Jlicuuie £eiitóri)e (Courant Paul Reynaud niet geslaagd; socialisten saboteren „nationale eenheid" Bank van Frankrijk weigert noodlening, omdat staat boven stand leeft H. W. Tilanus lijsttrekker in alle kieskringen Ali Maher Pasja vervangen door Hilaly Pasja Wist U MAANDAG 3 MAART 1952 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 8144L Postrekening: 58930. ABONNEMENTEN: 6.— per kwartaal; 2.— per maand; 0.47 per week ADVERTENTIEN: 0.18 per millimeter (By contract belangrijke korting) Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK Directie: F. DIEMER CHRISTELI1K-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Stantpastictj fs ghtblmn «nyn hert ia tegfjenspoct" Twee en dertigste jaargang No 9370 Sport van Zaterdag ZIE PAG. 4 EN 5 Marianne blijit aan het sukkelen TENGEVOLGE van de tegenwerking van socialistische zijde is Paul Reynaud er niet in geslaagd in Frankrijk een kabinet van nationale eenheid te vormen. De socialisten weigeren nl. ten enen male zitting te nemen in een kabinet, waarvan ook Gaullisten deel uitmaken. Zij wei gerden zelfs met alle andere niet-communistische partijen aan de ronde tafel te gaan zitten, om onder leiding van Reynaud maatregelen te be spreken tot redding van de franc. Reynaud heeft hieruit z'n consequen ties getrokken en president Auriol laten weten, dat hij afziet van het n, een nieuw kabinet te vormen. Nadat Reynaud de opdracht van de hand had gewezen, ontbood de president bij zich de heer Pleven, die vroeger al eens minister-president was. Pleven heeft echter onmiddellijk voor de eer bedankt. Na z'n bezoek aan Auriol verklaarde hij, dat vandaag waarschijnlijk een leider van de gematigd-conservatieven zal wor den aangezocht. Deze zou moeten trach ten, een coalitiekabinet te vormen, het welk steunt op alle partijen, die in Sep tember jl. hebben gestemd voor de staatssubsidie aan r.k. scholen. Hiertoe behoren de Gaullisten, de gematigd-con servatieven, de r.k. volksrepublikeinen (MRP) en enige radicalen en links radi- Waarnemers achten het dan ook mo gelijk, dat óf de gematigd conservatieve Antoine Pinay (minister van Verkeers wezen in het afgetreden kabinet-Faure) óf z'n politieke geloofsgenoot Joseph La- niel (minister van Staat), opdracht zal krijgen, een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid van een zodanig kabinet. Intussen heeft de gouverneur van de Bank van Frankrijk geweigerd, de afgetreden regering een noodlening van 25 milliard frs. te verschaffen, „omdat de Franse staat en z'n bur- Frans toestel bij Nice neergestort 37 Van de 38 inztitenden omgekomen Een viermotorige „Languedoc" Franse luchtvaartmy „Air France" is op weg van Nice naar Parijs bij Nice neerge stort en in brand gevlogen. Van de 38 in zittenden heeft slechts één persoon de ramp overleefd. De meeste lijken zijn door de brand verminkt, dat identificatie moeilijk zal Volgens latere berichten is de enige gers boven hun stand leven". Ter|^^!®^°de op we' naar het *iekenhuis overbrugging van de financiële moei lijkheden heeft de regering nu voor uitbetaling van een deel der winstbe lasting bevolen. Daaruit verwacht men een opbrengst van tien milliard frs. Nader wordt gemeld, dat Antoine Pinay, minister van Vervoer in de afge treden regering, opdracht zal krijgen een nieuwe regering te Koning Boudewijn thans in Zwitserland Met zuster en beide broers Koning Boudewijn van België is met zijn zuster Josephine-Charlotte, zijn broer prins Albert en zijn halfbroer prins Alexandre, vanmorgen te Bern aangekomen. Het vorstelijk gezelschap is onderweg naar Gstaad (in de Berner Alpen) om de wintersport te beoefenen. Griekse en Turkse vlag op „Ike's" hoofdkwartier Zaterdag zijn op het hoofdkwartier van generaal Eisenhower te Parijs de vlag gen gehesen van Griekenland en Turkije als dertiende en veertiende lid vai N.A.T.O. Generaal Eisenhower hield een korte toespraak. Recorddrukte op R.A.I. al 30.000 bezoekers Op de eerste drie dagen van de 30ste tentoonstelling in het R.A.I.-gebouw te Amsterdam zijn de recordcijfers van vorige tentoonstellingen geslagen, gingen in totaal ruim 30.000 bètalende bezoekers langs de loketten, tegen 21.000 over dezelfde periode in 1950. Op Helgoland werden grote vreugderuren ontstoken De ophouw van het eiland zal circa vijftig millioen gulden kosten Twee nieuwe ridders van de M.W.0. Onderscheidingen door de Prins uitgereikt Tot degenen die vanmiddag in het Ko ninklijk Paleis te Amsterdam uit handen van Prins Bernhard een dapperheidson derscheiding ontvingen dat waren ei ongeveer 180 behoorden twee nieuw benoemde ridders vierde klasse in de Militaire Willemsorde: de reserve eerste luitenant G. J. Schüsler en de heer J. M. Peters. Luit. Schüssler, van de infanterie, heeft zijn onderscheiding verdiend door zijn gedrag in vele acties in Indonesië, vooral in Midden-Sumatra. Daar heeft hij eens een bende van ongeveer twintig man grotendeels vernietigd; veertien do den en een 3-inch mortier moest de ben de achterlaten. Op 27 Februari 1949 is hij er in Oost-Java in geslaagd het onver vangbare archief en instrumentarium var het Boswezen op te sporen en in veilig heid te brengen. De heer Peters heeft zich in de strijd in Nederland onderscheiden als organi sator. leider en later als commandant van de verzetsgroep in Roosteren (L.). Tal loze malen heeft hy gealieerde krijgsge vangenen en piloten over de grens ge bracht. herhaaldelijk onder vijandelijk De onderscheidingen die de Prins voorts uitreikte, waren veertig bronzen leeuwen, honderd bronzen kruisen, veertig krui sen van verdienste en acht vliegerkruisen. Ned. dame vermoord Zoals wij reeds meldden, is het eiland elgoland weer Duits bezit. De Engelse regering heeft afstand gedaan van al haar rechten op dat eiland. De zwart-rood- gouden vlag van de Westduitse Repu blic1' is Zaterdag op het door bombarde menten beschadigde elgoland gehesen in aanwezigheid van ruim 500 personen. De minister-president van Sleeswyk-Hol- stein, waartoe het eiland behoort, Wil helm Luebke, zeide in zijn openingsrede, dat het eiland zal worden gewijd aan de vrede. Het enige bouwwerk op Helgoland, dat by na geen schade heeft opgelopen, een acht verdiepingen hoge toren van het luchtdoelgeschut, zal voorlopig als vuur toren dienst doen. Onmiddellijk na de plechtigheid van de overdracht, begonnen arbeiders aan de herstelwerkzaamheden. Evenals vroe ger zullen op het eiland belastingsvrije drark en tabak verkregen kunnen wor den. Alleen zij die in het bezit zyn van een officiële vergunning, mogen in de ko mende vyf jaar van wederopbouw het eiland betreden. Het zal ongeveer 60 mil lioen Mark (plm. f 50 millioen) kosten om Helgoland te herbouwen en er wer een badplaats, visserijcentrum, weersta tion en basis voor zee-onderzoek van te maken. De Helgolanders vierden de teruggave van hun eiland met grote vreugdevuren; zij beschouwen dit als een tastbaar bewijs van nieuwe souvereini- teit. Toch zullen eerst alle onontplofte bommen en granaten verwijderd moeten zijn alvorens de bevolking die vroe- er circa 4000 mensen omvatte, er zich 'eer mag vestigen. Twee Prinsesjes bij Strassburger De Prinsesjes Irene en Margriet heb ben Zaterdagmiddag met hun gouiver- 2 en een paar vriendinnetjes de voorstelling van 'het circus Strassburger Carré te Amsterdam bijgewoond. De C.H. candidatenlijst Ministers Staf en Mulderije op kansbiedende plaatsen Zaterdag zijn in een zevental groepsvergaderingen alle kiesverenigingen van de C.H. Unie bijeen geweest om te stemmen over de candidaten voor de komende Tweede Kamerverkiezingen. Niet minder dan 186 personen waren door de verschillende kiesverenigingen uit het gehele land candidaat gesteld. Al deze candidaten konden Zaterdag worden besproken. Van elk kon men vertellen wat men dacht of in de toekomst kon verwachten. De (uiteraard nog voorlopige) resulta- Schouwenburg. De definitieve cijfers zul- de gehouden stemmingen laten de volgende candidatenlijst zien: 1. H. W. Tilanus, 2. F. H. v. d. Wetering, 3. mr H. K. J. Beernink, 4 mr dr J. J. R. Schmal, 5. Tj. Krol, 6. J. de Ruiter, 7. H. Kikkert. 8. jkvr mr C. W. I. Wttewaal van Stoetwegen, 9. ir C. Staf, 10. mr H. Mul derije, 11. mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, 12. C. J. van Mastrigt, 13. ir M. A. Geuze, 14. lt.-gen. M. R. H. Calmeijer. Voor de 15e plaats zijn er momenteel drie candi daten, n.l. de heren A. J. Immink, mr dr I. N. Th. Diepenhorst en mr J. W. de Jong Modeshow in rechtzaal len nog moeten uitwijzen, wie van deze drie op nr 15 komt. In totaal moesten 20 candidaten geko- in worden. De nrs 16 t.m. 20 zullen in de onderscheidene provincies verschillen. De heer Tilanus werd in 5 van de 7 vergaderingen (n.l. Friesland, Groningen, Overijsel, Utrecht en Zuid-Holland) als nr 1 gekozen. In Amsterdam werd de heer v. d. Wetering eerste, de heer Schmal 2e de heer Tilanus 3e, terwijl in de ver gadering van de Zuidelijke provinciën de heer Schmal als eerste uit de bus kwam. In de C.H. Unie volgt men een zeer democratische vorm van het kiezen van de candidaten. Over het algemen hebben de verschillende groepsvergaderingen een interessant beeld gegeven van hetgeen onder de C.H. leden leeft. Alhoewel uiter aard de zittende Kamerleden de beste kansen hebben men kent deze immers het best en weet aan de hand ringen uit het verleden wat men mag verwachten geeft toch dit systeem elk lid van de Unie de (theoretische) kans om tot het waardig ambt van Tweede Kamerlid te worden verkozen. Daardoor kon men meermalen op ver schillende vergaderingen een hartstoch telijke verdediging horen van candidaten. die op dat moment voor de meesten taal onbekend waren. En was men met een bepaalde candidatuur niet et dan werd op meestal voorbeeldige rustige wijze, precies verteld, waarom die bewuste candidaat bepaald ongeschikt was of (nog) niet waardig om op een kansbiedende plaats te worden geplaatst Meermalen kwam naar voren de, vooral voor niet-insiders soms moeilijk te begrij pen, mogelijkheid om staande op de grondslag van het C.H. beginsel - can didaten te bespreken, die in het verleden getoond hadden op zakelijke gronden de meerderheid der leden afwijkende ningen te opperen. Merkwaardig was, ook hier een gezonde democratie moge lijk was. Men is bij elkaar in de unie gUM i unie en dus is het vanzelfsprekend volledige erkenning en respectering eikaars mening dat er niet sprake is van een kadaver-discipline, maar ruimte voor meer dan één stroming. landse commissariaat te Makassar, ger. Aneta Vrijdagavond bij het verlaten van een restaurant door een messteek in de rug gedood. De moord geschiedde in het hart de stad bij een druk verkeerspunt. Het gezelschap, waarin mevr. Van Mourik zich bevond, telde drie dames heren. Toen zij het Chinese restaurant, verlieten, deed een onbekende ginj mevr. Van Mourik haar handtas te ontroven. Slechts aan enkelen viel het op, dat de rover mevr. Van Mourik eer messteek toebracht. In de daarop volgen de verwarring wist de man te ontsnap pen. De politie, die zeer spoedig ter plaatse verscheen, stelt Mvr. Van 'ourik werd huis vervoerd, waar mi wijld chirurgisch ingrijpen getracht heeft, haar leven te redden, doch te vergeeft. In de Nederlandse gemeenschap Makassar herst grote verslagenheid. De begrafenis is Zaterdag geschied in tegenwoordigheid van de commandant in Oost-Indonesië, kolonel Gatot Soebroto, vertegenwoordigers van de buitenlandse consulaten en vrijwel de gehele Neder landse gemeenschap. onderzoek in. lar een zieken- Ex-Koning Leopold van België is vergezeld van zijn gemalin, prinses De Rhéty, dezer dagen met het Nederlandse schip „Andijk" uit Lissabon naar Zuid- Amerika vertrokken. Naar verluidt kwam hij enige tijd geleden zó onder de indruk van de verhalen, die een natuuronderzoeker de vorst op zijn paleis te Laeken vertelde, dat h{j besloot zelf eens een expeditie mee te maken, speciaal naar Brazilië. Korte kabinetscrisis in Egypte Besprekingen met Engeland moesten worden uitgesteld In plaats van op onderhandelingen tussen Engeland en Egypte werd men Zaterdag in de loop van de dag getracteerd op een vrij mysterieuze kabi netswijziging te Cairo. Ali Maher Pasja, die niet veel langer dan een maand aan het bewind geweest is en er vrijwel in geslaagd was de rust in z'n land te doen terugkeren, trad plotseling af, „omdat hij door bepaalde belemme ringen zijn taak niet kon volbrengen". Welke tegenwerkende factoren dat zijn heeft hij niet gezegd. Zijn opvolger, die in recordtijd was benoemd, is Hilaly Pasja, één van Egypte's beste adivoca- anaatregelen van de nieuwe •-president (tevens militair gou- van Egypte) waren: het parle- >r de tijd van een maand naar de Foead Awal universiteit te Cairo ;ot nader orde gesloten. De nieuwe -president zal een zuivering doorvoeren en tegelijkertijd onderhande lingen met Engeland voeren. Hij wil vooral de strijd aanbinden tegen de het land heersende corruptie- Hilaly Pasja is in November j l. ui; de Wafd- partij gestoten, omdat hij als getuige in een proces had verklaard, dat de Wafd- regerimg het afluisteren van telefoonge sprekken had goedgekeurd. Hij is 60 jaar en ijivert reeds meer dan een kwart eeuw voor de onafhankelijkheid Egypte. Hilaly Pasja geniet voorts de reputatie, een eerlijk en energiek man Wanneer de besprekingen met Enge land nu wel beginnen, is niet bekend. Voordat het kabinet Maher Pasja aftrad, had de Britse ambassadeur sir Ralph Stevenson, de bijeenkomst voor die dag reeds laten afzeggen wegens een lichte verkoudheid. De ambassadeur moet licht nog enkele dagen het bed houden. In Wafdistisohe kringen houdt rekening met een koninklijk besluit tot ontbinding van 'het parlement- Mocht dit laatste geschieden, dan moeten bin- 60 dagen nieuwe verkiezingen wor den gehouden. Op het ogenblik hebben de Wafdisten een absolute meerderheid het parlement. Prol. Kots bij jubileum: Geen gewapende vrede in Ned. Radio-Unie et is heus niet zo. gelijk door sommi gen nog steeds wordt beweerd, dat er in de Nederlandse Radio-Unie een soort van gewapende vrede zou heersen. De bijna dagelijkse omgang heeft de omroepver enigingen nader tot elkaar gebracht en naar het eigen beginsel het toelaat, is er meer bereidheid tot samenwerking ge komen. Zowel bij muziek, berichtgeving en reportage als bij de programma-cc dinatie bestaat een hechte band. Dit de voorzitter van de Ned. Radio-Unie, prof. dr J. B. Kors, Zaterdag in een radio toespraak ter gelegenheid van het eerste lustrum der organisatie. Groot Moefti en Faroek kwade vrienden Eerstgenoemde verzocht om asyl aan Pakistan De nieuwe Egyptisohe premier, Hilaly Pasja, heeft de Groot-Moefti van Jeruza lem. Amin el Hoesseini, de toegang tot het land ontzegd. De Groot-Moeftii verantwoordelijk voor de bloedige lusten en moordaanslagen, die de uitbar stingen van nationalisme in de Arabi sche landen plegen te vergezellen. Amin el Hoesseini heeft Pakistan om gevraagd. Deze gebeurtenissen maakten een eind aan een jarenlange vriendschap tussen de Groot-Moefti en Koning Faroek. Toen Amin in 1946 aan zyn Franse bewakers ontsnapte en onder valse naam me Syrisch paspoort in Cairo arriveerde, werd hij daar gastvrij ontvangen door de Egyptische Koning. Hij kreeg villa toegewezen even buiten de stad, dooh verhuisde weldra naar.... Moskou. Een Russisch vliegtuig bracht hem in -het geheim terug naar het Nabije Oosten en wel kort voor het Brits-Perzisohe oliegeschil. Sindsdien is een tiental Mohammedaanse staatslieden het slacht offer geworden van aanslagen, door de Groot-Moefti uitgedacht. Tijdens de jongste relletjes in Cairo vertoefde de Groot-Moefti in de Egypti sche hoofdstad DAT op 11 Maart bij de onbewaakte overwegen te Rottum en Oude Schoot (beide in de buurt van Heerernveen) een knipperliohtinstallatie in dienst wordt gesteld. DAT op Sohphol wegens het optreden van pokken in Rochdale (Engeland) de K.LM.-passagiers uit het besmette ge bied worden ondervraagd over de plaats van herkomst, maar nog niemand in quarantaine is opgenomen. DAT bij de raad van R'dam f 1,5 mil lioen is aangevraagd voor een deel van het grond-, hei- en funderingswerk voor het nieuwe Dy-kizigt-iziekenbuis. DAT de Nederlander T- M. Verster in Montreal (Canada) wegens zijn verzets werk het Ned. kruis van verdienste heeft gekregen. DAT een deel van het stafpersoneel van de bakelietfabriek N.V. Corodex te Zandvoort m i.v- 30 Juni wegens bedrijfs. reorganisatie is ontslagen. DAT de 15-j. amibaohtsscholieren Van Kessel en Van Heivoort uit Vlijmen Za terdag bij Den Bosch ernstig werden ge wond toen zij door een vrachtwagen werden aangereden. DAT een 31-j. loswerkman. die uit het huis van bewaring te A'dam was ontsla gen, nog dezelfde dag is gerresteerd bij een poging om een glassnijder de ge vangenis binnen te smokkelen ten be hoeve van de ontvluchting van zijn oud celgenoot. DAT een 32-j. A'damse toevallijder. die op straat was gevonden en naar het politiebureau werd overgebracht, een agent een lichte hersensohudding heeft geslagen. DAT de Zaandamse brandweerman H. J. Visser, die Zaterdag na 43 dienstjaren afscheid nam. het kruis van verdienste van de Kon. Ned. Brandweervereniging heeft ontvangen. DAT ir R Smit, directeur van het Proefstation voor de Wasindustrie te Delft, Zaterdag is gehuldigd t.gw. zijn 25-j. jubileum. DAT een gast uit een Haarlems hotel, die bij zyn vertrek een zware koffer vervoerde en zei: „Ik ga met lood i schoenen", zowel in dit hotel als in sterdam lood bleek te hebben gestolen en is gearresteerd. DAT de Ned.-Amerikaanse Autoban denfabriek NV. te Enschede als eerste bedrijf in Nederland is begonnen met de vervaardiging van tractorbanden DAT de jaarlijkse volkszangtoogdag op Hemelvaartsdag in Deventer wordt ge houden o.l.v. Felix de Nobel. DAT I. van Huiden, oud-voorz. van d< Ned. Zionistenbond, op 66-j. leeftijd i: overleden in Kopenhagen, waar hij ver toefde als Ned. afgevaardigde naar he alg. Zionistencongres. DAT de A'damse G. H. H.-H. (39 j., in hoger beroep is veroordeeld tot 6 mnd, waarvan 4 voorw., daar zij haar 10-j. dochtertje had afgeranseld. DAT D. G. van Beuningen, oud-direc teur of commissaris van 36. meest R'damse ondernemingen, morgen Vierhouten zijn 75ste verjaardag viert. Een spelmoment uit de hockey wedstrijd tussen twee selectie-elf tallen, die Zaterdag op Klein- Zwitserland werd gespeeld. Dreiging met hechtenis Kippenhouders schuldig aan epidemie „In Ede heeft men lak aan de voorschriften" In de meeste plaatsen van het land, waar pseudo-vogelpest werd geconsta teerd. bleef deze gevreesde ziekte be perkt tot enkele gevallen, maar in de gemeente Ede heerst een epidemie. In enkele maanden tijds werden ongeveer bedrijven aangetast en nog is de ziekte niet tot staan gekomen. Deze ge weldige verspreiding van ziektegevallen is in hoofdzaak te wijten aan de pluim veehouders zelf, die zich niet storen aan de voorschriften, welke worden uitge vaardigd om deze ziekte tot stilstand te brengen. Dat bleek dezer dagen, toen elf kip- penhouders zich voor de Wageningse kantonrechter hadden te verantwoorden nadat zij het ophokgebod hadden gene geerd. In een fel requisitoir laakte de ambtenaar van het OM. de houding van deze pluimveehouders. „Meer dan elders in het land heeft men ln deze streken lak aan alle wettelijke bepalingen. Het is daarom nodig krasse maatregelen te nemen om deze lieden tegen zichzelf te beschermen. Heit pluimveebedrtff is met name voor de Vehrwe van te grote be tekenis, dan dat getolereerd zou kunnen worden, dat de pseudo-vogelpest zich onbeperkt uitbreidt doordat de voor schriften niet worden nageleefd". Ook de kantonrechter kondigde forse maatregelen aan. De verdachten werden thans veroordeeld tot geldboeten, variërend tussen f5 en f25. Bij herha ling zal eahter onvoorwaardelijk tot het opleggen van hechtenis worden over gegaan. Kort en bondig Heeft het zin, om de onderhandelingen op Korea voort te zetten? Chinese dokters vertrokken om de builenpest- epidemie te bestrijden De geallieerde onderhandelaars hebben de communisten gisteren kort en bondig te verstaan gegeven, dat zij zich afvragen, of het nog wel de moeite waard is, de pogingen om tot een accoord te komen, voort te zetten. Ter ge ruststelling is later verklaard, dat dit geen toespeling is op een afbreken van de onderhandelingen en het hervatten der vijandelijkheden. Het hoofd van de geallieerde delegatie, i Wel werd van Noordelijke zijde erkend, admiraal Turner Joy, is naar Tokio ver-1 dat de verbondenen het recht hebben, te trokken, waar hy o.a. zal confereren met1 weigeren de Sowjet-Unie als neutrale generaal Ridgway. Zoals men weet. ver klaarde Joy enkele dagen geleden, dat tijdens de vruchteloze onderhandelingen met de roden het militaire overwicht van de verbondenen verloren is gegaan. Gistermorgen vroeg hebben vier rode vliegtuigen de stellingen aan het geal lieerde front op Midden-Korea met raket ten beschoten. Er .zijn geen berichten bin nengekomen over slachtoffers of schade. Ook de Amerikaanse luchtmacht was ac tief: piloten meldden gisteren, dat de communisten bruggen onder water bou wen om ze te verbergen voor geallieerde vliegtuigen. Vanmorgen is men, tijdens de bespre kingen over het toezicht op een wapen stilstand weer geen stap verder gekomen. DE GROOT-MOEFTI Via Moskou Te Hilversum is in aanwezigheid hei gemeentebestuur een volkscre- dietbank geopend met een kapitaal van f 500.000- in toezicht, mits zulks op logische gron- ;n is gebaseerd. In Noord-Korea heerst de builenpest, zo heeft radio-Peking bevestigd. De radio herhaalde de -beschuldiging, dat de ver bondenen de gevreesde ziekte door het opzettelijk verspreiden van bacillen zou den hebben veroorzaakt. Een correspon dent van de „Prawda" had zelfs honder enveloppen en kleine doosjes gezien, die met besmette insecten er in door Amerikaanse vliegtuigen zouden zijn uit geworpen. Chinese dokters en verpleeg sters zijn per vliegtuig naar Korea ver trokken om de epidemies te bestrijden. Enorme diefstal in Amerika Terwijl de waakhond een been kluiide In de Amerikaanse staat Nevada is één van de grootste diefstallen in de geschie denis van de Ver. Staten gepleegd. Dieven maakten contant geld. juwelen en effec ten ter waarde van in totaal bijna 24 millioen dollar (94 millioen gulden» buit. Het gestolene was niet verzekerd. Toen de politie in het huis van de millionnair kwam, zag zij de waakhond bezig met het afkluiven van een been. dat de dieven voor hem uit de ijskast hadden gehaald. WEERBERICHT Aanhoudend zacht Tot morgenavond verwacht De Bilt: Veranderlijke bewolking met morgen later op de dag kans op enige regen. Matige tot vrij krachtige Zuidelijke wind. Aanhoudend zacht, iOpgemaakt te 10 uur.) ZON EN MAAN Dinsdag: zon 7.19 tot 18.25 uur; maan 10.29 tot 3.57 uur. Op 11 Maan VM.

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 1