Jlieuuie friJwdjC (Courant Wij rijden verder door Europa Labour verwekt storm in het Lagerhuis over bombardement bij de Jaloe Mark Clark en Van Fleet; leger paraat voor zware strijd Kabinet-Drees heeft heden al ontslag gevraagd Wist U lil WOENSDAG 25 JUNI 1952 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie. Abonnementen- en Advertentie-afdeling: TeL 31441 Postrekening: 58936 ABONNEMENTEN: 6- per kwartaal. 2.— per maand; f 0.47 per week ADVERTENTIËN: 018 per millimeter (Bij contract belangrijke korting) Dri« en dertigste Jaargang No 9464 Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. ENSER1NR Directie: F. DIEMER CHRISTELUR-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Stantvastlcli It gheMeuea tngn bert In tegbeaspoet" Steiler maar steviger weg der V.N. Koningin bezoekt het Goudse stadhuis Voorts de Heksenwaag in Onderwater Koningin Juliana zal op 18 Juli bij de (heropening van het herbouwde stadhuis in Gouda tevens een bezoek brengen de Heksenwaag in Oudewater, het patri ciërshuis van de stichting Bisdom van Vliet te Haastrecht en de N.V. Konink lijke Verenigde Tapijtfabrieken te Moordrecht. Het bezoek begint om tien uur in Oudewater en eindigt uiterlijk om zes uur in Moordrecht. Na het stadhuis heropend te hebben, zal de Koningin te Gouda de Kon. Stearinekaarsenfabriek bezichtigen en de opvoering van een historisch spel op de Markt bijwonen. Prinses Beatrix in het Delftse Prinsenhof Prinses Beatrix heeft gistermiddag met haar lyceumklasje onder leiding mevr. H. E. Buring—Boekhoudt Braakman een bezoek gebracht aa tentoonstelling Prisma der Bijbelse Kunst in het stedelijk museum Het Prinsenhof te Delft. Het gezelschap werd rondgeleid door de directeur van het museum, drs D. H. G. Bolten. Later op de middag bezochten Prinses Beatrix en haar klasgenoten de „Goudse Glazen" in Gouda. Actie tegen Philips te Bandoeng Enige politieke partijen en volksorga nisaties hebben in Bandoeng een comité van actie opgericht om met alle wettige middelen het besluit van de gemeente raad te bestrijden, waarbij aan Philips Fabricage en Handelmij 33,3 ha gronden in erfpacht worden gegeven. Men acht dit koloniaal en noemt het kapitaal van Philips imperialistisch. De voorzitter van de gemeenteraad ziet echter geen enkele Teden tot herroeping van het besluit. Te Eindhoven wijst men er op, dat de zaak van de gronden zich pas in het be ginstadium bevindt. Geen vissers/afijn Steur van 21/2 meter gevangen r/OOR HET EERST na dertien jaar is in de Nieuwe Merwede een steur gevangen. De vis werd schalkt in een zalmnet door twee broers, afkomstig uit Hardinxveld, die tegenwoordig in Rotterdam een rustig leven leiden. Zij bevonden zich in een kleine hou ten roeiboot en wisten de enorme vis, die pl.m. 2.60 m. lang was en 205 pond woog, binnenboord te krijgen. Toen later drie andere vissers waren aan geklampt, werkte men de vangst direct buitenboord en nam hem op sleeptouw. Een steur van dergelijke afmetingen kan namelijk gemakkelijk een roeibootje uit elkaar slaan. Aan de afslag te Hardinxveld werd de buit gekocht door de heer R. van de Bout, die de vis doorverkocht aan de firma Wijnbelt in Woudrichem. De steur bevatte een grote hoeveelheid kuit, welke juist de waarde van deze vis uitmaakt, omdat daarvan kaviaar wordt gemaakt. De vis heeft in Hardinxveld veel bekijks getrokken. De Paus heeft een audiëntie verleend aan de hoge commissaris der Ver. Naties voor vluchtelingenzaken, Van Heuven Goedhart. VANDAAG is het twee jaar geleden, dat de oorlog in Korea begon. Bij het uitvechten van dit conflict staat de gehele wereldpolitiek op het spel. Reeds bedraagt het aantal slachtoffers meer dan 2 millioen, terwijl ruim een millioen burgers dakloos werden. En het oorlogsvuur in Korea, dat het afgelopen jaar slechts heeft gesmeuld, zal spoedig weer oplaaien. Deze mening is gegrond op de massale luchtaanval, gericht op de krachtcentrales bij de Jaloe, die een waarschuwing inhoudt. De Verbondenen gaan krachtiger optreden, nu de bestandsbesprekingen te Pan Moen Djon door de communisten worden uitgebuit. In Engeland, speciaal in het Lagerhuis, is een hevige storm opgelaaid over deze bom bardementen. De Labour-oppositie stelde de vraag, of de Engelse con servatieve regering wel van tevoren was geraadpleegd. Acheson, Eden, Churchill en Lord Alexander, die zojuist uit Korea is teruggekeerd, zullen de zaak bespreken. Generaal Mark Clark, de opperbevelhebber in Korea, verklaarde, dat de troepen der Verbondenen gereed zijn voor zware gevechten. In gelijke geest sprak generaal Van Fleet. Zo staan dus de zaken twee jaar, na dat de oorlog in Korea uitbrak, doordat Koreaanse communisten, later ge steund door de Chinezen, over de 38ste breedtegraad trokken. Iemand als Mark Clark wil uiteraard duizendmaal liever een wapenstilstand te Pan Moen Djon bereiken, doch als de vijand anders wil dwingt lot hervatting van een bittere, bloedige strijd, dan zijn de Verbondenen paraat Het verdient echter de aandacht, dat de politieke gemoederen ten aanzien van een verhevigde voortzetting van de strijd, sterk verdeeld zijn. Robert Lovett, de Amerikaanse minister van Defensie, heeft op een persconferentie te kennen gegeven, dat ingeval van uiterste nood, dc gezamenlijke Amerikaanse stafchefs machtiging konden 'geven tot het bom barderen van Chinese bases in Mand- sjoerije, ten Noorden van de Jaloe. Het niet nodig, hiervoor eerst toestem ming aan de Ver. Naties te vragen. Hij wist niet of de Britse regering tevoren gewaarschuwd was, maar zijn indruk as, dat zulks wel zou geschieden In het Britse Lagerhuis heeft Churchill moeten antwoorden op de luide Labour- protesten, omdat Amerika inzake deze massale bombardementen geen overleg met de regering heeft gepleegd. Op verzoek van ex-premier Attlee heeft Churchill toegezegd, dat de regering spoedig een formeel debat over de Ko reaanse kwestie zal houden. Let wel „spoedig", maar de Labourrebel Aneurïn Bevan eiste, dat dit debat op stel en sprong zou plaats vinden. Bevan maakte :eer bont met de opmerking: „Indien jullie een oorlog wilt beginnen, waarom zeggen jullie dat dan niet". Vermoedelijk vindt het Lagerhuisdebat nu vandaag plaats. Wijzen wij nog op de uitspraak van Taft, die niet van oordeel is, dat het bombarderen van de krachtstations aan de Jaloe, direct tot een derde wereld oorlog zal leiden. Volgens hem hadden de Verbondenen zulks al lang moeten doen. Taft blijft van mening, dat de Mandsjoerijse bases der Chinese com munistische legers rechtstreeks door de vliegtuigen der Verbondenen moeten worden aangevallen. Een bescheiden vraag: Waarom heeft Washington de krachtige figuur van Mac-Arthur inder tijd teruggeroepen uit Korea? Aanslagen op Carter Clark en Syngman Rhee Twee aanslagen op belangrijke figuren .an het Koreaanse toneel vragen de aan dacht Ten eerste werd de Amerikaanse bevelhebber van het Z.W. gebied, gene raal Carter Clark in het Japanse Osaka gemolesteerd, doordat uit een menigte „Molotof-cocktail" in zijn rijtuig werd geworpen. De generaal heeft slechts lichte huidverwondingen opgelo- maar dit incident is een symptoom. Meer dan 1000 studenten, arbeiders en Noord-Koreanen wierpen stenen naar de Eisen van twintig jaar tegen twee roofmoordenaars Om acht gulden en een gouden horloge werd man bij Zufphen vermoord De lugubere ontdekking, die een dame op 28 Februari jl. deed_toen z» tïidens een wandeling langs de Drienenseweg tussen Hengelo en Ensched in een sloot het lijk van een man ontdekte, heeft uit^dehjk geleid tot een eis van twintig jaar gevangenisstraf die gisteren in Almelo tegen de beide hoofdfiguren in dit drama is uitgesproken. auto's van buitenlanders, ter gelegenheid van de tweede verjaardag van de Ko reaanse oorlog. Zowel te Tokio als elders hebben zich ernstige incidenten voorge daan. Een trein werd door demonstran ten bezet; bij relletjes werden 30 politie agenten gewond. De politie heeft ge heime documenten ontdekt, waarbij de 600.000 Koreanen in Japan worden op geroepen tot actie over te gaan. Ten tweede: een man poogde Syngman Rhee, de president van Zuid-Korea, var het leven te beroven, toen deze te Poe- san een menigte van 6000 personen toe sprak, ter gelegenheid van het feit, dat twee jaar geleden de oorlog op Korea begon. De man trachtte tweemaal met een Amerikaanse revolver op de presi dent te schieten, doch het wapen ketste. De aanvaller droeg Westerse kleding bevond zich onder de gasten, die op podium achter president Rhee zaten. Onder hen waren ook de Amerik. am bassadeur John Muccio en functionaris sen van de V.N. De aanvaller die gear resteerd werd, behoorde tot een geheime communistische organisatie. Na die 1946 en (twee) in 1948, is dit reeds de vierde moordaanslag op Syngman Rhee gepleegd. Opdracht tot vorming van nieuw ministerie wordt wellicht deze week verstrekt REEDS VOORDAT de eerste uitslagen van de verkiezingen bekend waren, heeft het tweede kabinet-Drees vandaag bij de Koningin zijn ontslag ingediend. Dit omvat tevens de ontslagaanvragen van de staats secretarissen. Het kabinet werd op 15 Maart van het vorig jaar door prof. Romme geformeerd en bestaat dus vandaag 468 dagen. De Koningin zal waarschijnlijk spoedig beginnen met het raadplegen van haar adviseurs en mogelijk wordt reeds tegen het einde van deze week een opdracht tot ka binetsformatie gegeven. De kabinetscrisis van 1951 duurde zeven weken. Zij was ontstaan toen minister Stikker zyn ontslag indiende omdat de hele V.V.D.-fractie in de Tweede Kamer voor de motie-Oud over Nieuw-Guinea had gestemd. brandy vervangen door het minlsterie- Schermerhorn-Drees, dat zitting had van 24 Juni 1945 tot 3 Juli 1946. Daarna volgde het kabinet-Beel van 3 Juli 1946 tot 7 Augustus 1948. Het derde kabinet werd geformeerd door mr Van Schaik, maar dr Drees werd minister-president. Daarom spreekt men gewoonlijk van het kabinet- Drees-Van Schaik. Dit heeft zitting ge had van 7 Augustus 1948 tot 15 Maart 1951, toen het tweede kabinet-Drees, ge formeerd door Romme, optrad. Wanneer wij de politieke verhoudingen de achtereenvolgende kabinetten be kijken, dan krijgen wij het volgende beeld: Kabinet-SCHERMERHORN: 7 PvdA, 4 Kath., 1 AR, 3 partijlozen. Kabinet-BEEL: 6 PvdA, 6 KVP, 4 par tijlozen. In dit kabinet is de .sterktever houding niet steeds gelijk geweest, maar deze cijfers geven toch wel het gemid delde weer. Kabinet-DREES-VAN SCHAIK: 5 Pvd A.. 6 KVP, 1 WD, 1 CH (later geen echte H) en 2 partijlozen. Kabinet-DREES-ROMME)5 PvdA, 6 KVP, 2 CH, 1 WD, 1 partijloze, die werd beschouwd als „exponent van de derde macht". Drie ministers hebben het land reeds sedert de oorlog op deze hoge post ge diend. Het zijn dr Drees, die tijdens de kabinetten Schermerhorn en Beel Sociale Zaken beheerde en daarna minister-presi- In 1945 werd het tweede kabinet-Ger- Deze verdachten waren de 30-jarige J. C. van S., kok, en de 23-jarige K. F. Sp., vertegenwoordiger, beiden te Zutphen. Van S. had het slachtoffer, de 61-jarige A A Boers, eveneens afkomstig uit Zut phen, in een logément leren kennen. Van S. verkeerde in financiële moeilijkheden en kwam op de gedachte de oude man te beroven. Met een oude kennis, de tweede verdachte Sp., kwam Van S. overeen dat de moord zou worden ge pleegd tijdens een autotochtje waarvoor Boers wel te vinden zou zijn, wanneer een vriendinnetje van Sp., de 23-jarige serveerster C. C. M., mee zou rijden. Toen B. enige dagen bij familie te En schede verbleef, werd het plan-de-cam- pagne opgemaakt. Van S. en Sp. huur den in Apeldoorn een auto en reden naar Enschede waar zij B. werkelijk be reid vonden, het tochtje mee te maken. Daarna zochten ze in Hengelo logies voor het meisje en voor B. Het meisje bleef daar, terwijl de drie mannen naar Al melo vertrokken om te kijken of er nog wat te doen viel. Tijdens deze rit zoi Sp. de moord plegen. Maar naar ht voor de rechtbank verklaarde, had hij uit innerlijke overwegingen niet tot de moord kunnen komen. Daarop was naar Enschede gereden en vandaar naar Hengelo, waar het meisje zou den afgehaald. Ter hoogte van het via duct tussen Enschede Van S. toen B.. die achter in de wagen zat, gewurgd. Het Hjk werd naar de Drienenseweg vervoerd en daar onder takken verborgen. Tien dagen na de vermissing van de heer B. werd diens lijk ontdekt. Bij het onderzoek bleek, dat een van de mannen wist, dat B. uit een hypotheek geld had gekregen. De buit viel hun echter geweldig tegen. Zij be stond uit een gouden horloge, een por- temonnaie met acht gulden, een potlood pijp met tabaksdoos. De recht bank onderzocht uitvoerig de vraag in hoeverre het meisje medeplichtig was. geweten te hebben dat Sp. en Van S. van plan waren B. t vermoorden, maar de verklaringen van deze beide annen luidden tegenovergesteld. De officier eiste tegen haar anderhalf jaar. Productie straaljagers voor Korea in gevaar De Amerikaanse regering heeft gister avond een dringend beroep gedaan op 25.000 arbeiders, die werkzaam zijn bij de productie van „Sabre"-straaljagers voor Korea," om de tegen middernacht aange kondigde staking niet te laten doorgaan. Thans beraadslagen de vakbondbestuur ders ovèr het verzoek der regering. Voorheen werd de politiek hoofdzakelijk op „stukken" afgedaan, door schriftelijke nota's, thans geldt in de eerste plaats het persoonlijk con tact. Ministers vliegen over de wereld, of het zo niets is. Momenteel bevindt de Amerik. min. van Buit. Zaken, Acheson, zich te Londen, waar hij o.a. met Eden en Churchill reeds contact heeft gehad over wereldkwesties. Op de foto ziet men de rijzige Acheson naast de, „iet wat" corpulente Churchill, nadat beide kopstukken zo juist op heeft Downingstreet 10 (het „hol" van de Britse leeuw) de lunch hebben ge- enge o bruikt. Acheson ziet met kennelijk welbehagen op collega Churchill neer, wiens oude, maar toch nog zeer scherpziende ogen, in de verte staren. Straks zal zich ook Schuman, de Franse minister, b\j de be sprekingen voegen, die zowel Duitsland, Korea als het Midden Oosten betreffen. Iedere stemgerechtigde Neder landse burger heeft vandaag zijn plicht moeten doen. Ook de heden demissionnair geworden min.-pres., dr W. Drees, die U op deze foto tussen andere ge wone burgers in ziet staan, in afwachting van zijn beurt. Als het aan hem ligt, zal er natuur lijk geen „verschuiving" naar rechts plaats hebben! Vanavond laat zal echter blijken, hoe het Nederlandse volk zijn beleid van de afgelopen jaren beoor deelt. dent is geweest, prof. Li eft in ck. die i alle vier kabinetten de portefeuille Financiën heeft beheerd, en de heer Mansholt, die steeds het ministerschap K.L.M. krijgt vandaag haar vierde DC 6B De vierde van de zeven door de KLM bestelde DC-6 b vliegtuigen wordt in de loop van vandaag op Schiphol verwacht. de PH-TFM (Olivier van Noort). De Jan van Riebeeck; Petrus Plancius en Jan Huigen van Linschoten vliegen reeds op de toeristendiensten van de KLM naar Noord-Amerika. van Landbouw, Visserij en Voedselvoor ziening bekleedde. Het kabinet dat thans zijn ontslag heeft aangeboden, bestaat uit: Dr W. Drees (PvdA), minister-presi dent en minister van Algemene Zaken. Mr F. C. G. J. M. Teulings (KVP). vice-minister-president en minister zon der portefeuille. Mr D. U. Stikker (V.VD.). Buiten landse Zaken. Mr H. Mulder ye (C.H.U.), Justitie. MrJ. H. vanMaarseveen (K.V.P.) Binnenlandse Zaken. Prof. dr F. J. T. Rut ten (K.V.P.), Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. Prof. dr P. Lie ft ine k (P.v.d.A.), Financiën. Ir C. Staf (C.H.U.), Oorlog en Marine. H. H. Wemmers (partijloos „expo nent van de derde macht"), Verkeer en Waterstaat. Mr J. In 't Veld (P.v.d.A.), Weder opbouw en Volkshuisvesting. Prof. dr J. R. M. van den Brink (K.V.P.), Economische Zaken. S. L. Mansholt (P.v.dA.). Land bouw, Visserij en Voedselvoorziening. Mr A. M. Jo ekes lP.v.<LA.)t Sociale Zaken. Ir L. A. H. Peters (K.V.P.), Unie zaken en Overzeese Rijksdelen. Prof. dr A. H. M. Albreg ts (K.VP.). minister zonder portefeuille, belast met de productievordering. De staatssecretarissen zijn: Mr dr A. A. van Rhijn (P.v.dA.), Sociale Zaken. Dr P. Muntendam (P.vxLA.), Volksgezondheid. Vice-admiraal H. C. W. Moorman (K.VP.), Oorlog en Marine. Mr F. J. Kranenburg (P.v.d.A.)# Mr J. M. L. Th. Ca 1 s (K.VP.), Onder wijs. Kunsten en Wetenschappen. Mr N. S. Blom (partijloos), Buiten landse Zaken. L. Götzen (K.V.P.), Uniezaken en Overzeese Rijksdelen. Na 50 dagen hechtenis in het Amsterdamse Huis van Bewaring keert de Zaandamse journalist A. H. Hommerson als vrij man huiswaarts. Er werd nl. van verder gerechtelijk onderzoek afgezien. Hommerson (na 50 dagen zitten) door collega's gehuldigd „Deze gijzeling beeft niet bijgedragen tot bet aanzien van de rechterlijke macht" DAT het garnizoen in Breda t.g.v. de eeuwfeesten aan het gem. bestuur twee antieke banken heeft aangeboden en de K.M A. zes antieke stoelen voor de kamer in B. en W. DAT het garnalenkottertje CG 1 uit Callantsoog gisteren na precies 14 dagen het strand van Wijk aan Zee is los getrokken en de haven van IJmuiden is binnengesleept. DAT voor het eerst sinds de bevrij ding het woningtekort te A'dam geduren de vier achtereenvolgende maanden is verminderd (van Jan. t.m. April met ong. 550). DAT de omleiding langs het centrum van Nijkerk morgen wordt opengesteld. DAT diëtisten uit 33 landen van 7 tot 11 Juli in A'dam voor 't eerst een inter nat. congres zullen, houden. DAT de raad van Zandvoort aan A. Pomper 1400 m2 grond in erfpacht zal geven voor de bouw van een hotel aan de Noordboulevard, waarvoor hij f250.000 Marshallgeld krijgt. DAT ir A- W. v. d. Plassche, dir.-gen. van de Landbouw, op 5 Juli in Ottersum (L.) het door alle Ned. landbouworg. in gestelde kweekbed^ijf zal openen. DAT de Chr. jonge boeren, boerinnen enz. op 1 en 2 Juli in Breda de gezamen lijke bondsdagen van de CJBTB en de CBPB houden. DAT het op 17 Maart j.l. te Water ge laten schip Jan Herman (900 ton) uit Hoogezand gisteren bij Kaap Finisterre hulpeloos ronddreef met een gebroken drijfas. DAT de coöp. zuivelfabriek te Metcrlk (L.) wordt opgeheven, daar de dringend nodige vernieuwing van het machinepark de exploitatie niet meer lonend zou doen zijn. rpERSTOND NA ZIJN ONTSLAG uit het Huis van Bewaring, waar hij vijftig dagen heeft gezeten, is de Zaanse journalist A. H. Hommerson gisteren in het gebouw van zyn krant, Het Vrije Volk in Amsterdam ontvangen. Zoals u\j gisteren in een deel onzer edities reeds meldden, is hij vrijgelaten daar de offi cier van Justitie afziet van een verdere vervolging tegen N.N., in uielke zaak Hommerson (die van N.N. gegevens voor een bericht had ontvangen) was gehoord. De hoofdredacteur, de heer K. Vos kuil, sprak met waardering over de hou ding van Hommerson, die zijn zegsman terecht verzwegen heeft „In den begin ne hebben wij de rechter-commissaris niet kwalijk genomen, dat je gegijzeld werd. Wij vonden het slechts een domme maatregel, die tot niets zou leiden. De rechter moet doorgaan met zijn onder- DAT de 34-j. R'damse grenskommles van 't H., die ontduiking van de in voerrechten voor sigaretten mogelijk maakte, aldaar tot 5 mnd. is veroordeeld. DAT in Zaandijk is gevierd hei 60-j. bestaan van het museum van de 60-j Zaanlandse Oudheidk.-Ver. en het even eens 60-j. bestuurslidmaatschap van de secretaris en conservator, G. J. Honig, die tot erelid werd benoemd. DAT op de Grote Markt in Bred? een oorlogsmonument is onthuld. DAT een groep lasdeskundigen, o w. ir P. J. J. Cattel, dir. van het stoom wezen uit Den Haag, me: de Veendam is teruggekeerd van een studiereis door de Ver. Staten. DAT in Alkmaar f 500 boete en 3 mnd. voorw. is geëist tegen de rietdekker J. M. uit Bergen, die tijdens zijn werk ge rookt zou hebben, als gevolg waarvan een boerderij met rieten dak bij Alkmaar op 13 Mei is afgebrand. zoek tot hij de bron heeft, dat erkennen wij," aldus de heer Voskuil. Hij noemde het echter volkomen on nodig, dat de gijzeling verlengd werd. „Ik geloof dat wij. journalisten, dat de justitie wel kwalijk moeten nemen. Het botsen van prestiges in de rechterlijke macht en de fouten, ernstige fouten, die in de loop van dit geding zijn gemaakt, hebben niet bijgedragen tot het aanzien van de rechterlijke macht" De secretaris van de Federatie van Ne derlandse Journalisten, de heer J. J. F. v. d. Bergh, zeide o.m.: „Ik meen te heb ben bespeurd, dat het ontoelaatbare van deze gijzeling ook in de hoogste kringen is doorgedrongen. Mogelyk heeft collega Hommerson de stoot gegeven om te komen tot het verschoningsrecht." De directie van de Arbeiderspers bood de heer en mevr. Hommerson een vn- cantiereis aan. „Als er iemand zeven weken gegijzeld is geweest, dan is het wel mijn vrouw." zei Hommerson in zijn dankwoord. Toen hij gisteravond met zijn vrouw, zijn vader en moeder en enkele andere familieleden uit Amsterdam kwam. was de Jan Hendrik op den Veldestraat te Zaandam een vlaggenzee. In zijn woning prijkten tal van bloemstukken. Tal van telegrammen uit het gehele land werden bezorgd. Vele collega's kwamen hem feliciteren. Vrijdag gaat het gezin Hommerson voor een week naar het Troelstra-oord. Daar na gaan de heer en mevr. Hommerson een reisje naar Bretagne maken. Weer 850 emigranten naar de nieuwe wereld Gisteren vertrok uit Rotterdam de Waterman met aan boord 850 emigran ten. die naar Canada zullen reizen. Er zijn 281 kinderen beneden de 12 jaar bij en 27 baby's. Op 2 Juli hoopt men in Helifax aan te komen. Thans officieel Sterkte Duits leger 500.000 man De oorlogssterkte van het gezamenlijke Duitse contingent in de Europese verde digingsgemeenschap is in het bulletin der West-Duitse bondsregering, dat Dinsdag verscheen, opgegeven als 500.000 man. De vredessterkte is 410.000 man. waarvan 310.000 man in het leger. Deze aantallen zijn bij verdrag vastgelegd en door alle ondertekenende staten aanvaard. Het verschil tussen oorlogs- en vredessterkte is hierin gelegen, dat in geval de verde diging in werking moet treden, bij de actieve eenheden nog verzorgingstroepen komen, die in vredestijd niet nodig zijn. HET WEER IN EUROPA Rapporten van hedenmorgen 7 uur ZZW 1 windstil WNW 2 WEERBERICHT Veel bewolking Tot morgenavond verwacht De Bilt: Over het algemeen veel bewolking met aanvan kelijk hier en daar mot regen. maar morgen over dag overwegend droog weer. Zwakke tot matige wind tussen West en Noord. Wei nig verandering in temperatuur. (Opge maakt te 10 uur). ZON EN MAAN Donderdag: zon 4.21—21.04; maan 8.21— 23.17 uur. Op 30 Juni EK.

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 1