o'n domme Tineke 2 ZONDAGSBLAD 3 MEI 1952 ii auii VkORt veRhè.è.1 Met de schichtige blik van de wan trouwende vrijgezel steigerde Ja- .cobus Kuckelaan het trottoir voor „De Kindervriend" op. Hij schoof zo dicht mogelijk voor de grote etalage, zorgvuldig vermijdend links of rechts te kijken. Zijn collega's mochten hem bier eens zien staan! Dat zou een ,week lang stof tot moppen geven. Met een door verlegenheid en onrust vertroebelde blik stond Jacobus te staren naar de vele speelgoedbeesten, spoortreinen en brandweerauto's ach ter het glimmende spiegelglas. Gelukkig had hij zijn tijd goed ge kozen. Het merendeel van zijn colle ga's zat nu thuis aan de koffietafel, bi een paar happen had hij zijn twaalf uurtje achter de schrijfmachine naar binnen gewerkt. 'k Blijf vanmiddag over. 'k Heb het smoordruk, had ie verzonnen, toen er iemand zo brutaal was ge weest te vragen, of hij soms met de trein meemoest. -H- Daar stond hij nu dwaas te koeke loeren voor de grootste speelgoedzaak van het stadje. Hij moest nu maar eens een keer beslissen, dacht hij met een onaangenaam gevoel in zijn maag streek, hij kon hier toch zeker niet tot half twee op de stoep blijven staan. Hij concentreerde al zijn aandacht op het tentoongestelde. Zo'n beer? Bei'j gek, veel te duur. Wie weet kostte zo'n ding wel een tientje! Die spoortrein dan? Niks waard, zo kapot, herinnerde hij zich uit zijn grauwe jeugd. Hij voelde nog de klap van zijn pleegvader, toen hij de veer per ongeluk te stijf had opge wonden. En zo'n ding liep trouwens ook veel te veel in de papieren. Vervelend dat die lui er geen behoorlijke prijskaartjes bij hadden staan. Kon je tenminste een bereke ning maken. Want één ding stond Jacobus Kucke laan, kantoorbediende, ongehuwd, geb. 3-6-'10 te Zwartewegsend wel heel duidelijk voor de geest: véél uit geven zo tegen het eind van de maand, dat was er eenvoudig niet bij. Hij zou voor dit noodgedwongen bezoek aan de speelgoedwinkel ten hoogste twee a drie gulden kunnen uittrekken. Hij moest nu maar eens naar bin nen gaan, er zou niets anders voor hem opzitten. Kijk, die warmgroene schildpad, met die honing-gele vlekken, dat leek wel iets. Ook niet zo gek groot, dus zou de prijs wel meevallen. Goed, de schildpad dan maar..,. Moest er toch eens van komen. Om geen bok te schieten tegenover de giechelende winkeljuffies hij wenste ze en bloc naar de Mooker- hei wilde hy zo beslagen mogelijk ten ijs komen. Hoe heette dat ding? Bello-toys, las hy op de blinkende rug van het groe ne geval. 't Zelfde wat ie had gedacht, toen hij half-struikelend over de dikke co- cosmat de winkel binnenhobbelde. Een niet onknappe winkeljuffrouw, met twinkellichtjes van spot in haar on deugende ogen, stond al gemaakt- glimlachend naar hem uit te zien. Hij kon zich niet aan het gevoel ont trekken, dat zij hem al die tijd van uit een verborgen hoekje voor de eta lage had zien staan schutteren. Ja, hij wist het heel zeker. Bij deze ge dachte voelde hij het bloed naar zijn wangen stijgen en hij moest zichzelf geweld aandoen om niet meteen rechts omkeert te maken. Het geluk was ditmaal met hem. Een corpulente heer snoof hem als een stoommachine voorbij. De vleesko los stevende recht op de wachtende juffrouw af en hierdoor kreeg Jaco bus de kans linksaf te slaan. Hij be vond zich nu midden in het domein van beer en schildpad. Blikken en wollen beesten keken hem starogend aan. Er was echter ook een wezen van vlees en bloed, dat hem bescheiden terzijde trad. Zo bescheiden, dat Jaco bus' aangeboren verlegenheid plaats maakte voor een gevoel van moed en zelfvertrouwen. Het werd hem zelfs een beetje warm om zijn kille vrijgezellenhart en onwillekeurig gleed er een glimlach over zijn slecht- geschoren gezicht. Ja, juffrouw, u hebt er nogal wat, waagde hij zelfs op te merken. Meneer bedoelt? informeerde de winkeljuffrouw zo koud-snibbig, dat Jacobus als een haas in zijn uitgangs stelling terug vluchtte. vè,n to musch O, eh... pardon, beesten, bedoel ik. En hij begon van louter nervosi teit te trekken aan een grote pluchen beer, die klem zat tussen een collega en een brandweerauto. De all-round verkoopster werd on middellijk in de juffrouw wakker. 'n Pracht van een beer, meneer, .echt pluche en niet duur voor cjeze werkelijk eerste klas kwaliteit, prees ze. Hoe duur? vroeg Jacobus met een half oog naar de schildpadden. 27,95, werkelijk voor deze tijd... Jacobus boog zich diep over enkele schildpadden en het andere blikken gedierte. Hij wenste zich intussen uit „De Kindervriend" en veilig op zijn oude plaatsje bij het tuimelraam achter zijn schrijfmachine. Allemaal Teil-boys?, schuchter- de hij, zo zacht, alsof hij iets onwel voeglijks had gebezigd. Het gezicht van de winkeljuffrouw verstrakte, maar ze beheerste zich meesterlijk. Meneer is een kenner, vleide ze, dit is dan ook wel het allernieuwste, wat momenteel door de Amerikanen op de markt gebracht wordt. Bijzon der solide en ongelofelijk goedkoop voor zulk prima vakwerk. En met een gracieus gebaar haal de ze zo'n groen gedrocht tussen de kudde weg en wiegde het op haar handen, dicht voor de kippige ogen van Jacobus, die instinctief een paar passen retireerde. Ja ziet u meneer, dit is het ech te Bello-toys werk, bijzonder interes sant voor kinderen van elke leeftijd. Ja, ziet u... ik zoek iets voor een ...eh...kind... vanne vier jaar. De ge dachte alleen al, dat het zijn kind zou zijn deed hem blozen, driemaal erger dan bij de entree. Dan is dit juist het speelgoed dat u zoekt. Wat ik u zonder voor behoud kan aanbevelen, zong de juf frouw haar wijsje. Wat kost zo'n eh... pad?, kwam Jacobus eensklaps tot de daad. In zijn verlegenheid had hij de elec- trische klok tegenover hem in het vi zier gekregen: 't liep tegen tien over één. De juffrouw was nu niet meer zo vlot met het noemen van de prijs... De prijzen lopen nogal uiteen, die kleine daar b.v. kosten maar 3,-, maar die neemt u natuurlijk niet, dat is prullig werk, dat ziet u zo. Kinderen, vooral jonge kinderen, zijn niet zo zuinig op hun speelgoed met waar? Maar deze! Ja, dat is een on verslijtbaar stukje werk, die kan te gen een duwtje. Ziet u zelf maar! En daar stond Jacobus voor spot met het groene geval in zijn trillende handen. Als de schildpad besmet was geweest dan had hij hem niet vlugger terug kunnen geven. Ja, 't is een stevig ding, praat te hij mechanisch. En u moet eens zien, hoe grappig of 'tie gaat. En het winkelmeisje zet te het beest in het gangpad. Jacobus onderging dit alles als een verfijnde kwelling. De schildpad schoot inmiddels dwaas-lodderig van de ene kant naar de andere, geleid door de verkoopster, die een veer om huld door een nikkelen spiraal in- en uitdrukte. Precies zo'n ding als van mijn trommelrem, dacht Jacobus, die zijn kalmte weer een beetje herwon, toen de juffrouw hem gelukkig niet het stuur in handen gaf. Want daar zag hij haar best voor aan! De prijs, herinnerde ze zich, nu meneer, die zal u meevallen. La's kij ken en ze draaide het beest op zijn rug deze kost vijf... vijf vijf en -negentig. Jacobus schrok zichtbaar. Werkelijk iets aparts, meneer, luidde de laatste aanbeveling van de juffrouw. Jacobus knikte flauw, dat de beslissing gevallen was... Handig werd het stuk techniek in een grote kartonnen doos gepakt. Wilt u maar aan de kassa be talen, meneer? Ja, waagde Jacobus nog op te merken, maarre... de gebruiksaan wijzing, juffrouw? O, meneer maar dat is toch heel eenvoudig, zoals ik u net al liet zien. U drukt maar op de handle en de wieltjes beginnen vanzelf te draaien. Nou ja, goed, ik hoef er zelf ook niet mee te lopen, grapjaste hij, maar de verkoopster hoorde het al niet meer. Jacobus was even alleen. Fel rea liseerde hij zich nu, dat het maar een paar passen naar de kassa was... En hij had zijn budget verre over schreden! Met een angstig-kloppend hart vroeg hij zich af, of hij het zelfs „halen" zou... En tot een intensieve controle van zijn geldmiddelen durf de hij niet over te gaan onder het oog van de wachtende cassière. Es kijken, gisteren nog 16,-, vanmorgen de hospita 9,10 betaald voor die rekening van de kleermaker, vanmorgen sigaretten gehaald en hoe duur was die pad nu ook weer... Ja cobus staarde en staarde. Tot zijn ogen bleven rusten op de electrische klok voor hem. De grote wijzer neeg angstig dicht naar de vijf... De angst om te laat op zijn werk te komen, maakte hem eensklaps on gewoon resoluut. Met een demonstra tief gebaar keerde hij zijn portemon- naie boven het rubber matje om. Als of hij zeggen wilde: Hier heb je al les, laten we hopen dat het genoeg Een pak van zijn hart toen het bleek te kloppen. Hij hield zelfs nog een paar dubbeltjes over. Met een paar sprongen was hij bij de deur, de gro te doos als een moeizaam verworven schat stijf onder zijn rechterarm ge klemd. ■H- 's Avonds op zijn kamer overdacht hij de gevolgen van zijn winkelbe zoek. Vijf gulden vijf en-negentig voor dat jong van zijn zuster en dan de reis nog! Maar vooruit, zo vaak ging hij niet naar Gouda en hij was gek met zijn zus, het enige familielid, dat hem nog es vriendelijk tegemoet kwam. En al had hij een aangeboren angst voor kinderen, met de kleine Sjaakie op zijn schoot wist hij zich werkelijk een beetje gelukkig. Misschien omdat hij intuïtief voelde, dat het kind ook van hem hield. Maar die reis... Hij mocht er niet aan denken. Weer een rib uit zijn lijf. Had ie zich die dure pad maar niet moeten laten aansme- Zo draaiden zijn gedachten in een kringetje rond. Jacobus Kuckelaan kon die avond de slaap slecht vatten. De oude, Friese hangklok had al twee lan ge reutels laten horen, toen Jaco bus zich voor de tweehonderdste keer omdraaide, worstelend met de onaan gename gedachte, hoe hij de volgen de maand zonder een goede sigaret zou moeten doorkomen.- -fr In Utrecht had Jacobus niet veel tijd om over te stappen. In zijn angst de aansluiting te zullen missen was hij bij vergissing een tweede klasse coupé binnengestumperd. Hij bemerk te zijn verschrikkelijke vergissing toen de Diesel reeds weer voortzoef- de... Tja, meneer, dat wordt dan bij betalen, zei de gezellig-dikke con ducteur laconiek. En Jacobus' porte- monnaie onderging andermaal een ge voelige aderlating. Verdrietig en doodmoe, tengevolge van de slapeloze nacht liet Jacobus zich in de zachte kussens zakken. Het zonnetje scheen lekker in het luxe compartiment Langzaam zakte Jaco bus' hoofd tussen de smalle schou ders. Morpheus ontfermde zich over hem. Maar Morpheus deed meer! Hij was het die in Jacobus de held geboren deed worden, die hij in het dagelijks leven zo vurig begeerde te mogen Binnen enkele seconden voltrok zich een volkomen metamorphose! Merkwaardig, maar Jacobus begon zich wonderwel op zijn gemak te ge voelen in het gezelschap van zijn rij ke reisgenoten. Heel behaaglijk zelfs. Hij kreeg het gevoel over zich van de man, die weet, dat hij nu einde lijk de plaats inneemt, waar hij thuis hoort. Met een weids gebaar haalde hij zijn sigarettenkoker voor de dag en hij offreerde zonder veel omslag zijn medepassagiers een „Swiss Ca- poral" (Pure Virginia). 'n Goed sigaretje, meneer, hoor de hij zijn overbuurman zeggen, een gesoigneerde heer op middelbare leef tijd, die de rook met welbehagen naar binnen zoog. Ja, delicious, beaamde de dame een grande dame, stelde Jacobus met kennersblik vast waarbij zij de bezitter van de super-virginia's recht in de ogen keek. Deze ontweek haar blik niet, inte gendeel. Frank en vrij rustten zijn ogen een seconde of langer in de ha re. Een pittig gezichtje, meende Ja cobus. Als ze niet getrouwd was, dan wist hij het wel! Es kijken, zei hij, ik geloof, dat ik nog iets voor de jonge heer bij me heb. Mevrouw, u neemt me niet kwalijk... delijk..., kirlachte ze beleefd. Een bleek, verwend joch met een gezicht van; Kom op met je snoep, klom reeds tegen Jacobus' knie op en griste hem de reep chocola als het ware uit handen. De conversatie kwam nu eerst recht op gang. Jacobus had het ijs gebroken. Hij vertelde honderd uit en zowel uit de belangstellende opmerkingen als de vriendelijk-charmante glimlachjes die hem werden geschonken, bleek maar al te duidelijk, dat zijn gees tige eft boeiende conversatie gewaar deerd werd. Jacobus was een goed causeur, maar zijn tweede natuur sliep niet!. Het duurde dan ook niet lang of de schild pad kwam uit zijn huisje. Het joch liet chocola en plastic straaljager in de steek bij het zien van zoveel begeer lijks. Of Jacobus al lang in de branche zat, wilde meneer weten. Al vijftien jaar, verzekerde hij. Ja, inderdaad, meneer, de Bell-Toys Company, de grootste firma van het Amerikaanse continent. Meneer vond vijf en twintig gulden niet te hoog voor zo'n wonder van techniek en hij begreep: de deviezen tja, dat was nu eenmaal onvermij delijk. De schildpad maakte zijn eer ste proeftocht onder zijn nieuwe baas over de vloer van de ruime tweede klas coupé. Jacobus stak het bankje achteloos in zijn dikke portefeuille. En hij be dacht hoe hij vroeger... Vroeger?? Was het dan niet giste ren, dat hij bedremmeld als een puber diezelfde schildpad had gekocht van zijn laatste, zuurverdiende centjes? De reis naar Rotterdam zou juist worden voortgezet toen Jacobus Kuc kelaan weer tot de werkelijkheid terug keerde. Nu zou hij nog bijna meege reisd zijn naar de Maasstad en dat alles door die ellendige nacht... Ja cobus had geslapen als een os! Maar nu was hij dan ook heerlijk uitgerust en klaar wakker. Zo helder wakker, dat hij zich al op het perron realiseerde dat er iets ontbrak aan zijn bagage. Zielig-verloren stond hij daar met zijn versleten actetasje in de hand. De schildpad zette de reis voort met onbekende bestemming. Er stonden tranen in de trouwe hon denogen van Jacobus, tranen van woede en spijt. Toen begon het zacht te druppelen uit een loodzware lucht^. ZONDAGSBLAD 9 MEI 1952 onze jeuqó-p&qin& ER rijdt een woonwagen over de weg. Het is geen mooie wagen en hij is erg smerig. De verf is er af en in één van de raampjes zit papier in plaats van glas. Voor de wagen loopt een paard en daarnaast een man, die de leidsels in z'n hand houdt. Af en toe schreeuwt de man „Vort Bles!" en dan loopt het paard weer harder. Nu rijden ze voorbij een groot huis met een mooie tuin ervoor. Er staan overal bloemen in. In die tuin zit een meisje te spelen. Het is Tineke. Als ze de woonwagen aan hoort ko men, loopt ze vlug naar het tuinhek. Zij vindt de wagen wel mooi. Ze zou best in zo'n huisje met een paard ervoor willen wonen. Dan kon je fijn rijden, zie je. Verlangend, kijkt ze de wagen na. Net wil ze weer te rug naar haar poppen in de tuin als ze ziet dat de wagen stil bijft staan. Er is zeker iets kapot. Tineke kan haar nieuwsgierigheid niet langer be dwingen en maakt het hek open. Even later staat ze bij de wagen. Ze schrikt als er tegen één van de raampjes wordt geklopt. Een meisje, net zo groot als zij, zwaait naar haar. „Daag!" roept Tineke en zwaait terug. Dan gaat plotseling een deur aan de voorkant van de wagen open en verschijnt er een wouw. „Zo meisje", zegt ze vriendelijk te gen Tineke, „hoe heet je?" Tineke noemt haar naam. Ze vindt het een aardige vrouw en haar lange oorbellen vindt ze ook mooi. Wat zou ze graag eens binnen kijken. Zou ze 't eens vragen? Dat hoeft niet eens, want de vrouw zegt: „Lust je graag een koekje?". „Ik wel", zegt Tineke. Wie zou er nu geen koekjes lusten? „Kom dan maar binnen," zegt de vrouw en ze helpt Tineke instappen. Als Tinkeke in de wagen is, kijkt ze haar ogen uit. Overal staan mooie beeldjes en spiegels. Aan het plafond hangt een koperen lamp, met leeu wenkoppen. „Vind je 't hier mooi?" vraagt het meisje tegen wie ze had gezwaaid. Tineke knikt: „Ja., 't is bij ons veel anders. Hoe heet jij?" vraagt ze dan. „Ik heet Karina" antwoordt het meisje. „Ik zou best in een gewoon huisje willen wonen." Dat kan Tineke niet begrijpen. Ze zou het juist leuk vinden in een woonwagen te wonen. „Ga je mee naar mijn huis kijken?" vraagt ze. „Dat kan niet" zegt haar moeder. „Karina kan niet buiten spelen, want ze heeft geen schoentjes. We hebben geen geld om schoenen te kopen." Dat is toch erg, vindt Tineke. Stel je voor dat ze nooit buiten kon spe len omdat ze geen schoentjes had. Medelijdend kijkt ze naar het meisje. „Ik heb een hele boel schoenen", antwoordt ze, „wel vier paar." Bewonderend kijkt Karina Tineke aan. Vier paar schoenen! De Paasvacantie is voorbij, we heb ben allemaal weer nieuwe zin en daarom zet ik jullie deze week weer eens flink aan het werk. Om een prijs te winnen moet je drie dingen doen. Jullie zien hier een schilderij, en nu moet je deze kleuren. In de tweede plaats moet er een lijst om de schil derij worden getekend en ten derde moet je de schilder er naast tekenen. Een heel karwei, hè?! Dus drie dingen: Kleuren, een lijst maken en de schilder. Ik ben nieuwsgierig wie van jullie dit goed voor elkaar brengt. Succes en sterkte toegewenst hoor 111 „Nou.." zegt Karina's moeder, dan kan je best een paar schoenen missen. Weet je wat we doen?.. Jij doet je schoentjes uit en dan krijg je van mij een paar mooie klomp jesNouis dat niet mooi?" Tineke denkt na. Zou dat wel mo gen van moeder? Maar ze wil graag klompjes hebben, die kleppe ren zo leuk. „Goed", zegt ze dan en ze bukt zich en doet haar schoenen uit. Intussen haalt de vrouw een paar klompen uit een kast. Ze geeft ze aan Tineke en zegt: „Zo., 'k denk dat ze precies passen". Tineke doet de klompjes aan en ja hoor., ze pas sen precies, 't Zijn mooie klompjes. Geel en rood zijn ze geschilderd. „Ze staan prachtig!" vindt Kari na's moeder. „Je zal eens zien hoe fijn ze lopen." Dan gaat plotseling de deur open. Karina's vader komt binnen. „We gaan Weg hoor," bromt hij, „het touw is weer gemaakt." „Dan moet je nu naar huis, Tine ke," zegt de vrouw, „anders wordt je moeder ongerust." Zo neemt Tineke dan afscheid van Karina. Haar moeder helpt haar uit de wagen en even later trekt Bles de wagen weer verder. „Bedjmkt hoor!" roept Karina nog en ze blijft een hele poos zwaaien. Pas als de wagen uit het gezicht is verdwenen, gaat Tineke terug naar huis. Haar klompjes klepperen over de weg. Dat is leuk. Als ze thuis is gaat ze direct naar haar moeder, zomaar met de klom pjes aan de kamer binnen. „Kijk eens Moeder!" roept ze uit, „wat ik heb gekregen," en trots laat ze de klompjes zien. Moeder kijkt er verbaasd naar. „Van wie heb je ze gekregen?" vraagt ze. „Hoe kom je eraan?" Tineke vertelt nu alles. Als ze uit verteld is kijkt moeder boos. „Foei, domme meid," zegt ze, „dat had je niet mogen doen zonder het eerst Bi? de olifanten op visite. aan moeder te vragen., nu ben je je schoenen kwijt," Tineke snapt er niets van. Ze be gint te huilen. „Dat meisje had he lemaal geen schoenen," snikt ze, „ze kan nooit buiten spelen". „Ja wel", antwoordt moeder, „dat kan ze wel.... ze had toch die klom pjes..? Maar ze wou liever schoe nen hebben., daarom zei haar moe der dat." Nu had Tineke toch wel spijt. „Tc Zal 't nooit meer doen" huilde ze. Aan de klompjes had ze nu een he kel. Maar er was niets meer aan te doen. Ze moest nu eerst de klom pjes dragen totdat ze versleten wa ren en dat duurde een hele tijd. Maar Tineke had hiermee weer ge leerd, dat je nooit iets moet ruilen zonder dat moeder het weet Even lachen EEN OPSCHEPPER. Een oud-gediende was aan 't vertel len: „Mijn regiment werd gelast een der forten te bestormen. Het werd ech ter door de vijand ingesloten en 't hele regiment, van de kolonel tot de laatste tamboer, werd over de kling gejaagd. Er bleef geen mens van over!" „En jij dan", vroeg men hem. „O, ik. Ik was thuis, met groot ER IN GEVLOGEN. Onderwijzer: Hoe heet het mes waar mee de soldaten vechten? Leerling: SabeL Onderw.: Hoe heette de stad waar de ipraak der mensen werd verward? Leerling: Babel. Onderw.: Hoe heette de man, die zijn broeder doodsloeg? Leerling: Abel!.. **********************************************4 onze BRievenBus Prettige Konin ginnedag gehad alle maal? Feestelijk ge zicht hè, al die vlag gen, dat Oranje en die vele blyde men sen. Weet je wat ik altijd zo leuk vind? Die muziekcorpsen, waarnaar kleine peu ters met sjerpen en een grote toeter in de hand zo met open mond kunnen staan kijken. En 's avonds, dat vuurwerk. Bij ons was het zo mooi. Grote rode ballen en gele kogels, hele fonteinen van vuur, 'n machtig ge zicht is dat altijd. Enfin, het Konin- ginnefeest is achter de rug en nu wil ik jullie niet langer nieuwsgierig houden. Gauw vertellen, wie deze week de prijzen hebben gewonnen. De eerste prijs is voor Elsje van de Vliet, terwijl Willy Blok, Gert van Elderen en Hennie Visscher ieder een troost prijs thuis krijgen. De oplossing van het raadsel was: schaal, schildpad, schokbreker, 10. een, zee, pi, ss, beer, dij, school, aalbes, Alpen, schip, hik, adres, sc, ak, deze, sc, ree, er, bij. En nu: de brievenbus. Eens kijken, hier een prachtige tekening van Oini van Pas. Het idee vond ik bijzonder aardig Hartelijk dank, meiske! Fijn, dat je al weer opknapt. Keesje de Pater. Het is inderdaad leuk om in het donker te fietsen. Dan zoeft je dynamo zo langs hot voorwiel. Een gezellig geluid is dat altijd. Hier heb ik weer een nichtje en wel Marie de Kievit, die zo graag zou weten hoe Tante Jos eruit ziel. en daar om een foto vraagt. M'n lieve kind, daar begin ik heus niet aan, want veronder stel dat ik jullie eens tegenval. Nee maar kijk hier eens. Een heel gedicht van Wim van Tol. Dat is me een mooi vers, zeg. Je bent een dichter in de dop Wim! En Leen Bravenboer, nu he lemaal platzak, na al die jarigen? Ja, dan begrijp ik, dat je mij een poosje in de steek hebt gelaten. Want een postzegel kost nog altyd een dubbeltje. Nu wordt je weer een trouwe vriend van me, he? Jij kunt nu je hart ophalen, Carla Pino, als jij zo van kleuren en tekenen houdt. Ik ben benieuwd, hoe je het er deze week afbrengt. Doe je best maar, mis schien sleep je dan nog wel een prijsje in de wacht. Hoe is het in Sprang, Ber- tus en Jan Magers; komt er nog steeds water uit de kraan wanneer je hem open draait? En valt bij jullie ook al tijd nog alles naar beneden? Als 't an ders was, had ik het wel gehoord, denk ik. Hier een heel kort briefje van de tweeling Jan en s'Jaci Dorrcpaal. die mij de hartelijke groeten doen. Nou, ik zou zo zeggen, de groeten terug, heren! Naar je zin gehad op je tocht langs de bloembollen. Hennjr van Rietschoten? Wat een schitterend gezicht he, al die felle en zachte kleuren naast en door el kaar. Nog kennis gemaakt met Jacoba van Beieren? Hebben jullie een drieling thuis. Peter de Bruin, of was het maar een grapje van je. Het lijkt me anders enig zeg, drie van die kleine peuters. Lenie Bouwmeester, heeft van haar Va der ©en tuintje gekregen, dat nu hele maal vol tulpen staat. Leuk he, om zo'n eigen stukje grond te verzorgen! Wat vond ik het gezellig, Aris Bremer, dat jij me, van „jullie eiland" vandaan een brief hebt geschreven. Nou en óf ik er al eens geweest ben en ik vind het e>r m één woord prachtig. Ik hoop er in de toekomst nog eens een keertje naar toe te komen en ik beloof je dan een be- ■ockje te rullen brengen. Maar dat »l nog wel een poosje duren, denk ik. En ben je overgegaan Ditty Trouw? Dat moet je me gauw eens schrijven, meiske! Zo, Jaap Vonk. beeft de andere geit ook jongen gekregen? Hoeveel heb je er nu m 't totaal. Wat zijn die geitje6 altijd grappig be, ze springen zo leuk. Arme Piet den Breejen, niet eens over een echte zee geweest en toch al zeeziek. Wat moet dat worden, als jij nog eens een keertje in je leven de ocaan over gaat. Als het zover komt sterkte vast zeun. Afgesproken. Gerda Versteeg, jouw broer Joop schrijft mij ook eens een keertje. Zeg maar, dat ik een brief van hem verwacht. Onze neef Piet Waldek- ker is met de Rotterdammer Rijwiel Rondrit mee geweest!! Het is goed, dat ze op de krant niet zo streng zijn, anders had je je medaille niet gekregen. Enfin, ik zal het ook niet verklappen hoor. Je was zeker wel moe toen je weer thuis was? Hoe is het met Truus? Inderdaad, Jan van Toor. dat is me zeker lang ge leden, dat jij me hebt geschreven! Beter oppassen hoor. En dat mag jij ook wel knopen, Wim van der Jagrt. maar niet te gauw opgeven hoor?! Hoe is het met het verkeersexamen afgelo pen, Catrinus van Horssen? Geslaagd? Of weet je de uitslag nog niet Kees Korevaar vraagt of Lk eens aan hem denken wil. Altijd Kees!! Gemeen van me he om je zo te plagen, maar ik weet best wat je bedoelt jongen; ik zou jul lie allemaal en altijd wel een prijsje wil len geven, maar dat kan nu eenmaal niet Tet Smitskam heeft een heel lief zusje, dat Trude heet en pas jarig is ge weest Zal je altijd erg goed op haar passen, Tet? Doen hoor! Jouw rapport zag er prima uit, Nellie Drop! Zeg, nu moet je voor je gedrag ook nog een negen zien te halen, dan is het helemaal voor elkaar. Het spijt me erg. Rietje van Dalen, maar ik weet heus het antwoord op jouw raadsel niet. Toe, stuur me de oplossing eens gauw' Annie de Jon< stuurde me als vanouds weer een teke ning. waarvoor ik haar heel hartelijk wil bedanken. Ik ben wed vat laat Annie, maar nog gefelioiteerd met je verjaar dag, hoor! Meisjes en jongens, lk moet helaas weer stoppen. Maar zoals altijd, volgen hier eerst de nieuwelingen. Wij vinden het erg leuk. dat jullie ook tot onze club gaat behoren, »Winnifred van Hooff, Rei- nie Leentfaar, Ankie den Boer, Joke Jurjaanz, Nellie Kardol. Lenie Konings, Cornelis van Veen, Mari Byl, Rita de Weerdt, Adrie Strybos, Ria Groeneweg en „Midvoor".

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 10