Tweehonderd-zeven-en-veertig leerlingen van Leidse ambachtsschool kregen diploma Nieuwe cursus begint met twee voor bereidende klassen Natuur in Huis te Oegstgeest houdt aantrekkelijke expositie Chr. erkende MIDDENSTANDSCURSUS GSM® Speeltuin en sportveld aan Oranjegracht en Nieuwe Waardstraat NIEUWE LEIDSCHE COUBANT DONDERDAG 17 IUU 1952 Klaai voor het bedrijf Samenwerking met v.g.l.o. voldoet aan verwachtingen Gisteren beleefde de Leidse ambachtsschool weer een grote dag: de jaarlijkse uit reiking van diploma's op grote schaal. Dat is een gebeurtenis, waarbij ook de ouders door hun aanwezigheid blijk geven van him actieve belangstelling voor de vorderingen van de jeugd en voor de stand van zaken op de school. Die vorderingen hebben in het afgelopen schooljaar aanleiding gegeven tot grote tevredenheid en over de school viel, blijkens het jaaroverzicht van de voorzitter van de vereniging De Leidse Ambachtsschool, J. J. G. i Er is door de leerlingen hard gewerkt. Verschillende productieve opdrachten hebben zij uitgevoerd. Het voordeel hier van is, dat de leerlingen op de hoogte komen van de eisen van het bedrijfs leven. De werklust wordt er door aange kweekt. Ook de excursies bevorderen de jjver. Het bestuur van de school is de leiding van de betrokken bedrijven dan ook zeer erkentelijk voor haar mede werking. De reorganisatie van het nijverheids onderwijs blijft in het middelpunt van de belangstelling staan, aldus ir Van Hoek. Op tachtig nijverheidsscholen in ons land wordt op het ogenblik in het kader van de onderwijsvernieuwing een proef genomen en slaagt deze, dan is het de bedoeling het gehele lagere tech nische onderwijs er bij te betrekken. Btf het begin van de volgende cursus zullen er twee voorbereidende klassen zijn. De samenwerking met het voort gezet gewoon lager onderwijs voldoet eveneens. Spr. dankte de directeur, die aan de verschillende vormen van onderwijsvernieuwing volledige aan dacht schenkt. De school telt ruim negentienhonderd leerlingen. Tot de ouders zei de heer Van Hoek, dat de vakopleiding vooral in ons land, dat het immers zonder eigen grond stoffen moet stellen, een zeer belangrijk ding is. Er is een degelijke vakmanschap nodig, willen wij op de wereldmarkt kunnen concurreren. Na afloop van de diploma-uitreiking hebben nog enkele personen, onder wie de directeur, de heer C. Brilman, het woord gevoerd. En nu de lijst van de gediplomeerden: Timmerlieden: J. H. v. Aalst, N. Ade- ma, C. Anholts, J. H. Bakels, H. Bakker, H. J. J. Bekkering, J. J. M. v. Bennekom, C. Beukenholdt, L Blok. C. v. Bodegom, K. P. Bosman, G. H. Broekhuizen, J. Bui telaar, J. Domburg, G. P. Duivenvoorden, J. C. v. Dijk, J. M. v. Dijke, L. v. Gorkum, C. P. de Groot, J. J. F. Klein, W. A. Bek kering, A. Hak, J. v. Hartingsveldt, P. J. Hoogendam, A. Horsman, M, de Jong, C. L. M. Klein, P. A. v. d. Klugt, J. W. Knib- be, A. Kuipers, W. Kuyvenhoven, W. M. Lagerberg, J. H. M. v. d. Meer, A. J. Meijers, H. A. Momberg, J. Rijsbergen, P. C. Meijers, J. v. Muijen, C. J. M. Nieuwveen, G. Ouwerkerk, P v. d. Pouw Kraan, J. Roman, J. M. v. Rijn, C. Rijs- dam, J. J. M. Schrama, J. Schijf, P. Sie- val M. v. d. Sluis, J. M. Smink, J. A. R. Uljee, A. Verkade, G. L. Versmoor, Th. H. v. Werkhoven en J. B Wiersma. Aan 1 leerling kon wegens ziekte het diploma nog niet worden uitgereikt, ter wijl 4 leerlingen niet voor een diploma in aanmerking kwamen. Meubelmakers: N. Azier, W. A. Ber- kum, W. L. Faas, J. J. v. Giezen, H. C. de Graaf, J. Houwer, Th. J. G. M. v. d. Klugt, C. S. Laarman, C. Marcelis, L. P. v. d. Ploeg, J. P. v. d. Pouw Kraan, M. G. v. Veen, G. Verver en C. Zwanenburg. Aan 1 leerling kon het diploma niet worden uitgereikt. Schilders: W. Baart, L. W. G. Bader, G. Balkenende, J. Doorschot, H. Heijn, C. Jonker, Katwijk, C. Jonker, Sassen- heim, W. F. Kooreman, J. G. Schrijvers, D. de Wagt, C. G. v. Wingen en J. H. Zaal. Machinebankwerkers: M. Anneeze, J. W. Arbouw, Th. A. Augustinus, J. Baart. B. C. Barnhoorn, M. A. Beugelsdijk, J. Beurse. J. Beverwijk, G. W. M. Bleys, J. Boef, F. Boeff, C. Bol, J. A. Bon, J. H. Bonarius, F. Bonte. C. J. J. Boon, H. C. Gordijn, M. Korbee, J. Louwrier, P. Marck, B. Marijt, C. W. Moorman, J. Barnhoorn, J. Bos, H. Bosman, D. J. v. d. Burg, G. L. Castelein, J v. Duin, C. F. v. Duyn, W. v. Gent, N. A. H. Gordijn, K. Goudriaan, J. A. de Groot, Th. H. J. Janssen, S. N. G. M. Kroon, J. de Lange, H. H. G. Montfrooy, Th. Schouten, H. Groot, J. Guldemond, G. P. de Haas, J. P. v. Hameren, J. Haneveld, G. S. v. d. Heiden, A. v. Hemert, W H. Hoogen- boom, K. Hoogendorp, P. Hoogendijk, A. Hoogervorst, P. v. Iterson, A. J. D. Ka merling, G. C. Kamlade, W. Kok, N. v. d. Linden, J. v. d. Luyt, G. Massaro, M. Mastenbroek, C. C. v. d. Meij, W. J. v. Treuren, L. N. Verstraten, G. Visser, P. v. d. Kwaak, J. Q. A. Uljee, J. A. M. Veil- brief, A. J. M. v. d. Velde, J. A. Verhoeks, J. Verhorst, W. N. Verkerk, A. Vermeer, H. C. r. Vintges, A. J. M. Vlasveld, J. H. E. Volker, J. Wagemaker, D. v. Wage- ningen, H. J. Webbers, P Wendt, A. M. Wesselman, B. P. Witsenburg, W. J. v. Zuijlen, D. Zwaan, L. Zwart, D. v. Zijp, A. L. Dirksen, A. C. A. de Haas, J. N. v. Kampenhout, M. Meijer, H. Mieremet, W. Moraal, A. Naves, H. Neuteboom, J. Familieberichten uit andere bladen ONDERTROUWD: H J de Kolf en J Spaan A'dam—Emmastad (Curacao). GETROUWD: W van der Vlugt en W b Kraayenvanger, Helsinki; G Adriaan en L v d Groot. Surabaja; C G Reijnders en mevr A Hartman. Loenen a. d. Vecht. BEVALLEN: Mevr. Abraham-Nussbaum z. A'dam; mevr. Dijs-Van Suilen, d, Pladjoe n, 49 J. A'dam Hengelo; A ui Hoek, ook allerminst te klagen. de Nie, D. Nieuwenburg, N, Noort, L. L. Peters. H. H. v. d. Plas, A. Th. M. Pran gers. D. Roest, J. Selier, G. P. iffervoets, H. J. Jesse. M. Keereweer, R. G. Redèl, M. Plooy, F C P. J. Rosdorff. A. L. Ro- zier, A. J. v. Schaik, F. J. Schild, A. F. Th. Schimmel, H. v. d. Schrier, R. v. Slooten, G. D. Snel, J. Sommeling, A. v. d. Stel, Th J. Straathof, J. C. Teske, B. de Vries, H. Weima, J. v. d. Wilden. Aan 1 leerling kon wegens ziekte het diploma nog niet worden uitgereikt, ter wijl 8 leerlingen niet voor een diploma in aanmerking kwamen. Electriciens: J. R Baart, H. v. d. Breg- gen, A- Hogenes. J. J. Kop, H. C. v. Meurs, M S- v. Meurs. J. P. Simon, H. G Smit. W. Weima en W. F. v. Wijk. Fijnbankwerkers: J. Duivesteijn. C- v Duyvenvoorde, L- P. Gordijn. J. P. He- merik, W. v Iterson. C. Jongbloed, G. Knibbe. N- Schmal, H. W. Schouten. P Smit. W- J. v. d. Veer, R. Verhoeven, H. Vermond, A. P. Vink, L. H- v. d. Voet, J. Willemsen en J. van 't Zand- Auto- en motorherstellers: N. Binnen dijk. P. J. v. d- Burg, A. Démoed, G. G Groenewegen, E. Habraken, E. Harkink, J. J. J- Hogervorst, J. J. Korbee, M. G C. Kovacs, D. Noort. A. H. Peeters, C. Remmelzwaal, D. Schippers, A. J. Ver donk en W. v .Westbroek. Idem kopklassc: P. .T Baayen, F. de Haan, P- C. de Horn, G. C Kok. L. J. Plug, W. H. Verberg en A. de Vet. Overgangsexamens Timmerlieden: Bevorderd van de le naar de 2e klasse: Y. v. Akker. L. P. H. Augustinus, P. Balkenende, Th. M. J Bax. B. M. M. Boers, A. J. Boon, J. P. M. Brou wer, H. Chrispijn, H. Dongelmans. E. Dykstra, W. G. Griffioen, A, W. Gijzenij, J. M. Haasnoot, C. J. M. Klaver, J. C. v. Klink, W. Laman, A. Th. v. d. Meer, W. D. v. d. Meer, T. J. de Mooy, J. Panne- koek, B. Regterschot, Th. J. Rooyakkers, P. A. v. d. Steenoven, J. J. Verplancke, P. J. M. Zandvliet, F. Zwaan, A. Arbouw, C. Bakker, M. K. Binnendijk, H. A. Bonte, N. v. Duin, C. J. M. v. Egmond, J. Filip- po, F. de Graaff, G. Gressie, W. Hofman, A. F. J. Jansen, J. J. Jansen, A. Jonker, J. J. Klein, W. Kramer, P. Krassenburg. N. Kromhout, B. Mieloo, J. Nievaart, A. v. d. Putten, M. v. Apeldoorn, R Gans, W. Kesseboom, A. M. Pont, P. Ravens- bergen, H. Renee, H. M. de Ridder, D. Schoneveld, H. J. Slootbeek, J. v. Stave ren, F. Teleng. J. L. v. d. Veer, A. Ver mond, S. Versteegen, F. Vink, J. Visser, J. Vlasveld, Th. W. Walraven, A. L. A. v. d. Werff, J. de Wit en M. J. Zaalberg. Voorwaardelijk: Th. Carree en W. J. S. P. de Jong. Niet bevorderd: 4 leerlingen. Meubelmakers: Bevorderd van de le naar de 2e klasse: A. v. Dam, C. Groot- veld, W. L. M. Habraken, N. Huisman, A. K. v. Huizum, C. Kerpershoek, J. H. Steenbergen en J. Wybenga. Schilders: Bevorderd van de le naar de 2e klasse: J. Bouwman, B. Dubbelaar, H. M. Duwel, A. v. d. Hak, M. J. v. d. Heuvel, J. H. A. Hoek. K. Jansen, P. H. W. v. d. Kerkhof, Th. M. Schmidt, J. Stouten. W. J. Uylenbroek, J. N. M. Wes selman en L. J. Windhorst. Niet bevorderd: 1 leerling. Machinebankwerkers: Bevorderd de le naar de 2e klasse: H. R. Aalders, G. P- L. Beyé, A. H Buitendijk, L- Duy vestein, J. Fakkel, E. W. v. Gerven, F. J. M. v- Giezen, A. den Heijer, A. L. Hoekstra, M. P. C- W. Jongebreur, W. Kooien, W A Linschoten, R. Majolee. N. v. d Marei, G. W- Martens. H. J. Muusse, W. C. v d. Niet, P. Oudshoorn. G. Pulleman, A. Smit, H. Smit, A. v. Ark, P. Bakker. D. Beij, M- Bosch. W. G- Bousie, M. H. v. d. Burgh, A. Crama, J. J. Devilee, M. v. Duist, L. v. Evert, W F- Fielemon. D. Fuchs, C- J. Harte- velt. J. den Hollander, W. F. de Koning, M. J. du Prie, H. J Redel, L. v. Aalst, W. J. J. Belt. E. B- M. v. Bemmelen, J- Beuk, W. P. Broers, J. P M. Devilee, G. Dubbeldeman, H. D. v. Duyvenbode, L v. Es, Ph- A. Frans. C. J. Griekspoor, A. J. v. d. Lienden, G. C. A. Roman. J. D. Schreuder, C. Segaar, A. J. Ver- brugge, H. J. Verwoerdt, J. P. Voor zaat, E. v. d. Zeeuw, B. Bekkering, B. C. de Groot. H. J. M- de Gunst, W. Helvensteyn, J- v. Iterson, W. de Jong, Th. M. M. Kloek, J. A. Kraan, P. H. J. Kruit, F. A. Lassooy. H. C. Lems, F. W. Luitwieler, C- Mark, P- J. Mens. J. Neu teboom, H. L. G. Overdevest. A- Pell. J. H. Rozier, H. J. v. Santen, P. Slootweg, C- Batist, E. J. v. d Brink. R. de Graaf, G Holswilder, N. de Jong, J. v. Kampen. K. M. F. Koopman. T. Meyvogel, C. Noor- dermeer. J W. Schrijvers, D- v. Tol, P. C- Vink, A. J. M. v. d Werf, J. J. de Winter, J. v. d Zee, A. Zevenhoven, A. Zwaan, F- A- M. Zwartjes. P. Philippo, M. Pison, A. B- v. Reek, G. Regtering, C. de la Rie, J. Roeloffs. G. C Roest, D. de Roode, A. Sandberg, A. Schouten, K. Siere, Th. G- M. v. Steyn, R. Sytsma, J. P. v. Veen, P. J. M. Verheijen, W. Verhoogt, A. J. Vermond, N. v. d. Vlist. J. N. Vijlbrief, A. F. Wattimury, G- G. de Wilde. T. Zijp, P. G. Arts, H. v. d. Berg, P. C. Boekei, H. de Graaf, M. A. J. Huys- soon, H. Jansen, G. Kloos, A. Kroon, I. J. Louwrier, W. v. Os. W. J. den Ouden, J. de Ruiter. J. Sinteur, G- H- J. M. Ti cheloven, L. M. Verhoeks, J. A. F. v. d. Vlugt, J. G J. Weers. L. J- Wetselaar, W- C. v. d. Wilk, J. Bervoets. C. P. Be- suyen, H. A. Buitendijk, P. A- Elstgeest, L v. d Heden, W. J. Janmaat, A. Kam steeg. B. v. d. Knaap, P. Kroesemeijer, C W. F. Onvlee, J. Pret, H. P. Redegeld, G. G. J. Riethoven, H. G. C. J. Rol, D. v. Smaalen, N. E. Turk. C. A. v. d Voort, L C. J. Witteman. L. S. J. v. Zandwijk en L. W. G. v. d- Zon. Voorwaardelijk: W. Beintema, F. F. d. Berg, F. Cohen, H. J. M. v. Elten, R- Gemert. W- Keijzer, W. P. C. Muil wijk, W. F. Nieuwenburg, N. Noppen, E. Rietbergen, C. Rinderman en P. v. Rooy. Niet bevorderd: 31 leerlingen. Electriciens: Bevorderd van de le naar de 2e klasse: A. H Buys, T. Kramer, J. A la Lau. G J Ligtvoet, L- J. J. Olivier en J. v. d. Tuijn- Voorwaardelijk: L. M. J. Grimon- Niet bevorderd: 2 leerlingen. Fijnbanbwerkers: Bevorderd van de le naar de 2e klasse: R- J Arkeveld, J. H. Bekkering, P. J Beij, P. J. v. Diest, H. J de Haas, J. A. M. Hakkaart, H. C. Jan sen. G. Jongeleen, B- v. d. Meer, B. Meijgaarden, F. J. v. Milaan, W. J. Neu teboom, H. Teljeur, J. Turenhout, P. J. A. Verschragen, W. M. de Vrind. O- Wie- lenga en D- W. Wijkmans. Een „wonderwereld" in Het Witte Huis Onder auspiciën van de Ned. bond Aquaterra zal de tachtig leden tellende aquariumvereniging Natuur in Huis te Oegstgeest van 24 Juli tot en met 3 Augustus in de grote zaal van Het witte Huis aldaar een tentoonstelling houden onder de titel Wonderwereld. De opening zal plaats hebben op Woensdag 23 Juli om half 8 's avonds. Met deze expositie wil de vereniging het belanrgstellende publiek een indruk geven van het dierenleven in en om het water, zowel In ons land als overzee. De aquaria en terraria zullen de meest vreemdsoortige dieren bevatten. Naast de sprekende meerval is straks het z.g. zoenvisje te zien. Ook vliegende visjes en soortgenoten, die op hun rug zwem men. Tal van exemplaren zijn uit Suri name en de Congo afkomstig, Br zal zelfs een exemplaar van de gevaarlijke Piranha te zien zijn. Verder is het ka meleon present, terwijl ook de doorn- staarthagedis acte de présence zal geven. Behalve de levende collectie is men er in geslaagd een uitgebreide schelpen verzameling te tonen. Een afzonderlijk gedeelte van de zaal is gereserveerd voor de stand: In sloot en plas, terwijl een vijver het geheel completeert. De tuin architect P. Hegeman verzorgt de aan leg. Veel medewerking heeft het bestuur ondervonden van verschillende firma's. Al het materiaal is eigendom van de le den of van de vereniging zelf. Mede werking verleenden verder importeurs van tropische vissen. Ten slotte hoopt de pottenbakker Marcel Keeser met enige van zijn producten aanwezig te zijn. Met grote voortvarendheid wordt nu aan de opbouw van deze tentoonstelling gewerkt. Een werk, dat ruim twee weken in beslag neemt. Men mag hopen, dat de expositie, dagelijks van 9 tot 22 uur open, bij velen de gedachte zal verster ken, dat er van de natuur meer valt te genieten dan men oppervlakkig zou denken. Haagse politierechter Een Leidse vertegenwoordiger had ee :er gevaarlijk beroep. Hij was nl. vei tegenwoordiger van een zaak in wijnen, limonade, e.d. Hiervoor bezocht hij café's dronk dan ook nog wel iets anders dan limonade. Nu stond hij voor de Haag se Politierechter, omdat hij onder drank invloed een auto had bestuurd en een carrier in elkaar had gereden. De bloed proef liet geen twijfel over. De schade was inmiddels geregeld verd. had ijlings een andere betrekking gezocht, zodat hij niet meer in de leiding zou komen. Mensen die met zoveel alcohol in hun bloed gaan rondrijden, zijn potentiële moordenaars, zei de officier van justitie en hij eiste 100,boete of 20 dagen, alsmede ontzegging van de rijbevoegd heid voor drie jaar. De verdedigster schetste hoe verd. zijn opschijfboekje al rijdende te voorschijn wilde halen, waar door de aanrijding zou zijn ontstaan. De rechter hield rekening met het schuld besef van verd. en met het feit, dat deze nu een andere branche had gekozen. Het werd 40,of 15 dagen. Op 23 en 24 Juli Korte-baandraverij en concours hippique te Stompwijk Rond „Het Blesse paard" te Stompwijk speelt zich het jaarlijkse paardensportfeest af, dat gedurende twee dagen veel paardensportliefhebbers uit het Westen des lands, uit Rijn- en Bollenstreek, uit de grote steden zowel als uit het Westland naar het vredig gelegen Stompwyk trekt. Wanneer een vreemdeling voor het eerst naar dit sportevenement gaat en niet weet waarheen zich te begeven, kan zelfs het kleinste kind hem de weg wijzen; achter „Het BI esse paard", zegt men hem dan. En inderdaad, op het feestterrein aan de Meerlaan zal ook dit jaar weer het tweedaagse paardensportfeest plaats hebben, dat het feest voor de paardensport- liefhebbers zal worden. Op Woensdag 23 Juli zal de middag pique en springconcours beschikbaar ge weer gevuld worden door een kortebaan-1 steld, terwijl voor het damesnummer draverij en de dag daarop, Donderdag 24 Juli, door een concours hippique, des morgens voorafgegaan door de traditio nele kinderfeesten. Allereerst dan de draverij. Dat Stomp wijk voor de kortebaandraveryen een goede naam heeft, bewijst de grote deel neming. En van de deelnemers en niet minder van de kwaliteit der ingeschreven paarden hangt natuurlijk de publieke belangstelling af. Welnu. In dit opzicht men gerust zijn, want „Nooit Ge dacht" heeft weer een voortreffelijk programma in elkaar gezet. Het kortebaanprogramma bevat niet minder dan 28 inschrijvingen, w.o. tal van oude bekenden: in de eerste plaats Allouez van Jan de Vlieger, die menige course in Stompwijk heeft gereden De tweede dag vindt het grote con cours hippique plaats, dat jaarlijks meer publiek trekt en waarbij de nummers door de inschrijvingen van paarden van klasse steeds beter worden. Ook nu weer. evenals vorig jaar, is een' bedrag van f 1800 aan prijzen voor het concours hip- Gisteren werd in de Martha-stich- ting te Alphen aan den Rijn de jaarlijkse jeugdledendag gehouden. Met de Kon. Rotterdamse Post- harmonie voorop trokken 's mor gens de jonge M.S.-ambassadeurs" van het station naar het terrein der stichting. (Foto N. van der Horst). Nieuw-Brunhilde nam afscheid van mej. Ort Opruiming wat de klok slaat Gisteravond nam Nieuw-Brunhilde intieme kring afscheid van mej. A. C. M. Ort, die door drukke werkzaamheden haar functie als leidster van de vereni ging moest neerleggen. De presidente, mevr. M. van Dorsten-Hoogendoorn, sprak haar toe, waarbij zij haar dank uitte voor het vele werk. dat mej. Ort in al de jaren, waarin zij aan Nieuw- Brunhilde was verbonden, voor de ver eniging heeft gedaan. Tevens memoreer- speciale prijzen zyn uitgeloofd, een enjde zij de prettige samenwerking, die al- ender om de animo voor het concours tijd tussen bestuur en leidster heeft be te verhogen. staan. Uit waardering voor de jarenlange Als attractie zal dit jaar de heer J. de I samenwerking werd mej. Ort het ere- Wit uit 't Zand (N.-H.) uitkomen met lidmaatschap der vereniging aangebo- twee van zijn landbouwpaarden, die door:den. terwijl haar tevens het hieraan ver- hem zelf zyn getraind en dressuurkunstbonden gouden speldje werd overhan- zullen laten zien. Reeds heeft de heer öigd. Namens de leden werd mej. Ort De Wit op Duindigt een proeve van be-een blijvend aandenken aangeboden, kwaamheid afgelegd, die aller bewonde-1 Hierna sprak mej. Ort enige woorden ring trok. Het bestuur van „Nooit Ge- i dacht" meent door het brengen van tel- - kens andere attracties de animo voor het sportfeest in Stompwijk te verhogen. Des morgens is er feest voor de school jeugd. Na het concours hippique, om streeks 7 uur, wordt het feest gesloten met een voetbalwedstrijd tussen de Stompwijkse Boys en DSO uit Zoeter- Advertentie) Zomersportartikelen SPORTVRIEND WOUT BERGERS HAARLEMMERSTRAAT 232 'tGing geweldig, hè.. Burgerlijke stand van Leiden Geboren: Maria J M, d v A A Bakker en M Hoppenbrouwer; Tom, T Haal eb os en C J Verbrugge; Jacob z v J Stubbe en D D J Koster; Je- ?na, d v D Parlevliet en A Jonker; Jana D, z v H C Moolenburgh en A C IJzerman; Robertus A M, z v W P Slie- rings en A M van Meygaarden. Overleden: W J C Somerwil, an, 63 jr; J. Lemmers, man, 46 jr. Gehuwd: A C Colijn en E C M Smolders; S Kanbier en J Niev J J Tisseur en A van Laar; P Rijsbergen M C Huisman; B M de Haas en van den Berg; A J N Willemse Zwart; M Wassenaar en L C van Veg- gel; D W van Leeuwen en E Cebol; in Leeuwen en E Cebol; P Lagas E Zwetsloot; J Petiet en L Lasschuyt. (Advert Hoogl. Kerkgracht 20a, Dir. W. C. Aldershoff, Lorentzkade 26 5 Lesuren per week Laag cursusgeld. De stoottroepen komen in actie Kan geestdrift van „Om de Doorbraak" aarzeling bij B. en W. wegnemen Gisteravond heeft de nieuwe speeltuinvereniging Om de Doorbraak haar eerste algemene ledenvergadering gehouden. De voorzitter, de heer Lepelaar, begroette in zijn openingswoord in het bijzonder de vertegenwoordigers van de N.U.S.O. en de Leidse bond van speeltuinverenigingen. De heer Radius gaf hierna een kort overzicht van de geschiedenis van het speeltoinplan. Ook de zogenaamde rommel- speelplaats kwam nog ter sprake. eniging gunstige zin, weg te nemen door bij alle gelegenheden, die zich zullen vqordoen, te tonen met hoe veel élan en spirit de buurtgenoten achter het speeltuinplan staan, aldus Het Woord was voorts aan de tweede voorzitter van de N.U.S.O., de heer Oostrom. Na een korte samenvattting van de geschiedenis van het speeltuin werk, waarin de grote bloei van deze be langrijke arbeid duidelijk naar voren werd gebracht, schetste spr. de beteke nis van de speeltuin voor de jeugd. Het devies van de verenigingen is: De jeugd van de straat en in de speeltuin. Daar naast geeft de tuin ook een zin aan het leven van veel volwassenen, die bij de leiding van het werk betrokken zijn. De heer Oostrom verwerkte allerlei waar- devoUe adviezen in zijn betoog. De voorzitter bracht allen, die tot nu toe aan de opbouw van de organisatie hadden gewerkt, hulde en ging toen over Het ligt zeker niet in van de vereniging om weer een rommel- speelplaats te gaan inrichten. Het aar B. en W. voorgestelde plan behelst een originele speeltuin op het stuk grond aan de zijde van de Oranjegracht sportveld aan de kant van de Nieuwe Waardstraat. Spr. wees de leden op hun verantwoordelijkheid voor het slagen van deze onderneming. De leden immers-zyn in staat om de aarzeling, die bij B. en W. bestaat om tot een beslissing te komen ten aan zien van de bestemming van deze stukken grond in een voor de ver- Dokter Simons jubileerde Dokter Simons heeft gisteren herdacht, dat hij 25 jaar geleden zijn artspraktijk in de Sleutelstad begon. Ter gelegenheid van dit jubileum werd hem een pause lijke onderscheiding toegekend. Namens het feestcomité bood de heer J. Driessen de jubilaris het geschenk van de patiën ten aan: een portefeuille met inhoud. De inhoud is bestemd vooir een studiereis. Namens het gemeentebestuur kwam wet houder S. Menken dokter Simons op de receptie, die in het St Elisabethzieken- huis werd gehouden, gelukwensen- M.U.L.O.-examens te Leiden Voor het examen m ulo zijn gisteren te Leiden geslaagd: W T Neuteboom, Lei den; H Postma, Voorschoten; J M Planje, Leiden; J Pison, Leiden: J Vegt, Leiden; H van Heusden. Leiden; H J van Ghesel Grothe, Bodegraven; M. Visscher, Bode graven; J. van Zwieten, Zwammerdam; H. Paauw, Leiden; S Scholten, Lelden; C van Rijn, Leiden: J M v d Meer. Leiden; H M Schipper, Warmond; M J van veren, Noordwijk aan Zee; M C Weeber, Leiden; A E J Wilke, Leiden: E K var der Zeeuw, Leiden; N J de Boer. Leiden; M F Briër, Oegstgeest; H Eikerbout, Lei den. 28 Candidaten werden opgeroepen, van wie er zeven werden afgewezen. P. Ouwerkerk nam afscheid De heer P. Ouwerkerk heeft wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd afscheid genomen van de grof smederij, waar hij byna vijftig jaar als kettingsmid werkzaam is geweest. De directeur, ir De Jong. heeft hem gisteren in de directiekamer hartelijk toegesproken. Ouwerkerk leverde niet alleen goed werk, maar hij bevorderde ook de prettige geest in de fabriek. En dat is niet minder belangrijk. De heer De Jong dankte hem voor dit alles. Hij schonk de heer Ouwerkerk ook een enveloppe met inhoud. Agenda voor Leiden Donderdag Pieterskerk, 8.1? uur: „Een ziek", Jaap Stotyn, hobo; Let orgeL Noordwijk a a n Z e e. Gerei kerk. 8 uur. Feike Asma, orgel. Rijnsburg, Flora, 10 uur v.m. tot 11 uur n.m.: bloemententoonstelling. Vrijdag Veemarkt. 9 uur: ingebruikneming „veelading". Hortus half 3: excursie K. en O. Oegstgeest, Poelmeer, 2 uur: on derlinge zwemwedstrijden. N o o r d w ij k. strand vó6r Palace, half 4: reddingsdemonstratie. Lis se, Keukenhof, half 8: zomer- avondfeest. Warmond, Warmunda-terrein 7 uur: finale om de gouden sleutels, Warmun- da IAlphen I. Tentoonstellingen Volkenkunde, 105 uur: Vertrouwd bezit van vreemde herkomst (tot 1 Oc tober) Nachtdienst apotheken Apotheek Kok, Rapenburg 9, telefoon 24807, en apotheek Tot Hulp der Menr heid. Hooigracht 48, telefoon 21060. Sint-Jorissteeg schrijft weer aan gemeenteraad De secretaris en de penningmeester van de buurtvereniging St-Jorissteeg en om geving, de heren N. Jongbloed en W. van Straten, hebben zich opnieuw tot de Leidse gemeenteraad gewend om ver schillende ongunstige woningtoegestanden onder zijn aandacht te brengen. De aan leiding was het feit, „dat B. en W. nog steeds geen prae-advies hebben uitge bracht op de interpellatie en de motie van het gemeenteraadslid de heer H. van Weizen". De heren Jongbloed en Van Straten geven in hun schrijven B. en W. te kennen, dat de bewoners van de St- Jorissteeg en omgeving teleurgesteld zijn over deze gang van zaken. Gevonden voorwerpen Over de maand Juni 1952 Sleutels, portemonnaie, pop, gehoor apparaat, zitkussen van auto, parel-hals ketting, schroevendraaier, vulpenhouder, bankbiljet, dameshorloge, kinder-overall, weekkaart NA., tabakspijp, portefeuille, rozenkrans, contactsleuteltje, kinder steunzool, kinderregenjasje, Bako-schroef- sleutel, bril. een paar sokken, kinderstep, zonnebril, sjaal, broche, muntbiljet, kin derwagen (zwart), borstel, visnet ileef- net), kindertruitje, handschoenen, slinger van auto, bewijs van inenting, atlas, acte- tas, legertas. gouden speld, sigaretten- étui, riem (leder), uitlaat van bromfiets, speldje met foto, nummerplaat v. auto. verzekeringspolissen, twee peddels van kano, een peddel van zeilboot, kinder hangertje, een paar kindersokjes, regen jas, stropdas, deurkruk-sleutel (auto), armband, identiteitskaart der Posterijen, overhemd, dictaat-cahier, jongens-wind jack, meisjesregenjas, rijwielhandpomp, pak, inhoudende moeren, reservewiel van auto, ballpointpen, herenhoed (beige), kinderzon n ehoed j eboodschappentas, penning Rijkspolitie, schooltas, dokters recept, damestas, zadeldek, rijwiel tas, verkiezingsbord. leesboekje, motorge reedschap, studieboek, oeintuur, jasje, militaire koppel, koffertje met wasgoed, kinderregencape, breekijzer, tekenhaak (driehoek), hemd en directoir, colbert jasje, pakje met inhoud, caféstoel, dop benzinetank, zilveren ketting met hangertje, tabaksdoos, enveloppe mei inhoud, bruin wollen muts. Terug te bekomen en inlichtingen te verkrijgen aan het hoofdbureau van politie, Zonneveldstraat 10, op Woens dag- en Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur. Drie moordaanslagen, maar geen bloed De havenarbeider M. v. O. uit Rotter dam, die zijn vrouw met een mes be dreigde, hoorde voor het Haagse hof op- v twee jaar gevangenis tegen zich H. v. D., die een tumeVwaohter »r wilde rijden, en de 74-jarige A. K„ die een juffrouw eveneens met een s bedreigd had, werd resp. 8 maanden twee jaar gerequireerd. tot de instelling van verschillende com missies. Op deze wijze werden weer ruim 25 personen actief in het werk ingescha keld. Het bestuur mag in alle opzichten tevreden zijn over de bereidheid van de leden om de schouders er onder te zetten. Toen de vergadering besloot zich bij de Leidse bond aan te sluiten, was het laatste punt van de agenda aan de orde waarbij de heer Radius het plan voor de vacantiebezigheden ontvouwde en een tiental mensen om zich heen kon ver zamelen. Het ziet er naar uit. dat de jeugd een beter voorbereid vacantieplan staat te wachten dan vorig jaar, dank ztf de hechte samenwerking tussen de nieu we speeltuinvereniging en enkele club huizen. DE VIERDAAGSE AFSTANDSMARSEN y De volgende week zal het internationaal wandelfestijn De Vierdaagse het beeld in en rond Nijmegen weer beheersen. Ongeveer 10.400 tippe laars, een aantal dat groter is dan ooit voorheen, heeft thans inge schreven. Door bovenstaand kaartje kan men een indruk krijgen van de afstanden en de routes, welke de deelnemers resp. op Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Vrijdag a.s. zullen afleggen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 7