JMcuwc £ciltsf(K (tfimmnt Het rommelt weer in Alphen West-Duitsland tekent geen verdragen, vóór oplossing Saarkwestie Amerika dringt bij Frankrijk aan op een compromis Wist U DINSDAG 5 FEBRUARI 1952 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.per kwartaal; 2.— per maand; 0.47 per week ADVERTENTIËN: 0.18 per millimeter (Bij contract belangrijke korting) Twee en dertigste Jaargang No 9347 Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK Directie: F. DIEMER CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „Stentvastlcft l< gfteftlteea ngn furl ia Utfeospoti" Na zeven jaar: Adenauer dicteert.... BONDSKANSELIER ADENAUER heeft met nadruk verklaard, dat West- Duitsland noch het verdrag over het Europese leger, noch het Atlan tisch Pact zal ondertekenen, alvorens de Saarkwestie op bevredigende wijze geregeld is. Maar ook moet zijn vastgesteld, hoe de verhouding van de Bondsrepubliek tot de N.A.T.O. zal worden. Deze krachtige ver klaring, die neerkomt op een „neen", werd afgelegd tegenover de Christen Democratische ministers en de Bondsdagleden van Adenauers partij. Zulks vond plaats aan de vooravond van het onderhoud met de Geallieerde Hoge Commissarissen over de bijdrage van Duitsland tot het Europese leger. Heeft het zin, zo vragen de Westelijke Grote Drie zich af, onder deze omstandigheden Adenauer uit te nodigen voor de conferentie, die op 13 Februari in Londen zal worden gehouden? Men weet het, de benoeming van de Franse ambassadeur Grandval in het Saargebied, was als de knuppel in het Duitse hoenderhok. Amerika vreest nog veel meer rumoer en Acheson heeft in een dringende persoonlijke brief aan Schuman, Marianne aangespoord matiging te betrachten. Amerika wenst thans geen discussies over het Saargebied. Adenauers bezwaren betreffen dus Fransen voorstellen, de Saarkwestie zo zowel het algemene Duitse vredesver- spoedig mogelijk te doen behandelen drag en de speciale verdragen, als de door de Westerse mogendheden overeenkomst over een Europees leger. West-Duitsland. De kanselier drong aan op een bevre- De toekomstige Duitse soldaat Bonn zal geheel breken met het mili taire verleden van Duitsland. Het Pruisi sche type heeft afgedaan. Een nieuw type soldaat doet z'rt intrede: de burger in uniform. Aldus deelde Theodor Blank, Bonn's defensie-oommissaris, gis teren mede. Hij wil de militairen toestaan, buiten diensttijd burgerkleding te dragen en ze zoveel mogelijk legeren in het gebied, waaruit ze afkomstig zijn. Laarzen en digende oplossing en voegde hier „ter geruststelling" aan toe, dat zijn rege ring tooh zal blijven streven naar de eenmaking van West-Europa. Zijn fractie stelde een resolutie op, voor het defensie-debat, dat Donderdag in de Bondsdag begint. Hierin zijn de eisen, die Adenauer voorgesteld heeft, opgenomen. Te Bonn duidt alles er op, aldus Reuter, dat de Bondsdag er mee aoooord zal gaan. Opnieuw zal Adenauer vandaag be sprekingen voeren met de Westelijke Hoge Commissarissen. Men acht het echter onwaarschijnlijk, dat hij zal wor den uitgenodigd om de Londense bij eenkomst van de Grote Drie bij te wonen, op 13 en 14 Februari a s. Ook Acheson, de Amerikaanse min. van Buit. Zaken, heeft zioh over de Saarkwestie uibgelaten. In een brief aan Schuman verzocht hij om een minnelijke schikking, opdat de plannen voor een Europees leger niet in de war zullen worden gestuurd. Twee mogelijkheden zijn er thans vol gens de Amerikanen: de Fransen kun nen verklaren, dat de benoeming van ambassadeur Grandval geen wijziging heeft gebracht in de status van de Saar en dat over het uiteindelijke lot nog be slist moet worden. Maar ook kunnen de In Zuid-Frankrijk, dat evenals de Po- vlakte enige tijd geleden als gevolg van zware regenval door overstromingen werd geteisterd, is het water in de rivie- thans opnieuw, nu door sneeuwval, sterk gestegen. Reeds zijn 7 slachtoffers te betreuren. De plaats Agen staat half onder water. Honderden Fransen, die ge weigerd hebben hun huizen te verlaten, verkeren in moeilijkheden. Voorts is een gedeelte van Dax overstroomd. In enkele districten gebruikte men de luchtalarm enes om de boeren in de laaggelegen bieden voor het naderende onheil te larschuwen. De gehele dag hebben gis- en militaire vliegtuigen boven de ge troffen streken gevlogen, om te zien oi afgelegen huizen hulp nodig hadden. Het spoorwegverkeer tussen Toulouse en Bor deaux is stopgezet. De officiële redding- Visserijplan voor Noord- Noorwegen Het Noorse parlement is begonnen met de behandeling van het ontwikkelings plan voor Noord-Noorwegen. De pijlers, waarop dit plan rust, zijn uitbreiding van de vissersvloot, modernisering en uitbouw van de visverwerkende indu strie, rationalisering van de visomzet- ten en centralisatie. Als het wordt goed gekeurd, voorziet het in de bouw van drie grote walvisvaarders, 10 trawlers voor gecombineerde diensten, 60 kleine trawlers, 100 kotters en 500 andere vaar tuigen. De Australische Walvisvangstmaat schappij heeft van Noorwegen drie ver ouderde walvisvaarders gekocht. Het brood wordt duurder helmen uit het HHlerregiem komen niet meer terug. West-Duitsland zal zich aanpassen bij West-Europa. Hoewel ook garde-regimenten zullen worden opge- rioht, mogen geen regimentstradities herleven. Zij zullen eerbewijzen brengen aan president Heuss en buitenlandse be zoekers. Zo weinig mogelijk officieren van de voormalige weermacht worden inge schakeld. Van de 1500 ex-generaals zal men er hoogstens 50 nodig hebben. Het parlement zal hiertoe de laatste beslis sing moeten nemen. Ging Adenauer te ver? Nauwelijks heeft de krachtige uit spraak van Adenauer de kabinetten van Londen, Parijs en Washington bereikt, of, naar bekende Duitse trant, wordt de we reld verrast met een „Es ist nicht wahr"! Een woordvoerder, optredende namens het min. van Buit. Zaken te Bonn, spreekt een en ander tegen. Nu heet, volgens de tekst, het, dat Adenauer de sensationele woorden niet gesproken heeft, namelijk „dat hij het verdrag vooi een Europees leger niet zal onderteke nen, voordat de Duitse wensen betref fende de vertegenwoordiging in het At lantisch Pact en de Saarkwestie zijn in gewilligd." Hoe nemen buitenlandse deze tegenspraak c.q. ontkennning op? Zij twijfelen er aan, omdat de klaring van Adenauer niet in het nisterie van Buit. Zaken is afgelegd, doch op een vergadering van zijn Chris ten Democratische partij. Een lid dier partij, die op de verga dering aanwezig was, houdt tegenover Reuter vol, dat kanselier Adenauer wel degelijk formeel de opzienbarende v klaring aflegde. Ergo, Londen, Parijs Washington zijn van oordeel, dat Bonn poogt de uitwerking van Adenauers woorden op de buitenwereld te verzach ten. Deze woorden waren slechts bedoeld voor „huishoudelijk" partij gebruik. T WATER BRENGT THANS VEEL ELLENDE IN ZUID-FRANKRIJK Geknoei in paspoort Leeftijd verminderd en naam verfraaid Haar ijdelheid kost een 41-jarige verpleegster uit Amsterdam vijftien gulden boete. Dat zij er nog goed is afgekomen, vond zij zelf ook, want de officier van justitie had veertien dagen geëist. Het is heel ernstig, zei de offi cier, valsheid tri geschrifte. De be stond hierin, dat de verpleegster in October eigenhandig in haar paspoort had geknoeid. Van de voornaam Sara maakte zij Sarina, haar achternaam vervormde zij ook en tenslotte werd de geboortedatum enkele jaren later gesteld. Als reden gaf de verpleegster gisteren aan de rechter op: Wij hadden een feestje en een heer vroeg me om te bewijzen, dat ik zo oud was als ik gezegd had. De marechaussee van de grenspost te Wernhout had echter goede ogen en zo kwam de valsheid in geschrifte uit. Winterschilderwerk voor bijna f 2 millioen Regeringssubsidie remt werk loosheid Voor schilderwerk, dat in de maanden Februari en Maart met 20 pet rijkssubsi die kan worden verricht, is reeds voor 1,7 millioen aan opdrachten verstrekt. De meeste van deze opdrachten zijn gege- in de laatste twee weken, want in de periode van 9 tot 11 Januari kwamen bij de commissie Mebesal slechts 439 sub sidie-aanvragen voor in totaal ƒ660.000 aan schilderwerk binnen. In elk geval heeft de overheidssubsidie een groot aa tal schilders voor werkloosheid behoed. Seinlampen aan trams, adviseert comité Aan minister Wemmers zal worden geadviseerd te bepalen dat de verande ring van richting bij trams moet wor den aangeduid door seinlampen aan d< motorwagen. Dit heeft een Amsterdams initiatiefcomité besloten, nadat hierover op het ministerie van Verkeer en Water staat een voorlopige bespreking is houden. Aruba ontvangt Karei Doorman niet De Arubanen zijn ontstemd, omdat bij het voorgenomen bezoek van de Karei Doorman aan Aruba het schiü niet de haven zou binnenlopen, doch op de rede blijven liggen, in verband met het het binnenvaren van de haven verbon den risico. Zij hebben daarom de com mandant laten weten, dat zy op een be zoek geen prijs stellen. De gouverneur van de Nederlandse Antillen heeft dezer dagen de Karei Doorman bezocht. Hij kwam niet over de valreep aan boord, doch per heiicoptère. diensten hebben 3000 mensen in veilig heid gebracht. De schade wordt op hon derden millioenen francs geschat. In de Vogezen in Oost-Frankrijk is een groep soldaten door een zware sneeuw storm in een fort ingesloten. Een bull dozer wist het fort tot op llfi km te na deren, maar moest toen wegens het slechte weer terugkeren. Mossadeq voorlopig niet naar Den Haag Het Perzische persbureau meldt, „uit gewoonlijk welingelichte bron", dat dr Mossadeq, de Perzische premier, zich niet naar Den Haag zou begeven, om het Perzische standpunt voor het Inter nationale Gereohtshof te verdedigen, vóór de opening van het nieuwe parle ment. Hetgeen eind Maart of begin April zou kunnen plaats hebben. Zoals be kend, heeft een woordvoerder van de regering, zonder een datum te noemen, onlangs officieelb ekend gemaakt, dat Mosadeq zich persoonlijk naar Den Haag zou begeven. De Perzische olie Wereldbank zendt nieuwe missie Teheran muilkorft buiten landse instellingen De Wereldbank zal, aldus meldt Reu ter uit Washington, binnen enkele weken een missie naar Perzië zenden. Deze zal de mogelijkheid van exploitatie der Perzische olie-indu6trie door de Bank onderzoeken. Zoals men weet heeft onlangs de technische commissie, die een bezoek aan Perzië heeft gebracht, een rapport over deze aangelegenheid uitge bracht Hierin stond o a. dat er geen technische hinderpalen voor een hervatting der olieproductie op grote schaal zijn. De raffinaderij te Abadan verkeert nog In goede staat. Het gaat er dus nu om, hoe financieel-economisch de Wereldbank kan worden ingeschakeld bij de exploi tatie der Perzische olie-industrie. Inmiddels heeft de regering te Tehe ran besloten aan buitenlandse culturele instellingen te verbieden, in Perzië lan ger werkzaam te zijn. Britse, Amerikaan se, Russische en Indische voorlichtings diensten zullen thans hun werkzaam heden moeten staken. Slechts voorlich tingsdiensten, ressorterende onder bui tenlandse ambassades te Teheran, mogen hun werkzaamheden voortzetten. Door spoorwegwerken: Treinenloop bij Utrecht ernstig vertraagd Het treinverkeer in het centrum van het land werd gisteren ernstig vertraagd door werkzaamheden aan de Noordzijde van het Centraal Station in Utrecht- Deze werkzaamheden houden verband met de spoorwegwerken onder Blauw kapel. Er wordt daar een derde uitrij- baan voor Utrecht aangelegd, die de capaciteit van de baanvakken Utrecht AmersfoortHilversum belangrijk zal vergroten. De vertraging werd gisteren nog aan zienlijk verergerd door een aanrijding met een auto in Harmeien en storing in de stroomvoorziening. Om de overlast te beperken zijn nu de wachttijden in Utrecht iets verruimd en gaan de trei nen wat sneller rijden. De werkzaamhe den zullen drie weken duren. Ook eieren in de winkel één cent duurder? Als gevolg van het duurder worden van de in te voeren voedergranen, zijn gisteren op de coöperatieve Roermond- se eiermijn de groothandelsprijzen voor eieren voor de binnenlandse markt met één cent per ei gestegen. Waarschijnlijk zal dit tot gevolg hebben, dat ook de winkelprijs voor eieren met één cent oploopt. Laatste restje haring aan Polen verkocht De Nederlandse Bond van Haringhan delaren heeft gisteren een contract afge sloten voor 18.000 vaten gezouten haring ter levering aan Polen. Dit is het laatste grote contract dat Nederland kan aangaan uit haring van de vangst 1951. De voor raad is hiermee vrijwel geheel opgeruimd r kunnen alleen nog leveringen uit hoofde van vroegere verplichtingen aan Westeuropese landen worden gedaan. De luchtalarmsirenes in Engeland zullen binnen enkele maanden weer wor den geplaatst. Ergens in Noord-Korea speelt de Amerikaanse generaal William Dean, die op 25 Augustus van het vorige jaar door de Noordelijken krijgsgevangen werd gemaakt, een spelletje schaak met zijn bewaker. Generaal Dean is hersteld van een schouderwond en heeft bijna zijn vroeger gewicht van 190 Engelse ponden terug. In het kamp draagt hij zijn burgerkleren. Aldus mededelingen van Noordkoreaanse zijde. Opnemingsvaartuig overgedragen Eerste nieuwe schip na de oorlog voor onze marine Anderhalf jaar naar Nieuw-Guinea om zeekaarten te maken Op de N.V. Machinefabriek en scheepswerf van P. Smit jr te Rotterdam is gistermiddag het opnemingsvaartuig Snellius overgedragen aan de koninklijke Marine. Na de overdracht stelde de commandant, kapitein-lui tenant ter Zee. G. A. Boeghorn, het schip in dienst van de koninklijke Ma rine en nam het commando op zich. De maatschappijvlag ging omlaag en ten, waarbij om. met het echolood de vlag, geus en wimpel werden gehesen, de Marinierskapel van de Ko ninklijke Marine het Wilhelmus ten ge hore bracht. Voor de indienststelling, die o.a. werd bijgewoond door schout bij nacht baron van Asbeck, chef Hydrographie, merkte de commandant op, dat de bemanning een dankbare, doch zware taak wacht. De Snellius vertrekt voor achttien maanden naar Nieuw-Guinea. Aan de zeevaart op dit gebied zal dit schip werken door het vervaardigen van kaarten. Namens de hoofdvlootpredikant sprak daarna ds Oegema. Deze hoopte, dat Gods zegen op dit schip zal rusten en dat het de bemanning gegeven moge zijn, gerechtigheid, waarheid en vrede te dienen. Het opnemingsvaartuig, dat zijn naam dankt aan Willebrord Snellius hoog leraar in de wiskunde aan de Leidse universiteit van 1613 tot 1626 is vorig jaar gebouwd. De Snellius is het eerste nieuw gebouwde schip dat de Kon. Ma rine na de oorlog heeft verkregen. De resultaten van de z.g. lodingstoch- Hoe Prinses Elizabeth werd begroet Prinses Elizabeth en de Hertog var Edinburgh hebben gisteren een autorit van 8 km gemaakt om foto's te nemen van een olifantenkudde, die ruim 30 bees ten sterk was. Des morgens bracht het prinselijk paar een bezoek aan het reservaat van Kikoejoe-stam, waar alle hutten leeg liepen voor een grinnikend welkom, al dus A.P. PRINSES ARMGARD WERD ROOMS-KATHOLIEK Naar Het Scapulier, een door de Ne derlandse paters Carmelieten uitgegeven maandblad, verneemt, is Prinses Arm gard, moeder van Prins Bernhard, in Mei 1951 overgegaan tot het katholicis me. De aartsbisschop van Keulen, kar dinaal Frings, heeft haar in Augustus het Heilig Vormsel toegediend, aldus meldt Reuter. Het overschot van Nederland in de Europese Betalings Unie over de maand Januari 1952 zal vermoedelijk circa f 375 millioen belopen. DAT de Ternate en Marken van de Kon. R'damsche Lloyd tussen twee rei zen naar Indonesië door een lading graan in Amerika hebben gehaald en het laatste sdhip thans opnieuw naar de V.S onderweg is, zodat in totaal 28 millioen kg graan beschikbaar komt. DAT de nieuwe kustvaarder Fedala (850 ton) door de werf Gusto te Schie dam is overgedragen aan Damimers en Van der Heide te R'dam, waarvoor de boot samen met schepen van Van Nie- velt Goudriaan een lijndienst tussen Franse havens en Marokko gaan onder houden- DAT in de Ned. Herv. kerk te Woer den Romeinse oudheden zijn opgegraven. DAT een Duits vissersvaartuig tussen Delfzijl en Borkum een mijn in zijn net ten kreeg, die vandaag door de mijn- opruimingsdienst van Den Helder onscha delijk is gemaakt. DAT de tuinders Winder en Kok uit Heiloo (N.-H.) een visotter van 110 cm I hebben gevangen. DAT ter hoogte van Breezand een tractor met twee melktanks van de Af sluitdijk is geraakt, waarbij 6000 liter melk verloren gingen DAT de vondst van de heer Voogd uit Aalburg in Genderen (Land van Heus- den en Altena) volgens de Rijksdienst voor oudheidkundig Bodemonderzoek een volledige nederzetting van de Bata vieren betreft. DAT de V.V V Alomaria te Alkmaar prijzen van f 500 en f 250 heeft uitge loofd voor de beste artikelen van ten minste 1000 woorden over Alkmaar in de binnenlandse pers en prijzen van flOOO, f300 en f200 idem voor de bui tenlandse pers. DAT als nieuwe inner van het „kop- pengeld" voor vreemdelingen die in de haven van Marken arriveren is benoemd C Zeeman Szn en dit jaar nog meer bezoekers worden verwacht dan vorig jaar (180.000). DAT gisteren op de beurs voor Meu bel en Woningtextiel in Utrecht een groot aantal Belgen is ontvangen en van daag de ambassadeur van India, B. N. Chakravarty, een bezoek zou brengen om de exporbkansen te 'bestuderen. DAT de Kon. Academie voor Weten schappen op 25 en 26 April in Maastricht haar jaarlijks congres zal houden. DAT minister Teulings en drs L. de Gruyter te St Michielsgestel wegens hun verdiensten tijdens de viering van het Heilig Jaar door de Paus resp. zijn be noemd tot commandeur en ridder in de Orde van de heilige Gregorius de Grote- DAT de nieuwe radar-installatie voor „bliindvliegen" op Schiphol Donderdag in gebruik wordt genomen. DAT dir S. Keyser te Alkmaar een Texels dialect-woordenboek heeft sa mengesteld- DAT de N V. Centrale Suikermaat schappij op grond van de met f4 ver hoogde garantieprijs voor suiker haar basisprijs met f 4 50 verhoogde DAT als nieuwe liberale partij is op gericht de Nationale Democratische Party, die zich vooral richt tegen het staatsdirigisme. DAT sinds vandaag op het veer Vlis- singer.Breskens weer per personen auto's en vraahtwagens (zonder opleg ger) van ten hoogste 30 ton worden ver voerd, daar de reserveboot Prins Hen drik is gerepareerd. sextant wordt gewerkt, worden in de zich aan boord bevindende tekenkamer uit gewerkt. Het schip heeft ruim honderd opva renden. Na het invaren voor de Neder- lande kust, zal de Snellius onvoor ziene omstandigheden voorbehouden circa half Februari naar Nieuw Guinea vertrekken. Gistermiddag is in Rotterdam het euwe opnemingsvaartuig ,J>nel- ls" op de scheepswerf en ma chinefabriek Piet Smit overgedra gen aan de Koninklijke Marine. Het schip is voorzien van een dubbelschroef en Stork Hasselman Dieselmotoren met een totale ca paciteit van 2000 P.K. Het schip is bestemd om voor de Marine op metingen te doen. Lening Den Haag nog gehandhaafd Emittenten van de leningen ten laste van de gemeenten Den Haag. Enschede en Leiden (gewijzigd type-Tilburg) delen mede, dat de gelegenheid tot inschrij ving ongewijzigd gehandhaafd blijft. Invoer van kaas in Amerika Het Amerikaanse ministerie van Landbouw deelt mede, dat er in de periode van 9 Augustus 1951 tot 30 Juni 1952 18 millioen kg kaas en 25.952 short ton (1016 kg) caseïne in Amerika mogen worden ingevoerd. Hiervan is drie vier den reeds geïmporteerd. Nederland mag in die periode 858.966 kg Invoeren. Twee gewonden bij diesviering Zeventig Groninger studenten in gevecht met politie Eerstejaars waren gymnasium binnengedrongen om meisjes te „ontvoeren" Met de blanke s»bel beett de politie pieteren in Groningen slag geleverd legen bijna zeventig eerstejaars-studenlen, die de deur van het Praedlninsgymnaelum aan de Turfsingel hadden geforceerd met de bedoeling bij wijze van grap de meisjesleer lingen te ontvoeren. Twee studenten werden gewond en moesten naar bet zieken huis worden overgebracht. gummistok van de politie werden door de studenten buitgemaakt. Tenslotte slaagde de politie er in de herrieschop pers te overmeesteren. Een 18-jarige student werd wegens het uitjouwen van de politie naar het hoofdbureau ove> Dit was de rumoerige inleiding van de 137ste dies natalis van het studen tencorps Vindicat Atque Polit. In alle vroegte waren de eerste-jaars het gebouw binnengedrongen. De cierge alarmeerde onmiddellijk de rec tor, dr J. A Schuurman en de politie- Op een rustige manier probeerde men de jongelui uit de school te verwijderen. Toen de studenten zich echter verzet ten en een van hen een agent een bran dende zevenklapper in het gezicht wierp, zag de politie zich genoodzaakt van slagwapeitó gebruik te maken- Er ont stond een grote ravage, waarbij in de klaslokalen voor ongeveer f 1000 schade werd aangericht. Verschillende uniformpetten en Oude vrouw in Wijhe in haar huis verbrand Ook hotel in Spijkenisse prooi van het vuur Gisteren is de 76-jarige alleenwonende weduwe J. W. Hotjes te Wijhe omge komen bij een brand die haar boerderijtje in de as heeft gelegd. Terwijl de brand weer aan het blussen was. werd er ge roepen dat de oude vrouw nog in het huis moest zijn. Twee spuitgasten drongen naar binnen, maar zij vonden de vr niet. Pas toen de brand geblust was e muren omver getrokken waren, vond men het verkoolde lijk. Vermoedelijk is de oude vrouw bij het aanmaken van een petroleumkachel in brand geraakt. Vannacht is hotel De Keizer te Spijke nisse (eiland Putten) door onbekende oorzaak geheel uitgebrand. Ook de wo ning van de eigenaar, J. Th. C. de Jong, werd door het vuur aangetast. Een aan grenzend huis kreeg veel waterschade; een naburige landbouwschuur kon ter nauwernood behouden blijven. De motor spuit van Spijkenisse, waarmee de vrij willige brandweer van het plaatsje voor het eerst in haar bestaan uitrukte, wei gerde. De spuit van Abbenbroek deed het werk. Nederlander ontvoerd in het Buitenzorgse De heer J. Ch. Schwab, employé van de rubberonderneming Pasirmaoeng by Tjiteureup in het Buitenzorgse, is dezer dagen door onbekenden ontvoerd op lVz km afstand van het ondernemings-empla cement. gebracht. Een bestorming van de huishoudschool kon later op de dag door de politie wor den voorkomen. Tegen het einde van de morgen verschenen de studenten op de HBS. voor meisjes in de Hofstraat. De invasie had hier echter een heel vredig verloop. Op uitnodiging van de direc trice woonden de indringers in enige lokalen de les bij tot de bei ging. Wachtgeld textiel tot 29 Maart verlengd Ruim 1500 man geheel en 3600 gedeelteijk werkloos Wanneer zich geen bijzondere omstan digheden voordoen, zal de wachtgeld regeling voor textielbedrijven tot 29 Maart van kracht blijven. Ondernemin gen waarvoor goedkeuring op de wacht geldregeling op 2 Februari is afgelopen, kunnen tot 9 Februari bij het geweste lijk arbeidsbureau een nieuw verzoek om toepassing van deze regeling indie nen. Dit heeft staatssecretaris Van Rhijn medegedeeld aan de Vakraad voor de Textielindustrie. Voor de bedrijfstak als zodanig is de principiële bereidverklaring tot het ver lenen van goedkeuring vervallen Zo spoedig mogelijk, maar in elk geval vóór 29 Maart, zal de overheid in elk afzonderlijk geval een beslissing heb ben genomen. Volgens de laatste cijfers zijn in de textielindustrie ruim 1500 mannen en 200 vrouwen geheel werkloos Gedeelte lijk werkloos zijn 3600 mannen en bijna 2900 i WEERBERICHT j) Droog weer Tot morgenavond verwacht De Bilt: Droog weer met weinig bewolkv.g en zwakke tot matige wind, aanvanke lijk Noordelijk, later Weste lijk. Vannacht en morgen ochtend hoofdzakelijk in het binnenland lichte vorst Mor- rerdag ongeveer dezelfde tempe- andaag. (Opgemaakt te ir.)

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 1