Wij kunnen ons haast niet voorstellen, dat de A.R.-partij daarvoor niet een „man zou kunnen opbrengen". Wel bleef hierbij het bezwaar, dat de A.R. geen man in de R.E.A. zou hebben. In deze Raad voor Economische aangele genheden toch worden de belangrijkste beslissingen genomen voor het -binnen lands sociaal-economisch beleid. Om ge deeltelijk aan deze zeer te begrijpen wen: tegemoet te komen, is blijkbaar later de post van Verkeer en Waterstaat aange boden. Maar de minister, die dit departement I beheert, heeft' wel heel weinig te maken met het loonbeleid, het huurbeleid, het prijzenbeleid en de sociale voorzieningen. Natuurlijk moet men 'niet vergeten, dait het socialistische elementin de R.E.A. wel zeer sterk vertegenwoordigd is: hier-, in zijn immers'in ieder geval vertegen woordigd de minister-president, Sociale Zaken, Landbouw en Wederopbouw. En ingevolge de eisen van de P.v.d.A. zouden deze posten d-oor socialisten bezet blijven. Wij kunnen ons dan ook best voorstel len, dat van anti-revolutionnaire zijde op dit stuk van zaken bepaalde stonden, die nog werden geaccentueerd door het feit, dat voor het beheer Sociale Zaken de heer Suurhoff, tweede voorzitter va.n het N.V.V., werd gedood- (Van onze pariemenfsredacfeurJ DR DREES heeft zijn pogingen, een vier-partijen-kabinet samen te stellen, moeten opgeven. De Anti-Revolutionnaire fractie heèft ge meend, niet accoord te moeten gaan met de voorgestelde zetelverdeling. Dr Drees heeft vanmorgen persoonlijk de pers op de hoogte gesteld ecvvccav van de gang van zaken. Thans moet de te volgen weg opnieuw onder] zijn. Ook de toekomstige minister ogen worden gezien. Daartoe zal dr Drees morgenochtend om half elf Justitie moet' een onderhoud hebben met de overige fractie-voorzitters, mr Donker, prof. Romme en de heer Tilanus. Dan zal niet meer gesproken kunnen worden over een eventueel alsnog tegemoetkomen aan de anti-revolu- tionnaire wensen, doch uitsluitend over de vraag, wat de gevolgen zijn van het feit, dat de formateur niet heeft kunnen voldoen aan de van A.-R. zijde geuite verlangens. Dr Drees vond het een belangrijk ment in de kabinetsformatie, hij dan ook persoonlijk de nodige mede delingen wenste te doen. De AH.-fractie heeft Zaterdag van 11 uur tot 3 uur in het Kuyperhuis vergaderd over het laat ste aanbod van de formateur. Toen is reeds de beslissing gevallen. Vanmorgen had dr Schouten nog wel een onderhoud van een half uur met dr Drees, doch dit had slechts betrekking op de vraag, wat aan de pers en daarmee aan het Nederlandse volk zou worden meege deeld. De anti-revolutionairen, aldus vertelde dr Drees, hebben aanvankelijk gevraagd om het departement van Sociale Zaken en een van de, volgende departementen: Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen of Binnenlandse Zaken. Hiertegen bestond van de zijde van dr Drees bezwaar. Een en ander werd mondeling met dr Schou ten besproken, waarna is aangeboden de bezetting van de departementen van Buitenlandse Zaken en van Justitie. Tweede aanbod Na ampel beraad en tengevolge van allerlei omstandigheden is tenslotte in de brief, die dr Drees op 19 Juli (dus Zaterdag) aan dr Schouten schreef en die deze ontving vóór de fractievergade ring een aanvang nam aan de anti revolutionairen aangeboden een tweetal posten, n.l. die van Justitie ën van Ver keer en Waterstaat. In de brief, die de formateur aan dr Schouten schreef, heeft hij er op gewezen, dat het bij deze twee ministerszetels ging om het beheer van algehele departementen. Bij sommige andere zetels, n.l. die van ministers zon der portefeuille, is dat niet het geval. Bovendien wees dr Drees er op, dat een aantal van vier ministerszetels voor A.R. en C.H. samen in verhouding van de sterkte van deze groepen tegenover K.V.P. en P.v.d.A. niet ongunstig te noe men valt. Ook vestigde hij er de aan dacht op, dat de minister van Verkeer en Waterstaat lid is van de Raad voor Eco nomische Aangelegenheden (REA) uit de ministerraad. Op dezelfde dag, dus ook op 19 Juli, na de fractievergadering, zond dr Schou ten de brief, waarin het afwijzende stand punt was vervat. Hierin werd verklaard, dat op zichzelf de A.R.-fractie accoord kon gaan met het bezetten van twee zetels in het kabinet, en dat het ook ge waardeerd werd, dat twee. volledige en 'belangrijke posten als die van Justitie en van Verkeer en Waterstaat aan fie partij waren toegedacht. Toch meende de fractie te moeten blijven staan op het beheer van.een der sociaal-economische departemen ten, waarbij zij bleef denken aan dat van Sociale Zaken. De fractie meen de, dat het departement van Verkeer en Waterstaat, hoewel de minister, die dit beheert, lid is van de REA, toch niet voldoende betrokken is bij de sociaal-economische politiek. Het bezwaar van de AR-fractie werd nog dringender, aangezien het blijkbaar in de bedoeling lag, het de partement van Sociale Zaken toe te wijzen aan een vooraanstaand man uit het NW. Premier van Egypte afgetreden Regeringen aan de lopende band Grote sensatie werd in Cairo gewekt, doordat de nieuwe premier van Egypte, j Hoessein Sirry Pasja plotseling het ont-1 slag van zijn regering heeft aangeboden. Het kabinet van Hoessein Sirry Pasja eerst achttien dagen oud. Het be stond geheel uit Onafhankelijken. Koning i Faroek heeft dit ontslag aanvaard. Sirry Pasja zal a.s. Woensdag naar Europa ver trekken, in gezelschap van de demis- i iaire min. van Binnenl. Zaken, Mohammed Hasjem Pasja. Besprekingen over de vorming ener nieuwe regering zijn reeds begonnen. Wij herinneren er aan, dat het kabinet in Sirry Pasja, allereerst van plan was, in spoedigste onderhandelingen met Engeland te openen, ter regeling van de i geschillen over de Kanaalzone en de Soe- Politieke waarnemers gaven hem j behoorlijke kans. Zulks klemde te- j r. omdat de leiders der Wafdisten vacantie zijn. Wij krijgen te maken met de zoveelste Egyptische kabinets formateur, die evenals Sirry Pasja en Hilaly Pasja, te kampen krijgt met een geduchte Wafdistische oppositie. Tijdens de openingsplechtigheid van de Olympische Spelen te Helsinki deed zich Zaterdag een incident voorveroorzaakt door de 17-jarige Duitse studente Barbara Rotraut Pleyei, die men hier door leden van het Fins Olympische Comité weggevoerd ziet worden. Het meisje, in een wit Grieks gewaad gekleed, wilde vanaf het spreekgestoelte een opwekkingsrede voor de vrede houden, (zie verslag pag. 2). Prins Bernhard gaat niet naar Orange Prins Bernhard zal Koningin Juliana niet vergezellen bij haar bezoek aan Orange in Frankrijk, meldt het Alg. Dbl. Prins Bernhard verblijft dan nog te Helsinki als ohef d'équipe vam de Neder landse ruiters, die deelnemen aan d< Olympische Spelen. Noodlanding van twee vliegtuigen Haagse en Delftse piloot bleven ongedeerd Een vüegfeest op het vliegveld West- Brabant bij Roosendaal is gistermiddag kort nadat de laatste toesohouwers huis waarts waren gekeerd, geëindigd mei een noodlanding van een Tigermoth er een Olympiazweefvllegituig in een ko renveld. De eerste machine sloeg ovei de kop. maar beide piloten, de Hagenaar De Best en de Delftse sportvlieger Eder, bleven ongedeerd. De heer De Best, die de Tigermoth bestuurde, was bij het op stijgen met zijn sleep wel los van de grond gekomen, maar kon door onbe kende oorzaak niet voldoende hoogte krijgen. Mevr. Anthony Ficarelli in Saccamenlo, Califomdë, die zonder armen is geboren, tikt thans, op 23-jarige leeftijd, 40 tot 45 woorden per minuut op de schrijf machine, baadt haar drie kinderen en spéélt piano, alles met haar tenen.... Weer twee personen bij 't zwemmen verdronken Bij De Koog op Texel is gistermorgen mej. Simons uit Putten (Gld.) bij het baden in zee verdronken. Zij behoorde to* de Veluwse Boerendansers Putten, die Zaterdag op Texel w opgetreden. In het Volkerak bij Dinteloord dronk Zaterdagmiddag bij het de heer P. Borghouts uit Bergen op tiV- 'Wï andere delen van Perzië ernstige demonstraties gehouden tegen de nieuwe politiek van Achmad Ghavam Soeltaneh, waardoor het tot on lusten en bloedige gevechten kwam, waarbij doden en gewonden vielen. Te Teheran worden het parlementsgebouw en andere belangrijke punten der stad bewaakt door militairen en politie. Patrouilles met gevechts wagens en cavalerie trekken door de straten. Ernstige schade werd toe gebracht aan de dagbladhureaux, welke Mossadeq vijandig gezind zijn. Er zouden de laatste 48 uur circa 500 mensen zijn gearresteerd en tele grammen maken zelfs melding van 200 gewonden. Militairen en politie worden door studenten, aanhangers van Mossadeq, met stenen bekogeld. Er gaan dreigementen op, dat Soetaneh vermoord zal worden. Na de afkondiging van een algemene staking, werd te Teheran de avondklok ingesteld en de „staat van beleg" is nog steeds van kracht. Alle bladen, die tot nu toe ex-premier' Mossadeq hebben gesteund, zetten hun verwoede aanvallen op de nieuwe pre mier Soeltaneh voort. Het bestuur van Mossadeq's partij verklaarde: „Wij onder steunen Mossadeq met ons bloed en zul len Achmad Ghavam Soeltaneh antwoord geven met de kogel". Onmiddellijk heeft Soeltaneh radiografisch alle districts gouverneurs en plaatselijke autoriteiten gelast met alle kracht op te treden tegen schendingen van de openbare orde. Want ook uit afgelegen gebieden, o.a. Abadan en Kermansjah komen berichten binnen van stakingen en onlusten. Voor vandaag zijn nieuwe demonstra ties aangekondigd, beogende de terugkeer van Mossadeq als premier. Zelfs vrouwen en kinderen werd verzocht, deze demonsraties deel te nemen en daken en balkons voor de oud-premier te bidden. Communistisch-gezinde Perzen mengen zich thans openlijk onder de demonstranten in Teheran. Een delegatie van vijf leden van het „Nationale Front", die de afgetreden premier heeft bezocht, verklaarde, dat hij bereid is, zo nodig, het priemerschap weer op zich te nemen. Nog heeft de „Vereniging ter bestrij ding van het Imperialisme", onder munistische leiding staande, een beroep gedaan op Mossadeq, op de religieuze leider der Mohammedanen, Kasja: het „Nationale Front", om gezamenlijk de strijd aan te binden tegen het imperia lisme van de nieuwe premier Soeltaneh. Want de aanhangers van Mossadeq schreeuwen het van de daken, dat de nieuwe premier een Britse agent tegen de belangen der Perzische bevol king in, zqn wil poogt door te zetten. De situatie in Teheran blijft onrustig en van daar, dat de meeste winkels gesloten zijn. Er wordt in enkele telegrammen ook melding gemaakt van doden; een week-* blad schreef zelfs, dat bij relletjes te Abadan 60 personen waren gedood en Isfahan 90, maar zulks werd niet bevi tigd. De reeds genoemde Perzische gods dienstige leider Kasjani, aldus A.F.P. heeft gedreigd de raffinaderijen te Aba- de lucht te doen vliegen, indien de gehate Britten zouden terugkeren. In middels heeft de nieuwe premier Soel taneh op een persconferentie het vol gende verklaard: Overwogen wordt de oliekwestie rechtstreeks met Engeland op emen of via de Internationale Bank oplossing te beproeven. Desgevraagd antwoordde Soeltaneh, dat hij zich later uitspreken over een eventuele terug keer naar Perzië van de Britse deskundi gen, die het land na de nationalisatie der olie verlaten hadden. De olie-industrie, aldus Soeltaneh, mag onder geen voor waarde blijven stilliggen. Uiteraard tonen de Britten, na deze verzekering, nieuwe bereidheid tot derhandelen. Vermelden wij nog, dat het Int. Hof van Justitie morgen, openbare zitting zal houden, teneinde zijn oordeel in het Anglo-Iraanse oliege schil de kwestie der bevoegdheid het Hof bekend te maken. (Men zie ook 't Verklaarde Uitzicht Soeltaneh exit Reuter meldde hedenmorgen uit Tetae- Willem Vogt blijft bij de Ned. Radio Unie Ondanks protesten van de züde van de AVRO heeft he' bestuur van de Ne derlandse Radio Unie de heer Willem Vogt, oud'-directeur van de AVRO, ver zocht aan te blijven als technisch com missaris van de N.R.U. De heer Vogt heeft dit verzoek ingewilligd. De AVRO had voorgesteld de heer J. Korver. secretaris van haar bestuur, tot technisch commissaris te benoemen. In grote meerderheid achtte het bestuur van de Ned. Radio Unie deze keuze echter niet geluk' ig. o.m. omdat de heer Korver reeds 73 jaar oud is. Hoewel de AVRO de herbenoeming van de heer Vogt een slag in haar ge- zioht noemde, roemden vele andere leden van de N.R.U. de kwaliteiten van de heer Vogt als technisch commissaris. Allen kozen de heer Vogt, uitgezonderd de twee AVRO-afgevaardigden. DAT Roosendaal volgende maand een nieuwe marechausseekazerne met acht dienstwoningen in gebruik wordt genomen. DAT tot tweede secretaris aan het ge zantschap van Joegoslavië is benoemd R. Smiljanic en tot derde secr. aan de am bassade van Pakistan Tabarak Husain (in de vacature-Khan). DAT in De Steeg op de Veluwe het gerestaureerde koloniehuis 't Rivierhuis iSO bedden) van het Centraal Genoot schap voor Kinderherstellingsoorden is geopend. DAT de voorzitter van de Ned. Ver. van Brandweercommandanten, de Hil- versumse directeur van publieke werken N. A. Felix, op 54-j. leeftijd is overleden. DAT een rood flikkerlicht bij een be waakte overweg „Stop" betekent (de A.N.W.B. is zo vriendelijk hieraan te herinneren) DAT de School Aan- en Afvoertroepen als afzonderiyk onderdeel van het dienst vak A.A.T. is opgeheven en haar taak m.i.v. 1 Juli is overgenomen door het regiment A.A.T. DAT de Belgisch-Luxemburgse Fede- ïatie van Tabakverwerkende Industrieën een aantal niet nader omschreven maat regelen heeft genomen om het hoofd te bieden aan de Ned. concurrentie. DAT de omroepverenigingen in de komende weken een aantal uitzendingen zullen wijden aan de bevolkingsbescher ming, speciaal i.v.m. de wervingsactie. DAT 100 jonge Nederlanders van tot 17 Augustus zullen deelnemen a, een cultuur- en sportweek in Villach (Oostenrijk), waarbij ook het jaarcongres van de Unie van jonge Christendemocra ten wordt gehouden. DAT bij de brandweerwedstrijden ir Nijmegen eerste prijzen werden gewon nen door R'dam (klasse II, kampioenen der voorafgehouden prov. en regionale wedstrijden) en Abcoude kl. III, mede dingende prov. kampioenen). Standbeeld van de Sjah vernield Al'thans heeft namens de Sjah een woordvoerder zulks voorshands te gengesproken. De Sjah zou wel over wegen, het parlement te ontbinden. Het is er te Teheran heet toegegaan, want de demonstranten vielen politieauto's aan en klommen tegen de hekken van het parlements gebouw. Later werden de openbare gebouwen, waar zich 4000 betogers verzameld hadden, door zwaar wapende militairen afgezet. In ver scheidene stadsdelen werd het vuur geopend en demonstranten verniel den een standbeeld van de Sjah. Een kolonel is aan zijn verwondingen imposant en veelkleurig schouwspel van de openingscere- der Olympische Spelen te Helsinki vormde het massale défilé der deelnemers, die zich onder een storm van applaus der tienduizenden toeschouwers in zoveel kolommen op het midden veld opstelden, als er landen waren: 69 in totaal. Toen alle groepen waren binnengemarcheerd hield de voorzitter van het Finse Olympische Comité, de heer Von Frenckell, zijn welkomsrede. Nederlandse dame in Spanje verongelukt De 51-jarige mevr. W. L. Mathijse- Kremer uit de Achillesstraat 11 in Amsterdam-Zuid is Zaterdag bij een auto-ongeluk in de buurt van Tortosa (Spanje) om het leven gekomen. Haar echtgenoot, procuratiehouder bij een handelsvereniging in Amsterdam, liep slechts Lichte verwondingen op. Het echt paar was per auto op vacantiereis. Mevr. Mathijse zal in Spanje worden begraven. Een personenwagen uit Zaandam, waarin de fam. V. naar Zwitserland op weg was, is Zaterdag bij Culemborg tegen een boom gereden. Het zoontje van de heer V. was op slag dood. Drie inzit tenden liepen ernstige verwondingen op. R'damse gokkers tijdens hun spel beroofd i huis op de Walenburgerweg te overleden en de betogers voerden Rotterdam zijn hazardspelers dezer dagen een drietal lijken mee, teneinde te idoor. drie gewapende mannen beroofd rugschrikken. Voor het parlements gebouw verzamelden zich groepen schreeuwende vrouwen en kinderen van gedode en gewonde betogers. Het werk in de hoofdstad ligt nog steeds geheel stil; bussen en trams rijden niet. gingen er vandoor. Een der gedupeerden klom ten slotte uit het raam en bevrijdde zijn lotgenoten. De politie wist reeds dit weekeinde de vermoedelijke daders te arresteren. Zij hadden zich bij de overval niet ver momd en dat vergemakkelijkt het on derzoek. De buit bedroeg ongeveer 10.000. Chicago in het teken van de ezel De zware taak een candidaat te kiezen, die tegen een Eisenhower opweegt VANDAAG BEGINT TE CHICAGO de Conventie der Democratische partij, voor de verkiezing van een candidaat, voor het presidentschap der V.S. Thans staat Chicago in het teken van de „ezel". Een zeer zware taak wacht de Conventie, omdat uit een hele serie gegadigden de man ge kozen moet worden, die het in de race om het presidentschap tegen de ernstige ongeregeld-1 republikein Eisenhower kan opnemen. Dit keer zullen er stellig meerdere s:emmmeen nod'B 2*>n' «Ivoren» een candidaat kan rekenen op de vereiste erspreiden. Er vielen 15 doden A.F.P. maakt zelfs melding van 20 slacht offers. Voorts verluidt, dat ook de broer de Sjah van Perzië gewond is. De we premier, Achmad Ghavam Soel taneh, zou ontslagen zijn. Dit laatste behoeft uiteraard nadere be vestiging. meerderheid van 616 stemmen. De democraten zijn te Chicago met 300 afgevaardigden meer dan de republikeinen, maar de sfeer is veel minder geladen. Generaal D. Eisenhower neemt het er even van na de verkiezingsdruktt van de laatste weken. Hij is een lief hebber van de hengelsport, die hij in de St. Louis Creek bij Fraser in Colorado ongestoord kan beoefenen. Natuurlijk kunnen er toch hevige ge schillen ontstaan over de rechten van de negers tussen het liberale Noorden en het conservatieve Zuiden der Ver. Staten. Terwijl het op de republikeinse conventie hoofdzakelijk ging tussen Taft en Eisen hower, op de conventie der democraten zijn wel twintig mededingers en niemand weet wie de beste kansen maakt. Vele Democraten zijn voor gouverneur Stevenson. Volgens een telegram van A.F.P. van hedenmorgen heeft Stevenson, van de staat Illinois echter verklaard, „ik wil doodeenvoudig niet candidaat voor het presidentschap worden gesteld. Ik voel niets voor het presidentschap der Ver. Staten. Ik wens slechts candidaat te zijn voor de post van gouverneur van Illinois". Dan is er senator JKefauver. die bij een groot deel der kiezers een zekere popu lariteit geniet, maar Truman staat niet geheel achter hem. Voorts wordt door velen Averell Harriman naar voren bracht, terwijl ook de naam van vice- president Alben Barkley. een reeds 74- jarige, bij herhaling genoemd wordt. Maar, de twee grote Amerik. vakbonden, de C.I.O. en de A.F.L. zullen de candi- datuur van Barkley niet steunen. Wanneer bij de eerste stemmingen voor geen der drie belangrijke candidaten een voldoende stijging in stemmenaantal te constateren valt. de meerderheid van 616 dus toch niet behaald zou worden, be staat, naar velen menen, altijd nog de kans. Cat Truman zelf zich opnieuw candidaat wil stellen. De moeilijkheid is een figuur te vinden, die tegen de republikein Eisenhower opweegt.. Reuter meldt, dat op advies der „com missie voor de geloofsbrieven", het natio nale comité der democraten besloten heeft, de anti-Truman delegaties van Texas en Mississippi tot de conventie toe te laten. Deze zouden echter verplicht zijn de partijcandidaat, wie dat ook mag worden, te steunen. Vermoedelijk gaan Texas en Mississippi te Chicago nu in beroep Vermelden wij nog. dat sinds 1932 d« democraten bijna voortdurend de meerderheid hadden in Senaat en Hi van Afgevaardigden. Thans zijn er democratische en 46 republikeinse ser toren. In het Huis zijn deze cijfers HET WEER IN EUROPA Helsinki Londen Kupenh onbew. zw. bew. licht bew WEERBERICHT ■A Nu en dan bewolking Tot morgenavond verwacht jA De Bilt: Droog weer er. nu ij en dan bewolking Matige Zuid-Westelijke tot Weste lijke wind. Dezelfde of iets hogere temperaturen dan vandaag. (Opgemaakt om 10 uur). ZON EN MAAN zon 4 47 tot 20 45 uur; maan .10 uur. Op 22 Juli N.M.

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 1