Jlicuutc £eihscl)c (Courant Sterker brug geslagen tussen Engeland en landen van het Continent Krachtige Britse steun aan het Europese leger Overste Eekhout wil niet terug naar Korea Wist IJ Oppassen en toezien VOENSDAG 19 DECEMBER 1951 BUREAUX: Steenstraat 37. Dilectie. Redactie. Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 5.15 per kwartaal; 1.72 per maand; 0.40 per week. ADVERTENTIËN: 0.18 per millimeter .(Bij contract belangrijke korting) Twee en dertigste jaargang No 9309 Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK Directie: F. DIEMER CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken ,5töntoasUcfi fs ghebteoen «nyn hert In tcgfjeaspott* MIN. RUTTEN HEEFT TEVEEL POTJES OP HET VUUR ZIE PAG. 2 Churchill„Vive la France" 1 Stem van Koningin op gramofoonplaat Voor liefdadig doel in handel H.M. de Koningin, heeft op veler ver zoek er in toegestemd dat de door haar het vorige jaar op Soestdijk gelezen tekst van het Kerst-Evangelie volgens Lukas 2, welke toen reeds op een gra mofoonplaat werd vastgelegd, thans ENGELAND heeft Frankrijk toegezegd, dat het zich, zoveel als mogelijk wA is, zal laten betrekken bij de vorming van het voorgestelde Europese >ger. De Britse strijdkrachten in Europa, die onder het oppergezag van eneraal Eisenhower staan, zullen voor oefening en bevoorrading zo auw mogelijk mèt het Europese leger samenwerken, wanneer dit een- iaal tot stand is gekomen. Een permanente Britse delegatie zal worden j esticht bij het hoofdkwartier van het bovennationale gezagsorgaan. gen doel in de handel etwelk door de zes mogendheden, betrokken bij de uitvoering van het g0bracht lan-Sfhuman, zal worden ingesteld. Aldus de inhoud van het commu-1 iqué, uitgegeven na afloop der besprekingen tussen de Britten en de ransen te Parijs. Churchill en Eden worden vandaag in Londen terug- erwacht. Bij hun vertrek uit Parijs, waarbij zij hartelijk uitgeleide wer en gedaan door Pleven en Schuman, riep Churchill:, terwijl hij het '-teken gaf: „Vive la France". De Parijse conferentie heeft dus emoedigend resultaat opgeleverd. Im- de brug tussen het nog altyd enigs- isolationistische" Engeland en het Dntinent van Europa is steviger gewor- Bij de besprekingen te Straatsburg n duidelijk tot uiting, dat'de Britse olitiek geen vermenging wilde met die. ervat in het begrip „Europese eenheid", thans, na Parüs, blykt, dat Enge- ind wel een sterke affiniteit tot het luropese leger toont. Groot Brittannië en Frankrijk hebben olledige overeenstemming bereikt ten ien van alle vraagstukken der hui- internationale situatie. Beide landen ferden het er over eens, dat de beste ?Üze, om een democratisch Duitsland eel te doen hebben aan een verdedi- Lngsorganisatie, ter beveiliging van W.- uropa, gelegen is in het sluiten van een 'ereenkomst tussen de zes landen, die Parüs beraadslagen over de vorming in een Europees leger. Deze zes landen .in dus: Frankrük, West-Duitsland, tal-ië, Nederland, België en Luxemburg. Engeland is vast besloten, zün stryd- xachten op het Europese vasteland te landhaven en wil „zo nauw mogelijk" toch nog een zeer relatieve uitdrukking led.) met de Europese defensie samen werken, in alle stadia van haar politie- militaire ontwikkeling. Over de van die samenwerking, blüft men i het duister tasten. Van een op- ■g der Britse strüdkrachten in een luropees leger horen wjj niets. Doch de teun, die Engeland heeft gegeven aan iet plan-Pleven, zal van groot nut zün iü het overwinnen van de tegenzin, die landen van de Benelux tegenover de 'orming van een Europees leger aan de lag hebben gelegd. Uiteraard zün de ransen zeer in hün nopjes. Churchill heeft eveneens een onder- ïoud gehad met generaal Eisenhower, •aarbü ook Eden tegenwoordig was. Ihurchill prees Eisenhower, als de enige en organisatie van de impor- antie van het Atlantisch Pact had kun- ;n opbouwen. Ook ten aanzien van het Midden Oos- en, zullen Engeland en Frankrük krach tiger samengaan. Frankrijk zal de Britse politiek t.a.v. Egypte blijven steunen, on geacht de ernst van de toestand, zoals die zich daar zou kunnen ontwikkelen. Ge zien „Marokko" heeft Frankryk hier trouwens groot belang by. Dit is opgedragen aan Philips Phono- graphische Industrie te Baarn. De Koningin heeft beslist dat de baten van de verkoop van deze plaat ten goede komen aan de uitbreiding van de anbeidistherapie in het herstellingsoord voor het asthmatiscfhe kind Heideheuvei te Hilversum en in het Nederlandse Stu denten Sanatorium te Laren (N.-H-)- Ongeluk op de planken Gewonde operazanger bleef doorzingen Tüdens een voorstelling van Faust in ie Amsterdamse Stadsschouwburg door Ie Nederlandse Opera heeft de bariton los Burcksen (Valentün), nadat hü ge- vond was geraakt, niettemin doorgezon- ;en tot de scène afgelopen was. Toen ist hü (volgens het spelverloop) van toneel worden weggedragen, waarna djn (enkele cm grote, vrü diepe wond) >or een arts werd behandeld. De acteur was vlak onder het oog ge loken door Faust (de tenor Chris Reu- ner) in een schermscène, waarin Valen- i zou worden gedood. Waarschünlijk Reumer uitgegleden. Burcksen viel, naar krabbelde overeind en zong door, hoewel het bloed hem over het gelaat gutste. Schiphol troosteloos en verlaten Schiphol deelde gisteravond in de ma laise van vrijwel alle Westeuropese luchthavens (behalve merk waar diger- ijze Londen): de mist belette alle lan dingen nadat de duisternis was inge vallen. De KL.M.-Londenmachine keer de terug naar haar vertrekhaven en ook de machine uit Israël vloog r.aar Londen door. Om halftien kon men qp Schip hol 20 a 30 meter ver zien. Naarden en Bussum straks één gemeente Een commissie die in opdracht van Ged. Staten een studie maakt van de gemeentelüke indeling van Noord-Hol land heeft thans in een rapport geadvi seerd tot samenvoeging van de volgende gemeenten: Naarden met Bussum en deel van Huizen; Weesp met Weesper- karspel, Muiden, Muiderberg cn een deel Diemen; Nederhorst den Berg met Nigtevegt; Ankeveen met Kortenhoef (onder de naam 's-Graveland) en voorts Laren met Blaricum (onder de r Laren). We tekenen hierbij aan, dat Bus sum als zelfstandige gemeente 130 jaar bestaat. Ik ben ClementisI Drie mannen, triest bijeen in een Tsjechisch concentratiekamp, trachten elkaar wat op te vrolijken. „Waarom zijn jullie eigenlijk hier?" vraagt een hunner. „Ik was tegen Clementis' luidt het antwoord. „Ik was vóór Clementis" zegt de ander. En dan vragen die twee tegelijk: „En jij dan?" „Ik ben Clementis" klinkt het bescheid. Luitenant-kolonel W. D. H. Eekhout (midden), commandant van het Neder landse detachement Verenigde Naties, is gistermiddag met het lijnvliegtuig uit Tokio in Nederland teruggekeerd. Met hetzelfde vliegtuig arriveerde ook kapitein T. de Haan (rechts). Namens de- minister-van Oorlog was kolonel J. Daniels (links) aanwezig. Geen strijd en geen ontspanning Commandant arriveerde gisteren uit Tokio op Schiphol MET HET FRANSE CONTINGENT worden de Nederlanders op Korea tot de beste soldaten beschouwd. Ook de verhouding tot de Amerikanen is zeer goed; bij hen hebben wij veel goodwill gekweekt. Dit deelde op Schiphol de oud-commandant van het detachement vrijwilligers, lt-kol. W. D. H. Eekhout, mede. Amerika: Waar zijn 9000 vermisten? Roden luiden vrede in met snelvuurkanon Evenals Zwitserland en Noorwegen, heeft thans ook Zweden zich bereid klaard „waarnemers" naar Korea te den. Deze zullen eventueel deel uitmaken van de voorgestelde neutrale „commissie van toezicht" op naleving van een wapen stilstand. Daar wordt nog steeds hard aan gewerkt. Gisteren hebben wü melding gemaakt van het uitwisselen der lijsten betreffen de de krijgsgevangenen. Hierop is reeds »en Amerikaanse reactie verschenen. Deze luidt: de Roden publiceren een lyst met de namen van 3198 Amerikanen. Wat is er gebeurd met de 9000 andere Ame rikaanse militairén, opgegeven als „ver mist". Generaal Ridgway heeft, zoals eer der gemeld, onlangs verklaard, dat naar schatting 6000 Amerikaanse militairen door de communisten op Korea na krijgs gevangen te zijn gemaakt, zijn vermoord. Op de lijst der Roden komen de namen van 919 Britse krijgsgevangenen voor. En dit cijfer klopt ten naaste bij met de schatting, dat circa 1000 Britse militairen i „vermist" zijn. Wat de krijgsoperaties betreft, aan het I Westelijke front ondernamen de Noorde lijken een der zwaarste aanvallen sinds de laatste weken. Hierbij maakten zij ge bruik van een nieuw snelvuurkanon. Aan de Westkust werd de haven van Tsjinam- po door schepen der Verbondenen zwaar beschoten. Vandaag wordt over voorstel gestemd Wisjinsky, de Russische min. van Buit. Zaken, heeft te Parüs zün stilzwijgen, dat een week geduurd heeft, verbroken. De Rus was ziek geweest, sprak nog schor en pauseerde bü zün rede in de .politieke commissie" herhaaldelük, om een slok water te drinken. Uit het verhaal Wisjinsky blükt, dat hü aan het „her zien ontwapeningsvoorstel" der Weste- lüken weinig waarde hecht. Na de repliek van de Amerikaan Jessup, werden de debatten besloten. Vandaag zou de stem ming over de „inleiding" tot het Wester ontwapeningsvoorstel beginnen. Wü herimeren er aqn, dat Wisjinsky gezegd heelt, toch deel te willen nemen aan een ontwapeningscomité. Franco brengt zijn volk slecht nieuws Ook daai wordt belastingdruk sterk verhoogd Hoe staat het met de huishouding van Franco-Spanje? De Spaanse regering heeft aan de Cortez een begroting gelegd. Deze betekent voor de Spanjaar- in 1952 meer en hogere belastingen, 3 een tekort van 2 milliard peseta, dus rond 200 millioen dollar. Voor de strüdkrachten wordt ruim 39 procent de totale uitgaven besteed. Slecht nie voor zijn aanhangers. De openbare schuld zal tot büna 60 milliard peseta stijgen. Wat wordt er in Spanje duurder? De belasting op.wijnen, likeuren, suiker, bier, benzine, gas. electriciteit, tandpasta, pelterijen, tapijten, glaswerk, porselein, vervoer per spoor, vliegtuig en bus, radiotoestellen, auto's en tabak on dervindt een verhoging van 5 tot 20 pet. Slechts de geurige Havanna-sigaar blyft alle belastingen vrijgesteld. Vele Spanjaarden zullen zich echter wel enigs- „de sigaar" voelen. Een half uur te laat, maar toch nog enkele uren vroeger dan men in verband de weersomstandigheden had ver wacht. was gister het lijntoéstel uit To kio, de Constellation Friesland, op de Amsterdamse luchthaven neergestreken. Behalve overste Eekhout is hiermee ook teruggekeerd de inlichtingen-officier, ka pitein T. de Haan. Direct na aankomst ontvingen beiden uit de handen van kol. Daniëls namens minister Staf het kruis voor Recht en Vrijheid. Wat het Koreaans conflict aangaat, is er nog niet spoedig een afloop te zien, al dus de persoonlijke mening van overste Eekhout. Toch wordt er gefuisterd dat de vijandelijkheden de dag na Kerstmis zullen worden gestaakt. En hiernaar ziet Met de feestdagen Heel goedkope sinaasappe len te verwachten De sinaasappeloogst in Spanje is dit jaar zo overvloedig, dat Nederland heeft kunnen kopen tegen pryzen, die sinds 1940 niet meer zo laag waren. Met de komende feestdagen kunnen er dus tegen betrekkelijk lage prijzen verse Zuid vruchten gekocht worden. Dat deelde de heer Van den Engel, namens de Vakgroep Groothandel in Groenten en Fruit gisteren in Rotterdam Vóór Nieuwjaar beslissing Rotterdam toch zijn vliegveld Vóór het nieuwe jaar is een beslissing van de regering te verwachten over de kwestie of Ypenburg dan wel Schieveen een startbaan mag hebben. Wethouder Meertens heeft dit in de Rotterdamse ge meenteraad meegedeeld. Het op 31 October 1950 aangeboden rapport van de betreffende commissie ad viseerde met meerderheid van stemmen geen vliegveld Schieveen aan te leggen, doch van Ypenburg een E-vtld te maken (d.w.z. een vliegveld met een startbaan van 1280 meter; op het ogenblik heeft men er alleen nog maar een grasmat). De Rotterdamse wethouder deelde thans mede dat de Rotterdamse kansen niet slecht staan. eigenlijk iedereen uit, want niemand ver wacht resultaten van deze oorlog. De Nederlandse militairen bevinden zich al langer dan drie maanden niet in de voorste linies, zodat er weinig doden en gewonden vallen. Van de laat- sten worden er in Tokio nog acht ver pleegd. Het detachement bestaat op het ogenblik uit 700 man, aangevuld met ruim 100 Zuid-Koreanen. Het land heeft onder de gevechtshandelingen zwaar ge leden. Het gedeelte tussen de 37e en 39e breedtegraad is nagenoeg verwoest Men sen wonen er niet meer. Zowel overste Eekhout als kapitein De Haan willen niet meer naar Korea te rug. Terwijl de sneeuw al ongeveer een halve meter hoog ligt, verblyft men zon der ontspanningsmogelijkheden en zon der actief deel te nemen aan de strijd in tenten. En dit is voor een rechtgeaarde militair een beetje te veel. Koning Paul en koningin Frederika van Griekenland verlaten hier met prins Constantijn en prinses Irene de Orthodoxe Kathedraal in Athene, waar een dankdienst werd gehouden ter gelegenheid van de 50ste verjaardag van de koning. Prins Constantijn draagt een uniform van de padvinderij. „Fröhliche Weihnachlen" Christiansen is weer vrij man Zoals we reeds aankondigden, is de „Wehrmachtbefehlshaber in den Nieder- landen, General der Flieger" F C. Chris tiansen, heden enige dagen nadat hy 72 jaar was geworden in vrijheid ge steld. Hij is van de gevangenis aan de Pomp- stationsweg te Scheveningen door de rijkspolitie naar Nieuweschans gebracht en daar over de grens geleid. Christiansen was door het B. Ga te Arnhem tot twaalf jaar gevangenisstraf veroordeeld. Aanvankelyk heeft hij be roep van cassatie ingesteld, doch dit later ingetrokken. By wyze van gratie is in dertijd vier jaar van zyn gevangenisstraf afgetrokken. Voor V. N. de 48 mil lioen op het tapijt De administratieve commissie van de Ver. Naties heeft, bü tweede lezing, met 36 tegen 5 stemmen en 1 onthouding, de begroting van de organisatie der V.N. voor 1952 goedgekeurd. Het is een bedrag van 48.096.780 dollar. De Assemblée zal dit bedrag nu Vrijdag nog moeten goed keuren. Een speciale goederentrein van de Nederlandse Spoorwegen, bestaande uit 11 wagons, is gisteren uit Venlo vertrokken met levensmddelen voor de slacht offers van de Po-ramp in Italië. Deze zending is een onderdeel van de Neder landse Rode Kruis-actie tot steun aan hen, die door de overstromingen van huis en haard zijn verdreven. DAT de Hilversumse recherche een s vermist opgegeven bedraig van f 600 een huis aan de EiWbosserweg terug vond inde zak van het pyjamajasje van de heer des huizes. DAT een 153 m lange fruitfloods van de Oranjelijn te R'dam, welke in drie maanden is opgefoooiwd, gisteren is opend door burg. Oud. DAT in Arnhem 15 mnd is geëist te gen de PTT-toesteller-chauffeur A. J- P. aldaar, die een poststuk van f 12.000 stal toen hij aan de drank was geraakt schulden had gemaakt. DAT tegen de 29-j. T. de K. uit R'dam, die het R'damse kantoor van de N.V. Geo Wehry en Co te Amserdam voor twaalf mille benadeelde door valse boekingen e-d., in de Maasstad 2'i jr is geëist. DAT de ver. De Periodieke Pers min. V- d. Brink heeft verzocht, de maatre gelen die drs Korthals in de Twee de Kamer heeft voorgesteld t.b.v. de papierprijsverhoging voor de kranten, ook voor tijdschriften te doen gelden. DAT de Ver. voor Calvinistische Wys- begeerte op 2 Januari in het American Hotel te A'dam haar 16e jaarvergadering houdt en prof. dr J. P. A. Mekkes zal spreken over „Geloven en kennen". DAT Loosdredht op 1 Jan. nzimi 1000 i DAT op de krijgsgevangenenlyst die gemeentenaren afstaat aan Loenen a. d. de Noordelijken op Korea hebben inge- diend, o.a. de naam van de Hagenaar Arie Biever voorkomt Loenen overgaan. DAT de Assendelfter kruidenkundige W. K. wegens kwakzalverij in Zaandam tot f 300 boete is veroordeeld. DAT de brand in de Goudse St .Jans- kerk op 12 Jan. 1552, die aanleiding werd voor het vervaardigen van de be roemde kerkramen, in een kerkdienst op 13 Jan. en op 11 Jan. in een hoor spel van de NCRV wordt herdacht. DAT een 10-bons-goederen.wagen vol kledingstukken en schoeisel naar Duitse vluchtelingenkampen zal vertrekken als resultaat van een actie in de 6tad Gro ningen. DAT in een wetsontwerp wordt voor gesteld de geldigheidsduur van de wel gebruik vervoermiddelen 1939, waarop verschillende bezettingsregelen steunen, te verlengen van 1 Januari 1952 tot 15 Februari 1953. DAT mr W. Wentholt, commissionnair in effecten te A'dam, de Eerste Kamer heeft verzocht de regering uit te nodigen het wetsontwerp toezicht credietwezen voorlopig niet te behandelen, daar de internationale omstandigheden sinds de behandeling in de Tweede Kamer zyn veranderd. DAT de zeer grote Ned. belangstelling voor de voorjaarsbeurs in Ffankfort een tiweede paviljoen noodzakelijk maakt. DAT het Nat. Fonds voor Bijz. Noden in Den Haag een gift van ƒ750 van het personeel van het corps Rijkspolitie heeft ontvangen. DAT in Bloemendaal, 63 jaar oud, is overleden K. H. Tusenius. pres.-comm. van de N.V. Centrale Verwarmingsindus trie Deerns en Westeringh en van de N.V. Visserijmy De Daad. DAT de Tweede Kamer gisteren de enquêtecommissie continueerde tot 31 December 1952. DAT de leden van de Raad van de Waterstaat thans zyn benoemd (voorz. mr dr JX. H. baron de Vos te Steenwyk, de vroegere commissaris der Koningin in Drente). DAT de café's e.d. in Amsterdam beide Kerstdagen tot 2 uur 's nachts open mogen blyven. DAT burg. Oud gisteren het nieuwe gebouw voor de R'damse tabaksinschrij vingen. Emporium, heeft geopend (het vorige werd in 1940 verwoest). DAT minister In 't Veld morgen in het Bouwcentrum te Rotterdam enkele actuele vraagstukken rond de bouw nijverheid zal behandelen. DAT aan de A'damse raad is voorge steld 108 woningen te laten bouwen en er f 1.403.000 voor beschikbaar te stellen- Handelaar in vrouwen 2 jaar de cel in Wegens een poging tot vrouwenhandel oplichting is de 39-jarige Amsterdam mer H. D. gisteren door de Amsterdamse rechtbank tot twee jaar gevangenisstraf veroordeeld. De man had geprobeerd een meisje uit Enschedé meer naar Parüs te krügen met de bedoeling haar als blanke slavin te verkopen. Hü was met het meisje in contact gekomen door zich op het Gewestelükk Arbeidsbureau in F schedé uit te geven voor vertegenwo diger van de Pan American Airways. Feestrit van de Spoorwegen Amersfgort-Zwolle 4 Jan. electrisch Vrijdag 4 Januari zal de openingsrit worden gehouden op het geëlectrificeer- de traject AmersfoortZwolle. Deze rit ordt o.a. meegemaakt door de president an de Nederlandse Spoorwegeen ir F Q. den Hollander. Zoals.bekend is zal de nieuwe dienst regeling op dit traject op 7 Januari in- Na hevige schrik Schillenophaler op zijn wagen overleden Op de bok van zün wagen is gisteren in Rotterdam de 53-jarige schillenopha ler A. M. van R. in elkaar gezakt en over- leden. De dood werd vermoedelük ver oorzaakt door de schrik die de man des morgens had gekregen bü de achter volging van een van zün paarden. Het dier was uit de stal ontsnapt naar de spoorbaan en werd onder de ogen zün achtervolgers vermorzeld door trein die met een snelheid van 100 km uit Hoek van Holland kwam. Voor rijksambtenaren: Tegemoetkoming (hoogstens 150) voor ziekte Als tegemoetkoming voor ziektekosten kan over 1951 aan rijksambtenaren een bedrag van 1.8 pet van het jaarsalaris im be T)AT de regering dezer aagen voor rijksambtenaren het verbod heeft uitgevaardigd, lid te zijn van de commu nistische partij en van communistische mantelorganisaties, verdieqj. ook naar onze mening instemming. Wij hopen, dat provinciaal en gemeentelyk dit voorbeeld zal worden gevolgd. In onze dagen wellicht meer dan ooit behoort de overheid te weten, wat rij aan haar ambtenaren heeft, ook wanneer het betreft de loyaliteit jegens eigen land en volk. Het gaat niet aan. dat de regering mensen in haar directe dienst heeft, in wier achterhoofd de idee leeft, dat langs de weg van ondermijning en afbraak de staat moet worden omgezet in een communistische. Veeleer dan zulke lieden in haar dienst te hebben behoort de overheid het hare te doen om te zorgen, dat land en volk tegen zulke opvattingen worden be schermd. De vraag ls al gesteld prof. Romme heeft het gisteren gedaan of nu ook maar niet tegelijk de communisten uit parlement en raden moeten worden ver wijderd. Dat achten wij in de gegeven omstandigheden nog niet noodzakelijk. Een ambtenaar, die dagelyks in de ge legenheid is, veelal in het verborgen ondermijnende arbeid te verrichten, ia nog altyd iets anders dan een communis tisch parlementslid, dat. zij het op zijn mander, deelneemt aan het serieuze par lementaire spel. Het thans uitgevaardigde ambtenaren verbod kan een aanwijzing zün, dat het de regering ernst is met het onderkennen van het communistische gevaar. T~IAT wil intussen niet zeggen, dat het verbod op zichzelf afdoende is. Wat thans bereikt wordt is niet meer dan dat die ambtenaren worden verwijderd, van bekend was dat zij communist zijn. Niet anders en niet meer. Zulk een amb tenaar kan bedanken voor de communis tische partij. Zal dat voldoende zyn? Op letten blijft hier dringende els. Voor het overige bedenke men, dat iemand nog geen lid van een communis tische party behoeft te zyn om toch het communisme te rijn toegedaan. Dat wer- we ons nog eens bewust, toen we dezer dagen in het communistisch dag- blad-met-de-mooie-naam het uitvoerige •erslag lazen van een vergadering, belegd ter bespreking van het ontwerp-verkie- zingsprogram-1952 voor de communisti sche partij. Wij zouden in onze eenvoud zeggen: dat is toch wel een typische party-aangele genheid. Het mocht wat! Het werd een vergadering van communisten en „partij lozen" en het bleek wel dat die „partij lozen" verhoudingsgewijze lang niet het geringste aandeel hadden in de bespre kingen, Nu waren die „partülozen" na tuurlijk evengoed communisten als dege- die wèl lid waren van de communis tische partij, maar om tactische redenen stellig in overleg met de echte partij leden zyn ze geen leden geworden. Op deze wijze kunnen ze minder opzichtig hun ondermynend werk verrichten en het doen voorkomen, alsof het communis- >oi. buiten de eigenlijke communis tische gelederen instemming en aanhang gevonden heeft. Waarmede we maar willen zegen, dat en ambtenarenverbod op zichzelf goed n juist mag zijn, maar dat daarom •erder oppassen en toezien allerminst iverbodig mag heten. Het lijkt er niet op. Ook in Utrecht melksanering Utrecht zal op 7 Januari als eerste van de grote steden het voorbeeld volgen van Amersfoort, Apeldoorn en Hilversum de „melksanering" invoeren. De melk zal in 300 wüken van de stad door vaste handelaren per wyk worden afgeleverd. Extra treinen voor en na de Kerstdagen Op 21. 22, 23. 26 en 27 December zul- n er extra treinen rijden. Omdat op de Maanda-gcn 24 en 31 December vele kantoren en fabrieken gesloten zijn. zal aantal forensentreinen op deze beide dagen uitvallen. worden uitgekeerd. Het draagt voor gehuwden f 50 en vo huwden f25. Zii die in de loop jaar de dienst hebben verlaten, kunnen tot 1 Februari een verzoek indienen een evenredig deel van de tegemoetko- Deze tydelyke regeling, die bij K.B. is vastgesteld, geldt voor het burgerlyk rijkspersoneel en onderwyspersoneel, voor zover dit niet verplicht verzekerd is ingevolge het ziekenfondsbesluit of het besluit geneeskundige verzorging politie 1951. Truman's maatregelen t. b. v. Onkreukbaarheid voor ambtenaren Het volk moet tegen zyn regering kun nen opzien. Dit houdt in: absolute on kreukbaarheid in gedrag van hen. die als amtenaren, hoog en laag, in dienst staan van die regering. Het is tekenend vooi deze tydep, dat niemand minder dan Pre sident Truman moet verklaren, dat eer strik program van „geen fooien, geen diensten" de juiste politiek is voor amb tenaren der Amerikaanse regering. De President heeft zyn hoge goedkeuring gehecht aan reglementen, die voor departement waren opgesteld. Truman acht deze reglementen ook juist voor de gehele regering. Zü behelzen een strikt verbod voor het accepteren van giften, steekpenningen, gunsten, „diensten" uit handen van een persoon of firma, die met de Amerikaanse regering zaken doet. Wat voor Amerika geldt, zal zeker ook van toepassing zün op andere democrati sche landen in Europa. (Advertentie). WEERBERICHT Weinig verandering Tot morgenavond verwacht i De Bilt: Op vele plaatsen nevel of mist. Overigens meest zwaar bewolkt en hier cn daar enige regen of mot regen. Matige tot krachtige Zuidelüke wind. In het Noord-Westen van het land lagere temperaturen, elders weinig ver andering van temperatuur. (Opgemaakt te 10 uur). ZON EN MAAN Donderdag: ron 8.45—16.30; maan on der 1345. op 33 59. Op 21 Dcc. L.K.

Nieuwe Leidsche Courant | 1951 | | pagina 1