LODALINE KOERIERS J.IGÜi. OPDAT ZIJ LICHT ZIEN WMÜS Qtt f 5.90 MOOI aantrekkelijk HAAR Gieter Cannegieter STENO-TYPISTE NIEUWE LEIDSCHE COURANT DONDERDAG 27 MAART 1952 Alphen aan den Rijn De heer S. H. van Eijbergen hield een rede voor de C. H. kiesvereniging De buitenlandse politiek werd belicht VOOR DE C.-H. KIESVERENIGING sprak gisteravond de heer S. H. van Eijber- gen, lid van de Prov. Staten van Zuid-Holland over: „De buitenlandse politiek". De bekwame spreker maakte met zijn aandachtig gehoor een wereldreis en deed Rusland zien als de sphinx op de achtergrond. En terloops gaf spr. nog enkele behartigenswaardige opmerkingen over de gang van zaken in Nederland. De heer D. v. d. Waals opende deze is een volbloed communist. Hij stimuleert jaarvergadering en heette naast de spre- de eis: Nieuw-Guinea (West Irian) Indo- ker ook welkom de heer Van Iterson uit nesisch gebied, want dat is uitermate Indonesië op Nieuw- o.m. ook: Het zou ons i als Indonesië tot de chaos kwam. ^Terugkerende tot_Europa,_ schonk spr Leiden, voorzitter van de propaganda- communistisch-Russiseh belang. Gelukkig commissie, afdeling Leiden, dor C.H. gaan de ogen in Amerika open. Spr. Unie. De bewogen tijden waarin we na- alle rechten tionaal en internationaal leven, aldus de Guinea af, voorzitter, vinden hun oplossing in het spijti voorgelezen Schriftgedeelte, Joh. 15 9 Te.-fc..... - 17. Spr. zei. dat er enige bezorgdheid is even aandacht aan Rusland. Voor de bui bij dc verschillende stromingen in ons tenlandse radio vertelt men. dat n vrij- vaderland over dc koers, die de C.H Unie heid van godsdienst is. De werkelijkheid in de toekomst zal gaan. Laat men zich is. dat de jeugd vóór het 21e jaar met niet bezorgd maken, de C.H Unie heeft met het Evangelie m aanraking mag ko- steeds haar weg geweten en zal ook in men Is men meerderjarig, dan mag men - - K«eUccani maar hoe de keus dan uit- i anti-godsdienstige opvoeding Nadat de secretaresse, mej. Van Drus-j sen, de notulen gelezen had kreeg ae heer Van Eijbergen het woord, Releve-i rende de vooruitgang in de techniek de laatste 50 jaar, noemde spr. de grootste vooruitgang toch wel, dat men de ge schiedenis heeft doorschouwd. Dit dan met name door de aanhangers van de atheïstische levensbeschouwing. Want in het begin der Christelijke kerk zag Augustinus hel reeds: God heeft een plan met deze wereld. Bij de middeleeuwen aansluitende, liet spr. zien. hoe de strijd om de macht; steeds breder terrein ging bestrijken. In eigen land: dorp legen dorp, later pro vincie tegen provincie (graven-tijdperk), land tegen land (HollandSpanje) tot spr. tot de huidige machtsconcentraties kwam: Amerika met de vrije volken te genover het Russische blok. De Klissen zijn goede schakers: toen alle aandacht op de Berlynse luchtbrug gevestigd was. werd in China dc grote slag geslagen en dit millioenenvolk onder communistische dictatuur gebracht. ,bHeSï0Ur',ng °Ver ecoDom»™t «menwer- de methoden an geweld, die het moge- kjng verder uitgebouwd worden. En daar- pn 1 om is het van harte te hopen, dat de be- zwaren overwonnen worden. Loopt dit mis, dan zal er niets gelukken. In verband met de a.s. verkiezlni niet twijfelachtig. In dit verband signaleerde spr. de revolutionnairc-marxistische tijd geest. die ook in ons land gepropa geerd wordt in die zin, dat men met voorbijgaan van de school met de bij bel een soort Christelijke staatsschool wil. Spr. noemde deze gedachte zeer gevaarlijk. Hij herinnerde aan de schoolstrijd en wees er op, dat men niet kan volstaan met een uurtje bijbels onderricht, maar dat het on derwijs in alle opzichten doordrenkt behoort te zijn van de Christelijke geest. Spr. haalde als voorbeelden aan aardrijkskunde en geschiedenis. Stalin weet, dat zijn politiek in eigen land is vastgelopen, hoewel hij het niet durft te zeggen. En nu voert hij een im perialistische politiek, waarbij hij in het door Labour-bewind verzwakte Engeland en het zieke Frankrijk een' voedingsbo dem vindt. Spr. onderwierp nog enkele andere landen aan een beschouwing en kwam ook tot de Benelux. Het slagen daarvan wordt in de vrije landen als een wereldbelang gevoeld, want van hieruit kan de economische samenwer- lijk maken met enkelen velen te onder drukken. kwam spr. van China op India en Pakistan. India, vry geworden van Engeland, voert een eigen politiek. Eco nomisch is het 1; stuur werd voorzien door de verkiezing van de heer P. J. Wijnbeek. De voorzitter sprak een hartelijk woord van dank tot de heer v. d. Ent, die 23 jaar met zeer veel trouw de kiesvereni ging als bestuurslid heeft gediend, en nu meende heen te moeten gaan. Opvoering kinderopercttc Het zangkoor van de Ned. Prof. Bond voerde in het nutsgebouw de kinderope rette ,Dc stukgedanste balschoentjes" van Hans Schouwman op. De zang en ballets werden gegeven m. pianobegeleiding van de h»er C. Verruijt. Het geheel stond onder leiding van de heer F. Jasperse alhier. De avond werd ook bijgewoond door burgemeester en mevrouw Wit- schey en ds Veenendaal. Mutatie belastingdienst De heer J. W. Knuppe, commies-titulair ter inspectie der belastingen alhier, met ingang van 1 Mei in gelijke functie verplaatst naar de inspectie te Leiden, eerste afdeling. Groeiend C.N.V. Aan de groei van het landelijk C.N.V. draagt ook Alphen aan den Rijn bij. De twaalf afdelingen, aangesloten bij de Chr. Besturenbond, tellen thans 1307 leden, zo deelde de secretaris ons mede. ALKEMADE Uit inrichting ontsnapt. Uit een inrichting te Castricum ont snapte een patiënt. Op zijn vlucht stal hij een rijwiel in Nieuwe Wetering. De rijkspolitie kon de man op heterdaad betrappen. Hij verkeerde in staat van dronkenschap en werd in arrest gesteld. Niets kon hij zich meer herinneren. De man is inmiddels naar de inrichting over gebracht. BENTHUIZEN De heer P. Mets jubileert Bijna veertig jaar geleden, op 1 April 1912. ging een Benthuizer jongen, twaalfjarige P. Mets. een gewichtige stap in zijn leven doen. Van de school bank trok hij de stal en het land van de familie S. vai Galen in. HeeJ lang bleef hij op dit bedrijf in dienst. Lan ger dan de heer Van Galen zelf. X" Amerikaanse dollars begeert men niet. besloot spr. met een politiek omdat dit ook betekent: Amerikaanse e_Par j, va-n- werd afgewezen; invloed en dan denkt men opnieuw de vrijheid kwijt te zijn. Spr. haalde dit voorbeeld doen zien, dat ook in Indonesië deze weet niet waar men met hem De P.v.d.A. als groepering die de staatsalmacht verkondigt, is evenmin te „WIV aanvaarden. Gods souvereiniteit gaat dachte heersend is. Maar intussen, aldus koven alles en de C.H. Unie belijdt de spr.. gaat Indonesië hollend achteruit, individuele verantwoordelijkheid Vooraanstaande mensen als Sukiman en1 HemasPr- herinnerde aan de woorden Sjerifoedin. geven onomwonden toe, dat van die eenvoudige Chr. arbeider tot wie men niet kan ronder de Nederlanders;, in de vorige eeuw geasgd werd; Voor de maar Soekarno komt niet tol dere hoog- Christen t> ook plaats tn de S.D.A.P. Het heid van karakter antwoord was: Als Christenen mogen Spr. laakte de 'houding van Amerika we niet; als Nederlanders k u n n e n we en Engeland inzake dc Indonesische zaak. niel' als vnje mensen willen we-niet. Maar overal is de communistische pene- Na de pauze vond een prettige discus- tratie en infiltratie en in dit verband sie plaats. Zoals behoort op èen jaarver- onthulde spr. dat Owen Lettymore, die gadering. werden de verslagen uitgc- inzake Indonesië adviseur was van het bracht. De secretarrese liet een optimis- Amerikaanse State Department, korte tisch geluid horen. Na het verslag van tijd geleden ais communist ontmaskerd de kascommissie, vond bestuursverkie- is. In Nederland wordt practisch geen zing plaats. De heren J. v. d. Oever en aandacht geschonken aan de zuiveringen D. Rijswijk werden herkozen. In de va- die in do Amerikaanse hogere kringen catures A. v. d. Ent en J. Los. die zieft plaats vinden. Want dat is vooral de niet herkiesbaar stelden werden geko- P.v.d.A. niet welgevallig. zen de heren J. Verkerk en C.-H. v. d. De Chinese ambassadeur in Indonesië Wolf en in de uitbreiding van het be- 1931 de de he< S. van Galen, die nu nog de werkgev de heer Mets is, de teugels van het bedrijf in handen. Op 15 Maart 1947 werd de heer Mets onderscheiden het diploma van de Hollandse maatschap pij van Landbouw voor 35 jaar tn dienst. En nu hoopt deze volhardende werker Maandag de veertig vol te ken. Sinds veertien jaar is de jubilaris tabel van de Herv. Gemeente. Hetgeen samen met het jubileum veel zegt trent het karakter van deze gemoedelijke en serieuze man. KOUDEKERK AAN DEN RIJN Chr. Middenstand. De afdeling Koudekerk aan den Rijn- kerk haar jaarvergadering onder leiding van de heer T. Molema. De heren A. Hoo- genboom en N. Vonk brachten de jaar verslagen uit. Dc heer J. v. d. Heijden werd als bestuurslid herkozen, terwijl de plaats van de heer Hoogenboom, die zich niet herkiesbaar stelde, werd ge kozen de heer C. van Vliet. De heer P. A. Starreveld sprak over Ethiek en on dernemer. Spr. zei, dati onze bedrijven alles wat er mee samenhangt niet ons eigendom zijn; zij zijn door God aan ons ?rtrouwd. Duidelijk belichtte spr. de houding van de Christen-middenstander. HAZERSWOUDE Goed afgelopen ongeluk Door onvoorzichtigheid bij het c steken van de Rijksstraatweg ter hoogte van de benzinepomp van de heer J. M. Zwartjes, werd de motorrijder A. H. W. door een uit de richting Alphen aan den Rijn naderende personenauto gegrepen. Dank zij krachtig remmen door de chauf feur van deze wagen en het tegelijk scherp naar rechts uitwijken, liep de aanrijding goed af en bleven de gevol gen beperkt tot materiële schade aan beide motorrijtuigen. Dit mag wel een wonder heten, want dc auto reed een snelheid van 70 km per uur, voc er geremd werd. Het motorrijwiel aan dc voorzijde geheel vernield. Gladheid en weg opbreken Tengevolge van het opbreken va: Rijksstraatweg ter hoogte van het w huis van mej. J. de Bruin, in verband met een bodemonderzoek, werd het Zui delijk gedeelte van de weg geblokkeerd. Dat dit moeilijkheden kan opleveren, bleek bij de gladheid van het wegdek van gistermorgen, toen een uit de rich ting Alphen aan den Rijn komende per sonenauto ondanks krachtig remmen door de gladheid van de weg een botsing met een wachtende voorligger niet voorkomen. Een ontwijkingspoging had evenmin succes. Nu werden èn de ligger, die wachtte op de mogelijkheid tot doorrijden op de linker weghelft, het hek van een woonhuis beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen c HILLEGOM Padvinders gaven uitvoering. Gisteren vond de jaarlijkse uitvoering van de Hillegomse padvinders plaats. De groep H.K.H. Prinses Irene, de kabou terkring ..De vrolijke Puntmutsen" e padvindsters van het Marathon-vendel kwamen met een bonte revue voor voetlicht. Jammer dat voor de pauze het programma iets aan het tempo had te lijden. Gelukkig beschikte men over een bandje de Warejoca's, dat geheel belange loos medewerking verleende en op dienstelijke wijze de leemten tussen de nummers vulde. De avond werd geopend door het lid van de plaatselijke commissie, de heer Steensma, die een beroep op de aam zigen deed om het tekort aan leiders leidsters uit de weg te ruimen. Vóór de pauze deed de districtscommissaris beroep op allen om financiële steun voor de invalide padvinders, die men wil laten deelnemen aan een in België te houden internationaal kamp. Hij wees op de in April te voeren actie, waarbij hét de bedoeling is, dat men de padvin ders tegen een kleine vergoeding werk zaamheden laat verrichten. Hopman Vis sprak een dankwoord. Tilanus sprak voor de C.H.U. te Lisse De heer Tilanus sprak gisteravond voor de afdeling Lisse van de C.H.U., die onder voorzitterschap van dc heer Adv. de Vries bijeen was gekomen. De voor zitter van de C.H. kamerfractie riep de toestand van direct na de oorlog in her innering, toen men de doorbraakgedach te wilde doorvoeren. Er is echter in ons volk een zekere vasthoudendheid aan het oude. Hoewel men propageerde, dat de Partij van de Arbeid nu dé partij zou zijn, en men dacht, dat de C.H. had af gedaan, was het resultaat van de ver kiezingen verrassend: de C.H.U. kwam met een ongeschonden aantal zetels uit de bus. Daar zag men van op. Het be wees wel, dat er in ons volk een kern bleef van hen, die trouw hebben ge zworen aan hun beleden beginselen. Sprekende over de a.s. verkiezingen zei de heer Tilanus. dat het zal gaan om de grondwetsherziening en de algemene politieke situatie. De grondwetsherziening noemde spr. een zeer ingrijpende zaak. die naar zijn mening niet aan behande ling van de Staten-Generaal mag wor den onttrokken en aan een aparte daar voor te verkiezen Tweede Kamer in be handeling worden gegeven. Ook zei de heer Tilanus tegen de uitbreiding van het aantal leden der beide Kamers te zijn, resp. van 100 op 150 en van 50 op 75, dit gezien de internationale situatie. Uitbreiding zou voor de grotere partijen moeilijker werken betekenen. Boven dien zou een uitbreiding f 500.000 van 's lands schatkist vergen, hetgeen hij" ook niet verantwoord achtte. Ook achtte de heer Tilanus het on juist, dat de leeftijd, waarop men Ka merlid kan worden, van 30 op 23 jaar zou worden gebracht, omdat men op die leeftijd nog te weinig ervaring heeft. De kiezers zullen de vertrouwenskwestie moeten stellen in hen, die politieke lei ding geven. De hedendaagse situatie zag de heer Tilanus niet zo rooskleurig in. De com munistische propaganda werkt ge voed vanuit het rijk achter het ijzeren gordijn onmiskenbaar door. En ach ter dit gordijn is men tot de tanden ge wapend. Vervolgens sprak de heer Tilanus ook over de waarde van een goede handels balans, de lonen- en de prijzenpolitiek en kwam tot de conclusie, dat wij in Ne derland nog op een tamelijk hoog niveau leven. Betreffende het militaire vraag stuk, dat niet minder dan f 150 millioen per jaar vergt, zei spr., dat wij ons moe ten schikken in de internationale plan nen op militair gebied. Hierna volgde een aangename gedach- tenwisseling. K.L.M.-avond voor Theorie en Practyk De vereniging van oud-leerlingen der rijkstuinbouwschool Theorie en Practijk hield gisteravond in De Nachtegaal een vergadering onder leiding van de heer G. C. Gehrels. De heer Leenderts van de K.L.M. hield een lezing en vertoonde films over het luchtvaartverkeer. waar bij hij vooral het tourisme belichtte. Voorts behandelde spr. het vrachtver voer. De ontwikkeling van de K.L.M. ge durende de laatste 30 jaar werd weerge geven in de film Tussen gisteren en mor gen. Na de pauze volgde de première vai K.L.M. boekte hiermee al by voorbaat De A.R. kiesvereniging houdt morgen avond in de Herv. kleuterschool de jaar vergadering. Ds Eerland spreekt over hef onderwerp: De Christen en de staat. Aanbesteding Morgen vindt de aanbesteding plaat: van 80 etagewoningen, die zullen worden gebouwd in opdracht van de woning bouwvereniging Volksbelang. Laatste WJ.K.-avond De toneelvereniging Willen is Kunnen geeft Zaterdag de laatste tonéelavond van dit seizoen. Opgevoerd wordit het stuk Boerenstrijd. OEGSTGEEST Jaarfeest Geref. Jeugdclubs Een stampvol Irene vierde gisteravond het jaarfeest van de Geref. jeugdclubs, dat onder leiding stond van de heer M. S. A. Polancn. leider van een der jon gensclubs. In zijn openingswoord wees spr. op de roeping van het jonge leven, om zl klaar te maken voor de toekomst. Het de taak van de jeugd de Kerk op aarde voort te zetten. Hij wekte de ouders op om voor te gaan in kerk en politiek. Niet alleen financiële hulp was volgens spr. voor de clubs noodzakelijk, doch ook het thuis bespreken van hetgeen op school en vereniging wordt onderwezen. Vérvolgcns richtte de heer Polanen een welkom tot de afgevaardigden de kerkeraad, de oudervereniging e: zusterverenigingen. Het gecombineerde jaarverslag, als zangstukje naar voren gebracht, gaf overzicht van de gebeurtenissen in afgelopen verenigingsjaar. Voordrachten met ernst en luim werden afgewisseld door aardige schetjes. terwijl een lees- wedstryd aller aandacht had. Voor beide programmapunten werden prijzen gege ven: in de klasse ernst wonnen Alie Heidsma en Anneke Weima; in de klasse luim Cor Oosterom en Janny Vooys. In de leeswedstrijd behaalden Hennie Koer- ten en Corrie Kraaij de prijzen. Namens de kerkeraad werd nog het woord gevoerd door de heer M. Weima en namens de oudervereniging door de heer H. Otten. Het was reeds dicht bij midder nacht, toen het wel wat overladen pro gramma was afgewerkt. SASSENHEIM Sassenheim maakt zich klaar Ook Sassenheim is van plan de vele duizenden bollenbezoekers een waardige •ontvangst te bereiden. Onze woonplaats zal een lusthof van bloemen worden. Er zullen weer talrijke mozaïeken worden ^gelegd. De Hoofdstraat wordt vai. oude post tot Hyacintha met bloemen versierd. Omdat het verkeer' uit Leiden via de Parklaan zal rijden, zal men deze laan, van de R.K. kerk tot Hyacin tha, versieren. Het comité ad hoc is al verscheidene malen onder voorzitterschap van de heer Demmink bijeen geweest om de plannen nader uit te werken. Ook de midden stand wil riet achterblijven en heeft al Toegezegd, dat hij een deel van de ver siering voor zijn rekening wil nemen. Het bloemencorso vertrekt om 1 uur m De Uiver eri gaat via de Hoofdstraat rar Hillegom. De stoet wordt aan de Parklaan ontbonden. D.O.S. gaf uitvoering De in het KSA-gebouw gehouden 25ste openbare turnavond van de Chr. gym nastiekvereniging DOS heeft veel belang-, Visserijgoltjes Dure miödemveek. Doordat het aanbod nog altijd schraal blijft, liepen de prijzen Woensdag tot grote hoogte op en de liefhebbers van. kabeljauw en schelvis moesten bijzonder diep in de beurs tasten, zodat voor grote kabeljauw f 110 en f120 per kist moest worden betaald, waarna later de prijzen opliepen tot f140 en de regels stijve kabeljauwen op f 120 werden gewaar deerd. Zelfs de kleintjes brachten het nog tot f 70 en ook in de schelvis was van alles te beleven. Voor de jumbo's werd f 40 betaald, maar de grote en mid delschelvis deed niet minder dan f58 en voor de magere braatschelvis kwam evenveel geld binnen als Maandag voor de grove soorten werd betaald, f 5145 per kist. De wijting werd in de algemene hausse meegetrokken en gold f2535 voor de trawler- en f 1825 voor de log- gerkwaliteiten. Zevenhonderd kisten ha ring van De Hoop brachten gemakkelijk f 1517 op en een paar kistjes slappe makreel vonden kopers voor f2527. Punt er achter. De Haarlem, de Tzonne en de Maria van Hattem zullen de trawler-aanvoer van deze week besluiten. De beide eerst genoemde schepen lagen vanmorgen voor de markt met een totaalvangst van 1700 kisten en morgen doet de Maria van Hattem de deur dicht met 850 kisten zil- verpit-haring. In i i uit. Woensdag kwamen binnen de KW 128, KW 41, KW 227, KW 189 en KW 35. Duitse vissers staken De kapiteins en bemanningen van West-Duitslands 109 haringtreilers on geveer 2000 man zijn in staking gegaan, om hogere lonen en zeggenschap in de leiding te verkrijgen. De bemanningen willen o.m. een loonsverhoging van twin tig procent, de kapiteins een beperkt aan deel in de leiding over de vissersvloten. stelling getrokken. Het kwam ons voor, dat de prestaties over het algemeen iets minder waren dan die van de laatste jaren. Vooral bij de oefeningen aan de brug moesten de dames te veel geholpen worden en de afwerking was in enkele gevallen slordig te noemen. De rhythmi- sche oefeningen der dames waren echter perfect. Cj heren gaven by hun oefeningen aan rekstok soms sterke staaltjes van lenig heid te zien. Bij het hoogspringen deden de dames en de heren ook minder hun best dan bij vorige uitvoeringen. Ten slotte willen we noemen de heel moei lijke r aar uitstekend geslaagde knots oefening. In zijn openingswoord heette de voor zitter, de heer D. van Biezen, in het bij zonder de burgemeester hartelijk wel kom. Aan het -.lot van de avond wekte de erevoorzitter, de heer A. G. J. C. van Breda, de jongelui op zich in de gelede- )h van DOS te scharen. Burgerlijke stand. GEBOREN: Adriana, d. van A. van Maldegem en E. M. van der Kraan, Wil lem Warnaarlaan 13: Johannes A. N., z, van W. J. A. van Bussink en R. van de Jager, Hein Baderstraat 7; Johannes H., H. W. Bader, en C. M. van der Horst, Hoofdstraat 146; Johanna, d. van J. Moerkerken en M. van Prooijen, Hor tuslaan 19; Arie, z. van A. Balkenende en G. Faas, Zandslootkade 31; Theodorus J. J. M.. z. van J. F. van Vliet en W. J. Wijnands, Lisse, Delftweg 32; Willem H., T. Verbree en J. Verbeek, Van Heemstrastraat 26. OVERLEDEN: J. C. Kroone, wed. van J. H Rusman, 69 j, Hillegom, Leidse- straat 63 Met Lodaline is het zó gebeurd! „Gaan je gordijnen naar de stomerij „Nee.zólang wil ik ze met missen. Ik was ze zelf." „Dan zul je Je straks aardig gerad braakt voelen." „Geen sprake van! Mijn hulp ls uit stekend. Ze heet Lodalientje Lodallentje: Ook de gróótste stukken kunt U Id Lodaline makkelijk zelf wassen. Lodaline tast de wolvezel niet aan, daarom is het zo geschikt voor dekens,flanellen lakens, gordijnen e.d. Natuurlijk geschikt voor alles en nog wat,... inplaats van een (speciaal) pakje voor dit en een (speciaal) piakje voor datDaarom is LODALINE zo goedkoop. 43 Personeel gevraagd 0 Gevraagd voor tijdelijk een hulp voor dc morgen. Zo spoedig mogelijk. Mevr. Vis. De Gijselaai straat 9, 0 Leerling-verkoopster ge vraagd. Penedo. Haarlem merstraat 113. <9 Een brood- en banketbak- kersleeriing of aankomend- D. Schuitemaker. Celebes- straat 39. Oegstgeest. Tele foon 23865. Te koop aangeb. 0 In g. st. zijnde kinderwa gen. laag mod. Te bevr. J. de Visser, Hofstr. 5a, Rijnsburg. 0 Victoria hulpmotor, com pleet met Avada rijwiel, ve rende voorvork, snelheids meter. In prima staat. Te zien: Munnikenslr. 84, Lei den. Tel. 31920. 0 I.g.st.z. eiken dressoir, v. Galenstr. 12. 0 Engelse kinderwagen, z.g.a.n. en babycommode. Te bevragen 's avonds na 7 uur Ververstraat 22. 0 Aangeboden: een staal beste koelen, en varkens- mest en 20.000 Zw. poot- uienplanten. P. M. van Eg- mond, Valkenb.weg 24. Kat wijk a/d Rijn. Tel. K 1718 no. 2487. 0 Nieuwe lichtgrijze da mesmantel met zwart gegar neerd, maat 4648 en zijden divankleed, bruin met beige tegen zeer billijke prijs. Adres Deutzstr. 13, boven, Oegstgeest. Plaats 'n Koerier, ,t is dé manier - Een boek voor de praktijk van de Vi i \.l "'jj opvoeding h: door Dr J. Woterink [n dit kostelijke boek komt de deskundige schrijver met praktijk-otfviezen voor de opvoeding. Niet met droge theorie, moor met sprankelende korte schetsen over tientallen opvoedingsgevallen. Het lezen van dit boek is reeds een groot genoegen, maar wat meer zegt: U doet er een schat van kennis uit op, waardoor het moeilijke opvoeden een taak wordt, die U mei liefde en vreugde gaat vervullen- /n elke boekhandel verkrijgbaar K€t*#NGS UITGEVERSMfJ WAGSNfNGEN Te huur gevraagd 0 Heer (verpleger! zoekt tegen 1 Mei (gemeub.) zon nige Zlt-Slaapkamer, cen trum stad of omtr. Plantsoen Br. no. 6957 bur. v. d. blad. Geen Rusthuis wel een rustig huis aangeboden, een mooie zlt-slaapkamer met volledige kost voor juffr. of heer alleen met of zonder huiselijk verkeer. Br. onder no. 6964 bur. van dit blad. Woningruil 0 Katwijk aan Zee, Randweg 21 ruilen voor flink huls om de Noord. D. v. d. Plas, Rand. weg 21, Katwijk aan Zee. 0 Aangeb. mooi beneden huis, kamer en suite, serre, slaapkamer, kelder, keuken, gang en mooie tui'n te Haar lem. Gevr. boven- of bene denwoning te Leiden, v. d. Putten, Parklaan 84, Haar lem. Diversen 0 Bromfietsen-verhuur C.V. Solex - Avros - Berini - tan dem. 50 stuks. Verzekerin gen gratis. T. v. d. Sluis. Zecmanlaan 39, Leiden. 0 Uw leven lang Hulst-be- hanj*. Haarlemmei'straat 18. Tel. 24641. Staalboeken op zicht verkrijgbaar. Uurwerken Kliniek, Lage Etijndij'k 8 de beste garantie, de grootste keuze én een goede voorlichting door vak mensen. Prima Zwitserse polshorloges in alle prijs klassen. dus voor iedere beurs. Ziet onze étalage. Eet nu Lamsvlees en Vet. Lamsbout, Lamslappen, Lamscoteletten, Lamsborst. Verkrijgbaar bij J. Sira, Langegracht 85, Leiden. 0 Heeft U een feestje? Wy verhuren serviesgoed en ta felgerei. Kopjes, vorken, le pels, messen, schalen, bor den enz. Het Emaillehuis, Haarlemmerstraat 160165b, Tel. 25799. 0 Luxe lederwaren, Reis tassen. Reiskoffers. Actetas- ji, Schooltassen. Reisneces- res, Scheerétuis, Abonne- ïents-étuis, Damestassen, Kindertassen. Riemen, Por tefeuilles. Portemonnaies. Rijbewijs-étuis. Rubberleer. Zoolleer. Reparatie aan schoenen, koffers en tassen. Van Wijk, Haarlemmerstraat 161. 0 Kinderwagenreparaties. - Kappen overtrekken, bekle den, regenzeiltjes, spuiten, elke gewenste kleur, ver chromen. Bel 26545 of zendt briefkaart en wij komen voor prijsopgave. Ook buiten Leiden. De Kinderwagen- specialist. Langezaal, Stille Rijn 7. 0 Glansverf. Onbegrijpelijk zo'n kwaliteit verf voor 3.25 per kg. Keuze uit 32 mooie kleuren. Succes verzekerd Natuurlijk Het Emaillehuis Haarlemmerstraat 160165b 0 Leidse Autorijschool. Vlugge opleiding, ook voor motorrijlessen. Prima refe renties. Gedipl. instructeurs. Lesprijs slechts f 5.— p. uur. Ook 's avonds, v. d. Mey, Maredijk 159. Tel. 21280, Lei den. 0 Alt op de Mare heeft zwaar herenrywiel met VAP hulpmotor, voor spotprijs f 160. Een 125 cc zijklep Mo- tobecane f 385. Damesrijwiel met remnaaf f 50. Heren Simplex. trommelremrten, geheel als nieuw f 130. Te huur aangeb. 0 Gem. zit-slaapkamer voor heer (geen student). Br. no 6962 bur. van dit blad. VERSCHENEN: Een vrij evenwichtig en omvangrijk internationaal goederen- en diensten verkeer met vrije inwisselbaarheid der valuta's door middel van goederen deviezen. Door H. J. BONDA. ECON .DRS. Prijs geb. 5.90. In elke boekhandel. GRONINGEN JAN HAAN s hoofdkantoor: I Chr. Sanatorium voor Zenuwzieken te Zeist LEERLING-VERPLEEGSTERS ter opleiding Staatsdiploma Ziekenverpleging B. Salaris le jaar 1500—; 2e iaar 1620.—; 3e jaar 1770.korting voor iost en inwoning i 900.— Driejarige kosteloze opleiding; eerste aanschaf dienst kleding gratis; 3 weken vacantie per jaar. Salaris na behalen diploma 2193.— tot f 3304.20 (korting voor kost en inwoning 1100. i Geneesheer-Directeur 224. Hoe Picter en Karolus het heb ben klaargespeeld is onbekend, maar in een wip hadden ze de zware Uilebuil op een grote divan gezet. „Als ik loslaat val ik!" riep hij duizelig met zijn vingers langs zijn voorhoofd vegend. „Nu niet meer!" lachte Pieter. „U zit nu veilig op een springveren matras"! „Ik kom hier nooit overheen!" jammerde de man weer. „Ik heb zo'n hoogtevrees dat ik al draaie rig wordt wanneer ik op het bankje voor mijn schoolbord sla. hou me vast ik val.„Ik zal een glaasje water en jen zcnuwpilletje halen", zei Pieter op de deur toestappend. „Graag!" zuchtte ae man. Nu was Karolus met Uilebuil al leen. „Waarom zat u mijn vriend Pieter achterna?" vroeg hy. „Hij deed toch niets?" „Hij deed wèl wat!" antwoordde Uilebuil lodderig door zijn ogen kijkend. ..Maar ik ben de kwaadste niet en daar om gooi ik er zand over". „Waarover?" wou Karolus weieneh ..eh ..va! me niet in de rede!" vervolgde Uilebuil- ..Pieter haalt een glaasje tvater en een pil en heeft me gered en daarom: zand er over!" „Dat snap ik niét!" zei Karolus. ..Hou je mond!" bromde Uilebuil. „Na tuurlijk snap je dat weer niet.kraaien snappen nooit watPlots ging er een schok door Uilebuil. Verschrikt schoof hij achteruit op de divan en staarde met steeds groter wordende ogen Karolus aan „..Kraaien?!" rilde hij. „Kraai..?! Help! Ik zit tegen een kraai te praten! Ik ben mijn verstand kwijt! Oh, ik dacht het al, ik heb te lang aan dat touw gehangen! Ik heb tegen een kraai zitten pratenooooooohhh Uilebuil zakte tegen de leuning van de divan en viel met een diejje zucht flauw.

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 4