Jlicutue fcihsrfjr (Courant Leren een beetje mens te zijn Chrleiders wenden zich tot een wereld in crisis Vernieling of Vernieuwing Auto reed in op colonne: één dode, zeven zwaar gewonden Wist U ZATERDAG 31 MEI 1952 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie. Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.— per kwartaal; 2.per maand; 0.47 per week ADVERTENTIËN: 0.18 per millimeter (Bij contract belangrijke korting) Drie en dertigste Jaargang No 9444 Directie: F. DIEMER CHRISTELUK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken ,5laatpcstict) is ghcblcoen tnyn hert In tcgfjenspcet" KT .Rechten van de mens" kunnen alleen rusten op de Christelijke opvatting PINKSTERFEEST is het feest van de Geest! Geest! Welke geest bezielt ons? In de strijd der geesten, waarin een ieder van ons betrokken is, zien wU een geest van vernieling en verwarring over de wereld gaan en een geest van ver nieuwing en eenheid. Het kon wel eens TF7IJ DOEN EEN BEROEP op het gehele Christendom om op te staan rf/d/Sst™ ÏSdï »V ijl de Macht en Majesteit van zijn verrezen Heer, om de koninkrijken van vernieuwing niet het werk van de dezer wereld tot Zijn Koninkrijk te maken." Daarmede besluit een „Ver- Pinkster Geest is, doch van de geest met klaring tot een wereld in crisis," afkomstig van de Internationale Raad I'0f voor Christelijk Leiderschap, die dezer dagen in Noordwijk aan Zee ver- tische geest van de mens evenzeer als de gaderde onder presidium van Prinses Wilhelmina. De raad vraagt de .minder verheven vernielzuchtige geest Christenen tevens te erkennen, dat het falen van het Christendom het weinig te maken heeft met .de Geest met een hoofdletter: de Pink- communisme heeft gebracht; dat door zijn weifelen het materialisme zo- ster Geesti die verenigt allen, die uit de zeer de overhand kon krijgen. vernieuwende kracht van Christus leven. De afgevaardigden in Noordwijk ver klaren overtuigd re zijn dat de crisis van de wereld boven alles is een crisis in de harten 'an mensen. Verwarring, zin- nelij'kih.eid, jachfen naar macht en geld, verwereldlijking, materialisme, apathie, worden overal aangetroffen. De ge meenschap met Christus heeft het ant woord op deze crisis gegeven. „Want wij kunnen die innerlijke vrede vinden, die slechts tot hen komt, die een uitweg uit verwarring naar het Licht hebben ge vonden. Zulk triumpherend leven is voor leder weggelegd". Ook is er een crisis in kennis, ver volgt de verklaring, want kennis wordit even gemakkelijk voor het kwade voor het goede gebruikt. Voor de Chris ten ligt de hoogste waarde dor kennis Twaali Nationale Reservisten op late avond bij Roosendaal getroffen EEN AUTOMOBILIST is gisteravond om tien uur bij Roosendaal op een colonne marcherende Nationale Reservisten ingereden. Een van hen werd gedood, zeven zwaar gewond en vier kregen lichte kwetsuren. De bestuurder van de auto vluchtte weg, doch liet zijn auto staan en werd later door de politie bij kennissen in de omgeving gearresteerd. Het onder zoek naar de oorzaak van dit droeve ongeluk is in volle gang. Het gebeurde op de rondweg, aan de grens van Roosendaal. De auto reed van achteren in op de colonne jonge leden van de Nationale Reserve, die overeen komstig de voorschriften aan de rechter zijde van de weg liepen, terwijl de achterste man een rode lantaarn droeg. Deze laatste man, de 25-jarige maré- chaussée Jonkergauw, werd op slag ge- d'ood. De naast hem lopende man redde door een zijwaartse sprong het leven. De colonne toestond uit zestien man. Slechts vier bleven ongedeerd. Van de zeven zwaar gewonden zijn er vijf afkomstig uit Oudentoosoh en twee uit Roosendaal. Drie dokters constateerden been- en arm breuken, inwendige kneuzingen en her senschuddingen. De gewonden zijn naar het ziekenhuis overgebracht. De autobe stuurder was een zekere A.V. uit Roo sendaal. Andere tragische ongelukken De 29-jarige monteur J. C. G. uit Am sterdam is bij de binnenhaven van Vlis- si ng en gevallen en met de handen op een hoogspanningskabel terecht geko men. Toen de stroom was uitgeschakeld, bleek hij te zijn overleden. Op het Soendaplein te Haarlem is gisteravond de 79-jarige gepensionneer- Slechts verlaging tot 4 pet Tijdschriften niet vrij van omzetbelasting Prof. Lieftinck blijft zich verzetten tegen Kamer Minister Lieftinck heeft thans aan de Tweede Kamer voorgesteld de omzet belasting op geïllustreerde tijdschriften, die in hoofdzaak het karakter dragen van ontspanningslectuur, en op de modebla den terug te brengen van het weelde- tarief van 15 pet tot het gewone tarief van 4 pet. De minister blijft zich dus halsstarrig verzetten tegen de wens van de Tweede Kamer om alle tijdschriften evenals de dag- cn nieuwsbladen geheel van omzet belasting vrij te stellen. Deze wens werd, zoals men weet, uitgedrukt in het verslag van de commissie van rapporteurs en in het amendement-Lucas (KVP), dat in de gedenkwaardige avondzitting van 8 Mei werd aangenomen met alleen de P.v.d.A. tegen. Een algehele regeling voor de omzet belasting past volgens de minister niet in de bestaande regeling voor de omzet belasting, aangezien zij de progressieve werking van deze belasting niet zou ver sterken. Bovendien kan volgens de be windsman ten opzichte van het uitgeven van tijdschriften niet worden gespro ken van een bijzondere noodtoestand, die dringend voorziening behoeft. Een beperkte vrijstelling, alleen voor be paalde tijdschriften van culturele waar de, is door de minister overwogen, doch naar zijn mening onuitvoerbaar. Minister Lieftinck zal het wetsontwerp vrijwel zeker in de nieuwe Kamer niet meer verdedigen en het is nog de vraag of zijn opvolger het zal handhaven. Tweede DC-BB voor K.L.M. kwam vandaag aan De tweede van de zeven bestelde Douglas DC-6B verkeersvliegtuigen der K.L.M. werd vandaag in de loop de dag op Schiphol verwachit. Dit toestel krijgt de naam. Petrus Ptanoius (PH-TFI) Honderd man ontslagen bij de spinnerij NYMA De kunstzijdespinnerij NYMA te Nij megen heeft aan ongeveer 100 onge huwde arbeiders van de buitenploeg ont slag aangezegd. de D. van D. bij het oversteken door een motorrijder op slag gedood. Een 62-jarige man, die in de Van Baer- lestraat te Amsterdam een handkar voortduwde, is gistermiddag in botsing gekomen met lijn 3- Later op de avond is hij aan. een sehedelbasisfractuur over leden. Op de Westzeedijk te Rotterdam reed een tram van lijn 10 gisteren de 16- jarige fietsjongen A. M. de Wit uit de Sourystraat aan. Hij werd twintig meter door de toaanschuiver van de tram voort gerold. 's Avonds is de jongen overleden. Mij v. Nijverheid en Handel bestaat 175 jaar De Nederlandse Maatschappij voos Nijverheid en Handel, in 1777 gesticht als tak van de Holl. Mij van Wetenschap pen, viert op 12 Juni het 175-jang be staan o.a. met excursies voor de school jeugd naar bedrijven in Haarlem en omgeving. Ook is een gedenkboek uitge geven. Deze organisatie deed en doet veel voor het nijverheids- en landbouw onderwijs, de sociale wetgeving, de emigratie enz. Voor negen ton Ned. boter naar West-Duitsland De Westduitse autoriteiten hebben gis teren een bedrag van f 900.000 beschik baar gesteld voor de invoer van boter uit Nederland. Chem. fabriek Naarden ook in Frankrijk en Japan De N.V. Chemische Fabriek Naarden heeft twee nieuwe maatschappij buitenland gevestigd en wél in Parijs en in Tokio, waarmee het aantal buiten lands nederzettingen is gestegen tot 10. (De andere acht zijn: Bombay, Brussel, Buenos Aires, Djakarta, Londen, Oslo, Stockholm en Johannesburg). Padvinders-troephuis in A'dam afgebrand Gisteravond is door onbekende oorzaak het troephuis van groep 2 van de Ned. Padvinders Vereniging aan de Joos Banckertsweg te Amsterdam tot de grond toe afgebrand. De gehele inventaris, vorig jaar pas opgeknapt uit gelden van een fancy fair, is verloren gegaan, maar verzekering dekt de schade. Lipleeslessen pez televisie De B.B.C. zal binnenkort een begin maken met experimenten om na te gaan of het mogelijk is doven via de televisie te leren liplezen. De experimenten zijn voornamelijk tot de kinderen gericht en zullen maandelijks als onderdeel van het kinderuur, worden uitgezonden. Het eer ste programma is vastgesteld op 13 Juni, en als het slaagt zal het een vast pro gramma-onderdeel gaan vormen- Het Nationaal Doven Instituut wekt ouderen, die zich in het bezit kunnen stellen televisie-ontvangers op om de experi menten te volgen en hun mening kenbaar te maken. De details i experimenten zyn door de B.B.C. teza men met het Nationaal Doven Instituut uitgewerkt in de hoop dat deze methode hen die doof zijn in staat zal stellen al thans de beginselen van het liplezen bij te brengen. Post voor vrijwilligers op weg naar Korea Brieven t/m 10 gram en briefkaarten voor militairen op weg naar Korea kun nen, gefrankeerd volgens binnenlands tarief, in Nederland worden gepost. De uitreiking zal in tussenhavens geschieden Adres: rang, naam, legernummer, aan vullingsdetachement NDVN op weg naar Korea, Amsterdam, Schiphol militair. In de greep van het communism Als een bende barbaren, opgehitst door de satellieten van Moskou, trekken zij, gewapend met knup pels, bijlen, ploertendoders en dol ken op tegen de huidige machtheb bers. „Vrede" schrijven de rode dames en heren in hun vaandel, it onrust, verdeeldheid en op- r is hun drijven. Zo ping het er toe in Parijs. Ciicusaitist viel 15 metei: slechts licht gewond De 41-jarige Franse artist Lucien Météor, komische figuur in ^en lucht- ner in circus Mikkenie, is gister avond gedurende een voorstelling in Rotterdam tijdens een dubbele salto met pirouette van een hoogte van 15 meter neergestort. Hij kwam in een valnet te recht, veerde op en belandde in de piste. Hij werd bewusteloos opgenomen, maar heeft alleen een spier verrekt en enige inwendige kneuzingen opgelopen. Memorial Day op Margraten Kinderen legden bloemen op duizenden graven Vele hoge Amerikaanse en Nederlandse autoriteiten (o.a. namens het Koninklijk Huis) waren gistermiddag op het Ameri kaanse kerkhof te Margraten (L.) bijeen ter gelegenheid van de Memorial Day. waarop de doden uit de oorlog door de Amerikanen worden herdacht. Zesdui zend schoolkinderen legden bloemen bij de 8300 graven. Er werden kransen ge legd bij het gedenkteken. De Amerikaan se ambassadeur, Selden Chapin, hield een toespraak. De heer Chapin was gisteren de gast van de gezamenlijke Limburgse steen kolenmijnen. Hem werd een film aan geboden onder de titel „Where they rest" (Waar zij rusten), o.a. met beelden van het kerkhof te Margraten. Veislag van 's Rijks „pottenkijkers": Op dienstauto's 3 millioen per jaar te bezuinigen Rekenkamer wenst vrije toegang tot boeken en bescheiden van de K.L.M. F EEN LIJVIG RAPPORT van 61 foliovellen heeft de Algemene Reken- kamer verslag uitgebracht over de terechtwijzingen en adviezen die'God; bidden om hun eigen zondige zij in het dienstjaar 1951 aan de Regering heeft gegeven om zuiniger om zwakheid duidelijk te zien en om de jv te springen met de staatsgelden. Uit het rapport blijkt, dat door deze kracht van Jezus Christus te ont- nuttige pottenkijkerij op talloze posten kleine bedragen zijn bespaard, die vangen om deze zwakheid te over- samen in de millioenen guldens lopen. In het bijzonder heeft de Reken- j winnen en voorts te bidden dat hun kamer de Regering gewezen op het veel te ruime gebruik van dienstauto's j de wil en aantrekkingskracht gege- en de uitgaven voor representaties. Het gevolg was o.a., dat de minister-ven worde om anderen ook tot vol- raad besloot het rijden met dienstauto's drastisch te beperken, waardoorgelingen van Christus te roepen. jaarlijks ongeveer ƒ3 millioen bespaard zal worden. Voorts wordt gevraagd om, opzien- c de naar Christus om Zijn leiding, bij- sten konden door de Rekenkamer rraet J het Ko-| Wanneer wij goed letten op de resul taten van het menselijk vernuft in we tenschap en techniek, dan willen wij niet onderdoen in bewondering voor dat de wereld ,allas. wat d® hedendaagse cultuur ons biedt. Maar toch is er reden voor de pa radoxale uitspraak: wij. moderne men sen, wij kennen zoveel, daarom zijn wij zo dom! En ook: wij, moderne mensen, wij kunnen zoveel, daarom zijn wij zo zwak! Het hangt er alles van af door welke geest de moderne wetenschap en techniek geleid worden. Het blijkt ook hier, zoals overal: op de geest komt het i volk: Veel erttwk had <k.- Rekenkamer op biet verlenen van rijksgaranties aan een naamloze ven/nootschap (de N.V. Poly- norm - Red.) op ongunstige voorwaar den en dat nog wel zonder de Staten- Seneraal hierin te kennen. Het departe ment van Marine had bovendien met groot risico voorschot/ten verleend. De Rekenkamer beveelt grote waakzaam heid van de regering aan. Ongewenst vindt de Rekenkamer dat zij voor de contróle van het beheer bij de KLIM. geen vrije toegang tot alle boeken en bescheiden heeft. De Reken kamer kan daarom de veranrwoord ng voor het financiële beheer van de KLM, die bijna geheel door de staat wordit ge financierd. niet aanvaarden. Bij de con tróle over de N.V. Breedband te Velsen deden zich dezelfde moeilijkheden i De ontvangsten en uitgaven van Beheersinstituut over 1950 heeft de Re kenkamer verevend, behoudens om. bedrag van bijna ƒ95.000 aan basisbeJo- ningen. Ruim 7,3 millioen aan imkom- De kloof tussen Oost en West is hier door de Russen in de letterlijke zin gecreëerd. Om West-Berlijn van het Oostelijke gedeelte der oude hoofdstad te scheiden, is langs de gehele grens een brede greppel gegraven. Een vrouw met een kinderwagen ziet slechts kans aan het einde der zonegrens van de Russische in de Franse sector te komen. Zoals men weet passen de Russen o.m. deze maatregel toe als repre saille op de verdragen welke West-Duitsland heeft gesloten met de Geallieerden. voldoende gecontroleerd worden. Klachten over kamp GoMinJcs Een commissie uit de Rekenkamer bracht in de loop van 1951 een corotröle- bezoek aan het oefenkamp Golflink; en tijdens de oefenuren aan vier oefen plaatsen van de Nationale Reserve. De oommissie kwam tot de slotsom, dat de voorbereiding van de organisatie het kamp op zeer onvoldoende wijze was verlopen. In de eerste weken opening van het kamp kon niet vol doende worden geoefend; wat grote teleurstelling wekte bij de leden Nationale Reserve die aan /de oefening deelnamen. De kosten die in deze pe riode zijn gemaakt hebben dan ook wei nig resultaat opgeleverd. De minister heeft inmiddels reeds meegedeeld, dat de nodige maatregelen zijn getroffen. Sprekende voorbeelden geeft de Re kenkamer van bereikte besparingen. Zo in wa* zij kan bijdragen mnkrijk Gods op aarde Rechten van de mens Ten derde is de crisis een crisis zowel in instellingen van het staatsbestuur als van het econo mische leven. Voor de Christen is iedereen een kind van God, onge acht ras, geloof of klasse, aldus de verklaring. „Als zodanig behoort hij niet geëxploiteerd, misleid of geter roriseerd te worden. Dit is de on aantastbare rots, waarop alleen, naar wij geloven, de rechten kunnen rusten; en wij wensen dc.-e adeldom van de mens erkend te zien hun idealen. Doch als zij niet gelouterd in de grondwet van ieder volk en in worden door de vernieu- TT -T wenda energie van de Geest van Pink- het handvest der Verenigde Naties." steren, dan voert het af van God en ons Ook noemen de afgevaardigden van heil, van Christus en Zijn redding. Het de Raad ten vierde nog de crisis in de moderne levensgevoel, dat talloos vele internationale betrekkingen. ,.In| jongeren én ouderen heeft aangetast, zet deze crisis wensen wij de wet van ge- met een gemakkelijke aansprakelijkheid nade voor de overwonnenen te brengen: de waarheden van het christelijk geloof liefde voor de vijanden: welvaart voor ter zijde. Bekering en wedergeboorte, een hen die betrokken zijn bij de vraagstuk-nieuw leven in de gemeenschap met ken van koloniën, vluchtelingen en j Christus zijn voor velen verouderde be- mimderheden; redelijkheid bij complexe grippen geworden. Wij willen niet graag situaties; samenwerking bij gemeen- i beweren, dat het oude alleen goed zou schappelijk handelen". izijn, evenmin als wij het nieuwe alleen De Raad draagt de Christenen op,'als S°ed kunnen achten. Het oude is niet dat zij zichzelf onderzoeken noor|^fd-g°Sfon,5S :t nieuwe en het oude is alleen goed. God is. die door Zijn Geest ons by Jezus, de Christus, de Red der en Vernieuwer der wereld brengt Volk en wereld zullen alleen ver nieuwd en behouden word endoor de Pinkster Geest! UN DE KERK? Van welke geest is de Kerk bezield? Is het de Pinkstergeest, die haar ver nieuwt en samenbindt? Of werkt er een andere geest? De Kerk hier op aarde zal steeds een strijdende Kerk hebben te zijn. Maar vergissen wij ons niet geducht, als wij als ChristusbeHjders en als kerken elkan der zó bestrijden door een geest van elkander tegenspreken en elkander te- !genwerken. zodat er van eenheid en ver- j nieuwing niet veel terecht komt. De kerk Luilakmaikt in Haarlem h'an Chrifus als strijdende kerk 0P aar- de veronderstelt toch geen broederstrijd! Wanneer wy bU alle gedeeldheid der ker ken en b(j alle verdeeldheid in de kerken iN VERSCHEIDENE PLAATSEN in-eens dichter bij Christus kwamen in een ons land, hoofdzakelijk in Noord- "waarachtig nfeuw geloofsleven, zouden Holland maar ook bijv. in Delf!. werd!w'Ü dan °°k niet vanzelfsprekend dichter vandaag „Luilak" gevierd, een oude bij elkander komen? volksgewoonte, waarbij de luilak het Dat kan alleen door de Pinkster Geest En in ons gezin? v militaire a"*aché haar eerste klas hut op de Veendam ruimen voor een hut in de toeristenklasse. Dit beenaarde 500. Een ambassaderaad moest van zijn verblijfs vergoeding 10 pet (ƒ2900) terugbetalen. Doordat de levering van vers rund- en varkensvlees voor de zeemacht voortaan afzonderlijk werd aanbesteed, werd een bezuiniging van ƒ85.000 per jaar ver kregen. Vier partijen samen in één verkiezingsvergadering In Culemborg wordt op 16 Juni een verkiezingsvergadering belegd, door de 'vier regeringspartijen samen. Iedere spre ker heeft een half uur tijd. Het zyn het Kamerlid J. H. Scheps (PvdA), oud- minister prof. dr Jos J. Gielen (KVP), het OH Statenlid in Utrecht C. P. de Groot en prof. mr A N. Molenaar, lid der Eerste Kamer voor de WD. Debat zal niet worden toegestaan. Londense krantenverkoper over baron v. Verduynen Een Londense krantenverkoper, die een standplaats heeft op de hoek van de Portmanstraat en de Oxfordstraat, wijdt in een ingezonden stuk in de Times een dankbaar woord van herdenking aan wijlen Baron Michiels van Verduynen, de aldaar overleden Nederlandse am bassadeur. „Altijd had hij een glimlach en een groet voor mij over- Hij was de aardigste heer, die ik ooit heb ontmoet", schrijft hij. DAT in Dordt teger drie jongemannen die toenzy op 21 April dronken waren, by Zwijndrecht een taxichauffeur be wusteloos sloegen, resp. 8 mnd. met 4 voorw., idem en 6 mnd is geëist. DAT gisteren in A'dam de Ned. afd. van het internat, college van chirurgen is geïnstalleerd. (Secr. dr J. Glazenburg uit Amsterdam). DAT de K.L.M. in verschillende delen van het land gesprekken voert met ge meentebesturen e.a. over de mogelijk heden van luchtkaartering. DAT het echtpaar P. CrucqJossen te Tilburg op 29 Juni de diamanten brui loft viert. DAT op drie boerderijen in Reuse! (N.-Brvarkenspest is uitgebroken en alle varkens werden vern'^'od. DAT vlak langs de grote weg Eind hovenAntwerpen, één cm onder het plaveisel voor de ingang van het Neer- landia-theater in 't centrum van Reusel, een nog niet ontplofte landmijn is ge vonden. DAT het fraaie buiten De Koersberg aan de 's-Gravelandseweg te Hilversum onlangs aangekocht door Prins Bernhard voor zyn Moeder, maar later weer ver kocht, zal worden omgebouwd tot vijf moderne flats. DAT de Dordtse aannemer G. H. de V. die een dame had opgelicht met fanta- siën over allerlei fictieve maatschap pijen, tot een halfjaar is veroordeeld. DAT het Tweede Kamerlid Stokvis (Comm.) aan minister Wemmers heeft gevraagd of de boot op het veer Anna Jacobapolder-Zype inderdaad wordt vervangen door een veerboot met kop- iading en of tevens de frequentie ver hoogd en het tarief verlaagd zal worden. DAT he: A'damse Hof bet verzoek tot ontslag ui: de gijzeling van de Zaan- damse journalist A. H. Hommereon con form het advies van de adv. gen. heeft afgewezen. DAT de ondernemer van de Derby- speelcluto te A'daim (voorheen te Sche- veningen), D. W.. gisteren in A'dam wegens hazardspel is veroordeeld tot een maand on voorw. en drie andere be stuursleden tot een maand voorw. eLk. DAT in A'dam resp. 12 mnd waarvan vier mnd voorw., en een jaar is geëis: tegen twee poetsers bij de N.S., dóe op het station A'dam C.S. uit een restau ratiewagen grote hoeveelheden voedsel en diranik stalen. DAT de Paascollecte 1952 t.g.v. het 25-j. bestaan van bet Bio-Vacatvieoord ruim 106.000 opgebracht (vorig jaar ƒ86 000) DAT het ledental van de Ned. Ver. Besch-rring van Dieren vorig steeg van ƒ53.000 tot ƒ59.000. zondere programs in eigen gemeen schap en volk uit te werken, zodat door Christelijke actie het antwoord kan worden vertolkt dat de Raad tot een wereld in crisis heeft gegeven. duurde hele nacht gezinslid is dat op de Zaterdag Pinksteren het laatst opstaat. In Haar lem is, evenals in enkele andere Noord-Hollandse plaatsen, gisteravond de traditionele Luilakmarkt begon nen, die voortduurde tot de vroege ochtend. Velen liepen langs de stal letjes van deze bloemenmarkt, terwijl de jeugd zich opmaakte om tegen het ochtendkrieken de „luie" Haarlemse burgers uit hun bed te bellen. gezin ver- Kostbaarder dan het kostbaarst© meu bilair is iets. wat met geld niets te ma ken heeft: de geest. De geest is het be langrijkste interieur. Wij kunnen klagen over zo heel veel wat in de wereld om ons heen vernield is en wordt. Maar God heeft ons nog zo heel veel mooist overge laten, ook in onze gezinnen. Wat doen Drs M. Kohnstamm hoofd telkens bezig in boze vernielzucht stuk j« r» I te maken, wat God in onze verhouding directie Europa van man en vrouw, van ouders en kinde- n i j t i Iren n°6 als iets moois jelaten heeft? Mutaties Buitenlandse Zaken E„ ta ons daseWks werk ls Benoemd is tot hoofd van de Directie j geest der vernieling of der vernieuwing Europa aan het ministerie van Buiten-1 die ons leidt? lands© Zaken drs M. Kohnstamm. tot nuj Hoe hebben wij een ieder persoon- het Bureau Duitsland. Hij lijk ons dagelijks te herzien! hoofd volgt Baron van Voorst tot Voorst op, die ons land vertegenwoordigt bij de Raad van Europa. Tot hoofd van het Bureau Duitsland werd benoemd dirs E. P. Welle net ein. It G. C. Stuyt is tijdelijk benoemd tot raadadviseur in algemene dienst (Di recteur der Directie Westelijke Samen werking). Mr E. Schokker, hoofd van het Bureau Europees Leger en NATO van deze di rectie. is aangewezen als souchef daar- De vernieuwing van enkeling en gezin, van kerk en volk en wereld zal alleen verwacht kunnen worden van de Geest, die het kruis legt op onze geest en die ons uit Christus' gemeenschap leven doet. Dan gaan wy zelfs door nederlagen heen Zyn Ryk tegemoet! Er is reden om elke dag en vooral ook op Pinksteren te bidden: ..Here, neem Uw Heilige Geest niet van mij!" Wassenaar Dr H. J. HONDERS (Advertentie) Voor Vakkleding KORS DE SPECIAALZAAK SINDS 1901 HAARLEMMERSTRAAT 241—243 FILIAAL HAARL. STRAAT 3. WEERBERICHT Vrij waim Tot morgenavond verwacht De Bilt: Half tot zwaar be wolkt met enkele buiten. Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke richtingen. Vrij warm. Opgemaakt te 10 uur. LOODG1ETERSBEDR1JF SANITAIRE INSTALLATIES Fa. D. KRET en Zn. HOGE RIJNDIJK 71 LEIDEN Telefoon 20023—24350 Warmer weer in aantocht: Veel kans op regen op de Pinksterdagen (Van onze weerkundige medewerker). j?R IS veel zachtere en vochtiger lucht aangevoerd, zodat het kwik tijdens de Pinksterdagen tot 18 a 20 gr. C. kan stijgen. Er zal dus aanmerkelijk zachter weer voorkomen, maar ook minder stabiel. Het depressiecentrum b\) Ierland beweegt verder naar onze omgeving, zodat de regenkansen groot blijven. Boven Midden-Europa stijgt de lucht druk, zodat de kans wel groot is, dat wij een periode met aanmerkelijk war mer weer tegemoet gaan. Als wij er Maandag nog op uittrekken, mogen we de regenjassen niet vergeten, die wij met de Paasdagen en Hemelvaartsdag rustig thuis lieten hangen. ZON EN MAAN Zondag: zon 4.2820.50; maan onder 1.22, op 12.57. Maandag: zon 4.25—20.51; maan onder 1.32, op 14.05. Op 8 Juni V.M.

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 1