Vanmorgen werd met popularisering van Leidse kaasmarkt een begin gemaakt Voor FILM en FOTO JAN WOLFSLAG Zwaluwen maken ons wakker bij het Pantheon in Rome NIEUWE LEIDSCHE COURANT VRIJDAG 4 JULI 1952 Hecht op de voeten Grotere zusters hebben haar niet kunnen verdringen Nieuw cachet tóch van invloed op de aanvoer (Van een onzer verslaggevers) Toen de Leidse overheid enige weken geleden een bedrag beschikbaar stelde om de plaatselijke kaasmarkt wat fleuriger te maken, heeft toch geen van de gemeenteraadsleden de gedachte gekoesterd, dat Leiden wat dat betreft nog eens een tweede Alkmaar zou kunnen worden. De hege monie van de Victoriestad is moeilijk te doorbreken. Maar dat is de be doeling dan ook niet geweest. Het gaat er slechts om onze kaasmarkt, die ook in het verleden een achtenswaardige plaats heeft ingenomen, te po pulariseren. Niet alleen uit het oogpunt van bevordering van het vreem- délingenbezoék; de kaasmarkt zelf heeft er recht op. En dat recht geldt ook de Leidenaars, van wie er misschien maar heel weinig zijn, die weten, dat de Leidse kaasmarkt zich door de jaren heen heeft kunnen handhaven. We hebben in de geschiedenis van het daling is echter relatief en de conclusie van de ontwikkeling mag toch zijn, dat de Leidse kaasmarkt zich zeer goed heeft weten te handhaven- Leiden heeft in het district Holland (Zuid-Holland, een klein stuk van Noord-Holland en de provincie Utrecht) altijd op de vierde plaats ge staan, na Gouda, Woerden en Bodegra- i. Wij hebben die plaats nog. >e aanvoer in de andere plaatsen is eveneens achteruit gegaan. Het kaas maken op de boerderij is over de gehele linie teruggelopen. De behoefte aan con- sumptiemelk in het Westen van het land is sterk toegenomen en boeren, die min der gelukkig waren in hun kaas-maken, schakelden al spoedig op de consumptie- melk over. De Leidse markt heeft Goudse en Leid- kaas, voornamelijk Goudse. De boe- in, die hun kaas naar onze stad brengen, komen uit Alphen aan den Rijn, Zwam- merdam, Hazerswoude, Ter Aar, Koude kerk aan den Rijn, Leiderdorp, Warmond, Rijnsaterwoude, Leimuiden en Alkemade. Uit Voorschoten en enkele andere plaat- komen er ook nog een paar. Zij zijn het algemeen zeer tevreden over de handel hier. De voorafgaande markten (Bodegraven Dinsdag, Woerden Woens dag en Gouda Donderdag) hebben geen nadelige invloed op het prijspeil vai Leidse markt. De vraag, of het andere karakter de markt, vanmorgen officieel begroet door een groot aantal autoriteiten ei burgers, iets zal veranderen i er, kan ontkennend worden beant woord- Dat is gemakkelijk te verklaren, want voor de bezetting van de markt, moeten de boeren zelf zorgen. Wil er één de kaasmakerij opzeggen, dan zal deze zich door het vriendelijke tintje, dat men de Leidse markt heeft gegeven, daarvan niet laten weerhouden. Het publiek evenwel heeft hierin wel iets te zeggen- Gaat dit op gTote schaal de boerenkaas verkiezen, dan zal het platteland wel zo verstandig zijn zijn eigen kaasbedrijven in stand te houden. En als de nieuwe sfeer rond de kaasmarkt nu in staat is in druk te maken op het publiek en in voldoende mate de aandacht te ves tigen op de kwaliteit en de charme van d© boerenkaas, dan is tèch de gevolgtrekking mogelijk, dat de kaas markt zelf niet onbelangrijk kan bij dragen tot handhaving en wellicht ook tot uitbreiding van het aantal kaaswagens. Hiernaar te streven lijkt ons een eerste vereiste. Het aanzien van een markt wordt immers voor een groot deel bepaald door haar be zetting. Sleutelstedelijke marktwezen gezocht naar gegevens over de kaasmakt- Veel hebben we er niet gevonden, maar wel is het ons duidelijk geworden, dat zij altijd hecht op haar voeten heeft gestaan en er niet bang voor hoefde te zijn door haar grotere zusters te worden verdron gen. De kaasmarkt in haar huidige vorm dateert van 1893 (volgend jaar dus dia mant!!; Vóór die tijd kende Leiden een kaasmarktje, dat maar eens in het jaar, op de Breestraat, werd gehouden. In 1351 hadden wij het weegrecht al. Tal van goederen konden toen in de Waag wor den gewogen. De kaasmarkt was oor spronkelijk gevestigd op de Vis- en Bo- termarfct. Op 27 October 1926 werd ech ter besloten het vervallen invalidenhuis af te breken, een tehuis voor deze men sen in te richten aan de Hoge Rijndijk en de kaasmarkt over te brengen naar de plaats, waar het invalidenhuis had ge staan- Deze plaats nu werd de tegen woordige kaasmarkt. Merkwaardig is, dat onlangs de verplaatsing van de kaasmarkt naar de Vis- en Botermarkt ter sprake is gekomen om de kaashandel meer on der de aandacht van het publiek, ingezetenen en vreemdelingen, te brengen. Zou dit plan zijn uitgevoerd, dan zou dus een historische situatie zijn hersteld. Men weet het echter: het plan had ten slotte geen kans van slagen meer. De overplaatsing van 1927 was te danken (zo men wil: te wijten) aan de toeneming van het verkeer, dat de tweehonderd kaas wagentjes graag naar een minder „strategisch" punt zag verhuizen. Had Leiden in die tijd dus tweehonderd wagens, nu zijn er maar honderd. Deze PUZZLE- PROMINENTEN 1. J. J. Been, Narmstraat 32, Leiden; 2. A. Lagendijk, Coornhertstraat 13. Leiden: 3. Zuster A. Wessel, Pav. Nar cis, Mr dr W. v. d- Berghstichting, Noordwijk-Binnen. Familieberichten uit andere bladen Ondertrouwd: F Holtes en 6 Lindh, Stockholm. Getrouwd: Ir H J Keus en mevr E van Bovende Groot, HengeloWassenaar; J G J Wagen» "utphen (bij el. Amsterdam. Bevallen A'dam: Mevr Staal—Phaff, J 64 jr. Stompetoren; LA J1 W Graf von Cassis Faraone. man. 37 ji Wenen- Jkvr C M Westpalm van Hoorn, vi 75 jr, Èpe; J P Minderhoud—Vermet, vr. 5 jr, Zwolle; J M A Muntenaar. man, 59 ji R'dam; H G J van Rietschoten—van de Steen, vr, 73 jr, R'dam; F Ch O baron vai Tuyll van Serooskerken, man, oud-rltmees ter. Chipping Sodbury, Gloucester (Eng) A Griffioen—Brouwer, vr. 82 Jr. Huize (N-H). Vierhonderd - vier - en - dertig kg Goudse boerenkaas wegen is geen licht karwei, maar aangemoedigd door al zijn omstanders bracht de burgemeester van Leiden vanmor gen in de Leidse Waag zijn weeg- taak toch tot een goed einde. De partij kwam uit Oud-Ade en ging r Leidschendam. Foto N. van der Horst. Zoals bekend, heeft de firma Lagerberg overeenkomst met de gemeente Lei den gesloten voor het kaas-wegen in de Waag. Zij nu zorgde er voor, dat haar personeel een pakje draagt, dat in kaasomgeving past. De witte wegers hogen de aantrekkelijkheid van het be drijf aanmerkelijk. Dit wit heeft onze stad te lang gemist. Dan zijn vandaag ook vier kaaswagen- _es in gebruik genomen. Op de keper beschouwd al even onmisbaar. Deze (Advertentie). FOTO CINE Breestraat 123 Tel. 21851 CAMERA'S in diverse prijzen. Vanaf f 10.65 FILMS 1.50-1.90-2.20 Witte wegers Vier punten markeren de nieuwe situa tie rond de kaasmarkt. In de eerste plaats is in het Waaggebouw een nieuwe mo derne weegschaal aangebracht, die wel niet met deze historische omgeving kan harmoniëren, maar desondanks onmis baar moet worden geacht. Het populair- maken van de kaasmarkt heeft ook een zakelijke kant. Het spreekt vanzelf, dat de oude weegwerktuigen op hun plaats blijven. Punt twee is de kleding van de wegers. gentj es brengen de verbinding tot stand tussen de boeren-kaaswagens en de weeg schaal. Het tillen en sjouwen is dus ook voorbij. De bijdrage van de Ambachtsschool ten slotte is ook niet onaardig- Leerlingen hebben tien grote gémeente-wapens ver vaardigd, die op het kaasmarktterrein een plaats hebben gekregen. Zij zullen er alleen op Vrijdag èn in het seizoen te zien zijn. De kaaswagens uit Ter Aar kan men er direct „uit" halen, doordat zij zich onder het wapen van deze plaats hebben geschaard.. En zo is het met elke gemeente. De plechtigheden Om negen uur verzamelden de autori teiten zioh bij heit gebouw van Vreem delingenverkeer, waar het Glipipertje klaar stond om hen naar de Kaasmarkt te brengen. De tocht ging via de Haar lemmerstraat. Aüien waren van mening, dat de gemeentewapens het goed doen. Zij bevorderen ook de orde op het terrein. t de Waag zou de burgemeester, jhr Van Kinschot, een partij kaas wegen op de historische weegschaal. Wij zagen hier o.a. de gemeente-secretaris, mr Bool, de wethouders Van Schalk, Van der Kwaak, Jongeleen en Menken, verschei dene raadsleden, de commissie uit de gemeenteraad; voor de markt- en haven dienst, de heer Weima, directeur van deze dienst, de heer Kooiman, adjunct- directeur, de heer Visser, directeur var V.V.V., de heer Meyer, commissaris var politie, ir Boogerd, directeur van ge meentewerken, mr Knibbe, secretaris van de Kamer van Koophandel, heer Barentsen, chef afdeling bruggen en waterwerken. Ook waren de burge meesters van Ter Aar en Zoeterwoude, de heren Hoogenboom en Smeets, wezig. Nadat het gezelschap de moderne weegschaal in, ogenschouw had genomen verrichtte burgemeester Van Kinschot zijn weegplicht. Hij ondervond nu Agenda voor Leiden Vrijdag Stadhuis, kamer B. en W, 8 uur: in stallatie raad voor de bescherming be volking A-kring „Leiden" (B.B.-raad). Gehoorzaal, zangconcours Ring Leiden in Chr. zangverenigingen (7 uur). Sportweek, Stadhuisplein, 7 uur: gym nastiek; Leidse Hout, half 8: Korfbal LeidenDen Haag. Zaterdag Collecte voor vacantiebezigheden. Leidse Hout, 2.15 uur: districtssport dag P.T.T. Gehoorzaal, zangconcours Ring Leiden in Chr. zangverenigingen (half 4). Sportweek, Burggravenlaan, half vijf: Wielrennen, ronde van Leiden voor amateurs over 100 km. Tentoonstellingen Volkenkunde. 10—5 uur: Vertrouwd bezit van vreemde herkomst (tot 1 Oc tober). Nachtdienst apotheken Apotheek Van Driesum, Mare 110, teL 20406, en de Zuider-apotheek, Lammen- schansweg 4, teL 23554. Wettelijke regeling toezicht part. onderwijsinstellingen Wetenschappen heeft op schriftelijke gen van het lid der Tweede Kamer n Fortanier-de Wit (WD) in verband met de arrestatie van de directeur van de N V. Maatschappij tot bevordering der Leidse onderwijsinstellingen het volgende geant woord. De minister heeft kennis genomen van de op grond van vermoedens van malver saties gedane arrestatie door de Leidse politie van de directeur van de N.V. Maatschappij tot bevordering der Leidse onderwijsinstellingen. De minister kan thans niet beoordelen of de boven aangeduide gebeurtenis de noodzakelijkheid in het licht stelt van een wettelijke regeling betreffende het toezicht op particuliere onderwijsinstel lingen, daar hem over deze malservaties daartoe niet voldoende gegevens bekend zijn. Gebeurtenissen, als vermeld in de ste vraag, zullen ook bij een regeling het toezicht niet kunnen worden meden. Aan de samenstelling van wetsontwerp wordt gewerkt. De termijn, waarbinnen de indiening van een derge lijk ontwerp kan worden tegemoetgezien, kan de minister op dit moment nog niet bepalen. Bewoners oudeliedenhuis gingen uit De bewoners van het oudeliedenhuis aan de Herengracht hebben hun jaar lijkse autotocht gemaakt. Via Alphen aam den Rijn en Utrecht ging het naar Austerliltz en vervol- Arnhem. Op de terug- de Grebbeberg. de schi'-te- Melkwagen de gracht in Bij het oprijden van de Laurensbrug sloeg de motor van de melkwagen van T W., wonende Langegracht, af. W. pro beerde nog te remmen, maar slaagde daarin niet. De wagen verdween in water en heel wat zuivelproducten gingen verloren. W. wist op het droge te blijven. Duivenbode - afstammelinge vandaag honderd jaar Vandaag is de weduwe T. van der Hek- van Buren te Schoonhoven hon derd jaar geworden. Hoewel zij bijna geheel doof is, mag zij zich overigens toch in een vrij goede gezondheid beugen. De moeder van Teuntje van Buren een dochter van de Bergambachtse pre dikant Van Leeuwen van Duivenbode, wiens naam aan Leidens ontzet zijn ont staan dankte. Een voorvader van de fa milie was namelijk Willem Cornelis van Leeuwen, vaandrig bij de Leidse schut terij in 1574. Hij hield duiven en wilde tijdens de hongersnood niet slachten. Van Leeuwen stelde de duiven ter be schikking van het stadsbestuur, dat kans zag ze naar de Prins van Oranje te tran sporteren. De duiven berichten later de naderende bevrijding; vandaar de titel „Duivenbode". Het wapenschild Van Leeuwen van Duivenbode komt thans nog gebeiteld voor in zijn huis aan het Rapenburg. w (Van onze bromfietsende reporter Goos Kamphuis) 'AKKER WORDEN in het hartje van Rome, gewekt door de zwaluwen, die rond het Pantheon krijsend kringetjes vliegen; dat is een van de grootste belevenissen voor ons, bromfietsers. We herinneren ons dan hel der, als maken we het nóg eens mee, hoe onze intocht is geweest in de stad van de koepels, de keizerstandbeelden en de ruisende fonteinen. We kwamen Vrijdag jl, binnen aan de Oostelijke kant van de stad en onze aan komst leek niet op die van Nero of Constantijn; daarvoor had de lange weg van Pisa af, 240 kilometer brommen door eenzaam hooiland, ons te stoffig gemaakt. Maar voor ons was het een indrukwekkende gebeurtenis, temeer, omdat we deze reis konden maken op een motortje, waarmee U twee trap pen opsjouwt zonder U te vertillen. Jongen viel van een hek De 4-jarige H. K. uit de Dillenburgstr. viel van het hek voor de Volkscrediet- bank. De jongen brak de linkerarm er moest per E.H.D. naar het A.Z. worden gebracht den lijve, dat de taak van de weger al lesbehalve lioht is. Aangemoedigd door al rijn omstanders, bracht hij het werk toch tot een goed einde. De partij woog rvlet minder dan 434 'kg. Zij was afkom stig van de heer Simon van der Geest udt Oud-Ade en werd gekocht door de firma G. de Groot te Leidschendam. Een lading kostelijke Goudse boerenkaas. Het merendeel der genodigden maakte vervolgens nog een tooht per Glippen je naar het veemarktterrein, om ten slotte lm het Pannekoekenhuisje een kopje Leut te gebruiken. Ferd'nand ontdekt bodemgas Wij rijden verder door Europa Tienduizend scheve torens in Pisa en fonteinen op de Piazza Navona Een ogenblik maar dreigde de laatste etappe een echte voetreis naar Rome te worden, omdat mijn achterband, twintig kilometer van ons doel af, het begaf. We hebben echter samen het lek geplakt, dank zij de ervaring die Johan Bode graven in het verleden met dergelijke karweitjes heeft opgedaan. Zo reden we dus, nog voor het vallen van de avond, onderlangs de muren van Vaticaanstad. Zeker, Pisa was ook een pleisterplaats in betekenis voor ons geweest, al gold het alleen al de tienduizend scheve torens ne echte en de 9.999 porceleinen, glazen, koperen, marmeren en kalken scheve torentjes in de winkeltjes daar omheen. Maar Rome binnen te rijden op ploffiets, tot grote verwondering de Romeinen, die in groepsverband stil blijven staan of de huizen uitlopen, dit zonderlinge duo globetrotters gade te slaan, dat is een mirakel' Zaal zonder plafond" J^OME is een stad, waar U eigenlijk een maand moet zijn, om er een oppervlakkige indruk van te krijgen. Felix Rutten, de zeventiger, die twee maal per week het Nederlandse kwartiertje verzorgt voor Radio- Italië en die wij aantroffen in zijn spreekcel, is er nu vijftien jaar en hij geeft toe, nog iedere dag nieuwe din gen te zien. „Rome i9 een tuin", zegt hij, „een zaal zonder plafond". EGGEKROPEN in een hoekje Piazza della Rotonda met het ge zicht op de Engelenkopjes, die tegenover het Pantheon dag en nacht water spu wen en die een der vele Romeinse obelis ken markeren, zit ik er over na te den ken, wat ik in die paar dagen in Rome al heb gezien. Dit pleintje, waarover aapjeskoetsen ratelen met romantische Romeinen of toeristen is een van die aan terrasjes rijke plekjes, waar de flanerende avondwandelaars elkaar vinden. Mannen lopen gearmd met elkaar of met de hand om eikaars schouder; een houding, die heel gewoon is in Rome. Men kan zich, zo op het eerste gezicht, niet onttrekken aan de indruk, dat de Romein behalve beetje stug ook erg aanhankelijk en gemeenzaam is. Een chic en gedistingeerde dame ver schijnt in de lichtkring van de lantaarn t\E STUDIO'S van Radio-Italië vor men samen een groots en ener verend bedrijf. We hebben er een kijkje genomen bij de buitenlandse afdeling, waar achter elkaar uitzen dingen werden verzorgd voor Enge land, Zweden, Denemarken, Neder land en voor luisteraars in andere landen. Ach, U kunt zich voorstellen, dat de omroepsters in die wir-war van talen wel eens de weg kwijt raken. Toen een dier rappe, Romein se dames het Nederlandse programma moest besluiten, vertelde zij: U heeft geluisterd naar een uitzending in de Ukrainse taal". Neem het die omroepsters maar niet kwalijk voor haar is er immers geen verschil tussen de voertaal van Honduras en het Nederlands. Wij brengen de Ro meinen bij de douane, de post- en telegraafkantoren tóch al in verlegen heid, als zij onze namen moeten spel len. En vergissen is in Rome al even menselijk als waar ter wereld ook Daar staan we dan voor het monument van de éénwording van Italië in het hartje van Rome. Zeker, het paard van Victor Emanuel, in brons glinsterend boven het witte marmer van de zuilen, is grootser dan onze stalen rossen. Maar we zijn tóch dankbaar, dat we al zó ver zijn gekomen: ruim tweeduizend kilometer van huis op de hoek met haar arm vertrouwelijk om het middel van haar oude, eenvou- dige moeder; .ets, wat ik m die enkele £en Stad in het goud 'IJDENS elk weekeinde is Rome een stad, die schittert in het goud van de schijnwerpers. De fontein van Trevi, een rykdom van beelden en zilverachtig- flitsend water, waaruit kleine jongetjes met een stok de munten opvissen, die d<x>r de vreemdelingen als een offer daarin zijn geworpen; het monument van de vader des vaderlands, Victor Emanuel de Tweede, op het Piazza Venezia; i grootsheid van zuilen en trappen, het Capitool, dat, volgens Felix Rutten, klaar schijnt gemaakt voor een feest, waaraan alleen de gasten nog maar ontbreken zóveel sfeer en vreugde als er zijn aan gebracht door de schijnwerpers tussen de paleizen en de musea met de kunst schatten van het Oude Rome; het Piazza Navona, waar het water ruist en klatert alle kanten en waar, op de ter- t de gewone burgerman de land- wijn drinkt, omdat het voor hem bij voorbeeld in de schaduw van de Basiliek van Giovanni te duur is dit alles als bromfietser even te mogen a' dan je eigenlijk van zo'n handjevol tech niek tussen twee fietstrappers mag ver wachten.... Nee, nu eens niet de scheve toren van Pisa zélf, want U weet wel, hoe die er uitziet. Maar we gunnen ook U het uitzicht vanuit het topje van de toren, onder een der klokken door over een stad, die blakert in de hete Italiaanse zon.... Mytyl-sland bij V. en D, Leiden heeft nog steeds geen eigen MytylschooL Er bestaat echter wel comité, dat, naar het voorbeeld van Am sterdam, in onze stad tot stichting een school voor gebrekkige kinderen wil komen. Dit comité is van mening, dat het publiek voor deze oprichting pas zijn medewerking zal geven, als het voldoen de op de hoogte is van het doel en de werkwijze van de schooL En de bekend heid laat nog wel te wensen over. Van daar dat V. en D. aan het Leidse comité toestemming verleende op zijn grond een Mytylstand in te richten. Deze stand is nu opgericht aan de Aal marktzijde van het bedrijf tussen twee buitenetalages. Door middel van foto's en lesmateriaal van de Amsterdamse school krijgt men een indruk van doel en streven dezer instelling- Men ga er eens een kijkje nemen. Wórdt er dan la ter een gift gevraagd, dat weet men in ieder geval waar het om gaat. Horeca-diploma Maandag speelt de raad tegen journalisten Gisteravond ging de „generale" Het was bekend, dat de Leidse gemeen teraad gisteravond ten bate van het Ko ningin Wilhelminafonds een sportkwestie met de Leidse journalisten in het open baar zou behandelen. Mèt de spelers er een handvol publiek op de „overdekte' was ook een onweersbui aanwezig. Het pleit voor de werkkracht en de werklust van raadsleden en journalisten, dat I in de bui, die een goede behandeling der kwestie belette, toch aan de slag ging. Het moet gezegd, dat de journalisten zich in deze zaak aardig thuis voelden. Zij speelden met flair en ondanks de sterke steun van de zoon van wethouder Van der Kwaal aan de raad, maakten zij in een half uur tijds twee doelpunten. De n kon daar niets tegenover stellen. Na dit halve uur waren de shirts broekjes volledig doorweekt. Er werd toen besloten, het oefenpartijtje te beslui ten en aanstaande Maandagavond half 8 de échte wedstrijd te spelen. Bedelvrouwtj es yO gekomen van een boulevard, die wemelt van de kleurige aan- en uit- flitsende Neon-reclames. kan de bezoeker van Rome een straatje inslaan, dat slechts schaars verlicht is en waarin plotseling voor zijn oog kolossale zuilen oprijzen: overblijfselen van de oude be schaving, waarop de Romeinen erg zuinig zijn. Dit contrast tussen het heden en het verleden spreekt wellicht in geen stad »o sterk als in Rome. Maar er zijn meer tegenstellingen. U ziet niet alleen de paleizen van Rome, het witte marmer van de laatste tijd en het vergeelde van de triomphbogen, maar ook de bedelende oude vrouwtjes, die u om een aalmoes vragen op het Piazza dell' Esedra of die in Vaticaan stad bij uw terrastafeltje komen staan en op uw pakje sigaretten wijzen met het smekende „Fumare Trouwens, men vraagt de vreemdeling tóch al erg vrijmoedig om een sigaret m Italië, bij de benzinepomp of in een winkeltje, waar hy zyn inkopen doet Al even vrijpostig zijn de sjacherende jonge lieden, die de toerist een échte Parker vulpen proberen aan te smeren, doch wier koopwaren voor geen lire te ver trouwen zyn, ook al laten zij de P. van de echtheid zien. Zij poetsen echter de plaat zodra de politie van Rome aan komt wandelen. En verder kijkt men in Rome niet zo nauw naar uw gedragin gen. U mag op een bank gaan slapen in het park, languit, omdat de banken, net als de kerken, tóch niet te tellen zijn, vrouwen mogen haar schreiend kind in de St Pieter onder de hoogmis de na tuurlijke voeding geven, zonder dat iemand er aandacht aan schenkt U mag op straat gaan zitten en in de smalste steegjes auto rijden, kortom, U mag Rome gaan bekijken en beleven met een vryheid, die weldadig aandoet Maar wy gaan verder. We hebben onze gemotoriseerde muildieren rust gegund en nu weer gezadeld, wy zyn wéér op weg naar een lokkende, on bekende bestemming. (Advertentie) DE CYCLE STAR is verkrijgbaar bU Firma VAN ZIJP, Haarlemmerstraat 295 Leiden

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 7