Jkieutue jTriiwdjc (üimrimt Militaire begroting wordt voorlopig met 20 procent verhoogd Wist U „Gezegend zij onze gong naar Bethlehem VRIJDAG 21 DECEMBER 1951 BUREAUX: Steenstraat 37. Dilectie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 5.15 per kwartaal; 1.72 per maand; 0.40 per week. ADVERTENTIËN: 0.18 per millimeter (Bij contract belangrijke korting) Twee en dertigste Jaargang No 9311 Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK Directie: F. DIEMER CHR1STEL1JK-NAT10NAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Stantoasticlj it gfaebltoen tnyn hert In tegl^easpoet" Katwijk moet de bakens verzetten De moeilijkheden van Marianne Socialistische partij steunt de vrijheidseis van Tunis bE FRANSE REGERING heeft besloten, de militaire begroting voor het Franse gebied in Europa voor de eers.e twee maanden met bijna jwintig procent te verhogen. Dit is noodzakelijk geworden door de her- lewapening. Het betreft hier een voorlopige oplossing, maar verdere lesluiten hangen af van het resultaat der bijeenkomst van de Raad let Noord Atlantisch Verdrag, welke in Februari te Lissabon zal worden fehouden. De Franse Raad der Republiek heeft de begroting van Buiten- andse Zaken na enige wijzigingen aangenomen. Inmiddels stijgen de moeilijkheden inzake Tunis en Marokko. Het dagelijkse bestuur der Franse so-1 van gelijkheid". Wij stippen hierbij aan, ialistische partij dringt er in een resolu- dat de Franse socialistische partij ge- je op aan, zelfbestuur te verlenen aan woonlijk de regering in de buitenlandse funis en het standpunt der Franse rege- politiek steunt. Aan A P. ontlenen wij nog. 'ing te veroordelen. Voor Tunis wordt dat Tunis heeft verzocht, zijn parlement onafhankelijkheid opgeëist. Er moeten 1 en kabinet volledig uit Tunesiërs same lervormingen worden ingevoerd „op voet te stellen, in plaats van voor 50 pet ui II Fransen, zoals in het verleden. Dit Onze Kerstbijlage van 1951 I y AN DAAG en morgen ontvangen onze lezers hun Kerstnummer. Naar wij hopen en wensen, zal dit in alle gezinnen waar het op tafel komt, bijdragen de Kerstvreugde te vergro ten en te verdiepen. Vooral dit jaar, nu met tussenruimte van een dag de feestdagen volgen op de Zondag, zal er zeker gelegenheid zijn voor lectuur die aan het Kerstgebeuren aansluit. Onze bijlage houdt met deze omstan digheid rekening: zij bestaat uit 10 grote pagina's, wat gelijk sto.at met 20 pagina's Zondagsblad. Zonder Salomo's waarschuwing: „Laat een ander u prijzen", uit 't oog te verliezen, wijzen wij inzonderheid op de geslaagde voorpagina, getekend door Wim Zwiers. leraar aan de Academie van Beeldende Kunsten te Rotterdam. Prof. dr J. H. Bavinck schreef voor deze pagina de meditatie. Een groot deel van onze vaste redac tiestaf werkte aan de inhoud van dit bijzondere nummer mee, en voorts 'werden om. bijdragen opgenomen van prof. dr A. Sizoo, ds C. IV. Cools- ma, WijkpredikantiInge Lievaart, Jo Kalmijn-Spierenburg. Margaritha, Renny van Royen. Alfred van Sprang, Leo 't Hart, J. W. Ooms en G. J. Peelen, Ook nu weer 'zat bij de samenstel ling het streven voor, alle leden van het gezin iets te geven: oud en jong, onze vrouwen en kinderen, 't Is in Nederland gewoonte elkander een „gezegend Kerstfeest" toe te wensen. Wij sluiten ons daarbij van harte aan. En wij doen dit met de bede dat on der hoger zegen ook onze Kerstbijlage tot de vervulling van deze wens zal mogen dienen. zoek heeft de Franse regering echter worpen. Vandaag zou in Tunis een staking drie dagen beginnen als protestdemon stratie. Volgens de Franse minister van Buit. Zaken, Schuman, is de Franse re gering niet van plan Tunis te verlaten. Zij voelt voor hervormingen, maar geen wijzigingen, die afgedwongen zijn. De tionalistische Tunesische partij, die de staking van drie dagen heeft afgekon digd. heet. aldus Reuter, de „Nieuwe Destoer" en wordt gesteund door de „Oude Destoer". dat is een partij, welke zich verzet tegen iedere samenwerking met Frankrijk. Minister Stikker op bezoek bij Eden Daarna vertrekt hij naar Parijs Onze Nederlandse minister, mr D. U. Stikker, heeft te Londen een bezoek ge bracht aan zijn collega van Buitenlandse Zaken, Anthony Eden. Ofschoon men officiële züde verklaart, dat het hier „beleefdheidsbezoek" gold, oordeelt in diplomatieke kringen, dat minis ter Eden, zyn confrère Stikker op de hoogte gesteld heeft van het Britse standpunt jegens het plan voor een Europees leger en het resultaat der Frans-Britse besprekingen daarover, (die te Parys werden gevoerd. Vandaag keert mr Stikker per boot terug naar ons land, om dan naar Parijs te vertrekken voor de beslissende ver gadering over het Europese leger tussen de ministers der zes betrokken landen. Op deze bijeenkomst zal worden gepoogd, de verschillen van inzicht tussen de Be nelux enerzijds en Frankrijk, West Duits land, Italië anderzijds, te overbruggen. De heer Stikker, aldus Reuter, heeft van zijn verblijf te Londen gebruik gemaakt om te informeren naar de gezondheids toestand van de Nederlandse gezant te Londen, jhr mr Michiels van Verduynen, die voor de tweede maal is geopereerd. Een repetitielokaal van een muziek corps bij de melkinrichting Vooruitgang aan de Statensingel te R'dam is uitge brand. .Speciaal voor de opleiding van jachMiegers heeft- Fokker een één-motorige straattrainer met zitplaatsen voor instructeur en leerling naast elkaar ont worpen. Ook van de zijde van het buitenland bestaat grote belangstelling voor dit Nederlandse vliegtuig. Het toestel tijdens een recente proefvlucht, bestuurd door de bekende invlieger Gerben Sonderman. Tegenmaatregel dei Britten Egyptische gewapende burgers als „vijandig" beschouwd Universiteitsplein veranderd in kamp voor oefening in guerillastiijd 1 BRITSS OPPERBEVELHEBBER in de Suez Kanaalzone, generaal -L' Erskine, heeft bevel gegeven, om alle Egyptische burgers, op wie wapens of explosieve stoffen gevonden worden, als „vijanden" te beschou wen. Tot dusver hebben de Britten personen, die op vijandige daden jegens het Engelse leger werden betrapt, aan de Egyptische autoriteiten uitge leverd. Vermoedelijk is dus de bedoeling van deze Britse order, dat alle gewapende burgers van nu af aan voor de Engelse militaire autoriteiten zullen moeten verschijnen. Inmiddels duren de incidenten in de Kanaal zone voort. e inspecteurs van de Wegen wacht hebben vandaag Kerstpak ketten uitgedeeld aan de ruim 100 gele rijders. De inspectie-auto'tjes snorden over vele wegen om de wegenwachten op te sporen en te verrassen. Elke man kreeg als gave van een comité van auto mobilisten een doos met versna peringen, rookwaren, een shawl, z. en ook een Lucas-Evangelie de geïllustreerde serie „Goed euws" van het Ned. Bijbelge- otschap. Ds Meerburg dirigeert soldatenkoor Korea-vrijwilligers spreken Kerstgroeten t Huwelijksdrama in de hoofdstad Een tragische gebeurtenis heeft zich, :oals we nog in een deel van cmze edities ;onden melden, gistermiddag afgespeeld i een bakkerswinkel aan de Hoofdweg Amsterdam. Een 24-ja.rige vrouw, diie als bedrijfs- eider in een winkel aan de Cabralstraat verkt, kwam omstreeks één uur in grote gst de bakkerswinkel binnenhollen, laar man, een 32-jarige reiziger, achter- 'olgde haar. Voor de ogen van het per- loneel en de klanten schoot de man met revolver tweemaal op zyn vrouw. )aama richtte hij het wapen op zichzelf maakte met een schot door zijn hoofd eind aan zijn leven. De vrouw werd aar gewond naar het ziekenhuis over- [ebraoht en is daar overleden. Het motief de dader is vermoedelijk jaloezie [eweest. Dood van wisentkoe slag voor Artis Op de hele wereld nog slechts 140 wisenten Artis in Amsterdam heeft een zwaar verlies geleden doordat na een ziekte van enkele dagen plotseling de 2^-jarige wisentkoe Armida is overleden. Dit dier s vele tienduizenden guldens waard behoorde tot de kostbaarste verzame- l van Artis, Op de hele wereld leven ïog slechts iets meer dan 140 wisenten, /an tot vorige week tien in Artis. is begrijpelijk dat men zich ernstig ongerust maakte over de doodsoorzaak Armida, want bij een infectieziekte men de kans lopen dat nog meer die zouden worden aangetast. Een on derzoek van twee professoren van het Zoölogisch Laboratorium in Amsterdam, patholoog-anatoom en een dieren arts heeft echter uitgewezen, dat het dier en vettige degeneratie van de lever :n daardoor tegen een lichte infectie die het had opgelopen belangrijk minder weerstand had dan normaal. Bakkers zwichtten voor de justitie 's-Gravendeels bakkers, die gisteren op eigen houtje hun prijzen voor rege- rings-bruin- en witbrood met én cent heb ben verhoogd, zijn daar vandaag op terug gekomen, nadat de officier van Justitie Dordrecht had gedreigd met sluiting der betreffende bakkerijen. De bakkers hopen dat tegen hen gerechtelijke vervolging wordt ingesteld, waardoor zij de gelegenheid zullen krijgen voor de overheid duidelijk te maken dat zij met de huidige prijzen niet rond komen. Volgens de bakkers hebben de ii m 's-Gravendeel gisteren zonder :n hun cent extra betaald. Weerzien op een Londens station na ruim 42 jaar Ons huwelijk één van de gelukkigste zeiden Tom en Ada Robinson „Tot ziens" zei Tom Robinson tegen zijn vrouw Ada, en zij vroeg hem: „Blijf niet te lang weg". Dat was 42 jaar geleden. Het paar zag elkaar gisteren voor de eerste maal te rug op het Waterloo-station te Londen. Tom had een foto bij zich, die Ada hem onlangs had gestuurd. Ada ver trouwde op haar geheugen en dat was in orde. „Daar heb je vader", zei ze te gen haar 42-jarige dochter, toen ze hem Het voorstel om burgers toe te staan, wapens te dragen, was een der vele anti- Britse maatregelen, die dé Egyptische re gering vorige week ingediend heeft. Nu de aanvallen op Engelse soldaten en of ficieren niet gestaakt zijn. heeft gene raal Erskine bovengenoemde, verstrek kende tegenmaatregelen wel moeten ne- Wat nu de nieuwe incidenten be treft. Egyptenaren hebben een mijn tot ontploffing gebracht, waardoor de pei- van een. brug over het Kanaal bij Suez zwaar beschadigd werden. De Egyp tenaren van hun kant beweren, dat deze nog r i de zag. i bega- De echtgenoten kusten elkaar ven zich huiswaarts. Tom en Ada hadden elkaar als kinde ren leren kennen in Darlington in het graafschap Durham, zo vetnam een ver slaggever van Ass. Press. Tom ging naar Zuid-Afrika, liet Ada overkomen en Kamers in Bethlehem uitverkocht Laatkomers in Bethlehem zullen geen kamers meer vinden, daar reeds weken geleden alle ruimte daar, evenals in Jeruzalem en Amman, werd volgeboekt. De hotelhouders verwachten, dat dit de beste Kerstmis zal zijn sinds de ge vechten in Juli 1948 eindigden. Meer dan 2000 Christenen, die in Israel wor\en, zullen toestemming kry- aaar Jordanië te gaam om op Kerst- de godsdienstige plechtigheid te kunnen bijwonen. is het grootste aantal, dat toege laten wordt sinds de Israëlisch-Arabi- sche oorlog. Verder hebben de leden vai het diplomatieke en consulaire korps altijd toestemming de grens t schrijden. Buitenlanders in het gebied onder Joods toezicht mogen ook met Jordaanse in het onder Arabisch toezicht staande deel van Jeruzalem en Bthlehem komen, maar zij mogen na h: schrijding van de Arabische grens niet over Israel naar huis terugkeren. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft meegedeeld, dat Israel een lijst va de pelgrims zal verstrekken, die o 24 December de Jordaanse grens l Jeruzalem mogen overschrijden. Volgens het ministerie zuil hnoofdzi kelijk vergunningen worden verleend aan Christenen, die bloedverwanten in Jordanië hebben. Deze pelgrims zullen naar de Mande- labum-poort in Jeruzalem vergezeld worden, waar zij het niemandsland steken, waarna een Arabische begelei ding op hen wacht. trouwde haar in 1905 in Kaapstad. Drie jaar later werd er een dochtertje gebo ren en moest Ada op doktersadvies naar Londen om rust te nemen. Tom bracht zijn vrouw en dochtertje naar Engeland en ging vervolgens terug naar de Oranje Vrijstaat, waar hij een betrekking had als "machinist in een goudmijn. Hij nam zich steeds voor zijn vrouw en kind weer te gaan halen, „maar als je in die tijd een goed baantje had en je liet dat in de steek, dan pikte een an der het je af" zo zei hij. Ada had wel alleen willen gaan, maar kort nadat Tom vertrokken was. werd er ;oon geboren en besloot ze in Enge land te blijven, totdat de kinderen een beetje ouder waren. De kinderen groeiden op. Toen brak een oorlog uit, en nóg een oorlog „Het leek wel of er steeds iets tussen moest komen", zei Ada. Ze schreven el kaar iedere week. Een maand geleden kreeg Tom drie maanden verlof. Hij pakte de eerste boot naar Engeland. Stralend vertelde Ada. dat zij ditmaal met Tom naar Zuid- Afrika terug zou gaan. Hun huwelijk? „Een van de gelukkigste, die je m denken kunt", zeiden beiden (We kunnen het ons zo voorstellen. Red. Voor de Amerikaanse kust: Deens schip door brand verwoest Van de 114 opvarenden worden er 11 vermist Een felle brand heeft gisteren gewoed lan boord van het Deense schip Erria 8767 ton), dat zich onder de Amerik. Westkust, ter hoogte van Portland op de Grote Oceaan bevond. Van de 114 op varenden konden er 103 worden gered. Elf personen worden vermist. Het schip is geheel verloren gegaan. Gemeld wordt voorts, dat het gehele schip binnen 30 1 40 minuten in lichter laaie stond. Er deed zich geen paniek voor, zodat men het schip ordelijk ver liet. Direct na het ontvangen van alarm signalen voeren schepen van de Ameri kaanse kustwacht uit. Zij slaagden erin het merendeel der schipbreukelingen op te pikken. Een 11-jarige jongen, die door een patrijspoort wist te ontkomen, heeft verklaard, dat nog een aantal passagiers in de brandende conversatiezaal achter bleef. De deur was door de vlammen ge blokkeerd en deze jongen was de enige, die met behulp van andere passagiers door de patrijspoort kon worden ge werkt. Toen hij nog eens omkeek zag hij t\vee mannen in de vlammen omko- Een koor van vijftig Nederlandse Korea-vrijwilligers zal onder leiding de legerpredikant ds Ph. P Meerburg enige Kerstliederen .zipgen ijt een pro- brug, die in de tweede wereldoorlog door! gramma dat via New York naar Neder- het Engelse leger was gebouwd, door de land zal worden uitgezonden. Br'tten zelf is opgeblazen. oe soldaten krygen gelegenheid hun Voorts werd een bom geworpen in het Kerstgroeten naar huis te sturen. Het ge- gebied van Itaqa bij Suez, waardoor aan sproken woord wordt evenals de zang Engelse legerauto s zware schade werd|van hej koor opgenomen op de band toegebracht. Het blad La Bourse Egyp-door de Voice of America, en via New tienne beweert, dat studenten der natuur-1 York en Hilversum in de Nederlandse kundige en pharmaceutische faculteiten huiskamers gebracht, der Foead universiteit brand en rook bommen maken, die door studenten ge bruikt worden. Volgens dit blad is het grote binnenplein der universiteit ver anderd in een kamp, waar de studenten zich in de guerillastrijd oefenen. Vermelden wij nog. dat Engeland het sultanaat Maskate aan de Perzische Golf, een nieuw verdrag hebben geslo ten voor een periode va-n vijftien jaar. heeft rijke olievelden. Gezin en Advent i A'AN oude tijden af is de klacht ver- nomen, dat de jeugd niet harmonieert I met de generaties, die aan haar vooraf gingen. „De jeugd van tegenwoordig" is de gebruikelijke inleiding om het bezorg de hart eens te luchten over alles wat in de komende generatie niet bevalt. vandaag zo. maar het was vijftig jaar geleden niet anders en een eeuw ge leden was het al net zo. Bij zulk een continuïteit is men al gauw geneigd te zeggen, dat het wel altijd zo zal blijven. Er spreekt een zekere berusting uit, die alle actie dooft. Maar is dit wel juist? Moeten wij ons wel bij dit feit neerleggen en is de op merking. dat het altijd zo geweest is. voldoende motief om werkeloos toe te zien cn in deze geen verantwoordelijk heid te kennen? De Adventstijd leert ons wel anders. We zijn gewoon de Adventstijd te be schouwen als een tijd van voorbereiding op het komende Kerstfeest. Zeker, we herinneren elkaar er wel aan. dat deze Adventsweken een afschaduwing zijn van de grote Adventstijd waarin wij leven en die vooraf gaat aan de wederkomst van Christus. Zeer geliefd (en gepast) is dan ook het lied: „Hoe zal ik U ontvangen, hoe wilt Gij zijn ontmoet?" Wie echter meent, dat hij daarmee aan de Adventstijd zijn volle tol heeft betaald, vergist zich toch. tot activiteit i het gezin. Gezin en Advent hebben zeer veel met elkaar te maken. We lezen dat duide lijk in Lukas 1. waar de geboorte van Johannes de Doper wordt aangekondigd: „En hij zal voor Zijn aangezicht uitgaan in de geest en de kracht van Elia om de harten der vaderen te keren tot de kinderen en de ongehoorzamen tot de gezindheid der rechtvaardigen, t de Heere 11 Dat was de taak van Johannes, maar is het niet ook onze taak? Wij leven immers ook in de Adventstijd. En wil Christus niet vinden bij Zijn wederkomst een weltoegerust volk? Daaraan zullen wij dan toch moeten meewerken. De harten der ouderen moe ten zich keren tot de kinderen. We moe ten de jeugd tegemoet treden met begrip. Niet. dat in maatschappelijk en econo misch opzicht alle kloven tussen gaande en komende generatie moeten worde» overbrugd. Dat zijn dingen van bijkom stige aard. En in die dingen behoeft de jeugd niet steeds op het platgetreden paadje der ouderen te lopen. Heiland. In het verwachten van Zijn toe komst moeten ze naast elkaar staan. Zo is er ook voor de jongeren een roeping in het betonen van eerbied jegens de ouderen. In dit alles ligt een geweldige Advents- taak voor onze gezinnen. In het dienen van de Heere behoren de generaties naar elkaar toe te groeien, waarbij ouderen en jongeren samen uitzien naar Christus' wederkomst. Alleen zó zal er sprake kunnen zijn van een weltoegerust volk. Kerk en school werken daaraan mee, elk op eigen wijze en naar eigen kunnen. Dan prik kelt de Advent het gezin tot een heilige en heilzame activiteit. De komende dagen mogen er zyn om dat in het bijzonder te bewijzen. Kerstboodschap Prinses Wilhelmina Gisteravond kwam, op doorreis naar Damascus, de zoon en troonopvolger van de dit jaar vermoorde Koning Abdoelah van Trans jordanië, Emir Hoessein Talal, op Schiphol aan. DAT de N.V. Polynorm, die met rijks- steun werkt, blijkens het antwoord van minister Staf aan het Tweede-Kamerlid Vonk (v.v.d.) de bouw van militaire ba rakken niet heeft aangeboden tegen een lagere prijs dan andere bedrijven voorlopig dan ook niet aanmerking zal komen. DAT de vier K. v. K. in Limburg de regering hebben gevraagd i.v.m. Schelde-Rijnverbinding ook aandacht schenken aan een mogelijkheid om 1 Belgische Albertkanaal te verbinden n het Julianakanaal en dit, eventueel de gekanaliseerde Maas, met de Rijn. DAT de Ned. Org. van Tijdschrift uitgevers andermaal regering en parle ment heeft verzocht de omzetbelasting op abonnementen te laten varen er schriften niet als weelde-artikelen merken. DAT Nijmeegse fabrikanten een half millioen gulden hebben uitgeleend, voor de gemeente 66 extra-woningen uit het bouwvolume 1951 kan laten neerzet ten, t.b.v. werknemers van deze fabri kanten. DAT de IJmuidense sleepboot Noord- I Holland na een onafgebroken reis van 100 dagen in Albany (Austr.) is aange komen met de baggermolen G.G.A. en de bakkenzuiger Beverwijk ILL DAT het aantal leden van de organi saties die bij het C N V. zijn aangesloten het derde kwartaal van dit jaar met by na 1000 is gestegen tot 171.787. DAT mr A. B. Somer, die met Nieuw- ar als griffier van de Hoge Raad wordt gepensionneerd, benoemd is tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw. DAT in November in Limburg 1.048.600 ton kolen werd gedolven (in October 1.126.200), of gemiddeld per werkdag 41.900 ton (41.800). DAT de eieren op de Barneveldse markt gisteren 1819 de honderd de den (vorige week ƒ1919,50) en op de veiling 17,20—19,15 (v.w. ƒ19—ƒ19,80). DAT de (comm.) Arbeidersbond vooi Cultuur „met gloeiende verontwaardi ging" in een brief aan minister Drees heeft geprotesteerd tegen het ambtenaren verbod, waardoor ook deze organisatie is getroffen. DAT is opgericht een Stichting Zee haven Delfzijl, die de welvaart en ont wikkeling van de haven wil bevorderen. DAT de Ned. ambassadeur in Londen, jhr mr E. F. M. J. Michiels van .Ver duynen, dezer dagen voor de tweede maal is geopereerd en het goed maakt. DAT in The Times van 18 December ingezonden stukken voorkomen van twee Nederlanders, n.l. de economische advi seur P. Kuin te Londen en de Hoge Com missaris voor Vluchtelingenzaken van dt V.N., G. J. van Heuven Goedhart. DAT de Nederlander C. v. d. Hoofdt uit Terneuzen bij een botsing op de weg tussen Charleroi en Brussel om het leven gekomen. DAT de vakraad voor het kappersbe- drijf heeft geadviseerd de zaken op de Kerstdagen en Nieuwjaarsdagdicht te houden en het personeel een gratificatie in 2 procent te geven. DAT het motorschip Friesland (159 ton) gisteren bij een aanvaring met de 812 ton metende Elfride in de haven van Wemel- dinge is gezonken en schipper Martin Sijbranda zich met vrouw en kinderen kon redden. DAT er thans 148 van de 200 waterlei dingbedrijven deel uitmaken van he keuringsinstituut voor waterleidingarti kelen (K.I W.A.). DAT dit jaar in Zeeland 25 pet var de vrouwelijke rundveestapel kunstmatig werd geïnsemineerd en het bevruch- tingspercentage bijna 88 pet bedroeg. DAT staatssecr. Muntendam vanmor gen in Schoonoord (Dr.) het nieuwe wijkgebouw van het Groene Kruis heeft geopend. DAT het bestuur van de bedrijfsver. voor ziekengeldverzekering bakkersbedrijf heeft verklaard, geen klachten te hebben over de thans veel besproken bedrijfsver. Noord-Nederland te Groningen (dii het werk voor de bak. kers doet). Een VASTE, VERTROUWDE STEM klonk gisteren door de N.C.R.V.- microfoon: de stem van Prinses Wilhelmina, die ook dit jaar met Kerst feest een boodschap had voor ons volk. Het was een kort woord, dat uit gezonden werd tijdens een zangdienst in de Haarlemse Bavokerk, van Bijzonder Kerkewerk der Ned. Hervormde gemeente. Prinses Wilhelmina, die haar boodschap besloot met het Gezang: .JJooit kan 't geloof te veel verwachten", sprak o.m. aldus: Konikryk der Hemelen, dat Is Christus Hij, die door Zyn kruis i QVER enige dagen is het weer Kerst feest. In dit uur txm adventsjubel zingt gij allen hier aanwezigen, de lof Hem, Die onze gestaltenis aannam, Die indaalde in onze nood. Op een avond als deze gaan wij onze eigen kleinheid roeien en de betrekkelijke waarde van al hetgeen wij ons eigen kunnen noemen, beseffen. Hoe schrijnend is dan nog bij velen de geestelijke armoede en inner lijke leegte. rkOCH in dit uur van wijding worden wij boven ons zelf opgeheven en den wij ons gewaar van iets stra lends, iets dat ons verstand niet bevatten kan, doch aes te meer ons hart, iets dat gelukkig maakt en fat ons innerlijk n zo toil vervullen, dat er geen plaats meer overblijft voor iets ande: W ij voelen het gebeuren van de Kerst nacht als het ware op ons afkomen: de liefdedaad ran God. Dan gaan wij innerlijke leegte en armoede als de voorlopers van die heerlijke vol heid die bezit wil nemen van ons hart n leven. „Zalig zijn de armen ran geest, uant hunner is het Koninkrijk der Hemelen", dit is niet alleen een be lofte voor de toekomst, maar de zeker heid voor het heden, voor nu. Hei standing, ons, die zo ver afgedwaald zijn terug wil en kan leiden tot Zyn Vader •t onze Vader. ^LS wij straks naar Bethlehem gaan, dan kan dat niet anders zyn. dan in het besef van onze geestelijke armoede leegte. Hij deed immers afstand ran alles voor ons. Als wij in deze houding volharden tegenover Hem, zullen wij in door Hem vinden de oplossing van vraagstukken, die zowel ons per soonlijk leven als het grote gezin der olken thans benauwen, in volmaakte liefde, in volmaakte wijsheid en in vol maakte gerechtigheid. Gezegend zij onze gang naar Beth Ie- Ned. Kerstprogramma in 26 landen Dit jaar 11.000 uitzendingen over 700 programma's Honderdduizenden radioluisteraars in !6 verschillende landen kunnen dezer dagen luisteren naar een Nederlands Kerstprogramma van een kwartier, waarin het Nederlands Kamerkoor en Die Sangers van Onse Lieve Vrouw uit Den Bosch oude Kerstliederen zullen zingen. Het programma is op een lang speelplaat, met aan de keerzijde een Sin- terklaasprogramma, verzonden door de transcriptiedienst van de Wereldomroep. Deze dienst, die onder leiding staat van de vroegere A.V.R.O.-omroeper Frits Thors, heeft dit jaar al 11.000 uit zendingen verzorgd, die vergeld warer over 700 verschillende programma's lr 66 landen. Alleen in de Ver. Staten gaan deze programma's reeds over 350 sta tions van kust tot kust. WEERBERICHT Plaatselijk mist Tot morgenavond verwacht -y De Bilt: Vantvond en van- fefra nacht op vele plaatsen vor- - ming van mist of laaghan- gende bewolking. Morgen overdag plaatselijke opkla ringen. Geen regen. Aanvankelijk zwak ke veranderlijke, later tot matig en in het Noorden van het land tot vrij krach tig toenemende wind uit zuidelijke rich tingen. Vannacht temperaturen om het vriespunt tot lichte vorst, morgenmiddag dezelfde of iets lagere temperaturen dan vandaag. (Opgemaakt te 10 uur). ZON EU MAAN Zaterdag: zon 8.4616.30; maan 1.14— 12 35. Op 28 Dec. NM. (Advertentie). CAWs 55 VULPEN

Nieuwe Leidsche Courant | 1951 | | pagina 1