ïlieuwc £eiJtsrf)e ÖTourant Voor 20 gulden in de maand Democraten blazen verzamelen voor de Conventie te Chicago Waarschuwing: let op woord gebaar; geen kauwgom en Wist U MAANDAG 14 JULI 1952 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441 Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.- per kwartaal; 2.— per maand; 0.47 per week AD VERTE NTÏEN0.18 per millimeter (Bij contract belangrijke korting) Drie en dertigste jaargang No 9480 Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chei-Red.: H. W. J. ENSERINK Directie: F. DIEMER Ciitisch is het oog dei televisie Razzia in de duinen bij Noordwijk en Katwijk De politie heeft in het afgelopen week- DE REPUBLIKEINEN hebben hun hielen nog niet gelicht, of de eerste einde een razzia ondernomen in de Democraten hebben bezit genomen van het „hoofdkwartier" in hetmtade£arigrAmsterda^ Conrad Hilton Hotel te Chicago, om op hun beurt de Nationale Conven- was neergestreken, die door hun optre- tie te houden. Hier worden thans voorbereidingen getroffen voor de grote den de goede zeden op onbeschaamde bijeenkomst, waarop volgende week de officiële candidaat der Demo-1 aantastten. Het betreft hier een i j. *ir j 80-tal jongens en meisjes. De leeftyden craten zal worden aangewezen. De vergadenng wordt Woensdag ge- j der meisjcs schommelen tussen 15 en 17, opend met een exposé van het partijprogram. Het vraagstuk der burger-1 die van de jongens tussen 17 en 19. rechten voor negers zal aanleiding worden tot scherpe meningsverschillen Tot nu toe verbieden de plaatselijke tussen de Noordelijken en Zuidelijken. Inmiddels voert Eisenhower, die j politieverordeningen slechts het kam- officieel ontslag heeft genomen uit het leger, besprekingen om de strategie te bepalen voor de campagne, die moet leiden tot de verkiezing van een Republikeins president. Hij hoopt, dat in November een Congres zal wor den gekozen met een republikeinse meerderheid. melci, ontslag uit het leger genomen. De generaal heeft een militaire loopbaan van veerig jaar acher de rug. Mocht hij de presidentsverkiezingen in November ver liezen, dan kan de President hem altijd dienst nemen. Gisteren werkte hij niet en wijdde zich uitsluitend aan zijn kleinkinderen. Wat de verslagen Senator Taft betreft, deze is gaan „vissen" en zal zich in de toekomst niet meer candidaat stellen het Presidentschap. Tot nieuwe voorzitter van het Republikeinse „Natio nale Comité" werd Arthur Summerfield gekozen, hy die Eisenhower de stemmen van vele gedelegeerden van de staat Michigan bezorgde. als dit Eerst komt nu geloofsbrieven" bijeen, precies z by de Republikeinen het geval kwestie van de betwiste candidaten uit Mississippi en Texas moet worden opge lost. Het Democratische ..Nationale Co mité" heeft aan circa 3000 afgevaardig den en functionarissen waarschuwings brieven gezonden. Hierin worden de be trokkenen er aan herinnerd, dat onbe heerste woorden of gebaren, die door millioenen op het televisiescherm kunnen worden gevolgd, op de kiezers een slechte indruk maken. Heren, aldus het parool, zet daarom geen verveeld gezicht en kauw niet eindeloos op uw kauwgom. Volgens de jongste, onofficiële raming, kan tot dusver geen der gegadigden reke nen op de 616 stemmen, die nodig zijn voor de benoeming tot partijcandidaat. De stand is: Senator Kefauver uit Ten- nesee 252 stemmen; de Zuidelijke „Dixi- craat", Senator Russell uit Georgia 117% stem; Averell Harriman 101% stem. Gou verneur Stevenson van Illinois, die zich niet candidaat wil stellen, heeft 54 stem men. Andere candidaten zijn o.m. Sena tor Kerr, Senator MacMahon, vice-presi dent Barkley en de voorzitter van het Huis van Afgevaardigden Sam Rayburn. Zy beschikken over 259% stem. Het aan tal stemmen, dat nog niet is bepaald, of waarover een geschil bestaat, bedraagt 417%. De aanval is begonnen Averell Harriman heeft in een tele visie-uitzending verklaard, dat de Repu blikeinen op het stuk der buitenlandse politiek oneerlijk zyn en hun programma trachten te verbergen achter de brede glimlach van Eisenhower. Hij vreest, dat als de Republikeinen winnen, juist de depressie zal ontstaan, waarop Stalin zit te wachten. Alsdan zullen de communis ten kunnen toeslaan. Op het terrein der binnenlandse politiek, aldus deze Demo craat, zullen de Republikeinen, als zij aan het bewind komen, schade toebrengen aan de fundamentele rechten der arbei- Eisenhower heeft, als hierboven ver- Drie jongens tijdens het weekeinde verdronken Zaterdagmiddag is de 18-jarige B. Rouwhorst uit Amersfoort bij het vissen in de Lek bij Wijk bij Duurstede ver dronken. De jongen, die in gezelschap was van een 16-jarig neefje, gleed uit, waarbij zijn hengel te water viel. Hoe wel hij niet kon zwemmen, begaf hij zich te water. Plotseling verdween hij in de diepte. In de Maas te BOXMEER verdronk Zaterdag by De Steenoven de 12-jarige jongen B. In het zwembad de Nieuwe Wiel onder VLIJMEN (N.-Br.) verdronk de 9-jarige jongen G. S. Meer wapens voor Tito Amerika heeft Tito van Joegoslavië toegezegd, dat hij voor zijn land in de eerstvolgende 12 maanden kan rekenen op belangrijke Amerikaanse militaire steun, omvattende straaljagers, tanks en zware artillerie. Vogt daagt A.V.R.O.- bestuur uit HST V O CcT IS W£f£-R. Het bestuur van de A.V.R O. heeft klaard, dat hei in het belang van de heer W. Vogt beter was niet alles, wat zich biinnen deze radiovereniging heeft afge speeld, publiek te maken. De heer Vogt heeft naar aanleiding hiervan verklaard, dat hij graag de gehele affaire gepubli ceerd zou zien. „Laat het bestuur van de A.V.R.O. de voLle waarheid zeggen, ik kom daar niet brandschoon onderuit, maar zeker niet oneervol", aldus de heer Vogt. peren zonder leiding van meisjes tot 14 jaar, zodat wettelijk tegen deze Amster damse kinderen weinig te doen zou zijn Maar de politie acht dergelijke toestan den te ongewenst, zodat zij voortaan, ook al geven zij geen aanstoot, aan minder jarige meisjes tussen 15 en 20 jaar on schriftelijk gegeven toestemming var ouders of voogden zal vragen. De zojuist genoemde Amsterdamse groep is al weggejaagd in Bakkum kreeg vorige week in Noordwijk haar congé. Een gedeelte had zich dit week einde naar Katwijk begeven, het andere deel naar Soest. De Noordwijkse politie deeldi mee, dat in deze streek een groot gebrek aan jeugdherbergen bestaat. Er is thans een boerderij aangekocht, die v doel zeer geschikt is, maar door woners nog niet is verlaten. Hopelijk zal men volgend jaar in deze boerderij jeugdherberg kunnen inrichten. CHRISTELUR-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken Geen bonen meer naar W est-Duitsland Ook invoer van bloemkool stopgezet Naar de Nieuwe Leidsche Crt verneemt heeft West-Duitsland met in- in morgen de invoer van alle bonen (met inbegrip van tuin bonen) en van bloemkool, rode kool, Svoye kool, witte kool en spitskool stop gezet. Deze maatregel houdt verband met grote aanvoer uit eigen productie in West-Duitsland. De stopzetting van de boneninvoer be tekent voor de Nederlandse tuinbouw een strop, want de laatste weken gin gen dagelijks 10.000 kg bonen onze Oos telijke grens over. Voor bloemkool was dit cijfer zelfs 35.000 a 40 000 kg. Men hoopt, dat de invoèrstop slechts van korte duur is. De Nederlandse regering heeft tegen de Duitse importstop geprotesteerd Wed. Blokzijl krijgt géén pensioen De weduwe van «Max Blokzijl zal geen pensioen ontvangen voor de werkzaam heden die haar echtgenoot tijdens de oor log heeft verricht bij het departement van Volksvoorlichting en Kunsten. De Centrale Raad van Beroep in Utrecht heeft namelijk vanmorgen de beslissing bevestigd van de Pensioenraad, die on langs het verzoek van mevr. Blokzijl- Behle om weduwepensioen heeft afge- .Slanttastlcl» i< ah(Me»rtt m«n hert la tegenspeel" Namens H.M. de Koningin heeft de minister van Binnenlandse Zaken, Prof. dr L. J. M. Beel, Zaterdag de tegenwoordige Staten-generaal tijdens een verenigde vergadering gesloten. De minister arriveert met het traditionele ceremonieel aan het gebouw van de Eerste Kamer. Stiefvader met mestvork te lijf Bruiloft eindigde met steekpartij De 36-j. A. W. v. d. A. uit Halsteren leefde reeds enige tijd in ommin met w. Toen hij Zaterdagnacht, na te zijn uit geweest, naar zijn woning terugkeerde, weigerde zijn vrouw hem de toegang, v. d. A. probeerde op ver schillende manieren het huis toch binnen te dringen en ging ook ruzie maken. De 19-j. stiefzoon A. v. O. ging dat ver velen, nam een mestvork en sloeg daar- zij-n stiefvader gedeeltelijk de sche- n. In zorgwekkende toestand werd het slachtoffer naar het ziekenhuis ver voerd. De jongeman verklaarde later zijn daad te hebben en slechts de bedoeling te hebben gehad zijn stief moeder te verdedigen. In Enschede vond ook een vechtpartij plaats en wel na een bruiloft. De pas in het huwelijk getreden B. v. D. kreeg woordenwisseling met zijn mede bewoner, de 18-j. J. M. Van weerszoden werd door familieleden hulp geboden. Het gevolg was, dat J. M. met een mes in zyn buik werd gestoken en in ernstige toestand naar het ziekenhuis moest wor den gebracht. De bruidegom en zijn fa milieleden ontkennen de bewuste steek te hebben toegebracht. Geen der vechters bazen vrkeerde onder invloed van sterke Amerik. luchtgrenzen thans zwaar bewaakt Burgerlijke vrijwilligers, totaal 150.000 man. zijn vandaag een ononderbroken wacht begonnen langs Amerika's lucht grenzen. Dit is medegedeeld door het ministerie voor Luchtverdediging der Ver. Staten. Hedenochtend trad de eerste groep 6.000 waarnemers in dienst, gewapend met verrekijkers. Zij turen dag en nacht de hemel af naar vijandelijke vliegtuigen, die zouden kunnen pogen, door het Am. I radarscherm heen te glippen. Zal nieuw geneesmiddel Evita Peron redden? De anders zo levendige en drukke Zuidamerikaa-nse stad Buenos Aires, de hoofdstad van Argentinië, schijnt uit gestorven. Buenos Aires, ja, geheel Ar gentinië rouwt over de gezondheids toestand van zijn geliefde Evita Peron, de rouw van de president. Vele open bare en diplomatieke activiteiten zyr» Nu is een Argentijns specialist op weg naar Wenen, om daar de beroemde kan- kerspeciaHst dr Kurt H. Schsffer te con sulteren over de ziekte van Evita. Mossadeq wil een oplossing voor de crisis vinden Premier Mossadeq heeft gisteren ii besloten zitting van de Majlis, de Per- sche Kamer, aan het parlement zocht, hem vrije hand te geven, Perzië gedurende zes maanden te besturen. In die tijd hoopt Mossadeq een oplossing te vinden voor de financiële en economische Morgen zal de Majlis in deze besluit nemen. Muggen brachten een trein tot stilstand Millioenen groene muggen hebben Zaterdag een speciale trein bij Elsinore tot stilstand gebracht. De trein keerde naar Kopenhagen terug, na een groep Italiaanse athleien voor de Olympische Spelen naar Elsinore te hebben gebracht, waar ze naar Zweden zouden oversteken. Een enorme zwerm muggen school plotse ling op de baan neer. Na enkele seconden bleef de trein stilstaan: de. rails u,uren door verpletterde muggen zo glad geworden, dat de wielen geen houvast meer hadden. Het treinperso neel had anderhslf uur nodig om met schoppen en bezems de baan vrij te maken. Jonge Hilversummer op roof in Frankrijk Aan politie naam van een vriend opgegeven De Hilversuimse recherche is er achter gekomen, dat de jeugdige Nederlander die enkele dagen geleden in Menton (Zuid-Frankrijk) werd gearresteerd, omdat hij verschillende diefstallen had gepleegd, :?mand anders is, dan hij aan vankelijk heeft opgegeven. Toen de po litie zijn naam vroeg, noemde hij de naam van een vriend, maar nu staat vast, da.t de gearresteerde de achttien jarige W. D. M. uit Hilversum is, die al eerder met de Justitie in aanraking is geweest en uit een inrichting te Utrecht, waar hij onder regeriinigstoeziöht werd verpleegd, ontsnap: is. Hij zag vorige maand kans naar Frankrijk uit te wij ken en leidde hier een zeer avontuurlijk leven. Twintig uur na zijn arrestatie vertelde de Nederlander, dat hij Nice was gelift. Hij vond het hier echter druk en reisde door naar Menton, ar hij een slaapplaats zocht in een huis, dat onbewoond scheen. De jonge- n bezocht verschillende speelbanken wist zijin verliezen niet beter aan te vullen, dan door het dievenpad te gaan. Hij drong versoheidene huizen en hotels binnen waar hij portefeuilles wegnam. Hij liep echter in de val. nadat-hij de kamer van een Zwitserse jongedame was binnengedrongen, die een behoorlijk signalement van hem wist te geven. Bij zijn arrestatie had de jongeman heel wat geld bij zach van zeer uiteen lopende valuta en in zijn kamer werd meer gevonden Er wordt nu uitge zocht of hij ook schuldig is aan andere grote inbraken, die tijdens zijn verblijf zyn gepleegd. Bij draverijen in Aduard Tribune ingestortzes personen gewond Tijdens Zaterdagmiddag te Aduard Gr.) gehouden kortebaand ra veryen ter gelegenheid van het 750-jarig bestaan deze plaats is een van de tribunes ingestort. Zes personen liepen verwon dingen op. Drie van hen moesten naar het ziekenhuis worden overgebracht. Het publiek was al op de tribune gaan zitten, terwijl de verhuurder nog niet met de afbouw klaar was. De stellage begon plotseling te wankelen, helde naar rechts over en stortte toen in. De politie stelt een onderzoek in, daar de draverijen al waren begonnen, terwijl de tribune nog niet gereed was. Zes man van de Alblasserijk in Mexico vastgehouden Zes opvarenden van het Nederlandse vrachtschip Alblasserdyk worden in Mexico vastgehouden in verband met de dood van een Cubaanse verstekeling, daar men denkt, dat de man misschien vermoord is. Het zyn de stuurmansleer ling Dicderik E. G. te Amsterdam, Johan nes P. W. de H. uit Rotterdam, Kurt van O. te Slttard, Hendrikus J. W. te Voor burg, WillemP. en Johan Cornelis van I., beiden te Rotterdam. Hachelijke redding bij Texel Drie jonge schipbreukelingen moesten 1,5 km zwemmen Bootje van scholieren en rijnaak gezonken vletje met twee vissers 35 uur lang op drift DRIE LEERLINGEN van de zeevaartschool in Den Helder hebben Zater dag een avontuur beleefd, dat hen nog lang zal heugen. Zij waren 's morgens met een sloep van de school uit Den Helder vertrokken met be stemming Oude Schild op Texel en naderden reeds het eiland, toen de sloep water begon te maken en snel zonk. Zij zagen zich genoodzaakt, de anderhalve kilometer, die hen nog van de kust scheidde, in het woelige water zwemmend af te leggen. Twee van de jongens, E. Paler uit Helmond en J. Vlens uit Alkmaar, konden tijdig een zwemvest aandoen. De derde, J. Evelaar uit Rotterdam bleek een zeer kundig lange afstandzwemmer te zijn, die geen zwemvest nodig had. Toen Vlens ondanks zyn zwemgordel in moeilijkheden kwam, wist Evelaar hem zwemmend te redden. Zonder hulp bracht hij de drenkeling aan land. De derde drenkeling. Paler, slaagde er enige tijd in, zich voort te bewegen, maar was op enkele honderden meters van dc kust zo goed als uitgeput. Twee jeugdige landarbeiders, de gebroeders Meester, die het ongeluk hadden be merkt, sprongen gekleed van de dijk te water en met vereende krachten lukte het hun de derde schipbreukeling aan land te brengen. Rijnaak gezonken De grote rijnaak Maria (718 ton), die in Rotterdam thuishoort en net tarwe op weg was van Amsterdam naar Koopmans meelfabrieken te Leeuwarden, is gistermiddag om streeks twee uur op het IJsselmeer gezonken. De zes personen, die zich aan boord bevonden, zijn allen in veiligheid gebracht. Het ongeluk werd veroorzaakt door het breken van de staalkabel, waarmee het schip aan de sleepboot Leendert verbonden was. Tengevolge van deze breuk raakte de stuurinrichting van de rijnaak defect. De bemanning wierp het anker uit, maar het schip raakte vast en luiken en dekkleden sloegen door het ruwe weer kapot. Hoewel de toestand precair was. bleef de schipper, de heer an der Horst (een zoon van de eige naar), met twee matrozen aan boord. De sleepboot, die de aak trok, nam de vrouw van de schipper en diens twee kinderen boord, en bracht hen naar Lemmer, de assistentie werd ingeroepen van een sleepboot en een reddingboot. Kort nadat deze schepen de zinkende aak echter hadden bereikt, verdween het schip in de diepte, op ongeveer twaalf kilometer van Lemmer. De schipper en de beide matrozen zagen kans met een vlet weg te ko- maar dit vaartuig sloeg vlak bij de ringdijk van de Noord-Oostpolder De mannen konden, door zich aan de vlet vast te houden, de ring dijk bereiken. Het gezonken schip ligt bij de Rotter damse Hoek en is zeer gevaarlijk voor de scheepvaart. De sluismeester van de Lemstersluis te Lemmer heeft de schip met zijn gezin in zijn woning opge- sn. De gezonken rijnaak was verze kerd. 35 Uut rondgedreven De vissers W. Pronk en E Morien uit Den Helder, die sedert Vrijdagavond DAT in Middelburg een tentoonstelling van kunstschatten uit Oost-Vlaanderen (België) is geopend. DAT de 82-j. oud-Atjehstrijder W Blaauw uit Bronbeek t.g.v. zijn 50-j. rid derschap op de jaarlijkse reünie van de Kon. Bond van Ridders der M.W.O. te Amsterdam is gehuldigd, terwijl G. van Heteren tot ere-lid werd benoemd. DAT de Indiase ambassadeur in Moskou K. P. S. Menon, voor een week in ons land verblijft. DAT 83 Oranjeverenigingen op een congres in Breda een landelijke federatie hebben opgericht. DAT de enige luidklok die Assen ryk was uit de toren van de Ned. Herv. kerk is verwyderd, omdat by het luiden de toren bedenkelijk schudde. DAT op 23 Juli in Hilversum de bouw van 139 woningen voor ouden van dagen wordt aanbesteed voor de R.K.-bouwver. St. Josepfy die van de provincie Noord- Holland een extra-bouwvolume kreeg toegewezen. DAT bij de varkens van drie iandbou- wers in Nuenen (N.-Br.) varkenspest is geconstateerd. DAT van 17 tot 22 November in A'dam de elfde Amsterdam Fashion Week wordt gehouden. DAT de aangeslotenen op de telefoon in Echten (Dr.) na Donderdag auti tisch bereikbaar zyn. Nasleep van proces-Marshall Koeznetsof moet Enge land verlaten De Britse regering heeft Zaterdag in een nota aan de Sowjet-Unie geëist, dat Pavel Koeznetsof, tweede secretaris van de Russische ambassade te Londen, wiens naam genoemd is in het proces tegen William Marshall, zal worden te ruggeroepen. Binnen een week moet Koeznetsof Engeland hebben verlaten. Marshall, een Britse radiotelegrafist, werd zoals men zich zal herinneren de vorige week tot vijf jaar gevangenis straf veroordeeld. Hy was er van be schuldigd, geheime inlichtingen aan Koeznetsof te hebben overhandigd. - HET NIEUWE HOOFDKWARTIER in Fontainebleau (van de Geallieerde luchtmacht in Centraal Europa) zal op 119 Juli in gebruik worden genomen Het (beslaat 40 ha en werd in achttien rr den gebouwd. werden vermist, zijn Zaterdag door de schipper J. Poel uit Wieringen gevon den toen zij ten Zuiden van Vlieland met hun vlet ronddreven, Een verkeerd tij had hen meegenomen. De schipper nam hen op sleeptouw naar Den Helder, waar ze vrijwel gelijktijdig aankwamen met de reddingboot Prins Hendrik, die bijna onafgebroken naar hen had gezocht. De vissers hebben ongeveer 35 uu het water doorgebracht. Bij zo'n stevige bries hebben de zeilers hun handen vol om de ranke scheepjes in de goede koers te houden, maar dan heeft de echte zeiler er pas plezier in. Prinses kampeerde in Haamstede Prinses Beatrix heeft met dertien me deleerlingen van de eerste en tweede klas van het Baarnse lyceum, ter afslui ting van het schooljaar, een week ge kampeerd in de badplaats Haamstede. Evenals vorig jaar werkte de bevolking uitstekend mee, zodat de Prinses vrijwel ongestoord haar vacantie kon genieten. De meisjes hebben verschillende fiets tochten gemaakt en zijn met een boot van de rivierpolitie naar het historische Veere gevaren. Gistermorgen werd in de Ned. Herv. kerk van Haamstede een dienst bijgewoond. Vandaag gingen de meisjes via Zijpe weer naar huis. Nederlandse driekleur gehesen In een korte en eenvoudige, doch Indrukwekkende plechtigheid is van middag de Nederlandse driekleur te zamen met de vlaggen van enkele landen, die sedert kort hun intrek in de flats hebben genomen, in het Olympisch dorp gehesen. Het was koud en de regen stroomde bij vlagen neer. maar de kleurige Olympi sche kledij van de aangetreden groepen maakte het geheel toch tot een fleurig schouwspel. De luchtiaids dei Verbondenen China protesteert tegen aanval op Mandsjoerije Tsjou En Lai waarschuwt de Amerikanen er is een ernstige situatie ontstaan T> ADIO-PEKING heeft verklaard, dat j.l. Vrijdag acht Amerikaanse „Sabre '-straaljagers de steden Loento en Antoeng, aan de Mand9joe- rijse grens van de Jaloe, hebben gebombardeerd. Tengevolge hiervan zijn twee personen om het leven gekomen en werden er 47 gewond. De Chinese premier Tsjou En Lai heeft tegen dit optreden der Amerikanen geprotes teerd. Volgens dit protest zullen de Amerikanen alle verantwoordelijkheid moeten dragen. Deze gebeurtenis en het bombarderen van de electrische centrales by de Jaloe wijzen op de aggressie van Amerika, welke het af breken der onderhandelingen ten doel heeft. Thans, aldus gaat Tsjou En Lai verder, is er in het Verre Oosten een „nog ernstiger situatie" ontstaan. De Chinese radio beschuldigt de Ver bondenen er van, de strikte afspraak van geheimhouding ten aanzien der be standsbesprekingen geschonden te heb ben. Voor de hervatting der conferentie te Pan Moen Djong, deelde de Noorde lijke generaal. Nam II, mede, dat de Verbondenen bij de grote luchtaanval op Pjongjang een kamp met V.N. krijgge- vangenen hebben getroffen, waardoor er 13 om het leven kwamen, 72 werden ge wond en een aantal worden vermist. De kabinetsiormatie Rustig gaat dr Drees verder (Van onze Parlementsredacteur.) Dr Drees, de kabinetsformateur heetf nog niemand ontvangen in de derde pha se van de formatie: het zoeken van de ministers. Wel heeft hy (telefonisch en schriftelijk) een begin gemaakt met het polsen van bepaalde personen. Overigens moet men niet menen, dat dit alles zo gemakkelijk gaat en dat het nieuwe ka binet er nu in een hand-omdraai is. Daar zullen heus nog wel een paar dagen over verlopen. Natuurlijk zegt niet ieder een. die gepolst wordt onmiddellijk ja. Er is ons tenminste verzekerd, dat reeds in één geval onmiddellijk neen werd ge zegd. Ook van de ministers, van welke algemeen aangenomen wordt, dat zy „blijvers" kunnen zijn (de heren prof. Rutten, Mansholt en ir Staf) is het aller minst zeker, dat zij zelve begeren hun ambt voort te zetten. Vandaag heeft dr Drees weinig gedaan, dat met de formatie verband houdt. Van middag was er weer normaal minister raad. waarvoor vanmorgen door de (de missionaire) minister-president de stuk ken moesten worden bestudeerd. Morgenochtend komt prof. Romme, in zijn kwaliteit van voorzitter van de Tweede Kamerfractie der K.V.P. bij de formateur. Waarschijnlijk zal dan gespro ken worden over de portefeuille-verde ling en de aanvaardbaarheid daarvan. Het is niet uitgesloten wij schreven Radio-Pjongjang heeft meegedeeld, dat bij de aanvallen op de Noord Koreaanse hoofdstad2000 mensen om het leven kwamen, 4000 werden ge wond en 250 personen als vermist zijn opgegeven. De Verbondenen hebben vlugschriften boven de stad uitgeworpen, met de waarschuwing Pjongjang niet te betreden, vanwege nog onontpiofte tijd bommen. HET WEER IN EUROPA Enkele buien Tot morgenavond verwacht De Bilt: Vrij veel bewolking met enkele buien. Vannacht in het binnenland tijdelijk zwakke wind, overigens ma tige tot vrij krachtige wind tussen Zuid-West en Noord- West Koud (Opgemaakt om 10 uur) zon 4.37 tot 20.53 uur; maan 23.51 tot 15.23 uur. Op 22 Juli N M. het reeds eerder dat ook contact wordt opgenomen met andere fractieleiders. Morgenmiddag komt H.M de Koningin in Den Haag. Van deze omstandigheid zal dr Drees gebruik maken, mondeling verslag uit te brengen over de stand van zaken. Tot nu toe is de Koningin steeds telefonisch ingelicht.

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 1