Concurrenten van V.W.S. en 's-Gravenz. S.V. hielden koppig voet bij stuk Kampioen Zwaluwen had geen genade met hekkensluiter Die Haghe Verdienstelijke overwinning van Lisser Boys op Woerdense Sportlust: 1-2 Zeer spannende strijd tussen Quick Boys en Excelsior NIEUWE LEIDSCHE COUBANT 4 MAANDAG 3 MAART 1953 C.S.V.D. II kampioen res. 3e klasse B Er is Zaterdag niet zo heel veel ln de diverse standen veranderd. Die Haghe bleef hekkensluiter in 3 A, doordat het van kampioen Zwaluwen verloor en in 4 A en in 4 B werden V.W.S., rcsp. 's-Gravenz. S.V. niet veel wijzer, daar hun concurrenten, in casu: R.A.S. en P.P.S.C. voet by stuk hielden. Al met al wonnen de nog reste rende wedstrijden daardoor In belangrijkheid. Het is zeer wel mogelijk, dat eerst ln de laatste ontmoetingen de beslissingen zullen vallen. C.S.V.D. U werd kam pioen van de res. 3e klasse B. Die Haghe bleef dus waar het was: op de onderste plaats. Maar de zwartjes hebben slechts één punt achterstand op Ter Leede en C.S.V.D. Van deze drie clubs heeft Ter Leede nog het gemak kelijkste programma voor de boeg: thuis tegen „Noordwijk" en uit tegen A.R.C. Die Haghe moet nog tweemaal uit spe len en wel tegen Rijnsb. Boys en Quick Boys en C.S.V.D. heeft nog twee thuis wedstrijden: Excelsior P. en Zwaluwen. Dat wordt dus, op het eerste gezicht, een hele toer voor Die Haghe om de achterstand weg te werken. Rijnsb. Boys won weer van „Noord- wijk" (42) en Quick Boys versloeg Excelsior P. met 01 gn kwam daarmee zo goed als zeker in het bezit van de tweede plaats. verloren: ze snoepten R.S.M. een punt af (22), maar wel door de over winning van Jodan Boys dat een knappe eindspurt heeft op V.V.O.R. (3—1). V.V.O.R. staat nu op de voorlaat ste plaats, met drie punten voorsprong op Semper Altius. Gelukkig voor S.A., dat het nog tegen V.V.O.R. moet spelen. Volgens de verwachting verloor H.T. V. van T.O.G.R., nog wel met 62. 's-Gravenz. S.V..15 12 Zwaluwen Quick Boys Rijnsb. Boys Excelsior P. A.R.C16 Monster17 Noordwijk 17 Ter Leede 16 13 3 29 71—25 16 9 3 4 21 46—23 17 7 5 5 19 33—29 15 8 2 5 18 34—19 16 7 3 -6 17 34—41 4 7 16 22—27 1 10 13 33—40 2 10 10 32—46 P.P.S.C. T.O.G.R R.SM. J.A.C. H.T.S.V Jodan Boys V.V.O.R Semper Altius C.S.V.D16 3 Die Haghe 16 3 3 1< R.A.S. heeft de spanning in de kop groep van 4 A tot het uiterste opgevoerd, door zijn achterstallige wedstrijd tegen „Leiden" met 20 te winnen. De Hage naars staan nu nog maar één punt ach ter op de leider V.W.S. Ongetwijfeld zal hier de wedstrijd: R.A.S.—V.W.S. de be slissing moeten brengen. Lisser Boys wist zowaar Sportlust '46 in Woerden te verslaan (12), waardoor de Lissese club in veiligheid kwam. V.O.G. zal wal het kind van de reke ning worden. De Fruitweg-bewoners loren ook van „Woerden" en ze hebben met nog vier wedstrijden te spelen drie punten achterstand op R.C.L. V.W.S16 12 1 3 25 54—26 R.A.S16 12 <4 24 54—28 S.V.O.W15 8 3 4 19 37—30 Sportlust '46 15 5 4 6 14 39—37 Leiden 15 6 2 7 14 41—25 's Gravenzande 14 5 3 6 13 29- Lisser Boys 15 5 3 7 13 40- Woerden 16 5 3 8 13 24- R.C.L14 4 1 9 9 30- V.O.G14 2 2 10 6 26- De voor het kampioenschap in 4 E belangrijke wedstrijd tussen P.P.S.C. 's-Gravenz. S.V., is in een gelijk i geëindigd. De Westlanders zagen overwinning, die stellig verdiend zou geweest, in de laatste minuut in rook opgaan, toen P.P.S.C. een strafschop be> nutte. Niettemin staat de S.V. er nog verreweg het beste voor. Men zie slechts de stand. Voor Semper Altius was het opnieuw een zwarte dag. Niet omdat de Hage- Semper Altius twee winstpunten in min dering. In de reserve derde klasse A wor A.R.C. 2 met 7—2 van Jodan Boys 2. Er werd in deze klas verder niet gespeeld. C.S.V.D. 2 behaalde de titel in de re- irve derde klasse B door een 31 over winning op H.B.S.S. 2. Onze gelukwen- Monster 2 kwam door een slechter doelgemiddelde op de laatste plaats, mede door de 10 nederlaag tegen Die Haghe 2. H.T.S.V. 2 belandde op de derde plaats via de 4—2 zege op Excelsior M. 2. J.A.C. 2 behaalde een kloeke 61 overwinning op Z.W.S.H. 2. De stand luidt: 15 10 15 11 - 16 6 ,14 3 11 14 1 27 54—26 24 40—14 22 59—26 16 28—33 13 30—26 13 29—43 11 35—40 7 23—35 6 31—54 3* 14—41 C.S.V.D. 2 14 12 Zwaluwen V 2 13 8 H.T.S.V. 2 14 7 H.B.S.S. 2 14 6 Excelsior M 2 14 5 J.A.C. 2 15 5 Z.W.S.H. Die Haghe 2 1 25 47—16 3 18 34—21 6 15 32—23 6 14 31—28 6 13 30—27 7 13 31—42 5 10 28—26 9 8 19—33 9 8 2i—47 14 3 Monster 2 14 3 ;1 zeer onverwacht heeft P.B O.V. slippertje gemaakt, waar èn „Kou dekerk" èn Valken Boys niet over treu- De leider kwam in de derby tegen Sleutels niet verder dan 11 en de beide concurrenten konden daardoor een punt inlopen. Ze deden het beide best: „Kou dekerk" klopte Hazersw. Boys met 50 Valken Boys bleef het ongemakke lijke „Katwijk" met 21 de baas. „Wou- brugge" kwam veiliger te staan door de 01 zege op „Oegstgeest". Huizen keert niet terug, Sparta mogelijk wel Spakenburg verdringt landskampioen Huizen, dat twee jaar achtereen de titel van Zaterdagkampioen van Neder land met ere droeg, zal ditmaal niet deelnemen aan de strijd om de titel. De Huizenaren hebben een vrij slecht achter de rug en reeds in het mid- van de competitie bleken zij vol maakt kansloos te zijn. Wel kwam een herstel, maar dat was toch om nog succes te hebben. De strijd de titel gaat nu alleen nog Spakenburg en IJsselmeervogels. Aan vankelijk leek het er niet op, dat eerstge noemde met de titel zou gaan strijken, hij de eerste wedstrijd tegen de plaatsgenoten verloor. Zaterdag echter heeft de club van Heinen, die in grote ongetwijfeld zal terugkeren in het nationale Zaterdagelftal, met 31 revanche genomen. Thans heeft het alle schijn van, dat Spakenburg met de titel zal gaan schuiven. Is dat zo, zal deze club een hartig woordje i spreken in de strijd om de hoogste Beide clubs hebben nog enkele moeilijke wedstrijden voor de boeg, IJsselmeervo gels moet b.v. nog naar Kennemerland, maar aangenomen mag worden dat ver der geen puntenverlies volgt, zodat Spa kenburg met een punt voorsprong de titel zal behalen. De stand is: Spakenburg 14 12 1 1 25 IJsselmeervogels 13 10 2 1 22 Huizen 14 7 1 6 15 S.S.V.U13 IJmuiden 14 Zuidvogels 14 4 2 8 10 S.N.L13 4 18 S Kennemerland 13 3 2 6 f S.I.Z.012 2 2 8 6 In Oost had kampioen Sparta een ma tige start, doch hij herstelde zich spoe dig. Een nieuwe nederlaag bracht echter de Enschedese kansen danig in gevaar, vooral toen bleek, dat Sportclub Gene- muiden zin had in het kampioenschap. De strijd tussen beide clubs op 16 Febr. eindigde in een duidelijke zege voor Sparta, dat daardoor plotseling weer de beste kansen kreeg. Beide clubs hebben nog één wedstrijd voor de boeg. waarbij Sparta het zeer moeilijk krijgt tegen D.O.V.O. De Enschedeërs zien dan ook erg op tegen deze wedstrijd. De Sport club daarentegen heeft het zeer gemak kelijk tegen het reeds voo> degradatie aangewezen Veenendaal. De spanning blijft er hier dus wel tot de laatste oetitiedag in. De stand luidt: Sparta 15 11 2 Sportcl. Genemuiden 15 11 1 D.O.V.O. --- - 8 10 Nedhockey-elltal gaat voetballen Zaterdag a.s. speelt het Ned. Hockey- elftal te Laren een voetbalwedstrijd tegen de Larense voetbalclub GSV. De opstel- het team luidt als volgt: Doel: Nefkens (Venlo); achter: Drijver (Togo) De Looper (Hilversum); midden: Log gere (Laren), Ancion (Kampong) en W. van Heel (HHYC); voor: dr Visser't Hooft (Arnhem), Broerstra (HHYC), Derckx (Venlo), Tiel (HHYC) en Kruize (HHYC). „Oegstgeest" verloor van „Woubrugge" (01) „Oegstgeest" heeft tegen „Woubrugge" een slechte wedstryd gespeeld. De gast heren waren wel drie-kwart van de speeltijd sterker, maar ze schoten erbar melijk slecht. Ze misten zelfs twee straf schoppen. En daar „Woubrugge" voor de rust wel een doelpunt maakte, ver loren de Oegstgcestenaren met 01. Na enig terreinverkennen, nam „Oegst geest" het initiatief. Er ontstonden hachelijke momenten voor de Woubrugse kooi en toen Schuiling eens de bal met de handen bewerkte, kreeg de thuisclub een strafschop te nemen. Midvoor Kuy- venhoven schoot de bal echter naast. De gasten beten toen even flink van zich af, maar „Oegstgeest" bleef ster ker. Toch nam „Woubrugge" de leiding, zij het dan met medewerking van de achterhoede van de thuisclub. Luiing maakte het doelpunt, dat van beslissende betekenis zou blijken te zijn: 01. Na de rust opereerde „Oegstgeest" nog meer voor het Woubrugse doel dan daar voor, maar er werd zó dom gespeeld, dat doelpunten wel moesten uitblijven. Een schot van Vonk tegen de lat was nog het enige vermeldenswaardige. In het laatste kwartier kreeg de thuis club nog een strafschop te nemen, toen Vrolijk op de doellijn hands had gemaakt. Maar ook Profijt wist er geen raad Zo kwam het einde van deze slechte wedstrijd met een overwinning va gasttn. D.V.S. '33 Excelsior '31 Nunspeet WJH.C. D.O.S. '37 Veenendaal Hoe de voetbal 1 ateidag ro 1de 3A (K.N.V.B.): Rijnsb. Boys—Noord wijk 42; ARCMonster 22; Die Haghe Zwaluwen 14; Excelsior P.Quick Boys 01. 3B: NSW—Oranje Wit 3—0; Capelle RWH 2—4. 3e klas. district I: SIZO—SSVU 1—2; SNLIJmuiden 21; IJselmeervogels Spakenburg 13. 3e klas, district Oost: DVS '33—DOS '37 30; VeenendaalExcelsior '31, 09. 4A: Sportlust '46Lisser Boys 12; VOG—Woerden 1—3; RAS—Leiden 2—0. 4B: WOR—Jodan Boys 13; Semper AltiusRSM 22; PPSC's-Gravenz. SV 1—1; TOGR—HTSV 6—2. 4C: HBSSUnicum 01; Zuidland- ZWSH 5—0. 4D: De Zwerver—'Wijk 1—0; ASWH— Woudrichem, sch. n.o.; Pelikaan—Aal burg 00; Koz. BoysStedoco 60. Res. 3e klas A: ARC 2—Jodan Boys 2 7—2. Res. 3e klas B: Excelsior M. 2HTSV 2 2—4; CSVD 2—HBSS 2, 3—1; (CSVD kampioen); ZWSH 2JAC 2, 16; Mon ster 2Die Haghe 2, 01. Res. 3e klas C: SSSK 2—TOGR 2, 2—3; SHO 2—Zwart Wit '28 2, 3—1; Doto 2— Koz. Boys 2, 11. Leldse Voetbalbond. IA: Koudekerk—Hazersw. Boys 5—0; Oegstgeest—Woubrugge 0—1; PBOV— Sleutels 1—1; Valken Boys—Katwijk 2—1. IB: Quick Boys 3—Lisser Boys 2, 8—0; Noordwijk 3Rijnsb. B. 3, 11; Ter Leede 3—Koudekerk 2, 0—1. 2A: VWS 2—Quick B. 4, 2—5; T. en D. 1—MSV 1, afgel. 2B: Quick Boys 5—Katwijk 2, 5—0; SVOW 2—Lisser B. 3, 6—0; RCL 3Lei den 3, 1—2. 3A: Rouwkoop 2—Katwijk 3, 2—1. 3B: Woubrugge 2RCL 5, 51; Rijnsb. B. 4Leiden 4. 07. 4A: Lisser B. 4—Woubrugge 3, n. gesp. 4C: ARC 6—Valken B. 3, 1—2; Sleu tels 3—Katwijk 4. 2—1; NSA 3—GWS 3. ^Junioren A: Katwijk (a)—RCL (a) 0-2; Rijnsb. B. (a)-Quick B. U> 1-8. B- MSV (a)—SVOW <a) 2—2; MSV (b) TAW (a) 1—3; ARC (a)— Hazersw. B (a) 32; C: Quick B. (c)Rijnsb. B. (b) 1—0; Katwijk (b)Lisser B. <a> 1—3. Adspiranten A: ARC (a)-Koudekerk (a) 5—0; B: SVOW (a)—ARC (b) 0—5, Alphia (c)-TAVV (a) 1-8; C. Roodenb. (a)—Lisser B. (a) 1-1: UVS <a)-R.jnsb. B. (a) 3—1; Ter Leede (a)—Lugd. (a) 3_2' D: Noordwijk (b)—Roodenb (b> 50; UVS (b>—Valken B. (a) 6—0; E: T pidse B (a)Rijnsb. B. (b) 1 1. Quick B. (O—UVS (c) 3—3; F: ASC (c> B. (b) 3—0; G: Lugd. <d>—Leldse ,B- (b) 3—1; Katwijk (O—LFC (d) 3-1 (Advertentie) judo kampioenschanoen DINSDAGAVOND 8 UUR ln „DEN BURCHT" Entree 1.- en 1.50. Sportschool KOOREMAN Telefoon 23728 Matige, heel matige wedstrijd Het hoogtepunt van deze slecht gespeelde wedstrijd was wel toen linksbinnen Eijsbergen na een kwartier spelen van het middenveld af een uitgekookte pass gaf naar de uitstekend spelende linksbuiten Vogler, die op zijn beurt een prima voorzet afleverde, die door rechtsbuiten G, Vaneveld onhoudbaar werd ingekopt. Een schit terende goal. Nadien heeft de wedstrijd ons niet meer kunnen bekoren. van Vogler naar rechtsbuiten Vaneveld, kon Eijsbergen de verdiende overwinning cluib zeker stellen. Het begin was veelbelovend voor Lis-; _jr Boys. Prachtig combinerend trok men ten aanval, zodat de Sportlust-achter- hoede benen vol werk kreeg. Linksbui ten Vogler wat werd deze prima spe ler tooh weinig in het spel betrokken in deze periode uiterst gevaarlijk- Uit een van de aanvallen ontstond dan ook het boven omschreven doelpunt, de fut was er gelijk uit. was met het plaatsen van beide ploegen hopeloos gesteld, zodat het ver rassende element ontbrak. Bovendien het middenveld onbezet, zodat grote gapingen ontstonden Was de ene ploeg de schrik bekomen, dan was hel de andere kant weer mis. Beide ploegen misten een goede schutter zo het tot 10 minuten voor de rust du- eer midvoor Schilling gelijk kon ma ken. De stopper van Lisser Boys, Bauer, nlaakite een van z'n weinige fouten en vas voldoende om met een vliegend schot tegen te scoren. Na de thee was het nog slechter. Sportlust '46 kwam wat meer in de aan val, maar gepruts en tekort samenspel waren oorzaak, dat doelpunten uitble- Eenmaal zagen we midhalf Wesse- o een schitterend schot lossen, maar de betrouwbare doelman der gasten, Mueller, was op z'n post. Een kwartier voor het einde verwissel den Eijsbergen en Vogler van plaats en dat heeft uiteindelijk de gasten de over winning gebracht. Na een listige pass Verwoed trok Sportlust nog ten .tl, maar het was te laat, in de uitslag kwam geen wijziging mee/. Een dolge lukkig Lisser Boys ging van het veld. Scheidsrechter Kattestaart 'had deze mid- een rustige taak. Vermeld zij nog, dat de gasten 3 invallers hadden. Prins wint en maakt remise „Koudekerk"Hazersw. Boys 50 Vóór de rust was de thuisclub overwe gend sterker en ze wist dat in drie doel punten uit te drukken. Hazersw. Boys stelde na de rust verwoede pogingen in het werk om de achterstand weg te werken. Toen echter de pogingen van de Boys zonder resultaat bleven, en ze ge deprimeerd verder speelden, nam „Kou dekerk" het initiatief weer in handen. Met nog twee doelpunten voerden ze de stand op tot 50. Doelpunt van Jaap van Duin stilde de Noordwijkse aanvalsstorm: 4-2 Rijnsb. Boys voor rust heer en meester Een kwartier voor tyd de Noordwijkse roodbroeken waren tot dan toe vrijwel nog niet in het stuk voor gekomen en mochten zich met een 30 achterstand nog gelukkig pryzen! kwam er dan eindelijk een bal goed op de slof van Gerrit Marijt en mocht Noordwijk juichen: 31. Een doelpunt dat wonderen deed! Van der Wiel en de zynen trokken de ruggen recht en geen vyf minuten later was het alweer Marijt, die de Rynsburgse fans griezelige rilüngen bezorgde: 32. De rood broeken hadden de zege toen voor het grijpen. Maar by een plotselinge uitval der geel-zwarten scoorde Jaap van Duin opnieuw en was de strijd beslist, de kippen bij om zjjn ploeg de leiding te bezorgen (10). Het meest boeiende deel van de wed strijd was wel het eerste kwartier. Het Rynsburgse overwicht mocht nog niet veel naam hebben. Maar toen V. d. Wiel onder de Noordwijkse doellat een ver raderlijk schot van Blase niet onder con trole kon krijgen, was Van Duin er als A.R.C. had in wedstrijd tegen „Monster geen greintje geluk De punten werden gedeeld 22 Het beetje geluk, dat nu eenmaal een onmisbare factor is op het voetbalveld, ont brak Zaterdag geheel aan de zijde van A.R.C, Er was steeds weer een Westlands been, dat een doelpunt voorkwam, of een „Monster" hoofd dat juist iets hoger reikte, dan die van de roodbroeken. En al had A.R.C. een technisch overwicht demonstreerde men vaak een groot overwicht, doelpunten kwamen er niet uit. Zelfs moet worden erkend, dat soms in de doorbraken van de bezoekers meer drei ging zat. Al met al bewees ook deze wedstryd, dat A.R.C. momenteel een in zinking doormaakt. De thuisclub trad aan mei invallers voor midvoor Bos en stopper Mooy. Vooral Mooy werd geducht gemist, ondanks het harde werken van Vierber- gen. Voor de rust als links- en daarna als rechtsbuiten debuteerde de jeugdige Verwoerd, die wel aanleg heeft, maar nog te week en te traag is als eerste elf talspeler. De gasten telden ook enige invallers, o.a. voor doelman De Zeeuw, die vorige week een blessure opliep. Zijn plaatsver vanger, Van Spronsen, deed het niet gek Scheidsrechter Crooy floot niet slecht, maar trad toch wel zeer lankmoedig op tegen het soms meer dan harde spel der bezoekers, die het weg-is-weg vaak in die vorm huldigden, dat ook de spelers weggemaaid moesten worden. In het eerste half uur demonstreerde <1e thuisclub een groot overwicht. De com binatie Den Hoed (voor de rust rechts buiten) en v. d. Linden, vlotte best er. Van Heusden was als linksbinnen zeer actief. Er kwamen kansen, maar voor het doel was er geen greintje fortuin bij en het was eerst na 25 minuten, dat het 1—0 werd, toen Den Hoed een beste pass van Vierbergen prachtig benutte. Het enthousiasme minderde toen wat; de gasten kregen door, dat ze in het mid denveld vrij konden opereren. De strijd werd verdeeld en toen ARC eens onnodig een corner weggaf, ontstond een scher mutseling, waaruit Troost de gelijkmaker scoorde. Bij deze stand bleef het tot de rust, hoewel de thuisclub er meerdere malen goed door was. Het Haagse R.A.S. bleek te sterk te zijn voor rood-witte Leidenaars Eervolle 20 nederlaag Tegen het technisch superieure spel van RAS heeft „Leiden" niet veel in te bren gen gehad. Dat het slechts een 20 nederlaag werd, danken de rood-witten vooral aan het prima verdedlgingsblok, met spil Delfos aan het hoofd, goed geassisteerd door Schuchard en Beukei. Dit trio heeft een grote overwinning van RAS weten te verhinderen. Vooral als men bedenkt dat, met uitzondering van het laatste kwartier de strijd zich hoofdzakelijk op de Leldse helft afspeelde. niet meer van de Leidse veste weg ge weest. Dat de rust met 00 inging, wai In de tweede helft namen de gasten vrijwel direct een voorsprong. Bij een snelle aanval moest v. d. Mark uitlopen de bal werd over hem heen in het net geplaatst, 12. Krachtig viel ARC aan. Geheel Monster verdedigde soms en met succes. Er was schier geen doorkomen aan. Meerdere ïrs brachten gevaar. V. d. Linden plaatste er een tegen de lat. Eerst een kwartier voor het einde werd het gelijk, toen de bal uit een combinatie tussen Verwoerd en v. d. Linden bij v Heusden kwam, die via de paal inschoot: 2—2. ARC maakte nog een buitenspeldoel- punt. Ook de sporadische doorbraken der gasten leverden geen resultaat meer op uiteraard waren de laatste na het eindsignaal in hun nopjes met het afge dwongen punt. A.R.C. 2 klopte Jodan Boys 2 72 Het met drie invallers uitkomende ARC 2 had weinig moeite met het Goudse Jodan Boys 2. Jammer dat de ARC-re- 'S ieder seizoen door enkele slip pertjes hun kansen verknoeien. Direct na de aftrap kwam de bal by doelman Van Oosten. Van hem ging het naar invaller-rechtsbuiten Van Gaa ien, die snel opbracht en onhoudbaar scoorde. En dezelfde speler lapte dat kort hierna nog tweemaal, zodat hij binnen 20 minuten een hattrick ip z'n naam bracht. t was alweer een invaller, n.l. mid- Borst. die 40 maakte. Koopman zorgde voor de 5—0 en toen was de beurt de bezoekers, die het echter bij één doelpunt lieten. Borst bracht de stand op 6—1 en Bergs- hoeff deed de rust met 71 ingaan. Na de thee deed de thuisclub het wal kalmer aan. Men bleek zelfs al het kruit verschoten te hebben. De gasten scoor den nog eens, waardoor de eindstand 72 werd Het was een aardige wed stryd. In het intern, schaaktournool van Ha- anna heeft de Fransman Nicholas Ros- solimo een afgebroken partij uit de vijf de ronde in 44 zetten gewonnen var Juan Quesada. De Nederlander Lo- dewijk Prins won een afgebroken partij uit de tweede ronde van de Amerikaan Edward Lasker, die na 51 zetten opgaf. In de zesde ronde besloten de Neder lander Lodewijk Prins en de Zuid- slaviër Gligoric na twintig zetten tot remise. De Argentijn Erick Eliskases versloeg de Cubaanse kampioen Rosendo Romero in 38 zetten. Eliskases staat thans met vijf punten aan de kop van het algemeen klassement. De Fransman Nicholas Rossolimo deelt de tweede plaats met drie andere spelers, die elk 4% punt hebben. Dit houdt dan tevens de waardering in voor de gastheren, die een prima party voetbal te zien gaven. Er kleefde slechts één fout aan en dat was dat men zich wel eens liet verleiden tot fors spel. Ge lukkig konden de meeste spelers de no dige zelfbeheersing opbrengen, want an ders was het onder deze tamme leiding beslist tot incidenten gekomen. Wat er in deze wedstryd nog geniet baar was werd finaal stukgefloten. Waarbij dan nog komt, dat men gerust achter elk fluitsignaal een groot vraag teken kon plaatsen. En nooit eens een krachtige beslissing, nee alles even aar zelend. Op de uitslag was dit gelukkig niet van Invloed, want de overwinning kwam ongetwijfeld terecht by de beste ploeg. „Lelden" begon de wedstryd met ne gen spelers. Twee spelers, die op eigen gelegenheid naar Den Haag waren geto gen, hadden onderweg pech gehad en waren een kwartier te laat. In die tijd stond Leiden al met man en macht te verdedigen. Toen men volledig was leek het er even op, dat het spel zich wat ging ver plaatsen, maar dit was slechts voor even. RAS kwam weer terug en is voor de rust dan ook tegen de verhouding in. Na de thee zette RAS het Leiden- doel weer direct onder vuur. Na 12 minuten zagen we dan een doelpunt komen. En wat voor een! Middel dorp, de midvoor van RAS, stond geen meters maar we zouden haast zeggen kilometers buitenspel. Hy wachtte maar niet op het fluitje maar liep kalm op Brussee toe en schoot hard in 10. RAS bleef sterker, doch er was nog maar 20 minuten te spelen voor het tweede doelpunt kwam. Dit keer gebeur de dat heel goed. 't Was weer Middel dorp, die uit een listig aangegeven bal letje meteen inknalde 20. 't Zou nog byna 30 geworden zijn, toen Delfos de linksbinnen beiden met de grond kennis maakten en de scheidsrechter naar de stip wees. De penalty werd ech ter ver naast geschoten. Even kwam er wat vuur in de Leidse aanval, doch toen Windhorst gekreukeld uit een duel tevoorschijn kwam, bluste dit ook weer. Windhorst moest zich laten vervangen doch met nog enkele minuten te spelen was dit iij°i_jneer van invloed. Dat doelpunt legde direct al een ze kere schroom op het Noordwijkse spel. En de Boys kregen hiermee een geest drift-injectie, die haar uitwerking niet miste. Nauwelijks vijf minuten later lichtte een center van Van Duin de Noordwijkse verdediging uit de voegen de dekking op rechts was trouwens toch uitgesproken zwak! kreeg zyn broer N. van Duin de bal ln vrije po sitie en legde deze vervolgens Blase eer kans op zijn schoenpunt. Blase bedacht zich niet: volslagen onhoudbaar vloog de bal langs Van der Wiel: 20. Zonder overdrijving mag worden gezegd, dat de Rynsburgers toen stukken sterker waren, al kregen de Noordwijkers ook hun kansen. Zo liet dc linksbuiten der gasten een schitterende kans om zelf te schie ten ongebruikt liggen en had dc linksbinnen, toen doelman Heems kerk weifelde met uitlopen, een doel- Keeper Heemskerk van Rijnsb. Boys grijpt hier bij een aanval van „Noordwijk" kordaat in. Vriend en vijand beziet een en ander met gemengde gevoelens. Foto N. v. d. Horst. punt zo maar voor het intrappen. Hy hield sportief zyn vaart in, ken nelijk benauwd, de Rijnsburgse kee per to zullen verwonden. Jaap van Duin schreef hierop al gauw numero drie op zijn naam. Dat was toen Van der Wiel niet goed ingreep op een hoge boogbal en Van Duin over zijn handen heen in het net kopte. Zo te zien een gaaf doelpunt, maar de referee keurde het af met de motivering, dat Van Duin de bedoeling had niet eerst de bal, maar de man te spelen. Van Duin mocht het even later nog eens overdoen met een voorzet van zijn broer en toen kon Van der Wiel duiken wat hij wilde, maar de harde kopstoot was niet te stoppen. Geïnspireerd Noordwijk Dat was dus 30 bij de rust en het zag er voor „Noordwijk" niet vrolijk uit. Het eerste half uur van de tweede helft had den de roodbroeken heel weinig in de melk te brokken. Maar toen volgde dan dat eerste doelpunt van Marijt, dat Noordwijk meteen inspireerde. En geen vyf minuten later gaf Marijt doelman Heemskerk voor de tweede keer het nakijken en begon de Rijnsburgse defensie te wankelen. Van Duin zorgde er toen voor dat de Noordwijkse aan valsstorm luwde met een knap doelpunt en toen Harteveld nog een penalty miste, was er niemand meer, die aan een Rijns burgse overwinning twijfelde. Een over winning, die qua spel niet anders, dan verdiend en normaal is te noemen. Kans op doublevergroot Zal Arsenal het kunststukje van Aston Villa kunnen herhalen? Bolton Wanderers speelde gelijk Arsenal, de Cupfavoriet, heeft door de 10 zege op Burnley zyn kans op een „doublé" (het winnen van de Engelse beker en het leaguekampioenschap), aan zienlijk vergroot. Sedert 1897, toen Aston Villa een dubbel succes boekte, is geen club er in geslaagd dit stoute stukje uit te halen. In de eerste helft verloor de Londense aanval zyn gangmaker Jimmy Logie, die met een inwendige bloeding naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Van ernstige aard is de blessure niet, doch het is vrywel zeker dat Logie a.s. Zaterdag niet zal kunnen uitkomen in de Cupwedstrijd te Luton. De „Gunners" zullen met een geha vend team moeten aantreden, want ook het spelen van midvoor Lewis en de voorhoede-spelers Forbes en Roper is, wegens opgelopen verwondingen, on waarschijnlijk. Op de ranglijst van de eerste divisie neemt Arsenal thans de tweede plaats in met 1 punt achterstand op Manchester United, dat het op eigen terrein tegen Aston Villa niet verder dan tot een gelijk spel kon brengen. Met man en macht heeft Arsenal na het ongeval met Logie de 1-^0 voor sprong weten te handhaven. Het was een grootse demonstratie van veerkracht en incasseringsvermogen, welke werd ten beste gegeven tegen het zeer sterke elf tal van Burnley, dat van de laatste tien wedstryden er slechts één had verloren. Arthur Milton, die sedert 22 Dec. jl. niet meer had gespeeld, zorgde voor het doel punt. Van de clubs, die eveneens nog een kans hebben op de F.A.-Cup en het leaguekampioenschap, boekte Newcastle United een 62 overwinning op Hud- dersfield, doch Portsmouth ging te Middlesbrough met 2—1 ten onder. Even als Arsenal speelde ook Middlesbrough voor het grootste gedeelte van de wed strijd met 10 man. Barnard, de rechts back. werd kort voor rust met een ern stig gekneusde knie van het veld gedra- Excelsior scoorde in eigen doel (01) Zo fors als de week tevoren de Rijns burger Boys voetbalden, zo sportief kwamen de Boys uit Katwijk jl. Zater dag voor de dag by Excelsior. Hoewel het spel niet beter was dan dat van 13 Oct. jl. en ook nu voor de rust de kalmte zich ten toon spreidde, gaf toch de tweede drie kwartier aan de honderden toeschouwers de voldoening, die ze van de wedstrijd van deze beide kopclubs verwachtten. Doordat het ongeslagen Zwaluwen met ere kan bogen op het kampioenschap, werden tussen Excelsior 1Quick Boys 1 de krachten gemeten voor de bezetting van de tweede plaats, die de Pernissers door de 10-nederlaag aan de gasten hebben moeten afstaan. In geen geval was Excelsior de zwakste partij, gezien de negen voor de rust toe gekende corners en slechts één tegen. De baoks van Quick Boys, Schaap en Van der Does, alsmede die van Excelsior, Van Maanen en Van Zwijdam, waren topvorm en deden voor elkaar niet onder. De Oranjehemden speelden teveel op de linkervleugel, waardoor de snelle Bruner als rechtsbuitenman te weinig in het aanvallend werk betrokken werd. Nadat het spel een half uur aan de gang was, bezorgde Excelsior zichzelf de nederlaag. Midvoor Van den Oever brak door de verdediging heen. De rechtshalf J. Molendijk trachtte nadat doelman Jonker ook reeds was gepasseerd - bal tot een hoekschop te maken, dooh gaf de bal de richting tussen de doel palen aan. Kort daarop moest Verloop van Quick Boys wegens een enkelbles sure worden vervangen. Na de rust toonde Excelsior zich de meerdere, maar de prachtkansen werden door Berghout en Bijl niet benut. Met een zelfde 10-overwinning als destijds te Katwijk, legde Quick Boys beslag op de beide punten. gen. Ondanks deze handicap kon Man- nion na de hervatting uit een strafschop het winnende doelpunt scoren. Van de vier tweede divisieclubs, die nog in de bekercompetitie zijn geïnteres seerd, bracht aUeen Leeds het Zaterdag tot een leagueoverwinning. Sheffield United verloor van Rotherham, Luton speelde gelijk te Brentford en Black- burns opmars werd te Southampton ge stuit door een 21 nederlaag, de eerste sedert weken. De uitslagen zijn: Eerste divisie: Bolton Wanderers Wolverhampton Wanderers 22; Burn ley—Arsenal 0—1; Charlton Athletic- Blackpool 20 FulhamLiverpool 11; Manchester UnitedAston Villa 11 MiddlesbroughPortsmouth 21; New castle UnitedHuddersfield Town 62; Preston North EndManchester City 11; Stoke CitySunderland 11; Tot tenham HotspurDerby County 50; West Bromwich AlbionChelsea 01. Tweede divisie: Birmingham City Coventry City 31; BrentfordLuton Town 33; Cardiff CityWest Ham United 11; Doncaster RoversNotts County 15 EvertonQueens Park Ran gers 30; Leeds UnitedBarnsley 10 Leicester CitySwansea Town 11; Notts Forest—Bury 1—0; Rotherham UnitedSheffield United 31; Sheffield WednesdayHull City 60; Southamp tonBlackburn Rovers 21. Tafeltennis Prima Ned. prestaties in Brussel Zaterdag vonden in Brussel zowel de landen dameswedstrijd BelgiëNeder land als de herenwedstrijd Brussel Amsterdam plaats. In beide gevallen werd het een 32-overwinning voor de gastvrouwen en -heren. In de dameswedstrijd was Cobi van Megen verrassend goed in vorm. Zij won met vrij groot verschil in de 3e game van de Belgische kampioene Chisladne Rolland en mede dank zij haar goede spel, werd ook het dubbel gewonnen. Er was hier een kans op een Neder landse zege geweest, als de tweede Nederlandse dame, mevr. Van Wijk Bonnier, niet zo ver onder de maat was gbleven. De Brabantse toonde duidelijk nog niet het internationale peil te heb ben bereikt. Bij de heren was Cor Pelser in grootse vorm. Hij won zowel van de Belgische kampioen als van Jean Buyens. Er is kans, dat hij een einde kan maken aan de suprematie van Cor du Buy. De komende nationale kampioenschappen zullen het uitwijzen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 4