ïlicuwc £ciiwd)c (fourant flntoine Pinay werd tot eigen verrassing toch minister-president Dank zij de steun van 27 „rebellerende' aanhangers van De Gaulle Zware straffen geëist wegens overval op caféhouder Attlee durft rebel Bevan niet aan te pakken Herbegrafenis van de eerste Ned. verzetsparachutist Wist U Aangekleed VRIJDAG 7 MAART 1952 BUREAUX: Steenstraat 87. Directie, Redactie, Abonnementen- er Advertentie-afdeling: Tel 31441 Postrekening: 58936 ABONNEMENTEN: 6.— pei kwartaal. 1 2.— per maand: 1 0 47 per week Twee en dertigste jaargang No 9374 Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK Directie: F. DIEMER CHRISTEH1R-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Stantvastlcii U gfjfblroen ugn hert la Ugljenspott" EISf 1000 BOETE of VIER MAANDEN Verrassing in Frankrijk WAT NIEMAND had verwacht, vooral ook de man zelf niet, is toch gebeurd: Antoine Pinay heeft de goedkeuring van de Franse Nationale Vergadering gekregen om op te treden als zeventiende na oorlogse minister-president. Hij kreeg 324 stemmen, dat is elf meer dan hij strikt genomen nodig had. Dit alles is te danken aan 27 Gaullistische afgevaardigden, die zich niet gehouden hebben aan het parool van hun partijbestuur, dat luidde: zich van stemming onthouden. Moch, Bidault, weer Queuille, Plevin, Pinay zelf bleek uitermate verrast te zijn. Tot vlak voor de stemming verkeer de hij zelf in de mening, dat hij kansloos was, vandaag een rustige dag zou hebben én in de Seine zou kunnen gaan vissen. Het is, tot verbazing van alle politieke waarnemers, anders gelopen. Pinay moet vandaag inderdaad gaan vissen, maar op een andere manier dan hij gisteren dacht: hij moet gaan uitvissen, welke personen hij in zijn kabinet zal opnemen. Pinay heeft zijn investituur in feite te danken aan de rebellie (of: het gezond verstand?) van 27 Gaullisten. Klferblij- keliik zijn deze onder de indruk gekomen van Pinay's schets van het drievoudig bankroet, waarvoor Frankrijk staat. Twee der „rebellen" hebben uit hun houding de consequentie getrokken: zy zijn uit de partij (de RPF) getreden. De socialisten hebben zich van stem ming onthouden. Daarmee heeft Frank rijk voor het eerst kans op een kabinet, dat niet afhankelijk is van de socialisten. Men heeft echter weinig vertrouwen, dat het Pinay zal gelukken, Frankrijk het krachtige kabinet te leveren, dat het nodig heeft om uit de ernstige politieke en financiële crisis te geraken. Gevreesd wordt, dat al spoedig gezocht moet wor den naar een achttiende minister president. Zo is nu dus Pinay opgenomen in de rij der Franse premiers. Na de oorlog was De Gaulle de eerste. Daarop volgden Gouin, Bidault, Blum, Ramadier, Schu- man, Marie, nog eens Schuman, Queuille, Bromfietser veroordeeld „Aanhang" verboden, maar wel belasting betalen De bromfietser J. S. uit Achterveld, die een aanhangwagentje achter zijn bromfiets had gekoppeld, maar geen be lasting had betaald, is door de Arnhemse rechtbank tot f 2.50 boete veroordeeld. Er was f 5 geëist. De verdachte gaf toe dat het wegen verkeersreglement 'inderdaad een aan hangwagentje achter een bromfiets vèr- biedt. Naar zijn mening is dit reglement echter in strijd met de belastingwet, die ook voor een aanhangwagentje belasting eist. De rechter zei dat de overtreding is begaan voor de belastingwet en wil de in dit geval het wegenverkeersregle ment buiten beschouwing laten. Zoals men weet, werd onlangs in Drachten iemand in een soortgelijke kwestie ver oordeeld wegens overtreding van de verkeersbepalingen. De arrestaties in Alkmaar Geknoei met boeking van bouwkascontracten De voorzitter J. P. van de bouwspaar- kas Stad en Land in Alkmaar, die tege lijk met de secretaris-penningmeester J. H. wegens fraude is gearresteerd, blijkt tevens directeur te zijn van de gemeen telijke Dienst voor Sociale Zaken en de gemeentelijke Volkscredietbank. Zodra de justitie naar aanleiding van het jaar verslag bij de spaarkas een onderzoek instelde, is hij reeds door het gemeente bestuur met verlof gezonden. Bij Stad en Land waren 24 bouwkas contracten op naam van de voorzitter overgeschreven, hoewel 22 van de 24 oor spronkelijke deelnemers niet van deze overdracht op de hoogte waren. De 22 contractanten kregen de betaalde admi nistratiekosten niet terug, zodat P. op een voordelige manier in het bezit van de contracten kwam. Goudlagen inArabië ontdekt n h§t centrum van Arabië zijn rijke goudlagen ontdekt. Geologen van de regeringsdiensten van Saoedie Arabië hebben langs de weg, die Mekka ver bindt met de hoofdstad van Saoedie Arabië lagen goudhoudend kwarts ge vonden. Het lek is gestopt de derde maal Queuille, opnieu' afgewisseld door Plevin en ten slotte Faure, die nu vervangen is door Pinay. De oud-directeur van de Staats mijnen, dr ir F. K. Th. van Iterson. hoopt Woensdag a.s. zijn 75ste ver jaardag te vieren. In zijn woning aan de Waalsdorperweg te Den Haag beoefent de a.s. jubilaris nog ver schillende van zijn hobbies, o.m. het tekenen. Minister Wemmers belooft: Wassenaar krijgt zijn voetgangerstunnel Binnenkort zal begonnen worden met de aanleg van een voetgangerstunnel, bij het Kerkehout in Wassenaar, zo deelde gisteren minister Wemmers in de Eerste Kamer mee. Wassenaar heeft zich bereid verklaard, van de aan de bouw van de tunnel bonden kosten 10.000 voor zijn reke ning te nemen en daarenboven de nood zakelijke omlegging van de uitmonding van het Kerkehout op de Rijksstraat weg, alsook de omlegging van de riool gas-, water- en electriciteitsleidingen financieren. Totaal draagt Wassenaa daarmee ƒ65.000 bij van de totale kos ten (ƒ100.000). Gezin verloor in een week twee kinderen Jongen in Spanbroek door ontploffing gedood De zeventienjarige Nico Wijnker is gisteren in Spanbroek (N.-Hhet slachtoffer geworden van een granaat- ontploffing. De jongen, heeft met het uitbaggeren van eer> sloot vermoedelijk een granaat gevonden en deze naar de ach'er de boerderij gelegen schuur ge bracht. Familie van de jongen hoorde een geweldige ontploffing. Bij de schuur troffen zij de jongen aan; de levens geesten waren toen reeds geweken. Hetzelfde gezin verloor Vrijdag j.l. een driejarig zoontje tengevolge van een verkeersongeluk. Urker vissers thans in visfabriek De Urker vissers die door de Belgi sche rgder Iseghem ontslagen werden omdat zij weigerden op Zondag te wer ken, doen op het ogenblik kleine werkjes op de visfabriek van de heer Iseghem Mar del Plata (Argentinië), totdat zij werkvergunningen krijgen om ander, vast werk te kunnen doen. De Nederlandse gezant, de heer B Kleyn Molekamp, tracht de werkvergun ningen voor de Urkers te verkrijgen. Vrouw zou schuldig zijn aan overlijden van Zeeuws boertje in 1946 Zware straffen zijn gisteren in Rotterdam geëist tegen drie mannen die op 27 en 28 Augustus jl. een mislukte roofoverval pleegden op de caféhouder Becude in Rotterdam-Zuid. Daarby werd Becude dodelijk getroffen door een schot uit het pistool van een der rovers, toen de caféhouder om hulp begon te roepen. Tegen de S3-jarige lompenhandelaar L. T. werd 12 jaar, tegen de 27-jarige schilder F. de J- 10 jaar en tegen de 31-jarige koopman Z. J. -7 jaar geëist. In hoger beroep is in Arnhem 4 jaar .worpen, ten gevolge waarvan Schreurs geëist tegen de aanvankelijk tot 2 jaar is overleden. Van deze mishandeling veroordeelde 36-jarige betonarbeider A.1 wordt een zekere Johanna G. H. beschul- W. uit Arnhem, wegens een poging totldigd. Er zyn in deze zaak negentien ge- doodslag op zijn vrouw. Hy bracht haar op 26 September jl. een aantal steek wonden toe nadat zij geweigerd had lan ger met hem samen te leven. W. is reeds :ven maal veroordeeld. In Breda is gisteren 3 jaar geëist tegen de 24-jarige P. de R. uit Sprudel, die op 14 December geschoten heeft op zyn broer Martijn. Drie dagen na het ge beurde kwam deze tot de ontdekking dat de kogel dwars door zyn kleren ge drongen was. Op 20 Maart zal de rechtbank te Breda n zaak behandelen die dateert van 26 Augustus 1946. Toen is in Baarland de 80-jarige boer Keesje Schreurs overleden. Eerst vorig jaar Maart is dit mysterie opgelost. Keesje Schreurs werd zwaar mishandeld, in een kast verborgen en enkele dagen daarna in een beerput ge tuigen opgeroepen. Het lek is gestopt: één ton bijeen N.C.R.V'. passeerde ledental van 275.000 Ruim honderd duizend gulden heeft de N.C.R.V. binnen een maand tijds op gehaald voor de sanatoria Sonnevanck te Harderwijk en Zonnegloren te Soest, met Johan Bodegravens actie „Stop het lek". Het beoorde doel is sneller ber- reikt dan men had verwacht. Zoals men weet begon de N.C.R.V. op 7 Februari by uitzondering nog deze „bedel-actieen in enkele sprongen was het bedrag bijeen. Aan de directeuren van de beide sanatoria werd gisteren tijdens de studio-steravond elk een be drag van een halve ton ter hand gesteld. Voorts werd deze avond bekend ge maakt dat de N.C.R.V. op 4 Maart j.l. een ledental van 275.000 bereikte. (Eind November 1951 waren er 250.000 leden). Vorige N.C.R V.-acties, n.l. „Uit de brand" (voor een afgebrande boerderij in Eethen) en „Haak-In" (voor de kan kerbestrijding) brachten resp. f 106.000 en f 3.018.000 op. Geen Deense, maar Nederl. boter naar Amerikanen Het Deense blad Boersen klaagt er over dat voor het eerst een ander land dan Denemarken boter aan de Ameri kaanse strijdkrachten in Europa zal le veren, nl. Nederland, vanwege het feit dat de Nederlandse prijzen 10 procent lager waren dan de Deense. Het blad schrijft o m. over een Neder lands stelsel van het geven van een bonus voor uitvoer in dollars. Boven dien denkt het Deense blad Nederlandse ..wraakneming", omdat Denemarken onlangs een contract wist te verkrijgen voor de levering ton boter aan België. Bang voor gespleten partij „Opstandelingen" bereiden opnieuw een aanval tegen de Labour-leiding voor Na de vergadering van het Engelse socialistische „schaduwkabinet" van gisteren is het duidelijk geworden, dat Attlee de weerbarstige Bevan en z'n 56 volgelingen, niet hard durft aan te pakken. Vele volgelingen van de vroegere minister-president eisten, dat Bevan en de zijnen één lijn moeten trekken met de partij, of haar anders verlaten. Aangezien de rebellen te talrijk zijn, aarzelt de leiding echter krachtige maatregelen te nemen, om dat zij vreest, dat de partij dan van boven tot onderen zal splijten. Temeer, waar vier van de voornaamste rebellen lid van het partijbestuur zijn. Bevan heeft nu samen met lom Phillips"!Zaak Fedde Schurer 18 Maart de partijsecretaris, gevraagd om een bij eenkomst van het nationale uitvoerende in hoger beroep comité van de partij, dat zo spoedig I Schurer welke i^gelBekvadn ^rde Ïnd^'drL ^rTcne'nwegens ziekte van de verdediger ts SUST»™ rUnlj?"™n wo aanva? „„„"^eeuwarder hof worden behandeld. Zo de begrotingsvoorstellen vol- j als mcn weet moet de heer S. zdch ver bek in het Laeerhuis aan de antwoorden wegens belediging in een krantenartikel van de kantonrechter Waar deze vissers over praten? Natuurlijk over de visserij, want al ben je dan al een jaar of 1 van zee af. je trekt er toch altijd weer naar toe. En al wandelend langs de boulevard zijn er onder werpen genoeg le vinden om aan te snijden. De gedupeerde Urkers Argentinië byuoorbeeld gende wéék in het Lagerhuis orde komen. Door de breuk in de La- bour-partij schijnen de kansen van Churchill, om geruime tijd de leiding te behouden, te stijgen. Bij een scheuring zouden de conservatieven er zeker van kunnen zijn, tien jaar of misschien nog langer aan het bewind te kunnen blij ven- Dat is dan ook de reden, waarom Woensdagavond tijdens het debat in het Lagerhuis zo'n opgetogen stemming de conservatieve banken heerste. Elke conservatieve spreker heeft de laatste weken z'n best gedaan om de scheuring i de oppositie aan te moedigen. De heer W. Th. Waal, fungerend kanselier aan het Ned gezantschap Wellington (Nieuw-Zeeland). is op Maart op 45-jarige leeftijd aldaar ov Op 21 Maart Prins Bemhard opent Keukenhoi Prins Bernhard zal op 21 Maart a.s. des middags om half drie de tentoon stelling Keukenhof openen. (Het lag aanvankelijk in het voornemen de ex positie reeds op 20 Maart te openen, dooh Prins Bernhard bleek op deze dag verhinderd te zijn). In vijf jaar tijds Kantoorbediende maakte 24.000 op De Middelburgse politie heeft in ar rest gesteld de kantoorbediende M. C. M., die zich in een tijdsverloop van vyf jaar door oplichting, verduistering er valsheid in geschrifte een bedrag var f 24.000 heeft toegeëigend. Onder meer heeft hij een Middelbur ger voor f 17.000 opgelicht. Van het geld is niets meer over en M. heeft tegen- Heerenveen, die niet toestond dat de over de politie verklaard, niet te weten, eed in het Fries werd afgelegd. het Is gebleven. In 1941 te Laren gefusilleerd Luitenant Van Hamel legde grondslag voor berichtendienst met „de overkant" Morgenmiddag om 3 uur zal op de Erebegraafplaats te Bioemendaal met mi litaire eer het stoffelijk overschot worden bygezet van luitenant ter zee 2de klasse L. A. R. J. van Hamel, die op 13 Juni 1941, door de bezetters op de Larense hei werd gefusilleerd. Nog steeds kost de strijd tegen de rebellen in Indo-China de Franse staat grote sommen geld. Hier zjjn Franse troepen in de opmars tijdens een actie tegen communstische verzetshaarden. Luitenant ter zee Van Hamel werd posthuum benoemd tot Ridder der Mili taire Willemsorde der 4de klasse, en eveneens posthuum onderscheiden met de „Mention in Despatches", een belang rijke Britse onderscheiding. Hy behoorde op 10 Mei 1940 tot de bezetting van het fort te IJmuiden, waar hy was toegevoegd aan de commandant van het fort. Hij assisteerde hier tijdens de vier oorlogsdagen bij het binnenbren gen van geallieerde oorlogsschepen, met één, waarvan het Prinselijk gezin op 12 Mei naar Engeland vertrok. Na de ca pitulatie stak hij aan boord van een trawler over naar Engeland. Daar gaf hij gevolg aan de oproep van de Britse Admiraliteit om met alle beschikbare vaartuigen naar Duinkerken te gaan, voor de evacuatie van het Britse expe- ditieleger. Van Hamel opereerde met een Nederlandse motorsloep in en voor de haven van Duinkerken, waar hij als verbindingsofficier hielp alles zo ordelijk mogelyk te doen verlopen. Geheime opdracht Terug in Engeland ontving hij een ge heime opdracht, waarvoor hy in de nacht van 27 op 28 Augustus 1940 als eerste organisator-parachutist boven de Nederlandse duinen uit een Engels vlieg tuig sprong. Zyn taak was een organisatie in het DAT burg. Oud vanavond om 8.05 uur Dor de NCRV over de nat. woning bouwleningen spreekt. DAT voor een bochtomlegging in het Pannerdens Kanaal laagste inschryfster de aannemersmij v.h. Hille en Roose te A'dam met bijna f 3,2 millioen (hoog ste f 4,4 millioen). DAT er zich in A'dam na een propa- gandaweek 305 adspirant-leden van de vrijw. politie hebben gemeld en 124 per sonen voor de bewakings-reserve. DAT ook de Nijmeegse winkeliers een actie gaan voeren tegen wanbetalers. DAT de gem. Grubbenvorst (L.) de Ned. Spoorwegen heeft gedagvaard zake het beschikkingsrecht over woning bij een overweg die thans is op geheven. DAT 13 gedemob. militairen na herscholing van 1V4 jaar (de normale op- leidingstijd duurt 4 jaar) op de Stads drukkerij te A'dam het diploma vooi bandzetter hebben ontvangen. DAT de Zuidholl. Staten Dinsdag net streekplan voor de Brielse Maas zullen bespreken. DAT de postboot Schiermonnikoog- Oostmahorn i.v.m. de lage waterstand niet kon uitvaren. DAT er van 24 Febr. t.m. 1 Maart aan mond- en klauwzeer 33 runderen. 49 kal veren, 20 varkens en 267 biggen stierven. DAT de richtlijnen voor dc nat. herden king, ditmaal op Zaterdag 3 Mei, zijn verschenen en dezelfde inhoud hebben als vorige jaren (half-stok vlaggen, stille tocht, 2 minuten stilte, kerkdiensten, herdenking op de scholen). DAT tegen de 53-j. Hilversumse com- issionnair in effecten M. F. H.. die „stukken" van zijn cliënten in onderpand had gegeven om eigen schuld aan te zui veren, voor de A'damse rechtbank 1 jaar DAT minister Stikker blijkens zijn antwoord aan het Tweede Kamerlid Ruygers (P.v.dA.) zyn standpunt ten aanzien van de kwestie-Tunis. die wel licht in de Veiligheidsraad aan de orde komt, nog niet heeft bepaald. DAT de opheffing van de vrije invoer door Frankrijk volgens minister Stikker (in zijn antwoord aan het Tweede Kamerlid Nederhorst. P.v.d.A.i in c eenstemming is met de voorgeschreven procedure, maar Frankrijk wel op 4e ernstige gevolgen zal worden gewe DAT de ministers Mulderije en Mans- alt aan de Tweede Kamer hebben mee gedeeld, geen aanleiding te zien voor een incidentele wijziging van het Pacht- besluit. DAT het Ned. Instituut voor Efficiency in Februari 1954 zal deelnemen aan het efficiencycongres In Sao Paulo (Brazilië) en daar speciaal de leiding en contróle inzake de distributie zal behandelen. DAT de Holland-Amerikalijn is verte genwoordigd op een conferentie van 18 groote scheepvaartmaatschappijen, die gisteren in Rome is begonnen met de bespreking van het passagiersvervoer op de Atlantische Oceaan. DAT verschillende A'damse winkeliers zijn opgelicht door een onbekend geble ven man die trucs met wisselgeld uit haalt en zich als buitenlander voordoet DAT mr W. J. Elias Crommelin uit Wassenaar, commies bij het ministerie van Buitenlandse Zaken en verbonden aan het kabinet van de minister, morgen wordt geïnstalleerd als burgemeester van Domburg. DAT de 63-j. ex-overwegwachter F. B. uit Zevenbergen in Breda tot f 50 boete is veroordeeld, daar hij op 20 Oct. J.l. vergeten had de spoorbomen te sluiten, waardoor een trein tegen een vrachtauto botste. leven te roepen, die het radiografisch contact met Engeland zou onderhouden. In de zes weken, die hy aan zyn werk kon besteden, zyn de grondslagen gelegd de berichtendienst met de „over kant". In de nacht van 14 October wachtte Van Hamel op het Tjeukemeer in Fries land op een Engels watervliegtuig, dat hem naar Engeland zou terugbrengen. Het plan mislukte doordat een zware mist kwam opzetten, die het toestel ver hinderde te landen. Van Hamel werd gevangen genomen. Door alle schuld op zich te nemen wist hij zyn medewerkers lar vermogen te sparen. Tenslotte werd de luitenant ter zee Van Hamel op de 8ste April 1941 door een Duitse krijgsraad ter dood veroor deeld en twee maanden later gefusilleerd. Hartelijk omhelst Koningin Frtde- rika van Griekenland haar Gemaal b\j diens aankomst op het vliegveld van Athene De Griekse vorst keerde terug uit Londen, waar h(j de be grafenis had bijgewoond t>an Koning George VI. De tovenaar uit Overveen, den j volke ook bekend onder de naam 1 professor Romme, heeft gisteren in zyn lijfblad de Volkskrant onder de inspire rende titel „Organisatiewetten" zijn vreugde er over uitgesproken, dat de Tweede Kamer het wetsontwerp betref fende de uitvoeringsorganisatie der so ciale verzekering en het wetsontwerp op de organen voor de emigratie heeft aan vaard. Een vreugde, die wy gaarne met de hooggeleerde professor willen delen. Minder vreugde heeft ons echter ge bracht de door prof. Romme gestelde vraag, of de eenstemmigheid in de Ka mer (met uitzondering van de commu nisten) met betrekking tot de wet op de emigratie-organen niet beschouwd moet worden als een verrassing. Want, zo schrijft prof. Romme, by de algemene beschouwingen over de Rljksbegroting-1952 was dit wetsontwerp het eerste door de anti-revolutionnalre leider, dr Schouten, ten tonele gevoerde voorbeeld van „Staatsoverwoekerende tendenties", het voorbeeld van een rege ringsbeleid, dat „naar een oplossing streeft om twee essentieel uiteenlopende wegen toch tot één weg te doen worden" en zie, zo roept de professor uit, de Ka mer was het in haar geheel over het wetsontwerp gloeiend eens Wy hebben de indruk, dat het betoog van dr Schouten ditmaal door prof. Rom me min of meer is „aangekleed". Wat toch is het geval. Dr Schouten heeft by de algemene beschouwingen inderdaad enige voorbeelden van regeringsbeleid met Staatsoverwoekerende tendenties genoemd. Het spreekt vanzelf, dat, wan neer iemand voorbeelden noemt, deze niet allemaal even sterk spreken. Dr Schouten zal ook nimmer bedoeld heb ben, de wet op de emigratie-organen als het meest sprekende voorbeeld ten tonele te voeren. Maar er is nog iets anders. Onze par- lementsredacteur heeft er in zyn over zicht van de behandeling van deze wet reeds op gewezen, dat minister Joekes in het wetsontwerp vrij belangrijke wijzi gingen heeft aangebracht, nadat in het voorlopig verslag van lang niet onge motiveerde bezwaren was gebleken. En die wyzigingen zyn pas aangebracht by nota van 15 Januari 1952. Dr Schouten had by de algemene beschouwingen dus nog te rekenen met het ongewyzigde wetsontwerp, zoals het was ingediend. En dat toen de Staats-overwoekerende tendenties groter waren dan in het uit eindelijk aangenomen wetsontwerp, gaat prof. Romme gemakshalve stilzwygend voorby. Dr Schouten had in zyn betoog trouwens alleen het oog op het kabinet. HU hekelde de voortbrengselen, die de ministers aan de Staten-Generaal voor leggen. Heel sterk spreekt dit by de wet op de crediet-contróle. Wat daarvan uit- eindeiyk in het Staatsblad is verschenen, is ook heel iets anders geworden, dan wat minister Lieftinck aanvankelijk be oogde. Maar het gaat by de beoordeling van het beleid juist om dat „aanvankelijk beoogde". Wy durven zelfs de stelling te verdédigen, dat, wanneer de Wet Toe zicht Credletwezen onmlddeliyk was in gediend In de vorm, waarin zy uitein- delb'k tot stand is gekomen, er heel wat minder stof zou zijn opgewaaid en dat het niet onmogeiyk was geweest, dat er in de beide Kamers meer eenstemmig heid was geweest. Maar het aanvankelijk ingediende wetsontwerp gaf een duidelijk beeld van de gedachtengang, waaraan het was ontsproten. Natuuriyk geven wy gaarne toe, dat zowel In de wet op de emigratie-organen als in de wet op de credietcontróle verbeteringen zün aan gebracht. die niet In de laatste plaats mede zyn te danken aan prof Romme en zyn politieke vrienden. Slaar dr Schouten wee» by de algemene beschou wingen terecht op de achtergrond der dingen. Daar had hy juist bezwaren Wy hebben gisteren, nadat wy de ont boezeming van prof. Romme hadden ge lezen, de heer Schouten er nog eens op aangekeken. Hy was behooriyk gekleed. Het leek ons niet toe, dat hy behoefte had. van kleermaker te veranderen. To venaar-kleermaker Romme uit Over veen zal zyn klandizie niet krijgen. Kettingbrieven strijdig met Loterijwet? Opnieuw boete geëist tegen Amsterdammer In hoger beroep is gisteren in Amster dam bevestigng geëist van het vonnis waarbij de 49-jarige Amsterdammer H. K. tot I 150 boete en stopzetting van de or ganisatie was veroordeeld wegens net organiseren van een sneeuwbalsysteem met kettingbrieven. K. zorgde voor de formulieren voor deze ketting-actie, die elke deelnemer ongeveer f 5.75 kostte, waarna deze (in theorie) hoogstens f 1075 aan postwissels van anderen kon ontvangen. Elke deel nemer betaalde aan K. f 1.50 administra tiekosten. De verdediger betoogde dat hier geen sprake was van loterij, hoogstens van hazardspel. Uitspraak op 20 Maart. Moeilijkheden over het Zuideuropese commando Grieken willen niet luisteren naar Italiaanse bevelen Uit Griekse bron komt de mededeling, dat generaal Elsenhower gisteren heeft goedgekeurd, dat de Griekse troepen die ter beschikking van de N.A.T.O. worden gesteld, slechts door een Amerikaans of ficier gecommandeerd zullen worden Morgen vliegt Eisenhower naar Rome voor een conferentie van twee uur met Italiaanse generaals, die er op staan, dat generaal Castigllonc het commando over alle troepen, onverschillig hun nationali teit, in Zuid-Europa zal krijgen. De Grie ken stellen zich op het standpunt, dat het pijnlyk zou zyn, Griekse troepen te plaatsen onder bevel van een generaal uit een land. dat zy in de laatste wereld oorlog verslagen hebben. Vrij veel wind Tot morgenavond verwacht De Bilt: Overwegeed zwaar bewolkt met plaatselijk enige neerslag. Matige tot krachtige wind hoofdzake lijk lussen Zuid en Zuid- Oost. Weinig verandering in temperatuur. (Opgemaakt te 10 uur.) ZON' EN MAAN ia«terdïr al,?1/J10-1832; op 1A57. onder 6.13. Op 11 Maart VJt

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 1