Jlicutur £ciësrije (jTouraitl Rusland nu ook bereid controle op zijn atoombom-productie toe te staan De grote vraag is echter, wat er in de praktijk van terecht zal komen Haags meisje door verstikking om het leven gekomen Wist U MAANDAG 11 JANUARI 1952 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie. Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: TeL 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.— per kwartaal; 2.— per maand; 0.47 per week. ADVERTENTIËN: 0.18 per millimeter (Bij contract belangrijke korting) Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMEB Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK Directie: F. DIEMER CHR1STELUK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .StttotvasUcli Is efcebfnea myn hert ia Icgljenspctf Twee en dertigste Jaargang No 9328 Gefantaseerd verhaal Opzienbarende rede van Wisjinsky ^^ISJINSKY heeft in de Ver. Naties zijn zoveelste „vredesplan" afge schoten, hetwelk hij zelf een geweldige stap acht. Een verzoenend gebaar dus in de richting der Westelijken. Wat hij voorstelde in de „politieke commissie" is wederom een verbod van atoomwapens, maar nu, zodra er een internationaal controle-systeem bestaat. De stap van Wisjinsky komt dus hierop neer, dat afgeweken is van de vroegere Rus sische eis. Immers steeds hield hij vol, dat eerst de atoombom moet wor den verboden en onmiddellijk daarna een controlestelsel in het leven ge roepen. Aangezien deze Russische offerte kwam, na een felle rede tegen de politiek van het Atlantische blok, verwekte een en ander consternatie. De Amerikaanse gedelegeerde. Gross, ziet in het nieuwe voorstel echter weinig tekenen van vooruitgang. Maar, hij heeft dit beloofd: „Zodra mijn delegatie deze resolutie onder ogen krijgt, zal zij beslist niet de gehele nacht wakker blijven van het lachen". Kon. Familie in ons land terug Voor de niet-ingewijde lezer, leggen wij er de nadruk op, dat het verschil dus hierin zit: de Rus is thans bereid, gelijk tijdig met een eventueel verbod van de atoombom, contróle over de naleving er van te aanvaarden. Dus niet eerst per se een „verbod van de atoombom". Amerika heeft steeds het standpunt ingenomen, dat men het over de internationale contróle primair eens moet zijn. Dit Amerikaanse standpunt sproot voort uit de vrees, de Russen het verbod zouden kunnen ontduiken. Zonder te veel in details te treden, kan men zeggen, dat door de Rus sische offerte een bescheiden mogelijk heid geschapen is voor eenbegin van een accoord. Maar het laatste woord is hierover in de Ver. Naties nog in jaren niet gezegd. Bovendien zal Stalin ooit in zijn kroonloos domein achter het „IJze ren Gordijn" aan een controlecommissie bewegingsvrijheid toestaan? Het is De Rus heeft nog veel meer voorge steld. Zo wil hij de Veiligheidsraad reeds op 1 Juni bijeenroepen en zelfs op 15 Juli een wereldconferentie beleggen. De kopstukken der "internationale politiek moeten dan aan de ronde tafel gaan zitten, om over de vermindering der bewapening in het algemeen en de atoomkwestie speciaal te gaan praten. Wie op de hoogte is van het politieke touwtrekken te Pan Moen Dj on, verbaasd zijn, dat juist Wisjinsky stelde, de oorlog op Korea onmiddellijk te beëindigen, de strijdkrachten va 38ste parallel terug te trekken, terwijl de buitenlandse troepen Korea binnen drie maanden moeten verlaten. Het is vrij doelloos, deze Russische „ontwapeningscompóte" verder te analy seren, omdat de Amerikanen er heel weinig trek in hebben. Onomwonden heeft de Amerikaan Gross verklaard, dat Wisjinsky niets nieuws gezegd heeft men naar de ware bedoelingen van net voorstel slechts kan gissen. Trouwens cut Russische voorstel lijkt als twee drup pels water op het Sowjetplan van 1948 en dat werd indertijd door de Assemblée van de V.N. verworpen. Wat Wisjinsky over Korea heeft gezegd, is een invitatie aan de V.N., terug te komen op het be sluit, de bespreking van de Koreaanse kwestie uit te stellen. De Brit, Selwyn Lloyd, opperde, dat Wisjinsky zijn „nieuwe" voorstellen zal voorleggen aan de ontwapeningscommissie, die de As semblée Vrijdag j.l. heeft ingesteld. Er heeft zich nog een merkwaardig incident voorgedaan. Wisjinsky kon het licht niet verdragenTot tweemaal toe onderbrak hij zijn rede, om te protes teren tegen de schijnwerpers van de tele visietoestellen. Men kan met hem mee voelen, toen hy jeremieerde: „Ik kan niet behoorlijk denken of spreken, wan- mijn ogen door deze lichten wor den verblind; wij zijn geen filmspelers. Ik ben er van overtuigd dat de verhou ding tot de andere delegaties zal ver beteren, zodra wij in de vergaderzaal meer van die akelige lichten te lij den hebben." En de voorzitter der „po litieke commissie" zorgde er voor, als correct gastheer, dat de televisie toestellen werden uitgeschakeld. H.M. de Koningin en de oudste drie prinsessen, die enige weken in Sankt Anton hebben doorgebracht, zijn van ochtend na een voorspoedige reis in ons land teruggekeerd. Om tien minuten voor tien reed de koninklijke trein het station van Baarn binnen. De Prins werd vanmiddag tegen lunch tijd per vliegtuig terugverwacht. Overladen met bloemen, die de bevol king van Sankt Anton had aangeboden, ?ijn de Koningin en de Prinsesjes gister avond vertrokken. Aankomst dr Drees op pag. 47 N.Y. Times Maar 't was een aardig verslag Minister-president dr W. Drees werd Zaterdag bij zijn aankomst op het vlieg veld van New York begroet door de Nederlandse ambassadeur in Wastington mr J. H. van Royen en de Amerikaanse ambassadeur in Nederland, Selden Chapin. Hoewel het bezoek van de Nederlandse minister in de Amerikaanse pers reeds bij zijn aankondiging als groot n: werd beschouwd, bracht alleen de New York Herald Tribune het bericht vi aankomst op pagina 1. De New York Times publiceerde een aardig verslag op pagina 47 dat voor ons overigens geen nieuws bevatte en de Daily News had een plaat over twee kolom breedte 14 regels tekst op pagina 46. Gestrand op de Maasvlakte Dronken officieren op vast gelopen Engels schip? Verkeerde koers, ondanks waarschuwing van seinpost Hoek van Holland OP RAADSELACHTIGE WIJZE mogelijk door dronkenschap van de officieren is Zaterdagavond tegen tien uur, bij rustig weer en volle maan, het Engelse vrachtschip Ra dm ar (3667 ton) vastgelopen op de be ruchte Maasvlakte, bij de Zuiderpier van Hoek van Holland. Er gebeurden drie vreemde dingen: ondanks waarschuwingen van de seinpost ging het schip een verkeerde koers; met een tros van een sleepboot sprong men zeer onhandig om; en ten derde zouden volgens de verklaring van drie schepe lingen zowel de kapitein als de officieren al voordat de boot uit Rotterdam vertrokken was, stomdronken zijn geweest. Het diepgeladen schip (er stond 7% wegens de storm. De storm ging later De Lattre posthuum tot maarschalk bevorderd De Franse regering heeft wijlen gene raal De Lattre de Tassigny posthuum de twee hoogste eerbewijzen van de Franse republiek verleend, nl. de posthume rang van maarschalk en een staatsbegrafenis. Carlsens intocht in New York meter op de Maasvlakte) had buitengaats de koers Noord-West moeten volgen, maar rondde in weerwil van herhaalde lichtsnignalen van seinpost Hoek van Holland de Zuidelijke pier. Een kwartier later voer de Radmar zich met volle kracht muurvast op de zandplaat. Twee uur later haalde de redding boot President Jan Leis drie Neder lander op hun verzoek van boord. Zij verklaarden tegenover politie en pers, dat de officieren dronken wa ren. Er zouden op de brug ook slechts twee zwemvesten, waarvan een on klaar, aanwezig zijn. De politie aan vaardt de verklaring over dronken schap met grote terughoudendheid. Maar in ieder geval was er iets niet in orde op de Radmar. Dat ondervond de sleepboot Blankenburg, die met de Maas de Ganges te hulp was geschoten. Er werd een tros overgebracht, maar op de Engelsman werd die zo onhandig vast gemaakt, dat de tros even later losschoot in de schroef van de sleepboot ward raakte. Gevolg: de sleepboot buiten moest op zijn beurt naar Rotter dam worden gesleept. Tweede poging Pas de volgende dag kon aan een twee de poging worden gedacht. De Blanken burg was 's middags weer present, intussen was de positie van de Radmar niet op vooruitgegaan. Het schip kwam hoger op de Maasvlakte te liggen maakte slagzij. De brug was gedeeltelijk vernield. Een ruim en enkele hutten maakten water, al was de toestand niet gevaarlijk. Maar gisteren brak de tros. De drie Nederlanders, die van boord zyn gegaan omdat zij het zaakje niet vertrouwden, zijn de 19-jarige kapi- teinsbediende R. van der Hoef uit Culem- borg, die zijn enkel verzwikt had, de 47- jarige vierde machinist W. Ruisch Rotterdam en de 20-jarige machinisten- bediende N. Ottevanger uit Rotterdam. Verder is er nog één Nederlander boord gebleven, met 33 Engelsen en De 26 jaar oude Radmar, afkomstig uit Londen, heeft kolen in voor Italië. Van de pieren in Hoek van Holland af kon men de Radmar, die een kilometer uit de kust lag, duidelijk zien; de belangstel ling was enorm. De sleepboten, die het s.s. Radmar vanmorgen om 4 uur weer wilden vlot- trekken, konden vannacht niet uitvaren liggen, maar het wachten was toen op hoog water. Een volgende poging kon eerst omstreeks half vijf vanmiddag worden ondernomen. Aan de grond en weer vlot De IJmuidense motortreiler Postbo (IJm. 35, 317 ton) is Zaterdagavond tien mijl bewesten Oostende aan de grond ge lopen en nadat 9 van de 15 beman ningsleden al op een reddingboot waren overgegaan na enige uren weer vlot gekomen en verder gevaren. uwe schip van de rederij VEM, de grootste IJmuidense motor- treilers, had in Oostende gemarkt en was op weg naar Het Kanaal om haring te Toen het aan de grond kwam, maakte het 70 graen slagzij. Sleep- en reddingboten spoedden er zich heen, maar hoewel negen opvarenden op een van de reddingboten overstapten, kreeg de schip per gelijk: bij het opkomen van de vloed kwam de Postboy op eigen kracht vlot. Het schip bleef nog enige uren anker liggen, raakte nog een tweede maal vast, maar kon toen verder varen. E Zondag Duinkerken binnengelopen. De Rotterdamse kustvaarder W kust (499 ton), die de afgelopen tijd al heel wat pech heeft gehad en vorige maand nog, door de bemanning verlaten, door een Britse treiler de haven Hulle werd binnengebracht, gaf Zondag weer noodseinen. Het schip dreef met machinestoring rond voor de Britse kust. Een uitgevaren sleepboot kreeg echter order terug te keren, omdat de Westkust inmiddels zichzelf had geholpen. De sleepboten Holland 2 en Nestor zyn gisteren met het Noorse schip F gen. dat op de Hondsbosche Zeewering heeft vastgezeten, op sleeptouw van Den Helder naar Rotterdam vertrokken. De Zuid-Hollandse Jachtvereniglng hield Zaterdag vanaf de Wasse- naarse manége een jachtrit, die via het landgoed Groot Hasebroek en de duinen naar Den Haag voerde. Een kijkje bij de start, waar onze fotograaf dit plaatje maakte, vol charme en gratie J Naar een kabinet Van Houtte Oplossing Belgische crisis in zicht Koning Boudewijn heeft Jean van Houtte, het 45-jarige lid van de Christe lijke Volkspartij, de C.VP. en minister Financiën in het afgetreden kabinet, opdracht gegeven een nieuwe regering te en. Van Houtte heeft deze opdracht aanvaard en begon onmiddellijk zijn be sprekingen. Vervolgens ontbood Koning Boudewijn de heer Pholien bij zich en deelde hem mede, dat zijn verzoek om ontslag els premier was aanvaard. Vol gens „de Standaard" zal de nieuwe Bel gische regering aanmerkelijk verschillen de vorige. Pholien zal geen deel uit maken van het nieuwe kabinet. Voorts ontbreekt het niet aan speculaties om trent vervangingen of wijzigingen van ministerfuncties. De crisis in 't sterlinggebied Nog meer Engelse invoer beperkingen Morgen begint te Londen de confe rentie van ministers van Financiën var het Britse Gemenebest in verband met de financiële crisis van het aterling- gebied. Financiële deskundigen, die de conferentie heoben voorbereid, zullen waarschijnlijk voorstellen, verdere uit breiding van de export en beperking var de import te overwegen. Op bed een sigaret gerookt Stal met 29 stuks vee in vlammen opgegaan vier Amsterdamse gezinnen dakloos HET HAAGSE MEISJE Mia Bisschops, een 27-jariBe telegrafiste van de P.T.T., is Zaterdagnacht in haar zolderkamertje aan de Admiraal de Ruyterweg te Amsterdam door rookverstikkirig om het leven gekomen. Vermoedelijk heeft zij op bed een sigaret gerookt en is het beddegoed gaan gmeulen toen zij in slaap was gevallen. Er wordt echter ook aan de mogelijk heid van kortsluiting gedacht omdat in de kamer geen rookartikelen zijn aangetroffen. In de vroege morgenuren werden buren gealarmeerd door brandlucht. Toen zij de deur intrapten en het kamertje binnenkwamen, 6loegen de dikke rook wolken hun tegemoet. Het was reeds te om de bewoonster te redden. Vee in brandende stal Bij een grote boerderijbrand in Ab- benbroek op het eiland Voorne en Putten zijn Zaterdagavond 29 stuks vee in de vlammen omgekomen. Rijkspolitie en brandweer haalden zes koeien uit de brandende stallen; de eigenaar redde zyn negen paarden. De hele landbouwinventaris en het hooi gingen verloren, maar het woon huis kon worden behouden. Omstreeks half tden werd de brand ontdekt. De stallen stonden in eer ommezien in lichterlaaie. De wachtmees ter der rijkspolitie Priem uit Oudenhoorn Elk jaar één van 60.000 ton Tien super-vliegdekschepen voor Amerik. marine De Amerik. marine stelt zich voor, tien super-vliegdekschepen van 60.000 ton :n tempo van één jaar te bouwen en hoopt, dat sommige door atoom kracht zullen worden voortbewogen. Al dus heeft de Amerik. min. van Marine, Kimball, op het jaarlijkse diner van een Amerikaanse officiersvereniging ver klaard. De „Forrestal", waarvan de aanbouw besteed is, zal het prototype zijn van dit nieuwe type vliegdekschepen, die onge veer 15.000 ton meer meten dan enig vliegdekschip dat nu in de vaart i: voegde hij er aan toe. In de komende paar maanden zo marine vier torpedobootjagers van nieuw type in de vaart brengen, met het Tweede Kamer op 29 Januari weer aan het werk Het Kerstrecès van de Tweede Kamer eindigt op 29 Januari. Als eerste a ontwerp komt dan 's middags om 1 de herziening van de uitvoeringsorgani satie der sociale verzekering aa orde. Verder staan o.a. de kweekschool- wet en de voorzieningen ter voorkoming van ondoelmatig gebruik van bouwmate rialen en arbeidskrachten op de agenda. Woensdag a.s. te New York Carlsen wacht nog een grootse ontvangst Vandaag zou kapitein Carlsen in Lon den aankomen, om in de Deense club uit handen van de Deense ambassadeur in Engeland de versierselen van ridder in de orde van Dannebrog te ontvangen, welke onderscheiding.hem.naar men weet, door koning Frederik is toegekend. Carlsen, die al zijn bezittingen verloren heeft bij het vergaan van de Flying En terprise. heeft een nieuwe uitrusting ge kregen. HU heeft meegedeeld volkomen hersteld te zyn van de doorgestar.de ver- Woensdag zal hij. naar men aanneemt, per vliegtuig in New York aankomen. Hier wacht hem een tweede grootse huldiging. Na aankomst zal hy kotter van de kustwacht naar de haven worden gebracht, waarna hij aan het hoofd van een stoet, waarin o.a. afde lingen van vloot, leger en luchtstryd- krachten marcheren, langs Broadway het stadhuis lopen. Hier zal burge meester Impelliterri hem welkom heten. Op zUn eigen verzoek zal Carlsen tijdens de tocht worden omringd door een groep zeelieden van zyn eigen maatschappy. de Isbrandtsen Lines. De ouders van kapitein Carlsen zyn in tussen naar Kopenhagen teruggekeerd Het syndicaat van 81 verzekeringsmaat- schappyen, waarby de Flying Enterprise verzekerd was, heeft de maatschappij een gedeelteiy'ke vergoeding van 2.220 000 gul den uitbetaald, en 5 andere verzekenngs- maatschappyen 2.850.000 gulden, hetgeen nen 64 pet van de verzekerde waarde De overige 36 pet was verzekerd by Britse maatschappyen. Vijf ernstig zieken door worstvergiftiging Drie families ziek in Steenwijk en Giethoorn By de families De Wit en Mansveld te Steenwyk is een ernstig geval van ver giftiging voorgekomen. Na het eten van leverworst (van eigen slacht) werden alle huisgenoten, tien personen, onwel. Acht moesten naar het ziekenhuis, onder wie vyf kinderen. Vijf personen verkeer, den gisteren in vrij ernstige toestand. Een dergelyk geval deed zich voor by een familie in Giethoorn, die ook lever had gegeten. De mensen van wie zy de worst hadden gekregen, zyn er echter niet ziek van geworden. De politie heeft de nog aanwezige worst in beslag genomen. oog op het gevaar van de Sowjet-Rus- sische onderzeeboten, dat Kimball groot acht. De minister noemde een aantal ge tallen, waaruit volgens een marine autoriteit blijkt, dat de Amerik. marine in Juli ruim 750 schepen in de vaart zal hebben, waaronder 27 vliegdekschepen alle types, ruim 250 torpedobootjagers of fregatten en ongeveer 100 onderzee boten. Mr Oud lijstaanvoerder van de V. V. D. Mr P. J. Oud, de burgemeester van Rotterdam, zal by de aanstaande Tweede Kamerverkiezingen opnieuw in het hele land als ïystaanvoerder van de Volks- party voor Vrijheid en Democratie op treden. Dit is besloten op een algemene ledenvergadering die de V.V.D. in Utrecht heeft gehouden. Hoewel Tweede Kamerverkiezingen die nodig zyn in verband met een grond wetsherziening niet behoeven te worden gehouden op de vaste dag die de Kies wet voorschrijft, ligt het toch in de be doeling van de regering de verkiezingen te laten houden op de normale datum van 25 Juni. De nieuwe leden vai Eerste Kamer zullen zoals men weet den gekozen door de Provinciale Staten. rende de vuurgloed in en maakte 5 de 34 koeien los, waarna hy deze dieren veilig naar buiten loodste. Een brand- i, die eveneens een koe lossneed, liep ernstige brandwonden op. Hoewel het vuur met 11 stralen werd istreden, moest men aanzien dat de andere angstig loeiende koeien verstikkende rook omkwamen. Twee politiemannen drongen opnieuw de stal len binnen. De twee enige dieren, die nog leefden, werden met een pistoolschot uiit hun lyden verlost. Vier Amsterdamse families zyn Zon dagmiddag dakloos geworden door felle brand ln een huis aan de Kinkar- straat 137. Hot zyn de gezinnen Hage- boom, Grutterink, Fritz en De Clerk. De oorzaak van de brand is vermoedelijk het omvallen van een petroleumtoeetel. De bewoners konden tydig naar buiten komen. Alleen mevr. Hamersma uit de Bilderdykstraat, die toevallig op bezoek kreeg brandwonden. Doordat het smalle, met hout beklede trappenhuis in de oude woning als schoorsteen dienst deed, joeg het vuur in enkele minuten door tot de zolderverdieping. In een Qhurchills redevoeringen in Ottawa kruidenierszaak, enkele huizen verder, vermengde het smerige bluswater zich en Washington voor de a.o.L. met de grutterswaren en werd vrijwelI De rede die premier Churchill heden in alles bedorven. Ottawa zou uitspreken, wordt op Dinsdag Ook in een rokerij van de vleesconser- 15 Januari om 2.10 njn. (Nederlandse ven- en groentenfabriek Olba van de fa. tyd) door de B.B.C. Home Service Bakhuis te OLst (Ov.) is tijdens het week- (330 m.) uitgezonden. Churchill's rede lot end brand uitgebroken. Een party vlees- het Amerikaanse Congres zal waren ging verloren en enige lokalitei- door de BB C. Home Service worden i ten werden beschadigd. Deze schade gezonden. Uiistertijd hiervoorJ- wordt door verzekering gedekt. i Januari c Weer geruchten over ver loving Prinses Margaret Londense bladen menen allerlei aan duidingen te zien voor spoedige verloving tussen prinses Margaret en de 28-jarige Earl van Dalkeith, zoon van de hertog van Buccleuch, die de laatste tyd vaak eikaars gezelschap verkeren. De graaf heeft zich naar Sandringham begeven, waar de prinses Zaterdag na afgebroken vacantie in Schotland arriveerde. Noch op het landgoed van de hertog, noch op het koninklyke paleis was be vestiging van de geruchten te verkrijgen. De graaf van Dalkeith is een Schot. Eerder heeft hy ontkend van plan te zyn de jongste prinses t 1 10.15 i Onder moeders paiapluie Stalins toestand wordt ernstiger Volgens de N.R.Ct., heeft maarschalk Stalin op 19 December j.l. een hartope ratie ondergaan en is zijn gezondheids toestand achteruitgaande. Het bericht is afkomstig van de Rus sische ambassade In Berlyn. Stalin zich in een sanatorium in de omgeving van zyn geboortestad Gori in Georgit bevinden. Er zouden reeds leden van het Polit buro naar Gori zyn gegaan. DAT thans ook de tweede dader van de op 2 Januari gepleegde roofoverval op de landbouwer J. R. te Varsseveld (buit 2.000) is gearresteerd, namelyk de 62-j. G. B. uit Harreveld (Gld.). DAT de oplichter, die met een wissel truc. reeds verscheidene boeren geld af handig heeft gemaakt door zich voor te doen als vertegenwoordiger van het fonds Steun voor ae kleine Boer. thans weer in Hierden by Harderwijk een slachtoffer heeft gemaakt. DAT minister Beel Zaterdag de ope ning van het eerste werkgedeelte van het we gemeentehuis in Eindhoven zal bijwonen. DAT in Wormerveer een nieuwe gas houder van 12.000 m2 (kosten 300.000) in gebruik ls genomen omdat het gasbe- dryf op 1 Augusus zal worden ingescha keld in het gecombineerde bedrijf Zaan streekWaterland. DAT in A'dam het 25-j. bestaan is ge vierd van de burgerlijke instelling vooi maatschappelyke zorg, waarbij 2.000 vry. willigers zyn aangesloten die 12.000 zorgbehoevenden (voor de helft boven 65 jaar) steun verlenen. DAT de Nederlander ir A. G. Becke- rlngh van Loenen plotseling in Parys is overleden. DAT tot hoofdinspecteur van de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren is be noemd de inspecteur in algemene dienst K. Visser. DAT de 18-j. schippersknecht G. Piek uit de Rubroekstraat te R'dam, opvaren de van de Metallicus I, in R'dam ls ver dronken. DAT de gerestaureerde en vergrote veerpont van de dienst HekeringenNw.- Beyerland in gebruik is genomen. DAT de begrafenis van de tweede par ticulier secretaris van Prins Bernhard, G. Dorhout Mees, morgen om 1 uur zal plaats hebben op de algemene begraaf plaats aan de Bergweg in Bloemendaal. DAT de wachtmeester G. Draaycr te Nunspeet, die in Scharringa's dierenpark Op 't Harde het 10-j. dochtertje van de eigenaar heeft bevryd uit de klauwen van een wolf, de medaille in brons van het Carnegie-heldenfonds heeft gekre gen. DAT de Ned. ambassadeur ln Parys, mr C. G. W. H. baron van Boetzelaer van Oosterhout, een condoléancebezoek heeft gebracht aan de weduwe van ge neraal De Lattre de Tassigny. DAT ook het gemeentebestuur Den Bosch plannen heeft om een 4 pets burgerzinlening van 1 millioen uit geven. DAT woonwagenbewoners ln Lemmer by het opgraven van een zware Ameri kaanse bommenwerper die in 1944 is neergeschoten het stoffelijk overschot van de piloot hebben gevonden. DAT de Utrechtse afdelingen van drie vrouwenorganisaties aan de melkhandel hebben laten weten dat zy niet gediend zijn van de wykindeling die vorige week is ingevoerd. DAT na een ontdekking op het min. van Binnenl. Zaken B. en W. van Utrecht voorstellen een fout van 1939 te herstel len en de toen over het hoofd geziene stier alsnog in te voegen in de ry slachtdieren i.v.m. de keurlonen. DAT de gem. Apeldoorn zal berusten in het Arnhemse vonnis waarby zij tot 500 boete werd veroordeeld wegens schoolbouw zonder vergunning. DAT een wat minder actieve contróle op de autopapieren langs de weg voor de vervoerders veel moeite, kosten tyd zou besparen, naar in het blad de Eigen Vervoersorganisatie wordt be rekend. DAT voortaan iedere Philipsma -vrouw, die voor een goed idee wordt beloond met 250 of meer, bovendien een zilveren insigne krygt We weten niet zeker, of het in derdaad moeders parapluie is, waar onder deze twee charmante dames dekking zoeken te gen de regen, maar staat, dat zij een paar bui tjes haar jachtrit Zaterdag niet lie- bederven. Het jachtrit met hin dernissen en wat betekenen dan en kele druppels re genwater? Nu had- begin van de mid dag al na een blik naar de lucht ge schat, dat het niet droog zou blijven. En ze voorzagen, dat een parapluie voor de kleine buitjes handiger is dan een regenjas. Bovendien doet een regenpas schade aan de compositie paard-ruiter. Het rijcostuum hóórt b(j het paard im mers.' En terwijl velen, die aan de jachtrit over Groot Hasebroek en door de duinen deel namen, „regenjas-aan - regenjaa-uit" speelden, was voor deze dames één knipje van de parapluie voldoende, om zich tegen zo'n Januari-gril te dekken. Het gaf weliswaar enige moeite, om de paarden zo stil naast elkaar te laten staan, dat het plaatje niet bedorven werd, maar het lukte tóch. En daar ging het tenslotte om Blauwe Tram voor f 7000 benadeeld De 31-jerige kantoorbediende J. A. A. M. B. van de Noord-Zuidhollandse Ver voer Mij (Blauwe Tram) te Haarlem heeft f7000 verduisterd van de gelden, die hy van de chauffeurs en conducteurs ontving. Hij legde een bekentenis af en is in arrest gesteld. WEERBERICHT Weer toenemende wind Tot morgenavond verwacht De Bilt: Matige, later krach tige en langs de kust wel licht harde wind tussen West en Zuid. Vannacht in het binnenland temperaturen om het vriespunt. Morgen over- veel bewolking met zachter. (Opgemaakt te 10 uur).

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 1