Jlicuwe £eiitórfjr (ïimrant ZADEN TURKENBURG'S Britse vloot stoomt met spoed op naar het Egyptische strijdtoneel Worden diplomatieke betrekkingen Londen-Cairo verbroken Patiënt stikte (onder narcose) in een prop watten Steeds meer Franse troepen stromen Tunis binnen Vaseline en talkpoeder weldra niet meer gratis OPRUIMINGSPRIJZEN Wist II Geen derde weg ZATERDAG 26 JANUARI 1952 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.— per kwartaal; 2.— per maand; 0.47 per week. ADVERTENTIËN0.18 per millimeter (Bij contract belangrijke korting) Twee en dertigste Jaargang No 9339 Hoofdredacteur: Dr. E. D1EMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK Directie: F. DIEMER CURISTELUK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken #5tantcastlc& is gfjebfeoen ogn turt In tegenspeel" 'raag de fraai geïllustreerde prijscourant van Ismailia50 doden, 800 gevangenen ENGELSE OORLOGSSCHEPEN zijn uit La Valetta vertrokken, ter ver sterking van de Britse positie in de Suez Kanaalzone. Volgens Reuter: een vliegdekschip, twee kruisers, zeven torpedobootjagers en een mijnenlegger. Zulks werd door de Britse admiraliteit bekend gemaakt, terwijl in Cairo duizenden fanatieke demonstranten om wapens schreeuwden en na spoedzitting van het Egyptische kabinet de nood toestand werd afgekondigd. Zes uur lang vond een verbitterde veldslag plaats in de stad Ismailia, waar, zoals gisteren reeds gedeeltelijk ver meld, Britse tanks de Egyptische hulppolitie dwongen tot overgave. Hierbij werden circa 50 Egyptenaren gebood, 60 gewond en 800 man gevangen genomen. De Britse verliezen bedroegen 3 doden en 13 gewon den. In Londen heerste een zekere alarmstemming, want het Britse kabi net kwam met de stafchefs bijeen en verklaarde, dat spoedig belangrijke maatregelen zullen worden genomen. De opdracht om het verzet in Egypte in de kiem te smoren, schijnt generaal Erskine van Churchill persoonlijk ontvangen te hebben. De strijd in Ismailia wekte herinnerin gen aan soortgelijke straatgevechten in de jongste wereldoorlog. Een ding staat vast, de bloedige bot sing in de wijken van Ismailia, heeft de spanning in Egypte tot het kook punt opgevoerd. Talrijke gebouwen za gen er na de gevechten uit, alsof de stad door een orkaan was getroffen. Ruines stonden 's avonds nog in vlam men. Voordat de strijd aanving, had gen. Erskine de gouverneur van Ismailia ver- Eocht, de hulppolitie te ontwapenen, aangezien deze had meegeholpen aan aanvallen op Britse troepen. Eerst toen Erskine mul op request kreeg, drongen de Britse troepen gesteund door Centurion- tanks en pantserwagens het centrum van Ismailia binnen. Ook de politie autoriteiten, die uit Cairo opdracht had den gekregen zich tot de laatste man te verzetten, weigerden te gehoorzamen aan het Britse beveL Toen, na afwijzing van de Britse eis, de Egyptische hulppolitie begon te vuren, barstte het machinegeweervuur en ook de kanonnen los. Met <*e bajonet op het geweer veroverden de Britten tenslotte het Egyptische bolwerk. Zes uur lang duurde de zware strijd, eer de Egypte naren capituleerden. Een strijd, waaraan circa 1500 man hadden deelgenomen. Na de capitulatie verzamelden de Britten de wapens der Egyptische politie; geweren en 100.000 patronen werden buitgemaakt. Uiteraard valt het vérdere verloop der gebeurtenissen, op geen Etukken na te overzien. Vele Britse officieren zijn van oordeel, dat Engeland genoodzaakt kan worden de gehele Kanaalzone af te grendelen en daar jarenlang een sterke strijdmacht op I juistheid van deze verklaring. In zijn de been te houden. Het tekent de ernst de toestand, dat admiraal John Edelsten imet een aantal oorlogsschepen uit La Valetta op Malta naar de Suez Kanaalzone vertrokken is. Britse meteoor- straalvliegtuigen verkennen de toegangs wegen tot de zone. Egyptisch beklag in Amerika Vandaag komt het Egyptische kabinet opnieuw bijeen en er worden belangrijke beslissingen verwacht. Te Cairo en Alexandrië is gisteren de noodtoestand reeds afgekondigd. Een duizendkoppige menigte demonstreerde voor het gebouw, waar het kabinet bijeen was en schreeuw de om wraak. Ook op andere punten te Cairo werden betogingen gehouden. Vele demonstranten eisten wapens om de Britten te lijf te gaan. Volgens, niet be vestigde, berichten, zouden d4 diploma tieke betrekkingen tussen Engeland en Egypte worden afgebroken, de Britse onderdanen uitgewezen en hun bezitti™ gen onder beheer gesteld. Zo schrijft hM regeringsgezinde Egyptische blad Al Misri, dat de regering het er reeds over eens is de betrekkingen met Engeland volkomen te verbreken. De Egyptische ambassade te Washing ton heeft een verklaring uitgegeven, waarin de aandacht der „beschaafde we reld" gevestigd wordt op de verwoes tingen en gruweldaden, door de Britse troepen in de Suez Kanaalzone bedreven. Ook wordt beweerd, dat heilige plaatsen van de Islam niet gespaard worden. Een moskee zou zelfs zijn bestormd en in de minaret geschut in stelling gebracht. Maar, aldus de Egyptische verklaring te Washington, de Britse barbaarsheden zullen de vastbeslotenheid van Cairo slechts versterken. In hoger beroep zwaardere straf geëist tegen 62-jarige arts T~\it dodelijke ongeluk is het normale gevolg van de onverantwoordelijke "U beunhazerij op het gebied van de tandheelkunde", zei mr J. Zaayer, procureur-generaal bij het Haagse gerechtshof in zijn requisitoir tegen de 62-jarige Rijswijkse arts A. L. Hij eiste een onvoorwaardelijke straf van een maand en ontzetting uit het recht, om praktijk uit te oefenen als arts voor de tijd van drie jaar. Gelijk men weet, werd deze arts door de rechtbank reeds veroordeeld tot een voorwaardelijke straf en een geldboete, omdat hij als arts te Zevenhuizen narcose (Epivan) had toegediend voor het trekken van een gebit. De jonge patiënt overleed door verstikking, want er bleek een bebloede prop watten in de luchtpijp te zijn gegleden, zonder dat de arts en zijn assistenten dit hadden gemerkt. Verdachte L., die verklaarde, In hoger beroep te zijn gegaan, omdat hij zich geheel onschuldig achtte, wierp de schuld op de assisterende arts V. Deze kon, door een onjuiste toediening van de na-nar- cose de dood van de patiënt hebben ver oorzaakt. Een sectie had echter uitge wezen, dat depatiënt was gestikt in een prop watten. „Dan heeft mijn arts-assis tent de prop in de keel van mijn pa tiënt geduwd, om de aandacht van zijn foutieve narcose af te leiden", was het bescheid van de verdachte. Pres.: „Blijft u bij die mening?" Verd.: „Welzeker; ik neem het hem ook niet kwalijk, want naar mijn mening moet de arts bij een dergelijke gelegen heid zijn fout verbergen. Zijn carrière mag er niet door gebroken worden." De assistents-arts V., als getuige ge hoord, gaf als zijn mening weer, dat de prop, die de verstikking heeft veroor zaakt, vermoedelijk reeds onder het trek ken in de luchtpijp van het slachtoffer moet zijn gekomen. Getuige-deskundigen, dr F. van Nou- huys en dr S. A. Klein bevestigden de requisitoir zei de procureur-generaal: „Er wordt op grote schaal reclame gemaakt voor het trekken van gebitten onder epivannarcose, alsof dit een soort verma kelijkheid ware. Zij, die aan de genoe gens van de epivanslaap worden onder worpen. worden op een dermate primi tieve wijze behandeld, dat het een spel met mensenlevens is. Er moesten hierbij doden vallen. Een geldboete is een te lichte straf voor dit schandalige bedrijf. Uit een oogpunt van algemene preventie eiste hij de hierboven vermelde straf. De raadsman, mr dr W. Schuurmans Stek hoven betoogde, dat de dood niet het redelijkerwijze te verwachten gevolg kan zijn van de omstandigheden, waaronder de operatie werd uitgevoerd. Genees kunde uitoefenen, aldus spr., is een com binatie van lopen en scheppen risico's. Hij oordeelde, dat zijn cliënt niet schuldig was aan het ten lastè gelegde vroeg vrijspraak. Uitspraak 8 Februari. De moeilijke houding, waarin de K.V.P. thans verkeert Algemeen gebedsuur in IJmuidense kerk Herdenking van de slachtoffers der zee Na overleg tussen de ambtsdragers der plaatselijke kerken en mee instemming van het gemeentebestuur is er een alge meen gebedsuur in IJmuiden vastgesteld in het grootste kerkgebouw van deze vissersplaats, de Oud-Katholieke kerk. In deze dienst zullen herdacht worden allen die de laatste weken op zee het leven verloren: de stuurman van de trei- ler Tzonne, de bemanning van de tanker Gemma, de verdronken inatroos van de Gorredijk en de slachtoffers van de or kaan uver de Atlantische Oceaan, die o.m. de ganse bemanning van de LTmui^ dense treiler Alkmaar het leven kostte. De Commissaris der Koningin in Noord-Holland, dr J. E. Baron de Vos van Steenwijk, zal de bijz$>ndere dienst bijwonen. Ook Prinses Wilhelmina heeft van haar sympathie blijk gegeven. De gehele Maandag zal een dag rouw zijn en de vlaggen zullen halfstok hangen. Was de Alkmaar wel zeewaardig? Kort nadat met zekerheid aangenomen kon worden, dat de IJmuidense treiler Alkmaar ter hoogte van Noorwegen was vergaan, kwam het communistische dag blad De Waarheid met uitvoerige ver halen over onvoldoende zeewaardigheid van het schip. Verbeteringen zouden met opzet niet zijn aangebracht, omdat dat de rederij „te veel zou kosten". Thans heeft het communistische Tweede Ka merlid, de heer Wagenaar bij de minis ters Wemmers, Staf en Joekes geïnfor meerd, of de ramp met de Alkmaar in derdaad te wijten is aan deze onvoldoen de zeewaardigheid en bovendien vraagt hij, waarom zo weinig is gedaan om schip op te sporen. Met ingang van 28 dezer verhogen de Franse spoorwegen hun passagierstarie ven met 25 en de goederenvrachten met 10 procent. Totnutoe: 50 doden en honderden gewonden Parijs eist, dat de Tunesische klacht bij de Veiligheidsraad wordt ingetrokken DB FRANSE KRUISER Georges Leygues heeft afdelingen militaire politie in de Tunesische haven Bizerta aan land gezet, ter versterking van de veiligheidstroepen. Bij de ongeregeldheden, die nu reeds tien dagen duren, zijn ongeveer vijftig mensen om het leven gekomen en honderden gewond. Saboteurs leggen zich er nu op toe, treinen te laten ontsporen. De Fransen beschikken thans in Tunis over een strijdmacht van 20.000 man aan politie en soldaten. Af en toe maken straaljagers „intimidatievluchten" boven Arabische dorpen. En vanuit Frankrijk worden steeds meer stoot troepen en valschermjagers naar Marseille vervoerd. Inmiddels heeft de regering aan de president van de V.N., dr Nervo, toegezegd, begin volgende week mede te delen, welke verdere stappen in Tunis zullen worden ge- tiger. De telefoondraden naar de haven van Sfax zijn echter doorgesneden. Er worden daden gepleegd, zoals zulks ook het geval was bij ons in Indonesië, die met „zuiver politieke doeleinden" niets te maken hebben. Een voorbeeld: op 90 km ten Zuiden van Tunis hebben Be- doeïnen een autobus aangehouden en dc passagiers beroofd. Onmiddellijk heeft gisteravond het Franse kabinet Faure de toestand be sproken. Officieel werd medegedeeld, dat alle maatregelen zijn getroffen oir J~ orde te handhaven. Frankrijk zal nieuwe nota aan de Bey van Tunis den, waarin verzocht wordt de Tunesische klacht bij de Veiligheidsraad in te trekken. Hoge Arabische afgevaardigden hebben een receptie, die ter ere van de diplo maten bij de V.N. door Robert Schuman, gegeven werd, geboycot. Zulks uit protest tegen de Fransen. Het zou ons niet ver wonderen. als het State Department te Washington, gezien de internationale moeilijkheden, bij Frankrijk zal aan dringen op inwilliging van een groot deel I der nationalistische Tunesische eisè Ook gisteren is het nog tot een hevige hotsing gekomen tussen 300 nationalis tische demonstranten aan de ene kant, politie en militairen aan de andere kant. Op het schiereiland Cap Bon, ten Oosten van Tunis, is practisch gesproken de staat van beleg afgekondigd, toen Franse troepen binnenrukten om de inheemse wijk uit te kammen. Het verkeer in het genoemde gebied zal beperkt blijven tot voertuigen, die een speciale vergunning hebben gekregen van de militaire autori teiten. Naar verhouding is het in Tunis rus- Allied van Sprang, de globetrotter, die zijn jongste grote reis in Korea begon en via China, Indo-China en andere landen in Indo nesië belandde (en nu alweer verder is) vervolgt vandaag zijn reisrelaas met een nieuw artikel over Indonesië (pag. 3). Verder vindt u in dit Zater dagnummer, ook in het Zondagsblad, weer veel interessante lectuur voor dit weekeinde. Nog steeds is het in Tunis zeer onrustig. De nationalisten gaan meer en meer over tot gewelddaden en zelfs deinsden zij er niet voor terug, de trein tussen Sousse en Sfax tot ontsporing te brengen. Als door een wonder kwam niemand om het leven, ofschoon er een enorme ravage werd aangericht Lange lijst nu bekend gemaakt Voor meer recepten speciale toestemming van ziekenfondsen nodig De lijst van genees- en verband middelen die verplichtverzekerden algemene ziekenfondsen na 1 Februari zelf moeten betalen, is nu bekendgemaakt. vermeldt geneesmiddelen, die tevens voedingsmiddelen zijn, zoals suiker, melksuiker, kindermeel en raap olie; geneesmiddelen, die tevens genot- middelen zijn, zoals alcohol, cognac, wijn, saccharine en diëetzouten; bepaalde bron wateren en bronzouten; bepaalde laxeer middelen; de zgn. spécialité's, waa dc samenstelling niet volledig op de pakking is vermeld; alcohol als des- infeotiemiddel (behalve voor lijders aan suikerziekte); schoonheidsmiddelen, bijv. huldcrêmes; likdoornmiddelen, tand pasta's en tandpoeder; huismiddeltjes, zo als vaseline (voor zover niet verwerkt in zalven), glycerine voor ruwe handen en Hoffman's druppels; reinigingsmiddelen, bijv. zepen, aceton, benzine en creoline; verplegingsartikelen, zoals talkpoeder en kamfer-spiritus. De lijst is gepubliceerd in de Staats courant van 23 Januari. Binnenkort zullen ook lijsten worden Ingevoerd van de hoeveelheden genees- verbandmiddelen waarop verzekerden hoogste recht hebben. Ook komt er Leesportefeuille is steeds geoorloofd Geen toestemming van uitgever nodig Wanneer een leesinriohting tijdschrif- ;n zonder goedkeuring van de uitgever ;r beschikking stelt van een leesporte feuille is dit niet strafbaar, ook al staat op de frontpagina van die tijdschriften vermeld dat dit is verboden. Dit heeft de Hoge Raad gisteren uitgesproken toen hij de uitgeversfirma De Spaarnestad te Haarlem in het ongelijk stelde bij een geschil met een Amsterdamse leesinrich- ting. De Hoge Raad verwierp het cassa tieberoep van de uitgever omdat hij evenals het gerechtshof en de rechtbank mening was, dat het prijsgeven de openbaarheid reeds was voltooid toen de uitgever de bladen voor het publiek verkrijgbaar had gesteld. Bankschandaal leidt tot ontslag van minister Tengevolge van de moeilijkheden bij Vervuurts Bank heeft de landsminister J. Drielsma, die commissaris der bank is, zijn ontslag als minister aangeboden. ijst van middelen waarvoor de arts niet vooraf toestemming aan het fonds behoeft te vragen. Men verwacht dat de lijsten ook voor de vrijwillige verzekering van kracht zullen worden. De nieuwe regeling is ontworpen door ;n uit artsen en apothekers gevormde commissie, ingesteld door de Ziekenfonds raad. Deze heeft de regeling goed gekeurd en zal op de algemene zieken fondsen een beroep doen om haar toe te passen. In verschillende delen van het land bestaan al dergelijke regelingen, die onderling verschillen. SPORTFLANEL 70 cm breed 1.38 p.m. BREIWOL grote 60rtering kleuren 1.98 per 100 gram Hef Vreewijkhuis BOISOTKADE 1 TELEFOON 20009 DAT de Stichting Vakbeurzen Centrale Voorburg van 4 t/m 8 Februari in het R.A.I.-gebouw te A'dam een beurs voor woninginrichting houdt, waar alleen vak genoten toegang hebben. DAT de N.V porselein- en tegelfabriek Mosa te Maastricht in April een nieuwe gastunneloven van 110 meter lengte in gebruik zal nemen en de N.V. De Sphinx te Maastricht dan begint aan een oven van 130 meter (2% millioen stuks aarde werk per maand). DAT luit.-kol. J. Holtrust van de infan terie en luit.-koL C. J. Sahreuder van de mil. administratie resp. miv. 1 Decem ber en 1 Januari op hun verzoek eervol zijn ontslagen (de laatste met bevorde ring tot kolonel). DAT ir W. A. G. Weststrate, directeur van de N.V Vuilafvoermaatschappij V.A.M., in h«t kader van de wederzijdse hulpverlening een studiereis van 2 mnd. naar Amerika zal maken. DAT slager te Hoorn in de pens van een koe een gouden ring en een handjevol spijkers heeft gevonden. DAT Herman v. d. Horst een film over het economische herstel van Nederland zal maken in opdracht van het Bureau Wederzijdse Hulpverlening. DAT een wild zwijn 's avonds in de buitenwijken van Nijmegen is doorge drongen, maar weer in de bossen is ver dwenen. DAT de Ned. Rijnaak Maria bij het Duitse plaatsje Ka-ub op de Rijn lek geraakt en gezonken, doch de opvaren den zijn gered. DAT 400 muzikanten, kruisboogschut ters en leden van de carnavalsvereniging te Kerkrade op 30 April naar Haarlem zullen komen om het Koninginnefeest luister bij te zetten. DAT jiet Tweede Kamerlid Wagenaar (Comm.) schriftelijk aan minister Mul- derije heeft gevraagd, waarom de Indo- nesië-deserteurs in de gevangenis te Vught geen Nieuw jaarspos t mochten ont-1 handel, vangen. J zorgd. DAT voor het A'damse gerechtshof tegen de 40-jarige penningmeester J. R van de Utrechtse vrije Organisatie oude Metalen wegens verduistering f 1500 een jaar is geëist (reohtbankvonnis 8 mnd.). DAT een Hilversumse die haar porti monnaie met f 35 op een winkeltoonbank had laten liggen, deze portemonnate later in haar brievenbus vond, zonder geld, maar met een briefje waarop stond: „Beter wat dan niks". DAT de tot 7 meter verbrede traverse door Goes, in de rijksweg Middelburg- Bergen op Zoom, Woensdag door de com missaris der Koningin zal worden open gesteld. DAT als bestuur van de Stichting de Erebegraafplaats te Bloemendaal sinds 1 Januari optreedt het dagelijks bestuur van de Stichting 1940—1945. DAT van 28 Maart tot 6 April RAI-gebouw te Amsterdam de vijfde huishoudbeurs wordt gehouden, die in tegenstelling met de vorige niet door de door fabrikantèn wordt ver- TN ONS artikel van gisteren op deze plaats hebben we aar. de predikers van de derde weg wel het volle pond gegeven. We meenden er goed aan te doen. tamelijk breedvoerig weer te geven wat zij beogen, al moesten we er echter ook wel de aandacht op vestigen, dat deze mensen van die derde weg, die zij voor staan, blijkbaar zelf een allerminst duide lijke voorstelling hebben. Intussen, van wat zij bedoelen, kan .men zich uit hun manifest toch wel een indruk vormer. Zij willen zich niet laten inschakelen bij Oost of bij West. Zij wil len zelfs tegengif toedienen tegen de visie van wie er anders over denken. Nu kan het een goedkope bestrijding lijken, wanneer we er al dadelijk op wijzen, dat. naar wij menen te weten, het communistische dagblad tot dusver het enige orgaan is geweest (buiten de Groene), dat het streven van deze derde- weg-verkondigers heeft toegejuicht. Maar is dat wel een goedkope bestrijding? Het schijnt ons toe, dat dit communistische applaus deze mensen wel te denken mag de derde tegen het feit, dat de wereld op het ogenblik in tweeën is gedeeld. Zij willen „vrij staan zowel tegenover het Oosten als tegenover het Westen. Maar is dit mogelijk? Het is niet mogelijk, omdat het in werkelijkheid niet anders zou zijn dan een vruchteloze poging om de vooroorlogse neutraliteit te doen herleven. Wat stelt men zich voor? In het huidige tijdsbestek echter is ook as volk tot een keuze gedwongen. Het heeft in grote meerderheid deze keuze gedaan en heeft daar zelfs weinig moeite mee gehad. Het heeft gekozen voor wat deze mensen van de derde weg het Wes ten noemen. Het heeft dat gedaan samen met alle landen van West-Europa. In deze keuze voor het Westen heeft as volk gekozen voor de vrijheid. Het acht deze vrijheid een belangrijk goed, belangrijk genoeg om er zich zo sterk mogelijk voor te maken. Het is niet be reid om zich een willoos slachtoffer te laten worden van de communistische dic- Amerika en de Amerikanen. Dat is geen wonder, want ook de Amerikanen zijn mensen. Het zijn mensen-, die leven in een vrije democratie en wier gedragin gen derhalve een- open boek zijn. We hebben zo onze bedenkingen tegen be paalde Amerikaanse cultuuruitingen en we hebben zo onze herinnering aan Amerika's politiek b.v. met betrekking tot Indonesië. Ons blad heeft er bij vele gelegenheden het zijne van gezegd en het heeft geen behoefte, daarvan een woord terug te nemen. (Ze vervolg pag. 2) Gisteravond is dr Drees teruggekeerd uit Amerika en al onmiddellijk werd hij op Schiphol omringd door radio-, film- en persvertegenwoordigers, die hem tmen over zijn trip naar de nieuwe wereld. Ook de televisie camera ontbrak niet. Dr Drees na zijn terugkeer Amerika is het sterkste land van de wereld" Over politiek kon de minister zich nog niet uitlaten Hij liet zich trouwens toch niet op politiek terrein dringen. „Ik heb een zeer levendige indruk van Amerika gekregen", zei hij. ..Ik heb er nimmer sceptisch tegenover gestaan en ik heb opnieuw de indruk gekregen, dat het de sterkste natie ter wereld is" (Van een onzer verslaggevers) Een montere doctor Drees is gisteren op Schiphol begroet na zijn terugkomst uit Amerika. Mevrouw Drees was er en de ministers Beel, Wemmers, Teulings, alsmede de secretaris-generaal van het departement van algemene zaken, mr C. M. W. Fock. Na de thee in de I.C.A.-hall van het stationsgebouw, waar de schijnwerpers reeds gloeiden boven de bank waarop de minister zo dadelijk zou gaan zitten, heeft allereerst de televisie zich van hem meester gemaakt, vervolgens de wereld omroep en daarna de rest van het journa listieke gezelschap, dat er wachtte. „Het zwaartepunt van mijn reis wa: natuurlijk politiek", zei dr Drees. Als minister-president van een der ze: Nato-Landen, die nog nooit eerder in Amerika was. heeft de Amerikaans* gering mij uitgenodigd eens te komen kijken. Ik heb mijn best gedaan zc mogelyk te zien. Stedenbouw (er wordt daar met regeringssubsidie gebouwd), sociale verhoudingen, maatschappelijk leven en de opleiding van de mariniers in kamp Paris Island heb ik kunnen waarnemen. In Paris Island was ik maar een uur, want er ging zoveel tijd met heen en weer vliegen voorbij, dat er niet veel meer gelegenheid tot rondkijken was. Het was er heerlijk warm. Ja en verder heb ik gesprekken ge voerd met Amerikaanse politici, dat weet u al wel uit de kranten. „Ik heb president Truman eerst een beleefdheidsbezoek ge bracht, dat niet langer dan tien minuten duurde en daarna was ik dc gast van de president tijdens een lunch". Dat was alles wat dr Drees over deze ontmoetingen zei Geen woord over zijn I gesprek met Dean Acheson. WEERBERICHT Plaatselijk sneeuwbuien Tot morgenavond verwacht De Bilt: Zwaar bewolkt met opklarin gen en plaatselijk sneeuw buien. vooral in het Noorden en Westen van het land. Overwegend matige Zuidwes telijke tot Westelijke wind. In het binnenland vannacht en morgenochtend lichte vorst, overigens temperaturen om het vriespunt. (Opge maakt om 10 uur). ZON EN MAAN 27 Januari: Zon op 8.29, onder 17.17. Maan op 9.03, onder 18.08. 28 Januari: Zon op S.27, onder 17.19. Maan op 9.21, onder 19.42. 2 Febr. E.K. Advertentie i. LOODGIETERSBEDR1JF SANITAIRE INSTALLATIES Fa. D. KRET en Zn. HOGE RIJNDIJK 71 LEIDEN Telefoon 20023—24350

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 1