Jliettme geihsctfe ÖTourant Regenwater spoelde wel versieringen, maar niet de vreugde weg Rustig weekeinde bij de Roosevelts op Hyde Park genoten Brand in duinen bij Santpoort door jongens gesticht? Vliegtuig stortte op de stad New York Wist U MAANDAG 7 APRIL 1952 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie. Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: TeL '31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.per kwartaal; 2.per maand; 0.47 per week. ADVERTENTIËN: 0.18 per millimeter (By contract belangrijke korting) Drie en dertigste jaargang No 9400 Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK Directie: F. DIEMER CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Staal,asll et I. «itllnm «go bert la Irgljtospml" IN ZES UUR WERDEN 200 BURGERJONGENS SOLDAAT Koningin bij pioniers HET PROGRAMMA dat H.M. de Koningin en Prins Beznhard Zaterdag algewerkt hebben in Philadelphia en het 300-jarige Kingston, was niet alleen uitgebreid, het stelde ook hoge eisen aan uithoudingsver mogen van bezoekers en ontvangers. Want het regendel Uit een lood grijze hemel stroomde ononderbroken het hemelwater, dat van de straten rivieren, van de weg in Kingston beken en van de versiering 1ladderende lorren maakte. Het was zonde en jammer. Weken lang had men in die plaatsen gezwoegd op plannen en decoraties van straten en huizen en nu het dan eindelijk zover was. viel alles in het regenwater. Wat er aan het weer ontbrak, werd evenwel ruimschoots vergoed door de hartelijk heid. die Koningin en Prins overal ten deel is gevallen. Kingston, dat vroeger Wiltwijk heette i door Nederlandse kolonisten gesticht werd, dat ook nog tal van Nederlanders onder haar prominente en eenvoudige bewoners telt, had, sinds George Washington de stad eens bezocht, weer „hoog" bezoek gehad, zoals de burgemeester het uitdrukte. Men heeft er dus zün beste beentje voorgezet. En Philadelphia, dat de derde stad van de Ver. Staten is en vele buiten landse gasten herbergt van tijd tot tijd, kwam voor de dag met een ontvangst dn Independence Hall en het erbij beho rende museum, waar de republiek der Ver. Staten van Amerika geboren Cosmopolitische stad In de ochtend van Zaterdag kwamen Koningin en Prins daar per vliegtuig uit Washington aan. Zij waren in The Nation's Capital uitgeleide gedaan door minister Acheson en de Noorse deur, diie het corps diplomatique tegenwoord'igde. De tocht naar Philadelphia werd ge maakt in een militair vliegtuig. Het was een lange stoet van auto'; de hoge gasten van het vliegveld de plaatsen van ontvangst bracht, werden er door het stadsbestuur en vele inwoners van deze cosmopolitische stad hartelijk begroet. Philadelphia, dat gesticht werd door William Perm, de man, die, op grond enkele koninklijke schuldbekentenissen, die zich in zijn bagage bevonden, des tijds héél Pennsylvania van het Engelse hof in eigendom verwierf, ivijkt in veel opzichten van andere Amerikaanse ste< den af. Het is een stad waar zich, om dl zeer Amerikaanse kern van hoge gebou wen heen, landelijke wijken gevormd hebben, waarin verschillende nationali teiten wijksgewijs ondergebracht zijn. Zo is er een geheel Poolse wijk, een Ita liaanse, een Duitse en er wonen ook zeer veel Nederlanders Zó sterk is de eigên invloed van deze bewoners, dat wij er mensen gesproken hebben, uit Polen en Italië afkomstig, die, hoewel zij 30 jaar en langer in de Ver. Staten woonden, nog geen woord Engels spra ken. De Invloed van de Europese ge meenschap en ook de Europese traditie is er uitermate sterk. Niettemin was het deze stad, waar, in de Independence Hall, de constitutie ge tekend werd, die Amerika onafhankeiyk van Engeland verklaarde. Toen was Philadelphia „The nations capital". H.M. de Koningin zei dan ook Zater dag: „Wy hebben zeer sterk gevoeld, dat wij niet naar Amerika hadden kun nen komen, zonder Philadelphia, de ge boorteplaats van de vrijheid, bezoeken". Drie meisjes in Nederlandse kleuren gekleed, boden bloemen Nederlandse kamer van he* museum zetten Koningin en Prins hun handteke ningen, voor zij, om half één, naai Kingston vertrokken. Prins Bernhard vloog door naar d-e militaire academie in Westpoint. op een huis de woorden „Vrede op aarde" zien staan. Dat heeft mij zeer ge- troffen,55 a-ldus 'de Koningin. „Ik ben overtuigd, dat wij de vrede kunnen winnen," zo besloot zij. Er werd een krans &legd bij het standbeeld van Pieter Stuyvesant, die Wiltwijk stichtte en, terwijl het koor der kerk „Wilt heden nu treden" zong, begaf de Vorstin zich naar de Ned. Herv. kerk, waar zij haar handtekening zette in het grote gouden boek der stad. Maar niet, dan nadat zij een haartje, dat aan de pen zat, zorgvuldig had verwijderd, om dat, zoals de Konigin zei: „ik deze fraai gecalligrafeerde bladzijde niet wil be derven door een slordige handtekening". Viruly is vandaag 25 jaar piloot Met vreugdegeiluit ontvangen Zoals het in Amerika gebruikelijk is, werd H.M. de Koningin im Kingston, waar de ontvangst dus ook binnen moest geschieden, door een grote schare met handgeklap en vreugdegefluit ont vangen. In de stadsgehoorzaal ontmoette onze vorstin mevrouw Roosevelt en haar zoon John, met diens kinderen. By de Roosevelts zou zy het weekend door brengen. Pamela Dykstra, een der nazaten van de pioniers, gaf de Koningin bloemen en de bungemester hield zyn welkomstrede. „Er ds geen regen," zo zei de Koningin in haar antwoord, „die iets kan verande ren aan de vriendschap, die er tussen Kingston en Nederland bestaan. Ik heb Jan v. Riebeeck in 1952 Lopen..,, daar zijn ze weer! Vandaag is het 25 jaar geleden, dat de bekende vlieger-schrijver Adriaan Vi ruly, algemeen chef-vlieger by de K.L.M. het vliegbrevet van de Federation Aeron- antique Internationale behaalde. In die kwarteeuw heeft hij ongeveer 60.000 luchtreizigers vervoerd, eerst in de pri mitieve, met linnen bespannen Fokker vliegtuigen en later in de grote DC-6's Constellations. Thans vliegt Vidudly, voor zover hy geen speciale startervluchten uitvoert, regelmatig op de lijn A'dam—New Yorq. Virurly is in die 25 jaar bijna 17000 uren in de lucht geweest, dat staatg elyk met een onafgebroken verblijf tussen hemel en aarde van byna twee jaren. Adriaan Virurly, 5 Januari 1905 in Breda gebo ren, kwam in April 1931 by de K.L.M. Hij was voor de oorlog gezagvoerder op de Indië-röute en tevens instructeur. Hy maakte in 1938 als tweede bestuurder de eers^ K.L.M.-vlucht naar Zuid-Afrika. Tydens de oorlog week hy uit naar Engeland. Na de bevrijding werd hy be noemd tot algemeen chef-vlieger. Hy maakte in Februari 1946 de eerste vlucht naar West-Indië en was gezagvoerder van het door de U.N.O. ten behoeve van Graaf Bernadotte gecharterde K.L.M.- vliegtuig. Over zyn ervaringen als vlieger heeft Viruly vele boeken geschreven. Het jubileum van Viruly zal vandaag in intieme kring op Schiphol worden hetdacht. Zoon van gen. Van Fleet vermist Luitenant James van Fleet, de enige zoon van de opperbevelhebber van het Amerikaanse achtste leger in Korea, wordt vermist, nadat hij opgestegen was voor een actie boven Noord-Korea. Hy was Donderdagavond als vlieger by een groep Amerikaanse bommenwerpers de lucht ingegaan voor een speciale missie. Door de mist gedwongen, moest hy toen van koers veranderen. Per radio deelde hy mede dat zyn benzine-voorraad ver minderde en dat het hem onmogelijk was, zyn tweede doel te bombarderen. Sinds dien is niets meer van hem vernomen. De mogelykheid bestaat, dat Van Fleet Junior, die 26 jaar is, in communistische handen is gevallen, doordat hy een nood landing heeft moeten maken. Een andere mogelykheid is, dat zyn toestel, een B-26, door de Noordelijken is neerge schoten, zodat het niet zeker is of luite nant Van Fleet en zyn twee mede-inzit tenden nog in leven zyn. Urkers danken Argentijnse gezant Woensdag a.s. zal burgemeester Key zer van Urk door de Argentijnse gezant worden ontvangen. De oudste dochter van de burgemeester zal by die gelegen heid aan de gezant een oorkonde namens de Urker bevolking aanbieden, om de dank te betuigen voor diens hulp en by stand. Op 24 April wordt in Utrecht ~de jaarlyke documentatiedag van het Ned Instituut voor Documentatie en Registra tuur gehouden. De kerk bevat tail van herinneringen aan Nederlanders, die hier gewoond er gekerkt hebben en die er ook begra v-ern zijn. Van Kingston begaf de Koningin zioh naar Hyde Park, de woning der Roose velts, waar zij de Prins weer ontmoette. Het Koninklijk paar legde daar krans op het graf van de grote president en Zondagochtend ging de Koningin naar de Episcopaalse kerk. De Prins begaf zich naar New York, om er zijn broer Asohwin en vrienden te bezoeken. Het weekend by de Roosevelts welverdiend. Een druflcke week ligt aohter ons Koninklijk Paar, een even drukke week staat het weer te wachten. Het begint vandaag met de intocht in New York. Kleuter bij kolen lossen doodgevallen Zes Utrechtenaren gewond door botsing in België Spelend by de A.K.U.-fabriek te En* mercompascuum is de 5-jarige Jan Meier dezer dagen om het leven geko men. Het kind „hielp" mee by het af laden van kolen en bleef met zijn schopje achter de in stijging zijnde kolenbak haken. De kleine werd mee omhoog ge trokken en liet zich daarna vallen. Hy werd dood opgenomen. Op de Emmerikseweg te Z u t p h is een spelend kind van het echtpaar M. door een vrachtauto overreden en gedood. De 8-jarige P. R. te H a a r 1 e der een wiel van een autobus terecht gekomen en in het ziekenhuis overleden. Hij werd gegroepen toen hy zich met enkele vriendjes van de weg verwijderde achter een optocht te hebben aange lopen. In Ti el Is de 16-jarige loodgieters knecht Van D. uit een dakgoot gevallen. De jongeman brak een rib, die de long binnendrong, en is overleden. Twee Utrechtenaren werden 'aar en vier anderen licht gewond toen gistermiddag omstreeks kwart twaalf een personenwagen uit Utrecht op weg naar de voetbalwedstrijd België— Holland by Antwerpen tegen een boom botste en over de kop sloeg. De ernstig gewonden zijn de 37-jarige fruithande laar C. A. Tersteeg en de schoenwinke lier G. de Roy. Dochter hoorde iets op zolder Brutale insluiping in tuinders huis te Loosduinen een alleenstaande tuinderswoning de Haagweg te Loosduinen hoorde j gisteravond de dochter des huizes, dat er op zolder iets gaande moest zijn-, Zy ging eens een kijkje nemen, doch by haar nadering zag zij nog juist een man van de zolder vluchten* door via het platje zioh snel uit de voeten, te maken. De kerel moet langs dezelfde weg ook het huis binnengedrongen zijn. Hy heeft nog kans gezien een geldkistje met f 180.uit een zolderkamertje mee nemen. In het Meridian Hill Park te Washington had de overdracht plaats van h carillon van het Nederlandse volk aan de V.S. De Koningin en de Prins i de plechtigheid. Vuur verwoestte 9 hectare Twee boerderijen in Goudriaan in de as gelegdschade 100.000 BRANDEN hebben dit weekeinde, door de harde wind aangewak kerd, te Santpoort, Goudriaan, Nieu- wolda en Maastricht ©en schade van vele tienduizenden guldens veroor zaakt. Bij een van deze branden, die in de duinen bij Santpoort, vermoedt men kwaadwilligheid. Twee jongens van plm. 16 jaar uit Bloemendaal en Haarlem-Noord zijn aangehouden. Zaterdagmiddag ontstond een hevig n zich heengrypende duinbrand achter het huiten Duin- en Kruidberg by Santpoort. Er werd ongeveer drie hectare duinterrein zwart geblakerd. Nog diezelfde middag brak voor de tweede maal in deze duinen het vuur uit. Ruim zes hectare eikenhakhout ging Een brokje Nederland middéh in Amerika. Bij haar aankomst in Meridian Hill Park in Washington, waar zij aan het Amerikaanse volk het Nederlandse carillon aanbood, werd de Koningin hartelijk toegezongen door kinderen van Nederlandse gezinnen, die in de V.S. wonen. verloren, maar deze keer bleek nergens uit dat ?r kwaadwilligheid in het spel was. In totaal is de Santpoortse brand weer voor bosbrandjes gedurende dit weekeinde viermaal uitgerukt. Een schade van meer dan een tón is Zondagmiddag in GóudriAan veroor zaakt door een brand in de boérderyen van G. Zwynenburg en H. van Ermen. Zo razend snél greep het vuur om zich heen dat boer Zwynenburg geen kans meer zag het vee uit de stal los te ma ken. Twintig koeien verbrandden levend en de gehele inventaris ging verloren. Ook de hofstede van H. van Ermen, waarop het vuur was overgeslagen, WEER 32 DODEN Bevolking eist sluiting van alle grote vliegvelden rondom de stad Zaterdag is een transportvliegtuig brandend neergestort in een dichtbevolk te wijk van New Yorlc Het toestel raakte met één der vleugels een politie-auto doodde een daarin gezeten inspecteur. Zes andere auto's vlogen in brand en even daarna stonden ook vijf huizen in lichter laaie. Het aantal doden, dat aanvankelijk vanwege de ontzettende hitte niet kon worden vastgesteld, bedraagt zeven. Hier onder bevinden zich de twee inzittenden m het vliegtuig. Het toestel stortte neer by de 171ste de 89ste straat in de buurt van het La Guardia-vliegveld. De wyk heet Ja maica en is een onderdeel van Queens- borough. Het tweemotorige vliegtuig Oude mensen op stoelen vastgebonden Laife overval in Rotterdam Zaterdag is in de Gerard Scholten- straat te Rotterdam een laffe overval gepleegd op een 75-jarige ziekelijke zyn 72-jarige vrouw. Terwyi de oude nsen (het echtpaar Tierolf) in de woonkamer achter hun winkel in kleer- makersfournituren zaten te eten, is een ongeveer 30-jarige man naar binnen ge drongen. Hij bond het oude echtpaar onder bedreiging met een revolver op zyn stoelen vast met handdoeken, die hy zelf uit de linnenkast had gehaald. Ver volgens roofde hij het grote geld uit de winkelkassa, ten bedrage van ongeveer 265, waarna hij ijlings de vlucht nam. Niet tot wethouder gekozen Raadslid weigert in de raad te komen is in Geleen (L.) een raadslid, oud wethouder, die in de huidige zittings periode nog geen enkele raadsvergade ring heeft bijgewoond, terwijl hij de vorige zittingsperiode slechts éénmaal ;en vergadering is geweest. Dit raadslid, de heer E. G., heeft geprobeerd opnieuw wethouder te worden. Toen dit mislukt was is hij niet meer in de raad zaal verschenen. Dit optreden was sinds lang een doorn in het oog van het ge meentebestuur en de overige raadsleden. De heer G. is nu door een besluit van de Raad voor de keuze gesteld vóór 1 Juni a.s. af te treden, bf de eed als röads- i lid af te leggen. Zo niet, dan verliest hij hét recht op ouderdomspensioen, waar op hij als oud-wethouder aanspraak kan maken, De voorzitter noemde het geval-G. een unicum onder de duizenden raadsleden Nederland. richt is Zondagmiddag uitge- brandde tot de grond toe af. Brand op j brand door onbekende oorzaak. De scha- het neten dak van een derde boerderij de loopt ook hier in de tienduizenden. J. de Jong) werd spoedig geblust. Vermoedelijke oorzaak: omvallen van een petroleumstel. Ruim een half millioen kilo stro en vyf vrachtauto's gingen verloren bij een felle brand in een grote stro-opslag- schuur van de gebrs. Van der Wal te Nieuwolda, waarschijnlijk door kort sluiting in een der auto's. Schade: tien duizenden guldens. De bovenverdieping van een broodfa briek aan het O.L. Vrouweplein in Kinderen ontdekten het vuur. De meel- voorraad, alsmede papier en emballage, gingen in de vlammen op. Een 69-jarige invalide, alleenwonende man is Zaterdagavond in de keuken van zijn woning aan de Crommelinstraat in Amsterdam over een op de grond staand gascomfoortje gevallen. Aan de ernstige brandwonden die hU kreeg, is hij gisteren bezweken. De bovenburen wer den enige tijd later door een gaslucht op het ongeluk opmerkzaam gemaakt. Opheldering gewenst Decoratie van kapitein Uyldert wekt bevreemding Onderscheiden door Amerikana ontslag door overste Christan (Van onze correspondent Alfred van Sprang) ROOSENDAAL. Zaterdag. TN MILITAIRE KRINGEN heeft men zich verwonderd over het feit, dat kapitein (nu weer luitenant) G. C. Uyldert enkele dagen geleden voor zijn werk als verbindingsofficier tussen het Van Heutsz-bataljon en het hoofdkwartier vna het Achtste leger in Korea onderscheiden is met de Bronzen Ster: een van de hoogste Amerikaanse decoraties. Kapitein Uyldert heeft namelijk slechts enige maanden in Korea doorgebracht er er een zuiver administratieve functie vei achter het front vervuld. Bovendien: overste Christan, de commandant van het Van Heutsz-bataljon, heeft dezelfde kapitein Uyldert wegens ongeschiktheid DAT Twijn6tra's Olief abrieken In Akkrum (Fr.), die geheel zijn gemoder niseerd, Zaterdag zyn heropend. DAT de ministers Lieftinck, Mansholt en Albregts en de gezanten vgn Brazi lië en Argentinië Zaterdag in Utrecht hebben deelgenomen aan een afscheids- banket voor de Zuidamerikaanse gas ten die de jaarbeurs hebben bezocht. DAT de ministers Alibregts en V. d. Brink en wellicht ook Prins Bernhard worden uitgenodigd voor de opening de Groninger industriehallen op 15 Mei. DAT de tiendaagse huishoudbeurs In het R-AI.-gebouw te A'dam 120.000 (v j- 112.000) bezoekers heeft getrokken. DAT een Belgische vliegende tolbri- gade na een jacht van ruim 20 km by Oostham (België) een smokkelauto met 350 kg Ned- boter heeft aangehouden en de bestuurder, een Bel®. Is gegrepen. DAT het Duitse schip Burg Sparren- burg (5300 ton) Zondagmorgen om 7 uur-by Hoek van Holland aan de grond is gelopen en twee uur later door de sleepboten Maas en Argus is vlotge- trokken. DAT Donderdag in Sloten (Fr.) offi cieel acht woningen voor ouden dagen worden geopend, waarvai bouw mogelijk is geworden door legaat van de in 1944 overleden Gerben Gerrits van der Wal te WyckeL DAT 75 Ned. militaire oorlogsinvali den morgen o-l.v. de Stichting Moveo (Meer Ontspanning voor ernstige Oor logsgewonden) een bezoek aan Antwer pen brengen. DAT een partij karpers, die onlangs ln vijfvers bij Helenaveen is uitgezet, dreigt te worden uitgeroeid door otters, DAT de gronden van de maatschap Mariaveen (740 ha) op de grens van de gemeenten Deurne, Horst en Sevenum door het Rijk zijn aangekocht om te worden ontgonnen. DAT in Eindhoven een tentoonstel ling Fotografie als uitdrukkingsmiddel" is geopend, waar ruim 300 fo:«'s van de Amerik., Engelse, Italiaanse, Zweedse en Duitse kumstfotografen zijn bijeenge bracht DAT de particuliere toerwagenonder- nemers Woensdag op een vergadering in Utrecht stelling zullen nemen tegen het rapport van de Ned. Ver. van Transportondernemers, volgens hetwelk het toerwagenbedrijf grondig gesaneerd j moet worden. DAT de Ctar. Houtbewerkersbond op 23 en 24 Mei in R*dam zijn algemene vergadering houdt. DAT de jachtopziener van Helenaveen (N.-Br.) het afgelopen jaar f500 heeft verdiend aan premies voor ingeleverde konijnenstaartjes. DAT de 30-j wed. A. C. van B„ Ne derlandse van afkomst, die in België wegens medeplichtigheid aan de moord op haar man tot levenslang is veroor deeld en naar Nederland is uitgeweken, op 23 April in Middelburg terecht zal staan. DAT tegen de 21-j. Vlissingse water klerk W. J. V„ die stadgenoten voor in totaal f 37.000 heeft benadeeld, voor de Middelburgse rechtbank 1 jaar, waarvan 4 mnd voorw. en ondertoezichtstelling is geëist DAT op de jaarvergadering van het Ned- Padvindstersgilde in Zwolle een verplaatsbare tentoonstelling is aange boden, die in de komende twee jaar door ons land zal reizen om voor het gilde propaganda te maken. DAT B. en W van Utrecht nu* zoals reeds was aangekondigd, aan de ge meenteraad hebben voorgesteld een ga rantie te verstrekken voor 4 pets geld leningen van samen f 5 millioen voor de machmshal (15 000 m2) I op het jaarbeursterrein Croeselaan. van zijn functie ontheven en de vergaande stap genomen hem als verder onbruikbaar naar Nederland terug te sturen. Het spreekt vanzelf, dat er iets onregel matigs in deze gang van zaken schuilt. Bij het Nederlandse bataljon en op het Amerikaanse hoofdkwartier was er het algemeen veel waardering vooi werk van kapitein Uyldert. Hij bleek zeer veel tact te hebben om met de Amerikanen om te gaan. De Amerikanen mochten hem graag. Daardoor kon hij de belangen van het Nederlandse bataljon uitstekend behartigen. Niettemin heeft overste Christan aanleiding gevonden hem op oneervolle wyze te ontslaan. Het is uiteraard moeilijk van hieruit precies achter de feiten te komen. Een serieus onderzoek zou die aan het licht kunnen brengen. Het is echter bekend, dat de functie van verbindingsofficier licht leidt tot jalouzie onder de andere officieren, die verplicht zyn onder veel moeilijker en gevaarlijker omstandigheden in de voorste lijn te leven. Demonstiatiet Het is in dit verband opvallend, dat reserve-kapitein Uyldert als verbin dingsofficier opgevolgd is door de be roepskapitein Jette. Kapitein Jette was oorspronkelijk belast met het vitale werk van S3 (Operatiën). In die functie heeft hy echter zodanig gefaald, dat het voor het bataljon niet verantwoord was hem langer te handhaven. Er was geen andere oplossing dan hem als verbindingsofficier te plaatsen op het hoofdkwartier. Daar kon hij ten minste geen brokken maken waarmee mensenlevens gemoeid zouden zyn. In Amerikaanse militaire kringen was en zeer verbaasd over het ontslag van kapitein Uyldert. Men heeft er zich ech ter verder niet mee bemoeid, omdat het boorde zich volgens ooggetuigen door twee gebouwen heen en ramde een derde aan de overkant van de straat. Het was als een „bal vuur" naar beneden komen Het toestel verongelukte bij een poging om tydens zware regen op zijn instrumen ten te landen op International Airport. Een bewoner van één der getroffen huizen verklaarde: „We voelden het huis wan kelen. Toen volgde een ontploffing. Ik hoorde mensen roepen: „Het huis uit" en toen ik buiten kwam leek de hele straat in vlammen te staan. Ik hielp een man uit een auto. zag een blijkbaar dode vrouw liggen en was er getuige van dat drie mannen iemand uit een auto trok ken en hem op een stoep legden, waar de man overleed." Deze vliegramp is de vijfde in een reeks van vijf, die in groot New York 126 men sen het leven heeft gekost. Hevig ver ontwaardigd hebben de New Yorkers op nieuw de sluiting geëist van alle grote vliegvelden rond de stad. Doordat het vliegveld Newark bij Elizabeth onlangs na een ontzettend vliegtuigongeluk is gesloten, is het op de New Yorkse velden veel drukker geworden. Om het vliegveld te bereiken moet de piloot laag over de straten van de voor stad vliegen. Behalve deze ramp hebben dit week einde nog twee vliegtuigongelukken plaats gevonden in de Ver. Staten, waar door in totaal 25 mensen het leven ver- Een botsing van twee militaire vlieg tuigen bij Mobile, in de staat Alabama, eiste 15 levens. Bij Sacramento (Califor- nië) verloren 10 personen het leven toen een Superfort B 29 neerstortte. Ambtenaar lichtte zes jaar lang gemeente op In Zutphen is thans vyf maanden geëist tegen de chef der gemeentesecre tarie te Apeldoorn, die zes jaar lang de administratie heeft vervalst door jonge paartjes die een huwelijk eerste klas aanvroegen, ook het eerste-klas-tarief te laten betalen doch de formulieren later overschreef met de vermelding dat het huwelijk tweede-klas voltrokken was. Het verschil in kosten stak hij in eigen zak Het bedrog kwam uit toen een accountant de oorspronkelijke papieren vond. Behalve vijf maanden onvoor waardelijk werd ook zeven maanden voorwaardelijk geëist. Weer twee uitbrekers uit H. v. B. in Zutphen Opnieuw zyn twee gevangenen uit het Huis van Bewaring te Zutphen ontsnapt. Zaterdagnacht bemerkte men da: twee inbrekers, de Arnhemmer H. en de Am sterdamse fotograaf S.. waren uitgebro ken. Zondagmorgen werd H. in De Steeg (gemeente Rhe^en) aangehouden. S. was in -ijn gezelschap, doch wist te ontko- Na een langdurige jacht in de bos- werd S. 's middags slapende gevon den onder een bosje. Beiden zyn weer het Huis van Bewaring te Zutphen overgebracht. Vijftien gemeenten gaan nauw samenwerken Vyftien gemeenten in Waterland (N.-H.) gaan nauw samenwerken o.m. voor de voorziening van electriciteit en gas, politie, het instellen van brand weerinspecties, belastingaangelegenheden en arbeidsbemiddeling. Het zijn Beemster. Broek in Water land, Edam, Graft, Ilpendam. Katwoude, Kwadyk, Landsmeer. Middelie, Monni kendam, Oosthuizen. Purmerend, De Ryp, Warder en Wydewormer. LUIT G. C. UYLDERT Bronzen Ster enontslag i zuiver interne kwestie van het Ne derlandse bataljon was. In de toekenning van de Bronzen Ster vergezeld van een uiterst loffelijke citatie zien ingewijden echter een duidelijk demonstratief ge baar van Amerikaanse zijde om uiting te geven aan hun ontstemming over de gang van zaken. Later opklaringen Tot morgenavond verwacht De Bilt: Aanvankelijk zwaar bewolkt met regen, later enkele opklaringen. Krachtige tot matige wind aanvankelijk tussen Zuid en Zuidwest, later tussen Zuidwest en West, Morgen overdag iets kouder. (Opge maakt te 10 uur.) ZONEN MAAN 5 59—19 25; maan 1T.35—

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 1