Voetballers lieten zich door sneeuwbuien niet in de kleedkamers houden NIEUWE LEIDSCHE COURANT 4 MAANDAG 28 JANUARI 1952 KI Die Haghe (door overwinningen van „Noordwijk" en Ter Leede) in benarde positie V.W.S. nam revanche op S.V.O.W. Er rijn Zaterdag toch nog enkele wedstrijden doorgegaan. Pleizierig is het echter noch voor de spelers, noch voor het publiek geweest. Voetballen op harde en besneeuwde velden en sneeuwbuien te moeten trotseren is geen pretje. De clubs die in het veld zijn geweest, hebben bijna zonder uitzondering spelers op de ziekenlijst moeten plaatsen. Was het niet ver standiger geweest alle wedstrijden af te gelasten? scherpschutters bij Ornas: Jodan Boys In 3 A begint het voor Die Haghe som ber uit te zien. Zoals we verwachtten boekten èn „Noordwijk" en Ter Leede winst. „Noordwijk" versloeg C.S.V.D.met 32 en Ter Leede klopte Rijnsb. Boys met 1-0, De Hagenaars hebben nu drie punten achterstand op C.S.V.D. en ier Leede. die echter beide een wedstrijd meer hebben gespeeld. De overige wed strijden in deze klasse gingen niet door. Zwaluwen V. 12 10 2 22 51 18 Quick Boys14 8 Rijnsb. Boys 15 6 Excelsior P. - 13 7 A.R.C18 7 Monster14 5 Noordwijk 15 5 Ter Leede 15 4 C.S.V.D15 3 Die Haghde1' V.W.S. is weer e de verwezenlijking komen: het kampioenschap in 4A- S.V,O.W. moest T *J' i geloven 18 43—21 17 28—25 16 32—17 2 4 16 27—24 3 6 13 17—21 l 9 11 26—34 2 9 10 32—44 4 8 10 30—54 13 9 7 23—51 stapje dichter bij zijn ideaal ge- Leiden met 2—0 werd daardoor voorlopig uitgeschakeld. V.W.S. B.A.S. moeten nog tweemaal tegen elkaar spelen, deze wedstrijden zal de beslissing wel vallen. 14 11 3 22 49—23 13 9 4 18 4624 15 8 2 5 18 3831 12 6 2 4 14 3735 13 5 3 5 13 29-31 11 4 3 12 3 3 V.W.S RA.S S.V.O.W Leiden 's-Gravenzande Sportlust '46 Lisser Boys R.C.L Woerden V.O.Gll a In 4B speelde Ornas in een voort- rende sneeuwjacht tegen Jodan Boys wist met 3—2 beslag te léggen op de beide punten. Ruststand 12. P. Lagen dijk, Minderman 11 26—27 9 33—38 8 18—30 7 17—37 Schrriid waren de Hoe de voetbal Zaterdag rolde 3e Klasse A KNVB: Noordwijk—CSVD 3—2; Ter Leede—Rijnsb. Boys 1.—0, 3e Klasse district Oost: Nunspeet— Veenendaal 30; Sparta EDVS '33 24; DOS '37—Sportclub Génemuiden 1—4; Èxcelsior '31—WHC 5—1. 4e Klasse A: VWS—SVOW 2—0. 4e Klasse B: Jondan BoysOrnas 23- Res. 3e Klasse A: Quick Boys 2—Ter Leede 2 4—2. Afdeling Leiden le Klaspe A: GWSRouwkoop 25. 3e Klasse A: Quick B. 6Valken B. 2 5—3. 4e Klasse B: Ter Leede 4—PBOV 2 1—2. Junioren A: Ter Leéde (a)Leiden (a) 4—0. Vijf Ned. scheidsrechters op internationale lijst De spelregel- en schéidprécbterscoji)- missie vaij de FIFA heeft de Nederlandse arbiters W. B. Ansum jr tp Dordrecht, J. Bronkhorst te Velp. L. Horn jr te Bent veld, K. L. v. d. Meer té Den Héag er K. Schipper te Groningen op de ljjst var. internationale scheidsrechters geplaatst. Zij komen in aanmerking voor het leiden van wedstrijden op het Olympisch voét- baltournooi te Helsinki. 20 36—12 4 18 45—24 5 16 28—31 6 11 28—35 5 10 20—23 Weer geen korfbal Alle wedstrijden, die voor Zaterdag waren vastgesteld, werden door de com petitie-leider afgelast. Het A.N.P. wei gerde dit bericht voor de C.K.B. uit te zenden, doch de omroeper van de N.C. R.V. bracht uitkomst. Drs W. Reyseger bestuurlid K.N.V.B. Drs W. Reyseger te Den Haag is bij ïnkelvoudige candidaatstelling benoemd tot bestuurslid van de KNVB. Drs W. Reyseger volgt in het bondsbestuur wijlen de heer Burgwal op. Hy zal als voorzit ter van District 2 fungeren. benutte een strafschop. 's-Gravenz. S.V. 13 11 2 24 5225 P.P.S.C12 9 T.O.G.R13 9 Ornas 15 6 J.A.C13 4 R.S.M11 4 2 H.T.S.V11 4 1 V.V.O.R12 3 Jodan Boys 10 1 1 Semper Altius 10 1 1 Semper Altius twee winstpunten in mindering. In de reserve derde klasse A won Quick Boys 2 met 4—2 van Ter Leede. Door een beter doelgemiddelde werden de Katwijkers weer lijstaanvoerder. De stand aan de kop is: Quick Boys 2 12 9 1 2 19 51—27 Noordwijk 2 12 8 3 1 19 4833 Zelfs in de afedling Leiden gingen en kele wedstrijden door. G.W.S. (1 A) ver- iiim4 loor met 25 van Rouwkoop en „Kat- met 41 on- aardight V.W.S.—S.V.O.W.: 2—0 Het veld van VWS was goed bespeel baar, maar de weersomstandigheden wa- SVOW mocht het eerst met de wind in 9 3032'de rug spelen en was de eerste tien it 6 2948'en sterker. Maar toen VWS zich in de o jo3j meeuw wat meer op zijn gemak gingvoe- ,K len, was het met het overwicht der gas- li do (Pn voor goed gedaan. Arnoldus I, de Leidse goalgetter, deed ook thans van zich spreken. Binnen het half uur scoorde hij twee doelpunten, de eerste uit een voorzet van Arnoldus II het tweede uit een prima pass van l'Ecluse. SVOW stelde na de thee alles in het werk om de 20 achterstand te nivelle ren en het VWS-doel ontsnapte enkele keren maar nauwelijks aan een door boring. De Leidenaars waren en bleven sterker, de bal haalde zulke rare capriolen de spelers maar weinig In sneeuw en ijs versloeg „Noordwijk" het Delftse C.S.V.D. Hattrick van G. Marijk bracht de beslissing WIE ER OP GEREKEND HAD, dat de wedstrijd Noordwijk—C.S.V.D. niet zou doorgaan wegens de weersomstandigheden, had buiten de waard gerekend. Wei kwam de aangewezen scheidsrechter niet opdagen, maar de heer v. d. Meü verklaarde zich bereid deze wedstrijd te fluiten. Twintig minuten te laat werd in een zware sneeuwbui begonnen. Nog nauwelijks was het spel aan de gang. of dè Delftse linksbinnen Scheur water profiteerde van een grove dek- kingsfout van de Noordwijkse achter hoede en zijn listige doorschuiver van de bal verraste keeper v. d. Wiél volkomen: 0—1. Het spel ontwikkelde zich verder over de vleugels; met name de linker vleugel van de gasten was zèer actief. Met snelle, zuivere passes werd de Noordwijkse defensie soms geheel ont redderd. maar tot doelpunten kwam het Nog geheel onverwacht maakte G. Marijk gelijk, toen hij na een scrimmage keeper Vaarties, die niet zulk een ge weldige indruk maakte, kansloos pas seerde: 11. Er ontstonden voorts nog enkele kansen voor het Delftse doel de keeper liet een paar maal de bal glippen maar doordat niet voldoende doorgelopen werd, liepen deze op niets uit. Het was voor beide keepers trou wens moeilijk werken, daar zich voor de goalpalen een klein ijsbaantje had ge vormd. Fraaie doelpunten Ook het derde doelpunt in deze ont moeting, een goal van de voet van ds Delftse midvoor v. d. Kruyt, was van zeer goed gehalte. Van der Wiel dook nog naar een zuiver schot, maar iets te laat. Ook deze goal was weer een gevolg van defensiefouten dér Noordwijkers. 1—2. Narigheid op Stamford Bridge: Chelsea en zijn aanhang konden neder laag maar slecht verkroppen Aan verrassende uitslagen geen gebrek ln weerwil van de natte sneeuw, die de velden zo glad maakte als ijsbanen, is het Zaterdagprogram van de league afgewerkt met slechts twee uit zonderingen: de wedstrijd ChesterDarlington moest worden uitgesteld en de match HalifaxBradford werd gestaakt in de tweede helft, nadat ver scheidene spelers bij valpartijen geblesseerd waren. Overigens werd de dag gekenmerkt door verrassende nederlagen van de leiders van de eerste en de tweede divisie in thuiswedstrijden. lijk de wanordelijkheden gevonden heb ben. die zich op Stamford Bridge af- Sunderland sloeg Portsmouth op on dubbelzinnige wijze door doelpunten van de Welsh international Trevor Ford en de Engelse international Len Shackleton. Het was de eerste zege van Sunderland •inds I December in een uitwedstrijd. Manchester United, dat met 20 van Tottenham won, bezet thans de eerste plaats in de eerste divisie, dank zij een béter doelgemiddelde dan Portsmouth. De Mancunians, die voor de Cup uitge schakeld zijn, schijnen vastbesloten zich tot het uiterste in te spannen voor het league-kampioenschap, nadat ze sinds de oorlog vier maal runners-up zijn weest. Hun 21-jarige rechtsbinnen Frank Clempson, die voor de eerste keer deze winter in het eerste elftal uitkwam, was de ster van de voorhoede. Een nog jongere speler uit Manchester maakte een veelbelovend debuut in de wedstrijd ArsenalManchester City op Highbury. Wegens het niet beschikbaar zijn van Don Revie nam de manager var Manchester City de 20-jarige Ron Phoe nix op in de aanvalslijn en het was deze debutant, die door snel uitbuiten een kans voor een doelpunt zorgde er dus toe bijdroeg, dat de Gunners op eigen terrein een kostbaar puntje kwijt raakten. Arsenal staat derde op de rang lijst. achter Manchester United en Ports mouth. Newcastle, dat Arsenal op de hielen zit, verpletterde Charltqn met 60. De ploeg kaznt de volgende week voo~ J~ beker tegen Tottenham uit en wanneer ze dan even schitterend speelt als tegen Charlton het geval was zullen de Spurs in topvorm moeten zijn om een kans te maken op de overwinning. In de laagste regionen won Fulharo voor de tweede maal in successie, nu West Bromwich, en Middelsbrough Huddersfield, terwijl Stoke City puntje haalde uit de wedstrijd tegen Preston. Dit alles was zeer onaangenaam voor Chelsea, dat zelf van Wolverhamp ton verloor. Maar nog onaangenamer zal het clubbestuur van Chelsea waarschijn- speelden. nadat Hancocks het beslis sende doelpunt had gescoord. Eerst pro testeerde de hele thuisploeg heftig bij de scheidsrechter, de heer Buckle, maar zonder succes. Toen rende een toeschou- het veld op. die door politie en officials verwijderd werd. De wedstrijd werd na twèe minuten voortgezet, maar' het duurde niet lang, of weer liep iemand uit het publiek tussen de spelers, zodat de politie andermaal moest ingrijpen. Het spel werd daarna hoe langer hoe >r, wat de scheidsrechter noopte woorden van vermaan te spreken tot meer dan een speler. Na afloop werd hij, in verband met de stemming onder het publiek, onder politiegeleide naar de kleedkamer gebracht. Uitgejouwd door enige Chelsea-aanhangers terwijl hij ook nog een klap kreeg van een fanatieke ling die de nederlaag van de thuisclub niet kon verkroppen. Hij verliet Stam ford Bridge in een zorgvuldig gesloten vrachtauto. De uitslagen zijn: Eerste divisie: ArsenalManchester City 22; BlackpoolDerby 21; Bol ton WanderersBurnley 14; Chelsea Wolverhampton Wanderers 01; Liver poolAston Villa 12; Manchester Uni tedTottenham Hotspur 20; Middles broughHuddersfield Town 21; New castle UnitedCharlton Athletic 60; PortsmouthSunderland 02; Stoke CityPreston North End 00; West Bromwich Albion—Fulham 02. Tweede divisie: BarnsleySwansea Town 23; Birmingham CityEverton 12; Blackburn RoversLuton Town 21; Cardiff CitySouthampton 10; Hull CityBury 50: Leeds United- West Ham United 31; Leicester City- Doncaster Rovers 21; Nottingham Fo restBrentford 20; Queens Park Ran gersNotts County 14; Rotherham UnitedSheffield Wednesday 33; Shef field United—Coventry City 1—2. In weerwil van de koude en de zware sneeuwval, werd toch nog zeer goed spel te zien gegeven. Hoe dit mogelijk was is ons een raadsel, maai er werden soms van beide zijden hart verwarmende combinaties opgedist. De snelle linksbuiten der gasten. Wink, goochelde met de bal a la Rijvers, en en ook A. van Rooyen en N. v. d. Wiei toonden dat ook de Noordwijkers goed kunnen voetballen als ze willen. Uit één van deze combinaties ontstond de gelijkmaker. G. Marijs kreeg de bal toegespeeld, en handig het Ieder stop pend met één voet, schoot hij met de andere direct in: 22. En kort voor het einde van de eerste helft was het nogmaals Maryt, die met een strak schot doelman Vaarties voi derde maal het nakijken gaf: 3—2. Prols of amateurs Na de rust was het weer zo mogelijk nog slechter dan daarvoor. Uit een lood grijze lucht daalde onophoudelijk ee dichte sneeuwmassa neer. Wij dachten in onze onschuld, dat het verschijnsel voetballen onder deze omstandigheden het uitsluitend mo nopolie van Engelse professionals was. maar onder ons onvervalste amateurisme is blijkbaar ook van alles mogelijk.Over één ding kunnen we het eens zijn, namelijk dat voetballen voor z'n plezier blijkbaar een vrij ruim begrip is. Het spelbeeld vertoonde dan ook de invloed van het weer. Er werden indivi dueel nog wel aardige dingen gedaan. maSr het ploegverband was zoek. Een aanwinst was het invallen van P. Har- teveld, die na de rust de Noordwijkse gelederen kwam versterken. Hij lan ceerde enkele fraaie voorzetten die betei lot verdiend hadden dan onderschept te worden door de C.S.V.D.-defensie. Vooral spil Poot was zeer behoorlijk ln vorm en hij was voor de Noordwijkers een groot struikelblok. Hoewel de wedstrijd een sportief karakter droeg, moesten niet minder dan 4 spelers zich laten vervangen door bles sures, één Noordwijker en drie Delvena- ren. Ook de Delftse doelman moest het veld ruimen, en zijn vervanger moest al direct in actie komen. Hij wist een zeker doelpunt op schitterende wijze te voorkomen door een hoge voorzet P. Harteveld vlak voor het hoofd N. v. d. Wiel weg te plukken. Onder grote spanning verliep de tweede helft, geen van beide partijen wist het net te vinden, zodat Noordwijk een kostbare overwinning in de wacht sleepte. Qua spel deden beide ploegen elkaar niet onder, maar de zege „Noordwijk" was niet onverdiend. Scheidsrechter v. d. Mey leidde deze niet gemakkelijke wedstrijd naar alles genoegen. Hockeyers en ruiters definitief naar Helsinki Het bestuur van het N.O.C. heeft be sloten definitief voor het hockey- tournooi en voor de ruiterwedstrijden, het kader van de Olympische zomer spelen te Helsinki te organiseren, in te schrijven. Ten aanzien van het deelne- de ruitersport kan nog worden meegedeeld, dat ons land zal worden vertegenwoordigd bij het springconcours (Grand Prix des Nations) en de samen- gestelde wedstrijd, de z.g.n. Military, be staande ove$ drie achtereenvolgende da gen. Omtrent het inschrijven voor andere takken van sport zal door het N.O.C. in de loop der komende maanden nadere beslissingen worden genomen. Intern, schaatswedstrijden te Kongsvinger Morgen worden te Kongsvinger inter nationale wedstrijden in het hardrijden op de schaats gehouden. Verschillende leden van de Nederlandse. Noorse, En gelse en Amerkaan§e Olympische ploe- cn hieraan deel. Met uitzonde ring van Van der Voort en Broekman zullen alle leden van de Nederlandse kernploeg starten. Onder de buitenlan ders bevinden zich de Amerikanen Ken Henry en Johnny Werket en de Noren Roald Aas, Fin Helgesen en Sigmund Soefteland. Vijfde toetswedstrijd Australië West-Indië Aan het einde van de tweede dag van de vijfde toetswedstrijd tegen W.-Indië leidde Australië met 254 runs en nog 6 wickets van de tweede innings in handen. „Katwijk"„Oegstgeest" 4—1 Onder de gestaag neerdwarrelende sneeuwvlokken, heeft „Katwijk" op eigen terrein „Oegstgeest" met een duidelijke nederlaag naar huis gestuurd. Het ter rein was uit de aard der zaak zeer moei lijk te bespelen, maar moedig is de strijd, die zeer sportief was. gestreden. „Katwijk" verdiende de overwinning. Van het begin tot het einde was het oranje-zwarte team in de meerderheid en gestadig oefenden het een sterke druk v't op het Oegstgeester doel. De gasten waren echter niet van teren en daardoor ook niet kansloos. Hun uitvallen, verrassend en snel, zorgden voor, dat de Katwijkse verdediging op haar qui vive moest zijn. Dat was hun echter toevertrouwd en slechts eenmaal, voor de rust, gelukte het „Oegstgeest" een doorboring tot stand te brengen, waardoor zij de stand op 11 brachten. Reeds dadelijk pakte „Katwijk" goed aan en al spoedig was het voor de weinige supporters duidelijk, dat „Oegst geest" op zijn tellen moest passen. Het was tenslotte de rechtsbinnen K. Haas noot, die de eerste goal scoorde. Ook na de thee was „Katwijk" in d< aanval. Tot tweemaal toe wist K. Haas noot de Oegstgeester doelman te ver schalken. Vooral door Kalis, de Katwijk-mid- voor, die het spel uitstekend verdeelde, kregen de vleugelspelers scoringskansen. Tenslotte zorgde linksbuiten H. Hoge- woud met een fraai schot voor de laatste goal (41). Ter Leede haalde twee kostbare punten uit thuiswedstrijd tegen Rijnsb. Boys: 1-0 Valpartijen en geblesseerde spelers de reden zijn, dat Ter Leede en Rijnsb. Boys een betrëkkelijk slechte wedstrijd hebben gespeeld. Het terrein was vrij behoorlijk, maar dit was niet van lange duur, want door de gedurige sneeuwval wérd het veld steeds gladder. tige gevolgen had. Eerst viel bij dc Boys rechtshalf V. d. Ven uit en even later moest midvoor Zwaan met een pijnlijke knie Over het geheel genomen speelde Ter Leede wel iets beter dan de gasten en vooral de eerste helft gaf een sterkere thuisclub te zien. maar de kunst van doel punten maken verstonden Harskamp c.s. Zo zagen we na ongeveer 10 minuten een hard schot van Harskamp precies voor het doel langs vliegen, terwijl de zelfde speler een tijdje later grandioos over de bal heentrapte inplaats van- in te schieten. En dat op een afstand van een dikke tien meter van het doel! De voorspelers van Rijnsb. Boys wil den blijkbaar niet voor hun collega's aan de andere kant achter blijven en ze mis ten ook een paar prachtige kansen. Hier door konden beide ploegen de nu zo welkome rust ingaan. Beslissend doelpunt Na de hervatting zagen we de thuis club enkele goede aanvallen opzetten en bij een van deze aanvallen de Rijnsburgse verdediging waarin vooral de actieve Kromhout uitblonk een kleine fout maakte, was midvoor Van Breda er als de kippen bij om Heemskerk te laten vis- (1-0). t was voor de Boys het sein om er schepje op te gooien. De strijd werd hierdoor wat feller, maar bleef sportief. Door dit enthousiasme kwam er zo nu en dan wel eens een valpartijtje voor, wal op dit harde veld natuurlijk minder pret- Sparta - nog aan de kop - rijdt momenteel een bijzonder scheve schaats Uitmuntende prestatie van Treffers In de hoofdklasse rijdt momenteel Sparta een bijzondere scheve schaats. Werd vorige week al met 2 invallers uit de 2e klasse van Rapid verloren, ditmaal maakten de Amsterdammers het nog een haartje erger. Drie spelers uit de 4e klasse togen naar het verre Maastricht om daar M.T.T.C. en een talrijk publiek ernstig teleur te stellen. De Maastrichte naren wonnen natuurlijk met 10—0. Een bijzonder fraaie prestatie verrichtte Treffers, dat Barna, een medecandidaal voor de laatste plaats, een 64-nederlaag toe te brengen. Wout Heemskerk zorgde hier voor 3 winstpunten en daardoor hebben de Veners een prachtige kans de dans te ontspringen. Rapid, nog één van de concurrenten, verloor van Quick met 82. Alleen Lorsheyd en Holswilder wonnen een partij. De strijd om de 2e plaats tussen Nedlloyd en Wifra bleef onbeslist 5—5. Wel won Cor Pelser in prachtige vorm zijn drie partijen, maar Kreuger won er maar één, zij het dan, dat hij van Willemsteijn in de 3e game met 2321 verloor. Sparta 10 8 0 2 Nedlloyd 10 4 5 1 Quiok 10 6 1 3 Wdfra 10 4 3 3 M. T. T. C11 4 3 4 Well Shot9 3 2 4 Treffers 10 3 2 5 Rapid 10 2 3 5 Barna 10 1 1 8 Het dreigt inderdaad voor AM.V.J. 2 in de Overgangsklasse F rampspoedig te worden. Van Jong Leven werd met 100 verloren en thans staat alleen Povac, dat met 82 van Eendracht verloor, nog in de buurt. Overigens zijn de Rot terdammers vrij kansloos, want naast Jong Leven blijft ook Sparta 2 winnen. Ditmaal was Batswingers 1 het slacht offer. Alleen Henk Sahoonderbeek won hier twee partijen, resp. van Vonik en Muller. Rono zal zich wel redden, ge tuige het 55 gelijkspel tegen Nedlloyd 2. Jong Leven 11 10 1 0 21 Sparta 2 11 Hachelijk avontuur in de Rallye Het volgende avontuur van Ken Whar ton in de Rallye de Monte Carlo, de winnaar van de Internationale Tulpen Rallye in 1949 en 1950, is ongetwijfeld het vermelden waard. Ken Wharton en zijn beide teamgenoten hadden een flinke snelheid, toen hun Ford Zephyr in een alpenravijn stortte, 70 km voorbij Mont Lugon. De auto sloeg iVi keer over de kop en bleef met de wielen naar boven tenslotte liggen bovenop twee andere auto's, die er al lagen. Ze zijn toen door de raampjes naar buiten gekropen. Toen we om ons heen keken, kwamen we tot de ontdekking, dat een Citroen ons er voor behoed had, dat we nog 45 meter dieper waren terecht gekomen. De lichten van de Citroen brandden en zijn wielen draaiden nog. We zochten naar lichamen, maar we konden niets vinden; we gingen aan takken hangen van bo men, die met sneeuw overladen waren, maar geen mensen. Wat we wel vonden was een derde wagen, een Simca. Het was een fantastische ervaring. We waren van mening, vertelde Wharton, dat het hier met bepaald een veilige plaats kon worden genoemd en dus begonnen we met de klim naar boven. Frost had met zijn vingers aan de rand van de weg, om zich op te trek ken, toen hij zich plotseling weer los liet, omdat een Nederlandse wagen slingerend de bocht doorkwam, vlak by de rand waar Frost zijn handen had ge houden. Tenslotte hield de wagen stil, half op de kant. Plotseling zag hel naar uit, dat talrijke deelnemers op dat ogenblik zouden passeren. We w schuwden de deelnemers voor dit gevaarlijke punt, zodat ze bytijds vaart konden minderen, we waren er trots op, dat we zeker 6 équipes van een zware valpartij in het ravijn hebben kunnen redden. Een van de wagens, die voor bijkwam, stopte en we vroegen de inzit tenden om zodra ze de bewoonde wereld hadden bereikt, een ambulance deze plek te zenden. Misschien waren de inzittenden vam de auto's, waarop onze Ford terecht was gekomen, nog dieper in het ravyn terecht gekomen. Toen na men we de trein naar Parijs, zo besloot Ken Wharton, onze Rallye naar Monte Carlo was afgelopen. Zwitserse Rallye-rijder Hotz overleden De 41-jarige Zwitserse autobestuurder André Hotz, lid van dezelfde équipe in de rallye van Monte Carlo als William Berger, welke laatste tydens de Rallye te Casteau werd gedood, is in het zieken huis te Bergen in België aan zün wondingen bezweken. Hotz was gehuwd en vader van twee kinderen. het veld verlaten. Ook de Ter Leede-mid- t voor een minuut of tien. we gens een bloedneus, de kleedkamer op zoeken. Aangezien er na de rust slechts een in valler was toegestaan, moesten de Boys klein half uur met tien man spelen. Zy weerden zich echter kranig én wisten Ter Leede een tyd lang in de verdediging te drukken. Zonder het gewenste resultaat overigens, zodat het einde van de wed strijd kwam met een kleine, maar ver diende overwinning voor de thuisclub. Düsseldorfër E.G.-HHYC: 1—7 In een vooral in de tweede periode zeer harde wedstryd heeft H.H.Y.C. te Dusseldorp revanche genomen destijds op de HOKIJ tegen de Dussel- dorfer E.G. geleden 52 nederlaag, door de Duitsers met 71 te verslaan. let was hoofdzakelük aan het snelle uitstekend kloppende samenspel Haagse aanvalslinie te danken, H.H.Y.C. zp'n grote overwinning be haalde. Bovendien bleken de Duitse dedigers in een niet al te beste vor steken, een feit, waarvan vooral Hëben- ton dankbaar gebruik maakte. Van de doelpunten nam hij er namelijk 3 zün rekening. Het waren Carey, Ferier, Klein en Van Oyen, die overige treffers zorgden, terwijl Hill- mann voor de Dusseldorfer E.G. de eer wist te redden. De tussenstanden van deze ontmoeting, die gold voor de Westeuropa-Cup en die voor ongeveer 2000 toeschouwers werd gespeeld, waren 1—2 0—1 0—4. Notaris gearresteerd op Terschelling Tal van kleine boeren op Terschelling zouden zy<n gedupeerd door manipulaties notaris W. F. Deze is dan ook ge arresteerd en naar Leeuwarden ©verge- 11 1 D. O. S. Nedilloyd 2 11 Wifra 3 11 Batswingers 11 Rono 11 A. M. V. J. 211 Povac 11 In klasse F tenslotte duurt de strijd issen de Haagse clubs D.O.S. en Wibo onverminderd voort. D.O.S. won met grote moeite uitspelend met 64 van U.S.V. Het dubbelspel moest hier de be slissing brengen. Wibo had heel weinig moeite met Detas, dat met 82 de vlag moest strijken. Jacobs verloor twee par tijen, resp. van Quant en Molenaar. Wifra 2 houdt nog wel goed vol, maar veel kans op winst is er toch niet meer. Het zal wel derde blyven. B.T.T.C. klopte zij met 82, waardoor de Barendrechters de critieke zone blijven, evenals trouwens St. Hoger en Batswingers. St. Hoger verloor van Jagers met 91, waarbij alleen oudergewoonte De Haan de enige winstpartij zorgde. D. O. S10 9 1 0 19 Wibo 10 9 0 1 18 Wifra 2 U. S. V. Jagers Detas Batswingers T. T. C. 10 5 2 10 5 0 5 10 10 1 0 9. 10 1 0 9 Tafeltennis-nieuwtjes De definitieve datum van de dames interlandwedstrijd BelgiëNederland vastgesteld op 1 Maart 1952. Richard Bergmann is via Londen naar Bombay vertrokken. Het hoofdbestuur van de N.T.T.B. heeft besloten tydens de komende alge mene vergadering van de I.T.T.F. (Inter nationale Tafeltennis Federatie) het voor stel van Joegoslavië te ondersteunen om het besluit, de wereldkampioenschappen in 1953 te Praag te houden, in te trek ken. Dit besluit van de N.T.T.B. is niel gegrond op politieke overwegingen, doch wellicht Ingegeven door de vrees, dat de Tsjechische tafeltenmsbond niet in zal zijn de persoonlijke veiligheid alle deelnemers te verzekeren. De Blgische tafeltennisbond heeft te kennen gegeven, niet afwyzend te staan tegenover het verzoek van Nederlandse zijde om tijdens de komende tentoonstel ling „De Parelduiker" in Rotterdam de interlandwedstrijd NederlandBelgië (heren) te doen verspelen. Naar aanleiding van het voorge vallene by de wedstrijd tussen Rapid en Sparta zowel Wil van Zoelen als Cor du Buy lieten verstek gaan zal Cor du Buy dit seizoen niet meer in competitie verband uitkomen. Griffioen van Ter Leede heeft zich moedig in de hoek van zijn doel geworpen em zo een vrije trap voor Rijnsb. Boys onschade lijk gemaakt. Foto N. v. d. Horst. Feest in clubhuis van Westerkwartier Zaterdag hebben ruim 450 kinderen van de speeltuinvereniging Westerkwartier van drie uur tot half negen feest gevierd ter gelegenheid van de ingebruikneming van het nieuwe clubhuis aan de Ten Katestraat. Het feest werd geopend door de tweede voorzitter, de heer A. van Po- lanen. Hij wekte de kinderen op om lid te worden van de op te richten clubs (dammen, schaken, tennissen, enz.). Direct kreeg Geraldini de gelegenheid de kinderen met poppenkast en gooche len bezig te houden. Hy slaagde er in, de jeugd volledig te boeien. In de pauze wer den koek en limonade rondgediend. Om zes uur traden de „groten" aan voor een filmvoorstelling en muziek. Toen had de heger Rutgers de leiding. Aan het slot van het feest dankte de heer Van Polanen alle medewerkers voor hun belangloze ar beid. Met voldoening kan het bestuur op dit eerste feest in eigen huis terugzien. Ruim ƒ3 Vz millioen voor studiebeurzen etc. Voor het lopende studiiejaar if door de minister van O. K. en W. een bedrag van f 3.675.120 aan studiebeurzen en renteloze voorschotten toegekend en wel voor 9135 studerenden. Voor hoger onder wijs werd f 2.272.475 aan voorschotten gegeven en f 117.200 aan beurzen. Voor de onderwijzersopleiding werd niet minder dan f 398.465 aan beurzen toegekend. Voor lager en uitgebreid lager nyver- heidsonderwijs is aan beurzen f 153.377 verdeeld, terwijl ruim f450.000 in de vorm van renteloze voorschot'en werd gegeven aan studerenden bij voorberei dend hoger, middelbaar en middelbaar technisch onderwijs. D. H. C. Bolten directeur Prinsenhof-museum Met ingang van 1 Maart as. is benoemd tot directeur van'het Ryksmuseum „Huis Lambert van Meerten" en het stedeHjk musenm Het Prinsenhof te Delft de heer D. H. C. Bolten, Den Haag. De heer Bolten is thans wetenschappelyk ambte naar by de Ryksdienst voor de Monu mentenzorg. L.S.B. volgend jaar in 't zilver Aantal verenigingen nam met drie toe en het ledental steeg tot 751 Jeugdschaakcommissie werd in het leven geroepen TYE LEIDSE SCHAAKBOND, die Zaterdag op de dag af 24 jaar bestond, krijgt steeds meer leden. Waren er op 1 Januari 1951 24 verenigingen met in totaal 681 leden bij deze bond aangesloten, op 31 December waren er 29 verenigingen met 751 leden. Op de Zaterdag gehouden jaarvergade ring werd een en ander met vreugde door voorzitter P. Herfkens gememo reerd. Vanzelfsprekend werd ook aandacht geschonken aan het in 1953 te herdenken 25-jarig bestaan van de bond. De praeses had ditmaal nogal wait tyd nodag voor zijn openingsspeech. Een dubbel hartelijk welkom richtte hij tot de wedstrijdleider, de heer Jac. Galjaard, die lange tijd aan zijn bed was gekluis terd, maar die deze jaarvergadering onder geen beding had willen mi Een afscheidswoord sprak de heer Herfkens tot de heer A. E. J Modderman, die de L.S.B. in verschillen de functies heeft gediend. Zyn bedanken werd betreurd. Peter M. van Bemimelen (L.S.G.) kreeg vervolgens de „Ooms"-wisselbeker, prijs van de afval-wedstrijd, voor een jaar mee naar huis. De heren J. van Steenis (L.S.G), N. Cok („Boskoop"), en Schiiss („Philidor")die resp. tw derde en vierde werden, kregen een denken, evenals de heren J. Donker (Leithen), de man van hert grootste bord- verschil, en A. Barkema, de beker houder 1951. De prijzen voor behaalde kampioen- Euwe sloeg in Bazel Mueller I In de eerste ronde van het Interna tionale schaaktournooi, dat ter nage dachtenis van dr .Erwin Voellmy te Ba zel wordt gehouden, behaalde onze land genoot dr Euwe een overwinning op de Zwitser Mueller I. Mueller verloor reeds spoedig, na het begin een pion en kon het in het eindspel niet bolwerken. De verdere resultaten waren: Vidmar (Zuidsl.)Teschner (Duitsl.) liLeepin (Zwits.)Myeller II 10; Schudel (Zwits.)Christoffel (Zwits.) 1—0. schappen in de competitie van de bond mogen voortaan door de clubs zelf wor den bepaald. Het financieel overzicht en de begro ting werden zonder veel discussie aan vaard. Het boekjaar zal in den vervolge lopen van 1 September tot 31 Augustus. In verband daarmee zal de jaarvergade ring eind April, begin Mei, en de najaars vergadering in September worden ge houden. Enkele \ioor „Dan. Noteboom" en „Lisse" voorgestelde wijzigingen van het huishoudelijk reglement zullen op de vol gende vergadering worden behandeld. Daar ook de heer W. H. v. d. Nait zicfh als bestuurslid terugtrok, waren er drie vacatures. Slechts in die van de heer A. E. J. Modderman werd voorzien door de verkiezing van de heer A. P. Poot („Kat wijk"). In April hoopt men de beide andere te kunnen opheffen. In de kascommissie werden benoemd de heren P. Vlugrt (Caïssa) en J. Pad-ding (Pb lddor). Om het jeugdsohaak meer te coördi neren en te stimuleren, werd een com missie in het leven geroepen, die geheel bestaat uit leraren. Het zijn de heren M. van Steenis (L.S.G.), N. J. Zimmermann (L.S.G.), C. Kuperus, M. Verburg („Alphèn") en P. Herfkens (Philidor). Natuurlijk werd er gesproken over het volgend jaar te vieren jubileum van de L.SJ3. De heren A. Leenheer („Dan. Noteboom", A. E. J. Modderman (L.S.G.), A. H. Hooyer („Alphen" en J. Padding (Philidor) werden belast met het op stellen van een concept-feestprograanma. Verheugend was het, dat reeds de ver enigingen „Boskoop", „Hazerswoude". P.T.T. en „Lisse" spontaan fl per lid voor dit doel beschikbaar stelden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 4