Jlirutuc ^ciitscfje Gümrant UK M DEAH ACHESOB? Vredesverdrag met West-Duitsland thans in kannen en kruiken Na een Marathon-zitting te Bonn, die 18 uren in beslag nam „Gedupeerde bruidegomher kend als in- en uitbreker Wist U ZATERDAG 17 MEI 1952 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie. Redactie, Abonnementen, en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.— per kwartaal; 2.— per maand; 0.47 per week AD VERTE NTIËN: 0.18 per millimeter (Bij contract belangrijke korting) Drie en dertigste Jaargang No 9433 Hooidredacteur: Dr. E. DIEMER Choi-Red.: H. W. I. ENSER1NR Directie: F. DIEMER CHR1STEU1K-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .StantpasUcb fs gheblcoea mga turt in Irgfjenspoef Wie is Accooid lussen Geallieerden en Adenauer HET WEST-DUITSE vredescontract zal a.s. Maandag worden voltooid. De ministers van Buitenlandse Zaken der „Grote Drie"/ dus van Engeland, Frankrijk en de V.S. zullen eind volgende week naar Bonn komen, om het te ondertekenen. Deze belangrijke bekendmaking volgde op een bijeenkomst van de drie Westelijke Hoge Commissarissen en dt Duitse leiders. Ten aanzien van 25 punten werd overeenstemming ver kregen, en op de laatste vergadering, zijnde die van Maandag, moeten nu nog 5 punten geregeld worden. Los hiervan zijn er nog drie kwesties, die aan de Amerikaanse, Britse en Franse ministers van Buitenlandse Zaken zullen worden voorgelegd, als zij kort vóór de ondertekening bijeenkomen met Konrad Adenauer. schoren de vergaderzaal te Bonn, waar zij 18 uur aan één stuk door, onderhan deld hadden over het te sluiten „vredes contract". Het was terecht een soort „Marathonzitting". De onderhandelaars zijn er dus in geslaagd de bezwaren, die de drie regeringspartijen van West-Duits land tegen het contract hadden, uit de Deze nog niet geregelde kwesties zijn: 1. De verdeling van Duitslands financiële bijdrage tussen de Geallieerde troepen in Duitsland en het Duitse contingent in het Europese leger. 2. Het in werking laten treden van sommige bepalingen van het Westelijke vredescontract, voor dat het verdrag over de Europese defen sie van kracht is. 3. De omschrijving der wapens, welke de Duitse Bondsrepubliek, als „strategisch kwetsbaar gebied" niet zou mogen vervaardigen. Dit zijn der halve o.a. atoomwapens, geleide projec tielen en dergelijke. De drie Geallieerde Hoge Commissa rissen en de Duitse staatssecretaris, prof. Hallstein, verlieten vermoeid en onge- j te i Aan A.P. ontlenen wij nog, dat Adenauer een juridische overwinning be haalde op de Socialistische oppositie en toestemming kreeg om de verdragen te tekenen. Krachtens deze wordt West- Duitsland opnieuw bewapend en gaat net een bondgenootschap aan met het Wes ten. Het constitutionele Hof in Karlsruhe Bij al het grote materiaal, waarmee de Engelse vloot en het leger worden uitgerust, wordt de waarde van de kleine strijdmiddelen toch niet onder schat. Evenals in de afgelopen oorlog houdt men bovenstaande dwerg-duik boten in dienste Eén ervan torpedeerde in 1943 de machtige Duitse kruiser Tirpitz bij Noorwegen. De bemanning van het duikbootje bestaat uit vijf koppen. Binnenkort zullen deze onderzeeërs deelnemen aan gecombineerde oefeningen van de Atlantisch Pact-landen. Meer licht in Italiaans mysterie Nederlander Von Stephen is vermoedelijk de Duitser Gerard Bayer In de zaak van de „vermiste bruid" hééft zich een verrassende wending voor gedaan. De man, die de stoot tot deze zaak heeft gegeven, zeggend de zoon van de Rotterdamse handelaar Van Stephen te zijn, is door de Italiaanse politie ge ïdentificeerd als degene, die een dag of tien geleden in de Villa Medicis, zetel van de Franse academie te Rome, heeft ingebroken en onder dekking van het nachtelijk duister wist te ontkomen. Het is volgens de politie vermoedelijk een uit de Destelijke zone van Duitsland afkomstige Duitser. Zijn verblijfplaats is op het ogenblik onbekend. De carabinieri van Salerno hadden hem n.l., zoals men weet, toen de laatste identificatie nog niet bekend was en men nog op zoek was naar de „vermiste bruid", verlof gegeven naar Rome te gaan om zich daar bij de politie en het Nederlandse consulaat te melden. De man heeft zich echter niet meer laten zien. Fotosnippers De identificatie is geschied aan de hand van de gereconstrueerde foto van een identiteitsbewijs, dat de betrokkene in snippers gescheurd, in de Villa Medicis had achtergelaten. De carabinieri van Salerno herkenden in een kopie van deze foto terstond de man, die was komen vertellen, dat zijn jonggetrouwde vrouw en zijn auto met bezittingen op de weg tussen Napels en Paestum verdwenen waren, terwijl hij op zoek was geweest naar een monteur. Het Zwitserse paspoort ten name van Daniel Leman uit Bern, dat op de plaats, waar bruid en auto verdwenen zouden zijn, werd aangetroffen, blijkt door de „gedupeerde bruidegom" uit de Villa Medicis te zijn meegenomen en aan een gast van de Franse Academie toe te beho- Vermoedclük is „Von Stephen" dc 26-jarige koopman Gerad Bayer uit München, die werd gezocht wegens dief stal van de auto van mevr. Annie Xatee- rine uit Frankfurt. Op Sicilië zijn dezer dagen twee man nen gearresteerd, van wie de één eer Duitser en de ander vermoedelijk eer deserteur van het Amerikaanse leger was. Of de gezochte Bayer, alias Von Stephen, hierbij was, is nog niet bekend. Wel heeft de politie meegedeeld, dat beide mannen twee dagen geleden in auto met Duitse nummerborden bij Syra- verschenen en in een bosvluchtten, toen de politie een onderzoek naar hun papieren wilde instellen. Nadat enige waarschuwingsschoten waren gelost, den zij gegrepen. verwierp de Socialistische petitie, Adenauer te verbieden zijn handteke ning onder het verdrag voor een Euro pees leger te plaatsen, alsmede onder het „vredestraktaat". Wij wijzen er op, dat in ieder geval het West-Duitse parlement de overeenkom sten zal moeten ratificeren en daarvoor is een twee-derde meerderheid vereist. Volledigheidshalve herhalen wij. dat de ministers van Buit. Zaken der zes West- Europese staten, w.o. Nederland, dus a.s. Maandag te Parijs bijen zijn bij de laat ste besprekingen over het vormen van een Europees leger. Zijn de contractuele overeenkomsten getekend, dan is West- Duitsland dus weer een gelijkwaardig lid van de West-Europese gemeenschap. Toch vlaggetjes te Scheve- ningen Hoewel de Scheveningse reders gister middag nog het besluit namen om van daag do schepen neet te bevlaggen, dit, om relletjes te voorkomen, is vanmiddag om 12 u-u-r het besluit weer herroepen, zodat de loggers vanaf dat uur toch ge- pavoiseerd in de haven kunnen te prontk liggen. Traditionele run naar zee Baden te Scheveningen gaan 30 Mei open Vrijdag 30 Mei. uiterlijk om 8 uur 's morgens worden de buitenbaden van de Maatschappij Zeebad Scheveningen (luxebad) met de gebruikelijke wedloop naar zee geopend. Gestart wordt in de caegorieën: a) kinderen onder de 14 jaar; b) dames van 14 tot 25 jaar; c) dames boven de 25 jaar; d) heren van 14 tot 30 jaar; d) heren boven de 30 jaar. In alle categorieën wor den door de Maatschappij Zeebad eerste, tweede en derde prijzen beschikbaar ge steld. Ned. officier wil oefeningen met atoomwapens ook hier Onze militairen mogen er niet onbekend mee blijven, meent hij Op een vergadering van de Vereniging ter Beoefening van de Krysgwetenschap is gisteren in Amsterdam het pleit ge voerd voor het inschakelen van atoom wapens ook bij de oefeningen der Neder landse militairen. Dit geschiedde door de kolonel der genie L. J. Spanjaerdt Speek, man. Hij verklaarde het fout te vinden dal onze militairen ombekend' blijven met de atoomwapenen. Achter de schermen der politiek: Steunt Amerika clandestien de Tunesische nationalisten Frankrijk onaangenaam getroffen door deze geste van bevriende Pact-partnet DE FRANSE REGERING zou zeer onaangenaam getroffen zijn door een ''nota van Amerika, waarin wordt aangedrongen, op zeer snelle in voering van vérstrekkende hervormingen in Tunis. Amerika zou Frankrijk hebben laten weten, dat het zich niet langer van stemming zou kunnen onthouden, wanneer de kwestie opnieuw in de Veiligheidsraad ter sprake wordt gebracht. Van gezaghebbende zijde te Washington is echter met de meeste klem tegengesproken, dat Amerika een nota aan Parijs heeft ver zonden. Wel bestaat er een geregeld contact tussen de beide regeringen. Reeds lang zyn verantwoordelijke ton,_luidende. dat...^.. de gebeurtenissen Franse functionarissen en politieke lei ders van mening, aldus Reuter, dat Amerika de Tunesische nationalisten te heeft gegeven, dat zy op Ame rikaanse steun tegen de Franse regering kunnen rekenen. Franse leiders geloven dan ook, dat de goede samenwerking met de Tunesiërs zonder deze Ameri kaanse aanmoediging, reeds hersteld zou zyn geweest. De Franse ambassadeur te Washington zou enige tijd geleden al stappen hebben ondernomen bij de Ame rikaanse regering. De toestand in Tunis wordt intussen meer gespannen. De Franse autoriteiten zijn ernsting bezorgd. Men vreest, dat de bomaanslagen zullen toenemen in het bijzonder tijdens het aanstaande Mo hammedaanse feest Ramadan. De Franse opperbevelhebber generaal Garbey zou ook om versterkingen hebben verzocht. Volgens latere telegrammen, over weegt Parijs een antwoord aan Washing- Als het weer mooi blijft Rijke aardbeien-oogst en veel lagere prijzen verwacht vastgesteld. En over enkele weken rolt een onafzienbare stroom hoogbeladen wagens de veiling op. Over export heerst minder optimisme De aardbeivelden in en rondom Beverwijk vertonen een zo overdadig rijke bloei als in de laatste tien jaar niet meer is voorgekomen. Nu de ge vreesde nachtvorsten in de eerste weken van Mei zijn uitgebleven en ook de ijsheiligengeen schade heb ben aangericht, zijn de tuinders zeer optimistisch, althans over de op brengst. Het weer kan natuurlijk nog alles in de war schoppen, maar an ders zullen de prijzen een stuk lager worden dan vorig jaar, toen ze trou wens een ongekende hoogte bereik ten. Minder optimistisch zyn de Kennemers over de export. Naar West-Duitsland zal wel lukken, maar Engeland dreigt onze aardbeienkwekers gevoelige stroppen te gaan bezorgen. Maar voor alle zekerheid heeft de Beverwykse veiling zich toch maar voor een plotselinge stijging van de export verzekerd van een ruime voor raad manden. De dreigende aardbeimoeheid heeft men met succes bestreden door geselec teerde rassen te kweken. Dinsdag a.s. worden de minimumprijzen en de ver goeding voor doorgedraaide aardbeien Tunesië alleen Frankrijk en de Tu nesiërs aangaan. (Maar was zulks ook niet in ons Indië, pardon, Indonesië, het geval? Red.). Van 1 Januari 1950 af zal een tijde lijke bijslag worden gegeven op de pen sioenen van gewezen militairen van voormalige landmachten in Suriname de Ned. Antillen, hetgeen blijkt uit het Staatsblad van gisteren. Neigen s zoveel Giieks als in Nederland juEDERLAND bezit naar verhou- ding het grootste aantal deskun digen, d.w.z. leraren en professoren, in de Griekse taal van alle landen ter wereld", zei minister Rutten toen hij gisteren verrijkt met een ere-doc- toraat en een ridderorde op Schip hol uit Athene terugkeerde. Een week lang heeft hij daar op uitnodiging van de Griekse regering vertoefd. „De regering daar verheugt zich over zo veel Nederlandse belangstelling voor haar oude Griekse taal", zei de minis ter. „Ook het aantal scholen waar Grieks wordt onderwezen en het aan tal lesuren voor Grieks op de gym nasia en lycea zijn naar verhouding groter dan waar ook ter wereld." Overigens kan men zoals men weet met oud-Grieks in het Grie kenland van thans niet meer terecht. DAT 30 Duitse meisjes van de textiel- ingenieursschool uit Krefeld in het Ste delijk Museum te A'dam als mannequins zijn opgetreden met zelf vervaardigde costuums, t.g.v. de opening der tentoon stelling Kunst uit Krefeld, die tot 16 Juni open blijft. DAT de veerboot Zierikzee-Katseveer gistermiddag op een zandkreek liep, waarna de passagiers met hun fietsen op de rug naar de wal wandelden, en de veerboot Prins Bernhard in Vlissingen een mankement aan de brug kreeg, waardoor de auto's lVa uur moesten wachten. DAT de Friese veefokker A. N. Was senaar te Jelsum, lid van het Friese rundvecstamboek, door Frankrijk is be noemd tot Chevalier de Mérite agricole. DAT minister Albregts gisteren, na Donderdag het Groningse Industriepark te hebben geopend, nog verschillende industriegebieden in de provincie heeft bezocht. DAT ln de vac.-Kosters tot Ned lid in het Permanente Hof van Arbitrage is benoemd prof. dr J. P. A. Francois, ju ridisch adviseur aan het ministerie van Bult. Zaken, terwijl herbenoemd zijn prof. mr A. Anema en prof. Jhr mr dr W. J. M. van Ejjsinga. DAT op het landgoed Cranendonck Maarheeze (N.-Br.) het eerste regionale landbouwproefstation van Nederland zal worden gevestigd. DAT het gemoderniseerde sanatorium Beekbergen te Beekbergen (eigendom n de gemeente R'dam) door burg. O' i geopend en het aantal bedden is gebreid van 70 tot 160. DAT voor het Arnhems gerechtshof vrijspraak is gevraagd voor de 65-j. land bouwer E. R. te Haaksbergen, die eer postwissel voor teveel betaalde belastin gen geïnd zou hebben, maar later c'.e in ning ontkende (rechtbankvonnis: ƒ500 boete). DAT minister Stikker op 18 Mei voor besprekingen over de Europese econo mische samenwerking, de Raad van Europa en de Europese Betalingsunie naar Parijs en Straatsburg zal vertrek ken en hU begin Juni wordt terugver- DAT gisteren op de Franse militaire begraafplaats (Z.) de in Mei 1940 ge sneuvelde Franse militairen zijn her dacht. DAT de Ned. Reisvereniging voor het eerst in haar 46-j. bestaan 90.000 leden telt. DAT 5 Ned. landbouwvoorlichters (A. H. Stoppelenburg, W. J. P. van Eyck, mevr. B. de Leeuw-Polak, ir H. Vonk en ir L. Eringa) met de Ryndam voor 3 maanden naar de Ver. Staten zijn ver trokken. Op deze bijeenkomst hebben drie des kundigen gesproken over de bescherming van de bevolking tegen de atoomoorlog, tegen bacteriënstrijd en gasbommen. In de uitvoerige discussie vroeg burgemees ter d'Ailly naar de waarheid over de be schuldigingen dat de geallieerden in Korea bacteriënwapens zouden hebben gebruikt Dr F. Wansinck en dr J. A. Cohen, beiden leidende figuren in het Medisch Biologisch Instituut van de Rijksverdedigings-organisatie T.N.O., wa ren de overtuiging toegedaan dat derge lijke wapens niet gebruikt zijn. De gepu bliceerde foto's van beroemde chemici in talrijke bladen in Oosteuropese landen leveren volgens hen geen enkel bewijs. Dr Wansinck noemde het verspreiden in gasmaskers onder de gehele bevol king de alpha en de omega van de be strijding tegen de biologische wapens. De bijeenkomst stond onder leiding van de luit.-generaal M. R. H Calmeyer. Nog kleiner dan in een normale onderzeeër, is in deze dwerg-duik boot de ruimte, waar de stuur- en duikinrichtingen zich bevinden. On der, boven en naast luitenant Smith alleen maar handles, kranen, buizen, dieptemeters en andere apparaten. Om er duizelig van te worden! Een dode kat voor Adenauer! Het postkantoor van een dorpje ir, Sleeswijk-Holstein heeft een geheim zinnig pakje ontvangen, geadresseerd aan kanselier Konrad Adenauer. Het pakje werd voorzichtig geopend door inderhaast ontboden deskun digen op het gebied van explosieven en vonden er eendode kat in. DAT het echtpaar P. van HamOesscls in Den Bosch op 21 Juni zyn 65-jarig huwelijksfeest hoopt te vieren. DAT de staat cassatieberoep heeft getekend tegen het arrest 'an het Haagse gerechtshof, waarbij de staat in beginsel in het ongelijk werd gesteld in de proce dure over dc aansprakelijkheid in bezettingsbeleid van het Rijksbureau Wol en Lompen, en op 31 Oct. de plei dooien worden gehouden. DAT een studiegroep, bestaande uit dr P. K. Perlkamp, ir J. M. H. Zeguers, ir D. W. Stolp, ir R. Miedema en ir S. L. A. Maandag binnenkort naar Amerika vertrekt om het behoud van de vrucht baarheid van de grond te bestuderen. DAT de Tweede-Kamercommissie voor de industrie gisteren ondergronds bezoek aan de mijnen heeft gebracht. DAT de eendenkooi De Bakkerswaal te Lekkerkerk tot 15 Juli iedere Woensdag en Zaterdagmiddag voor het publiek is geopend. DAT de Ned. kustvaarder Rocket ton) bij het Bretonse eiland Batz motor storing heeft gekregen en door de Ned. coaster Virgo de haven van Roscoff (Bretagne) is binnengesleept. DAT aan de schooljeugd nog voor de zomervacantie een boekje over het Kon. bezoek aan Amerika onder de titel Paleiswacht voor de Jeugd zal worden uitgereikt. Koning Frederik en Koningin Ingrid van Denemarken hebben deze week een bezoek gebracht aan Engeland. Een zeer geslaagde foto van het vertrek uit de Britse hoofdstad. Tol 1 November Oude voorraad sigaren tegen lagere prijs De verlaging van de sigarenaccijns en mitsdien van de sigarenprijzen gaat in op 28 Mei, zoals we in een deel onzer edities gisteren nog meldden. Voor raden in de handel wordt een teruggaaf van 15 pet van de prijzen verleend, mits het een voorraad is van minstens 1000 sigaren, waaronder senoritas. De sigarenwinkeliers hebben vergun ning gekregen tot 1 November a.s. siga ren van de oude voorraad beneden ban- derolleprijs te verkopen De nieuwe voorraden zijn voorzien van banderolles met een blauwe lijn. In $e Nassauhaven te R'dam is het stoffelijk overschot opgehaald van de 32-j. Duitse stoker H. Kustermann uit Hamburg, die sinds Maandag werd v most. Prins Bernhaa-d zal op 13 Juni Haarlem tijdens de jaarvergadering 5 de Ned. Maatschappij voor Nijverheid Handel spreken over „De jongere gene ratie Nederlcnds toekomst". De wet vam 2 Mei tot vrijstelling van de omzetbelasting voor advertenties is gisteren, evenals het K.B. omtrent de schorsing van invoerrechten op couran tenpapier, in het Staatsblad verschenen en treedt op 1 Juni in werking. Minister In 't Veld heeft in Epe het Vrijz. Prot. tehuis van bejaarden „Licht in duister" van de ds J. A. Prinsstichting geopend. Predikanten terug uit Z.-Afrika Praamsma en Visser t Hooft voor dezelfde synode (Van een onzer verslaggevers) Een hartelijke ontvangst en een in tense belangstelling voor de arbeid van de Internationale Raad van Christelijke Kerken hebben ds J. C. Maris uit Haarlem en dr L. Praamsma uit Gro ningen ontmoet op hun reis door Zuid- Afrika. die zy in opdracht van deze raad ondernamen. Gisteren zyn zij op Schip hol t eruggekeerd. Zij bezochten in Zuid-Afrika de Ned. Geref. Kerk en de Geref. Kerk in verschillende streken en hadden eveneens contact met de Baptis ten gemeenten, doch weinig met de Ned. Herv. Kerk. hoewel zy ook met ver scheidene predikanten uit deze kerk ge sproken hebben. In Bloemfontein lOranjevrijstaat) sprak dr Praamsma voor de jaarlijkse synode van de Ned. Geref. Kerk. nadat 's mor gens dr W. A. Visser 't Hooft, secretaris generaal van de Wereldraad van Kerken, voor dezelfde synode het woord had ge voerd. Uit de gevolgde bespreking had dr Praamsma de indruk gekregen dat de arbeid van de I.C.C.C. een gunstig onthaal ten deel vieL De Ned. Geref. Kerk in Transvaal is aangesloten bij de Wereldraad, die in de Kaapprovincie heeft er een waarnemer; de kerken in Natal en de Oranjevrijstaat staan welwillend tegenover de I.C.C.C., aldus ds Maris. De contacten met de kerken waren zeer hartelyk en in vele gemeenten hebben beide Nederlanders spreekbeurten waargenomen, o.a. voor hoogleraren, studenten en andere jonge ren. Ds Maris had de indruk dat de Zuid- afrikaanse kerken Bybelgetrouw zijn en meer thuis horen in de I.C.C.C. dan in dc Wereldraad. Op de terureis brachten ds Maris en dr Praamsma een nacht door in Nai robi (Kenya) en in Alexandrië sprak ds Maris in een prachtig kerkgebouw voor een aantal jongeren van de Armeense Evang. Gemeente. B'JZONDERE POSTZEGELS a»» Voorstelling: Radio maden Kleurvernulj VoorUellirq Po^tx? zorgmgJnlB52 Kleur geel-groen" I PosTbe- zorgingm1952. Kleur-blauw iOTSKiRAsran'Wifwss 280uni tol31 Juli Katwijkse reders geven nief foe Loonconflict in haringvisserij aanzienlijk verscherpt Het loonconflict in de haringvisserij heeft zich, ln elk geval wat Katwijk betreft, sinds gisteren aanzienlijk verscherpt. De Katwijkse reders namen vanmorgen zelf» het standpunt in, dat het uitvaren van de vloot maar voor onbepaalde tyd moet worden uitgesteld. Deze reders zyn er van overtuigd, dat mee. Het is niet meer de tijd van ze tot nu toe een uiterst welwillende Hoop van Zegen", zeggen de reders, houding hebben aangenomen. Ze menen Volgens de redprs hebben de i zo soepel mogelijk te zijn geweest om ,het conflict maar spoedig te doen eindigen. Tegenover de nieuwe eisen willen zy het been stijf houden, omdat de bedrijven te Katwijk, die toch al voor hoge kosten staan, verdere concessies niet kunnen verdragen. Bij de onderhandelingen wordt al te veel geredeneerd van uit het Schevening- se standpunt, zo menen de Katwykse reders. Zij menen dit niet langer te kun nen dulden. In Scheveningen gaat mer steeds uit van de periode 20 Mei20 De cember. de werkelijke haringtijd. Maar de meeste Katwykse loggers trawlen van Januari tot April, en daar houdt men bij de onderhandelingen te weinig rekening Droog en overwegend zonnig weekeinde AfOG STEEDS blijft het voorjaar gul met mooi weer. Hogedrukgebieden blijven het weer in onze omgeving beheersen. Het hogedrukgebied boven Frankrijk, dat ons in het midden van de week enkele dagen mooi weer be zorgde, is opgegaan in een uitgestrekt hogedrukgebied dat zijn centrum tussen IJsland en Noorwegen heeft. Dit maximum veroorzaakt over Scan dinavië en Finland Noordelijke win den, die koude lucht naar Midden- Europa transporteren, meldt het K..V. M.I. in De Bilt. Verschillende Finse stations meidden gistermiddag een temperatuur van slechts 5 graden, terwijl er bovendien sneeuwbuien voorkwamen. Ook in Noordoost- Duitsland bleef het met temperaturen tussen 8 en 10 graden vrij koud. Ken deel van deze koude lucht wordt nu door Noordoostelijke winden naar Nederland gevoerd. Afgezien van ue wolkenvelden, die vanochtend het Oosten van Nederland binnendrongen, komt er in deze lucht weinig ;>c- wolking. De zon krijgt dus voldoen de gelegenheid de aanstromende luent te verwarmen en de temperaturen zullen vrijwel niet lager worden. Aangezien geen storingen tot ons tand kunnen doordringen, is er in het ge heel geen kans op regen. We kunnen dus rekenen op een droge en over wegend zonnige Zondag. der loggers over de periode Mei—Decem ber 1951 gemiddeld ten minste ƒ80 per week verdiend, afgezien van de vrije voeding. Er waren matrozen, die aan 130—7140 per week kwamen, over die periode. Men wil dan nog zwijgen over de schippers, die aan het dubbele van dit inkomen zouden zyn gekomen. Over de maanden Januari tot en met April werd ook behoorlijk verdiend, hetzij met het trawlen hetzij op andere wijze. Hieronder vielen echter niet alle vissers. De Katwykse reders hebben thans het standpunt ingenomen, dat, als vóór Dins dag het conflict niet is opgelost, hun aanvankelijk gedane toezeggingen komen te vervallen. HET WEER IN EUROPA Rapporten van hedenmorgen 7 uur Namen der sleden. ic ff as X c 6 «E a Xe E 3 1 1, Stockholm Cieneve Pary» Nice riankfurt onbew. rw. bew. onbew. nevel ficht bew'. n windsUl ZZO 4 ZO 4 windstil NO 1 NW 2 ONO 1 NNO 5 NNW 7 11 0 25 0 12 0.6 19 0 26 0 21 0 14 3 24 0 10 5 WEERBERICHT Vrij zonnig Tot morgenavond verwacht De Bilt: Droog en vrij zon nig weer met zwakke tot matige Zuid-Oostelijke wind. Vannacht iets kouder. Mor gen overdag dezelfde of :et* hogere temperaturen dan vandaag. (Opgemaakt te 10 uur). ZON EN MAAN Zondag 18 Mei. Zon. 4 42—20.32; Maan: 2.24—14.21. Maandag 1# Mei. Zon: 4.40—20.33; Maan 2-36—15.43. Op 23 Mei N.M.

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 1