Jlieutvc gtitecfft ÖTouranl 331% Portret van een veldheer Tientallen slachtoffers vonden hun graf in de woedende zeeën Diis schip bij Borkum vergaan; 22 nannen moeten omgekomen zijn Churchill toch nog tijdig in de Ver. Staten? een Wist U ZUIVER WOLLEN DEKENS T\U KORTING Rekenschap WOEBDAG 2 JANUARI 1952 BUEAUX: Steenstraat 37. )irectie, Redactie, Abonnementen- en idvertentie-afdeling: Tel. 31441. 'ostrekening: 58936. ABNNEMENTEN: 6— per kwartaal; 2.— per maand; 0.47 per week. ADERTENTIËN: 0.18 per millimeter Bij contract belangrijke korting) Twee en dertigste jaargang No 9319 Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK Directie: F. DIEMER CHR1STEL1JK-NAT10NAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Stantoastfcfi Is ghebteoen tnyn hert ia Icgljenspoef Nieuwe jaar begon met storm DIAïA'S hebben zich op zee afgespeeld in de stormen die bij de jaar- wiseling over West-Europa hebben geraasd. Dicht bij onze Wad- den-ilaiden is Maandag een Duits vrachtschip van 1500 ton, de Irene O 1 o t d o r f f, met man en muis vergaan. Het schip had een beman- ningrat 21 koppen en een loods aan boord. Dertien lijken zijn op het stroman Borkum aangespoeld. Men heeft de hoop opgegeven dat de negevermisten het leven er hebben afgebracht. Van het schip is niets vermen; er is geen wrakhout aangespoeld, behalve een deel van een reddjboot. Helatste bericht van het schip, dat op Gejaarsmorgen werd opgevangen, meld'dat de loods wegens de hoge xeeëiiet van boord gezet kon worden. Men -moedt dat het schip op een mijn Deannen wier stoffelijke overschot ten spoelden ook de loods was daarfc— hadden zwemvesten om. De reddiioot Insulinde uit Oostmahorn heeft gehele dag gezocht naar over leven'. maar tevergeefs. Ookannacht kwamen enkele sche pen v de Nederlandse kust in. moei- lijkhe«. Het Noorse s-s. F r a m e g - gen 36 ton) is omstreeks halfzeven varamen tegen de Hondsbosse Zee dijk grand, 114 km ten Zuiden van uit Amsterdam kwam in de Ierse haven Rosslare aan na een strijd van acht dagen tegen torenhoge golven, die 100 ton de deklast cokes meenamen. De Ned. kustvaarder Leendert B heeft zich voor de Spaanse kust zelf kunnen helpen. Het roer is voorlopig gerepareerd en het schip liep behouden Barcelona binnen. De sleepboot Oceaan brengt vermoedelijk morgen de beschadigde sleper Z wa Zee de Franse haven St Nazaire bin nen. De reddingboot Dorus Rijkers trok gisteren de beurtvaarder Beurtvi No 2 van de nieuwe dijk bij Den Helder af. Door de sneeuw had de schipper de dijk niet gezien. Een Nederlandse en twee Zweedse zee lieden zijn op Nieuwjaarsdag omgekomen by een brand op het Zweedse schip Inge borg, dat in Gothenburg lag. De slacht offers, onder wie de 57-jarige Nederlandse stoker Cornelis Harms, zijn waarschijnlijk hun slaap verrast door het vuur. Het schip is ernstig beschadigd. Dodenlijst in Engeland tot 50 gestegen In Engeland, dat door de stormen het meest getroffen is, is het aantal slacht offers tot ongeveer 50 gestegen, terwijl honderdduizenden guldens schade werd aangericht. Deze zwaarste, ooit in Groot-Brittannië voorgekomen storm, had op het vliegveld Turnhouse een snelheid van bijna 162 km per uur. Wind stoten van 144 km per uur waren iets heel gewoons. Uitgestrekte overstromin-: gen zijn gemeld uit Kent, waar de golven een gat van 10 meter m de zeedijk te Dynchurch hebben geslagen. Tweehon derd soldaten hebben de opening met 50.000 zandzakken weten te dichten. Op het eiland Epi (Nieuwe Hebriden in Ooeanië) zijn door een orkaan onge veer 100 inboorlingen om het leven ge komen. Geduree de hevige stormen van de laatste 24 uur werd Selsey in Sussex aan deigelse kust zwaar getroffen. Dit huis vlak aan zee stond op instorten, doorda\et zeewater tot in de voortuin en de kelder drong en zware schade aanriite. Buurtbewoners helpen, de inboedel in veiligheid te brengen. Oud-minister van Buit. Zaken Litwinol, 75 jaar oud, te Moskou overleden Bekend om zijn openlijke diplomatie Na een langdurige ziekte is Maandag te Moskou op 75-jarige leeftijd overleden, de vroegere Russische minister van Bui tenlandse Zaken. Litwinof. Bij het uitbreken van de Russische revolutie was Litwinof diplomatiek agent in Groot-Brittannië, waar hij in hechte nis werd genomen als gijzelaar voor de Britse agent in Moskou, Bruce Lochart- Later werden zij tegen elkaar uitgewis seld. Litwinof huwdè de dochter van een Britse advocaat, Sir Sidney Low, en leerde vloeiend Engels spreken- Van 1929 tot 1939 was hij minister van Buitenlandse Zaken. Hij was. buiten Stalin, de laatste der oude bolsjewieken. Van 1941-tot 1943 was hij Russisch am bassadeur in de Ver. Staten en Cuba er van 1943 tot 1946 plaatsvervangend mi nister van Buitenlandse Zaken. Litwinof werd in 1876 in het gedeelte van Polen, dat toen bij Rusland behoorde, als zoon vau arme Joodse ouders gebo ren. Hij heette oorspronkelijk Max Wal lach. Toen hij 22 jaar oud was, sloot hij zich aan bij de revolutionnaire beweging, als gevolg waarvan hij in 1901 werd ge arresteerd en tot gevangenisstraf werd veroordeeld. Litwinof wist echter te ont snappen en nam de wijk naar Zwitser land, waar hij Lenin ontmoette, wiens medewerker hij werd. Na vele functies te hebben vervuld werd hij in 1929 volks commissaris van Buitenlandse Zaken, welk ambt hij zich een internationale reputatie verwierf wegens zijn openlijke diplomatie. In 1n39 leidde hij van sische zijde de onderhandelingen, tussen Engeland, Frankrijk en Rusland te Moskou werden gevoerd en welke ten doel hadden een verdrag tegen Hitler- Duitsland te sluiten- In deze periode trad Litwinof af als leider der Russische bui tenlandse politiek, om opgevolgd te den door Molotov, die korte tijd later met Hitier een niet-aanvalsverdrag afsloot In 1946 trok hij zich uit het Russische openbare leven terug. Petten. H schip kwam bijna loodrecht op de ku te staan, en sloeg een gat van enkehneters doorsnee in de dijk. De bemaing bleef aan boord in af wachting n sleepboothulp. Direct ge vaar schee er niet te zijn. Ook op i Schelde bij Vlissingen, liep vannacht ft schip tegen de dijk: het Franse m.s.'hilippe LD. (5800 ton), dat op wepvas naar Antwerpen. Het was buitenats stuurloos geraakt en voordat d gevraagde sleepboothulp kwam opdan. 'botste het grote schip op de dijk. Het Noon tankschip Trix is ir Falmouth (2d-Engeland) aangekomen na een zwaireis door de Golf van Bis- caye, waariide kapitein en de derde stuurman ov boord zijn geslagen, toen de brug wejpeg. Vijf leden van de be manning wan gewond. „Nog nooit in mijn leven >b ik zo'n storm meege- - eerste stuurman f ai reen geredden op e Gemma Maandag zi drie slachtoffers van het kustvaartuig e m m a, nabij het gestran de schip op - kust van St Jean de Luz (Fr.) aangeseld. Twee reddingboten zijn onbemanop de rotsen geslagen. Er bestaat geen iop meer dat er overleven den zijn. Twee van f aangespoelde lichamen zijn herkend ,s die van de stuurman P. Lanser uit ihevenlngen en van de eerste mhinist P. A. Rolvink uit Utrecht. Ervaren zeven mannen aan Vertegenwcdigers van de rederij, de N V. Teerbedf te Uithoorn, zijn Maan dag bij het n*. de kiel omhoog stekende wrak geweesZij hebben geen teken van leven kunnewaarnemen. Alle opvarden van het Noorse tank schip Oestr, waarvan het vergaan Zondag reedsverd bekend gemaakt, zijn nu terecht. B Zwitserse schip Lucerne nam op Nieujaarsdag de kapitein, zijn vrouw en zevi leden van de bemanning aan boord, e overige 34 man waren reeds gered. >e negen door de Lucerne geredden hebn meer dan drie dagen op het voorstuk :n het in tweeën gebroken schip rondgezalkt. Het Nederhdse m.s. Lucas B o Zó begon het nieuwe jaar in Noord-Frankrijk Jacht op twee moordenaars na opzienbarende ontsnapping Op verlaten station tenslotte gearresteerd GEHEEL NOORD-FRANKRIJK is gisteren op jacht geweest naaF twee ter dood veroordeelde moordenaars, die kans hadden gezien te ont snappen uit de dodencellen van de gevangenis te Amiëns de best be waakte in Frankrijk. Hun vlucht in de vrijheid duurde echter niet lang. Een dag na hun uitbreking werden zij gegrepen. Het enige voordeel voor de misdadigers is, dat hun leven verlengd wordt tot het onderzoek over de mogelijkheid van hun ontsnapping is afgelopen. De tw Meurant gevangenen, de Belg Leon de Fransman Michel Courtin, resp. van wie de eerste wegens moord i: 1945 op gravin Sauty de Chalon en d laatste wegens het vermoorden van zy werkgeefster en diens 12-jarige dochter ter dood waren veroordeeld, zaten in de vroege morgenuren van 31 December met hun twee bewakers te kaarten. Ge woon door de tralies van de celdeur heen, waar tegen een tafeltje was ge plaatst. Toen de cipiers er genoeg van hadden en wilden weglopen, richtte Meu rant plotseling dreigend een lege revolver op de bewakers. Deze staken hun handen omhoog en gaven de boe- en de gewenste sleutels. De ter dood •eroordeelden wisselden hun kleren met lie van de cipiers, sloten de censor van de gevangenis en nog een bewaker in hun cel op en namen doodgemoedereerd de benen. Buiten gekomen stalen zij twee fietsen, waarmee zij zich uit de voeten maakten. Toen hun ontsnapping gisteren bekend werd, mobiliseerde de Franse politie al haar krachten, om met behulp de burgerbevolking de misdadigers op het spoor te komen. Tenslotte wist deze op ongeveer 32 km van Amiëns n verlaten spoorstation na een vuur gevecht te arresteren. Het bleek, dat zü pistool hadden gekregen van een bewaker in losse dienst, die zü een vaste aanstelling beloofden indien hü hen >u helpen. Het heeft in Frankrijk groot opzien ge baard, dat het de moordenaars is gelukt uit de gevangenis te Amiens te ontsnap pen. Deze geldt namelük als de modern ste en best bewaakte gevangenis in Frankryk. Tüdens de oorlog voerde de RAF precisiebombardementen uit op de muren, om de Franse verzetslieden, die hier gevangen zaten een mogelükheid tot ontvluchting te bieden. Queen Mary vertrok 3 dagen te laat Vlak vóór de afreis had Winnie moeilijkheden met zijn ingewikkelde ritssluiting CHURCHILL en zijn staf van 35 specialisten zijn op Oudejaarsdag, aan boord van de Queen Mary, uit Southampton naar de Ver. Staten ver trokken. Met zeer veel hindernissen is de afvaart van het snelste mailschip ter wereld gepaard gegaan. Oorspronkelijk had het 81.000 ton grote schip reeds Vrijdag met zijn 1104 passagiers moeten vertrekken. Maar de kapi tein hoopt de drie dagen vertraging in te lopen en poogt toch nog Zaterdag in Amerika aan te komen. zü met de gerepareerde sluiting terug. De premier had zich voor deze reis naar Amerika in het uniform gestoken Tot op het laatste moment waren moeilükheden. Een koerier, die Churchill belangrüke papieren had gebracht, kreeg op het zelfde ogenblik een beroerte. Hü werd per ambulance na.ar een ziekenhuis in Southampton overgebracht, waar slechts de dood kon worden geconsta teerd. Een uur vóór het vertrek, demon streerden 70 leden van de bemanning, namens de duizenden opvarenden, tegen de arbeidsvoorwaarden, maar een woord voerder van de „bond van zeelieden" wist hen over te halen het werk te her vatten. De stakende leden der bemanning keerden aan boord terug. De moeilük heden bleven dus niet beperkt tot storm en het defect aan de ankerketting, waar van wij eerder melding maakten. Ja, onze vriend Churchill had op het laatste ogenblik zeer subtiele en persoon- lüke moeilükheden met iets, dat ritsslui' ting heet. Hü was laat opgestaan en ter wül hü zün zwarte lakschoenen vast maakte. deed hü de ontstellende ontdek king, dat een der ritssluitingen van uniform geforceerd was. Toen pakte miss Hazel Stapeless van de „inwendi; dienst" van het schip, snel een auto reed naar een schoenmaker in South ampton. Welk een geluk voor Churchill, want een uur vóór het vertrek, kwam erelid der „vereniging van vuurtoren wachters." Terwül C-hurchill „zeevarende" is, ver wacht men, dat Amerika ter verwelko ming zal aankondigen, dat Engeland in 1952 circa 300 millioen dollar za] ontvan gen voor economisch esteun. Prijs op het hoofd van Erskine De Britse patrouilles in de Suez Ka naalzone zullen versterkt worden met pantserwagens van de Royal Air Force uit Jordanië. Er hebben verwoede ge vechten plaats gevonden nabij Ismailis. Terroristen openden het eerst het vuur. Een onafhankelyk weekblad Camhour Al Miscy heeft een prijs van duizend pond gesteld op het hoofd van generaal Erskine, de Britse bevelhebber in Egypte. Churchill (geheel links) aan boord van de „Queen Mary", waarmee Engelse minister-president n Amerika reist. Gedurende de 24 uur oponthoud, die het schip had, tengevolge van een defect aan het anker, wilde Churchill aan boord blijven. Daardoor had hij gelegen heid nog een gesprek te voeren met de Amerikaanse ambassadeur, Walter S. Gifford (midden). Ge heel rechts: de Engelse minister van Buienlandse Zaken, Anthony Eden. Mossadeq moet nu kiezen of delen Steun van Amerika of niet Mossadeq, de Perzische premier, heeft een week bedenktijd gekregen of hy Amerikaanse steun wil aanvaarden i der dezelfde condities zoals die gelden voor andere landen Dit is het resultaat van een onderhoud tussen Mossadeq er Henderson, de Amerik. arbassadeur ir Teheran. Eerder had de Perzische pre mier verklaard, dat ziin-layd in de „koude oorlog" neutraal wenste te biy- vcn. Op 22 Januari zal Mossadeq ant woorden op de motie der oppositie, die zijn „rampzalig economisch beleid" ver oordeeld heeft. Hij heeft mede een on derhoud gehad met de twee vertegen woordigers van de Wereldbank, die zich thans in Perzië bevinden. Nu het land niet langer inkomsten uit de olie trekt, is een beperking van de invoer aange kondigd met 40 procent. De aan boord van de Nieuw Holland te Makassar in beslag genomen jachtge weren blyken voor Portugees Timor stemd te zyn. Zij worden aangehouden in afwachting van de bijbehorende door- voerbewijzen. Vijftig man reeds gered Honderden doden in de Ver. Staten Tydens het vier dagen lange Nieuw jaars-weekeinde in de Ver. Staten zijn 436 personen om het leven gekomen. 282 Hiervan vonden de dood tengevolge van verkeersongelukken. 44 bij branden en 110 door andere oorzaken. De twee Amerikaanse vliegtuigen, die Maandag als vermist werden opgegeven, blyken beide te zijn neergestort. In totaal 54 personen kwamen om het leven. Bij Little Valley (sta^t New York) stortte een passagiersvliegtuig neer. waarbij slechts 14 van de 40 inzittenden er het afbrachten. De C-47 van de Ameri kaanse luchmtacht is op een berg bij Phoenix (Arizona) neergekomen. Alle lilitairen werden gedood. In de haven Hongkong is een watervliegtuig van de Amerikaanse luchtmacht neergestort. Vier personen verloren het leven, terwijl vier anderen werden gewond. Zij vertrouwen1952 niet! Sommige geestelijken op Cyprus zyn JP overwerkt. De oorzaak? De laatste Zon-1 ;erd "door zün rederij. Vl7aTdeze&Britse dag in het oude jaar moesten zy eenboot, een van de snelste ter wereld, laat record-aantal huwelijken inzegenen, want op zich wachten, terwyl twee Ameri- en schrikkeljaar gesloten echtver-kaanse marinevaartuigen in de buurt van bintenissen worden daar als ongelukkig het schip blijven. Carlsen weigert voor- beschouwd. I alsnog elke assistentie. Kapitein bleef alleen op hulpeloos wrak Al vijf dagen lang waakt Kurt Carlsen over de Flying Enterprise ALLEEN aan boord van het Ame- j Als de storm niet in hevigheid tc rikaanse vrachtschip Flying En- neemt' kan ,het schiP no« een da® of terprise, dat 460 k,lometer ten Wes- E df ten van Ierland hulpeloos ronddrijft,telegrammen naar zijn reder in New bevindt zich nu reeds vijf dagen de Y<^kt kapitein, de 37-jarige Kurt Carlsen. m°r' Hij weigert vastberaden het wrak te verlaten. De tien passagiers en de be manning van 39 koppen zijn allen gered. Het 7600 ton grote schip maakte zwaar slagzij. Een deel van de ruimen staat onder water Voor de kapitein staan de bergingsrechten op het spel. Krachtens het zeerecht is een schip waarop niemand is achtergebleven, de buit van elkeen die het een haven binnensleept. Kapitein Carlsen wacht op een sleepboot, gechar- Het Amerikaanse ss Southland bracht precies toen het oude jaar in de terdamse haven werd uitgefloten tien opvarenden van de Flying Enter prise in Rotterdam binnen: acht passa- DAT de bemanning van de torpedo- bootjager Van Galen', die in de Ko reaanse wateren verblyft. telegrafisch haar dank heeft betuigd voor de Kerst pakketten van het Rode Kruis DAT de directeur van de Hollandse Koopmansbank. S. G. Appeldoorn, die ook door zijn radiqpraaljes bekend is geworden, zijn functie m.i.v. 1 Januari heeft neergelegd. DAT de A'aammer Chr. Beels t.g.v. zijn afscheid als directeur van de N V. Rente-Cassa en de NV. Associatie Cassa is benoemd tot officier O.-N. DAT het jacht president Edward James Royce. afkomstig van de fa Doeksen op Terschelling en bestemd voor de president van de Afrikaanse republiek Liberia, tydens een storm op de Noordzee ernstig is 'beschadigd en thans in Plymouth wordt hersteld. DAT op 76-j. leeftijd te A'dam is over leden C. de Jong, directeur van de Eer ste Hollandsche Levensverzekerings bank en de Noordwester Hypotheek- DAT het arrest van het Leeuwarder gerechtshof, waarby de 51-j. oud wethouder van Leeuwarden, de archi tect D. wegens de bouw van een kerk zonder vergunning tot f 500 boete werd veroordeeld, gehandhaafd blijft, daar de Hoge Raad het cassatieberoep heeft verworpen. DAT het vervoer van passagiers op de nachtdienst tussen AVam en Lem mer op 8 Januari wordt gestaakt, daar de Jan Nieveen uit de vaart wordt ge nomen om te worden omgebouwd van stoom- tot motorboot. DAT het plan om de Prov. Geldersche en Nijmeegsche Courant weer te laten verschynen wegens de moeilyke tijds omstandigheden voor het dagbladbedryf niet zal doorgaan. DAT mr M. de Muinck te Zwolle- kerspel, president van de rechtbank te Zwolle, is benoemd tot ridder in de orde van de Ned. Leeuw DAT de Federatie van Ned. Opticiens- organisaties in een spoedvergadering een motie heeft aangenomen waarin het ontbreken van overleg over het ver vallen van de ziekenfondsvergoedingen voor brilleglazen wordt betreurd. DAT de D U W.-anbeiaers uit het Or- velterveld en het Mantingerveld bij Emmen. die op 20 December in staking gingen, aan de D.U.W. zullen verzoeken of zij het werk mogen hervatten, maar niet met de nieuwe werktijdenregeling. DAT tienduizenden inwoners van Nij megen op Oudejaarsavond op het Plein 1944 het verbranden van vele denne- bomen hebben'gadegeslagen. DAT thans ook by Zeist verschillende landbouwers met een wisseltruc zyn opgelicht door een persoon, die beweer de geld te komen brengen van de Stich ting Steun voor de kleine Boer. Kapitein Kurt Carlsen waakt al vijf dagen over zyn schip, de Flying Enterprise, dat op de Atlantische Oceaan in nood verkeert. Alle op varenden zyn gered, maar de kapi tein sinde: „Ik blijf aan boord 'ot ik gesleept word o] tot het schip zinkt." giers (allen Duitsers) en acht leden van dc bemanning. De passagiers vertelden dat zij allen van het schip naar de uitgezette boten moesten zwemmen. Dat gebeurde zonder enige paniek. De pogingen slaagden vol komen. De kapitein bleef achter.... HET LEIDSE WOLLENDEKEN HU IS HAARLEMMERSTRAAT HOEK DONKERSTEEC TJET is nu al een traditie van vele x-®- jaren, dat we het eerste artikel op deze plaats in het nieuwe jaar besteden aande krant zelf. Niet met het ge voel „dan hebben we dat tenminste ge had", maar werkelyk uit behoefte. Er is vooral in het leven van de krant veel vergankelijks. De krant is eigenlijk zelf ook een beeld van vergan- kelykheid. Dat is op zichzelf al een reden om zich aan de enkele tradities des ie steviger vast te houden. Zulk een traditie is dan dit eerste artikel over de krant zelf. Eigenlijk is het een reactie op de vergankelijkheid. Het is een goede Hollandse zegswyze, dat men moet bezinnen alvorens te be ginnen. En wanneer deze eerste krant in het nieuwe jaar bij de Lezer en de lezeres is terecht gekomen, dan zijn we eigenlyk al weer lang begonnen. Dan hebben we als krantenmensen alweer bemerkt,- dat ook by de jaarwisseling het leven geen ogenblik heeft stilgestaan, dat de wereld is blyven draaien en dat uit alle hoeken het nieuws ons is blyven toestromen. Deze eerste krant in dit nog prille jaar is alweer een eerste poging om dat nieuws te kanaliseren en samen te persen in de beperkte vormen, waartoe het krantenwezen in Nederland vandaag nog gedwongen is. Wy hebben het nieuws alweer gegrepen en.het nieuws heeft ons gegrepen. Dat betekent, dat het moment voor bezinning eigenlijk alweer vervlogen is. Maar het is er wel geweest in die weinige ogenblikken, waarin het oude jaar snel afsterft en het nieuws zich reeds aan kondigt. Dan kan zo ineens de vraag op iemand afkomen: „Wat is dat toch, die JA. wat is de krant? Daarover zyn al vele boeken geschreven. dunne boeken en (waarom ook niet?) dikke boeken Voor vandaag willen wij er de aandacht nog eens bij bepalen, dat ce krant in het moderne maatschappelijke leven toch wel een heel brede plaats is gaan innemen. Wanneer men het krantenwezen van vandaag vergelijkt met de situatie van. laat ons zeggen, een honderdvijttig jaar terug weUt een verschil! Een Ameri kaans hoogleraar heeft het wezenlijke van dat verschil enkele jaren geleden op de volgende markante wijze uitgedrukt. Eens was het zo. aldus schreef hy, dat de mens. de burger, geheel vrij stond tegenover de pers. Gevoelde iemand be hoefte om zijn gedachten over een be paalde aangelegenheid te publiceren, dan moest hij het zelf weten. Er bestond voor de anderen generlei verplichting om naar hem ïe luisteren. Men was daar in evenzeer vrij als die man. die daaraan behoefte had gevoeld, vrij was om zyn gedachten te publiceren. Dat zo nog altijd de Amerikaanse hoogleraar is nu wel anders gewor den. Wie zijn gedachten wil publiceren, is nog altijd vrij. Maar binnen deze vry- heid heeft zich het moderne kranten wezen ontwikkeld en heeft zulk een omvang aangenomen, heeft zulk een beslag gelegd op het leven, dat de vrij heid om niet te luisteren in feite ver dwenen is. (Zie vervolg op pag. 2) Terug van begralenis Philips-directeur aan de dood ontsnapt De directeur van de N.V. Philips te Brussel, de 57-jarige heer Spaans, is gis teren aan de dood ontsnapt toen hij met zijn auto naar Brussel terugkeerde nadat hy op Oudejaarsdag de begrafenis van de verongelukte Philipsdirecteur De Vries en diens echtgenote had bijgewoond. Met een snelheid van ongeveer 90 km per uur vloog hij ten Oosten van Delft op de rüksweg Den Haag—Rotterdam tegen een vrachtauto. Wonder boven wonder bleef hij echter ongedeerd. De auto werd aan de voorzijde totaal ingedrukt. WEERBERICHT Guur weer Tot morgenavond verwacht De Bilt: Stormachtige tot krachtige Westelijke wind, wisselend bewolkt met at en toe buien, sommige met ha gel of natte sneeuw. Kouder. Donderdag: zon 848 tot 16.42 uur maan 11.41 tot 0,0 uur. Op 4 Januari Ei

Nieuwe Leidsche Courant | 1952 | | pagina 1