Nieuwe fdterije GTmirant Koningin was in Zuiderkerk Italië heeft het vredesverdrag met de Sowjet Unie opgezegd Alle verplichtingen jegens Rusland worden „doorgehaald" 't Stoffelijk overschot nu in Londen opgebaard Twaalfhonderd bezoekers op de receptie ran Werkspoor Wist l MAANDAG 11 FEBRUARI 1952 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936 ABONNEMENTEN: 6.- pet kwartaal; 2.— per maand: 047 per week ADVERTENTIËN: 0.18 per millimeter (Bij contract belangrijke korting) Twee en dertigste jaargang No 9352 Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER ENSERINK CHR1STELI1K-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .StantoasUctj Is ahtbleoea myn bert ta tegfjenspoet" Rome Iaat Moskou zijn tanden zien DE ITALIAANSE REGERING heeft een streep gehaald door alle ver plichtingen, welke zij jegens de Sowjet Unie heeft, krachtens 't vredes verdrag van 1947. Zulks is geschied onder protest tegen het herhaalde veto van Rusland, inzake de toelating van Italië tot de Ver. Naties. Nog kort geleden sprak de Sowjet Unie in de Veiligheidsraad tegen die toe lating voor de vijfde maal haar veto uit. Dit betekent, aldus de Italiaanse nota, een grove belediging voor de waardigheid der Italiaanse natie. Het komt dus hierop neer, dat Italië het vredesverdrag met de Sowjet Unie heeft opgezegd. De uitvoerige nota weerlegt punt vooi punt de argumenten, welke in de Rus- ssche nota van 28 Januari zijn vervat. HieTin had Rusland het verzoek van Italië, om herziening van het vredesver drag van de hand gewezen- Voorts wordt betoogd, dat de voormalige Oost Euro pese bondgenoten van Duitsland, de vredesverdragen voortdurend geschon den hebben. Datgene, waartoe Rusland niet bereid is, doen de Westelijke mo gendheden wel, althans tweederden er van, n-L de politieke, militaire en eco nomische clausules uit het Italiaanse vredesverdrag schrappen. Wij herinneren er aan, dat Rusland sleohts wilde instemmen met een her ziening van het Italiaanse vredesver drag op voorwaarde, dat Italië uit het „aggressieve Atlantische blok" zou tre den. In de nota, welke aan de Russische ambassadeur in Rome was overhandigd, werd het verzet van de Sowjet Unie te gen de toelating van Italië „onrechtvaar dig" genoemd. Rusland had, krachtens het Parijse verdrag van Februari 1947, beloofd de Italiaanse verzoeken om lid maatschap van de V.N. te steunen- Kortom, de houding der Russen in deze aangelegenheid vormt een belediging j voor Italië. En dan vervolgt de Italiaanse nota: Voor zover het betreft de verdere na leving der verplichingen, die het vredes verdrag Italië ten opzichte van de Sow jet Unie oplegt, kan de Italiaanse rege ring zich slechts voegen naar de toe stand, welke door de houding der Russen zelf is geschapen. Dit zou dus kunnen -betekenen, dat Italië er toe overgaat, geen verdere aflossingen te betalen op de oorlogssohuld van 100 millioen dollar aan de Sowjet Unie- Deze schuld moest worden afgedaan in een periode van zeven jaar, te rekenen van 1947 af. De -betalingen zouden ten dele gedekt worden door de tlaliaanse eigendommen in Roemenië, Bulgarije en Hongarije. Wat de Russen in die landen in beslag hebben genomen, wordt in Italië al of meer dan het genoemde be drag geschat. Ook in de Italiaanse pers komt tot uiting, dat de regering nu niet langer verplicht is verdere herstelbetalingen te doen. Vermelden wij nog, dat in Napels een 25-tal Amerikaanse oorlogsschepen zijn binnengevaren voor een /goodwill"- F. P. Fuykschot emigreert naar Canada Voor pionierswerk in Chr. vakbeweging De tweede voorzitter van hef Chr. Na tionaal Vakverbond, de heer F. P. Fuyk schot, zal zich zo spoedig mogelijk met zijn gezin in Canada vestigen. Hij wordt belast met de opbouw en voorlopige lei ding van het bureau der Prot -Chr. Ar beiders Internationale in het Zuiden van Canada. Tot de oprichting van dit bureau, het eerste op het Amerikaanse vasteland, werd vorige week besloten op een ver gadering van de P.C.A.I. in Kandersteg (Zwitserland). Het besluit was o.a. ge grond op een rapport dat de heer Fuyk schot na zijn jongste reis door de Ver. Staten en Cnada als algemeensecretaris van de P.C.A.I. heeft uitgebracht. Wat de verhouding tot het Internatio naal Chr. Vakverbond betreft, werd be sloten dat dit verband voor het vakbe- wegingswerk in engere zin, b.v. in de internationale aroeidsorganisatie en in de U.N.O., kan blijven voortbestaan. Propa ganda, scholing en contact met de ker kelijke groepen zullen echter moeten overgelaten aan de Prot.-Chr. en R.K. Arbeidersinternationales. De P.C.A.I. zal zich o.a. met een bood schap wenden tot de Wereldraad van Kerken. Het vijfde internationaal Chr.- sociaal congres zal in September 1953 in Zuid- of West-Duitsland worden gehou- land Weer een schip vast bij Hoek van Holland Vlak bij de (nu geheel verlaten) Radmar Op korte afstand van het bij Hoek van Holland gestrande Britse sohi-p Rad- mar 'is vannacht opnieuw een schip aan de grond gelopen. Het was de onder Pa namese vlag varende Marjory (2300) ton, die met een lading erts onderweg was van Spanje naar Dordrecht. De sleepboot Schelde kon het gestran- de schip vanwege het lage water niet bereiken. Wel kon de reddingboot Pre sident Jan Leis in de nabijheid van de Panamees komen. Gezagvoerder was op deze reddingboot stuurman Seters van de Koningin Wilhelmina uit Stellendam, die tijdelijk tot opvolger van de onlangs verdronken schipper Brinkman is be noemd. De Pres. Jan Leis heeft 1 14 mannen van de Marjory gebracht en voer daarna uit om de ove rige 16 leden van de bemanning over te nemen. Een grte hond en drie kanaries, die ook deel uitmaakten van de „beman ning", zijn reeds aan land gebracht. Vanmiddag zou een poging worden gedaan om de Panamees vlot te krijgen. De laatste zes man die nog op de Rad- mar waren achtergebleven, zijn inmid dels door de reddingboot van boord ge haald, omdat er voor hen op het ogen blik daor toch niets te doen is. Op het strand van Texel zijn gisteren 4,000 houten palen aangespoeld. Dit is vermoedelijk deklast die wegens het ruwe weer overboord is geworpen. Al weer een baby in de luchl geboren In de K.L.M. constellation Pontianak. die onder gezagvoerder Sluyters van Amsterdam naar Sydney onderweg was, is gisteren 30 minuten voor de landing te Manilla een baby geboren. De moeder, mevrouw Barakat, was met haar man en een kind in Bangkok ingestapt, nadat zij daags te voren met de K.L.M. van Bag dad naar Bangkok was gereisd. Moeder en kind maken het uitstekend. De fami lie Barakat zal vermoedelijk een week in Manilla overblijven en met het volgende K.L.M.-vliegtuig haar onderbroken reis naar Sydney voortzetten. De moeilijkheden bij de A.V.R.0. Reeds twee jaar: lang staan bij Rotterdam in weer en wind 400 auto's te ver roesten. De Regering verbiedt aan de eigenaar, om deze vroegere legerwagens op de binnenlandse markt af te zetten. Daar zit nog een hele geschiedenis aan vast, want de eigenaar, die 600 van dergelijke auto's had gekocht van een Briitse dump in Duitsland, kreeg voor die transactie destijds alleen deviezen, wanneer hij de wagens weer zou exporteren na revisie. Hij heeft er echter 200 in Nederland geplaatst met het gevolg, dat de andere vierhonderd in be slag zijn genomen. Deskundigen hebben becijferd dat deze 400 auto's elk jaar 100.000 minder waard worden. Hoe lang moet dit proces nog doorgaan? Koningin was bij de Soroptimisten Congres in Utrecht over de vrije-tijds-besteding „Uw taak als eerste werkende vrou in ons land is. moeilijk.. Maar wij be wonderen in U de wijze waarop gij uw vrije tijd besteedt ten nutte van uw ge zin en uw persoonlijke vriendinnen. Uw harmonische persoonlijkheid maakte het mogelijk dat u het juiste evenwicht hebt weten te bewaren tussen spanning ontspanning." Met deze woorden werd de Koningin Zaterdag in Utrecht op de jaarvergadering van de Nationale Unie der Nederlandse Soroptimistenclubs wel kom geheten door de presidente, dr H. J. M. Panthaleon baronnesse Van Eek. Prof. dr F. J. J. Buytendijk. hoogleraar in de psychologie te Utrecht en Nijme gen, sprak hierna over: Het vrijetijds- probleem voor de werkende vrouw. Soroptimistenclubs-voor-vrouwe n zij n te vergelijken met de bekende rotary- clubs-voor mannen. Red. N.H.C.) Weer een vliegongeluk boven Elizabeth Ongeveer S0 slachtoffers thans te betreuren Voor de eerste maal binnen korte tijd s boven de Amerikaanse stad Eliza beth (New Jersey), een vliegtuig neer stort. Kwamen bij de vorige twee ram pen 86 mensen oiff het leven, thans val len er naar men schat c.a. 50 slachtoffers te betreuren. Ht toestel, een viermoto rige Douglas DC-6, dat 62 inzittende had, was juist opgestegen van het vlig- veld Newark en bevond zich nog geen twee minuten in de ucht. Elizabeth ligt in het verlengde van de rolbanen van Newark. Nadere bijzonderheden ontbreken nog.1 leden der Koninklijke familie. J Vanmiddag omstreeks kwart vóór drie Dodenwacht in Sandringham Rouwdiensten in heel Engeland Wind en regen trotserenden, stelden reeds 's avonds duizenden zich langs de route op "17" ONINGIN ELIZABETH heeft gisteren met haar echtgenoot, haar moe- der en haar zuster Margaret, een bezoek gebracht aan de kleine koninklijke kerk in Sandringham Park. Daar heeft zij naast de, met een vlag bedekte, kist van haar overleden vader, lange tijd aandachtig gebeden. In talrijke kerken in Groot-Brittannië en het Gemenebest werden rouw diensten gehouden. Voor Westminster Abbey, waar de gestorven Koning vijftien jaar geleden werd gekroond, stonden de mensen in dichte rijen te wachten tot zij naar binnen konden gaan. In de kathedraal van Canter bury heeft de zgn. „Rode deken" in zijn preek gezegd: „Wij hebben allen een vader verloren, de vader van een gezin, de vader van zijn volk". Van daag begon Koning George zijn laatste reis naar Londen, temidden der somere praal, die reeds duizend jaar, steeds de dood van Britse koningen heeft vergezeld. Diepe ontroering maakte zich duizenden aanwezigen meester, droeve stoet zich in beweging zette. Het stoffelijk overschot werd vervoerd op een affuit en de kist was gedekt met de Koninklijke standaard. Achter de affuit gingen de Hertog van Gloucester en de Hertog van Edingburgh. Zij werden in een auto gevolgd door Koningin Eliza beth, de Koningin-Moeder en Prinses Margaret. Daarachter gingen te voet le den van de Koninklijke staf, jachtopzie ners, houtvesters en ander personeel. Tevoren hadden de inwoners van San dringham van hun Koning afscheid ge- door het bijwonen van oen een voudige dienst in het kerkje. Daar wa- ook de Koningin, de Konirgin-Moe- en andere leden van het Koninklijk gezin aanwezig. Twee van de gezangen, die de Koning zo dierbaar waren, ruisten door het kerkgebouw: „Verblijf bij Mij" „De Koning der liefde is mijn Her- Daarna werd, zoals reeds vermeld, de tocht begonnen naar het station van Wolfcrton. Vanaf Wolverton werd het stoffelijk overschot vervoerd naar Lon den, per trein, en in dezelffde wagon, waarmede zestien jaar geleden ook het stoffelijk overschot van Koning George V (zijn vader) naar Londen werd over gebracht. Met die trein reisden ook de Een handige Hilversumse handelaar heeft de eerste Nederlandse „brom-auto" geconstrueerd, die geschikt is om in serie vervaardigd te worden. Het voer tuigje, dat voortbewogen wordt door een J.L.O. carrier-motor, kan een snel heid van 55 km behalen, terwijl de kruissnelheid 40 km per uur bedraagt. De brom-autoheeft twee zitplaatsen achter elkaar en rijdt op drie wielen. Het benzineverbruik is 1 op 55 en de prijs zou tussen de f 1200 en 1400 liggen. Geschenk van f 250.000 voor personeel President-directeur ir M. H. Damme commandeur in de orde van Oranje-Nassau (Van onze correspondent) STAANDE OP HET TONEEL van het nieuwe ontspanningsgebouw in het voormalige Cómpagnieshuis te Amsterdam heeft de grijze ir M. H. Damme Zaterdag een verdiende hulde in ojitvangst genomen ter gelegen heid van het 125-jarig bestaan van de machinefabriek N.V. Werkspoor en zijn 40-jarig jubileum bij dit bedrijf. Minister Van den Brink speldde hem de versierselen van commandeur in de Orde van Oranje-Nassau op de borst. Tijdens de receptie drukten niet minder dan 1200 bezoekers de hand van de vier directeuren. Wij bevinden ons hier op de historische plek waar precies 125 jaar geleden Paul Vlissingen in de leegstaande rokerij de Oostindische Compagnie begon met zijn „fabrijk tot herstelling van stoom- en andere werktuigen", zei de president-directeur, ir Damme. De geschiedenis van Werkspoor kan worden onderscheiden in drie perioden: 1827 tot 1871, toen Paul van Vlissingen, 'n geniale ondernemer met verbeeldings kracht en energie, reeds vroeg ijzeren schepen bouwde; 1871 tot 1891, het tijd perk van J. M. van der Made, die in het eerstgenoemde jaar begon met de bouw in de Moerdijkbrug; en 1891 tot heden, aarin het bedrijf zich ontwikkelde tot n onderneming met 5000 man personeel Amsterdam en evenveel in Utrecht. Kwart millioen voor studiefonds Van scheepsfabriek groeide Werk spoor tot fabriek van complete ma chine-installaties, locomotieven, in stallaties voor suiker- en oliefabrie- ken, staalconstructies, bruggenbouw en wagons. Behalve op technisch ge bied heeft het bedrijf ook op sociaal gebied steeds een vooruitstrevend heid aan de dag gelegd. Het was een van de eerste fabrieken waar een be- drijfsschool werd gesticht. Ir Damme deelde ten slotte mee, dal directie en commissarissen ƒ250.000 be schikbaar hebben gesteld voor een studie fonds ten behoeve van het personeel. Nadat minister Van den Brink namens de regering, wethouder mr J. v. d. Velde namens het gemeentebestuur en nog vele andere sprekers gelukwensen hadden aangeboden, volgde een lunch voor 600 gasten. Onder deze gasten bevonden zich enige honderden personeelsleden die lan ger dan 40 jaar bij Werkspoor in dienst zijn. Verlof mr Den Daas bij AVRO verlengd Het algemeèn bestuur van de A.V.R.O. heeft Zaterdag besloten het verlof, dat verleden week werd verleend aan de programma-directeur mr J. den Daas, voorlopig te verlengen. Het onderzoek naar aanleiding van een kwestie die tussen het bestuur en de heer Den Daas is gerezen, is nog niet geëindigd. Verder heeft het A.V.R.O.-bestuur maatregelen genomen om de interne moeilijkheden spoedig op te lossen. Lawines teisteren de berggebieden In Italië en Zwitserland reeds 5 slachtoffers Zware sneuwval heeft het afgelopen weekeinde in Zwitserland, Noord-Italië Noorwegen lawines veroorzaakt, waardoor hele dorpen van de buiten wereld werden afgesloten en het ver keer ernstig werd belemmerd. Totnutoe zijn vijf slachtoffers gemeld. Het dorpje Sschwanden in het Berner Oberland zit zonder water, daar de watervoorzie ning onklaar is geraakt. Een gedeelte i de weg naar de St Gotthard-tunnel door sneeuw geblokkeerd. Het dorp Camposoto in de Abruzzen (Italië) venals het plaatsje St Anna Dalfaedo geïsoleerd. Ook in de Beierse Alpn het Zwarte Woud in Duitsland, waar jw op sommige plaatsen drie meter hoog ligt, zijn enkele dorpen onbereik baar. In Noorwegen werd vooral schade aangericht aan spoorwegen en telefoon verbindingen. Op gladde weg bij Doetinchem Hotelhouder bij Roosendaal onder auto gedood Twintig personen liepen gistermorgen op de weg tussen Doetinchem en Varsse- j veld verwondingen op toen een bus van de Gelderse Tramwegen door de glad heid slipte en met een juist passerende bus van dezelfde maatschappij in botsing kwam. Beide bussen werden ernstig be schadigd. Vrijwel alle zitplaatsen werden De chauffeur van de slippende bus, G. A. H. uit Loerbeek, zat tussen het stuur rad en zijn stoeltje bekneld en moest worden bevrijd. Zijn knieschijven zijn gebroken. De conductrice, mej. J. T. de R. uit Borculo, werd met een vrij ern stige hersenschudding in het ziekenhuis opgenomen, evenals de 72-jarige mevr. M. A., die een hersenschudding en een hoofdwond opliep. Elf andere passagiers, die ook naar het ziekenhuis werden voerd, zijn Zondagavond naar huis te ruggekeerd. De schade aan de bussen wordt op 10.000 geschat. Bij Roosendaal is Zaterdagavond een 61-jarige hotelhouder uit Bergen op Zoom door auto aangereden en aan de gevolgen overleden. By K.B. is aan mr A. P. van den Blink, op zijn verzoek met ingang van 1 Maart 1952, eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeenten Vierpolders en Zwartewaal, met dankbetuiging voor de langdurige diensten door hem als zo danig bewezen. grafenis aanwezig waren, zijn inmiddels afgetreden of overleden. Het waren Ko ning Boris van Bulgarije, overleden in 1943; Koning Christiaan van Denemarken, overleden in 1947; Koning Carol van Roemenië, afgetreden in 1940; en Koning Leopold van België, die afstand deed van de troon in 1951. Van de zes, op het vas teland van Europa regerende, vorsten <of vorstin) zullen Koningin Juliana, Koning Haakon van Noorwegen. Koning Gustaaf Adolf van Zweden, Koning Frederik van Denemarken en Koning Paul van Grie kenland de begrafenis van Koning Geor ge bijwonen. Koning Boudewijn van België zal zich op de begrafenis doen vertegenwoordigen door zijn 18-jarige broer Prins Albert. Volgens Reuter wordt het besluit van Koning Boudewijn, om niet persoonlijk bij de begrafenis tegenwoordig te zijn, in België betreurd. Een regeringswoordvoer der verklaarde, dat het besluit van de Belgische Koning door twee overwegin gen is gemotiveerd. Ten eerste bestaat er pen precedent, omdat de Prins van Wa les en niet Koning George V in 1934 bij de begrafenis van Koning Albert der Belgen tegenwoordig was. Ten tweede. Koning Boudewijn heeft nog niet als Belgische Koning zijn statiebezoek naar het Hof van St James gemaakt. Inmid dels is vastgesteld, dat het Britse Hof t 31 Mei in rouw zal blijven voor de over leden Koning. Er zijn geen tekenen, die er voorshands op wijzen, dat daarna nog een periode van halve rouw in acht zal worden genomen. Tijdstip der begrafenis Aan Ass. Press ontlenen wij. dat de begrafenisstoet met het stoffelijk ov> schot van Koning George VI, Vrijdag om half elf Ned. tijd van Westminster Hall zal vertrekken. De diensten in St George ineens Ned. tijd. ii DAT het hoger beroep van Fcdde Schu- rer tegen zijn veroordeling tot twee we ken voorw. wegens belediging van de Heerenveense kantonrechter mr S. R. Wolthers (die in de rechtzaal geen Fries wilde verstaan) op 21 Febr. voor het Hof te Leeuwarden wordt behandeld. DAT het gezin van boer Winter te Uitgeest voor de derde maal in vyf jaar is uitgebreid met een tweeling. DAT veelgebruikte, doch zelden ii Ned. of Eng. woordenboeken vermelde woord „rallye" (autosterrit) verfranst Engels (roily) is, en als „rallye" voor komt in Gallas' Frans woordenboek. DAT H. van Krimpen te A'dam de H. N. Werkmanprijs van de gem. Amsterdam heeft ontvangen voor vijf door hem zorgde boekwerken. DAT in Buurmalsen (Gld.) de eerste buis is gelegd voor de waterleiding van deze gemeente, Buren en Beusichem. DAT Venlo's burgemeester, het Eerste- Kamerlid mr B. Berger, op 29 Februari heengaat na 30 j. lang in Venlo de ambts keten te hebben gedragen. DAT een 49-jarige A'damse grondwer ker tijdens een nachtelijke ruzie zijn vrouw ernstig verwondde door een ketel kokend water over haar uit te storten, en de man is gearresteerd. DAT zekere L. uit Tegelen (L.) wegens handel in morfine is gearresteerd en een fles met 100 gram van het verdovende middel in beslag is genomen. DAT het barakkenkamp in Well (L.) waarvan de Stichting Het vierde Prinsen kind gebruik heeft gemaakt ais vacantie- oord voor jeugdige oorlogsinvaliden, nu in gereedheid wordt gebracht voor Am- bonnese gezinnen. In de kerk van Maria Magdaletia in Sandringham staat het stoffelijk overschot van Koning George VI opgebaard. Koninklijke jachtopzieners hebben de dodenwacht betrokken. arriveerde de Koninklijke trein bij het Londense station Kings Cross. Vandaar werd het stoffelijk overschot overge bracht naar de Westminster Hall, waar het werd opgebaard tot de staatsbegra fenis, die Vrijdag zal plaats vinden. Na aankomst op het station Kings Cross, te Londen, werd de keizerskroon over gebracht uit de historische ToWer van Londen op de kist geplaatst. Vijf km lang is de weg van Kings Cross naar de historische Westminster Hall, waar het morgen af tot de begrafenis op Vrijdag ligt opgebaard. Op die dag zal het stoffelijk overschot van Koning George per trein naar Windsor worden overgebracht, een afstand van 40 km, om daar, na een uitvaartdienst, in de Ko ninklijke kapel van St George te worden bijgezet. Gisteravond hadden velen zich, wind en koude regen trotserende, langs in Londen opgesteld. Ook bij de Westminster Abbey hadden zich vele mensen verzameld. Vanaf morgen zal het Britse volk de gelegenheid krijgen langs het stoffelijk overschot te defileren, om de Koning een laatste groet te brengen. Vier nonnen aan griep overleden in Megen Door een ernstige griepepidemie zijn de afgelopen dagen in het Clarissen klooster te Megen (N.-Br.) vier meest hoogbejaarde zusters overleden. Meer dan de helft van alle 40 zusters is door de griep aangetast. Twee patiënten ver keren nog in levensgevaar. Ook elders in ons land heerst ernstig de griep. Zo ligt op Schiermonnikoog een kwart der bevolking te bed. DAT de Venlose boerenleenbank, een an de grootste in ons land met een jaar- nzet in 1951 van 60 millioen, op 19 Februari 50 jaar bestaat. DAT T. N. Nienhuis, Warmondstraat te Amsterdam, 101 jaar oud is overleden. DAT voor de bouw van een hoofdge bouw en 52 woningen voor bejaarden te Kaatsheuvel (N.B.) laagste inschrijver was de fa Luxemburg te Kaatsheuvel met 593.000 gulden. DAT de veerdienst Vlissingen-Breskens weer normaal wordt uitgevoerd. DAT op een steenfabriek in Heteren (Over-Betuwe) 100 arbeiders wegens slapte in het bedrijf (ten gevolge van de toestand in het bouwbedrijf) zijn ontsla gen en vele arbeiders op wachtgeld gaan. DAT een cylinder van 45.000 kg de nieuwe papierfabriek N.V. Schut te Eerbeek (gem. Brummen, Gld.) door oplegger met 32 banden uit Beek bij Nij- i megen naar Eerbeek is overgebracht. Nieuwe taak ET bestuur van de Prot. Chr. Arbeiderslnternationale nam op zjjn jongste vergadering een wel zeer be langrijk besluit. De alg. secretaris van deze internationale. F. P. Fuykschot, te vens tweede voorzitter van het Chr. Na tionaal Vakverbond, zal in Canada een bureau van de P.C.A.I. vestigen en van dit centrale punt uit zal ook in de nieuwe wereld de boodschap uitgaan dat het Evangelie van Jezus Christus ook de ver houdingen op het maatschtppelijk terrein moet beheersen. W(j schreven reeds eerder dat aan de overzijde van de oceaan en met name ook in de V.S. een geestelijk reveil te bespeu ren valt. Men heeft ingezien dat de strijd tegen het communisme slechts te winnen is als men uitgaat van geestelijke beginselen. De materialistische levens houding wordt hier en daar doorbroken en de kerken zien in dat zij ook een taak hebben t.a.v. de vakbeweging en van het hele maatschappelijke leven. De P.C.A.I. kwam nu tot de overtuiging dat zij hier I een roeping te vervullen heeft evenals in Indonesië. Er is belangstelling voor de beginselen van de Chr. sociale beweging. Er is behoefte aan een ervaren man die de Chr. vakbeweging en haar beginselen i door en door kent. Van de overzijde klinkt de roep: Kom over en help ons! Deze roep is door de P.C.A.I. verstaan. Wij wensen de heer Fuijkschot Gods zegen toe op het pionierswerk, dat hij verrich ten gaat. Bovenal spreken wjj de hoop uit dat mede door deze arbeid ook in de nieuwe wereld het materialisme zal wor den doorbroken en Christus' Koning schap over het maatschappelijk leven meer en meer zal worden erkend. Waterstaatswerken tegen werkloosheid Binnenkort een uiteenzetting van de regering Over het beleid, dat de rgering tot verruiming van de werkgelegenheid denkt te volgen, zal de regering binnen kort een uiteenzetting geven. Op het ogenblik worden reeds werk- objecten verzameld, die zo nodig ter bestrijding van de werkloosheid kun nen dienen. Een belangrijk onderdeel hiervan vormen de waterstaatswerken. Om structurele werkloosheid te bestrij den worden in bepaalde streken door de Waterstaat al verschillende werken uit gevoerd. Het personeel van de Rijks waterstaat zal met het oog op de voor bereiding hiervan, worden uitgebreid. Dit heeft de regering aan de Eerste Kamer medegedeeld, in antwoord op h« voorlopig verslag over de algemene beschouwingen omtrtne de R3ijksbegro- ting 1952. Koning Boudewijn niet naar Londen Koning Haakon van Noorwegen is me het passagiersschip Blenheim naar Lon den vertrokken, waar hij vanmorgen reeds verwacht werd. Kroonprins Olav zal Donderdag in Londen arriveren. Ko ning Haakon woonde in 1936 ook de be grafenis van Koning George V bij. Vier andere monarchen, die toen bij deze be- Enkele buien Tot morgenavond verwacht De Bilt: Wisselend bewolkt met enkele sneeuw- of ha gelbuien en een matige tot wind. Vannacht in het bin nenland plaatselijk lichte vorst, morgen overdag tem peraturen oplopend tot enkele graden boven het vriespunt ZON EN MAAN. Dinsdag: zon 8 03 tot 17 46 uur; maan 19.38 tot 8.32 uur. Op 19 Februari L.K.

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 1