Jlicume £ciltsrf)c (fourant Sprookjesachtig bloemencorso Nachtelijke aanvaring op de AtL Oceaan kost 176 mensen het leven Torpedobootjager „Hobson" botste tegen vliegdekschip „Wasp" Koningin Juliana en Prins vandaag terug Dankbaar welkom Schoolstrijd in West-Duitsland hevig ontbrandt Wist U Maandag 28 april 1952 BUREAUX: Steenstraat 37 Directie, Redactie. Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel 31441 Postrekening: 58936 ABONNEMENTEN: 6.- per kwartaal. 2.— per maand: f 0 47 per week ADVERTENT1ÊN: 0 18 per mllllmetei (Bij contract belangrijke korting) Drie en dertigste Jaargang No 9416 Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Choi-Red.: H. W. J. ENSERINK Directie: F. DIEMER CHRISTELUK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .ilaatvatticii l« gfirbfeoeq «nyn bert la tcgfjenspoef Ramp voor de Amerikaanse Marine DE AMERIKAANSE MARINE is in de nacht van Zaterdag op Zondag door een zeer ernstige ramp getroffen. Op 700 mijlen van de Azoren» midden op de Atlantische Oceaan, kwam de Amerikaanse torpedoboot jager Hobson (1G00 ton) tijdens nachtoefeningen in aanvaring met het Amerikaanse vliegdekschip „Wasp" (27.000 ton). De torpedobootjager verdween in de diepte en mèt dit schip 176 opvarenden. Slechts 59 leden van de 235 koppen tellende bemanning konden worden gered. De gezag voerder van de „Hobson". Tierney, is eveneens in de diepte verdwenen. 1 Naar verluidt escorteerde de ..Hobson" „Truxton" en het vrachtschap „Pollux" de ..Wasp" toen het vliegdekschip zichIn 1942 ln een storm ter hoogte van met de kop in de wind draaide opdatNew FoundLand, waarbij 204 mensen zijn vliegtuigen konden landen Deze .om het leven kwamen -Twee maanden toes'ellen keerden terug van een naeh-later verloren bij een botsing van de telijke actie tegen andere schepen vantorpedobootjager „Lngraham 218 men- he* eskadeT, dat op weg was naar dese" het leven. Middellandse Zee. De torpedobootjager In de loop v werd' aan stuurboordzijde getroffen. Het is niet bekend hoe lang het schip nog i hevestt is blijven drijven. Lang zal dit echter niet geweest zijn aangezien de beman ning van het vliegdekschip anders veel meer opvarenden zou hebben gered. Op de „Wasp" zijn geen slachtoffers te be*reuren. De achterzijde van het schip vertoorn echter een scheur van ongeveer 25 meter. Het vliegdekschip heeft de reis naar het Middellandse Zee-gebied afgebroken en stoomt thans langzaam op naar New York waar het gerepareerd zal worden. Het schip wordt vergezeld door de „Rodman" Een andere torpedobootjager. die tij dens de oefeningen samen met de ..Hob son" achter de „Wasp" eereed lag om piloten op te pikken indien een vlieg tuig bij een mislukte landingspoging in De schepen maakten deel uit van een eskader met speciale taken dat zich in de Middellandse Zee bij de Amerikaanse zesde vloot zou voegen. Het bestond uit het vliegdekschip „Paula", de kruipers ..Worcester" en ..Baltimore", de olie tanker ..Pawcatuck". twee duikboten en "vijftien torpedoboot Jagers var flottielje no. 4. De snelheid van de ..Wasp" was oo het ogenblik van de aanvaring 20 tot 25 knopen. De ..Hobson" en de ..Rodman" hadden waarschijnlijk dezelfde vaart. In marine kringen herinnert men aan de rampen met de torpedobootjager hedenochtend werd het 176 man officieel Het reddingswerk wend be slijkt door de slechte weersomstan digheden. De Gelaarsde Kat België begint 5 Mei te staken „Vóór onbepaalde tijd", zegt aankondiging Het socialistische blad „Le Peuple" heeft het schema gepubliceerd, volgens hetwelk stakingen zullen beginnen, in- i dien met de werkgevers geen overeen stemming wordt bereikt. Op 5 Mei a.s. zullen de arbeiders in de olie-raffinade rijen, de mijnwerkers en de metaalbe werkers het werk neerleggen. Een dag later gaan de werkers in non-ferro- metaalbedrijven en cementfabrieken sta ken. De werknemers in de cokes-fabrie ken. scheikundige bedrijven en gas- en elèctriciteitswerken in Henegouwen, Bra bant en Luik en een deel van het tram personeel in deze provincies volgen op 7 Mei. De stakingen zullen van onbe paalde duur zijn. Nieuwe carburator Zou veel minder benzine gebruiken Duitse autodeskundigen hebben op de jaarbeurs te Hanover medegedeeld, aldus Reuter, dat een vroegere hoofdingenieur van de Messerschmidt-vliegtuigfabrieken te Regensburg, friedrich Meyer, patent heeft aangevraagd voor een carburator, waardoor, naar hij zegt, het brandstof verbruik voor automobielen bijna zal worden gehalveerd. Zij deelden mede. dat er reeds met jeeps en verschillende in Duitsland vervaardigde kleine auto's proeven worden genomen Het nieuwe van de carburator is, naar zij verklaar den. dat de brandstof wordt vergast vlak voor deze in de cylinder komt. waardoor de afstand, die in de meeste auto's daar tussen ligt, vervalt. Zy voegden er aan toe, dat Meyer met verschillende landen onderhandelt over de verkoop van zijn uitvinding, maar zij weigerden mede te delen, welke die landen waren. In de bollenstreek werd Zaterdag middag' het grote bloemencorso De Gelaarsde Kat gehóuden, dat enorm veel bekijks had. De prachtigste bouwwerkjes vati bloemen werden in de stoet meegevoerd, o.a. deze fleu rige verbeelding van de sprookjes- kat, waarnaar het corso werd 'genoemd. Licht ging uit Leeuwentemster Belita weer in gevaar In het pikdonker bij de dieren in de kooi De leeuwentemster Belita, die bij haai optreden in het circus Mikkinie te Dén Haag, door een leeuwin werd aangeval len en zodanig werd gewond, dat ze enige weken naar Oostenrijk zou gaan om op verhaal te komen, blijkt thans al weer in het circus op te treden, dat nu in Heerlen staat. Zaterdagavond beleefde ze daar weer een hachelijk avontuur. Toen ze. met haar gewonde arm nog in verband, jmet de leeuwengroep optrad, ging tenge- jvolgc van een defect plotseling het licht uit. Belita was daardoor in het pikdon ker met de dieren in de kooi opgesloten. In het circus heerste een anstige stilte. De héér Klant, de eigenaar van de die ren en de verloofde van Belita, ging ter stond door de nooddeur de kooi binnen en samen slaagden ze er in de onrustig geworden dieren in bedwang tè houden. Toen het licht na enige tijd weer aan floepte, zette Belita de voorstèlling onver stoorbaar voort. Na 't vertrek van de Koningin Er blijft alt\jd wat Rat beet baby in kinder wagen De ouders van de acht maanden oude baby IV. F. van Barneveld ie Schiedam werden dezer dagen opge schrikt door het gillen van de baby. die beneden in de huiskamer in de kinderwagen lag. Tóen de ouders be neden kwamen bemerkten zij bloéd lit de kinderwagen. Vermoedelijk heeft een rat die zich een weg gebaand had door de lambrizering in de kinder wagen terechtgekomen. Het kindje was in kin. lip en handje gebeten. De onmiddellijk gewaarschuwde dokt er heeft de baby met penicilline behan deld. Men is ter plaatse met riolerings- werkzaamhèden en straataanleg be zig, waardoor de ratten naar de hui zen gedreven worden. Eisenhower 1 Juni naar de U.S.A. Taft wil de Ver. Naties maar opheffen Eisenhower die van Zaterdag op Zon dag een bézoek aan Luxemburg heeft gebracht, vertrekt op 1 'Juni naar Amerika. Het is voor het eerst dat de generaal een datum heeft genoemd voor zijn vertrek. Toen hij vóór zijn reis naar Luxemburg door persfotografen werd „aangevallen" haalde hy plotseling een miniatuur camera voor de dag en kiekte hij op zijn beurt de fotografen. Bij dé voorverkiezingen in Ariione en Virginie boekte intussen senator Taft winst. In Colorado deed Eisenhower dit. Taft heeft laten weten dat hy de Ver enigde Naties, die geheel gefaald hebben, zou willen vervangen door een Wereld- Gerechtshof desnoods zonder deelneming van de Scwjet-Unie. Van Sprang vertrok naar Noord-Afrika Met lucht-abonnement en 9 nieuwe kotters Voorzien van negen nieuwe koffers met een fonkelnieuwe reisuitzet, zo wel wat kleren, camera's, schrijf machine als radiouitrusting betreft, is Alfred van Sprang vanmorgen om 9 uur 25 met het KLM-vliegtuig naar Madrid vertrokken. Hij zou daar hedenmiddag aankomen, er een nacht verblijven en dan meteen doorgaan naar Tanger. Dat is voor hem de poort tot zijn verblijf in Noord- Afrika, dat zich zal uitstrekken tot Marokko en Tunis en wellicht later tot Egypte. Een bijzonderheid aan zijn uitrus ting is zijn „luchtlramkaart" waar mee het hem mogelijk is op alle, bij de I.A.T.A. aangesloten luchtvaart maatschappijen te réizen, zonder dat hij behoeft te betalen. Dat geschiedde n.l. reeds hier. Zodat men kan zeggen, dat hij met een lucht-abonnement De beste wensen van onze lezers en, ons vergezellen hem op een tocht, die naar een der brandpunten van heden daags nieuws gaat.' Onderzoek Katyn voltooid Verkiezingspolitiek gluurt om de hoek De Amerikaanse congresoilmmassie web ke te Frankfort 26 getuigen heeft gehoord teneinde klaarheid te brengen in de samoord op 4500 Poolse officieren ge pleegd in de bossen van Katijn heeft haar werkzaamheden voltooid. Aan de hand van vergaard bewijsmateriaal zal de commissie na terugkeer in de VS. ver slag uitbrengen aan het Huis van Afge vaardigden. Zij verklaarde gisteren: „De gehele wereld zal dan de waarheid over Katyn vernemen". In de commissie is men het er niet over eens of generaal Eisenhower mede verantwoordelijk is voor het feit. dat in dertijd de kwestie-Katyn niet in Neuren berg is onderzocht. De democraten ach ten het „vreemd" dat Eisenhower daar toe geen poging heeft ondernomen, doch de republikeinen wijzen die mogelijk heid van de hand. aangezien de generaal als militaire opperbevelhebber geen ver antwoordelijkheid had voor de gebeurte nissen in Katyn. De democratische oud- rechter en advocaat Machrowicz merkte droogjes op: „Wij schijnen te vergeten, dat Rusland onze geallieerde was en lid het Neurenbergse tribunaal. In 28 jaren rechtspraktijk heb ik nog nooit ge hoord van een procedure waarbij een réchter, die een zaek ter beoordeling krijgt, zelf wegens het begaan van het ten laste gelegde misdrijf kan worden veroordeeld." Vertrek van vliegtuig door het slechte weer anderhalf uur vertraagd nacht om tien voor twee Nederlandse tijd aan boord van de KLM- Constellation Utrecht uit Ottawa naar Nederland vertrokken na hun Ame rikaanse reis, die 4 weken heeft geduurd. Zij werden op het vliegveld o.a. uitgeleide gedaan door de gouverneur-generaal van Canada, Vincent Massey, en de minister van Buitenlandse Zaken, Lester Pearson. Ket toestel vertrok anderhalf uur te laat, ten gevolge van het slechte weer. Het gezel schap werd hedenmiddag om halfvier op Schiphol verwacht. De Utrecht landde vanmorgen om uur Ned. tijd op het-vliegveld Gander op New Foundland en vertrok 1 uur minuten later naar Schiphol. Prins Bernhard heeft voor zyn vertrek uit New York naar Ottawa verklaard dat het bezoek van de Koningin en hem aan Amerika in één woord prachtig is ge weest. „Wy voelden ons werkeiyk ver end door alle gastvrUheid en vriendc- lykheid, die ons in dit gehele land be toond werden", aldus de Prins. De politie had voor het vertrek va Prins naar Ottawa byzondere voorzorgs maatregelen getroffen. Alle bagage die boord van het vliegtuig werd ge bracht. was om veiligheidsredenen door gelicht. (Dit gebeurt altijd bij vluchten met byzondere personen). Zaterdag is de Prins eregast geweest in een noenmaal, georganiseerd door Koningin Elizabeth en Prinses Margaret van Engeland verschijnen, hoewel de hofrouw nog niet in geëindigd, af en toe reeds weer in het openbaar. In de afgelopen week vertoonden zij zich te Badminton, Gloucester, bij de selectie- proeven van het ruiterteam voor de Olympische Spelen. Het kampioens springpaard Foxhunter geniet de koninklijke belangstelling. Thomas Watson, president van de Inter national Business Machines Corporation. Dr Joseph Sizoo, die op Zijn zesde jaar uit Nederland naar de Ver. Staten emi greerde. hield een tafelrede als president van het theologisch seminarium in New Brunswick. Het verblijf van de Prins in New York werd besloten met een maal tijd ten huize van zijn broer Aschwin. Tot de veel bewonderde mozaïeken, welke momenteel in de bollen streek te zien zijn, behoort o.m. dit unieke uit bloemen samenge stelde symbool der Ver. Naties. Het affiche werd onlangs, naar men weet, bekroond. Foto K.L.M. Verkiezingskluifje van de V.V.D. Pleidooi voor huisraad vergoeding Indië- slachtoffers I He*, verkdezin-gsprogmam van de Volte partij voor Vrijheid en Democratie (V.V.D.) is Zaterdag in Utrecht door de algemene vergadering goedgekeurd. De heer S. J. van den Bergh te Wasse naar werd herkozen als permingmes'.er. Als nieuwe leden van het hoofdbestuurI Dat het ènze Koningin erer, A rtaUA t»u:vi;:iJ-. blijde dag. Voor Koningin en Prins zelf naar wier terugkomst in het bijzonder de prinsesjes in stijgende spanning zullen hebben uitgezien. Maar ook voor heel ons volk. Het is ónze Koningin die vandaag thuiskomt zoals het ook onze Koningin was die ovèr de Oceaan door haar op treden zulk een grote sympathie heeft gewonnen. Het was onze Koningin die telkens weer door haar ongekunsteld op treden millioenen voor zich innam. Ook door de wijze waarop zij telkens opnieuw en bij welke gelegenheid ook een woord wist te spreken dat èn de kern raakte èn hen trof tot wie zy sprak. Zij slaagde daarin of dat woord nu gericht was tot groepjes Nederlanders die in den vreem de zich een nieuwe toekomst hadden ge zocht, of tot de journalisten uit de Ame rikaanse wereldpers, dan wel of zy stond in het brandpiint van Amerikaans staat kundig leven, dat de senaat is. JN DE afgelopen weken hebben wy het onze gedaan om het onze lezers en lezeressen mogelyk te maken, dat zy door middel van hun dagelijkse krant Koningin en Prins op hun wyde tochten konden volgen. En er mocht dan wel eens gemopperd zyn en zeker terecht op die fotografen die niet schenen te kunnen ophouden met het nemen van foto's we zouden aan de begrypelyke wensen van lezer en stellig ook lezeres te kort hebben gedaan, zo we hun niet steeds weer in de krant een keurcollectie hadden aangeboden. Maar heeft de lezer en heeft de leze res dan zo de beide hoge reizigers op hun reis kunnen volgen, dan hebben ze tegeiyk een nog altyd bescheiden indruk van zowel de betekenis als het uitermate vermoeiende dat aan zulk een tocht over het wijde Amerikaanse continent ver bonden is. Een tocht die het mag ge zegd worden iets van een triumph- tocht gekregen heeft en die stellig van zeer grote waarde geworden is. Van grote waarde niet het minst door de wyze waarop de banden tussen Amerika en West-Europa en speciaal de banden met Nederland zyn versterkt. Er is hier in alle ongekunsteldheid een goodwill ge kweekt. waarvan men het belang bepaald niet mag onderschatten. HET WAS onze Koningin die dit heeft gedaan. En het was onze Prins die haar daarby heeft gesteund en trouw ter zyde gestaan. Dat de Prins zyn aanwe zigheid in Amerika dienstbaar heeft •illen maken door de aandacht te ves tigen op de betekenis, welke de Neder landse industrie ook voor de Amerikaan- wereld hebben kan. achten wy een bevestiging van onze overtuiging: in hem bezitten wy een hogelijk te waarderen bijzonder ambassadeur. Dat het ènze Koningin was het moge werden gekozen de heren A Caljé He. 0ok hieruit blijken dat, waar zy zich ook Alblaeserdam en B. Doedes Breunlrvg] bevond, de Nederlandse staatszake/i haar ten Cate té Almelo. aandacht bleven vragen. Dit was nu een- maal onvermydeiyk. We zagen er dezer dagen een aardig voorbeeld van. By de De vergadering besloot voortw kluifje ter tafel te komen voor die a.s. verkiezingen. Een motie van de afd. Den Haag werd ni.l. aangenomen, waar- In uitgesproken wordt, dat de Neder landse oorlogsslachtoffers im ZO.-Azië en in ons land gelijk behandeld dienen te worden, speciaal wat betreft de ver- Rustige Zaterdaggoeding van hutsraadschede. De voor- zltfer mr P J. Oud noemde deze motie een sterke steun in de rug der Tweede- Ka nerfractde. Of deze actie van de WD veel effect zal sorteren, geloven we maar niet zo «Kreet Er Is méér nodig om een bepaald verleden Inzake Indo nesië te vergeten. Koningin Juliana bracht Zaterdag en kele bezoeken aan vrienden, maar bleef geheel incognito. Journalisten en fotogra fen respecteerden dit volkomen en lieten haar ongemoeid, ook toen zy enkele win kels bezocht die haar in de oorlogsjaren vertrouwd waren geworden. Tientallen voorbygangers herkenden haar in de drukke straten en glimlachten, doch ble ven op een afstand. Alleen een jongetje stapte naar de Koningin toe met de be doeling een handtekening te krUgen. Met een zoet lyntje leidden twee Canadese kennissen in het gevolg van de Koningin het jongetje weg. Zaterdag heeft H.M. voorts op een cocktail-party vele oude vrienden de hand gedrukt. De Canadese kranten wydden Zaterdag hele pagina's aan het bezoek van de Ko ningin. die zich in Ottawa in weinige da gen bemind heeft weten te maken als geen ander. Hoeveel de kolen straks goedkoper worden Zo men weet worden met ingang van 1 Mei weer lagere pryzen voor sommige soorten brandstoffen van kracht. Esskolen dalen dan 70 ct per HL in prys eierbri- ketten eveneens 70 cent en cokes 25 cent. Ingaande 1 Juli worden de esskolen en eierbriketten 25 cent per HL duurder en cokes stygt IVi cent per HL in prys. Op 1 September gelden weer de winterpry Kardinalen vermanen gelovigen „metterdaad" te belijden" Op hét ogenblik woedt in Duitsland Democraten en Socialisten zyn mislukt, een verwoede schoolstrijd nu in ver-1 zodat geen regeringscoalitie tot stand ii scheidene staten van de West-Duitse i kunnen komen. Socialisten en Liberalen Bondsrepubliek de schoolkwestie aan-1 hebben zich in verscheidene staten in een hangig is gemaakt. In Noord-Rijnland-1 blok tegenover de voorstanders van con- Westfalen is onlangs, zoals wy hebben 1 fessioneel onderwijs verenigd. De minls- gemeld, met een geringe stemmenmeer- ter derheid de confessionele school by de heeft wet erkend. In Baden-Wurttemberg houdt de schoolstrijd de gedachten bezig, omdat de onderhandelingen tussen Christen- DAT de dir. van de G G.D. in A'dam, dokter A. Brand jr, die Zaterdag met pensioen is gegaan, benoemd ls tot offi cier in de orde van O.N. DAT een schuur met zes varkens, enkele konynen en honderdén kuikeqs Zaterdag op het erf van boer A. Wikke rink te Heurne by Aalten in vlammen is opgegaan. DAT alle onderdelën van S. W. G. N.-Holland Zaterdag in A'dam tg Koninginnedag defileerden o.a. voor ml Teulings en staatssecretaris Kranenbur DAT de Ned. fregatten Van Zyll en I Zeeuw Zaterdag voor oefeningen met Britse schepen in Derry (N.-Ieriand) zijn aangekomen. DAT 35 varkens en een vrachtauto prooi werden van de vlammen die giste ren woedden ln de boerderij van boer Van Hoof te Mierlo (N.-Br.). DAT zeven Am bonnezen die vorige week Maandag betrokken waren by de vechtparty in het kamp Lunetten te Vught. Zaterdag in Den Bosch zyn ver oordeeld tot 3 6 weken gev-straf wegens vernieling van een barak DAT in Silvolde (O-Geld.» op 3 Mei een vogel, en dierenpark wordt geopend. DAT Belg. reisondernemingen tot in Noord-Brabant en Ned. Limburg auto bussen charteren om aan de vraag van reizigers voor een trip naar de Ned. bollenvelden te kunnen voldoen. DAT de door Nederland ontvangen op brengst van Japanse oorlogsbuit (420.001) dollar) blykens een antwoord van min. Drees op vragen van het Tweede Kamer lid Fokkema (A.R.) aan Indonesië moet worden gegeven. DAT blykens een antwoord van de min. v. d. Brink en Joekes aan het Kamerlid Van Lienden (P.v.d.A.) een onderzoek gaande is naar de noodzaak om anthracose onder de beroepsziekten voor de Ongevallenwet te rekenen. DAT de torpedobootjager Jan van Ga len. op weg van Korea naar Nederland, te Buenos Aires is aangekomen voor een vyfdaags bezoek. DAT het echtpaar Van Horen-Delmce in Den Bosch op 13 Mei 60 jaar is ge trouwd. DAT de 18-j. W. T. uit Arnhem, die op een vlucht door een agent werd aan geschoten, bekend heeft een serie dief stallen te hebben gepleegd. DAT te Hendrik-Ido-Ambacht de sleepboot Bruche is overvaren door hei gesleepte schip Limosine. doch de opvarenden van de link^nde boot konden worden gered. DAT vanmorgen een aantal Ned. land- bouwjongeren naar Denemarken vertrok om er een half jaar op verschillende be- dryvon te gaan werken. DAT gisteren een zweefvliegtuig op de Grote Heide by Venlo is neergestort en de bestuurder, de heer Straatman uit Venlo, een gebroken been en enkel kreeg. DAT ln Zutphen een 14-jarige Jongen op een groepje spelende kinderen toe liep met de woorden: „Zal ik jullie nu eens met -een mes steken" en de daad by het woord voegende èen vierjarig kind een zes centimeter grote snywond toc- DAT in Ommen nog steeds honden worden vergiftigd door het neerleggen van vlees met strichnine en het aantal slachtoffers soms zes per week be- DAT de Ned. Bond van Vrouwen werkzaam in Bedryf en Beroep een tele gram aan de Koningin heeft gezonden t.g.v. haar terugkomst in Nederland. DAT de Amersfoortse wethouder van Onderwys, A. J. Spiekèrmann, 65 jaar oud, is overleden. DAT staatssecretaris Muntendam van daag te Vlaardingen de eerste paal in de grond sloeg voor èen nieuw zwembad- DAT in Leidschendam een kalfje ge boren is, dat slechts drie en een halve poot beeft en het uitstekend maakt. kans van slagen heeft. Kardinaal Frings, uit Keulen heeft in een herderlijk schrij ven de R K. vermaand zich van hur plicht inzake het onderwys bewust te zyn en de kinderen in hun jeugdjaren een Christelyke opvoeding te geven. De R.K. bisschop van Mainz. mgr. Al bert Stohr. heeft in een herderlyk schry- ven de ouders in zyn bisdom aange spoord by de komende verkiezingen al hun gewicht in de schaal te leggen, aan gezien socialisten en liberalen zich una niem tegen de confessionele school heb ben gekeerd. Men kan, zo zegt de bis schop. zyn godsdienstige belangen niet toevertrouwen aan politici, die voor deze belangen geen begrip hebben. Ook die nen R.K. leerkrachten zich af te vragen, of zy zich wel kunnen aansluiten bij or ganisaties. welke afwyzend staan tegen over de godsdienstige gevoelens, doch in tegendeel de oude parolen van de „Auf- klarung" nog altyd wel gezind zijn. „De ervaringen met onze actie voor de con fessionele scholen", zo besloot de bis schop zyn schryven. „moet voor ons een alarmteken zyn Alle godsdienstige half slachtigheid dient te worden geweerd en wy moeten metterdaad Christus beiy- Kol. Wijnsouw overleden Het hoofd van de afdeling landmacht van de Nederlandse militaire miasie in Indonesië, kolonel J Wynaouw iVry- dag te Djakarta na een kortstondige ziekte overleden Zaterdag >chtend is ay me: militaire e: op de begraafplaats Poeloek Men leng begraven. j Staten-Generaal werd een wetsontwerp ingediend. Dat is op zichzelf niets by- zonders. Maar ditmaal was er toch wel iets bijzonders. Want de gebruikelijke Koninklyke boodschap die dit wetsont werp vergezelde, vermeldde als plaats en datum: Sea Island, Georgia. 11 April 1952. Een eenvoudig voorbeeld. Maar tekenend. Waren het dan ónze Koningin en Prins die wy op hun reis met spanning heb ben gevolgd, het zyn ook ónze Koningin en Prins die vandaag terugkeren. In de kring van gezin en volk. Straks is het weer Koninginnedag. Het kan niet an ders of er ligt over die dag een glans van byzondere dankbaarheid en warmte. Ernstig verkeersongeluk op Oost-Java BIJ Poronig ln Oost-Java zijn twee mllKaire vrachtauto's tn volle vaart op elkaar gereden. Een der wagens sloeg over de kop me- het vreselijke gevolg, dat 8 militairen ter plaatse overleden. Voorts zijn er te Soera ba ja 21 gewon den binnengebracht, van wie er een later overleed. In de kampong Wonoredjo nabij Kedoengsari in Oost-Java heeft een dolle hond 20 mensen aangevallen en gebeten. Zy zuil n allen in het insti'uut Fas'eur in Djokja worden behandeld. HET WEER IN EUROPA Rapporten van hedenmorgen 7 uar t if i h 11 Iff Ss* a i 51 s zS Stockhnll' Londen A'dam Genéve PartJi Berlijn rr«nkt-.r- iw bew licht bcw nevel** regen Zw. bew. O 3 windstil ZW 4 windstil NNO NW 3 OZO 2 N 3 windstil 12 0 17 0 9 8 17 0 16 0 19 0 IS 0 15 1 U 3 Advertentie) WEERBERICHT Plaattelijk regen Tot morgenavond verwacht De Bilt: Overwegend zwaar bewolkt met plaatseiyk regen en vannacht hier en daar ml*t. Zwakke wind. Weinig verandering in tem peratuur. (Opgemaakt te 10 uur). ZON EN MAAN Dins *g Zon 5.14—20.02; maan onder J.17, op 8.03. Op 2 Mei EJC.

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 1