lüciitue £ciitsd)c (Courant ^uid-Afrika boycot Ver. Naties en delegaties uit Parijs terug roept Polsingen over een nieuw verdrag met Egypte Wist IJ DONDERDAG 13 DECEMBER 1951 BUREAUX: Steenstraat 37. Dilectie, Redactie. Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 5.15 per kwartaal: 1.72 per maand; 0.40 per week. Twee en dertigste jaargang No 9304 Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK Directie: F. DIEMER CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Stantoastictj Is tfebteon myn 6<rt in tegljenspoct" Huren moeten omhoog, meent de minister Storm over een Mandaatgebied Malan, gekrenkt, acht rechten der Unie geschonden s, dat Zuid-Afrika vandaag niet zal kun nen stemmen over de vacante zetel in de Veiligheidsraad. Al met al een onver kwikkelijke kwestie, die aan het gezag der Ver. Naties geen goed doet. )E ZUID-AFRIKAANSE regering heeft besloten, haar delegatie uit de Assemblée van de Ver. Naties en de Beheerschapscommissie terug trekken, zolang haar klacht over de wijze, waarop de kwestie van et beheer over Zuid West Afrika wordt behandeld, geen bevredigende plossing krijgt. Het betreft hier dus een tijdelijke maatregel van pressie. uid-Afrika blijft wel deelnemen aan het werk der andere commissies er Ver. Naties. De minister van Binnenlandse Zaken, Doenges, keert eeds morgen van Parijs naar Kaapstad terug, om rapport uit te brengen n nader overleg te plegen met dr Malan. De Zuid-Afrikaanse delegatie de V.N. ontving het nieuws van dr Malans besluit tijdens een cock- rilpartij in een hotel in het centrum van Parijs. Wat is het geval De vroegere kolonie dergelijke stap te doen. Een direct gevolg m Duitsland, het zogenaamde „Zuid- 'est-Afrika", heeft nog steeds de status in een mandaatgebied. Nu heeft Zuid- frika, dat sinds 1920 de mandaatmo- indheid is, in 1947 de Ver. Naties mee- >deeld, dat het in de bedoeling lag, uid-West-Afrika in te lijven. De Assem- ée der V.N. heeft zich hier echter tegen ;rzet. Gisteren nog heeft de beheer- hapscommissie der V.N. een beroep ge- op Zuid-Afrika, om de besprekingen de V.N. te hervatten. Wij herinneren eraan, dat voornoemde iheerschapscommissie tot een boycot •r vergadering was overgegaan. >ortgelijk procédé als ook de Sowjets el toepassen. Zuid-Afrika is uit de be- serschapscommissie weggebleven, var tt moment af, dat zij besloot vertegen- oordigers van de Herero-stam in Zuid- ést-Afrika te horen. Er werd nu, ter •rste, een achtmogendheden-resolutie invaard, waarin aan Zuid-Afrika icht werd, rapporten in te dienen •t beheer der voormalige Duitse kolo- alsmede petities van bevolkingsgroe- n van bet betrokken gebied naar de N. door te zenden. Ten tweede werd een resolutie goedge- d, verklarende, dat het enige alter if om het mandaatstelsel te handha- is, Zuid-West-Afrika onder beheer de Ver. Naties te stellen. Ook ont- ngen de V.N. een schrijven van "t stam- aofd Hosea Koetako, verzoekende om „onpartijdige commissie" naar Zuid- fest-Afrika te zenden, indien de rege- Malan niet gedoogt, dat genwoordigers der stamhoofden irijs gaan. Luisteren wij nu naar het standpunt dr Malan. Deze betoogt, dat Zuid- 'est-Afrika geen gebied onder beheer is ,i derhalve kan de Zuid-Afrikaanse gering niets aanvaarden, wat hierop eerkomt of, wat in strijd is met het cht. dat bij verdrag werd toegekend, Zuid-West-Afrika te bestuderen als integrerend deel van de Unie! Vol- hem is de Unie smadelijk beledigd, oordat men deze kwestie voor de V.N. Beft gebracht. Ja. aldus Malan. ïijd met het Handvest, over ons hoofd i. contact gemaakt met personen, ichael Scott, een algemeen bekend iandig en fanatiek buitenlands agita- Kortom, de V.N. hebben zich aan ag- sie tegenover Zuid-Afrika schuldig imaakt. Uiteraard is dit besluit van Zuid- frika, al betreft het hier slechts idelijke sanctie, in diplomatieke krin- der V.N. met grote spijt ontvangen. Amerikaanse afgevaardigde was van irdeel. dat het Zuid-Afrikaanse besluit iverstandig is, omdat de Unie zich zelf irooft van de kans, haar standpunt Assemblée uiteen te zetten. Een Britse regeringsfunctionaris achtte iet aannemelijk, dat Engeland op nigerlei wijze tussenbeide zal komei uid-Afrika is een onafhankelijk lid va Gemenebest en heeft het recht ee Op 1 Juli van kracht Jachtgeld kost premie van 1 tot 10 pet Werknemers moeten helft daarvan betalen Op 1 Juü zullen zoals men weet de acht-geld- en de werkloosheidsverze- ïring in werking treden. Voor beide irzekeringen is de premie vastgesteld gemiddeld 2,8 pet van het loon. Dit mcentage wordt echter niet in beide vallen door dezelfde personen gedra- Bij de wachtgeldverzekering tvol- s welke aaht weken lang uitkerin- worden gedaan) betalen werkgever werknemer elk de helft van de 2,8 en bij de werkloosheidsverzekering rolgens welke uitkeringen worden ge- jan in de eerste dertien weken na de achtgelduitkeringen) betaalt het rijk i pet, de werkgever 0,7 pet en de erknemer eveneens 0,7 pet van net nu de wachtgeldverzekering be- Bft, is de premie al naar gelang van it risico in de bedrijfstakken verschil- nd. Wanneer het advies van de So- aal-Economische Raad wordt opge- olgd zal de premie bedragen: Zuivel Hout en meubelen 2,6, Textiel 2, Kle- ng 2,6. Leer 2.2; Lederwaren 3, Schoe- in 3, Sigaren 2,6, Sigaretten 1,2 Kerf- bak 1,2, Bakkerij 2, Slagerij 2. Voeding 1,8, Detailhandel en ambachten 2,6, L en tuinbouw: vaste arb- 1, losse 10. Haverubedriji 2. Beurtvaart 2, rafisch ind. 2.2, Steen en cement 2,4, rootmetaal 2,6. Kleinmetaal 2,6, Mijnen Chem. ind. 1,4, Koopvaardij 2, Horeca Gezondheid e d. 2, Oveibeid 2. Ban- verz. 1,9, Alg. bedrijfsver. 2,2, innenvaart 2,4, Visserij 8-8, Bouwbe- ijf: vorstrisico 4, overig risico 4,5- Goochelaar bestolen voor f 10.000 Door de gladheid Dode en zwaargewonde op weg bij Eist Door de gladheid is gisteren op de rijksweg Arnhem-Nijmegen onder Eist een personenauto geslipt en tegen een militaire wagen opgebotst. Een van de inzittenden in de personenauto, G. K. uit Rotterdam, werd op slag gedood; de bestuurder, J. van E., directeur van een Rotterdamse N.V.. werd zwaar gewond. Van E. had willen remmen voor de militaire vrachtauto, die uit de mist plotsel-ing op het linker weggedeelte in zicht kwam Door het slippen sloeg de personenauto dwars over de weg. Waar Gorter zijn Mei schreef Verbrande Pan bij Bergen wordt bedreigd Natuurbeschermers in Bergen (N.-H.) zün hevig verontrust over de afgravin gen die de provincie in de duinen laat uitvoeren om van dit ongerepte, unieke gebied een recreatieoord te maken. Brede paden worden aangelegd, dalen worden gevuld en duinen geslecht, het gehele terrein wordt omgespit, waar door de natuurlijke plantengroei ver dwenen is, en een blanke zandwoestenü werd met helm en dennen beplant. Men vreest dat heel de 200 hectare grote duinvallei, waarvan de Verbrande Pan (waar Herman Gorter in 1889 zijn gedicht Mei schreef) het centrum vormt, een aangelegd park wordt. In een adres aan Gedep. Staten wordt het standpunt van de Heemwacht in Bergen uiteengezet Dodelijke val (45 meter) Van 45 meter hoogte is gisteren de 49- jarige schoorsteenbouwer J. Koster uit Nieuwolda (Gr.) naar beneden gestort uit de schoorsteen van de wasserij Robers te Enschede, waar hij bezig was een stelling te bouwen. Niemand heeft het ongeluk zien gebeuren. Het slachtoffer was gehuwd en vader van twee kinderen. Het Franse plan-Schuman Vrede tussen de Gallische haan en de Duitse adelaar... Eden steekt zijn voelhorens uil Intussen wordt te Caïro boycotplan tegen Engeland op stapel gezet ZOLANG ENGELAND EN EGYPTE met elkaar blijven „praten", bestaat de kans dat de vijandelijkheden in de Suezzone beperkt blijven. Van daar, dat het onderhoud tussen de Egyptische ambassadeur en Eden, de Britse min. van Buit. Zaken, over het Egyptische conflict, van groot belang is. Volgens diplomatieke kringen, aldus Reuter, betreurt Engeland natuur lijk het afbreken van het verdrag van 1936, maar het zou zich in het jongste onderhoud bereid hebben verklaardover een geheel nieuw verdrag te gaan onderhandelen, waarbij dan rekening zal worden gehouden met de eisen van Cairo. Men acht het mogelijk, dat zulks de officiële terugroeping van de Egyptische ambassadeur heeft tegengehouden. Al thans is het opvallend, dat na de aankon diging van de terugroeping, geen offi- e e 1 communiqué werd uitgegeven. Het dus mogelijk, dat de Egyptische rege- ïg een „bijbedoeling" heeft. Reuter tekent hierbij aan, dat het verwijderen der vijftig huizen in de Kanaalzone in Engeland veel commentaar heeft uitge lokt. Best mogelijk, dat de Britse regering gedwongen zal worden, een volledige klaring hierover af te leggen. De Engelse militaire autoriteiten hebben er echter op gewezen, dat de bedoelde huizen Suez Kanaalzone door sluipschutters werden gebruikt en een groot gevaar op leverden. Intussen hebben de Egyptische Kamers an Koophandel een boycotplan tegen Groot Brittannië aangenomen. Enige langrijke punten hiervan zijn: Inventa risatie en registratie van alle Britse raden in Egypte en in Engeland geplaat ste orders. Een beroep op de mei direct hun geld op te vragen bij Britse banken. Een beroep op de pers, geen ad vertenties voor Britse producten op te Wat de Soedan betreft, het volgende: Twee Soedanese afvaardigingen te Parijs, hebben medegedeeld, dat zij voorstanders van een volksstemming in de Soe dan. Het zijn twee delegaties, de pro- Egyptische Asjigaa—partij en de Oemma- partij, die een onafhankelijke Soedan wiL Zij wijzen op twee mogelijkheden: hetzij volledige onafhankelijkheid vooi de Soedan, hetzij een unie met Egypte. Aan de volksstemming zou een vertrek der Britse en Egyptische troepen vooraf moeten gaan. Onzinnig Tóch zit er iets in Shakespeare zegt ergens, dat de dikkerdsgoedig en betrouwbaar zijn. Toch willen de meeste dikkerds wel van hun vet af. In de tweede helft der twintigste eeuw valt geld te ver dienen met vermageringskurei). Al thans door degenen, die onfeilbare middelen weten. Vermageringspille tjes, capsules, een dieet zonder veel aardappelen met jus, zonder zalm met mayonnaise en geregeld een kwar tiertje achter de tram aan hollen. Op die manier verdwijnt er inderdaad een grote hoeveelheid overtollig vet. Maar waar blijft dat? Amerika zou Amerika niet zijn, als daar de doktoren zich niet met dat „kern-energie"-vraagstuk waren gaan bezighouden. Heeft Europa alleen dik kerds? aldus werd formeel de kwestie gesteld. En al spoedig werd door specalisten aan het Amerikaanse medische genootschap gerapporteerd, datalle Amerikanen bij elkaar 200.000 ton te dik zijn. Malse boutjes dus voor de kannibalen, als de com missie voor de menselijke rechten' van de V.A*. te Parijs, zulks althans toelaat. Jammer, dat al dat menselijke vet verloren gaat, hebben de rapporteurs in Amerika opgemerkt. Zij hebben uitgerekend, dat dit vetsurplus energie kan opleveren, gelijk staande met anderhalf millioen werkuren. Kerstgratificatie voor spoorwegpersoneel Ook voor textielarbeiders in Tilburg Zoals sedert 1938 gebruikelijk is, z„. het gehele personeel der Nederlandse Spoorwegen in de dagen rond Kerstmis weer een extra gelduitkering ontvangen. Deze uitkering bedraagt 50 gulden voor de gehuwden en 25 gulden voor de on- gehuwden. Dit is een beloning voor de grote in spanning die het personeel over de hele linie zich dit jaar heeft moeten getroos ten en als een tegemoetkoming in de zo gestegen brandstoffenkosten. Ook de textielarbeids in Tilburg, met inbegrip van de wachtgelders, krijgen een Kerstgratificatie, en wel een half weekloon. Zuiver geluk of behendigheid Rotterdamse rechter ging ook met werpspeertjes mikken Niemand in de rechtzaal gooide raak, behalve de verdachte „Nu (Van een onzer verslaggevers) U WIL IK HET ZELF EENS PROBEREN", zei de Rotterdamse kan tonrechter, en hij stapte van achter de groene tafel, deed een greep in een rieten boodschappenmand je en nam er drie werpspeertjes, oftewel vogelpiekjes uit. De ambtenaar van het O.M. noemde een nummer, de kantonrechter zocht en vond het op een groot rond houten bord en mikte zijn drie pieken. Allemaal mis. drie dagen proeven genomen. Van de 192 politiemannen, die de eerste dag hun kansen waagden hadden Zo ging het gistermiddag, toen de zaak behandeld werd tegen de kermis-exploi- tant J. B. te Apeldoorn („oom Jaap") overtreding van de Ioterijwet ten laste was gelegd, wegens het exploiteren van de kermisattractie, die in de wande ling „vogelpiek" wordt genoemd. Ook de ambtenaar van het O.M., de getuige-deskundige, de griffier, de wacht meester van de rijkspolitie en uw slaggever richtten hun pieken op het houten bord. Drie meter stonden ze het corpus delicti af, tuurden op de kleine nummertjes in de gekleurde vak- lieten tenslotte hun speertjes door de rechtzaal suizen. Maar altiid naast. Ook de verdachte zelf moest zijn werp- behendigheid tonen. De rechter riep: "22"! De man tuurde, zette zijn bril op mikteDe eerste speer kwam in muur terecht, de tweede boorde zich de rand van het houten bord. Nog één kans! De man voelde dat het er op aan ';wamDe piek bleef in het kleine •akje 122 natrillen. Raak! „En wil de verdediger van de ver dachte nu zijn geluk eens beproeven?" verzocht de kantonrechter. „Het spijt mij, maar ik heb rheumatiek in mijn arm!" was het antwoord. Op het hoofdbureau van politie zijn Kobelt president van Zwitserland Het hoofd van het Zwitserse departe ment van Defensie, Karl Kobelt, is van daag gekozen tot president van de Zwit serse Bondsrepubliek, voor het jaar 1952 De federale Assemblée koos hem met 179 van de 199 stemmen. (Kobelt is 6( jaar oud en is in 1946 reeds president van de Bondsrepubliek geweest.) Tevens heeft het Zwitserse parlement de zeven leden voor de federale raad gekozen, wier ambtsperiode vier jaar is. Zware gevechten in Indo China Honderd dollar voor beste kanariepietje i aanvang ge- een goochelaar aan Amsterdam hebben n gold, sieraden en nv; r)e -;acJers £ijn icn met be- valse sleutel. i orro In Tilburg Is gisteren maakt met de keuring van 1100 kanaries uit een achttal landen, o a. uit Neder land. Er zijn telegrafische opdrachten Amerika en Canada binnengekomen de best© kanaries van de show voor 1. 275 375 te kopen. In Neder land is een kanarie al een hele piet als hij 150 opbrengt. De moordenaar van de heer M. B. Jones, employé van de Standard Va cuum te Tandjong Priok, is te Djakarta tot levenslange gevangenisstraf veroor- yöf personen zijn gisteren tc Cro- celle in Italië om het leven gekomen, oorlogsprojectiel, dat een jonge- DAT de veerdienst VlissingenBres- kens gisteren door de mist zeer onge regeld is uitgevoerd, ofschoon de boot radar heeft DAT de gem. EttenLeur een indu striehal gaat houwen voor een nieuwe industrie, van de machinefabrikanten a. van Voorden en De Hoog. DAT M. Ruppert, voorzitter van het C.VN.. naar Parijs zal vertrekken als technisch adviseur van de Ned- delegatie op de V.N-verg. en tevens om een spoed vergadering mee te maken van het In ternat. Chr. Vakverbond. DAT tourg. mr dr Ch. van Rooy, van EttenLeur, t-g.v. de opening van het ive klooster in zijn gemeente, be noemd is tot ridder in de orde van Gregorius de Grote. DAT in het kader van de actie voor :en vaste oeververbinding l.p-v. de veerboot, in verschillende gemeentera den op GoereeOverflakkee moties zijn aangenomen en aan regering en Staten- Generaal gezonden. DAT de boterproductie bij de coöp- zuivelfabrieken in Friesland in de eerste drie kwartalen van 1951 tien pet lager was dan in dezelfde periode van 19:"" de kaasproductie echter 11 pet hoger. DAT op 6 Dec. om kwart voor twaalf in Driebergen een zeer heldere meteoor is waargenomen en de Utrechtse Ster renwacht inlichtingen vraagt. DAT min. Wemmers met mr J. J. Oye- vaar, de scheidende dir.-gen. van Scheepvaart, diens opvolger W. L. de Vries en de directeur Zeehavens, W. R. v. d. Ven, gisteravond naar Hamburg is vertrokken voor besprekingen met Duitse autoriteiten en morgenavond te rugkeert. DAT bij het gevaarlijke kruispunt Quatre Bras bij Austerlitz (weg Amers foortCothen) knipperlicht komt. DAT Edwin L. Manthey, de nieuwbe noemde ambtenaar voor de defensie- productie. zijn werk voor de afd Indu strie van de E-C.A -missie in Nederland is begonnen. DAT 74-j. oud in Tilburg is overleden Frits B. v. d. Bergh, die meer dan 50 jaar leiding gaf aan de N.V. Van den Bergh Krabbendam's Textielfabrieken. In Indo China wordt hevig gevochten tussen de Franse troepen en de Vietminh, vooral in de Tonkindelta Men zegt, dat 15.000 man der communistische Vietminh in. de gevechten deelnemen. Gezant van Bolivia bij de Koningin H.M. de Koningin heeft heden ten pa- leize Soestdijk de heer Jorge Ortiz Lenares ontvangen, ter overhandiging van zijn geloofsbrieven als gezant van Bolivia. DAT in het Gooi binnen een week 12 dieven van 17 tot 22 jaar zijn gearresteerd die het speciaal op lood voorzien hadden. DAT honderd ingenieurs, na in Bus- sum voordrachten over de televisie te hebben aangehoord, de TV-studio be zochten en er een speciale uitzending voor hen werd georganiseerd via een 100 Watt-zender. DAT de oud-burg. van Edam, Th. C. P. M. Kolfschoten, 70-j. oud in Halfweg is overleden. DAT J. N. Wassenaar uit Jelsum. voor zitter van de Bond van Coöp. Zuivelfa brieken in Friesland, gisteren zijn 10-j- ambtsperiode beëindigd zag, daar hij niet direct herkiesbaar is. DAT B. en W. van A'dam op verzoek van alle raadsfracties bij de regering zullen aandringen op wijziging van de premieregeling 1951, zodat de particu liere woningbouw kan worden uitge breid. DAT tegen de 57-j. aannemer in trans port- en constructiebouwwerken A U. te A'dam. die te hoge lonen heeft uitbe taald, voor het A'dams gerechtshof be vestiging is geëist van het vonnis van de econ. politierechter (f 1000 boete en stillegging van het bedrijf voor 6 mnd.),' "nódig" gehad. En dat terwijl de hoofd-inspecteur enige beloningen in het vooruitzicht had gesteld. ..Het is behendigheidsspel", was de mening van de verdediger. „De aardig heid is tenslotte de onzekerheid". De ambtenaar van het O.M. beschouwt echter „vogelpiek" als een kansspel Kapper uit Losser met bromfiets verongelukt De 41-jarige kapper J. Tithof te Losser moest, toen hij met een bromfiets uit Oldenzaal kwam, op de Oldenzaalsestraat plotseling remmen voor spelende kinde ren. Hij maakte een ongelukkige val en is ten gevolge daarvan overleden. Bij een jubileum TTET SCHIJNT nu wel een tijd te zijn van hoogleraarsjubilea: Waterink, Vollenhoven; Dooveweerd, Van Rhijn. Prof. Grosheide werd onlangs 70. Anema hoopt straks 80 te worden. Hoogleraren zijn ook mensen, al z(jn het vaak heel knappe mensen en niets menselijks is hun vreemd. Waarom zouden ook zij op bijzondere dagen niet eens even mogen stilstaan, de boeken aan kant leggen en terugzien op de levensweg. Dat aan de kant leggen van de boeken gaat bij deze jubilea overigens wel met een cempenserende bezigheid gepaard. Want op het moment waarop zulk een jubilerend hoogleraar zijn (gewone) boeken aan kant legt, kan hij een (bij zonder) boek ter hand nemen. Dat zyn de jubileumboeken, waarvan de publi catie is voorbereid door oud-leerlingen en andere bewonderaars. Die jubileum boeken bevatten hetzij studies van de oud-leerlingen hetzij studies van de jubi laris zelf. Utrechtse Van Rhijn, met Gi4>sheide. Niet anders zal het straks zijn met Anema, vaon wie een aantal Kamerredevoeringen zal worden gebundeld, een aUeszins voor treffelijk plan. ■pR IS IN DEZE DAGEN nog een Ju- -*-J bilerend hoogleraar en wij achten het aUeszins gerechtvaardigd op deze plaats aan dit jubileum enige aandacht te schenken. Het is het jubileum Za terdag a.s. wordt het gevierd van prof. Marius G. Levenbach. die een kwart eeuw geleden als eerste, en wel aan de gemeentelijke universiteit van Am sterdam het arbeidsrecht als afzon derlijk bijvak begon te doceren en nu binnen enkele dagen de zoveelste jubi- Alle aanleiding is er. ook bij dit jubi leum even te toeven. Dat hebben vooral wel diegenen begrepen, die met het arbeidsrecht en in ruimere zin met de wereld van de arbeid directelijk te ma ken hebben. Vandaar dat een breed hul digingscomité in het leven is geroepen waarin men mensen van wetenschap en van practijk terugvindt als vogels van wel zeer diverse pluimage doch bereid om gelijkelijk de lof te bezigen van hem die nu een kwart eeuw het arbeidsrecht heeft onderwezen. dit jubileum of de verwondering dat in al die eeuwen waarin de wereld reeds bestaat, nog slechts een kwart eeuw voor een afzonderlijk onderwijs in het ar beidsrecht is „uitgetrokken"? En in deze kwart eeuw heeft het arbeidsrecht ook nog wel eens om zijn bestaan en zijn bestaansrecht moeten strijden. Voor een afzonderlijk hoogleraarschap in het arbeidsrecht bestaat intussen sedert geruime tijd alle aanleiding. Want ook hier is de groei formidabel geweest, vooral als men wat er thans is. verge lijkt met de enkele aanvankelijke sim pele artikelen In het burgerlijk wetboek. Niet de omvang is het belangrijkste, wel dat men het arbeidsrecht steeds dui delijker als recht is gaan zien en niet als het product van macht, wie ook over deze macht mocht beschikken. Het jubileum van Levenbach, dat te- ?ns het jubileum is van het arbeids- ïecht. is als zovele jubilea een ge lukkig jubileum. Niet de minst ongeluk kige kant van het geval is dat allen die met het leven van de arbeid in meer directe zin te maken hebben, zonder on derscheid bereid zyn dit jubileum te Doodsbenauwd voor Mossadeq De Perzen zijn toch maar vreemde nensen. Niet al leen Mossadeq vlucht herhaalde- zijn bed, als de oliekwestie hem na aan de schenen wordt ge legd, maar ook zijn grootste politieke tegenstander in het parlement, Jamal Imami, kruipt on- cjekens. de hitte gemoederen den. En het merk waardige is, dat het bed van Imami opgeslagen in het parlementsge bouw, want de op positieleider durft zich niet meer op straat te begeven moord te worden door de aanhangers Mossadeq. Die vrees deelt hij met tientallen van zijn geestverwanten en zl allen slapen op de gangen van het ge- Het Plan-Schuman aangenomen De Franse Nationale Vergadering heeft het verdrag betreffende het plan-Schuman goedgekeurd met 377 tegen 233 stemmen. De ratificatie is dus een feit en daarmede werd te vens het vertrouwen in de regering- Pleven uitgesproken. H.M. de Koningin morgen naar Den Bosch H.M. de Koningin heeft het voornemen m morgen d© middagvergadering bij te ionen van het congres van de Neder landse Vereniging van Maatschappelijk Werk. In samenwerking met de Neder landse Vereniging voor Bedrijfspsycho logie. Dit congres, dat in 's-Hertogenbosch wordt gehouden, is gewijd aan het onder werp: De vrouw in het bedrijfsleven. Veiligheidsraad De Assemblée der Ver. Naties heeft, stemmende voor de negende maal, over d© bezetting van de elfde zetel in de Veiligheidsraad, wederom geen overeen stemming bereikt. Griekenland kreeg 28 stemmen. Wlt-Rusland 27 stemmen. Naast het nieuwe model rijbewijs nog steeds een internat, rij- bouw der volksvertegenwoordiging. Doch van nachtrust komt ook al niet veel te recht, want de angstvizioenen voor de volgende dag houden de meeste afge vaardigden klaar wakker. Dan zal er immers weer met stenen gegooid en met stokken geslagen worden op de straten en pleinen van Teheran en over de ban ken van de afgevaardigden in het par lement suizen dan weer de dossiers en de inktpotten, omdat woorden nu een maal tekort schieten in deze hele nare oliegeschiedenis. Nee, we mogen dan toch maar blij zijn, dat wij nog in zo'n rustig, doodgemoedereerd landje wonen, waar de Kamerleden woorden genoeg hebben om te zeggen, hoe zij over elkaar denken. Want stelt U zich nu in een ander geval eens voor, dat professor Romme of Jan Schouten hun bed spreid den in de wandelgangen op het Binnen hof, uit vrees, dat Koos Vorrink buiten met een handvol raddraaiers op hen zou staan wachten.... WEERBERICHT Nog weinig verandering Tot morgenavond verwacht De Bilt: Droog weer met in de nacht en ochtend lichte en plaatselijk matige vorst. Morgen overdag licht tot half bewolkt en iets hoger© temperaturen dan vandaag. Zwakke tot matige wind tussen Zuid-Oost en Zuid. (Opgemaakt te 10 uur.) ZON EN MAAN Vrijdag: zon 8.40—16.28; maan ondac 10.12, qk 16.50. Qp 21 Dec, US.

Nieuwe Leidsche Courant | 1951 | | pagina 1