mm gaf Leidse gymnasiastenbond zijn grote uitvoering NIEUWE LEIDSCHE COUBANT 3 MAANDAG 3 MAART 1952 Uno Sumus Animo George en Margaret veroorzaakten lachsalvo's UNO SUMUS ANIMO, de Leidse gymnastiastenbond, die ieder jaar een grote uitvoering verzorgt, had daarvoor deze keer een Engels blijspel ge kozen, „George en Margaret" van Gerald Savory, een stuk, dat Zaterdag avond het schouwburgpubliek menig maal heeft doen schateren van het lachen. Dat lag voor een deel aan de kwaliteiten van het stuk, maar voor een ander, minstens even groot gedeelte aan dat, wat de uitvoerenden er van hebben weten te maken. Er werd door alle acteurs en actrices enthousiast gespeeld, vlot en met zin voor humor. Dat neemt echter niet weg, dat er uitblinkers waren. Lineke Linde man speelde een buitengewoon aanne melijke moeder-rol en Elsbeth Goslings was een overmoedige jonge vrouw van het puntje van haar uitdagend neusje tot haar dansende schoenzolen. Ook het dienstmeisje Gladys, gespeeld door Esje van Dunné, vonden wij levensecht. De heer des huizes van G. Galavazi was wat te jong, ondanks zijn grijzende haren. Zijn Engelse flegma deed echter buitengewoon geloofwaardig aan. De zoon Claude van M. Blind was niet door leefd genoeg en de zoon Dudley deed tè schreeuwerig. Maar het valt ook niet mee om zelf nog gymnasiast zijnde een scholier op de planken te zetten. Juist dèt niet! Het vergt immers een grote dosis zelfcritiek? De vriend van Dudley leed aan hetzelfde euvel als de zoon Claude: te formeel: te jong ook deze man van bijna dertig jaren. Onder de regie van de heer W. Blok is van dit vrolijke blijspel met zijn be schaafd-Engelse allure een geheel ge maakt, dat het gymnasium zeker geen oneer heeft aangedaan. Vooraf speelde het Leids gymnasias tenorkest werken van Vivaldi en Von Gluck. Er waren enkele vervangers in het team, zodat de klank niet altijd ho mogeen was, maar er werd toch heel verdienstelijk gemusiceerd. Het Leids gymnasiastenzangkoor, dat een viertal liederen had ingestudeerd o.l.v. Han Zirkzee, ontbeerde diens vaste leiding Zaterdagavond wel heel erg. Ondanks de niet onaardige pogingen van C. v. d. Klaauw was het geheel wat rommelig. Het frisse gevoel voor tekst en melodie, dat echter uit de uitvoering bleek, waar borgt een „beter" voor de toekomst, te meer daar er behoorlijk stemmenmate- riaal aanwezig is. Praeses R. Wiggers mocht aan het be gin van de avond o.a. mevrouw Van Kinschot, enige curatoren en afvaardi gingen van zusterverenigingen welkom heten. De burgemeester arriveerde later op de avond. Na afloop spraken de waar nemend rector, dr W. Wiersma, en af gevaardigden van „De Leidse Joffers" er het Leids Studenten Corps hunbewon dering over het gepresteerde uit. Ook de voorzitter verklaarde zich namens de bond zeer voldaan. Een en ander werd behalve in woorden ook met bloemen vertolkt. De zaal reageerde zeer enthou siast. Eremedaille voor mej. M. R. Driesens Mej. M. R. Driesens, bibliothecaresse bij leeszaal Reuvens, is Zaterdagavond in een intieme bijeenkomst op hartelijke wijze gehuldigd in verband met haar veertigjarig jubileum. Er heerste een bij zonder prettige sfeer en tal van bloem stukken verhoogden de stemming. Bur gemeester Van Kinschot speldde mej. Dric:en9 de ere-medaille !n brons, ver bonden aan de orde van Oranje-Nassau, op de borst. Kleuters gingen leesten Zaterdag dan heeft mevrouw A. van der Stel-Liefland herdacht, dat zij 25 jaar geleden het Chr. kleuteronderwijs in onze stad ging dienen. In de school aan de Middelstegracht hadden de kinderen zelf, o.l.v. mej. E. G. Bos, een groot feest georganiseerd. Mej. Bos bood de jubila- resse namens personeel en kinderen ook geschenken aan. Voor het bestuur van de vereniging voor Chr. onderwijs sprak de heer M. H. de Reede. Hij schonk een enveloppe met inhoud. Het feest heeft de hele morgen geduurd. De kinderen heb ben vooral van de poppenkastvoorstel ling genoten. Op de foto: mevrouw Van der Stel temidden van haar kleuters. (Foto N. van der Horst.) Na het Wassenaarse ongeluk Naar aanleiding van het verzoek van de buurtbewoners van het Kerkehout in Wassenaar heeft de politie aldaar be sloten, met ingang van vandaag twee agenten te plaatsen bij het Kerkehout de Houtlaan om de kinderen over de drukke Rijksstraatweg te brengen. Ook de KNAC heeft bij de autoriteiten aangedrongen op tunnelbouw bij het Kerkehout. Wachtgeld KNIL-militairen Ingediend is een wetsontwerp tot re geling van het minimum-wachtgeld, be doeld in art. 3 der Garantiewet Mili- taren K.N.I.L. Het wetsontwerp dient tot bevestiging van de algemene Maat regel van Bestuur van 28 November 1951. Naam eer aangedaan Uitstekende uitvoering van Brunhilde in de Stadsgehoorzaal Met de gymnastiekuitvoering van Zaterdagavond in de Stadsgehoorzaal heeft de Leidse dames-gymnastiek- en athletiekvereniging Brunhilde de naam varvde krachtige vrouwelijke figuur uit de Nibelungensage, die alle mannen behalve Siegfried de baas was, eer aangedaan. Toch deed niet zo zeer de kracht als wel de gratie in het gelijke volgen van het rhythme der uitgevoerde oefeningen de bekoring van zich uitgaan. De knotsoefeningen en in iets mindere mate de baloefening waren voorbeeldig van uitvoering. zaaim werk dit peil had kunnen bereiken Welhaast vlekkeloos was de knots oefening K-N-G.V. 1952. De enkele vlek jes, die nog te bespeuren waren, konden op rekening van de lagere leeftijd der meisjes op het toneel worden geschre ven. Daar tussen de groene palmen viel nu en dan een in het geheel haast niet op te merken steek. Het turnen aan de brug. eerste num mer na de pauze, was uitstekend in de beheersing van de beweging en de ken nis van de stof. En zo was er meer te pnijizen. Van het geheel ging de indruk uit, alsof men lichtvoetig, zonder moei- Speeltuinvereniging Noorderkwartier bijna 25 jaar Eerste contactavond in de Burcht In September hoopt de speeltuinvereniging Noorderkwartier haar 25-Jarig bestaan te herdenken. Het bestuur is van mening, dat voor het slagen van dit feest aller medewerking nodig is. Daarom werd Zaterdag in de grote zaal van de Burcht de eerste contactavond gehouden, die een stampvolle zaal beeft getrokken. De heer Duyvestein, voorzitter, stelde de aanwezigheid van de vertegenwoor digers van de N.U.S.O. en van de Leidse bond van speeltuinverenigingen, onder wie de erevoorzitter van de bond, de heer Lardee, in het bijzonder op prijs. Hij zei, dat er nog te weinig interesse bestaat voor het kind in de speeltuin, terwijl het bestuur toch altijd actief wil zijn. Eén gevolg van de geringe belang stelling der ouders is, dat Noorderkwar tier al twee jaar niet aan de vacantie- bezigheden voor de jeugd heeft kunnen deelnemen. Dit jaar hoopt het bestuur dit wel te doen. Spr. deed een dringend beroep op de leden om het feest van September te laten slagen. Eind Augus tus wil men een gecostumeerde optocht houden. Ten slotte beval de heer Duy vestein de collecte, die Zaterdag voor het speeltuinwerk in Leiden zal worden gehouden, in aller daadwerkelijke be langstelling aan. Het Leid9e ontspanningsgezelschap on der leiding van Jan Tielenburg bracht hierna een gevarieerd programma voor het voetlicht, waarvan wij alleen ver melden het optreden van de tien-Jarige Leid9e accordeonist Hennie Langeveld, die ook op het onlangs in onze stad ge houden accordeon-solistenconcours zo'n goed figuur heeft geslagen. Veertig jaar bij N.S. Zaterdag was het veertig jaar geleden, dat de heer W. B. Kunzel, chef van het stationskantoor alhier, bij de spoorwe gen, te Assen, in dienst kwam. Toen hij zijn Leidse benoeming kreeg, had de jubilaris al zeven standplaatsen gehad. De stationschef, de heer C. van Etteko- ven, sprak hem ook namens de directie toe. Het personeel had gelden ingeza meld voor een geschenk. Nadat allen de jubilaris de hand hadden gedrukt, dankte hij hartelijk voor de huldiging. Tooh weet de insider wel ènders! En dan stilstaan bij de eigenlijk Charmante onordelijkheid, die wel bij de kleuters werd gevonden? Bij deze hele gave uitvoering paste zeer goed het openingswoord van mevr. DiebenKonings, die in haar fisnctie van voorzitster hartelijke dank en hulde bracht aan de leidsters, de dames Stef- felaar en Zandleven, een dank, die ook gesymboliseerd werd in de overreiking van geschenken. Er werd niemand ver geten. Daarom werd ook de heer Han Zirkzee, die vrijwel alle nummers voor treffelijk muzikaal begeleidde, voor he. foruim van het publiek dank gezegd. Lei der Arends was hiervoor na de pauze aan de beurt. Mevr. Van der Wiik, die 25 jaar lang onafgebroken lid was, zag haar trouw ibeloond met een medaille. Trouwens, mevr. Dieben werd zelf ook niet ver geten. De dank aan haar werd gezegd met bloemen. Welkom werden geheten de commis saris van politie, afgevaardigden van bevriende verenigingen, leden van de Leidse sportraad en de heer Mebz, voor zitter van de Turnkring Leiden en om streken. Dank werd ook gebracht aan de heren van Excelsior, die hun langzamerhand tot traditie geworden medewerking ver leenden. Visclub Backer en Co Zaterdag hield de visclub Backer en Co een viswedstrijd in het Oestgeester- kanaal. Ondanks de matige vangst had de wedstrijd een spannend verloop. Kr werd veel ondermaatse vis gevangen. Na 2 maal een uur vissen werd er 904 gram aan de schaal gebracht. Uitslag: 1. plus een beker voor de grootste bliek, E. van Houten, 225 gr 2. B. Bave- laar 185 gr; 3. H. Vos 130 gr; 4. A. Lalau 99 gr; 5. P. v. d. Burg 94 gr; 6. W. van der Water 69 gr; 7. A. Zajac 37 gr; 8 N. Delfos 35 gr. Dank zij de sportieve medewerking van de „baas", gingen al len, ook de vislozen, met een prijs vol daan huiswaarts. Agenda voor Leiden Maandag Chr. kleuterschool, Herensingel 28, 3— 5 en 711 uur: bazar (half 4 en half 5 poppenkast). Schouwburg, 8 uur: Toonkunst, Gerard Hengeveld, piano, Theo Olof, viool, Carel van Leeuwen Boomkamp, violoncel. Foyer, 8 uur: filmavond Het Motor- Dinsdag Chr. Kleuterschool, Herensingel 28, 3 5 en 7—11 uur: bazar (half 4 en half 5 poppenkast). Rijksmuseum van oudheden, 8 H. Brunsting, Nijmegen in de vierde Levendaal, half 8: feestelijke ouder avond Chr. school Middelstegracht. Schouwburg. 7.45 uur: Opera Camerata voor het L.A.K met „De slavin res" en „Maison vendre". Filmzaal academie, 7 en 9.15 u dan dispute" en „Rio Escandido" voor het L.A.K. Foyer, 8 uur: filmavond Het Motor huis. Nachtdienst apotheken Apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. 20406, en de Zuiderapotheek, Lammen- schansweg 4, tel. 23553. Tentoonstellingen. Prentenkabinet, werkdagen 25 uur: houtsneden van Béla Gy Szabó. Eerste kinderkerk in het Haagwegkwartier De eerste kinderkerk in het clublokaal aan de Ten Katestraat in het Haagweg kwartier, uitgaande van de wykgemeen- te Rembrandtwijk, mag als uitstekend geslaagd worden beschouwd. De dienst werd bezocht door 65 kinderen, die aan dachtig luisterden en zongen- De jeugd- ouderling, de heer De Jonge, was over deze eerste opkomst zeer tevreden. Hij verwaoht, dat in deze wijk, die meer dan duizend gezinnen telt, de opkomst nog wel groter zal worden, vooral wan neer de gezinnen aangeschreven worden. Raad van Lisse besloot tot bouw van tachtig étagewoningen Gang van zaken bij melksanering verdient alkeuring Nadat de begroting in de vergadering van de gemeenteraad van Lisse, Vrijdag gehouden, postgewijze was behandeld, begon men met de gewone agenda. B. en W. boden de raad een ljjst aan van kapitaalswerken, die het eerst voor uitvoering in aanmerking komen. Als nummer één staat op het programma de bouw van een Geref. school voor u.l.o., waarvoor uit eigen kring een bedrag van f 110.000 werd bijeengebracht. De totale kosten werden geraamd op f 122.655. Een bedrag van 13.000 is nodig de verbouwing van het gemeentehuis ter huisvesting van het uitgebreide bureau voor openbare werken. De Delf weg zal verbreed worden, waarvoor 12.500 dig is. Van dit bedrag komt ƒ6600 terug uit het verkeersfonds. Als zeer urgent beschouwen B. en W. de doortrekking van de riolering en het maken van e provisorische zuivering. Een en ander noodzakelijk geworden door de aanbouw in Lisse-Oost. De kosten worden begroot op 73.000. Voor de doortrekking van de Nassau- straat naar de Oranjelaan zal een bedrag van ƒ30.000 r.odg izijn. Deze uitvoering kan niet wachten in verband met de bouw van een R.K. kerk. Zeer nood zakelijk achten B. en W. ook de verbete ring van de straten rondom Hollands Bloembollenhuis en doortrekking van d< Hobahostraat naar de Laan van Rijcke- vorsel. Ten slotte staat op het urgentie programma de verbetering van de Eer ste Poellaan en de ombouw van de motorbrandspuit Tot lid van de nieuwe commissie voor het uitbreidingsplan werden benoemd de heren J. W. A. Lefeber, P. van Leeuwen, E Scholte en G. J. VerdegaaL Voor de bouw van eer. rijwielbewaarplaats bij de Geref. school werd een bedrag van 1650 goedgekeurd. Belangrijk was het besluit tot het bouwen van tachtig étagewoningen, waarvan er 32 zullen verrijzen aan de Irenestraat en 48 aan de Broek- weg. Er komen woningen, waarin men met een gezin van drie tot vier kinderen kan wonen. De huurprijs zal ƒ6,50 per week bedragen. Totale bouwkosten: ƒ780.000. Met de meeste spoed zullen de plannen bij de be trokken instanties aanhangig worden gemaakt De woningbouwvereniging zal deze bouw in exploitatie nemen. Voor de uitvoering van verschillende werken werd machtiging gegeven, hoeveelheid zand van 10.000 tot 20.000 m3 te kopen tegen 1,75 per m3. Ook werd besproken het schrijven van de huisvrouwen tegen de melksanering. De voorzitter deelde mee. dat het ge meentebestuur niet de bevoegdheid heeft, maatregelen te nemen. Hij stelde dus het voor kennisgeving aan te De heer Steenwinkel leverde critiek op, dat de melkhandelaren hier beslissing hebben genomen zonder overleg met de consumenten. De heer De Vries onderstreepte dit en wilde een schrijven van afkeuring tot de handela- doen uitgaan. De voorzitter vroeg de mening van de Raad. waarbij bleek, dat leden er tegen waren, twee stemden blanco en de rest was voor de sanering et de aantekening, dat de gang van zaken afkeuring verdient. Abrahams offer Vanavond houdt de heer Jac. Eisinga oor de Geref. Bijbelkring een inleiding ver Abrahams offer. Spreekuur De schoolarts houdt morgenmiddag om half 2 spreekuur in het wijkgebouw. Chr. Geref. mannenvereniglng De heer L. G. Foos houdt morgenavond voor de Chr. Geref. mannenvereniging inleiding over „De heiligmaking". D.O.K. op de planken. Ook het dorpsleven heeft bepaalde tra dities, die men niet graag zou willen missen. Tot deze tradities kunnen we ook de jaarlijkse uitvoering van de gym- nastiekver. DOK rekenen. Zaterdag heeft iging Lisse weer vergast op een mooie demonstratie van haar kunnen. Na de opening door de heer Hulsebos werd onder leiding van de heer Van Zomeren uitvoerig programma vlot afgewik keld. Voor de pauze waren het de kleuters Te Leiden vestigden zich: E. C. UtrechtBastiaan, Mezenstraat 7; Wed. J. C. KennedyBenoit, De Laat de Kanterstraav 2; G. van den Berg, hulp in de huishouding. Morsweg 65; V M. Het grootse jubileum van juffrouw Annie te Oegstgeest: de plechtige aan bieding van de cassette. Foto Meijer. Honderden kwamen teliciteren Mej. A. Kenbeek 25 jaar hoofd Oegst- geester kleuterschool Zelden zal een kleuteronderwijzeres zoveel belangstelling hebben gehad als mej. A. Kenbeek te Oegstgeest Zaterdagmiddag. Een grote schare vaders en moeders, wier kinderen één of meer jaren van de vijf-en-twintig waren toevertrouwd aan juffrouw Annie van de Gevers-Deutzkleuterschool, kwamen haar gelukwensen. Vele genodigden waren aanwezig, toen mej. Kenbeek, begeleid door de secre taris van het bestuur, de heer B. Donkelaar, het met palmen en bloemen versierde „Irene" binnentrad. Als eerste spreker voerde burgemees ter H. L. du Boeuff het woord. Hij Bracht de gelukwensen van het gemeentebestuur en releveerde de groei vai kleuterschool. Spr. achtte het werk kleuter onderwijzeres een gewichtige taak, namelijk het overnemen van deel van de opvoeding. „Hierin zoudt ge ler geslaagd zijn, indien ge hierin de roeping van uw hart niet was ge volgd." De burgemeester besloot met de dat op overduidelijke wijze mocht' blijken, dat juffrouw Kenbeek een waardeerde figuur is en dat God haar kracht en lust mocht geven om het werk nog vele jaren voort te zetten. Namens het college van regenten bracht jhr mr D. A. W. van Tets va Goudriaan de gelukwensen over. Ee koekoek klok vergezelde zijn woorden. Omdat de kleuterschool onder leiding staat van de Hervormde Gemeente, sprak namens de kerkeraad ds G. F. Callenbach. Spr. wilde ditmaal de rol- >ens omkeren en het bestuur geluk en met het feit, dat de jubilaresse bereid is geweest, 25 jaar lang deze school te leiden. Hij zag in juffrouw Kenbeek een „tovenares", die met be perkte middelen veel heeft weten te be reiken. Van de kerkeraad ontving mej. Kenbeek een enveloppe met inhoud. Het hoogtepunt van de middag v wel de aanbieding van het cadeau v de leerlingen en oud-leerlingen, voorzitter van de ouder-commissie, de heer W. F. van Leeuwen, voerde het woord en bracht de hartelijke dank de ouders over voor alles wat „juffrouw Annie" voor de kinderen in liefde i geweest. En toen kwamen een hele deftige mijnheer en mevrouw resp. in het zwart met hoge hoed en in een keurige fecstjapon. Zij trokken een De redder ia nood grote zilveren boot ln de richting van hun juffrouw. Het waren Jan van Krieken en Hanke Sohelke, die een fellcitatlegedlcht opzegden, dat beklonken werd met een ferme kus. Uit de bulk van de zilverboot werd toen het cadeau te voorschijn ge haald, bestaande uit een grote cas sette tafelzilver, waarmede Juffrouw Annle kennelijk zeer ingenomen Als laatste sprak mej. P. Momberg namens het personeel. Zij dankte mej. Kenbeek voor alles, wat zij voor het personeel is geweest en hoopte, dat ze kracht en gezondheid zal ontvangen om nog lang te blijven. Bewogen dajikte mej. Kenbeek ten slotte voor de hulde. Zij hoopte nog ge ruime tijd in het belang van de school en de kinderen werkzaam te kunnen zijn. Het was hierna een uur lang een komen en gaan van zeer velen, die de jubilaresse de hand kwamen drukken. Onder hen waren vele kinderen, gewa pend met een bos bloemen. Bijna was het receptie-uur om, of in de verte werden muziekklanken gehoord en tot grote verbazing van mej. Kenbeek kwam „Werkmans Wilskracht" od uit nodiging van de Oranjevereniging een muzikale hulde brengen. De voorzitter van de O.V., de heer N. van Weizen, sprak een enkel woord, waarin hij de prettige samenwerking releveerde. „Jubileren is een zware,taak," aldus spr., „maar gij hebt het alleszins ver diend". Met de wens, dat de samenwer king nog geruime tijd mocht voortduren, besloot de heer Van Weizen zijn felici- tatiespeech. Hij bood namens de O.V. een tinnen fruitschaal aan met de inscriptie: „25 Jaar met O.V.". Het moge dan een zware taak zijn om te jubileren, dodh Oegstgeest heeft deze middag de gelegenheid gehad, zijn dank uit te spreken voor de liefdevolle arbeid van deze zo gewaardeerde kleuteronder wijzeres en dit moge juffrouw Kenbeek in deze „zware" dagen moed geven om op de ingeslagen weg voort te gaan. Jubileum bij de belastingen De hoofdinspecteur van 'sry'ks belas tingen, dr J. de la Sablonière van Eelde, werd in het belastingkantoor in Den Haag gehuldigd, omdat hij zijn 40-jarig jubileum vierde. Het woord werd ge voerd door de heer D. v. d. Vegt, direc teur, en door mr dr J. H. R. Sinnighe Damsté, de oud-directeur-generaaL Na mens de hoofdinspecteurs werd een boek aangeboden, namens de ambtenaren een assortimentskist sigaren. De heer en mevrouw Van Eelde, oud-Leidenaars, konden nog veel andere geschenken, bloemen en hartelijke woorden in ont vangst nemen. W. van Zuiden 50 jaar bij P. en C. De heer W. v. Zuiden herdacht van daag, dat hij 50 jaar geleden bij Peek en Cloppenburg in dienst kwam. Vanmor gen vond in de zaak aan de Breestraat een huldiging plaats, die door de gehele directie van P. en C. werd bijgewoond. Eerste spreker was de heer A. C. Clop penburg, oud-directeur, die de loopbaan van de heer Van Zuiden schetste van leerling tot bedrijfsleider. Dat hij de zaak op voorbeeldige wijze heeft geleid, is te danken aan zijn energie, plichts- bewustzijn en liefde voor het vak. Namens de directie sprak de heer E. Bartel, die zei, dat de heer Van Zuiden carrière wist te maken, die hem siert en het gehele personeel moed geeft. Hij dankte hem vooral voor zijn beleid. Na mens de collega's wenste de heer A. M. W. van der Ven hem geluk. De heer C. J. Wesseling deed dit namens het Leidse personeel. Hij wees in het bijzonder op de vakliefde van de jubilaris en op diens manier van omgaan met personeel en cliënten. Tenslotte sprak de heer W. A. Twaalfhoven, eveneens oud-directeur. De jubilaris hield nog een toespraak, waarin hij het personeel dank bracht voor de medewerking. Er werden tal van geschenken aan geboden. (AdverttnMJ Mooi en tegfen lage prijzen Beluchistan 0.85 x 1.50 M. 247.— Shiraz 0.75x0.90 M. 115.— Schoorsteenlopers 90. ZIET ONZE ÉTALAGE. Lid Flnancierlngsinstltiiat en de meisjes en jongens, die het pu bliek met hun oefeningen wisten te ver maken. Opvallend was de animo, waar mee zelfs de kleinsten hun nummers uit voerden. Het eerste nummer na de pauze was: hoogrek heren. Dit is bij DOK altijd een van de hoogtepunten. Ook deze keer was dit te merken. Verder noemen wij de rhythmische oefeningen van de dames. Al met al een goede avond. Men mag hopen, dat D.O.K. haar traditie zal handhaven. Gevestigde en vertrokken personen In de week van 25 t.m. 29 Februari terdam. Groene Hilledijk 198; J. H. M. Knaap en familie, Stieitjesstraat 14. Til burg. Gouverneur Borretstraat 3; J. Ku- perus. Witte Singel 57c, Nieuw-Zeeland; J. Laméris, Rynsburgerweg 10, Nijmegen. Sint Annastraat 289; M. P. D. Ledeboer. meester III K.M., Noordeinde 2a; M. A. Diehl, ambtenaar M. v. O., Stieltjesstraat 23; H. C. Franken, maatsch. werker, Hooglandse Kerkgracht 17; C. P. Schalij— Haremaker, Rijnsburgerweg 125a; E. Ha- zewinkel, analyste. Jan van Goijenkade la; W. G. H. A. Hesselman, Mariënpoel- straat 21; C. J. van Steenbergenv. d. Hoorrt, Oosterstraat 57; H. M. J. Keijzer, leerling-verpleegster, De M. van Streef- kerekstraat 6; F. J. Koot. leerling-ver pleegster, Rijnsburgerweg 10; L. W Kot tier, leerling-verpleegster. Rijnsburgerweg 10; M. A. van Rijckevorsel van Rysen- burgKrantz en familie, Rijnsburgerweg 153; J. Leemeijer, leerling-verpleegster, Rijnsburgerweg 10; N. P. M. van Leeuwen Hugo de Vriesstraat 14; J. A. van der Meyden, huisschiller, Hansenstraat 48; J. M. Pelgrim, Waardgracht 48; M. Popp, verpleegster, Morskade 3; A. T. Post, leer- ling-gezinsverzorgster. Rapenburg 59; T. M. RietbroekVan Putten, Aarstraat 5; A. Recourt, Lage Morseweg 71; L. Slik kerveer, Rapenburg 13; A. J. Spijkers en fam., bedrijfsleider in wollenstoffenfabr.. Stieltjesstraat 14; J. Stavleu, matroos I KM., Schelpenkade 65; S. Terpstra. buf fetjuffrouw, Witte Rozenstraat 16a; E. Timmers en familie. Papengracht 19; H. Tuin, hulp in de huishouding, Nic. Beets- straat 33a; W. Veldhuizen, controleur, Oude Vest 89; F. M. A. H, de Vries, cal culator, Morsweg 9b; M. H. Vijzelaar en fam., Rijnsburgerweg 50; G. M. van der Willigen, Pieter de la Courtstraat 25. Uit Leiden vertrokken: Baak, van Boerhaavelaan 8, naar Voorburg, v. Arembergelaan 63; W. M. Bakker, Rijnsburgerweg 10, Haarlem, Damaststraat 41; J. Ba velaar, Rijnstraat 17, Delft, De Kempenaerstraat 11; M Ko ning—Van Bentum, Da Costastraat 19, Canada; A. M. M. Blom, Morssingel 8, Boskoop, Reijerskoop 211; G. Boersma, De Wetstraat 8, Katwijk. Boulevard 95; G. M. Bosman. Oude Vest 45, Haarlem, Zijl- singel 6; J. H. Borger, Hoge Rijndijk 41, Indonesië; J. J. Brandt en fam., Oude Singel 238, Oegstgeest, Spaargarenstraat J. Bij en familie, Bronkhorststraat 28, Oegstgeest, Duivenvoordestraat Carli, Houtlaan 5, 's-Gravenhage, v. Kijf hoeklaan 10; A. M. J. M. Conijn, Hoge Rijndijk 182a, Eindhoven. Lievendaalse- weg 40; A. J. Diender, Noordeinde 2a, Kampen, Louise de Colignystraat 59; K. Dijk, Roomburgerweg 19. Zoeterwou- Roomburgerweg 1; A. V. Dijkstra, Boerhaavelaan 2, 's-Gravenhage, Zout manstraat 16; J. A. van Geel, De Wet straat 8, Canada; L. C Gerritsen en fam.. Lage Morsweg 27, Middelburg, Lange Delft 6062; G A. Lcijgraaf—Gooszen, Boerhaavelaan 18. Venlo, Deken van Op- pensing 35; J. M. de Graaf, Kloksteeg 12, Rotterdam, Mathenesserlaan 375: M, W. ZevenhuizenDe Graaf, De Ruijterstraat 5, Veisen, Scheldestraat 64; J. van de Graaf, Witte Singel 56. Nederlandse An tillen; T. B. W. G. Gramberg en familie. Zoeterwoudscsingel 40. India; H. de Groot, Haarlemmerstraat 147a, Alphen aan den Rijn. Julianastraat 51: M A. A. Teunissen BrugginkGutjahr, Rijnsburgerweg 93. 's-Gravenhage, Oude Scheveningseweg 29; IJ. de Haas, Rapenburg 59, Andijk, Geuzenbuurt 268; C. A. M. MensVan Haasteren, Utrechtse Jaagpad 123. Voor hout, Oude Here weg 6; A. M. Hagens, Varkenmarkt 7, Centraal Bevolkingsregis ter; H. Heins, Verdamstraat 32. Laren (N.H.). Rijksweg West 41; C. H Hoede. Witte Sineel 27. Maartensdijk (U.). Aan- legsteeg 85; L. D A. van Hoogstraten, Boerhaavelaan 4, Hengelo (Gld Hofstr. 3; K. C. D. Horden. Noordeinde 2a, Go- rinchem, Hugo de Grootstraat 9; H. van der Horst. Noordeinde 2a. 's-Gravenhage. Laan Copes van Cattenburch 24a; D Jans- d. Brandelerkade 29. Rotterdam. Mathenesserplcin lb; P A Kaempfer, Rapenburg 45. Verenigde Staten van Noord-Amerika; W Keijzer en fam.. Tol- j inziens in het stuk. Met lensstraat 2. Centraal Bevolkingsregister; I riuk zal men inderdaad J. Kloover en fam., Beestenmarkt 9r Rot-1 bereiken. ginnelaan 19; F. J. Libot, Thorbeckestraat 51, Alphen aan den Rijn, v. Boetselaer- straat 9b; T. H. Liem en fam., Oude Sin gel 220a, Indonesië; J. Loos en familie, Raamsteeg 63, Leiderdorp, Kastanjelaan 11; W. KortekaasMenken, Floralaan 9. Leidschendam, Oost Vlietweg 52; J. Meijer, v. d. Brandelerkade 25. Katwijk, Zuidstraat 38; J. Nooduijn, Hoge Rijndijk 83. Oegstgeest, Boonstraat 12; C. P. Paar. dekooper en familie, Merelstraat 48, Al phen aan den Rijn, Prins Hendrikstraat 69; J. M. J. Pigmans, Noordeinde no. 2a, Tilburg, Ruijsdaelstraat 32; H. Plezier en familie, Julianastraat 91, Beverwijk. Nie- lenlaan 37; H. J. Pijkeren. Schelpenkade 41, Hasselt, Eikenlaan D 179; G. Smits— Rehling en fam„ Rijnzichtstraat 26. Den Haag, Van Loostraat 117; E. Roest. Ra penburg 59. Weesperkarspel. Burg. Bletz- straat B 254; A. J. van Schagen, Waldeck Pyrmontstraat 72, Barendrecht, Dorpsstr. 62; J. Schilperoord, Fruinlaan 8. Sommels- dijk, Enkel Ring 71; B. N. J. Schoen makers. Lammenschansweg 49, Tilburg. Goirlestraat 77; W. F. Simmer, Noord- einde 2a. Den Helder. Buitenhaven 5 WS; G. A. van der Spek. Doezastraat 31. Den Haag. van Blankenburgstraat 10; J. J. Tigchelaar, Noordeinde 2a, Haarlem, Gen. De la Reijstraat 59; K. D. Vader en fam., Goijenkade 19, Indonesië; J. C. de GrootVerhoog. Langegracht 7a. Al phen aan den Rijn, Julianastraat 51: K. Vermeulen, Rapenburg 91, Utrecht. Cho- pinstraat 11; Th. Vervark, Tesselschade- straat 16, 's-Gravenhage, Pretoriusstraat 96; M. Vis, Breestraat 161, Enkhuizen, Patrimoniumstraat 33; K. Pfeifle—Van der Wal en fam., Brederodestraat No. 31, Zwolle, Sophiastraat 18; C. H. Wenting, Hoge Morsweg 44. Schiedam. Hogenban- weg 19b; C. J. van Woudenberg en fam., Pieterskerk Choorsteeg 24, Groningen, Schoolholm 38a; A. W. Zevenhuizen. He rengracht 86a. Veisen. Scheldestraat 64; A. T. J. de Zwart. Noordeinde 2a, Kat wijk, Wassenaarseweg 51. Leids toneelgezelschap bracht Zonsopgang Door het Leids toneelgezelschap werd Zaterdagavond in het St Antoniusclub- huis een toneeluitvoering gegeven. Men voerde Zonsopgang van Joh. v. Eekelen op. Regisseur was de heer W. Henzen. The Travelling Brothers verleenden mu zikale medewerking. Het stuk handelt over het gezin van een fabrieksdirecteur. De zoon. die als jongen van tien jaar voor een klein ver grijp door z'n vader van huis werd ge stuurd. is nu na veertien jaar terugge keerd. HU heeft succes gehad in zijn leven, vooral door een uitvinding, die hy gedaan heeft. Met die uitvinding kan hij de fabriek van zyn vader van de ondergang redden; hy kan er echter ook concurrerende fabriek gaan. HU kiest het eerste, mede door toedoen van zUn moeder. De verzoening van vader en zoon wordt een feit. Het motief van de strijd, die de zoon met z'n vader en met zichzelf te voeren heeft, is door de schrUver hier en daar op een al te dramatische wyze uitge werkt. Bovendien werd door een teveel aan dialoog het spel tot het uiterste be pakt, zodat het geheel maar weinig boeiend was. Al was dan de keuze van het stuk niet zo geslaagd, toch kan men wel waardering hebben voor de spelers, die wel iets van hun rol wisten tc ma ken. Vooral de hoofdrolspeler, de heer C. Rysbergen leverde als zoon goed spel. Over het algemeen beschouwd had men aandacht aan uitspraak en los heid in optreden kunnen besteden Ten slotte: werkelijk spel hebben we weinig gezien; de oorzaak daarvan lag onzes gelukkiger er kunnen

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 3