ïlieuwe jTdJtsrlje (ümrant Maar wij denken er zó over Koning George VI van Engeland plotseling overleden Zijn dochter Elizabeth, de kroonprinses, vernam de droeve mare in Afrika Assemblée werd in zonnige atmosfeer gesloten Labour-motie, die noch vlees noch vis is Wist U WOENSDAG 6 FEBRUARI 1952 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58938. ABONNEMENTEN: f 6.— per kwartaal, 2.— per maand; 0.47 per week ADVERTENTIËN: 0.18 per millimeter (Bij contract belangrijke korting) Twee en dertigste jaargang No 9348 Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK Directie: F. DIEMER CHRISTEL1JK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .StQntoasticti 1$ ahfbltota tngn hert totcgljeaspoet" J£ONING GEORGE VI van Engeland is overleden. De dood gaat ook niet aan vorsten voorbij... Nadat de koning op 23 September 1951 een ernstige longoperatie had ondergaan/ werd reeds voor zijn leven gevreesd. Tot grote dankbaarheid van het Engelse volk scheen hij echter vrij wel te zijn genezen. Maar vanmorgen, om kwart voor twaalf Nederlandse tijd moest het Engelse volk bekehd worden gemaakt, dat hij vroeg in de ochtend vreedzaam is gestor ven tijdens zijn slaap, op zijn buitenverblijf Sandringham in Norfolk, waar ook koningin Elizabeth en prinses Mar garet verbleven. vrede mogen Toen de koning zich gisteravond ter ruste begaf, scheen hij zich in normale gezondheid te bevinden. Hij bereikte de leeftijd van 56 jaar. De koning zal wor den opgevolgd door zijn oudste dochter, de 26-jarige prinses Elizabeth. Zij is op het ogenblik met haar gemaal in Kenya. Verwacht wordt, dat zij onmiddellijk na^r Londen zal terugkeren. Churchill heeft, na het bekend worden van net overlijden van de koning onmiddellijk een kabinetsvergadering gehouden. He denmiddag zou het Lagerhuis bijeenko men voor het debat over buitenlanuse zaken, doch vanmorgen verwachtte men, dat het huis onmiddellijk zou uiteengaan. Albert Frederik Arthur George, Koning van Engeland en van de Britse Overzeese Gebiedsdelen, zag het levenslicht in kasteel York Cottage in Sandringham op 14 December 1895. Hij was de tweede zoon van koning Georg V, die in 1£ overleed en van koningin Mary. Zoals het Engelse koningshuis gewoonte nam hij evenals zijn oudere broer Edward, de latere prins van Wales, reeds op jeug dige leeftijd dienst bij de Koninklijke Engelse Marine na de Marineschool te Darmouth te hebben bezocht. Tijdens de eerste wereldoorlog, in 1916, bevond hij zich aan boord van de Collingwood", welk schip deelnam aan de slag bij Jut land. Zijn gezondheidstoestand liet e wel niet toe, dat hij in actieve zeedienst bleef en hij werd toen verbonden aan de marinestaf te Portsmouth waarna hij bij het vliegkamp te Cranndell geplaatst werd. Hier volgde_reeds spoedig zijn be vordering tot kapitein bij de luchtstrijd krachten in Frankrijk. Na de eerste wereldoorlog in 1918 kwam de jonge prins bij het Ministerie van Luchtvaart. In 1920, toen prins Albert de 25-jarige leeftijd bereikt had, werd hij tot Hertog van York verheven, bij welke gelegenheid hem ook de titel van baron Killarney en die van graaf van Inverness werden verleend. Met groot-ceremonieel werd het huwe lijk met Lady Elisabeth Bowes-Lyon op 26 April 1923 door de aartsbisschop van Canterbury in de Westminster Abbey in gezegend. Uit dit huwelijk werd op 21 April 1926 prinses Elisabeth Alexandra Mary gebo ren, de tegenwoordige kroonprinses en hertogin van Edinburgh. Op 21 Augustus 1930 werd het prinselijk gezin verblijd met de geboorte van prinses Margaret Rose. Koning Edward VIII, die zijn vader George V was opgevolgd, deed op 10 December 1936 afstand, waarna prins Albert als George VI koning van Enge land werd. In Mei 1939 maakte hij een reis door Canada en de Verenigde Staten. Op 3 September 1939 klonken de eerste schoten, die de wereldoorlog, welke vijf jaren zou duren, inluidden. Slechts drie jaren had George VI Toen de wapenstilstand in Mei 1945 feit geworden was, stroomde een eno menigte naar Buckingham Palace on koning en de koningin op ondubbelzin nige wijze de vreugde daarover kenbaar te maken en dit werd wel een van de grootste manifestaties van aanhankelijk heid van het Engelse volk aan zijn ko ningshuis. Koningin Wilhelmina bracht in Juli 146 een bezoek aan het land, dat haar gedurende de oorlog gastvrijheid ver leende. Bij die gelegenheid overhandigde de koningin aan koning George de ver sierselen van het grootkruis der Militaire Willemsorde, als hoogste der Nederlandse Orden. Van 1 Februari tot 11 Mei 1947 maakte de Engelse koninklijke familie een reis naar Zuid-Afrika. Groot was ook de deelneming in de vreugde van het koningshuis, toen kroon prinses Elisabeth op 20 November 1947 met de hertog van Edinburgh in het huwelijk trad. Van Nederlandse zijde wa ren het weder prinses Juliana en prins Bernhard, die ons volk bij deze plechtig heid vertegenwoordigden. Het Engelse koningspaar heeft in April 1948 op luis terrijke wijze zijn zilveren huwelijksfeest mogen vieren. Koning George VI verscheen de vorige week voor het laatst in het openbaar, toen hij afscheid nam van zijn dochter, kroonprinses Elizabeth en haar echtge noot. de hertog van Edinburg. Het prin selijk paar vertrok voor een reis door ge bieden van het gemenebest. De prinses en de prins bevinden zich thans in Kenya. De reis van Kroonprinses Elizabeth en de Hertog van Edinburgh naar Kenya moet thans wel om een zeer tragische reden afgebroken worden. Deze hoofdman had zich zo sierlij}c mogelijk uitgedost, om de vorstelijke gasten te verwelkomen Vertegenwoordigers van de West bij Koningin De Koningin ontving gisteren op Soest- dijk in audiëntie de voorzitters van de Colleges van Algemeen Bestuur van Suri name en de Nederlandse Antillen, dr J. A. E. Buiskool en mr dr M. F. da Costa Zij werden vergezeld door de onder voorzitter van de Raad van Advies der Ned. Antillen, dr W. Ch. de la Try Ellis, en door de vertegenwoordigers van de West in Nederland, mr N. Debrot en mr dr R. H. Pos. Dr Buiskool en mr Da Costa Gomez zijn in Nederland voor besprekingen met de Nederlandse regering over de voorberei ding voor de a.s. rondetafelconferentie met de West. De zestig afgevaardigden huistoe Maar de Rus Malik deelde het optimisme niet; hij achtte de wereldoorlog begonnen De Assemblée der Ver. Naties, te Parijs, heeft haar zesde zitting geëindigd. Het politieke spel, vaak in grootse, vaak ook in bedenkelijke stijl, heeft precies drie maanden geduurd. Nadat, op uitnodiging van voorzitter Nervo, de afgevaardigden, staande, één minuut stilte in acht hadden genomen, werd de zitting voor gesloten verklaard. Nervo sprak als zijn mening uit, dat de gedelegeerden zouden vertrekken met een groter vertrouwen in de mogelijkheid, nieuwe rampen af te wenden. De laatste handeling der Assemblée hield in, dat met een overweldigende meerderheid van stemmen het Westelijke voorstel geaccepteerd werd, om Korea niet te bespreken, vóór een wapenstilstand aanvaard zou zijn. De eindstand was dus in het voordeel der Westelijken. economische, sociale en culturele rechten. Hier is de leuze „alle volken moeten recht op zelfbestemming hebben". Terwijl het paleis Chaillot in voor jaarsachtige zonneschijn baadde, verlie ten de afgevaardigden van zestig landen het gebouw. Trygve Lie, de secretaris generaal der V.N. bracht hulde aan pre sident Nervo, de Mexicaan, die als aan denken een voorzittershamer met in scriptie ontving. Zelfs de Rus Jacob Ma- lik moest toegeven, dat de Mexicaan het voorzitterschap op objectieve wijze had bekleed. Maar hier houdt dan ook de eenstem migheid tussen het Oosten en Westen totaal op. Want, terwijl de Britse en Franse afgevaardigden tenslotte vonden, dat er op deze zitting ook veel belang rijk werk was geleverd, oordeelde de Russische gedelegeerde Malik, dat geen besluiten werden genomen, die de moeite waard zijn. Nervo vond het 't verstan digste er de moed in te houden, de ge- het internationale leven. Hij legde er de nadruk op, dat de bemiddelende rol van kleine mogendheden duidelijker was geworden. Het geluid van Malik, als zou de derde wereldoorlog eigenlijk reeds begonnen zijn, hebben wij al eerder gehoord en een bijzondere aanwijzing voor de Russische buitenlandse politiek valt er niet in te zien. Amerikanen wilden er een meer „feitelijke" uitlegging aan geven. Volgens Reuter, ""heeft de Assemblée goedgekeurd, dat de kwestie van de „rechten van de mens" in twee overeen komsten wordt vastgelegd: Een voor de burgerlijke en politieke; en een voor del Nederlands radio programma gewijzigd Na een extra-uitzending van de radio nieuwsdienst hedenmiddag om tien minu- voor half een werd over beide zen ders in een uitzending van de Neder landse Radio Unie medegedeeld, dat het Nederlandse volk in de smartelijke ont roering deelt met de volkeren van het Britse gemenebest door het plotselinge overlijden van Koning George. De Nederlandse radio-programma's on dergaan heden een wijziging in overeen stemming met de ernst van dit ogenblik. Telegram van Koningin en Prins H.M. de Koningin en Z.K.H. de Prins der Nederlanden hebben deze middag terstond, nadat het overlijden van Koning George van Engeland hun werd medege deeld, een telegram van deelneming naar Buckingham Palace gezonden. Nederlandse stappen te Djakarta In verband met arrestaties De Nederlandse Hoge Commissaris, de heer A. Th. Lamping, heeft hedenochtend een bezoek gebracht aan de Indonesische minister v. Buitenlandse Zaken, mr bardjo. Hij wenste zich volgens Aneta niet uit te laten over het onderwerp bespreking, doch van welingelichte zijde verneemt het persbureau, dat de heer Lamping de aanhouding van Nederlan ders in de laatste dagen heeft ter sprake gebracht en dat hij zou hebben aange drongen op onmiddellijke vrijlating van hen, die zich thans nog in hechtenis be vinden. Van de gearresteerden zouden Woensdag nog 6 personen zijn vrijgelaten. Zoals gemeld zijn Zaterdagavond en Zondag ongeveer 50 personen van Neder landse, Indonesische en Chinese land aard aangehouden in verband met het uitlekken van de nieuwe financiële maat regelen, van wie de meesten na een ver hoor weer op vrije voeten werden ge steld. De Indonesische minister van Fi nanciën had bekend gemaakt, dat de overheid de ambtenaren,- die voor het lek aansprakelijk waren, wenste te straffen. Amerika en Kominform Worden ambassades gesloten? Amerika zal waarschijnlijk zijn ambas sadeurs in de Kominformlanden naar Parijs ontbieden, om de kwestie van het sluiten van alle Amerikaanse ambassa des in die landen te bespreken. De bij eenkomst te Parijs is voorlopig vastge steld voor de eerste week van Maart. Veel geschreeuw om niets In de buitenlandse politiek blijft eenheid gehandhaafd EDEN, de Britse minister van Buitenlandse Zaken, heeft gisteren het debat in het Lagerhuis, hetwelk twee dagen zal duren, geopend met een exposé van de buitenlandse toestand. Aan het einde hiervan heeft Attlee, namens de Labouroppositie, een motie ingediend. Hierin bevestigt Labour haar steun aan de regeringspolitiek, maar oefent tevens op Chruchill persoonlijke critiek uit, „omdat hij er niet in geslaagd is, de Britse politiek inzake Korea aan de Amerikanen duidelijk te maken. In goed Hollands vertaald, komt deze motie hierop neer: „noch vlees, noch vis"l Vooraanstaande Conservatieven toonden hun uiterste ver bazing, want in hun parlementaire loopbaan hadden zij zoiets nog nooit meegemaakt. Voorts zien politieke kringen de Labourmotie als een zet, bedoeld om de linkervleugel van de partij tevreden te stellen, doch tegelijkertijd als een demonstratie, dat Labour de buitenlandse politiek der Conservatieven blijft steunen. Het essentiëele der motie is, dat vol gens de oppositie, Churchill bij zijn besprekingen met Truman, het Labourbeleid ten aanzien van Korea niet zou hebben voortgezet. lang zulks nodig is. Voorts kondigde hij dat Engeland een vertegenwoordl Haags emigrantengezin uiteen gerukt Vier leden fam. De Zwart in Canada gedood (Van een onzer verslaggevers) Het Nederlandse emigrantengezin van de heer en mevrouw W. de Zwart—Baars, dat vorig jaar April z'n woning aan de Isingstraat 205 in Den Haag opgewekt verliet en naar Canada vertrok, is zwaar Er is dus geen sprake van een gevaar lijke explosie, die de politieke eenheid ir Engeland voor de zoveelste maal in ge vaar zou kunnen brengen. Heel veel nieuws heeft Eden feitelijk niet gezegd. Ook volgens de min. van Buit. Zaken, is het oorlogsgevaar enigszins afgenomen; hij heeft de overtuiging dat het gekra keel over de Saar door diplomatieke be middeling zal ophouden en verklaarde, dat Engeland toch steun zal geven aan het, nog te vormen, Europese leger. Even min was het „nieuws", dat hij Attlee ver zekerde. als zou tijdens het overleg te Washington eveneens overeengekomen zijn, eerst nog weer eens de koppen bij elkaar te steken, mocht een bestand op Korea geschonden worden. Engeland heeft dus geen nieuwe verplichtingen, voorwat Korea betreft, aangegaan. Terwijl wij, zowel te Straatsburg als te Parijs, wel iets anders gehoord hebben over die „steun" aan het Europese leger, zei Eden nu, dat de Britse regering van plart is, een zo nauw mogelijke verbin ding met de Europese defensie-gemeen schap tot stand te brengen. Ja. zei hij, een aanzienlijke mate van menging tussen de luchtstrijdkrachten van het Verenigde Koninkrijk en die van Europa, zou wel een bijzonder voordelig veld van actie kunnen zijn. Wij, op dit eiland, aldus Eden, zijn vastbesloten de strijdkrachten op het continent van Europa te handhaven, zo- De orakeltaal van Adenauer Het Westen blijft wantrouwig, ondanks tegenspraak Morgen moet de Bondskanselier inzake Europees leger definitief kleur bekennen Morgen opent kanselier Adenauer in de Bondsdag het debat over het Euro pese leger met een verklaring, waarin hij eindelijk definitief kleur moet be kennen. Enige malen heeft hij nu reeds eisen gesteld om ze later weer tegen te spreken. De Westerse mogendheden hechten weinig geloof aan deze ont kenningen en Frankrijk heeft Adenauer al ronduit gewaarschuwd, dat hij West-Duitsland uitsluit van de Europese gemeenschap, als hij zijn eisen blijft stellen. Bij de komende debatten zal" de vraag overheersen, of Adenauer door het ge schokte vertrouwen in de Franse bedoe lingen, niet een standpunt zal moeten kiezen, in vele opzichten overeenkomend met dat der Socialisten. Het debat zal ge houden worden voor een Bondsdag, die al sedert weken „uitverkocht" is. Vooral de leiders van de, deels beruchte, „Soldaten- bonden" zullen de tribunes bevolken, zo dat interrupties van deze zijde de zaak :n emotioneel karakter zullen geven. De Franse pers reageerde uitgesproken vijandig op Adenauers eisen. Het blad Combat schreef: „Met een brutaliteit. hij tot dusver nog geen blijk ge geven heeft, doet Adenauer zijn vuist neerkomen op de tafels der intnernatio- nale conferenties". Le Monde meent, dat de Duitse voor waarden alle schijn van een ultimatum hebben. En „Figaro" oordeelt, dat het ge- Gearresteerde notaris failliet verklaard De onlangs op last van de officier van Justitie gearresteerde Terschellinger no taris W. F. is door de rechtbank te Leeu warden in staat van faillissement ver klaard. (Hij wordt verdacht van verduis tering). Minister Mansholt in Parijs Minister Mansholt heeft zich naar Parijs begeven voor informele bespre kingen met de Franse ministers Laurons Pfimlin over de Europese king in de landbouw. vaarlijke spel van Bonn, zowel in Ame rika als in Frankrijk, degenen zal af schrikken, die meer geneigd waren tot oprechte samenwerking met Duitsland. Tijdens de besprekingen, die Adenauer gisteren met de Hoge Commissarissen heeft gevoerd, zijn de eisen van de kan selier niet ter sprake gekomen. Grote wasserij in Delft door brand verwoest Aanzienlijk deel van de was in vlammen opgegaan Een van de grootste Delftse wasserijen, de stoomwasserlj voorheen A. van Os- selen aan de Oostsingel, is vannacht ge heel uitgebrand. Een aanzienlijk deel van de was ging verloren. De brand werd om tien minuten twaalf door voorbijgangers ontdekt. Men waarschuwde direct de naast het bedrijf wonende directeur, de heer Th. F. v. d Ham, die onmiddellijk de brandweer alar meerde. Weldra wierpen tien stralen grote massa's water in de vlammen, maar steeds werden weer nieuwe haarden ontdekt. Het blussen werd stig bemoeilijkt doordat er zich v haarden hadden genesteld in de ruimte tussen de twee verdiepingen. Wasserij, droogkamer, mangelkamer en de hele inventaris gingen verloren. De ooi-zaak van de brand is w schijnlijk broeiing van poetslappen. De schade, ook die van het in behan deling gegeven wasgoed, wordt door zekering gedekt. DAT de Chr. Houbbewerkersbond op 23 en 24 Mei de jaarvergadering houdt in Lommerrijk te R'dam. DAT Ned. en Duitse autoriteiten thans in Oosterbeek besprekingen voeren over de Rijnvaart. DAT de Friese K. v. K. min. Mans holt heeft gevraagd het onderzoek naar het vraagstuk van de inenting in de kring der landbouworganisaties te doen bespoedigen- DAT in Geleen zes jongens van 17- 18 jaar zijn aangehouden wegens dief stal van vijf auto's, die zij voor uitstap jes gebruikten en daarna onbeheerd achterlieten. DAT vele buitenlanders de Utrechtse Meubelbeurs bezoekeD en er al zoveel is verkocht dat nieuwe orders met enige beperking moeten worden aan vaard DAT de VARA, die op 14 Dec. 1949 haar 200.000ste lid boekte, thans 271.000 leden heeft. DAT het maken van twee havens voor de electr. centrales te A'dam is gegund aan A. Prins Th. zoon's Aannemings Mij te Sliedredht, voor f2.570.000. DAT in Brussel zes jaar is geëist te gen de 38-jarige Nederlander Wybo Hek- kema. die in België o.a. voor de S.D. en de Waffen SS heeft gewerkt. DAT minister v. d. Brink blijkens zijn antwoord op vragen van het Tweede Kamerlid Beernink (CJ3.) de financie- riiïgscommissie electriciteitsbedr ij ven voorlopig niet zal uitbreiden met ver tegenwoordigers van de gemeenten die distributiebedrijven in stand houden DAT het Tweede Kamerlid Schmal (CH.) aan minister Stikker heeft ge vraagd hoe het staat met het onderzoek naar de mogelijkheid van een interna tionaal optreden tegen de geloofsver volgingen in Cuba DAT het Tweede Kamerlid Dassen (KVP) aan minister Mulderye heeft gevraagd waarom bij de Raad voor het Rechtsherstel, die naar de mening van de Kamer spoedig moet worden opge heven, ambtenaren in vaste dienst zijn benoemd. DAT een welgestelde Parijzenaar, H. L. M. Souget, de bouwvallige watermo len buiten Abcoude aan het Gein laat restaureren en als zijn zomerverblijf inrichten. DAT de benoeming is te verwachten van dr mr V. van de Brekel, medisch adviseur van het Alg. Mijnwerkersfonds te Heerlen, tot directeur van het O. L. Vrouwe Gasthuis te Amsterdam. DAT de Centr. Bond van meubelfabri kanten vandaag zijn 40-j. bestaan vier de met een receptie in het Jaarbeurs restaurant te Utrecht. DAT in R'dam een oentrale in ge bruik is genomen voor het uit Duits land komende radiotelexverkeer. DAT kolonel J. S. Wilson, directeur van het int- pad-vindersbureau te Lon den, deze maand een bezoek aan Ne derland brengt. DAT de Prov. Staten van Noord-Hol land een subsidie van f72.000 over 1911 en 1952 aan Artis verleenden. DAT kapt. Kurt Carlsen van de Flying Enterprise het ere-lidmaatschap van het dispuut van het TiLburgse stu dentencorps heeft aanvaard- ging zal vestigen bij het hoge gezags orgaan voor de Europese „kolen staalpool". Herhaalde malen werd zijn rede door interrupties onderbroken. Bij deze interrupties werd tot uiting ge bracht, als zouden Amerika en Engeland niet even verlangend zijn naar vrede het Verre Oosten. Rustig antwoordde Eden. dat volgens zijn overtuiging. Amerikanen wel degelijk een wapenstil stand wensen op Korea, indien de moge lijkheid daartoe bestaat. Vandaag komt Churchill aan het woord en laat in den avond zal over de Labour motie worden gestemd, tenzij deze wordt ingetrokken. De motie zal beslist ver pen worden. getroffen door een vreselijk ongeluk. Bij Chilliwack, in Brits Columbia, is de auto van de heer De Zwart namelijk gegrepen door een goederentrein met het gevolg, dat hij, zijn echtgenote en twee van zijn vijf kinderen om het leven kwamen. De 5-jarige Hansje en de 7-jarige Leo von den met hun ouders de dood, toen een zware goederentrein ten westen van Van couver de auto, die door de heer De Zwart werd bestuurd, verpletterde. De 2-jarige Cora en de 10-jarige Peter wer den zwaar- en de 13-jarige Anja lichtge wond. Onder de familieleden in Neder land en ook onder de vroegere buren in de Isingstraat heeft dit ongeluk uiteraard diepe indruk gemaakt. De heer De Zwart, die in Den Haag bedrijfsleider was bij de fa Van Reeuwijk aan het Hobbemaplein. stond bekend als een opgewekte, sympa thieke figuur en schreef enthousiaste brieven naar Nederland over zijn werk in Canada. Hij was in zijn nieuwe vaderland ook in de meubelhandel werkzaam. Reeds als jongen van 18 jaar was hij in Canada geweest en het land was hem zo goed be vallen, dat hij besloot, er met zijn kinde ren heen te trekken. Thans is er aan de idealen van zijn gezin wel een zeer abrupt en tragisch einde gemaakt. Koningin Juliana heeft gistermiddag een bezoek gebracht aan de Johanna Stichting voor gebrekkige kinderen in Arnhem. De hoge gaste onderhield zich daar met de patiëntjes en reikte vele geschenken uit. Een van de meisjes ont vangt van de Vorstin een pop. Koningin Juliana bracht poppen voor Blauwe Vogels Verrassend bezoek aan stichting voor invalide padvindsters Tijdens een bezoek dat een volkomen verrassing was. heeft Koningin Juliana gistermiddag in de Johannastichting te Arnhem invalide padvindsters veriblijd met een aantal fraaie poppen. Het was een restant van de poppen die zijn ge maakt door de leden van de Union Women Club in Oregon (V.Sen hier bij een verloting f 60 000 hebben opge bracht. Samen met enkele poppen die de Koningin zelf bij de verzameling heeft gevoegd, werden de Amerikaanse poppen nu door Koningin Juliana aan geboden aan de Blauiwe Vogels, een groep invalide padvindsters die in de stichting lessen volgt. Omdat er niet Vacantie in Rheden Aantrekkelijk plan voor de zomergasten Rheden heeft een vacantieplan ont worpen waarmee men denkt een groter aantal zomergasten te trekken en hun meer comfort te bieden dan zij anders al hebben in deze schone streek, waar het gehate bordje „Verboden toegang" even zeldzaam is als het prikkeldraad langs de wegen. In drie prijsklassen biedt dit plan de gasten voor een vast bedrag een of meer weken verblijf in Rheden met een vrij» keus van hotel of pension (er werken 12 hotels en 10 grote pensions mee). In het vaste bedrag is begrepen een gratis heen reis van woonplaats tot Rheden een dag abonnement op de Gelderse Tramwegen, een bezoek aan Arnhems openluchtmu seum, aan Burgers' dierenpark en aan Park Rosendael met de bedriegertjes, re ducties op de toegangsbewijzen van een tennispark, een manege en twee zwem baden en ten slotte is ook het bedienings- geld in dat bedrag inbegrepen. Het plan (dat vergeleken kan worden -jet het Zwitserse hotelplan) kwam tot stand door samenwerking tussen ge meentebestuur en belanghebbenden. Er komt een centraal bespreek- en inlichtin genbureau (gemeentehuis De Steeg). voor iedereen een pop was, kregen som mige meisjes een vulpotlood. De kinde ren schonken op hun beurt zelf gevloch ten mandjes en een prachtig kussen. De Koningin bezichtigde het naailo- kaal. de werkplaats, de leslokalen en het kabouterhol op de zolder van het gebouw. Zo ongedwongen was de sfeer dat de hoge bezoekster in het gymnas tieklokaal op de rand van het podium ging zitten om de verrichtingen van de kinderen beter te kunnen waarnemen. Samen met haar secretaresse gebruikte Koningin Juliana de thee met de voor zitter van de stichting, ds Keers en de directeur, de heer J. G. H. C Tuinder. Truman toch candidaat President Truman heeft besloten zijn naam op de candidatenlijst voor de voor verkiezingen in New Hampshire tc laten staan. Deze vinden op 11 Maart plaats. Het Witte Huis maakte de inhoud van een brief bekend, waarin de president zeide, dat hij gezwicht was voor het verzoek van de voorzitter van de demo cratische partij. Frank McKinney. en „vele goede democraten" in New Hamp shire". WEERBERICHT Vannacht iets zachter Tot morgenavond verwacht De Bilt: Zwaar bewolkt met hoofdzakeli>k in de Noorde lijke helft van het land enige regen of motregen. Later eohter enkele opklaringen. Matige, aan de kust tijdelijk krachtige Westeluke w:nd. Vannacht iets zachter. Mor en overdag ongeveer dezelfde tempe- atuur als vandaag. (Opgemaakt te 0 fcur.) ZON EN MAAN Donderdag: zon 8 12—17.37; maan on der 6.51, op 13.35. Op 11 Febr. VJkl.

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 1