Jlieuwe friJwrlje (ffimnuit Vuurgevecht op begraafplaats tussen Britten en Egyptenaren In graftomben werd een voorraad ammunitie gevonden Botsingen vóór hoofdkwartier van Franse gouverneur Minister Drees bezocht Truman en Dean Acheson Wist U DINSDAG 22 JANUARI 1952 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie. Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: TeL 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.— per kwartaal: 2.— per maand; 0.47 per week. Twee en dertigste Jaargang No 9335 Hoofdradacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK Directie: F. DIEMER CHRISTELUR-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Staatoasticti l< ghtiftoeti ■80 fort in tegenspeel" Nieuw succes voor wethouder v. d. Kwaak De onrust in Ismailia Thunder jet stortte in IJsselmeer Sergeant-vlieger Popping uit Amsterdam gedood Een Thunderjet-jachtvUegtuig van de OP EEN BEGRAAFPLAATS, in de Arabische wijk van Ismailia, kwam het tot een vuurgevecht tussen Britse troepen en Egyptische terro risten. Hierbij werd een Egyptenaar gedood, een Brits officier zwaar gewond, terwijl negen Egyptische verzetslieden gevangen genomen wer- Nederlandse Strijdkrachten la glster- den. De manschappen van de Britse parachutisten-brigade zagen zich middag omstreeks half vijf op ongeveer genoodzaakt enkele graftomben te forceren en vonden daarin 2000 gra-1 een kilometer afstand van Kampen in naten. De strijd ontbrandde, toen de Engelsen het kerkhof wilden afzet-jhet nSSelmeer gestort. De bestuurder, ten, tijdens de razzia, die in de Arabische wijk van Ismailia plaats vond. reserve-sergeant-vlieger Popping uit Generaal George Erskine heeft herhaald, dat volgens ooggetuigen, de Amsterdam, werd gedood. Amerikaanse zuster door een Egyptenaar werd neergeschoten. Er kwa-l Het ong€luk gebeurde toen sergeant- men geen Britse kogels op het gebied van het klooster terecht. vlieger Popping met enige andere een- niet zijn ingegaan. Dit „incident" wordt' persoons Thunderjet-jagers een formatie, als gesloten beschouwd. j vlucht maakte. Zijn toestel verliet piot- Er is nu een commissie gevormd, be staande uit vertegenwoordigers var Amerika, Engeland en Egypte. Deze krijgt tot taak vast te stellen, wie voor de dood der zuster verantwoordelijk is. Bij het gevecht op de hierboven ge noemde begraafplaats, werden door de Britten ammunitie, o.a. stenguns en pa tronen gevonden. De Engelse regering heeft Egypte bovendien verantwoordelijk gesteld voor de „brutale moord" op een Brits majoor en de verminking van negen soldaten, in de eerste week van Decem ber. De Egyptische beschuldigingen van Britse aggressie worden met kracht van de hand gewezen. Inmiddels is nu, van Egyptische zijde, het hoofd der Egyptische politie Abdel Raoef Bey in arrest gesteld. Hij moet terechtstaan voor een politie-krijgsraad. Men legt hem ten laste, dat hij het bevel van zijn regering niet heeft uitgevoerd, om de bevolking van Tel El Kebir tegen Britse aanvallen te beschermen. In Londense diplomatieke kringen is men van mening, dat Engeland niet zal antwoorden op de felle Egyptische nota's. Klaarblijkelijk geeft men er de voorkeur aan, de diplomatieke spanning te ver minderen, door het beperken van elkaar beschuldigende nota's. De Egyptische V.N. delegatie te Parijs legde er de na druk op, dat de landen, aan wie Churchill „symbolische hulp" had verzocht, hierop Men zal zich herinneren, dat het even-1 seling de formatie en kwam in he tueel zenden van symbolische strijd-IJsselmeer terecht. Over de toedracht i krachten naar de Suez Kanaalzone, door nog niets bekend. Egypte werd gekwalificeerd als een „daadDe "bestuurder had zyn opleiding ont van aggressie". I vangen in Amerika. Stalin was bij de Lenin-herdenking Maarschalk Stalin woonde gisteren in het Bolsjoitheater te Moskou de herden king bij van de 28ste sterfdag van Lenin. De leden der regering, partijleiders en militairen brachten de Russische dictator een grootse ovatie. Stalin was gezeten tussen de Russische regeringsleiders, toen Pospelof, de directeur van het Mar::- Engels-Lenininstituut het podiufn betrad. Deze sprak de traditionele herdenkings rede uit. Amerik. ambassadeur in Spanje afgetreden De Amerikaanse ambassadeur te Ma drid. de 64-jarige Stanton Griffis, is gis teren afgetreden. Truman heeft het ont slag node aanvaard. Voorlopig zal Grif fis nog zijp functie blijven vervullen. Hij was de eerste ambassadeur in Spanje sedert 1946, toen alle betrekkingen met Spanje, overeenkomstig een door de V.N aangenomen resolutie, werden afgebro ken. Griffis wil zich in het particuliere leven terugtrekken. Over een opvolger is nog niets bekend. Carlsen door Amerik. Senaat gehuldigd Met algemene stemmen heeft de Ame rikaanse Senaat een resolutie aangeno men, waarin het heldhaftige optreden van kapitein Kurt Carlsen wordt ge prezen. „De kapitein heeft een voorbeeld gegeven van de beste tradities en hoog ste graad van leiderschap, die men ver wacht van degenen, die onze schepen bemannen", aldus de resolutie. Ook door de staat New Jersey, waarin zijn woon plaats Woodbridge is gelegen werd Carl sen gisteren gehuldigd. Verkoudheid dwarsboomde Churchills plannen De laatste officiële ontvangst van Churchill, welke vandaag op het stad huis te New York zou plaats vinden, kon niet doorgaan wegens ziekte van de Britse premier. De grijze staatsman heeft een zeer zware kou opgelopen, waardoor zijn dokter hem huisarrest gaf. Toch werd zijn terugreis naar Engeland niet uitgesteld. Vandaag zou hij zich boord van de Queen Mary begeven. Fauie vormde een kabinet echt Frans kabinet". Zware watervloeden hebben dit huis t« Californië geheel ondermijnd en enkele tientallen meters van zijn plaats verdrongen. Wonderlijk genoeg is de woning vrijwel geheel intact gebleven, terwijl niemand verwondingen opliep. De bewoners waren n.l. niet thuis en zij vonden bij hun terugkeer het huis tot hun verbazing op een heel andere plaats dan toen zij het verlieten Nieuwe woelingen in Tunis Het Marokkaanse Nationale Front steunt de Tunesische opstandelingen FRANKRIJK IS ERVAN in kennis gesteld, dat de Arabische landen zich ernstig bezorgd maken over de toestand in Tunesië. Aldus de voor zitter der Assemblée te Parijs, Padilla Nervo, die contact heeft opgenomen met de Franse gedelegeerde van de V.N., Jean Chauvel. Uiteraard zal Frankrijk zich krachtig verzetten tegen de Arabische pogingen, de kwestie Tunis voor de Veiligheidsraad te brengen. Gisteren kwam het tot botsingen met demonstranten vóór het hoofdkwartier van de Franse gouverneur in Tunis, waarbij door de politie geschoten werd en enige gewonden vielen. Studenten en Arabische vrouwen wa-| Zoals men weet, is de Neo-Destour de :n in de Europese stadswijk doorgedron- naam voor de nationalistische party in »n en verzamelden zich voor het rege- Tunesië. Er werden verschillende per- ringsgebouw. Toen de politie opdracht sonen gearresteerd, o.w. de leider van gaf uiteen te gaan, en de menigte wei-de Destourparty, alsmede de voorzitter gerde, schreeuwende „Leve de Neo-|van het Tunesische verbond voor men- Destour", werd er geschoten. De demon- seiyke rechten. stranten gooiden met stenen naar de) De leider der nationalistische party, Boerguiba, zou tegenover de pers hebben 'erklaard, dat hy een compromis met de Franse regering voorstaat, mits de po litiek ten aanzien van Tunis radicaal ge wijzigd wordt. Boerguiba vertoeft onder politietoezicht op het eiland Barka, ge legen voor de kust van Tunis. Öok by Nabeul vonden bloedige bot singen plaats, waarby drie personen werden gedood en twintig gewond. Het „Marokkaanse nationale front" heeft zich solidair met de Tunesische opstan delingen verklaard. Generaal Spoor stierf natuurlijke dood Geruchten tegengesproken De telkens weer opduikende en onlangs opnieuw verspreide geruchten rondom de dood van generaal Spoor hebben ouw SpoorDijkema er toe doen besluiten, zich tot het toenmalige hoofd de Militair Geneeskundige Dienst Indonesië, generaal-majoor dr L. H. Simons, te wenden, teneinde door een openlyke medische tegenspraak de be doelde beweringen te logenstraffen. Naar aanleiding hiervan heeft dr Simons, mede namens de medici, die generaal Spoor tydens zijn laatste ziekte hebben behandeld, dan wel daarby als consultant zyn opgetreden, te weten prof. dr Siegenbeek van Heulekom, de internist dr D. K. Wielenga, de cardio loog dr Verdonk en de huisarts vai familie Spoor, de dirigerend officier gezondheid Ouwehand, verklaard, dat het overlyden van de legercommandant te wyten is geweest aan natuurlyke zaken en dat alle daarmede strijdige toespelingen als volkomen uit de lucht gegrepen moeten worden beschouwd. Rusland wenst Libye niet in de Uno Rusland zal zich verzetten tegen de toelating van de nieuwe staat Libye als lid van de Ver. Naties. Het zal in de Vei ligheidsraad zijn vetorecht gebruiken, de Raad er niet in toestemt, dat ook communistische landen Albanië, Bulga- rye, Hongarye, Roemenië en Buiten- Mongolië worden toegelaten. Discontoverlaging in Nederland Verbetering deviezenpositie aanleiding De Nederlandsche Bank heeft met in gang van heden haar rentetarieven met half procent verlaagd. Het wissel disconto is vastgesteld op pet, het piomessendisconto op 4 pet, de rente voorschotten in rekening courant en beleningen voor particulieren op 5 pet voor anderen op 4 pet. Onder particulieren zijn te verstaan alle natuurhjke en rechtspersonen be halve de Staat der Nederlanden en de leden van een der bedrijfsgroepen han delsbanken, landbouwcredietbanken en effectenhandel dan wel van de vakgroep algemene spaarbanken of de vakgroep alutamakelaars en discontohandelaren. Op 17 April j.l. had de bank haar ta- ieven verhoogd tot resp. 4, 4Vi, 5M en 4Mi pet in verband met de snelle vermin dering onzer deviezenvoorraden. De ver betering van onze deviezenpositie van de laatste maanden was voor onze centrale bank blykbïiar aanleiding tot de ver laging. Met deze maatregel hoopt de Regering klaarblijkelijk de rentestand, die de laat ste tijd flink gestegen was, weer te ver lagen. Dit kan vooral van belang zijn nu r een grote lening voor de woningbouw a verwachten is. Gladheid van de weg eist drie doden Twee ernstige ongelukken op één dag te Heerlen Vermoedelyk door de gladheid van de veg is de 8-jarige J. H. gisteren achter het station te Voerendaal by Heerlen met zijn fiets geslipt en door een passe rende autobus gegrepen. De jongen bijna op slag dood. een zijterrein van de gemeentelijke stortplaats te Heerlen is gistermiddag 63-jarige arbeider onder een vracht auto geraakt en dodelijk verongelukt. De man was over de sneeuw uitgegleden er kreeg de achteruitrijdende wagen ovei zich heen. Eveneens door de gladheid is by W i n- sum (Gr.) een jeep in het Winsumerdiep gereden. De bestuurder kwam er goed af maar zyn vader, de dorsmachinehou der P. W. uit Winsum, is aan de gevolgen overleden. De 15-jarige W. Stroobos uit N i e u P e k e 1 a, die Vrydag onder een vracht auto was geraakt, is in het ziekenhuis Groningen overleden. Twee broers stroopten het land af Hagenaar en inwoner van Den Bosch gegrepen - Verdacht van pogingen tot oplichting zijn de gebr. Z in Castricum gearres teerd. Een van hen was afkomstig uit Den Haag en een uit Den Bosch. Zij hadden gepoogd bij inwoners van Cas tricum geld los te krygen onder het voorwendsel dat zy naar hun werk in Nijmegen moesten terugkeren, maar geen reisgeld hadden. Ook in Den Haag, Naaldwijk, Berk hout en Breezand hebben zy met succes geprobeerd instellingen en particulieren e lichten De mannen waren reeds verschillende keren met de politie in aanraking geweest. Zij werden o.a. ge zocht wegens diefstal van een porte- ïaie op 16 Januari uit een woning te Lisse. Zes arrestaties Grote smokkel van oud ijzer naar België Aan de grens bij Lage Mierde (N.Br.) een vrachtauto aangehouden waarin 3.000 kg oud ijzer naar België werd ge smokkeld. De leider van deze smokkel handel, de Helmondse koopman J. A. P vyf anderen zijn gearresteerd. Sinds gruime tyd is er al een uitge breide smokkel van schroot naar België gaande. De officiële uitvoer van oud yzer België is verboden. In ons land kr.jgt de handelaar er f 70 h t 80 per ton maar in België brengt een zelfde vrachtje f 300 op. Twee onderzeeboten met atoomaandrijving Aan het Amerikaanse Congress is goedkeuring gevraagd voor de voorge- m bouw van twee onderzeeboten met atoomaandryving en een vliegkamp schip van 60.000 ton, waarvan atoom bommenwerpers zouden kunnen op stijgen. België telt thans 290.000 werklozen, waarvan 70 procent in de Vlaamse ge deelten. Van Texel naar Noordwijk De Texelse lichtboei TX-3 werd tijdens de jongste stormen losgeslagen en maakte een wilde tocht over de woeste golven; een tocht, die in Noordwijk werd beëindigd. De Noordwijkse jutter, die de vondst van zijn leven dacht te hebben, moest emennen, dat zijn mandje te klein was voor dit monster. Dit ging hem letterlijk en figuurlijk boven de pet Ongedwongen gesprek mei president Hoopvol gestemd over compromis omtrent het Europese leger T\/I"INISTER-PRESIDENT Dr W. DREES heeft gisteren in Washington tweemaal president Truman ontmoet. Eerst bracht de Nederlandse minister aan Truman een beleefdheidsbezoek, dat tien minuten duurde. Ernstige internationale problemen werden daarbij niet aangeroerd. Wel zijn het komende bezoek van het Vorstelijk Paar en de aanbieding van het carrillon besproken. President Truman uitte zijn -grote i vair de plannen voomhet-Europese leger waardering voor de gift en deelde mee zullen worden weggenomen. Dr Drees dat de plaats voor het klokkenspel, had onderstreept dat de politieke leiding waarschynlyk in het gebied van j van het Europese leger eerder een At- Washington, nog niet is vastgesteld. I lantisch dan een Europees karakter Enkele uren later ontmoette minister j dient te hebben. Drees de Amerikaanse president AVRO overtrad het reclameverbod Chef Gesproken woord en omroeper een week uitgesloten De Regeringscommissaris voor het Radiowezen mr L. A. Kesper. heeft aan de chef van de afdeling Gesproken woord en aan één van de omroepers van de AVRO een spreekverbod voor de micro foon opgelegd voor de duur van acht dagen, ingaande 28 Januari, zulks in ver band met een overtreding van het reclameverbod voor de AVfëd ef> 1 it* nuari. (Gedurende een rondvaart door de Amsterdamse grachten zyn lofliederen 'gezongen op onderscheiden etablissemen ten, welke tydens die rondvaart bezocht werden). Berging van Ganges zal moeilijk zijn Zoet water naar de Radmar Zowel het Engelse schip Radmar als de sleepboot Ganges zitten muurvast op de Maasvlakte voor Hoek van Holland en er zal heel wat zeemanskunst nodig zyn om ze er af te halen. De positie van de Radmar wordt allerminst hulpeloos geacht; wat er van de Ganges is over gebleven kon nog niet worden waarge nomen. maar deze boot zit lelijker dan de Radmar. Toch is het lang niet denk beeldig dat ook deze sleper nog geborgen zal kunnen worden. Men wacht op nog beter weer. Gisteren werd naar de Radmar zoet water gebracht voor de vier mannen die daar zijn achtergebleven. Men had aan de wal sinds Zaterdag geen teken van leven meer van dit schip vernomen; de radio is nl. uitgevallen. Het stoffelyk overschot van schipper Arend Brinkman, die by de reddings pogingen van vorige week voor'Hoek van Holland is verdronken, zal in zijn geboorteplaats Stellendam ter aarde wor den besteld. De begrafenis zal morgen middag om twee uur plaats hebben. De koffie aan boord van Flying Enterprise Belgische beschuldigig tegen Nederland Het Brusselse blad Standaard doet een felle aanval op Nederland en uit de be schuldiging, dat zich aan boord van de Flying Enterprise een lading Congolese koffie bevond, welke door een Belgische firma tegen credieten van de Europese Betalingsunie aan een Nederlandse firma was verkocht. De koffie was te Rotter dam ingeladen met bestemming naar de Ver. Staten en tegen betaling van dol lars aan de Ned. Bank. Het blad neemt dit Nederland zeer kwalijk, beweert dat Nederland België dollars afhandig maakt. Bende vergaderde op ministerie De politie te Djakarta heeft een bende ingerekend, die op het ministerie van Personeelszaken een geheime vergade ring hield. dr Drees in Blair gegeven. Verschillende ministers waren hierby lunch die ter House werd Amerikaanse tegenwoordig. i een onderhoud van drie kwartier de Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken, Dean Acheson, ver klaarde dr Drees dat hy hoopvol ge stemd was ten aanzien van de kansen op een compromis waardoor de Neder landse bezwaren tegen de Franse uitleg Een vrouw in de Veiligheidsraad Voor het eerst zal ook een vrouw zit- rjg nemen in de Veiligheidsraad. Het is evrouw Ana Figuerora, de Chileense gedelegeerde, die als eerste vrouwelyke afgevaardigde werd gekozen tot hoofd de sociale en culturele commissie de V.N. Chili komt dit jaar als v-permanent lid in de Veiligheids raad. Verder zitten er tien mannen in. Hoewel mevrouw Ana Figuerora femi- is. verlangt zy niet meer dan al leen gelyke rechten voor de vrouwen, aldus A.P. Einde van Amerikaanse kaasstop? De agendacommissie van het Ameri kaanse Huis van Afgevaardigden zal vol gende week een wetsvoorstel in behan deling nemen tot afschaffing van he' invoerverbod van zuivel en plantaardige oliën. Dit is voor Nederland vooral van belang, omdat er dan kans is op ver- dwyning van het invoerverbod van kaas, Door een lawine zyn 5 arbeiders in Noord-Noorwegen omgekomen. Generaal Eisenhower is gisteren buitengewoon lid benoemd van de demie voor morele en politieke wet schap van het Institut de France. DAT de coöp. melkfabriek De Een dracht te Barneveld—Terschuur (omzet vorig jaar 14,7 millioen kg melk) een fusie zal aangaan met de coöp. melkfa briek Concordia te WageningenEde (omzet vorig jaar 31,5 millioen kg). DAT er plannen bestaan om in het Instituut voor de Tropen te A'dam in samenwerking met de gem, universiteit een laboratorium voor grondonderzoek te stichten. DAT voor de aanleg van twee havens ten behoeve van de electrische centra les in A'dam laagste inschryver was de E.N.V A. Prins Th. zoon's aannemings maatschappij te Sliedrecht voor f 2 570.000 en hoogste de combinatie E. J Bakker A. Hofman voor f4 212.000. DAT het hoofd van de politietech- nische verbindingsdienst, ir S. G. C. Lan- gendam, na een langdurige ziekte op 57-jarige leeftyd in Utrecht is overle- DAT de 50-j. mevr. H. Dubbeld—de Vries, die op 11 December in overspan nen toestand te Hoogkerk een woning heeft verlaten, waar zy huishoudster was, nog steeds wordt vermist. DAT in Zaandam een 9-j. meisje kinderverlamming is overleden. DAT luit-kol. G. H. Christan namens de Nederlanders in Korea dank heeft gebracht aan de Ned. gemeenschap in Japan, die 60 Kerstpakketten heeft ver zonden. DAT de kade van de haven te Stein (L.) 200 meter wordt verlengd en de kosten met inbegrip van uitbreiding der opslagterreinen op fl millioen worden geraamd. DAT onder de titel Nieuw Land een studie van ir A. G. Bruggeman, hoofdin genieur van de prov. waterstaat in Z.- Holland, over de landaanwinning in he den en toekomst is uitgegeven door de Ver. voor Landaanwinning. DAT het Koningin Julianafonds een belangrijke gift heeft geschonken aan het tehuis voor herstellenden en tijde- lyk rustbehoevenden Huize Zonneduin van de Ten Boomstichting te Bloemen- DAT het Verbond der lage Landen in een open brief aan president Truman het behoud van Nieuw-Guinea voor Nederland heeft verdedigd. DAT in Denemarken f250.000 is by- eengebracht voor de nabestaanden van de vijf redders uit Hvide Sande die vorige maand zijn verdronken bij eer poging om een Ned. zandzuiger te hel pen en aan de Deense kust een gedenk steen zal worden opgericht. DAT de coöp. veilingvereniging De Tuinbouw te Leeuwarden thans de di recteur H- R., die reeds op vermoeden fraude was geschorst, heeft ontsla gen. DAT de Ned. Bakkerystichting een distributiestelsel voor buitenlandse rogge nvoeren om te voorkomen dat deze gesubsidieerde rogge als veevoeder wordt gebruikt. DAT de Ned. consul M. S Wiersum te Yokohama en de Ned. vice-consul S. Muilender te Buenaventura (Colum- op hun verzoek eervol zyn ontsla- en met de waarneming resp. zyn belast C. van Doggenaar en J. Hal- bertsma. DAT de oudste inwoonster van Dor drecht, mej. N. van Velzen, gisteren 101 jaar is geworden. DAT vier studenten en een oud-stu dent die in een bar te A'dam de eigenaar en een kellner een tand uit de mond hadden geslagen en veel glaswerk had den gebroken door de A'damse politie rechter elk tot f 60 boete en vergoeding van de schade (f250) zyn veroordeeld (Eis: 1 maand). DAT Lever Brothers en Unilever N.V. aan de gemeente R'dam een onderhandse lening van f 450 000 tegen 2% pet heb ben aangeboden voor de bouw vai kademuur aan de Nassauhaven- Jhr mr F. Beelaerts van Blokland onderscheiden H. M. de Koningin heeft gisteren in Den Haag een bezoek gebracht aan de ice-president van de Raad van State, _hr mr F. Beelaerts van Blokland, om hem geluk te wensen met zyn 80ste ver jaardag. De Koningin heeft de heer Beelaerts by die gelegenheid de ver sierselen overhandigd van Grootkruis in de Ned. Leeuw, benevens als persooniyk geschenk een zilveren schaal met bloe- Wy tekenen hierby aan. dat de benoe- mnig tot. Grootkruis Nederlandse Leeuw de hoogste onderscheiding is. die een Nederlands burger kan ontvangen. Er zyn, behalve jhr Beelaerts. slechts zes Nederlanders, die op het ogenblik in het bzit zyn van deze hoge onderscheiding, nl. prof. mr P. S. Gerbrandy. oud- ter-president, H. G. Winkelman, oud- opperbevelhebber van land- en zeemacht, admiraal b.d. C. L. Helfrich. kardinaal dr J. de Jong, jhr mr A. W. L. Tjarda van Starkenborgh Stachouwer, oud-gou verneur-generaal van Nederlands Indië. en prof. mr R. Kranenburg, oud-voorzit ter van de Eerste Kamer der Staten- Generaal. Ook Prinses Beatrix naar Boek en Jeugd Prinses Beatrix heeft gisteren met haar klasgenoten van het lyceum te Soestdijk bezoek gebracht aan de tentoonstel- Liefdesdrama Nijmegen Geen straf voor gevecht met messentrekkers De Nijmegenaar M. S. D., die zich in en liefdedrama met een bajonet had verdediigd tegen de met een mes ge wapende E. L., waardoor deze werd ge dood en de eveneens met een mes drei gende W. M. G. ernstig werd gewond, is vanmorgen door de Arnhemse rechtbank overeenkomstig de eis ontslagen van rechtsvervolging. De zwaar gewonde G., die toen hij dronken was de strijd was begonnen, werd thans overeenkomstig de eis tot een jaar voorwaardelyk ver oordeeld. Verder werd D. vrijgesproken van de hem ten laste gelegde diefstal van een loden pyp, waarvoor 1 maand was geëist. WEERBERICHT Vannacht lichte vorst Tot morgenavond verwacht De Bilt: Over het algemeen veel bewolking met morgen later op de dag enige sneeuw of regen. Aanvankelijk zwakke tot matige Oostelijke wind. later tot vry krachtig toenemende en naar Zuid- Oost of Zuid ruimende wind. Vannacht ling Boek en Jeugd, die in de openbare plaatsen lichte vorst, morgen overdag school te Blaricum wordt gehouden. Hettemperaturen om het vriespunt. (Opge- groepje leerlingen stond onder leiding"***kt te 10 uur.) van de rector, de heer F. C. Riessen, en de lerares mej. Bruning Boekhout. ZON EN MAAN. Onlangs heeft Koningin Juliana de Woensdag: zon 8.33 tot 17.10 uur; maan tentoonstelling al bezocht. 5.40 tot 1232. Op 26 Januari N.M.

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 1