Jlieutoe £ei teefje GTouraitf Tito op zijn Triëst-paardje Tito: Amerikanen, lokten ons in Spanningen tussen Italië en Joego slavië toegenomen Britten en Italianen een hinderlaag Wist IJ lil ik 11 MAANDAG 12 MEI 1952 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.— per kwartaal; 2.per maand; 0.47 per week, ADVERTENTIËN: 0.18 per millimeter (Bij contract belangrijke korting). Drié en ïertïgsfe Jaargang No 9428 Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK Directie: F. DIEMER CHR1STEL1JK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Staaloasticfj (s gljrbftoen tngn herl ia tcgljenspaet" Na hel Londense accoord over Triest MAARSCHALK TITO heeft een rede gehouden te Krapina, het Kroatische stadje, dat dicht bij zijn geboorteplaats gelegen is, voor een gehoor van 120.000 personen. De overeenkomst van Londen in zake Triest werd op scherpe wijze gehekeld. Dit accoord, aldus Tito, is van nul en gener waarde en betekent een schending van het Italiaanse vredesverdrag. Vol verontwaardiging riep hij uit: „De Londense confe rentie is een hinderlaag voor ons geweest en de Geallieerde troepen blijven slechts in Triest voor camouflage." De felle rede werd herhaalde lijk onderbroken door kreten als „Tito is van ons en wij zijn van Tito". Uit het exposé van Tito blijkt, dat Joegoslavië zich het recht voorbehoudt als die maatregelen te treffen, welke nodig zijn voor de bescherming der nationale belangen. Met speciale treinen, bussen, vracht-1 dent zal worden gekozen door het pre- wagens en karren, waren de Joegoslaven sidium der Nationale Vergadering, be naar Krapina gekomen. Het was in dit staande uit een veertigtal afgevaardigden, stadje, waar tien jaar geleden voor het De president zal aan het hoofd staan eerst de partisanen tegen de Duitsers van het presidium en tevens opperbevel- i opstand kwamen. De sterke kant Tito's betoog was, dat de getroffen ov( eenkomst te Londen voor Joegoslavië geen geval geldig kan zijn, omdat zonder medewerking van Joegoslavië tot stand gekomen. Bepaald belachelijk was de opmerking, dat de heersende kliek in Italië „oorlogzuchtige plannen zou koesteren ten aanzien van Joegosla- visch grondgebied." Insiders achten het mogelijk, dat spoe dig een Joegoslavische nota zal volgen, waarin de Joegoslavische regering zal verklaren de zone B van Triëst te zullen annexeren. Duizenden studenten en leden van jeugdorganisaties hielden in ten van Belgrado een protestbetoging tegen de besluiten van Londgn. Ook het orgaan van de Joegoslavische tische partij „Borba" betoogde, dat nooit kan worden toegestemd in het verhan delde inzake Triëst. Inmiddels hebben de arbeiders in de Joegoslavische zone van Triëst besloten, als protest het werk te zullen neerleg gen. Uiteraard heeft de communist Tito uit het accoord van Londen de nodige politieke munt geslagen en riep hij uit „In Italië voert men een fascistische campagne tegen Joegoslavië. Wij worden elk ogenblik en op verschillende ren beledigd." Ook uitte hij zijn toorn over het Vaticaan en de R.K. kerk, die volgens Tito de voornaamste initiatief nemers zijn voor de Italiaanse politiek. Tezelfdertijd bericht Tanjug, het Joe goslavische persbureau, dat constitutionele wet wordt opgesteld. Op grond hiervan zal Joegoslavië eerst een president krijgen, een functie die thans niet bestaat. Deze presi- C.P.N. stelt gevangene candidaat voor Kamer Deserteur als vijfde op de verkiezingslijst Piet van Staveren, die wegens desertie in de strafgevangenis te Leeuwarden zit opgesloten, wordt candidaat gesteld voor he lidmaatschap van de Tweede Kamer, meldt het communistische dagblad De Waarheid. De voorzitter van de C.P.N. Gerben Wagenaar, heeft Van Staveren mogen bezoeken en hem de candidaten- lysten van „communisten en partijlozen" laten tekenen. Van Staveren is volgens de Vkrt twee geleden tot zeven jaar veroordeeld. Het is dus niet duidelijk hoe hij nu reeds in de Tweede kamer zou kunnen komen. „Hou je taai", heeft Wagenaar volgens De Waarheid gezegd. „Wees ervan overtuigd, dat je je zeven jaar niet zult uitzitten" De gedetineerde krijgt de vijfde plaats op de communistische lijst. Dit betekent: een verkiesbare plaats, indien de C.P.N evenveel steun zou krijgen als in 1948. Wanneer Van Staveren nog vóór het einde van de komende parlementaire periode (dus vóór 1956) vrij zou raken is het niet uitgesloten, dat hij inderdaad in de Tweede Kamer komt. Het zou nie de eerste keer zijn, dat een voormalig ge detineerde volksvertegenwoordiger werd Ridgway vertrok heden naar Amerika Generaal Ridgway, opperbevelhebber der verbonden strijdkrachten op Korea, vertrok heden naar de V.S., waar hij tien dagen zal blijven. Hij gaat 24 Mei Parijs. Aan de generaal zal bij zijn vertrek uit Japan het „afscheid van een held" wor den bereid, zoals dat bij generaal Mac- Arthur het geval was. Ridgway verklaar de vóór zijn vertrek: „Wij hebben Panmoendjon onze kaarten op tafel ge- hebber der strijdkrachten zijn. Het ka binet wordt afgeschaft en de functies hiervan worden overgenomen door het presidium der Nationale Vergadering van de federatie en van de republieken. De betekenis dezer hervorming zal nader moeten worden afgewacht. (Men zie 't Verklaarde Uitzicht van heden). Geen woningnood meer in Goudriaan jN Goudriaan, een dorpje van onge veer zeshonderd zielen in het hart van de Alblasserwaard, is Zaterdag door de echtgenote van de burge meester de eerste steen gelegd voor de bouw van twee arbeiderswoningen. Het zijn de eerste huizen die van gemeentewege worden gebouwd. Ze worden bekostigd uit eigen middelen. Burgemeester Van Slijpe deelde mee, dat na de voltooiing van deze huizen de woningnood in Goudriaan vol komen zal zijn opgeheven. Vijftig jaar Staatsmijnen Een Nederlandse? Jonge vrouw verdwenen op huwelijksreis De 26-jarige Nederlander Ralph Stephen, die per auto zijn huwelijks reis door Italië maakt, is op geheimzin nige wijze zijn 21-jarige echtgenote en zijn auto kwijtgeraakt, meldt het Franse persbureau A.F.P. Midden in de nacht, tussen Battipaiglla t Pa-estum, ten Zuiden van Nape-l®, kreeg de auto panne. Stephen liet zijn' wouw, wier medsjesna-a i Mant en-berg luidt, in de wagen achter en ging op z-oek monteur. Toen hij een half uur late terugkeerde, waren zijn vrouw en de wagen verdwenen. Het pol-itle-onder- zoek heeft nog geen resultaat opgeleverd. (Eenzelfde bericht werd ook ontvan- n van Reuter, met dezelfde namen. Op het Nederlandse gezantschap in Rome verklaarde men onzeker te zijn of men Inderdaad- met een Nederlandse man, n auto te doen heeft, zoals de politie heefis gezegd). Van Stephen, zoon van een welgestelde Rotterdamse bloemenexporteur, gens latere berichten van Pompei tot Salerno gevolgd zijn geweest door eei kleine auto, waarin zioh twee mannen ii camouflagejas bevonden. In de ver dwenen Cadillac bevonden zich ba-ga-gi en juwelen, met inbegrip van eei diamanten halsketting van f28.000. Van Stephen biedt een beloning van 2 mil- lioen lire (f 12.000) voor elke inlichting die hem op het spoor van zijn vrouw brengt. Ongeveer bij de plek waar de auto gestolen werd, is een paspoort ge vonden van de Zwitserse student Daniel Seman. Vermoedelijk is ook dit -gestolen. Evi Stephen, de vermiste vrouw, is archeologisch studente. Kanselier Figl in Ver. Staten gearriveerd De Oostenrijkse bondskanselier, dr Leopold Figl, is Zondag uit Londen in de V.S. aangekomen voor een bezoek van twee weken. Hij zal o.m. met presi dent Truman en de minister van buiten landse Zaken, Dean Acheson, bespre- kingen voeren over het vredesverdrag! voor Oostenrijk. Figl verklaarde, dat Oostenrijk in geen! geval een afzonderlijk vredesverdrag met één der mogendheden zou tekenen, omdat dit het land in tweeën zou ver- Prins bezoekt Franse vliegtuigfabrieken Prins Bennihard zal binnenkort met zijn piloot, majoor Gerben Sondervan,' aantal Franse vliegtuigfabrieken be zoeken. In. het bijzonder ligt het in zijn voornemen enige vluchten te maken met Mystère, de nieuwe Franse straal jager van de fabriek Matrcel Dasseault, meldt het Al-g. Dagblad. Het bezoek zou venband houden met de gedachten die Prins Bermhard reeds toespraak tijdens zijn Amerikaan- naar voren heeft gebracht: de mogelijkheid om de productie Europese vliegtuioigioduatirie (en met name die van de Fokkerfabrieken) door samenwerking op te voeren. LeeuwardenLjouwert" Tweetalige plaatsnaam borden in Friesland In de Autokampioen, een blad van de ANWB, wordt voorgesteld om de plaats- .laamborden in Friesland tweetalig uit i. Als voorbeeld wordt de tuatie in Zwitserland genoemd, waar i: soms naast de officiële aanduiding plaatsnaam in het Rhalto-Romaans a treft Generaal Dodd toch vrijgelaten Brigade-generaal Francis Dodd, df Amerikaanse kampcommandant, die Zaterdag door Noordelijke krijgsgevan genen op het eiland Koje werd vrijge laten, heeft een onderhoud gehad mei generaal Van Fleet, bevelhebber van he' Achtste leger. Gemeld wordt, dat' de Noordelijken hem „op een beleefde, waardige manier en vol respect" hadden behandeld. Dodd werd vrijgelaten, nadat zijn op volger, generaal Colson, had beloofd, dat de gevangenen in overeenstemming met de bepalingen van de conventie Genève zouden worden behandeld. De toestand op het eiland is thans weer normaal en de gevangenen gehoor zamen de bevelen van de niei mandant. De Amerikaanse strijdkrachten hadden minstens twintig tanks naar het eiland overgebracht. De tanks stonden klaar de generaal met geweld te bevrijden. Dit was echter niet meer nodig. Treinen uit Den Bosch vanmorgen vertraagd Door eén defect aan twee bovenleidin gen tussen Uïrecbt en het kruispunt De Lunetten is vanmorgen om 8 tiraging ontstaan in de treinenloop tus sen Den Bosch enerzijds en Den Haag en Amsterdam anderzijds. Hoewel om negen uur een van, de defecten was hersteld, stonden toen op het Ui'jrecbtse station nog honderden reizigers op de treinen in de richting Amsterdam Den Haag te wachten. Door het rijden op enkel spoor tussen Utrecht en De Lu netten trachtte men de achterstand in te Talm niet met vetrek naar Nieuw-Zeeland Vergunningen korter geldig De geldigheidsduur van de „landing- permits" voor Nieuw-Zeeland is van jaar verminderd tot zes maanden. Men wordt daarom aangeraden van een bestaande boekmgsmogelykherd spoedig gebruik te maken, mede omdat voortaan ook de medische verklaringen een be perktere geLdigheidtsduuT zullen hebben. Wanneer van het boekingsaanbod geen gebruik wordt gemaakt, kan van Ne derlandse zijde geen enkele garantie worden gegeven voor een hernieuwd aanbod, In elk geval zullen zij, die weigeren, onderaan de wachtlijst wórden- geplaatst. „Inbreuk op persoonlijkheid" Strand fotograaf krijgt boete voor foto van meisjes Amsterdamse Iyceïste in badpak zonder haar toestemming op prentbriefkaart T~\E SCHEVENINGSE fotograaf H. C., die zich de toorn van enkele Dok- -L' kumer meisjes op de hals haalde doordat hij haar op het strand in badcostuum fotografeerde en de foto zonder haar toestemming als prent briefkaart werd uitgegeven, blijkt met een 18-jarige Amsterdamse Iyceïste hetzelfde trucje te hebben uitgehaald. In het geval van de Dokkummerin- netjes kreeg de uitgever f 50 boete, maar ditmaal werd de fotograaf zelf door de Amsterdamse kantonrechter tot f 100 boete veroordeeld wegens een „ontoelaatbare inbreuk op de persoonlijkheid" van het meisje. Maar de moeder Het meisje vertelde dat zij en haar vriendinnen niet anders dachten dan een „gewone meneer" te doen te hebben. „Wil ik jullie óók eens fotograferen?" had hij gevraagd. De meisjes hadden daar geen bezwaar tegen gehad. Misschien zouden ze later wel een afdrukje krij gen, want de meneer had haar aderssen Het nieuwste snufje voor slapers: een rond beddat als bijzondere eigen schap wellicht deze bezit, dat men er niet zou gauw uitrolt. Het bed was te zien op de Jaarbeurs voor het hotelwezen te Mainz (W.-Duitsland). netjes opgeschreven, van het meisje was het er niet mee eens geweest. „U weet dat u jonge meisjes kwetst meneer, foei!" riep zij Zaterdag verontwaardigd ten overstaan van de kantonrechter de fotograaf toe. De laatste echter beriep er zich op dat hij aan de uitgever, die de foto (in kleu ren) kocht, een brief had geschreven waarin stond dat hij geen püblicatierech- ten bezat en dus iedere publicatie voor het risico van de uitgever bleef. Ten bewijze daarvoor haalde hij een doorslag Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Staatsmijnen zijn in het weekeinde in de mijnstreek grote optochten gehouden, waarin de ontwikkeling van het mijn wezen werd uitgebeeld. Een over zicht van de stoet in Brunssum. Minister Mansholt in West-Duitsland Minister Mansholt is Zaterdag zijn driedaagse bezoek aan West-Duitsland begonnen, 's Morgens sprak hij met de president van het Duitse Boerenver-bond, oud-minister Hermes, over de eenwor ding van de Europese landbouw en des middags lunchte hij met zijn Westduitse collega prof. Ni-klas. Minister Rutten, die zoals men weet of uitnodiging van de Griek» regering er de Griekse universiteiten naar Grieken land is vertrokken, keert Vrijdag terug prof. dr F. J. M. de Waele. Prof. De Waele is hoogleraar in de Griekse Romeinse staatsinstellingen, klassieke archeologie en Nieuw Grieks te megen. echter de zaak tevoren langdurig met de fotograaf te hebben besproken. De foto graaf zou heel goed geweten hebben, dat de foto's voor publicatie bestemd waren om op het bureau van de uit gever te prijken. Tenslotte deelde de uit gever nog mee dat hij vanwege de ƒ50 tevoorschijn, hetgeen de ambtenaar O.M. boete, die de Dokkuirise affaire hem had deed opmerken dat iedereen een brief kan tikken en daarvan zeggen, dat het een afschrift is. „U debiteert nonsens. De Amsterdamse uitgever W. H., die zowel de Dokkumse kaarten als de foto van de Iyceïste had gepubliceerd, zei bezorgd, binnenkort in cassatie Hoge Raad zal verschijnen. De ambtenaar O.M. eiste 50 boete, maar de kantonrechter verdubbelde deze boete en belastte bovendien vernietiging van de nog beschikbare prentbriefkaar- Vuur greep om zich heen tijdens weekend Jongen omgekomen bij brand in Utrechtse veilingloods Tienduizenden guldens schade en drie gezinnen dakloos in andere plaatsen TAOORDAT KINDEREN bij uiterst brandbaar emballagemateriaal eer -L' vuurtje hadden gestookt, is gistermiddag in een der opslagplaatsen van de groenten- en fruitveiling aan de Croeselaan in Utrecht een jongetje in de vlammen omgekomen en voor f 90.000 schade aangericht. Onder de resten van ongeveer 70.000 iruitmandjes, die dóór het vuur werden teerd, vond men het verkoolde lijkje van de 8-jarige J. L. Henneveld uit de Huygensstraat in Utrecht. Zijn 8-jarige vriendje Alfons Ooms uit de Coomhertstraat kwam na het uitbreken van de brand het veilingterrein oprennen. Zijn haren stonden in brand. De 15-jarige J. van Sonsbeek ontdekte de jongen en nam direct maatregelen. Hij waarschuwde de geneeskundige dienst, die het ventje naar het ziekenhuis over bracht. Door de zware rookontwikkeling stond de brandweer voor een moeilijke taak De haard van het vuur lag in de opslag plaats van spaanhouten manden, die met ietmatten afgedekt en een gemakkelijke DAT de Urker vissers, die thans in. Argentinië mogen blijven, van de kamer van visserij-industrie te Mar del Plata en de vereniging van visserspatroons het aanbod hebben gekregen daar te werken. DAT het 8-jarig dochtertje van het echtpaar Bronsema in Assen sinds Vrij dagmiddag wordt vermist en vermoe delijk is verdronken. DAT in Spijkenisse een fabriek van isolatieschalen van de N.V. C. W. Todd is geopend en tot directeur is benoemd J. Beekman. DAT bij de verkeerscompetitie van de Kon. Ned. Motorrijdersvereniging in Zwolle de eerste prijs werd gewonnen door de Almelose motorrijdersclub. DAT vertegenwoordigers van verschei dene Westeuropese regering in Amster dam met elkaar over de invoer van hout- pulp uit Scandinavië hebben gesproken. DAT op de Utrechtse paardenmarkt vorig jaar ruim 22.000 paarden zijn aan gevoerd, waardoor deze markt de grootste van ons land is geworden. DAT de commissaris der Koningin, mr L. A. Kesper, Vijdag in Melissant een schietbaan zal openen. DAT de jeugdherbergen Nieuw Wal cheren te Domburg en De Scheldestroom te Vlissingen officieel zijn geopend, even als het buitencentrum Witterzomer op 4 km van Assen, terwijl op 14 Juni in Axel een jeugdherberg wordt geopend. DAT de laatste van de 50 vier-assige en de eerste van de 10 zes-assige elec- trische locomotieven, die de Ned. Spoor wegen in Frankrijk hebben besteld offi cieel zyn overgedragen. DAT de Almelose afdeling van de N.V. Hollandse Signaalapparatenfabriek, waar gramofoonplatenverwisselaars voor Philips worden gemonteerd, op 1 October wordt gesloten, daar het werk voortaan in Eindhoven wordt verricht en het per soneel (100 man) gedeeltelijk wordt over geplaatst. DAT de eerste auto van Nederland, de bokkewagen van Koningin Juliana en de koets van wijlen de ex-keizer van Duits land zullen deelnemen aan een verkeers- optocht, die Dinsdagavond op initiatief van de Zaanse V.V.V. in de Zaanstreek wordt- gehouden. DAT de Amerikaanse ambassadeur Chapin en zijn echtgenote, die Koningm Juliana en Prins Bernhard hebben ver gezeld bij hun bezoek aan de Ver. c*aten. in ons land zijn teruggekeerd. DAT het bestuur van de Ned. Ver. van Vakfotografen aan minister Lieftinck heeft verzocht foto's vrij te stellen van omzetbelasting of althans van de weelde belasting. herdacht. DAT de 53-jarige bloemenkoopman G. J. in de Muurstraat te Groningen brand wonden opliep, doordat hy zich met een brandende sigaret naar bed had begeven. DAT de 86-jarige schoenmaker Gerrit Jan Roons uit Dalfsen (Ov.) zich reeds 75 jaar bij zijn leest heeft gehouden cn hy morgen vanwege dit jubileum wordt gehuldigd. DAT de 15-jarige S. uit Apeldoorn Za terdagmorgen door een windvlaag met zijn fiets in het Apeldoorns-Dierens- kanaal raakte en de 28-j. mevr. V., die langs het kanaal wooont, op het hulp geroep onmiddellijk uit haar bed sprong en het water in dook om hem op het droge te brengen. DAT een jongen, die met anderen bij de Borgwal te Groningen stenen aan het gooien was en toen hij gewaarschuwd werd een drei*<»r.de houding aannam, door een ambtenaar van de rijkspolitie in het been is geschoten. prooi voor de vlammen waren. In de loods waren meer dan tienduizend kisten van de veiling opgeslagen. Tijdens de brand deed zich nog e ontploffing voor, waardoor een muur i stortte. De oorzaak van deze explosie onbekend. Een aantal vaten benzine kon worden gered. De opslagplaats brandde vrijwel geheel uit. Eèn der firma's van de loods gebruik maakten, de fa. Van Dijk. heeft f 20.000 schade geleden, terwijl f70.000 aan fustmateriaal va veiling verloren is gegaan. Pas anderhalf uur na het uitbreken van de brand werd tijdens opruimings werkzaamheden het lichaam van de om gekomen jongen gevonden. Nog drie branden. In Hoge Zwaluwe heeft een felle brand gistermiddag twee woningen en drie schuren in de as gelegd. Drie gezinnen werden dakloos. De totale schade wordt op f 75.000 geraamd en gedeeltelijk door verzekering ge dekt. De oorzaak van de brand is onbekend. Eveneens door onbekende oorzaak ont stond gistermiddag brand in de schoen fabriek van de firma W. van Nieuwstadt zonen te Kaatsheuvel. Het midden gedeelte van de fabriek werd vernield. De schade kan moeilijk worden geschat. De firma, waar ruim 60 arbeiders werk ten, was verzekerd. Ook de tweede verdieping van het St. Jozef patronaat aan de Mariastraat ir. Maastricht, in gebruik bij de welpen van de Maastrichtse padvinderij, is door brand verwoest. Een brandende kaars had tijder.s afwezigheid van de jongens een hoeveelheid papier vlam doe" vatten. De schade belu^* f 10.000. Vijf motorrijders in dit weekeind gedood Races eisten vier doden Vijf dodelijke ongelukken met moto ren zijn dit weekeinde te betreuren, waarvan vier als gevolg van de motor wedstrijden. Aan drie daarvan alle drie in de provincie Groningen heb ben de races in Tolbert indirect schuld. Een monteur, zoon van de garage houder Lieuwens uit Tolbert, wilde Zaterdag een motor proberen die hij juist gerepareerd had voor een races die zou deelnemen aan de wedstrijden. Hij vloog tegen een brug op en werd op slag gedood. Nabij Roden werd de 35-jarige Piet van Aalst uit Rotterdam, op weg naar de wedstrijden in Tolbert, gedood toen bij met zijn motor tegen een stilstaande vrachtwagen opreed. Zijn echtgenote werd ernstig gewond. In de stad Groningen kwam de motorrijder W. L. aldaar in botsing met een personenauto. Hij was op slag dood. Zijn duo-passagier H. H. van der M. werd zeer ernstig gewond. Ook zij waren op weg naar de races in Tolbert- De 34-jarige A. Bosch uit Sloten (N.H.), die deelnam aan de Coupe de la Mon- tagne-rit van de Veenendaalse Motor club, is Zaterdagmiddag op de onbe waakte overweg in M e u-L u n t e r e n tegen de electrische trein gereden en meegesleurd. Hij was op slag dood. Bij Gorinchem is gistermorgen de 55-jarige motorrijder M. Woerle u:t Gou da dodelijk verongelukt doordat hy met zijn stuur in het stuur van een andere motorrijder kwam. Man van P.T.T. Girodienst straks minder centraal De PTT streeft naar een dusdanige reorgarieatie van de Postchéque- en Girodienst, dat het land verdeeld wordt In drie sectoren, te weten Groningen— FrieslandDrenteOverijsselhalf Gel derland:, de resti van Gelderland met de drie Zuidelijke provincies, en de drie Westelijke provincies. Dit deelde de directeur-generaal van de PTT. de heer L. Neher, dezer dagen In Groningen mee. De mogelijkheid van een dergelijke decentralisatie is thans in studie. De srtrekking is, hoe men de bezwaren kan ondervangen van opeenhoping van een zeer groot personeel op één plaats. Een rol spc-'lt ook de industriespreiding en in verband hiermee de vraag hoe men de Post cheque- en Girodienst kan laten aansluiten bij de veranderingen in de samenstelling van de bevolking in de vereohdllende delen van het land. Een ran de moeilijkheden die men bfj de uitwerking van deze stucde ontmoet, t het gAroverkeer tus- Bulgarije gekoppeld aan de roebel rse leva is vastg losgemaakt vj biele Amerikaanse dollar". HET WEER IN EUROPA Rapporten van hedenmorgen 7 onr 3 f* li d I? mS 1 3 s M "a 9 S S zS Stockholm Kopenh. Genève Partje Berlijn Ptankfurt Wenen onbew. licht bew. zw. bew. zw. bew. regen zw. bew! regen W 2 ZZW 2 windstil ZW 2 OZO 2 ZW 3 NW 2 NO 2 WNW 3 windstil 20 0 14 4 17 0 18 0 22 8 19 0 20 0 22 0 24 2.3 24 5 WEERBERICHT 22 Bijna over al droog Tot morgenavond verwacht De Bilt: Op de meeste plaat sen droog weer met veran derlijke bewolking. Zwakke tot matige wind tussen Zuid en Zuid-West Dezelfde temperaturen als vandaag of iets hogere. (Opgemaakt te ZON EN MAAN Dinsdag: zon 4.50—20.24: sas 7.08. Cp 16 Mri L.K.

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 1